Sherlock Holmes privé WAAR WAS DE SNOR VAN DE BAKKER GEBLEVEN? Je BOEK - gespecialiseerd - BOEK ZATERDAG 3 JULI 1971 FILMKRONIEK VAN DR. H. S. VISSCHER door Tioko Slijk Bakker Ovenvers was een vrolijke man. Hij kende geen zorgen, want in zijn bakkers winkel kwamen veel klanten, die graag zijn brood kochten, omdat 't altijd zo heerlijk vers was en ook, omdat hij altijd even vriendelijk en op geruimd was. Elke vrijdag nacht stond de bakker al om drie uur voor de oven, want dan moest er een dubbele hoeveelheid deeg gebakken worden, omdat de mensen voor twee dagen brood moes ten kopen. En toen. op een keer gebeur- ide het. Bakker Ovenvers was klaar met het bakken en besloot nog een paar uurtjes onder de wol te kruipen. Vrouw Oven vers, die haar man enige tijd later wilde wekken, keek alsof er een vreemde naast haar in bed lag inplaats van haar eigen Barend. Zijn snor was verdwe nen! De bakker had zich jaren ge leden een valse snor aan laten meten en omdat hij die altijd droeg, was zijn vrouw er zo aan gewend, dat zij nu schrok van zijn „kale" gezicht. Ze keek eens op het nacht kastje en wierp toen een blik op de wastafel, omdat zij dacht dat haar man gewoon vergelen was. zijn snor aan te doen. Maar waar ze ook keek, ze kon er geen spoor van ontdekken. Ze keek nog eens naar haar kale Barend en toentoen echoot ze in een daverende lachbuL Hij zag er ook zo mal uit! Hij heeft me vast aan het Jarigen Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag en een plezierige dag!l 7 juli: Erica Spronk, Kerkweg 4, Zijderveld. 10 jaar; Arie van Vliet. Botterstraat 5, Nw.-Lekkerland, 8 jaar. 8 Juli: Sjaak de Ruiter, Voerweg 31a, Hoogvliet. 11 Jaar. 9 juli: Anneliea de Ruiter. Voer weg 31a, Hoogvliet, 9 jaar. 10 juli: Wljnanda v. d. Voet, Lis- eerdijk 376, Abbenes, 10 jaar. 11 juli: Hulb Koen, Vrederust 110, Bergen op Zoom, 12 jaar; Hildo v. d. Waal, Blois v. Treslongstraat 39. Vlaardlngen, 12 jaar. 12 Juli: Marijke Bos. Broekweg 12. Zoetermeer, 11 Jaar; Andrea Kleywegt, Hollandsestraat 106, Slikkerveer, 10 Jaar. Prijswinnaars Prijswinnaars zijn deze keer: Ineke van Bruggen in Rljnsa- terwoude en Kees Wllsing In Tholen. De oplossing was: Waterlelie. RAADSEL Ditmaal geeft Martin dc Zoete jullie een raadsel op. Welke tong kan niet proeven? Wat zullen jullie be dreven worden in het oplossen van rebussen. We hebben er ook deze week weer een. Waren het de vorige maal vier beroepen die jullie moesten raden, nu móet je vier sportbeoefe naars proberen te vin den. Maar eerst de woorden helemaal op schrijven en dan de let ters wegschrappen of bijvoegen hè. Veel plezier ermee> pro beer het maar gauw. De oplossing graag in ie brievenbus vóór dins dag 6 juli. schrikken willen maken, be dacht ze, hij houdt altijd van grapjes en ze lachte zo hard, dat bakker Ovenvers wakker werd en zijn vrouw niet begrij pend met slaapogen aankeek. „Wat heb jij een plezier op de vroege ochtend, vrouw", zei hij gapend. „O. jij grapoenmaker!" „Ik? lag ik soms snurkend te zingen of zingend te snurken?", vroeg hij met een glimlach. „Ha, ha, ha. hal", hikte zijn vrouw alleen maar. „Ik weet niet wat voor lolligs ik gedaan heb. maar als 't jou pret bezorgt, doet me dat ple zier. Ik heb liever een vrolijke vrouw om me heen dan een akelige mopperpot!" Bakker Ovenvers besloot maar op te staan. Hij ging naar de wastafel, keek in de spiegel, wreef zijn ogen eens goed uit, keek toen nog eens en werd toen zo bleek, dat zijn vrouw het lachen verging. „Barend, voel je je niet goed?" „Of ik me niet goed voel? Ik voel me razend! Waarom heb jij mijn snor stiekum afgedaan? Je weet, dat ik niet van zulke grap pen houd. Nou?", vroeg hij kwaad. „Maar man, ik dacht dat jij dat zelf gedaan had om mij te laten lachen!!" „Welnee, hoe kom je daarbij?" „Wel, toen ik wakker werd en jou zonder snor naast me zag liggen, dacht ik aan een grap." „Om de zachte kadetjes niet!", antwoordde Ovenvers, „alleen begrijp ik niet, dat mijn snor is losgelaten, dat heb ik nou nog nooit eerder bij de hand gehad," en hij ging op zoek. Maar zijn verloren snor was nergens te vinden. „Misschien heb je hem tijdens het kneden van het deeg wel verloren!", zei zijn vrouw. „Maar dat zou verschrikkelijk zijn! Wat moeten we doen?" „We kunnen niets doen. We zullen zo meteen de winkel moe ten openen om de mensen niet zonder brood te laten. Wij heb ben nu eenmaal de enige bak kerij hier in t dorp." „Maar vrouw, begrijp toch eens wat er zal gebeuren, als één van onze klanten mijn snor in zijn halfje wit of bruin aan treft! Dat zou toch een ramp zijn?" ,,'t Is een veel grotere ramp als onze klanten vandaag en morgen zonder brood zitten," zei vrouw Oven vers toen. „Kom, Barend, laten we eerst maar ontbijten." „Ik zou geen hap door mijn keel kunnen krijgen," mopperde Ovenvers. „Ach kom, met een gevulde maag kun je beter tegen de moeilijkheden op," en vrouw Ovenvers sneed een paar snee tjes van het verse brood af en wat vond ze toen? Zonder dat haar man er erg in had, bond ze zijn snor onder haar neus en zei met ingehouden lach: „Kom aan tafel, Barend, het ontbijt zal je vast heerlijk smaken." Dp bakker zette zich aan de ontbijtdis en nam aarzelend een hapje van de boterham, die zijn vrouw voor hem had klaarge maakt. „Wat zit je toch te giechelen." sprak hij haar even later boos toe, ,,'t lijkt wel of je het leuk vindt, dat ik mijn snor kwijt ben." Toen hij haar nijdig aan- «=J=s HEEIilEilEIIF keek vielen zijn ogen van ver bazing haast uit zijn hoofd. „Jijjijstamelde hij, „hoe,hoehoe kom jij aan mijn snor?" Schaterend vertelde ze dat ze zijn snor zojuist in het halfje brood had gevonden. „Wat een toeval," sprak de bakker vol verbazing en toen moest hij zo lachen dat de tra nen hem in de ogen sprongen en hij zich verslikte in een hap brood. Zijn vrouw zag er ook zo mal uit! De klanten begrepen niet hoe 't kwam, dat de bakkerswinkel die zaterdag pas om half tien openging. Hallo meisjes en jongens Veel trouwe briefschrijfstertjes en -schrijvers (die zijn er niet zó veel. maar ze zijn er hoor!) zijn met vakantie of gaan vandaag. Dus heel wat minder kinderen lezen nu ons hoekje. Maar met de thuisblij vers maak ik graag weer een praat je. Hoe hebben jullie deze week doorgebracht? Weet je wel 's niet wat je doen zal? Vorige week heeft er In de krant een stuk gestaan over Jeugdland. Hebben jullie dat gelezen? Over die hal in Rotter dam, waar kinderen mogen doen waar ze zin in hebben? Fotografe ren, brandweertje spelen (en wie wil dat niet hè jongens?) volksdan sen, timmeren enz. Er Is voor léder een wat bij. Je kunt er ook paard en ponyrijden. Ik zou maar eens gaan kijken, als je niet te ver van Rotterdam woont, 't Is beslist de moeite waard. Veel brieven kreeg tante Chris en wat een mooie rapportcijfers stonden daarin, allemaal zevens, achten en negens. Nou, jullie kun nen er wat van Hennie van Leeu wen, Jan Haitsma, Arjanne v. Wijk, Jan Trommel, Jacquelien Stolte, Nanna Smits - hoeveel kilometer heb je met de club gelopen?, Ton- nie de Jong - wat aardig van je zusje om voor iedereen wat mee te brengen, veel plezier jn Ede en Leo en Corry v. Wingerden. Heb je al eens iets voor jezelf ge naaid, Corry? Lia v. d. Berg en Nico v. Leeu wen schreven dat ze over zijn, hiep, hiep hoeral Petra v. Houwelingen - nou, dat was weer eens wat anders, een brief In dichtvorm. Heel leuk, knap gedaan. Hoe gaat het met je moe der? Hanneke Lafeber - wat een dik boek heb jij gekregen. Daar ben je een poosje zoet mee. Een fijne vakantie, hoor. Liesbeth v. Berkel - 'n mooi lap je is het. Die jurk zal erg vrolijk zijn. De ketting kwam goed van pas hè. Omdat jij niet met vakan tie gaat, krijg je een extra woordje. Je hebt gelukkig wel de ruimte om te spelen. Ga je ook niet bij fami lie logeren of zo? Petra v. Linden - jij wilt zo graag een prijsje winnen Ja meisje, dat willen ze allemaal. Doe maar re gelmatig mee met de puzzel, dan heb je vast 's een keer geluk. Sita Romijn - nee hoor, tante Chris maakt de puzzels niet zelf. Elly Verschoor - wat woon jij fijn zeg Lekker rustig en je kunt er heerlijk zwemmen. Schrijf je non even je huisadres? Willie Heus - gezellig dat ik zo'n lange brief van je kreeg. Je hebt al eens naar tante Jos geschreven, is- 't niet. Ja, zo'n laatste week voor de vakantie Is altijd wat rom melig. Jacobine en Louise Cosman - wat een mooie namen hebben jullie, 'n plezierige vakantie en jacobine een prettige verjaardaq. Elly en Loes Terlouw - dus jullie zijn nichtjes van de „Terlouwtjes" uit Bleskensgraaf. Leuk dat jullie ook in de pen zijn geklommen. Nog gezwommen van de week? Ria Schellevls - jouw brief Is van de vorige week. Hij was net iets te iaat binnen. Was het de 26ste een leuk feest? Laat opgebleven? f 'eisjes en jongens, wat een lang verhaal hè? Maar voort wat, hoort wat. dus nu zijn jullie aan de beurt. Dag hoor, veel plezier en tot de volgende week. Groeten van tante Chris. Genevieve Page en Robert Stephens in „The Private Life of Sherlock Holmes". De argeloze toeschouwer moet, achteraf bezien, de compo sitie van Billy Wilders „The private life of Sherlock Holmes" nogal vreemd voorkomen. De film begint namelijk met een lange en briljant gemaakte introductie, die niets te maken heeft met het verhaal dat de eigenlijke inhoud van de film vormt. Tijdens het zien van de film zal dat waarschijnlijk niet opgemerkt zijn: Wilder geeft zó onmiddellijk en onfeilbaar de juiste toon aan mistige pasteltinten, huurrijtuigjes, de sta tige middleclass-huizen van Londen dat men er ogenblik kelijk „in" is en geneigd is zich willoos aan de beelden over te geven en aldus maar al te geneigd de „breuk" tussen inlei ding en verhaal niet te zien. Wat houdt de inleiding van de film in? Holmes en Watson komen thuis van een avontuur. Tot hun verbazing ligt daar een uitnodiging om de laatste voor stelling van het Keizerlijke Russische ballet te bezoeken. Als ze dat doen, brengt de di recteur van het bal iet Holmes in contact met de ballerina, die hem een wonderlijk verzoek doet, n.l. de vader te worden van het kind dat zij wil hebben. Zij heeft verschillende wereld- aeroemde „candidaten" op het oog gehad, maar Holmes, het „superbrein", spant voor haar de kroon. Het valt Holmes niet mee, de temperamentvolle dame van zich af te houden en tenslotte verweert hij zich door te vertel len dat hij een homofiele relatie met dokter Watson heeft. Daar mee komt de „werving" van de ballerina abrupt aan haar einde, maar Watson, die juist bezig is zich kostelijk te amuseren met de meisjes van het ballet, wordt nu het mikpunt van spot en roddel. Als hij hoort wat er aan de hand is, rent hij woedend naar huis om Holmes reken schap te vragen. Holmes schept in de daarop volgende dialoog een prachtige dubbelzinnigheid, door, als .Wat son zegt dat ze niet meer bij elkaar kunnen blijven wonen vanwege de onvermijdelijk ver der sluipende laster, te spreken van „elkaar zo nu en dan nog eens ontmoeten, in een station of ergens In een park" kort om, hij sohildert een soort „ge heime relatie" af met alle daar in aanwezige implicaties, ter wijl hij in féite spreekt over de voortzetting van de onbevangen vriendschap die hij en Watson al jaren onderhouden hebben. Ogenblikkelijk beroept Wat son zich op de talloze avonturen die hij met vrouwen gehad zou hebben tot hij zichzelf plot seling onderbreekt om te vra gen. of liever vragenderwijs te veronderstellen, dat Holmes soortgelijke avonturen heeft ge had Hij krijgt daarop geen ant woord en daarmee houdt Wilder èn dokter Watson èn het pu bliek opzettelijk in het ongewis se lijk prachtig gemaakt is vooral de sekwentie van de ar geloos met de balletmeisjes dansende dokter Watson volgt een heel ander verhaal, da; dan de hoofdschotel van de film vormt. Holmes raakt be trokken bij een spionage-af- faire van „buitenlanders" die de Engelse uitvinding van het pro totype van een onderzeeër trachten te stelen. De geschie denis verplaatst ons naar het noorden, naar Schotland en wel bij Loch Ness. Er zitten talloze adembene mende „Holmes-momenten" in, maar ook een „suspense" die niet alleen aan Hitchcock herin nert doch van Hitchcock zelf afkomstig zou kunnen zijn. Het is ook geen „gewoon" Holmes- verhaal. Het meesterbrein faalt in feite. Holmes wordt verliefd op een vrouw die in werkelijk heid een Duitse spionne blijkt te zijn en zijn scherpzinnigheid wordt misbruikt om de geheime werf van de duikboot te ont dekken. Het werkelijke meesterbrein is niet Holmes, maar zijn broer Mycroft, die tot 's lands eerste kringen behoort en op zijn beurt van alle doen en laten van Holmes al van te voren op de hoogte blijkt. Er blijft wei nig „roem" voor Holmes over en als hij dan na enige tijd ook nog hoort dat de spionne ten slotte de dood heeft gevonden, weet hij niet anders te doen dan zijn toevlucht te nemen tot hetzelfde middel dat hem uit zijn chronische perioden van verveling helpt: drugs. Holmes is in deze film zwak ker, „menselijker" en kwets baarder dan in de gebruikelijke voorstellingswijze. Hij is wel heel scherpzinnig en ziet er ook zo uit, maar hij heeft niets van lie onmenselijke scherpte die indertijd een Basil Rathbone in de verfilming van „The hound of the Baskervilles" ten toon spreidde en die ook Peter Cus hions tv-presentatie kenmerkte. In Wilders film is hij zwakker, gewoner ook veel meer het object van een satire. Eerst vanuit deze ervaring wordt de functie van de inlei ding duidelijk. Wilder is er be wust op uit om een figuur te relativeren die in feite een pro jectie van een burgerlijke we-, reld is. In de eerste beelden zien we. hoe jaren na Watsons L Na die inleiding, die werke- Le Guin: Duisters linkerhand, science fiction. Uitg. Meulenhoff, Amsterdam, 284 blz., f 5,-. Russel: Mensen, Martianen, Ma chines, science fiction. Uitg. Meu lenhoff, Amsterdam, 191 blz., f 3,50. Solzjenitsyn: In het belang van de zaak, roman van de Russische Nobelprijswinnaar. Uitg. De Boeke rij, Baarn, 222 blz., f 11,90. C. J. Keik: Leven van Slauerhoff, herziene uitgave van Nljgh Van Ditmar, Den Haag, 157 blz., f 12,90. Xenofon: Tocht van de tiendui zend, een nieuwe vertaling van dit klassieke werk door Gerard Kool schijn en Tjit Reinsma. Uitg. Fibula - Van Dishoeck, Bussum, 199 blz., 24 fotopagina's, f 19,90. Dr. S. B. J. Zilverberg: Geloof en geweten in de zeventiende eeuw, met Interessante Illustraties. Uitg. Fibula-Van Dishoeck, Bussum, 94 blz., f 7.90. Daisy Wolters: Achterberg In kaart, geïil. biografie. Uitg. Bak ker Daamen, Den Haag, 127 blz., f 29,50. Fred. J. Uammers: De Prins met de Anjer, fotoboek met tekst. Uitg. Hollandla Baarn, 80 blz., f 8,90. Clement: Een zaak van gewicht, science fiction. Uitg. Meulenhoff, Amsterdam, 191 blz., ƒ3,50. Vance: Het eeuwige leven, science fiction. Uitg. Meulenhoff, Amsterdam, 208 bil, f 3,50. Solzjenitsyn: De kamphoer cn de simpele ziel, roman. Uitg. De Boe kerij, Baarn, 168 blz., ƒ11,90. J. M. Simmel: En Jimmy trok ter regenboog, grote roman. Uitg. Ad. M. D. Stok. Den Haag, 534 blz. H. Kentler: Seksuele opvoeding. Uitg. Het Spectrum, Utrecht (Aula 10Ó5), 232 blz., ƒ5.50. Dr. H. Maisch: Incest, eveneens In serie „Seksuologie" van Het Spectrum, Utrecht, 248 blz., 6,50. Smidje Verholen en de veedieven van Texas 95: „Help! Oorlog! De Russe!" brulde Jantje, toen de knallende kogels hem om de oren vlogen. Hij liet zich op de grond vallen en begon nerveus rond te trappelen. Sjarl struikelde natuurlijk over dat dikke lichaam en stortte half over zijn makker heen. De rondvliegende kogels hadden echter nog meer op hun gewe ten, want ze hadden een aantal losse stukken steen uit de rots wand losgeslagen. Die kwamen nu ook naar beneden zetten om precies op de kwalijke koppen van Jantje en Sjarl terecht te komen. Daar zongen ze een slaapliedje, een melodietje van bong bong bongen zo kwam het dat de twee schurken in een voorlopige toestand van bewustéloosheid geraakten. Een schil derachtig tafereeltje dus, die twee daar in het ruwe bergland van Texas. Smidje Verholen wist echter van niets, want het ronkende geraas van zijn motor had het lawaai van de knal lende kogels totaal overstemd. En nu stond hij te praten met Stinky Andy voor een van de lege stallen. „Ik ben met een vlieg tuig van de V.R.P. heel de prairie afgeweest, Andy," zei hij zorgelijk. „Maar nergens is ook maar het geringste spoortje van een koe te bekennen. Nou wil ik je toch eens wat vragen, Andy. Geloof jij aan tovenarij?" „Natuurlijk niet," gromde Andy. „Hoezo?" „Ik geloof er ook niet in," vervolgde de smid. „De koeien kunnen dus onmogelijk weggetoverd zijn. Uit de buurt weggevoerd zijn ze ook niet, want anders hadden we er sporen van moeten ontdekken. Dat kan dus maar één ding betekenen. De koeien zijn nog in de buurt!" Andy keek de smid aan met een gezicht alsof hij het in Keulen hoorde donderen en spuwde toen minachtend op de grond. „Je hebt gelijk, hoor!" 'zei hij smalend. „Je hebt groot gellijk! De koeien zijn hier nog in de buurt! Ze zijn zelfs dichter in de buurt dan jij denkt! En wil je weten wóar? Ik heb ze onder mijn cowboyhoed ver stopt! Is het nou goed!" Verontwaardigd draaide Andy zich om en met grote stappen wandelde hij driftig weg. „Je bent knettergek!" mompelde hij nors. „Hou een ander voor de gek, maar mij niet!" dood, zijn tas uit de kluis haald wordt, waarin behal het geheime document ook Holmes-attributen zijn opgeb< gen. Als uit een heilige schr worden de pet met de dubb klep, de stetoskoop, het vi grootglas en zelfs het nummi bord uit Bakerstraat: 221B, genomen en „getoond". Die eerbied en reverentie c men in de eerste plaats voóar? uit de visie van Watson zelf: n s het begingedeelte toont Ho Ut jme zich tegenover Watson geërgi ,en over de Holmes-figuur die d('jal in zijn verhalen in Strand ftflrot gazine gecreëerd heeft. D-ia eer is hij inderdaad een koele be ku kenende denkmachine, een n thematisch brein, een gebruil Qer pan drugs èn een vrouwenhat(. j Daarnaast ook nog een un piolist. Holmes vermeldt gei gerd hoe hij zelfs een uitno ging heeft gekregen om als list op te treden bij een uitviP8 ring van het vioolconcert -v^ud Mendelssohn: go heeft de Hl mes-mythe die Watson in la i: leven heeft geroepen |erei waarvan Watson zelf ee slachtoffer is greep op je werkelijkheid gekregen. Haai Het heel gekke is echter, <et. Watson, zodra Holmes reall "J1' aan zijn projectie be an t woo iak( zowel door in buien van v veling zichzelf drugs toe te d sc^ nen als door bij de ballerina 11 refereren van een homosexua/or telt, die in Watsons vërhayn F geïmpliceerd is verontwa£l°* digd en zelfs razend wordt. 1 angstige vraag of Holmes w?ete kelijk ooit avonturen met vitrei wen heeft gehad, is daarvWal symptomatisch. jeën Holmes bevestigend antwo^t, zou Watson gerustgesteld hfr, ben, d.w.z. Watson deinst terug voor de implicaties een Holmes-figuur die eigenhandig, en ten dele schien onbewust, schiep. Hel Watson's schepping hetj' blijkens het immense van de Holmesfiguur bij het J gentiende-eeuwse èn het tw tigste-eeuwse publiek, de schkl ping van een hele gemeenschj' die men het eenvoudigst „bourgeoisie" kan aanduiden. li In Holmes worden alle langens en driften, alle vrijH èn alle intellect, geprojectel die de burger zichzelf niet di| toekennen en die hij ook ogf blikkelijk zou afwijzen wannl ze gestalte aannamen pre® zoals Watson doet. Het klinkt misschien allei wat te zwaarwichtig voor humoristische en razend-k gemaakte film. die vol filmii citaten zit, en daarbij z< al vermeld is een meeste: ke „suspense" weet te schepje zonder daarbij één ogenblikje satirische waarnemingssta) punt op te geven. Maar zou deze film alleen als „avontui film" zien, dan zou Wilders zenlijke opzet voorbij zijn zien: een experiment met mes èn met het publiek de mes-figuur te analyseren eri9® onthullen als de projectie een burgerlijke dubbelmorai lel. ri»de iel 313' Vanavond te zien NEDERLAND I VARA 19.05 Arnie. t.v.-serie 20.21 Zomaar een zomeravond 21.50 Mc.Cloud, t.v.-serie NEDERLAND II NCRV 19.05 Dier en vriend 19.30 Mijn idee, spelprogramma 20.21 Kapers in de lucht, speelfilm 21.50 Eenmaal-andermaal, veiling van o a. grammofoon platen Vanavond te horen HILVERSUM I KRO 19.00 Het Graalkoor Rotterdam 19.30 Troubadour, luisterliedjes 20.00 Verzoekplatenprogramma 22.00 Operetteklanken 22.40 Muzikaal sportprogramma HILVERSUM II VARA EN NOS 19 35 De scala 1918-1926: muziekprogramma 20.00 Holland Festival 1971 22.45 Driester, actueel programma 23.15 Licht muziekprogramma RADIO VANAVOND ZATERDAG 3/7 Hilversum I. 402 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 (S) Graalkoor Rotterdam met planobegeleiding. 19.30 Troubadoure luisterliedjes. 20.00 Verzoekplatenprogramma 22.00 (S) Operettemuziek. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Toernegoal...: muzi kaal sportprogramma met commentaren en reportages. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum n. 298 m. VARA: 18.00 Nieuws 18.11 Actualitei ten. 18.20 (S) Licht ensemble. 18.30 Informatief vakantiepro gramma: 1. Zeilen. 18.55 Lichte orkestmuziek. 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918 - 1926. NOS: 20.00 (S) Holland Festival 1971: Magazine met reportages In terviews. enz. Om plm. 20.15 Residentie-orkest met zangso listen en vocaal ensemble. VA RA: 22.30 Nieuws 22.40 Mede delingen. 22.45 Driester: ac tueel programma. 23.15 (S) Licht muziekprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I: 17.00-17.30 OO Kinderprogramma. NOS: 18.45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 (K> Reclame NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Re clame. VARA: 19.05 (K) Arnle. TV-serle. 19.30 GO Koning Klanl. STER: 19.55 (K) Recla me. NOS: 20.00 (K) Journaal. FTER: 20.15 (K) Reclame. VA RA: 20.20 (Ki Zomaar een zo meravond gevarieerd pro gramma. 21.50 GO McCloud. TV-serle. 22 40 (KKt Achter het Nieuws. NOS: 23.05-23.10 (K> Journaal. Nederland n. 18.45 GO Pip en Zip STER: 18 50 GO Re clame. NOS: 18.55 (K) Jour naai. STER: 19.00 GO Reclame NCRV: 19.05 (K) Dier eti| Vriend. TV-serle. 19.30 <K) Mijn idee. spelprogramma. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 iKi Reclame. NCRV: 20.21 (K>. Kapers in de lucht, speélfiln uit de reeks Worldpremlere. 21.50 Eenmaal - Andermaal:! licht muziekprogramma t.b.v. tehuizen voor geestelijk ge handicapte kinderen. 22.35 Dagsluiting. NOS: 22.40-22.45 (K) Journaal. BFLGIE-NEDERLANDS 18.55 Kleur: Fabeltjeskrant.' 19.00 Tienerklanken. 19.29 Kleur: Groenendaal. poppen- film (3). 19.43 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20.10 Zoeklicht. 20.15 Kleur: Snoep niet van de madeliefjes, tv-feullleton (22). 20.40 Kleur: De Gulden Zee zwaluw van Knokke II. Muzi kaal amusementspr. 21.40 Kleur: Mannlx, Déjè vu. 23.00 Nieuws. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. KRO: 8 00 Nieuws. 8.10 Het levende woord. 8.15 (S) Badinerle: oude en klassieke muziek (gr). 9.00 Nieuws en waterstan den. 9.15 (S) Oude, klassieke- en moderne gewijde muziek lino Nieuws. 1102 (S) Popu- lalr-klassleke en amusements muziek (gr). 1155 Mededelin gen. NCRV: 12.00 Kerkorgel- concert. 12.40 Tussenbeide: ac tuele kroniek. 13.00 Nieuws 13.10 (S) Moderne kamermu ziek (opn) 13.55 Literair pro gramma NOS: 14.15 (S) Con certgebouworkest en solist (opn). Gn de pauze: plm 15.15-15.40 Adempauze). 16.15 CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst (vrijgemaakt). 18.00 Jeugdwerk schiet te kort. por tret van prof. dr. A. Troost. IK OR: 18.30 Mensen, gesprek PROGRAMMA'S 18.45 Waar blijft het Wilde- Ganzen-geld? 18.59 Wilde Gan zen. NCRV: 10.00 Nieuws. 19.07 (S) Klassieke gewijde muziek (gr). 19.50 <S> Koninklijk Deens Orkest met solist (gr). KRO: 20.30 (S) ült de lucht gegre pen: muzikaal programma. 22.00 Kruispunt: magazine over kerk en samenleving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk: muziek ln de liturgie. 23.00 verzoekpro gramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8 00 Nieuws. 8.10 voor het plat teland. Aansluitend: Postdul- venberlchten. 8.17 Gevarieerd programma. (9.00 Sportmede- dolingen.) 9.45 Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 '^der- weg: van de hak op de Uk de kerk door. 10.30 Protestantse kerkdienst. 11.25 Wilde Gan zen. 11.30 Reaktlef: een pro gramma na kerktijd. AVRO: 12.00 (S) Muzikaal onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand ln de wereld, lezing. 13.19 Ra diojournaal. 13.35 Trefpunt: discussierubriek voor actuele zaken. 14.00 Een country and western programma. NOS: 14.30 Voor de buitenlandse werknemers. Tussen 18.15-19.00 en 19.25-19.30 De Ronde van Frankrijk 1971. VARA: 17.30 (S) Licht orkest en solisten. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.15 Cabaretprogramma. 18.40 Ronde van Frankrijk 1971. 18.45 (S) Elektronisch orgelspel. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een aktueel onderwerp. 19.25 De Ronde van Frankrijk 1971. VPRO: 19.30 Nieuws 19 35 Kla vecimbelrecital. 20.00 Bespre kingen van een nieuw boek over psychiatrie. AVRO: 20.30 (S) Verzoekplatenprogramma 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.45 Radiojournaal. 22.55 (S) Licht platenprogramma 23 55-24.00 Nieuws. Hilversum UI. 240 m. AVRO. 9.00 Nieuws. 9.02 Platenpro gramma. 10.00 Nieuws. 10.01 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpla tenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02-18.00 Langs de Lijn; sport en muziek. G5.00. 16.00 cn 17.00 Nieuws). TELEVISIE MORGEN KRO/RKK: 11.00 - 12.00 Eucharistieviering. NOS: 15.30 Journaal. 15.32 Weekjoumaal voor slechthorenden. 15.52 Ver keersinformatie. 15.55 (K) De Verrekijker. 16.05 (K) Avon tuur in Regenboogland. TV-se rle voor de Jeugd. 16.30nl7.00 Sport: Reportage van de na tionale atletlekkampioenschap- pen te Drachten. 18.55 (K) Pip en Zip. IKOR/CVK/RKK19.00 (K) Bijbelvertelling voor kin deren. IKOR/CVK: 19.05 Zin gend Geloven. AVRO: 19 30 <K) Tarzan, TV-serie voor de Jeugd. NOS: 20.20 (K) Jour naal. AVRO: 20.25 GO Het Meesterwerk, gefilmd TV-spel naar de roman L'Oeuvre van Emile Zola. 21.45 GO Vrouwen portret: Best je Wolff (1738-1804). NOS: 22.10-32.15 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18.55 GO Pip en Zip. 19.00 (K) Journaal. 19.05 Ilorls, TV-serie voor de Jeugd. 19.35 GO Studio Sport I. 20.25 <K) De schipper van de Plcardie, TV-serie. 21.15 (K) Studio Sport n. 21.40 GO Holland Fes tival: Der Sllbersee, opera van Kurt Weill, uitgevoerd door Residentie Orkest en solisten. 22.30 - 22.35 (K) Journaal. belgië [NEDERLANDS 15.00 Kleur: Skippy (13): Mijn beste vriend. 15 25 Inter nationaal landbouwmagazlne. 15.55 Kleur: De lappenhut. jeugddocumentaire. 16.25 Film pje. 16.30 Kleur: Paardesport 17.30 Ronde van Frankrijk. 16.30 - 19.00 Kleur: Paarde sport. 19.10 Kleur: Fabeltjes krant. 13 15 Levenslang, twee maal, film met Laurel on Har dy. 19.40 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20.00 Sport. 20.15 Kleur: De onsterfelijke, tv- feullleton (13). 1.206 Kleur: Der Freischütz, opera van Weber. 23.05 Nieuws; 23.10 Sport. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m: KRO: 7.00 Nieuws: 7.11 Het levende woord: 7.16 (S) Badinerle: klassieke- en moderne muziek (gr.) (7.30 Nieuws; 7.32—7.40 Ac tualiteiten). 8.00 Nieuws; 8.11 Voor de kinderen. 8.25 Over weging; 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de hulsvrouw: (9.00-9.10 Gym nastiek voor de huisvrouw). 10.00 (S) Klassieke grammo- foonmuziek: NOS: 10.15 De ko mende week ln het Neder landse muziekleven. KRO; 11.00 Nieuws: 11.03 Voor de zie ken; 11.30 bejaardenprogram ma: 11.55 Mededelingen: NCRV: 12.00 Los-Vast geva rieerd programma: (12.*1 Voor boer en tuinder: 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Hier en Nu: 12.58 Rebus); 14.00 (S) Lichte grammofoonmuzlek: 14.30 (S) Pianorecital. 15.00 Pro testantse middagdienst; NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland: reportages commentaren en muziek (16.00—16.02 Nieuws); 17.20 Overheidsvoorlichting: NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma. Hilversum II. 298 m.: VARA: 7.00 Nieuws; 7.11 Ochtendgym nastiek 7.20 Spitsuur Amster dam; (7.33 7.38 Van de voor pagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws: 8.11 Ac tualiteiten: 8.23 Spitsuur Am sterdam (vervolg) 9.10 (S) ver zoekplatenprogramma voor de huisvrouw. (Om 9.359.40 wa terstanden) 10 00 (S) Voor de hulsvrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 (S) radlophllharmonlsch orkest. VPRO: 12.15 VPRO- maandag: klassieke muziek met tussen 12.15 en 14.50 uur ANP-nieuws en Informatie over muziek. NOS: 14.50 For cering ln de landbouw: gevaar voor de volksgezondheid, dis cussie. 15.20 (S) N.O.S.-Jazz- Eurojazz. 16.00 Nieuws. AVftO: 16.03 Mlkadoo: kindermagazi ne: 17.00 (S) O: jeugdprogram ma; 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m.: NCRV: 9 00 Nieuws; 9.03 Pop station. (10.00 Nieuws.) TROS: 11.00 Nieuws: 11.03 Suzie Cream Cheese. Inclusief de nationale tip-tlen. 12.00 Nieuws: 12.03 Jam on radio, met de laatste pop-toppers: KRO: 13.00—18.00 Popmixture (leder heel uur: Nieuws: pro gramma kan onderbroken worden voor het laatste nieuws van de Tour de Fran ce.) Zondag te ziei« NEDERLAND I AVRO 19.05 (CVK/IKOR) Zingend geloven 19.30 Tarzan, t.v.-serie voor de Jeugd 2Q.25 Het meesterwerk, gefilmd t.v.-spel 21.45 Documentaire over Betje Wolff NEDERLAND II NOS 19.05 Floris, t.v.-serie voor de jeugd 20.25 De schipper van de Picardie, t.v.-serie 19.35 en 21.15 Studio Sport 21.40 Holland Festival Zondag te hori Itr go ha |en. af dc ir r HILVERSUM I NCRV EN KRO 17.00 (CVK) Gereformeerde kerkdienst uit Emmen 19.07 Muslca Sacra, klassiek orgelconcert en geestell J[*n liederen 19.50 Concert voor viool en orkest 20.30 Uit de lucht gegrepen 22.00 Kruispunt, magazine 23.00 Klassiek verzoekplatenprogramma fen HILVERSUM II VPRO EN AVRO stai 19.35 Klavercimbelrecital 20.00 Bespreking van een nieuw boek over psychial sr 20.30 Verzoekplatenprogramma 22.55 Licht platenprogramma

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 16