Problemen van Breda groeien bestuur ver boven het hoofd 3 n CNV: democratisering onderwijs loopt gevaar door bezuinigingsplan wordt uitgebreid cliimpanseekoloiiie heatre of iet fabels the deaf en songs Rijschoolhouders examinatoren lt ,-uropese jeugd iet vervuiling 5 belangrijkste üdl probleem Spoorwegrecherche DcSlllOllcl JVÏOTTIS OpCllt Joegoslavië gaat Polen uitleveren Prolesten tegen bezuinigingen kunstbegrotino Muller terug op W A-hoeve? 5 DINSDAG 6 JULI 1971 Van een onzer verslaggevers bij am'BRED.4 Toen de Bredase KVP-wethouder Van Dun enkele weken geleden kans zag, zonder zijn wethoudersstoel te rollen de meerderheid van de gemeenteraad zover te krijgen dal er een gezet werd achter de zaak Bouvigne, doemden er al weer nieuwe Bredase affaires op. Verschrij- rik-N>e" voor bijna een half miljoen gulden bij de gemeente en de enorme verliezen van het con- »Het Turfschipkunnen opnieuw voor opwinding zorgen in Breda, dat al ander- uw\lf jaar van zaakje in zaakje rolt. ensj zee staande Westerschelde. Voor.ze ven miljoen zal er nu een extra zui veringsinstallatie bijgebouwd moeten worden om de jout zoveel mogelijk te jkele zaken worden keer op keer door een1al wankel in hun stoelen zittende ing' s 9ered. Wat in Breda jft spelen is het feit, dat er altijd eml een deel van de gemeenteraad is vaseen wethouder uit zijn stoel wil Vooral KVP-wethouders in oarSdo zitten nogal eens met die drei- g, die het besturen van een stad er gemakkelijker op maakt en de igjnliteit daarvan niet bevordert. De "ijk\P-fractie in Breda is verdeeld, en more P°0^nsen er ook worden onder- ^»ien om de zaak weer tot een een- esed te smeden, het blijkt keer op >r te mislukken. Voor de KVP- kmissie die op het ogenblik bezig j ie vrede in de gemeenteraadsfrac- te herstellen na de affaire Van /Bouvigne, een weinig hoopvol olgirultzicht. ht KVP-lijntje In zi- nersteiien. In februari vorig jaar had Breda de affaire-Vermeulen. Deze wethouder van openbare werken keeg van de Bredase aannemingsmaatschappij Zeebregt een adviseurschap aangebo den. Het college van B. en W. ging met het adviseurschap van de wet houder akkoord. De raad had het er moeilijker mee. Diezelfde firma Zee bregt zag kans de gunning te krijgen van de gemeente Breda voor de bouw van een complex winkels en woonhuizen. Andere aannemings maatschappijen hadden veel hoger ingeschreven dan Zeebregt. Maar de goedkoop lijkende Zeebregt stopte na enige tijd het project en weigerde verder te bouwen wanneer Breda niet één miljoen extra betaalde. B en W van Breda gingen akkoord. !t KVP-establishment van het altijd voor een groot deel katho- e Breda stort in. De KVP-ers lo- niet meer aan het partij-lijntje, levert moeilijkheden op. Sommi- oudere Bredase KVP-ers hebben al eerder zien aankomen. Zoals 9 "(houder Van Boxtel die naar Cas- }enym tvertrok om daar burgemeester 200 worden en wethouder Broedes iunfe"s loco-bugemeester) die ook he+r solicitaties naar een bur ge- pterspkiats op tijd wilde vertrek- len\, maar wie het niet lukte, niet alleen KVP-ers, ook an- ro-£n zitten klaar om zodra het mo- is een wethouder te wippen. \lid Schmidt, die tijdens de de- Venlo wantrouwen !en over Bouvigne aankondigde Het turfschip Zeebregt is ook de bouwer van het congrescentrum Het Turfschip. Een ambitieus project van de gemeente Breda in samenwerking met onder meer bierbrouwerij De Drie Hoefij zers. De begroting !van de bouwkosten werd met drie miljoen gulden over schreden. De exploitatieverliezen over liet eerste jaar zijn meer dan een miljoen gulden, waarvoor alleen de gemeente zich garant heeft gesteld. In Breda-Zuid is voor vijf miljoen gulden een sporthalcomplex neergezet. Nu is de vraag of er in heel Breda niet beter vijf sporthallen hadden kunnen komen die ieder minder lu xueus zouden zijn en per stuk één miljoen gulden gekost zouden hebben. Om de zaak een beetje goed te maken zal het nieuwe zwembad niet in het centrum van Breda komen, maar in het noorden, wat voor de zwemmers uit het zuiden weer vervelend is. Per affaire gaan in Breda de raads vergaderingen langer duren en moe ten er meer vermoeiende besprekin gen vooraf gehouden worden om de zaak te kunnen redden. En zelfs dan nog kunnen er verrassingen voorko men. Zoals bij da laatste vergadering over de affaire Van DunlBouvigne, waarbij een VVD-motie politieke verbanden in de raad uit elkaar ruk te. In de motie werd het vertrouwen in het college van B en W uitgespro ken. De twaalf opposanten in de raad tegen wethouder Van Dun leden van KVP, Pak en D'66 - stemden te gen de motie. Daarmee gaven zij ook de Pak-wethouder geen hertrouwen. die - in tegenstelling tot gewoonlijk - nu welhet vertrouwen bleek te ge nieten van de meerderheid van de raad die wethouder Van Dun de hand boven het hoofd hield. De kwestie van wethouder Van Dun de oud-directeur van vor mingscentrum Bouvigne die een wan beheer gevoerd zou hebben en de raad gegevens over de gang van za ken daar zou hebben onthouden heeft overigens nog een aantal aspec ten die typisch zijn voor de gang van zaken op het ogenblik in Breda. De heer (van Dun heeft verschillende ke ren verklaard dat hij als directeur van Bouvigne alles gedaan heeft om de situatie te veranderen, maar daar bij telkens op moeilijkheden stuitte bij de meerderheid van het bestuur van het vormingscentrum: de orde van de catechisten. Volgens anderen is dit onjuist. Hoe het ook zij, het bestuur van Bouvigne was natuurlijk in hoogste instantie verantwoordelijk voor de gang van zaken. Wanneer die kwestie in de gemeen teraad ter sprake komt heerst er plotseling een opvallende eensgezind heid. Voor- en tegenstanders van wethouder (van Dun beginnen te zuchten, zich kwaad te maken en in uitvoerige betogen wordt het vele goede dat de catechisten voor West- Brabant hebben gedaan aangehaald zelfs de naam van een vooroorlog se bisschop van Breda wordt aange haald. Zulke goeddoeners treft geen blaam en de kous is af. Dat doet ove rigens niets af van de bijzondere handelingen van Van Dun. die bij voorbeeld voor hij wethouder werd een dure afscheidsreceptie op kosten van het zonder geld zittende Bouvig ne hield „om de crediteuren van het vormingscentrum niet nodeloos onge rust te maken". Van wethouder Van Dun wordt in Breda gezegd dat hij directeur (van Bouvigne werd om wethouder te kunnen worden en dat hij wethouder is geworden om burgemeester van een Brabantse gemeente te kunnen worden. Reactie van Van Dun, die in 1963 directeur werd en zich al in 1965 kandidaat stelde voor een wethou derszetel: „Ha, ha, ha, nou, maar dat is een mooi praatje. Laat ik het zo stellen: mag een mens ambities heb ben?" Over een burgemeesterschap zegt hij nog niet te denken. Aan de andere kant worden ver schillende van Van Duns opposanten ervan beschuldigd de wethouder te willen wippen om dan diens plaats te kunnen innemen. De KVP-er Seve- rens reageert daarop verontwaardigd, maar zit met het feit dat hij verschil lende keren tevergeefs naar een wet houderszetel heeft gesolliciteerd. Speeches Deze Bredase gemeenteraad wordt geleid door burgemeester Merkx, die het geheel zo nu en dan vermoeid bekijkt. Naar Breda gekomen met naam als een goed gedeputeerde van Noord-Holland, wordt er nu (vaak met hem gespot vanwege zijn speeches waarin hij bij gebrek aan tijd om ze voor te bereiden nogal eens hetzelfde zegt. „Een heel bekwaam man. maar hij wordt nu begraven onder de hoe veelheid zaken die op zijn tafel ko men.", zegt de VVD-er Van der Werff. De meeste Bredase problemen zijn naar zijn mening terug te bren gen op het feit dat de zaken de be stuurders boven het hoofd groeien en dat zij zelf dikwijls denken: als ik het doe. doe ik het goed. Een pro bleem dat overigens niet alleen in Breda speelt. Breda: gemoedelijk en problematisch .ouder Van Dun hierover niet te Ien laten vallen omdat er zich nog een betere mogelijkheid zou •en voor het laten struikelen I de KVP-wethouder. En ook het ontwikkelt een flinke energie de affaires, die bolgens de net lens overstelpende hoeveelheden 'k uit de raad gestapte VVD-er der Werff in hoofdzaak het ge- zijn van het feit dat de capaci- n van de bestuurders en ambte niet in dezelfde mate zijn toe- men als de problemen van Bre- dat de afgelopen vijftien jaar rokkg,/ is uitgebreid. Verkeerde kant freda heeft volgens uit 1959 date- He plannen voor 33 miljoen gulden zuiveringsinstallatie en een pers ing voor het rioolwater aange- I. Precies de verkeerde kant uit. jr het Haringvliet, dat is afgeslo- en minder geschikt is voor afval- er dan de in open verbinding met da| I L EN HAAG De vervuiling van lterJnllieu is voor de jeugd in Europa >m iProblecm van de eerste orde. Dit pgejbleken by een enquête onder on- DJer duizend jongelui, die onder ye llciën van de Raad van Europa in daSen Per trein door Euro- ipger" f jongelui, 14- tot 18-jarigen af- istig uit Frankrijk, Duitsland, 1 |ië. Nederland, Zwitserland en LlCemburg, noemden verder als de kngrijkste problemen de armoe in bnderontwikkelde landen en ge- fende conflicten zoals in Vietnam a Het midden-oosten. Daarna kwa- Kïpij de atoomdreiging, de onder- VENLO „Het percentage geslaag den voor het rijbewijs ligt in Venlo beneden het landelijk gemiddelde. Dit komt door de aan de kring Venlo toe bedeelde examinatoren." Dat is ten minste de opvatting van de meerder heid van de Venlose rij-instructeurs. Tot deze en andere uitspraken zijn de rijschoolhouders gekomen, nadat eni ge tijd geleden twee examinatoren ziek werden en hun vervangers plot seling een hoger percentage geslaag den bleken te hebben. De rijschoolhouders hebben in een brief aan het Centraal Bureau voor afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen te Rijswijk 29 punten opgesomd, die volgens hen het „afwijkend gedrag" van de Venlose examinatoren vol doende omschrijven. Zoals één van de 39 ondertekenaars ons maandagavond toelichtte, is één van de grieven van de rijschoolhouders te wijten aan het CBR: namelijk de wachttijden voor het rijexamen, die veel langer blijken te zijn, dan het CBR landelijk ge noemd beeft. Wat betreft de rij-examinatoren werden als belangrijke klachten ge noemd: het maken van hatelijke op merkingen tegen de kandidaat, het niet één-lijn trekken bij examineren op moeilijke verkeerspunten en het zonder meer plotseling op de rem trappen met opmerkingen als „ik wil de alleen maar even de remmen con troleren." In de brief wordt verder gezegd dat het opvallend is dat politieagenten al tijd de eerste keer slagen. De rij schoolhouders willen met hun brief de Venlose image van minst-geslaag den wegwerken, maar daarbij blijkt, zoals één van de Venlose rijinstruc- teurs zei de onderlinge prijzenconcur- rentie een voortdurende hinderpaal te zijn. wijshervorming, de armoe in Europa en de eenwording van Europa. De jongelui bleken over het alge meen het gezag en het „establish ment" wel te accepteren. De normen die de maatschappij vandaag de dag aanlegt werden echter verworpen. De hele dag in een hok, met loerende mensen achter de tralies, daar zou je als aap neurotisch van worden. Daarom is voor deze Arnhemse chimpansee wat meer leefruimte gecreëerd. Psychische hygiëne betekent wat voor een (mens) aap. UTRECHT Met de huidige bezuinigingsplannen loopt men het gevaar in strijd te komen met de zo dringend noodzakelij ke democratisering van het on derwas, zo zegt het CNV in het verbondsorgaan „De Gids". Ook meent het christelijk vakver bond dat drs. J. Boersma het als mi nister van sociale zaken niet gemak kelijk zal krijgen. „In een kabinet, dat zich gedwongen acht tot matiging en bezuiniging en tal van onaangena me maatregelen zal gaan nemen, neemt vooral een minister van sociale zaken een uiterst moeilijke en kwets bare positie in." DEN HAAG De spoorwegrecher che wordt uitgebreid in verband met een toenemend aantal incidenten in treinen. Dit heeft de demissionaire minister van binnenlandse zaken, mr. ARRNHEM „Ik ben geen chimpansee" zei gisteren de Beernink geantwoord op vragen van' schrijver Desmond Morris, „maar het Eerste Kamerlid mr. Van Riel. Op de stations van Amsterdam. Rotter dam en Utrecht zal nu ook in hel weekeinde personeel van de spoorweg recherche aanwezig zijn. Als onre gelmatigheden worden verwacht zul len rechercheurs meerijden of zal op ttepaalde stations worden gepatrouil leerd. Aan verdergaande maatregelen be staat geen behoefte, aldus de minis- als ik er een was, dan was ik wel een van de gelukkigste op deze wereld." De auteur van onder andere „De Naakte Aap", een bestseller die han delt over de overeenkomsten tussen mens en aap. opende gistermiddag in Burgers' Dierenpark te Arnhem de zon; Door Ber Huising (MSTERDAM Maandag- pd in de Stadsschouwburg [The National Theatre of the uit New York, dat zondag Den Haag Journeys en Woz- vertoonde, het andere pro- (nma bestaande uit Fables en, de pauze, Songs from Milk- Ij kregen eerst een charmant les- de spreektaal der doven, met vingervlugge spellen en het veei- inde, vaak sierlijke, gebaren. Wij n hoe alles gezegd wordt, maar )inden er verder de in het Engels yes roken vertalingen nog wel bij trie V'jf medewerkers „zongen" en den daarna grappig en rap het e The House that Jack Built, en ild en vervolgens vier fabels van fe s Thurber, leuk, levendig en elijk met een geestige blijmoe- ien lid. in kleurige kostuums (van ev ithy Miles). Jack Svdow heeft het °Se [isseerd, en in dit lichte werk /oei de spelers van dit Theatre of the '1st dat nog niet lang als beroeps- it |er bestaat, bijzonder innemend che lardig. 1 3 t zijn ze in hun zwaardere taak, ,n§ spelen en vertellen van, het be- korte. Under Milk Wood van Dylan Thomas ook. Het is een merkwaardi ge ervaring, dat de poëzie van Dylan Thomas, de stemmingen van die ene lentedag en -nacht in het plaatsje, de karakters van de vele mensen daar, en hun verhoudingen, niet alleen overkomen in de gesproken woorden, maar ook in de taal der handen en gebaren. Terwijl het voor een deel andere gebaren zijn dan die waarmee horenden hun woorden verduidelij ken. Zodat ze het acteren toch beper ken tot een ingehouden eigen stijl. Maar in die beweeglijke, stille taal zijn emoties en stemmingen en per soonlijke eigenaardigheden toch te zien. En alles wat er op die ene dag ge beurt in Milkwood met al die ver-- schillende mensen is te volgen en mee te leven Humor en ontroering, roddeltjes en dromen, kinderspelletjes en oude herinneringen, ruzies en lief des. worden levendig verbeeld. De regie, van J. Ranelli. was voor treffelijk,. rustig en beheeerst. De be lichtingen waren sfeervol. Het een voudige dekor (van David Hays) past mooi bij het spel. En de spelers, te veel om op te noemen, deden al die mensen en types van Milkwood leven, zoals doven dat doen. Volledig op de geluiden na. ter. Vele boomgaarden in Europa sneuvelen BRUSSEL De E.E.G. betaalt op het ogenblik aan eigenaren van boomgaarden om ongeveer 26.153 hec tares van vruchtbomen te ontdoen. De bedoeling ervan is, dat de fruit- prijzen in de gemeenschap op peil blijven. De aktie is dan nog niet voltooid. Nog zo'n 70.827 hectaren met voorna melijk appel- maar ook met peren en perzikbomen zal met de grond ge lijk worden gemaakt. De bijl heeft tot nu toe het zwaarst toegeslagen in West-Duitsland, waar 15.000 hectare fruitland ontboomd is. In Italië staan 30.300 hectares op de lijst, maar op 1 maart was er nog niets gebeurd, omdat de noodzakelij ke wetten nog niet waren goedge keurd. WARSCHAU (API Vijftien Po len, die hadden getracht naar het Westen te ontkomen, zullen door de Joegoslavische autoriteiten aan Polen worden uitgeleverd. Deze mensen, die in Joegoslavië met vakantie waren en trachtten naar Oostenrijk of Italië te gaan. zullen door 'Joegoslavië als mis dadigers worden beschouwd. Niet lang geleden hebben 28 Polen, in to taal zes gezinnen vormend afkomstig uit de stad Lodz, getracht via Joego slavië naar Italië le ontkomen Iri Joegoslavië hadden zij politiek asiel gevraagd. Bomen langs rijksweg blijven toch staan ARNHEM Van de 1000 bomen langs de rijksweg Arnhem-Nijmegen blijven er 800 staan. De waarnemend directeur van het Arnhemse aron- dissement van Rijkswaterstaat, ir H. Sanders, heeft dit gisteren verklaard in een gesprek met de werkgroep mi lieubeheer. Vandaag worden nog 40 bomen geveld, waarmee dan de onge veer 200 bomen zijn gekapt. Ter verhoging van de verkeersvei ligheid werd op de meest gevaarlijke plaatsen onlangs met het kappen van de bomen begonnen. In totaal, zo bleek uit het antwoord van minister Bakker (verkeer) op vragen uit de Tweede Kamer, zouden 800 bomen moeten sneuvelen. De kamerleden maakten bezwaar omdat het een on herstelbare ingreep op het landschap zou betekenen. Zoon van ex- president Soekarno verhoord DJAKARTA Hel Indonesische leger heeft Goentoer. de zoon van wijlen president Soerkarno. aan een verhoor van zes uur onderworpen, in verband met beschuldigingen omtrent het onderhouden van betrekkingen rhet de communistische beweging. Het Indonesische leger zou de be schuldigingen ongegrond hebben be vonden. aldus is van welingelichte kringen in de Indonesische hoofdstad dinsdag vernomen. Goentoer is actief geweest in de af gelopen verkiezingscampagne voor de nationalistische partij, die 44 jaar ge- led'--toor zijn vader is opgericht. eerste voor mensen toegankelijke chimpanseekolonie ter wereld. Ongeveer 20 chimpansees namen daarna met veel lawaai bezit van het ongeveer 13.000 m2 met hoog geboom te begroeid terrein. De gebroeders Van Hoff. die in navolging van de ideeën van hun grootvader afstapten van de conventionele kooien en een paar jaar geleden begonnen met het vermaarde safaripark, bestendigden hiermee hun pioniersrol bij de reali sering van hun nieuwe inzichten in het dierentuinwezen. Bij normale dierentuinomstandig heden bestaat het gevaar dat de die ren apathisch en neurotisch gaan rea geren. In de nieuwe kolonie kan een groep van natuurlijke grootte worden ondergebracht. Het terrein biedt de mogelijkheid zich in kleinere groepjes af te zonderen. Een werkgroep van de universiteit te Utrecht is bezig de ontwikkeling van het sociale gedrag te onderzoe- ktn. De dieren worden van de bezoe kers gescheiden door een 8 meter brede buitengracht. Dit is voldoende want chimpansee's kunnen niet zwemmen. DEN HAAG, De raad voor de kunst heeft maandag in een brief aan de nieuwe minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk pro test aangetekend tegen eventuele be zuinigingen op de kunstbegroting. „Met heftige verbazing" heeft de raad voor de kunst kennis genomen van berichten in de dagbladen als zou bij informatie en formatie tot grote en omschreven bezuinigingen zijn be sloten die o.a. het operagezelschao Forum (2 miljoen), de brkesten '8 miljoen), de toneelgezelschappen (4 miljoen), de amateuristische kunst en volkscultuur (19,5 miljoen) en de ere gelden aan kunstenaars (1,3 miljoen) zouden betreffen. De raad voor de kunst zegt in de brief dat zij aanneemt dat de mini ster een advies van de raad zal :n- winnen, voordat hij besluit „een der gelijk verstrekkend, abrupt, elders en door anderen voorbereid besluit" te genover het parlement voor zijn re kening te nemen. Wat het schoolgeld betreft wordt gesteld dat een verdubbeling van het kleutergeld tot 96 gulden per jaar, de opzet van de vakbeweging om de leerplicht al op vler-jarige leeftijd te laten beginnen, ernstig in gevaar brengt. Voor heel veel gezinnen is acht gulden per maand een heel be drag, zegt het CNV. Ook bij het voortgezet onderwijs kan de verdub beling van het schoolgeld en de in voering van examengeld als een ge vaarlijke rem gaan werken, terwijl iedereen het erover eens is dat de jeugd meer en beter onderwijs nodig heeft en terwijl in het actieprogram ma van de vakcentrales een verlen ging van de leerplicht tot 16 jaar wordt bepleit. Voorts wordt met be zorgdheid gewezen op de voorgeno men vervijfvoudiging van de college gelden, waarbij wordt aangetekend dat het gevaar groot lijkt dat het ho ger onderwijs een financiële drempel krijgt, die voor velen te hoog zal zijn. In afwachting van de uitwerking van deze plannen dringt het CNV er 'op aan, dat deze maatregelen worden behandeld als één pakket, inclusief de plannen met de kinderbijslag. Wanneer niet alleen de schoolgelden worden verhoogd, maar ook de kin derbijslag wordt bevroren, zal dit in dubbele mate ten koste gaan van ge zinnen met schoolgaande kinderen, zo constateert het verbond. Bovendien wil het CNV graag ant woord op de vraag of er nu een selec tie naar bekwaamheid van studenten komt. „Elke student of hij school geld betaalt of niet kost de ge meenschap duizenden guldens. Daar zit een heel stuk verspilling in. en juist daar zou een werkelijke bezui niging vermoedelijk heel goed moge lijk zijn." Wat drs. Boersma (die gedurende achttien jaar economisch adviseur van het CNV is geweest) betreft wordt nog opgemerkt, dat hij zich slechts waar zal kunnen maken wan neer het hele kabinet de bevolking ervan weet te overtuigen, dat het een sociaal verantwoord beleid wil voe ren. Bovendien zal het kabinet zich bereid moeten tonen dat beleid vorm te geven in nauw overleg en goede samenwerking met het georganiseer de bedrijfsleven. Dc lieer Boersma kan volgens het CNV daarbij een belangrijke rol spe len. „Hij is een van de wein/ige politi ci, die in staat mogen worden geacht het vertrouwen van dc gehele vakbe weging te winnen." Buitenkansje voor iinniigrantenechtpaar MARRAR De Nederlandse lm- migrant Jan Knol en zijn echtgenote hebben na jaren van ploeteren in het gehucht Marrar In de Australische staat Nieuw-Zuid-Walës een buiten kansje gehad door het winnen van een grote loterij in Queensland. De eerste prijs ter waarde van een 150.000 gulden bestaat uit een gemeu bileerde woning in een mooie voor stad van Brisbane, een kostbaar ren paard of een vakantiereis naar keuze, een dure bontjas en voor mevrouw Knol een Mercedes Benz omdat zij het boekje met het winnende kaartje verkocht. Jan Knol werkte een tijdlang bij de spoorwegen nabij Marrar. had toen een kippenfokkerijtje en is nu eige naar van het plaatselijk café Aange zien het er 's winters behoorlijk koud kan zijn, zullen de Knols wel naar hun nleuwë woning In het subtropi sche Queensland verhuizen. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Het interimbestuur van de Willem Arntszhoeve zou van middag, in overleg met de onlangs ingestelde adviescommissie, beslissen over het al dan niet terugkeren van drs. Carel Muller op Dennendal. Na een gesprek met het interim- bestuur heeft de staf van de zwak zinnigenafdeling Dennendal gister avond besloten zijn ultimatum op te schorten. Geëist werd dat de buiten- diensstelling van drs. Muller vóór maandagmiddag twaalf uur ongedaan zou zijn gemaakt. Het interimbestuur van de Willem Arntszhoeve. dat gisteren in functie trad, vertelde de Dennendal-staf gis teren dat op zo'n korte termijn niet over de terugkeer van drs. Muller kon worden beslist. De eerste bijeen komst van het nieuwe bestuur werd in Eindhoven gehouden, omdat voor zitter lr. G. M. J. Veldkamp met vakantie is in België. Woordvoerder J. C. Mulder van de Dennendal-staf meent dat het ultima tum van zondagavond wel moest worden gesteld, omdat de onzeker heid onder het personeel te groot wordt. „Wij wilden de zaak bespoe digen en dat lijkt aardig te zijn ge lukt", aldus de heer Mulder. -BON- pluw Aft beloning Voor mijn nktivitefc Vomving ik het gezellige Pletinl I Khieltje cadeau. M

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5