ICOUP TEGEN HASSAN MISLUKT Zairin Zain heeft een plan voor Oost-Groningen en West-Sumatra „Leger liet telefoon van McNamara aftappen" Tientallen doden in Marokko Modern toneel trekt meer dan „pop en jazz Ethiopiër wil Thant opvolgen Pedro Rodriguez verongelukt ÜJ3. MAAKDAG 12 JULI 1977 11 ROTTERDAM De belangstelling van het publiek, dat de schouwburg I „De Lantaren" in Rotterdam bezoekt, I gaat in de eerste plaats uit naar I avant-garde toneel. Daarna volgt de I literatuur, vervolgens komt de mo derne muziek, op de vierde plaats I komt de „pop" en op de vijfde plaats I staat de jazz. Dit is het resultaat van een onder- I zoek, dat de Rotterdamse Kunststich- I ting in de zomer van 1970 heeft in- gesteld onder het publiek met avant- I garde belangstelling van „De Lan- I taren". Het avant-garde toneel blijkt bo- I vendien een „sluisfunctie" te vervul- 1 len: degenen die naar het avant- I garde toneel gaan, gaan daarna ook J naar andere avant-garde manifes- I taties. Voor de avant-garde literatuur is I er vooral belangstelling bi] jonge mensen. In het algemeen is het zo, J dat het avant-garde publiek vooral I uit jongeren bestaat en dat naarmate 1 de bezoeker jonger is, nij frequenter I „De Lantaren" bezoekt. Maar de moderne muziek vormt I hierop een uitzondering: er zijn in I het voor moderne muziek belang- 1 stelling hebbend publiek geen ver- I schillen in leeftijd merkbaar. Merkwaardig is, dat er twee maal( zo veel mannelijke als vrouwelijke I regelmatige bezoekers van „De Lan- taren" zijn. Maar de mannen gaan in het algemeen niet vaker naar „De Lantaren" dan de vrouwen. Alleen „pop" en jazz blijken man nen meer te boeien dan vrouwen: mannen gaan twee maal zo vaak naar deze manifestaties dan vrouwen. (Vervolg van pagina 1) Volgens de Engelse ambassadeur was de aanval zeer zorgvuldig voor bereid en ontmoeten de opstandelin gen praktisch geen tegenstand. LEVE DE REPUBLIEK Terwijl in het paleis de opstande lingen dood en verderf zaaiden, be zetten andere legerofficieren het ra diostation van Rabat en dwongen de nieuwslezers voor te lezen, dat het leger'de macht had gegrepen en dat Marokko van nu af aan een républiek was. Het eerste communiqué luidde: „De koning is dood, leve de repu bliek". In de loop van de middag en de avond kwamen er steeds weer nieuwe communiqué's, zoals: ..Het leger is tot de revolutie overgegaan voor het welzijn van het Marokkaanse volk. Het koninklijke bewind is gevallen. Wij zullen de verraders niet meer- de eer van dit volk laten vertrappen. Het leger heeft in alle prefecturen en provincies van het land. die voortaan onder zijn bevelen zullen vallen, de macht in handen genomen. Deze proclamatie gaat uit van het volksleger en de raad van het revo- lutieleger". Een andere proclamatie luidde: „De nationale strijdkrachten hebben na de vernietiging van het feodale stelsel de macht overgeno men, uit naam van het volk. Marokkanen, weest waakzaam, luistert niet naar de antirevolutionai re en tegen het volk gerichte orders". Tussen deze proclamaties door werd militaire marsmuziek uitgezonden. Maar tegen middernacht viel de re volutionaire zendèr opeens uit, nadat koningsgezinde troepen de meer dan honderd opstandelingen van het ra diostation hadden overweldigd. STUDENTEN Intussen waren echter jeugdige personen, met name studenten, de straat opgegaan, om overal waar zij portretten van Hassan konden vinden deze af te scheuren en luidkeels „leve de republiek, leve het socialisme" te roepen. Politie-eenheden dreven de jeugdige demonstranten uiteen. Nadat het „revolutionaire" radiostation weer „antirevolutionair" geworden was, werd lichte amusementsmuziek uitge zonden, waarna de mededeling kwam dat de koning ongedeerd was en zijn volk later zou toespreken. KADETTEN In het paleis was intussen de situa tie de opstandelingen al lang uit de hand gelopen. Kennelijk was de op stand ideologisch minder goed geor ganiseerd geweest. Want de jonge ka- detten ,die aan de bestorming hadden deelgenomen, waren door hun officie ren volkomen vals voorgelicht. Koning Hassan vertelde het later in de nacht voor de radio als volgt: „Het land is aan één van de ergste katas- trofes in zijn geschiedenis ontsnapt". Hij zei, dat de lunch nog aan de gang was, toen het schieten begon. Hij ver volgde: „Ik kon op bijzonder onver wachte wijze uit deze crisis komen. Ik werd uit de zaal gehaald, waar ik 2uurlang was vastgehouden. Zij plaatsen mij bij alle persoonlijkhe den, die nog in leven waren. Toen de jonge soldaten mij met mijn handen op mijn hoofd voor die groep zagen staan, herkende één van hen mij en vroeg mij met hem mee te gaan. Hij had zijn vinger aan de trekker. Op het ogenblik dat wij alleen waren, ging hij in de houding staan en kuste mij vervolgens de hand. Ik toonde mij verbaasd tegenover hem en merkte op, dat hij enerzijds tekenen van gehoorzaamheid en toewijding De Amerikaanse politie heeft een bergplaats met 197 staven dynamiet gevonden van de joodse militante defensieliga. De bergplaats bevond zich in een natuurreservaat ten noor den van New York. Op de foto be kijken twee politiemannen de enorme voorraad springstof. toonde, maar anderzijds aan een mis dadige onderneming medewerkte." „Maar de soldaat antwoordde mij: „Wij zijn kadetten van de Aherme- mou militaire academie. Gisteren hebben de officieren bekend gemaakt, dat wij vandaag (zaterdag) militaire oefeningen zouden moeten doen. In feite werd ons, toen wij tegen het middaguur bij het Skhiratie-paleis aankwamen, verteld dat er op dat ogenblik een komplot tegen de persoon van Zijne Majesteit de Koning werd gesmeed, dat het koninklijke paleis werd belegerd en dat als gevolg daarvan het leven van Uwe doorluch tige Majesteit in gevaar was. Opdat U niet in vijandelijke handen zou vallen en om U de nodige hulp te bieden, hebben wij het paleis aange vallen." Deze verklaring werd later door de Britse ambassadeur bevestigd. Hij vertelde, dat de aanvallers zodra zij de koning herkend hadden, luidkeels riepen: „Leven de koning". De koning zei in zijn toespraak, dat de coup door een zeer kleine groep legerofficieren georganiseerd was en dat de leider van de coup, de 44-jari- ge generaal Mohammed Medbouh door de muitérs was gedood, foen de ze ontdekten, dat hij hen vals had voorgelicht. Generaal Medbouh, die de koning één van zijn naaste mede werkers noemde en die minister was van de 'koninklijke huishouding, heeft in 1963 de koning voor een coup ge red, waarna hij snel promotie maak te. Een andere opstandelingenleider, kolonel Abadou, zou eveneens door de woedende muiters zijn gedood. Kolo nel Adabou was de leider van de mi litaire academie. Naar verluidt zijn vier andere ge neraals en twee kolonels door de re- geringstrouwe troepen gearresteerd en zouden al minstens zeventig op standelingen zijn gedood. Gisteren werden uit Rabat nog spo radische gevechten gemeld, toen ge bouwen, die door de opstandelingen bezet waren gehouden door rege ringstroepen met behulp van tanks omsingeld werden en vervolgens in genomen. Overigens meldden de persbureaus, dat de toestand in het land volkomen rustig was. De bevolking, die zater dagnacht gewaar werd, dat de staats greep mislukt was, kwam daarna on middellijk haar genegenheid voor de koning tonen. Auto's reden claxone rend door de stad, als bewijs van loyaliteit. Over het precieze aantal doden en gewonden in het koninklijke paleis, lopen de berichten uiteen. De rege ring heeft bijvoorbeeld geen melding gemaakt van het feit, dat konings jongere broer eveneens gewond is. Vast staat in ieder geval, dat een aantal koningsgezinde generaals en kolonels meteen werd gedood, evenals een aantal ministers en twee Franse artsen van de koning. Onmiddellijk nadat de muiters bun vergissing hadden gemerkt en de ko ning weer vrijheid van handelen had gekregen, gaf hij zijn minister van binnenlandse zaken, generaal Mo hammed Oufkir, alle burgerlijke en militaire volmachten om de toestand weer geheel onder bedwang te krij gen. Deze Oufkir is al geruime tijd één van de naaste medewerkers van de koning en heeft naam gemaakt door zijn meedogenloze vervolging van al lerlei linkse of als links gekwalifi ceerde tegenstanders van het konink lijke regime. Eén van zijn voor naamste tegenstanders, de linkse op posant Ben Barka werd zeer waar schijnlijk door zijn persoonlijke toe doen in 1965 :n Parijs gekidnapped en vermoord. Als gevolg verslechterden de betrekkingen tussen Frankrijk en ngerl ■ij zd liggfj srlee et a ritis lei e za i Jrot all ge ouv< org£ ;en i bez ene s zij ndei e oe gat ttini ove :hik na eend ge va her iede „Av Die ui ,assc leal teed ie peel e di rees Oud-ambassadeur: belangen niet tegenstrijdig DEN HAAG „Nu deze for matie is gelukt zal Nederland zijn ontwikkelingshulp voorlopig op het huidige peil bevriezen. U denkt misschien dat dit mij schokt als Indonesiër. Maar ik heb de laatste jaren meer zorgen over de effectiviteit van de Ne derlandse hulp ook aan In donesië dan over de omvang van die hulp. En ik geloof dat er, ook bij bevriezing van het hulp- peil, toch meer effect mee kan worden gesorteerd dan nu". Aan het woord is de heer Zairin Zain, een man die zijn land in de afgelopen twintig jaar op sleutelpos- ten in de diplomatieke dienst (Wash ington, Bonn en Bern) heeft gediend en nu in Den Haag herstellende is van een ernstige ziekte. Hij speelde als ambassadeur in Washington een be langrijke rol in de voorbereiding van de missie-Bunker inzake liet conflict over West-Irian. Zain heeft nu als ambtenoos burger buitenslands nauw contact met het gouvernement van West-Sumatra, waardoor hij de gang van zaken met betrekking tol de ont wikkeling van Indonesië goed kan volgen. Bij alle optimistische rappor ten voor de Intergouvernementele Groep, die de hulp aan Indonesië coördineert blijft hij zich ernstig zor gen maken over enorme werkloosheid in zijn land. Werkloosheid „Hoe zou het konien dat daar zo Weinig aan gebeurt?" „Het buitenlandse bedrijfsleven is daar niet in de eerste plaats op uit want dat heeft zijn eigen belangen, maar onze regering zou daar toch absolute voorrang aan moeten geven. Ik wijs u in dit verbal id op het Pearson-rapport van de Wereldbank dat waarschuwt tegen een te sterke nadruk op kapitaal-intensieve en ar beidsbesparende apparatuur die men in de geïndustrialiseerde landen pleegt te gebruiken. In datzelfde rapport wordt ook uitgelegd, waarom rege ringen van ontwikkelingslanden vaak terugschrikken voor grote werk gelegenheidsprojecten. Zij zijn bang dat daardoor inflatie gaat optreden. En dat is een woord, dat natuurlijk juist het schrikbeeld oproept, dat men in de laatste jaren uit alle macht heeft bestreden. Maar dat is allemaal erg theoretisch gedacht. En dal in een land met 15 miljoen werklozen." Beroepssrh oling „Hoe zou het ilan anders kunnen?" „Een voorwaarde voor iedere werk- gelegenheidspolitiek is bercepsseho- ling. En die zou dan moeien aanslui ten op kleine, coöperatieve produktie- eenheden. Er zijn nog zeer vitale sectoren, zoals bijvoorbeeld hout- en metaalbewerking. Hoeveel dingen zijn er niet, die we nog altijd moeten importeren, terwijl we de grondstof fen hebben. Wat ons ontbreekt is ka pitaal, machines, opleidingsmogelijk heden en management. West-Sumatra is een redelijk bestuurd gebied met een zekere infrastructuur er zijn redelijke wegen en er is een haven, Padang. Men zou er zó kunnen be ginnen." „VVaaTom juist West-Sumatra?" West-Sumatra kan worden bestemd tot transmigratiegebied voor het over-: bevolkte Java. Waarom mensen over plaatsen naar een gebied met een uitsluitend agrarische structuur? Ik noem West-Sumatra omdat de om standigheden zowel wat de grond stoffen als de verbindingen betreft daar gunstig'zijn." Aan tivee kanten „Het gaat u dus om bepaalde kapi taalgoederen, machinerieën, voor dat beroepsonderwijs. aansluitend op kleine produktie-eenheden. Wie moe ten die dan aan Indonesië leveren?" „Daar kom ik met mijn suggestie: Nederland zou zulke apparatuur voor hout- en metaalbewerking in serie kunnen gaan vervaardigen. Het mes zou dan ook aan twee kanten snijden. Ik bedoel dit: Nederland heeft ook een ontwikkelingsprobleem, in Oost- Groningen bijvoorbeeld. U is geneigd te zeggen dat zo'n probleem natuurlijk alleen opgelost kan worden ten koste van andere uitgaven, bijvoorbeeld voor ontwikkelingshulp. !k meen nu. dat dit ontwikkelingsprobleem van Oost-Groningen zo aangepakt kan worden, dat ook Indonesië ervan profiteert. Uw regering zou daar de vestiging van machine -irydustrièën kunnen aanmoedigen, die precies die machines maken, die wij in Indonesië nodig hebben. De regering zou een deel van zijn anlwikkelingsbegroting kunnen besteden om die machines aan te kopen en vervolgens aan Indo nesië te schenken. Daarmee heeft zo'n industrie dan meteen een afzet- garantie. Op die mönier kan men tegelijk iets doen aan de ontwikke ling van Oost-Groningen en -ian de ontwikkeling van Indonesië. Als ik alleen al zie hoeveel geld er in het zogenaamde stuwmeer zit, dan zou ik zo'n soort besteding warm aan bevelen. Ik geloof dat er op dit gebied een markt ligt: er zijn zoveel ontwik kelingslanden die nog een begin met hun industrialisatie moeten maken. I'ioniersuierk „Zou dit niet gecoördineerd moeten worden binnen de Intergouvernemen tele Groep, die Indonesië thans hulp verleent?" „Laat Nederland hier nu eens pio nierswerk doen. Tn laat eindelijk al die werklozen bij ons eens in het vizier komen. Indonesië heeft een ambachtelijke traditie uit hei verleden. Het is droevig dat deze ontwikkeling daar grotendeels aan voorbij gaat. Hoe betrekken we het volk in het ont wikkelingsproces? Daar gaat het om. Er zijn al zoveel Indonesische leiders geweest die van de koloniale tijd af hun best hebben gedaan voor een ander onderwijssysteem. In Padang hebben we het in 1926 al geprobeerd met de oprichting van de nationale school Yajutanam. die de eerbied voor de handenarbeid wilde bevorde ren. Maar het koloniale onderwijs systeem maakte hei onmogelijk. Figu ren als Mohammed Hatta, Hadji Agoes Salim. Mohammed' Yamin, Sjahrir en mijn vader Mohammed Zain hebben ervoor geijverd en niet te vergeter, de Tamansiswo Scholenorganisatie van wijlen Ki Hadji Dewantoro en nu Mohammed Zair Reksohadiprodjo. die ook voor andere scholen als voor beeld heeft gediend. Het is een voor waarde voor Indonesiës ontwikke ling." Marokko aanzienlijk, omdat generaal De Gaulle bestraffing van Oufkir eis te en koning Hassan zijn medewerker de hand boven het hoofd bleef hou den. Een Franse rechtbank veroor deelde hem in 1967 bij verstek tot levenslange gevangenisstraf. Maar Oufir schreef de rechtbank een brief met excuses, dat hij niet aanwezig kon zijn en met het verzoek het von nis voor onbepaalde tijd op te schor ten. Als hoofd van de veiligheids dienst heeft hij ook in het leger grote invloed. ROERMOND iHet met een steen om de hals verzwaarde lijk dat don derdag in het Kanaal Wessem-Neder- weert door een schipper werd gevon den. blijkt dat van de 18-jarige Math Propst uit Tegelen te zijn. Vrijdagavond weigerde mr. Brui gom, officier van justitie bij de recht bank in Roermond om de naam van het slachtoffer bekend te maken. Als reden daarvoor noemde mr. Bruigom „familieomstandigheden". Het reserveteam dat het onderzoek in de zaak-Propst leidt, is tijdens het weekeinde niet verder gekomen. Vrienden van Math Propst hebben tegenover de politie verklaard in twee mogelijkheden te geloven. De eerste zou die van wraakneming zijn, omdat het slachoffer zich al geruime tijd met een gescheiden barjuffrouw ophoudt, terwijl de tweede mogelijk heid mogelijk de samenhang tussen de moord op Math Propst en Wilfried Bennet uit het Duitse grensplaatsje Birgelen verklaart. Math Propst vrienden sluiten namelijk niet uit dat hun vrienden in de handen van drug handelaren zijn terechtgekomen. Terwijl bü ons slechts de mussen van het dak vielen, kon in Rome dit paard de hitte niet langer aan. Zijn baas wist hem weer op de.been te brengen met watverfrissendwater uit één van de vele Romeinse fonteinen. Daniël Ellsberg onthult verder WASHINGTON (UPI, Reuter) Daniël Ellsberg, die bekend heeft geheime documenten van hef Pentagon aan de New York Times te hebben gegeven, heeft verklaard, dat de chefs van staven destijds een rapport over het zogenaam de incident in de Golf van Tonkin voor hun minister van defensie, Robert McNamara, verborgen hebben gehouden. Uit dat rapport zou McNamara namelijk duidelijk zijn ge worden, dat sommige van zijn telefoongesprekken afgetapt werden. Volgens Ellsberg werden dcs(ijds bijna alle intercontinentale telefoon gesprekken van McNamara afgetapt. In de studie over het incident in de Golf van Tonkin, stonden letterlijke citaten uit de afgetapte telefoonge sprekken. Daarom besloten de mili taire leiders het rapport, dat opge steld was door de Rand Corporation, een wetenschappelijk bureau waarhij Ellsberg van 1967 tot 1970 heeft ge- Beletten van zwembad kraak mislukte HARDINXVELD-GIESSENDAM De wekelijkse kraking van het op zondag gesloten zwembad „De Duike laar" in Hardinxvcld-Giessendam is gisteren bijna niet doorgegaan. Zater dagmiddag werd de politie opgebeld door iemand die zich de badmeester noemde. Deze zei dat hij chemicaliën in het water had gedaan die het zwemmen veertig uur lang onmoge lijk maakten. De stoffen zouden maag- en darmstoornissen veroorza ken. Zaterdagavond waarschuwde de politie de voorzitter van het actieco mité. Dit comité liet enkele monsters van het water in zwembaden in na burige gemeenten onderzoeken. Uit de analyses bleek dat de monsters al leen de gebruikelijke ontsmettings middelen bevatten. Er werd dus weer gekraakt. Tweehonderd zwemmers lieten hun namen opschrijven door de politie. Verder had de politie de handen vol aan het onderzoek inzake het te lefoontje van zaterdagmiddag. Of het inderdaad de badmeester is geweest die op deze manier het zwemmen op zondag wilde beletten, was gister avond nog niet bekend. HOEK VAN HOLLAND Hoek van Holland beleefde zondag de drukste dag in dit zomerseizoen Het nieuwe strand trok vele tienduizen den bezoekers, waarvan uiteraard de meesten per auto arriveerden Al vroeg in de morgen was de beschik bare parkeerruimte vrijwel geheel gevuld. De allervroegste baders von- dan een plaatsje op het nieuwe 400 plaatsen tellende parkeerterrein op het strand, anderen moesten zich tevre den stellen met een plaatsje wat verder van de zee Schattingen over het totaal aantal bezoekers waren nauwelijks te ma ken', omdat zowel op het nieuwe strandgedeelte als op het oude strand veel mensen vertoefden Het waren er echter zeker ruim 75.000. Daarvan namen de spoorwegen er ruim 4000 voer hun rekening. Dank zij de half- uurdienst met versterkte treinstellen moest slechts een extra trein te wor den ingezet. De busdienst van het station naar het strand was goed be zet, terwijl de vervoersmaatschappij Westnederland ook met de lijnbussen veel mensen aanvoerde. werkt, voor McNamara achter te houden, aldus Ellsberg. Pas in 1968 hoorde McNamara voor het eerst over het bestaan van de studie, toen hem er naar gevraagd werd op een hoorzitting van de se naatscommissie voor buitenlandse be trekkingen. De Amerikaanse generaal Lyman Lemnltzer, die tijdens de eerste sta dia van de Amerikaanse deelneming aan de oorlog in Vietnam voorzitter was van de chef. van staven, vindt dat de geheime documenten die in de New York Times zijn gepubliceerd, niet meer zijn dan een memorandum dat door een of ander mannetje op het ministerie van defensie is ge schreven, die er in verklaart, wat er haar zijn mening moet gebeuren. Maar hij spreekt niet namens de pre- den. meent Lemnilzer. VERRADERLIJK Niettemin vindt de generaal dat het vrijgeven van de documenten „oen verraderlijke daad is geweest van de zijde van een partikulier, die riet wist wat hij de veiligheid van c!e Verenigde Staten aandeed". Lemnitzer, die van 1963 tot 1969 commandant van de NAVO is ge weest, verklaarde ook dat hij stom verbaasd" was geweest, toen hij had gehoord dat Amerika had besloten Noord-Vietnam niet binnen te vallen.. „Die beslissing leverde Noord-Vièt- nam een uitstekend toevluchtsoord op PARIJSNE/W YORK (AP - Reuter) De Ethiopische minister van ver keer Endelkatchcw Makonnen, heeft zich zaterdag in Parijs officieel kan didaat gesteld voor de functie van se cretaris-generaal van de Verenigde Naties. Makonnen maakte zijn besluit bekend na een gesprek met Maurice Schumann, de Franse minister van buitenlanse zaken. De huidige secretaris-gen era al Oe Thant heeft vorige week duidelijk gemaakt, dat hij na afloop van zijn ambtstermijn niet weer beschikbaar zal zijn voor deze functie, hij wil zich om gezondheidsredenen per 31 de cember terugtrekken. Oe Thant zei-dit vorige week na afloop van een vakantie op de Ber muda-eilanden. het was voor het eerst sinds vijf jaar dat hij vakantie had genomen. Thant was nu gegaan op bevel van zijn dokters, nadat hij in het voorjaar enkele malen duide lijke tekenen van o%'ervefmoeidheid het vertoond. Naast Makonnen worden als andere mogelijke kandidaten genoemd de Finse ambassadeur Max Jakobson. de Ceilonese ambassadeur H Shierley Amerasinghe de Oostenrijkse oud-mi nister Kort Waldheim en prins Sa- druddin Aga Khan, hoge commissaris voor vluchtelingen bij de VN. De nieuwe secretaris-generaal wordt door assemblee van de VN benoemd op voordracht van de veiligheidsraad. en maakte het mogelijk troepen in Zuid-Vietnam te gebruiken, die tij dens de training niet hoefden wach ten op een invasie van de geallieer den, meent Lemnitzer. ONTSTELD De Amerikaanse vice-president Spiro Agnew heeft gisteren in Addis Abeba. Ethiopië, verklaard dat ver schillende regeringsleiders die hij op zijn huidige wereldreis heeft gespro ken, „ontsteld" waren over de publi catie van de geheime documenten. Volgens Agnew hebben de leiders te gen hem gezegd, dat Amerika geen wereldmacht kan blijven als ieder geheim document naar de kranten doorlekt. Agnew heeft tot nu toe zes Afrikaanse en Aziatische landen be zocht. Op de vraag of de publicatie van de Pentagon-documenten hem in zijn overleg had gehinderd, antwoordde Agnew: „Nee, want de leiders met wie ik heb besproken, vertrouwden er op, dat ik er net zo over dacht als zij en dat ik geen geheimen zou verklap pen". Agnew is in Zuid-Korea, Singapore, India, Koeweit, en Ethiopië geweest en vertrekt vandaag naar Kenia. Daarna gaat hij naar Congo, Spanje, Portugal en Marokko. NEURENBERG De Mexi caanse autocoureur Pedro Rodri guez (31) is gistermiddag tijdens de 200 mijl van Neurenberg op de Norisring dodelijk veronge lukt. Rodriguez kreeg volgens persfotografen die ooggetuige wa ren van het ongeluk in de twatl- de ronde een klapband. Hij zou de voorgaande twee ronden al langs zijn gekomen met een ver wrongen band rond-de velg. Na de klapband schoot de Ferrari 512 van de baan, ramde een pijler van een overspannende brug, caramboleerde terug en vloog in brand. De Mexicaanse miljo- nairszoon werd onmiddellijk naar een ziekenhuis in Neuren berg gebracht waar hij korte tijd later aan zijn zware ver wondingen overleed. Het ongeluk maakte diepe indruk op de coureurs. De Finse Porsche-rij- der Kinnunen nam geen deel meer aan de tweede manche van de wed strijd. 'Hij had het ongeluk van Ro driguez van nabij gezien en daardoor een shock opgelopen. De Mexicaan is het tweede slacht offer uit een gezin van de racerij. Op 2 november 1962 verongelukte zijn broer Ricardo op 20-jarige leeftijd tijdens de training voor de Grote Prijs van Mexico. Beide coureurs werden op dat moment in hun land op handen gedragen. Pedro en Ricar do kregen op respectievelijk 17- en 15-jarige leeftijd al een licentie om deel te nemen aan een autorace. De wedstrijd op de Norisring, een wedstrijd uit de ..Interserie", werd gisteren normaal uitgereden. Winnaar werd de Brit Chris Craft met een McLaren. Hij won daarmee 25.000 Zwitserse francs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5