en ons gezin twee aparte dingen j&ratis „Volle Waarheid" jdt VS hier niet welkom Cao's worden niet opengebroken De vrouw van premier Biesheuvel: Opper De Jong vangt zwervende honden Benoeming van drie onderministers Geschrift positief over Vietnamese oorlog KONINGIN TERUG Voorzitter NVV in SER Burgemeester krijgt dierentehuis Basis Antiliaansc regering verbreed In totaal twaalf of dertien Meer autonomie voor kolonies 7 ZATERDAG 10 J Uil 1971 tel ijk teley Bom? ij h© v«i0or Huib Goudriaan t ,e^ERDENHOUT De nieuwe gastvrouwe van bet Catshuis. d!3evrouw M. Biesheuvel-Meuring (51) lijkt goede eigenschappen jfvi hebben voor „echtgenote van de premier". Ze maakt een har telijke en open indruk en neemt bezoekers snel voor zich in. nd®bewel kennelijk allerminst ge- tot een koel-gereserveerde ze omzichtig met haar Een dag vóór ons inter- de op schrift gestelde huis hebben. Bij het be tert*van ons SesPrek- °P het terras a^e vil^a in Aei"denhout, waar de ^heuvels „zeker voorlopig" blij- wonen, zegt ze: „Ik ben niet zo Sc op interviews, maar een kijkje -.Ier de schermen mag wel, nu ik vrouw van de minister-president hf geworden. Over het algemeen ik dat de vrouw van een poli- t ii(6 op de achtergrond moet blij- >or e' is I Vader vaak weg en c elderaagt het opofferingen de echtge- (wa> van de politicus Biesheuvel te ïarte? )de ta, ik vind het leven als echtge- ne> van een politicus heel moeilijk, als hoofdbezwaar is dat vader zo niet thuis is. Ik verzucht wel het zou prettig zijn als we dit in flat samen met de kinderen zou- is en kunnen doen." w, B pc leerde u uw man kennen? Wat „eerste indruk" maakte hij op u? v jaar geef ik liever geen ant- >rd op. Ik wil nog een stukje van lm leven privé houden. De nieuws media, vooral de televisie, zijn al zo indringend." Zou u een tv-interview toestaan? „Ik hoop dat ze me dat niet aan doen, maar ik zal eerst als het wordt gevraagd, mijn gedachten daarover laten gaan. In het algemeen denk ik pas over zulke zaken als ze op me af komen. Mevrouw Biesheuvel, hebt u ooit gedacht dat uw man nog eens premier zou worden? „Nee, ik heb mijn man natuurlijk in de politiek mee zien groeien, maar omdat de ARP zo'n kleine partij is, heb ik dat nooit gedacht. We hebben beiden, mijn man en ik, ook een instelling van: we zien wel als het zover is. We beginnen ons pas over iets op te winden als we met de fei ten worden geconfronteerd." Politieke gezicht De laatste weken is uw man in de pers onder meer gekwalificeerd als „de sfinx", de man die een „trotse Colijnrol gaat "spelen", door Piet Grys in VN als iemand met een „goedkoop operettesmoel" en tenslotte werd h(j in NRC-Handelsblad beschreven als: „hy heeft een opgewekt humeur, grote werkkracht, een innemende vriende lijkheid, maar is lichtgeraakt en ydel." Hoe is uw man temidden van zyn ge zin, hoe ervaren u en uw kinderen de minder vleiende typeringen en welke omschrijving vindt u goed getroffen? „Thuis is hij echt geen sfinx. Hij is dan helemaal zichzelf. Ik zou willen zeggen: zoals een zakenman op z'n werk zijn zakengezicht aan trekt, zo trekt hij buitenshuis zijn politieke gezicht aan. Opmerkingen als die van Piet Grijs zeker zijn godslasterlijke uitlatingen zijn te liederlijk om me daarover op te win den. Onze instelling is trouwens, zéker die van mij: hier is het gezin en buiten speelt zich de politiek af. Wat betreft die „trotse Colijnrol", dat vind ik onzin. Mijn man heeft waardering voor figuren als Kuy- per en Colijn, maar hij wil bepaald niet de sterke man uithangen. We hopen dat men achteraf zal zeggen dat het een goed kabinet was en dan als team, niet in de ~zin van bepaalde figuren. De kwalificaties van opgewekt, werkkracht, vriende lijk maar lichtgeraakt vind ik wel juist; behalve dat laatste: ij del." Praat uw man met u over zjjn werk, vraagt hij uw mening, bij voorbeeld ook in de afgelopen formatieperiode? Wat vindt u van het ontbreken van vrouwelijke ministers in het kabinet- Biesheuvel? „Vooral als er moeilijkheden zijn praat hij graag over zijn werk, maar dan meer om zijn gedachten te or denen. Hij weet dat ik zeer kritisch ingesteld ben (ik maak soms op- en aanmerkingen) maar voor het vra gen van adviezen is hij geen figuur. Soms merk ik dat hij mijn aanmer kingen weieens verwerkt. Op dit terrein zie ik mezelf overigens meer als klankboord fungeren." „Dat er geen vrouwelijke minis ters in dit kabinet zitting hebben genomen, vind ik niet erg. Hieruit moet u niet afleiden, dat het voor mij niet hoeft. Maar als er voor be paalde posten geen capabele vrou wen beschikbaar zijn, moet je niet zeggen: er horen nu eenmaal'vrou wen in het kabinet, dus vooruit maarHet is trouwens bekend dat mijn man nogal kritisch is wat betreft de bezetting van de posten." Erg trots Hoe ervaren de kinderen (Wieke, 23, Mark, 18 en Berty, 16) het dat hun vader minister-president is geworden? „Ik geloof dat ze erg trots zijn op hun vader. Omdat ze nogal nuchter zijn, realiseren ze zich wél dat va der er nog minder zal zijn dan tot nu toe al het geval was. De zondag is eigenlijk de enige dag, waarop we als gezin voltallig bij elkaar zijn; daar vechten we echt voor. Van vakantie komt dit jaar, vrees ik, niet veel terecht. Mijn man en ik hebben voor de verkiezingen een reisje naar de Canarische eilanden gemaakt. Als hij dat niet had gehad, zou hij, geloof ik, de verkiezingen niet zijn doorgekomen Is het waar dat elk gezinslid een taak heeft in huize Biesheuvel? „Ja, ik vind dat de kinderen een beetje sociaal gevoel moet worden bijgebracht. Later kunnen ze daar plezier van hebben. Vader is vrij- n i (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM Colporteurs van de tijdschriftenimporteurs Meu- ^"hoff-Bruna proberen op het ogenblik een Amerikaans maandblad lie plain truth" (De Volle Waarheid) te „verkopen" aan de Neder- e fldse tijdschriftenhandelaren. In dit blad, dat wordt uitgegeven door titit niet met name genoemd Amerikaans college, blijkt nogal posi- 'evJ geschreven te worden over de oorlog in Vietnam. Tal het feit, dat de onbeken- Amerikaanse uitgever nogal igeld blijkt over te hebben voor 'an de' man brengen van dit ove- gratis aangeboden tijdschrift, itrust verscheidene tijdschriften- ilaren. „The plain truth" moet de tijdschriftenhandelaren na- jjk gratis aan het publiek ver- :t worden, maar de handelaren krijgen wel een zekere vergoe- (het bedrag van 20 cent per iplaar werd genoemd) voor het |de man brengen van het maand- GEWEIGERD ht(jdschriftenhandel Van Gelder, een aanbod van vijfduizend nei^iplaren kreeg, heeft geweigerd iandblad in zijn assortiment op Ook bij het Athenaeum- 'scentrum zal het Amerikaanse Iblad niet te krijgen zijn. is een doodenge zaak met dat zegt de heer J. Meng van het m-nieuwscentrum. „We we- helemaal niet wie er achter zit: |zou de CIA kunnen dzjn, de Mo dem rale Herbewapening of een of andere beweging. In ieder geval moet het een instelling zijn, die er veel geld voor over heeft dat het blad hier in Nederland aan de man gebraoht zal worden. Waarschijnlijk omdat er in het blad zeer positief geoordeeld wordt over de Amerikaanse oorlog in Vietnam. Men wil zeker in Neder land, waar nogal wat kritiek op Nixon's beleid bestaat, nu eens een pro-Amerikaans geluid laten horen. Wij zullen het blad in geen geval in ons assortiment opnemen", aldus de heer Meng. VOORWAARDEN Bovendien heeft hij er bezwaren tegen, dat de importeur van het tijd schrift, de firma Bruna. bepaalde voorwaarden stelt voor het in de handel nemen van het blad. „Per verkooppunt moet je minstens 150 tot 200 exemplaren van het blad afne men en verder ben je verplicht om het maandblad te vermelden in je eigen reclamemateriaal. Ook hebben wij de indruk dat er precies gecon troleerd wordt wat we met onze gesteld van huishoudelijke kar weitjes omdat hij het te druk heeft. In de tuin werkt hij wel; dat kan hem heerlijk ontspannen." Hoe denkt u over ik noem enkele problematische zaken in onze samen leving abortus, abortusklinieken, drugs, lang haar by mannen en de confessionalisering? „Ik zou graag zien dat de voorlich ting over de pil en in het algemeen ook de anti-conceptionele middelen beter werd. zodat abortus in de toe komst hopelijk minder zal voorkomen. Abortusklinieken acht ik beslist noodzakelijk, maar dan wel met so ciale en medische begeleiding. Ik ben absoluut tegen gebruik van drugs. Al dat gepraat over soft en hard drugs: leef zo natuurlijk mogelijk, dan heb je soft noch hard drugs nodig om gelukkig te zijn." Voorstanders zullen u vragen wat u dan van alcohol denkt. „Overmatig gebruik van alcohol staat me tegen. Maar geniet ervan met mate, een glas sherry is niet met drugs te vergelijken." Deconfessionalisering „Lang haar is min of meer een protestverschijnsel. Ik geloof dat het van voorbijgaande aard is. Indertijd is er ook veel beroering geweest toen de dames van lang haar op pagekop jes overstapten. Ik vind lang haar bij mannen niet mooi, maar het gaat erom wat er onder dat haar zit." „Ik betreur de deconfessionalise ring. Ik vind partijvorming op grond van de confessie nodig, want ik zie niet in waarom thuis wel het chris tenzijn moet worden beleden en in de politiek niet. Misschien moeten we in deze tijd naar andere vormen zoe ken, maar welke weet ik ook niet." Wordt uw man gedreven door am bitie of door de aandrift iets voor de samenleving te willen doen. Natuur lijk speelt de ambitie een rol, maar wat is de sterkste „motor"? Of ziet hy zyn werk meer als opdracht in bybelse zin? „Ik dacht dat hij iets voor de sa menleving wil doen, maar een klein beetje ambitie kan een politicus niet missen, als het maar niet „te" is. „Bijbelse opdracht" vind ik een te groot woord. Hij is geen dominee, hoewel je de geestelijke achtergron den niet kunt weglaten. Ik vind dat hij niet voor dominee moet spelen en dat een dominee geen politiek leider moet spelen." Mevrouw Biesheuvel, hebben u en uw man vrijwel gelijkluidende of uit eenlopende opvattingen op kerkelijk, theologisch en politiek terrein? „Mijn man is van huis-uit calvinist en ik ben luthers opgevoed. Dat geeft een goed evenwicht, maar mijn man denkt natuurlijk weieens anders. We zijn overigens beiden gereformeerd in de zin van „geen twee geloven op een kussen, daar slaapt de duivel tussen." Op politiek terrein denken we soms verschillend, maar het gaat om nuances. En theologisch kunt u dat concreter vragen?" Wat vinden u en uw man bij voor beeld van de in uw kring nogal om streden denkbeelden van prof Kuitert? „Ik vind het goéd dat prof. Kui tert de mensen aan het denken zet, maar ik kan niet op alle punten met hem meegaan. Ik wil verder niet in finesses treden. Mijn man denkt er ongeveer ook zo over." Combineren Hoe kijkt u tegen de representatieve verplichtingen van premiersvrouw aan? Denkt u dat te kunnen combine ren met de verplichtingen van huis vrouw en moeder? „Ik zal een gezond evenwicht moe ten zien te vinden tussen mijn plich ten als moeder en die als echtgenote, waaronder mijn representatieve ver plichtingen vallen. Toen mij man vice- premier was heb ik aan laatstgenoem de verplichtingen al min of meer ge roken. Ook toen heb ik ervoor moe ten zorgen dat de kinderen niet te kort kwamen. Het is me in die tijd ook gelukt: ik leef nog, zoals u ziet. Er zijn wel enkele vormen van repre sentatie die me niet zo aantrekken." Welke? „Alles wat een beetje inhoudloos eventuele voorraad van het tijdschrift doen. We kunnen er bijv. niet 5000 exemplaren van aanvragen en die dan onmiddellijk naar de oud-papier- boer brengen", aldus de heer Meng. PERPLEX De heer P. Lijding, hoofd van de tijdschriftenhandel van Bruna zegt perplex te staan over de opwinding, die de colportage met het nieuwe Amerikaanse maandblad veroorzaakt 'heeft. „Het gaat hier om een gewoon algemeen tijdschrift, zoiets als bij ons de Haagse Post. In het exemplaar, dat ik gezien heb stonden allerlei ar tikelen over vliegtuigbouw en over veel andere zaken. Er stond inder daad ook een artikel van drie pagi na's over de oorlog in Vietnam in. Ik heb dat eigenlijk niet goed gelezen, dus ik kan niet beoordelen hoe de strekking van dit artikel was. Maar om nu te zeggen, dat het hier om een propeganda-blad voor de Amerikaan se oorlog in Vietnam gaat, lijkt rr.ij sterk overdreven. In onze opiniebladen komen toch ook wel eens stukken voor over de oorlog in Vietnam? Ook is het niet waar, dat er allerlei voorwaarden verbonden zijn aan het opnemen van het blad in het assortiment. Op het ogenblik peilen wij alleen nog maar de belangstelling in Nederland naar een dergelijk blad", aldus de heer Lijding, die ook niet wist te vertellen wie de uitgever van het blad is. Cocktailparty's by voorbeeld? „Wanneer iets inhoudloos dreigt te zijn, ervaar ik het als plicht en als ik zinvolle elementen kan ontdekken zal ik het met plezier doen." In huwelyken zyn partners vaak tegenpolen. Is dat ook in uw huwelijk het geval? Kunt u eventueel karakter trekken van u en uw man beschryven, waarin u elkaar aanvult? „Die vraag beantwoord ik niet. We willen nog een eigen privé-terreintje bewaren. Hier laat ik even mijn gor dijn vallen." Als de fotograaf vertelt dat vorige week zondag een collega voor de ver keerde kerk had staan waoht om mr. Biesheuvel te fotograferen, begint ze te lachen. „Wat hebben we dan ge boft!" SOESTERBERG Gistermorgen omstreeks half elf is koningin Juliana van het tweedaags staatsbezoek aan Luxemburg op de vliegbasis Soester- berg teruggekeerd. Doordat de vorstin bij het afscheid voor ieder een per soonlijk woord had, vertrok het vliegtuig een kwartier later dan offi cieel was vastgesteld. Van Schiphol vertrok gister middag naar Brussel de 18- ja rige Laura Mulder Smit, miss Holland-1971. In Brussel zal zij samen met de andere nationale missen doorreizn naar New York en Miami Beach, waar op 24 juli de strijd wordt gestre den om de titel MISS UNI VERSE. Van onze soc.-econ. redactie DEN HAAG Als de algeme ne loonmaatregel wordt inge trokken, zullen de vakcentrales niet aandringen op het openbre ken van cao's die onder de dwang van deze maatregel tot stand z\jn gekomen. Dit verklaarde NVV-voorzitter drs. Ter Heide vrijdag in de Sociaal- Economische Raad bij de discussie over het halfjaarlijkse economische rapport van de SER, waarin middelen worden geadviseerd om het inflatie- en overbestedingsproces in 1971 en 1972 terug te dringen. Over deze mid delen voorzover ze betrekking hebben op de inkomsten en uitgaven van de overheid, werd zoals verwacht geen algehele overeenstemming be reikt: het merendeel der kroonleden koos voor het werkgeversstandpunt. Volledige unanimiteit bestond er over het advies aan de regering om de loonmaatregel in te trekken, teege- lijk met de prijscalculatiebeschikking. Aan werkgeverszijde bleek men erg ingenomen met de verklaring van drs. Ter Heide, die daaraan overigens toevoegde dat de bereidheid van de vakcentrales om de rust met betrek king tot de loonmatigingscontracten te handhaven, niet uitsluiten dat na intrekking van de loonmaatregel cao partners zelf wijzigingen of aanvul lingen willen aanbrengen en daaraan mag dan niets in de weg worden ge legd. Ook onder normale omstandigheden kunnen zij contracten tussentijds HERTEN Opperwachtmees ter der rijkspolitie N. de Jong uit Herten in Limburg probeert sinds enkehle dagen alle honden die zich in de nabijheid van zijn woning bevinden te vangen. Dit omdat de opperwachtmeester naar zijn zeggen bijzonder veel last ondervindt van allerlei zwerfhonden. „Ook mijn beide buren en overbu ren klagen over de hondenoverlast", aldus de heer De Jong, die vervolgde: „Het is weliswaar uiteindelijk het ge volg van het feit dat ik een teef bezit waar ook nu weer erg veel honden op afkomen, maar dat geeft de eigenaren van die zwerfhonden niet het recht andere mensen overlast te bezorgen." Over de aanleiding waardoor hij tot zijn actie is gekomen, zei de heer De Jong: „De Wet op de Dierenbescher ming schrijft voor dat loslopende honden door de politie kunnen wor den opgevangen waarna de burge meester van de desbetreffende ge meente moet worden ingelicht." „Toen ik dat burgemeester Hehen- kamp van onze gemeente in mijn kwaliteit van raadslid nog eens onder de aandacht bracht, en hem aanbood de eventueel opgevangen honden naar hem toe te brengen, antwoordde de burgemeester instemmend", aldus de Hertense opperwachtmeester De Jong. Twee Tot nu toe heeft de heer De Jong twee honden aan de burgemeester overhandigd. „Maar", zo zei de opper wachtmeester, „het zullen er wellicht meer worden want er' zwerven er hier talloze in de omgeving rond." Burgemeester Hehenkamp van ZWOLLE Opnieuw heeft PEC een zaterdagspeler gecontracteerd. Het is Bertus van Effrink die enkele maanden geleden overschrijving aan vroeg van Zuidvogels naar Huizen. De afgelopen week heeft de Zwolse club ook Jan Hoogendoorn, de topsco rer van WHC, aangetrokken. Bert Schubert eveneens van Huizen en het Nederlands zaterdagelftal, teken de Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De reconstruc tie van de Antilliaanse regering- Beaujon (na het aftreden van premier Isa en de ministers Frank en Petronia) heeft haar beslag gekregen door de benoe ming van drie nieuwe ministers, waarvan er twee afkomstig zijn uit de Nationale Volkspartii- Unie. Deze partij was niet eer der in de regering vertegenwoor digd. Andere, in deze regering vertegenwoordigde partijen zijn de Democratische Partij, de Pa- triotische Partij van Aruba en de Arubaanse Volkspartij. De nieuwe ministers zijn: drs. R. F. McWilliam van de N.V.P.-U., me vrouw L. da Costa Gomez-Mat- theeuws van de N.V.P.-U. en R. Elha- ge van de Democratische Partij. De portefeuille-verdeling in de re gering is nu als volgt: O. R. A. Beau- jon (DP), premier en minister van al gemene zaken; H. R. Dennert (PPA), justitie en vice-minister president; F. Tromo (PPA), financiën; R. Elhage (DP), onderwijs, cultuur en volksont wikkeling; mevrouw L. da Costa Go mez (NVP-U), volksgezondheid en welzijnszorg; drs. R. F. McWilliam (NVP-U), arbeid en sociale zaken; D. G. Croes (AVP), economische zaken; F. J. Pypers (DP), welvaartszorg en tweede vice-minister president en L. A. I. Chance (PPA) verkeer en ver voer. Herten: „De actie van opperwacht meester De Jong kan tot eer. positief resultaat leiden. Iedereen weet dat loslopende honden een gevaar kunnen betekenen voor het verkeer en bo vendien is het bekend dat honden nogal eens kinderen aanblaffen", al dus burgemeester Hehenkamp. Hij vervolgde: „Wanneer opper De Jong de in de toekomst door hem op gevangen honden inderdaad naar mij toe blijft brengeq, zal ik zorgen, zal ik zorgen dat ze op het juiste adres terecht komen." Zoals bekènd kwam opperwachtmeester De Jong de afge lopen jaren enkele malen in het nieuws als gevolg van het met zijn dienstpistool doodschieten van een hond'. wijzigen", aldus de NW-voorzitter, die verder zei dat de vakbeweging ook behoefte heeft aan intrekking van de prijscalculatiebeschikking, omdat die prijsmaatregel weinig re sultaat heeft opgeleverd. Over dje middelen, die gehanteerd moeten worden om in 1971 en 1972 de inflatie en overbesteding terug te dringen ontstond een discussie tussen met name het kroonlid prof. dr. J. Zijlstra en drs. Ter Heide als vakbe wegingswoordvoerder. Deze discussie leidde ertoe dat in het advies aan de regering zal worden meegedeeld, dat de twee verschillende standpunten binnen de SER min of meer voorlopig moeten worden beschouwd en dat de raad er in zijn economisch najaars rapport, als de cijfers van de rijksbe groting bekend zijn, nader op terug zal komen. „Zonder die voorlopigheid kan ik niet kiezen tussen beide standpun ten", aldus prof. Zijlstra, „want ge zien de situatie waarin ons land ver keert is het voor mij meer een zaak van en-en dan van of-of. Met andere woorden: het zou wel eens nq- dig kunnen zijn dat zowel de aanbe velingen van de werkgeversorganisa ties als die van de vakbeweging moe ten worden onderschreven." VAKBEWEGING Zoals gemeld wil de vakbeweging in grote lijn (A) geen verhoging van de omzetbelasting in 1972; (B) verho ging van de vermogensbelasting en de successierechten met ƒ150 miljoen (in het ontwerp-advies werd nog ge sproken van 100 miljoen); (C) verho ging van de loon- en inkomstenbelas ting met ca 250 miljoen. Een en an der omdat een effectieve beperking van de overheidsuitgaven in de col lectieve sfeer niet wordt gezien. De werkgevers daarentegen willen de stijging van de overheidsuitgaven binnen de zogenaamde budgetnorm van 6 procent houden en vervolgens alleen de omzetbelasting verhogen. Een amendement van de zijde van de middenstand en groothandel om te adviseren de BTW in 1972 niet tot 14.5 procent te verhogen, maar in 1973 tot 15 procent (om kostbare tien tallen miljoenen guldens vergerende herprijzingen bij de detailhandel zo veel mogelijk te beperken) werd in getrokken na de toezegging dat in het advies melding zal worden gemaakt van technische bezwaren die kleven aan „geringe" verhogingen van de BTW. STEMMING Bij de stemming spraken 22 leden zich uit voor het werkgeversstand punt en 15 voor het werknemers standpunt, dat de steun kreeg van slechts twee kroonleden: mevr. dr. Verwey-Jonker en prof. v.d. Beid (wegens afwezigheid ontbraken acht stemmen). SER-voorzitter drs. J. W. de Pous constateerde dat er gestemd was over een verschil van 200 mil- joep gulden, maar dat is op een be groting van ruim 30 miljard niet zo veel..." Van onze parlementsredactie DEN HAAG Tot staatsse cretarissen van financiën zijn benoemd het Tweede-Kamerlid mr. W. Scholten (CHU), die de fiscale zaken zal behartigen en het Eerste-Kamerlid mr. A. P. J. M. M. van der Stee (KVP) die het verzekeringswezen en het muntwezen op het departement zal behartigen. De derde staatssecretaris, die pre mier Biesheuvel gisteravond na af loop van het kabinetsberaad bekend kon maken is de heer A. van Es (ARP) die aanblijft onder minister De Koster van defensie. Tot nu toe ken de dit departement een staatssecreta ris voor de landmacht, een voor de luchtmacht en een voor marine. Dit systeem is nu verlaten. Het overleg over de staatssecre tarissen (de tweede ronde van de for matie) is na afloop van de minister raad gisteravond voortgezet door de ministers Drees, Udink, Biesheuvel, Nelissen en Geertsema. In de volgen de kabinetsvergadering zullen deze bewindslieden met verdere voorstel len komen. Er zullen in het totaal twaalf of dertien staatssecretarissen worden benoemd. De bedoeling is dat er ver- MR. W. SCHOLTEN (CHU) Mr. Willem Scholten werd 1 juni 1927 te Deventer geboren. Na zijn HBS-opleiding studeerde hij aan de Rijksbelastingacademie in Rotterdam. Hij deed in 1965 doctoraal examen fiscaal-juridische studierichting aan de Universiteit van Amsterdam. MR. A. P. J. M. M. VAN DER STEE (KVP) Mr. A. P. J. M. M. van der Stee, werd 30 juli 1928 in Terheijden (NB) geboren. Hij volgde gymnasium B en studeerde vervolgens rechten, met als specialisatie fiscaal recht, aan de Ka tholieke Universiteit te Nijmegen. Hij werkt sinds 1956 als belastingadvi seur.. In 1968 werd hij voorzitter van de KVP. der nog een staatssecretaris komt voor binnenlandse zaken, buitenland se zaken, sociale zaken, mogelijk voor volkshuisvesting, mogelijk voor on derwijs en wetenschappen, één of twee voor erm, voor justitie, economi sche zaken en verkeer en waterstaat. De heer Scholten zal in de Kamer, naar wordt verwacht worden opge volgd door drs. G. van Leijenhorst uit Gouda, terwijl in de plaats van de heer Van Es benoemd zal worden drs. A. Schouten uit Smilde. De heer Van Es zou aanvankelijk de plaats inge nomen hebben van een van de drie nieuwe a.r. ministers. LISSABON (Reuter) Het Portu gese parlement heeft een aantal grondwetshervormingen goedgekeurd die meer autonomie moeten geven aan de Portugese gebieden in Afrika Angola, Mozambique en Guinee- Bissao. De hervormingen zouden ook een grotere godsdienstvrijheid inhouden en voor de Portugezen een grotere bewegingsvrijheid na bijna 40 Jaar van een strak gehandhaafd autoritair bewind door premier Salazar, die een jaar geleden overleed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7