Oude rotten en nieuwelingen in de ploeg van Biesheuvel DRIE PREMIERES BU NED. DANSTHEATER Studenten: front tegen bezuiniging onderwijs Nieuwe fractieleiders Blad Alleen ir. Lcirclinois behoudt zijn post (landbouw) EEG gaat de derde wereld helpen Vrijdag uitvaart kosmonauten Elf nieuwe Kamerleden Biesheuvel Brusselse gebruikte methode Personalia Het weer in Europa Het "andere" bed 9 DONOERüAG 1 JULI 1971 Hieronder volgt de korte le vensbeschrijving van de zestien ministers die deel gaan uitmaken van het kabinet-Biesheuvel. DEN HAAG Mr. B. W. Bicsheu vel, de nieuwe minister-president, werd geboren op 5 april 1920. Hij stu deerde rechten aan de VU en was onder meer van 1959 tot 1963 voorzit ter van de Nederlandse Christelijke Boeren en Tuindersbond. Mr. Biesheuvel was minister van landbouw en visserij en vice-premier in het kabinet Marijnen dat in 1965 struikelde over het omroepbeleid. Hij maakte eveneens deel uit van het ka- binet-Cals dat in de z.g. „nacht van Schmelzer" aan zijn einde kwam. Na j een vergeefse formatiepoging in maart 1967 werd de heer Biesheuvel fractievoorzitter van de ARP in de Tweede Kamer. Mr. R. J. Nelissen (1931) deed in het i kabinet-De Jong zijn intrede als mi nister van economische zaken, nadat I mr. L. de Block zijn portefeuille be schikbaar stelde. Hij gaat nu de por tefeuille van financiën beheren. De heer Nelissen studeerde rechten aan de r.k. universiteit van Nijmegen, was werkzaam bij het sociaal fonds bouwnijverheid en was van 1960 tot 1962 secretaris van het EEG-comité j van detailhandelsorganisaties in Brussel. Ook fungeerde hij als alge meen secretaris van de Nederlandse I Katholieke Middenstandsbond. Hij was Kamerlid voor de KVP sedert I juni 1963. Mr. W. J. Geertsema (1918) gaat I binnenlandse zaken doen. Tot voor kort was hij burgemeester van Was senaar en lid van de WD-fractie in de Kamer. Nadat Toxopeus commis- I saris werd in Groningen, werd mr. Geertsema fractievoorzitter. De heer Geertsema studeerde rechten aan de rijksuniversiteit van Leiden Lid van de Kamer was hij sedert 1959. Drs. W. K. N. Schmelzer (1921) stu- j| deerde aan de economische hoge- I school van Tilburg. Aanvankelijk I werkte hij bij de Unilever. Daarna 1 zes jaar bij het departement van I economische zaken. Sedert 1952 is hij hoofd van de afdeling Europese Ge- I meenschap voor kolen en staal. De I heer Schmelzer was staatssecretaris van binnenlandse zaken in het minis- jerie-Beel. In het ministerie De Gasj es hij onderminister van algemene pken. Drs. J. Boersma was in de fractie I van de ARP belast met de beharti- Iging van de loontechnische proble- |men. Hij werd in 1929 geboren en studeerde aan de economische hoge school van Rotterdam en aan de VU e Amsterdam. drs. J. Boersma (ARP) De heer Boersma wordt nu minister 'an sociale zaken Hij heeft talrijke bncties bekleed. Hij was plaatsver- rangend lid van de SER. lid van de boncommissie van de Stichting van le Arbeid, hoofd van de sociaal-eco- lomische dienst van 't CNV, docent Iconomie aan de Cicsa te Amsterdam, ronomisch adviseur van het CNV. borzitter van het Consumenten Con- Ict Orgaan, lid van de centrale plan- pmmissie. lid van de centrale com- lissie voor de statistiek, lid van het luropese parlement, voorzitter van b stichting vergelijkend warenon- erzoek, en bestuurslid van het natio nal ziekenhuisinstituut. Hij is sedert ?64 lid van de Tweede Kamer. Mr. C. van Veen (1922) was in het >rige kabinet onderminister van nnenlandse zaken. In 1958 deed hij ictoraal examen rechten. Van '50 tot 0 was hij werkzaam op de gemeen- secretarie van Rijswijk. Van '60 tot 1 gemeentesecretaris van Hoogeveen i van '64 tot '67 gemeentesecretaris in Groningen. De heer Van Veen at nu de portefeuille van onderwijs Theren. De heer P. .1. Engels (1923) studeer- t aan de katholieke sociale academie ^n Eindhoven Hij werkte onder ier als sociaal-pedagoog bij de 'chting r.k. streeknazorg de Lie- s. Hij was directeur van de stich- katholiek sociaal charitatief cen- m Friesland vanaf 1954 en is lid eest van de gemeenteraad van uwarden. Hij is voorts lid van de uursraad van tie nationale raad »or maatschappelijk werk en van it koningin Julianafonds. Ir. P. J. Lardinois (1924) blijft op de m bekende post. Hij was ook al inister van landbouw en visserij in t kabinet De Jong. Hij studeerde n de landbouwhogeschool van Wa ningen. Van '52 tot '60 was hij tdbouwconsulent in Eindhoven en tot '63 landbouw-attaché in inden. Van '63 tot '67 was hij lid |n de Tweede Kamer, lid van het mr. C. van Veen (CHU) Europese parlement en voorzitter van de Noordbrabantse christelijke boe renbond. Dr. W. Drees jr. (1922) was voor hij zijn intrede deed in de politiek the saurier-generaal bij het ministerie van financiën. Sedert 1963 is hij bui tengewoon hoogleraar openbare fi nanciën aan de economische hoge school te Rotterdam. Van '45 tot '47 werkte hij bij het Centraal Planbu reau, daarna enkele jaren bij het in ternationale monetaire fonds te Was hington en vervolgens bij het hoge commissariaat der Nederlanden in Djakarta. Van '56 tot '69 was dr. Drees directeur van de rijksbegroting. H. J. de Koster was in het kabinet- De Jong staatssecretaris van buiten landse zaken. In die functie heeft hij algemene erkenning gevonden door de wij,ze, waarop hij in het EEG- overleg te werk ging. De heer De Ko ster werd in 1914 geboren en hij deed kandidaatsexamen economie aan de Gemeen tee Universiteit te Amster dam. Hij was voorts o.m. algemeen voor zitter van het Verbond van Neder landse Werkgevers en plaatsvervan gend voorzitter van de SER. Hij ver vulde verder de functie van president van de Union des Industries de la communauté Europeenne te Brussel en vice-voorzitter van de Business gard industry advisory comittee to OEGD te Parijs. Dr. C. Boertien is de derde AR-mi- nister in het kabinet-Biesheuvel. Hij werd in 1927 geboren en deed docto raal Indisch recht aan de Rijksuni versiteit te Utrecht in 1952. Tot doc tor in de rechtsgeleerdheid promo veerde hij in 1952 aan de Vrije Uni versiteit. Van 1943-'44 was dr. Boer tien werkzaam als bediende op een drukkerijkantoor te Zwolle, van 1947-1952 als werkstudent bij een verzekeringsmaatschappij te Utrecht Vanaf 1 september I960 tot 1 oktober 1965 werkte hij als bedrijfsjurist bij Philips in Eindhoven. Dr. Boertien kwam in 1965 in de Tweede Kamer en maakte tevens deel uit van het Europees Parlement. Drs. B. J. Udink beheerde in het Kabinet-De Jong, als minister zonder portefeuille, de aangelegenheden be treffende de hulp aan ontwikkelings landen. Geboren in 1926 studeerde hij aan de NEH in Rotterdam, waar hij doctoraal deed in 1952. Hij studeerde ook aan de Écoles des Hautes études commerciales aan de universiteit van Lausanne. Drs. Udink was van 1953 - '58 ad junct-secretaris van de Kamer van Koophandel in Rotterdam en tot 1962 secretaris van deze kamer. Ook is hij algemeen directeur geweest van de Centrale Kamer van handelsbe vordering (1962), directeur van het Vervoers Wetenschappelijk Centrum, lector aan de NEH (1959-1964), lid van de commissie internationale so ciaal-economische aangelegenheden van de SER en lid van de Nationale raad van advies inzake de hulpverle ning aan minder ontwikkelde landen. Ook is hij lid van de Rijnmondraad geweest. Prof. mr. drs. H. Langman (eco nomische zaken) is thans nog gewoon hoogleraar aan de inter-faculteit be drijfseconomie aan de hogescholen te Delft en Rotterdam. Gezien juist deze functie, uniek in ons land waar het een samenwerking betreft tussen twee hogescholen, heeft de heer Langman lang geaarzeld alvorens een benoeming te aanvaarden. Hij was, evenals mr. Biesheuvel, lid van de commissie-scheepsbouw die de overheid adviseerde over de situatie in de Nederlandse scheepsbouwindus- trie. Prof. Langman (40) was direc teur van de Stichting Nederlandse scheepsbouw-industrie. Dr. L. B. J. Stu.vt is internist hoofd van de interne adfelinj van het r.k. ziekenhuis Joannes de Deo in Den Haag. Hij werd in 1914 te Amsterdam gebo ren en studeerde in Leiden en in zijn geboorteplaats. Hij was enige jaren werkzaam in Den Haag en Amster dam en gedurende enige jaren was hij hoofd van de interne afdeling van het marine hospitaal te Soerabaja. Dr Stuyt, die minister van volksge zondheid en milieuhygiëne wordt is curator van de katholieke universiteit te Nijmegen, lid van de gezondheids raad, lid van het college ter beoorde ling van verpakte geneesmiddelen en vervult de functies van vice-voor.zit- ter van het concilium der Nederland se intemistenvereniging en lid van het scheidsgerecht voor het Neder lands ziekenhuiswezen. Hij is oud voorzitter en erelid van de Neder landse internistenvereniging en lid van dfe commissie-Verdam voor het medisch hoger onderwijs. Prof. mr. A. A. M. van Agt (justi tie) werd op 2 februari 1931 geboren. Hij studeerde rechten aan de katho-i lieke universiteit van Nijmegen, waar hij in 1955 cum laude slaagde voor het doctoraal examen rechten. Na gedurende 2 jaar in Eindhoven een advocatenpraktijk te hebben uit geoefend was hij 5 jaar werkzaam bij de directie juridische- en bedrijfsor ganisatorische zaken van het ministe rie van landbouw en visserij. In 1963 ging mr. Van Agt over naar het ministerie van justitie, stafafde ling wetgeving publiekrecht. In maart 1S68 volgde zijn benoeming tot dr. L. B. J. Stuyt (KVP) prof. mr. drs. H. Langman (VVD) wetenschappelijk hoofdambtenaar a bij de faculteit der rechtsgeleeraneid aan de katholieke universiteit in Nij megen. In 1968 werd hij benoemd tot gewoon hoogleraar aan deze universi teit met als leeropdracht strafrecht en strafprocesrecht. Prof. Van Agt is voorzitter van het wetenschappelijk bureau van de KVP, het centrum voor staatkundige vorming. Hij was lid van de stuur groep die het kernprc gramma van de KVP voor de jaren 1971-'75 heeft ont worpen en hij trad op als eindredac teur van dit program. Jhr. mr. M. L. de Brauw (weten schapsbeleid en hoger onderwijs) werd op 14 september 1925 geboren als zoon van een Nederlands diplo maat. In de oorlogsjaren week hij uit naar Engeland en diende als officier bij de Prinses Irene-brigade. Hij maakte de invasie in Normandië mee en liep corlogsverwondingen op. Na de bevrijding studeerde hij rechten in Leiden en na het doctoraal examen volgde hij bij Unilever een opleiding. Hij werd secretaris van de Unilever-directie in Rotterdam. In juli 1960 ging hij over naar de Nationale Levensverzekeringsbank, waarvan hij adjunct-directeur en la ter directeur werd. Na de fusie van de Nationa'e" en ..De Nederlanden' in 1963 werd jhr. De Brauw lid van de raad van bestuur van de Nationa- le-Nederlanden, speciaal belast met het verkoopbeleid Thans is hij in de raad in het bijzonder belast met automatiseringsaangelegenheden. AMSTERDAM Drie pre mières bij het Ned. Danstheater dat titulair overwegend En gels is in de volle Amsterdam se Schouwburg. Als belangrijk ste Hans van Manens Keep Going contrasterend en contra- puncterend met de Sinfonia van Berio voor groot orkest. Een speciaal koor van 13 solisten stond en zong wat schimmig op de achtergrond, maar wat choreografisch dwars door de atonale partituur heen gebeurde, was even emotioneel als agressief. Van Manen was altijd al prf. mr. A. A. M. van Agt (KVP) BRUSSEL De zes EEG-lan- den hebben vandaag het initiatief genomen voor een nieuwe vorm van ontwikkelingshulp in de vorm van verlaagde invoerrechten. Verwacht wordt dat de uitvoer van 91 minder ontwikkelde lan den hierdoor met 550 miljoen dollar per jaar zal kunnen toene men. Het systeem staat bekend als „generaliseerde preferenties" om dat het niet beperkt is tot bepaal de groepen van landen, zoals het gemenebest of de Afrikaanse lan den die met de EEG zijn geasso cieerd. Ideologie is niet noodzakelijk een hinderpaal en verwacht wordt dat Joegoslavië sterk van het nieuwe systeem zal profite ren. Griekenland, Turkije, Portu gal, Cuba. Bulgarije en Roemenië zijn enige van de landen die ook willen meedoen. Andere geïndustraliseerde lan den zullen soortgelijke stelsels in voeren. Japan volgt op 1 augus tus en Engeland en andere Euro pese landen verwachten 1 janu ari een aanbod te doen. De V.S. hebben beloofd ook iets te doen, maar het betreffende wetsont werp wordt, opgehouden door ge harrewar tussen de regering- Nixon en het congres. een autoriteit in de groepsbehande ling en ook nu weer is zijn scènisch ruimtebesef bewonderenswaardig. Met Berio's muziek, die pendelt tus sen Bach en Boulez, is geen ritmische aansluiting mogelijk. Dan maar een dwarse dialoog, moet de choreograaf hebben gedacht en hij transponeerde de muzikale spanningen naar telkens felbelichte menselijke verhoudingen. Het hallucinerende derde deel, vrij blijvend infernaal en met Mahler als leidmotief is misschien nog minder sterk dan het slotfragment, waarin Anne van Tol en Gérard Lemaitre een verrassend vindingrijk kat- en muis spel spelen. Volop erotisch, maar al tijd sereen. Jaap Fliers festivalbijdrage, een pas de deux als een Japanse prent en op muziek van Fukushima, blijft in de goede bedoelingen en in de overmaat aan hangende touwen steken. Flier leunt met zijn voorliefde voor kryp- tische danstaal en probleemballetten tegen Béjarl aan. Fluitist Govert Jur- riaanse als plastisch rattenvanger had geen enkele muzikale aanpassings moeilijkheid, maar zijn waardeerbare bijdrage werd plastisch niet gehono reerd. Als openingsballet Kurzwellen op elektronische klanken van Stock- hsusen. Structureel knap loopwerk, maar al die dia's boven de dansscène leiden de aandacht te veel af. De ma kers Gordon en Bogaerts halen veel te veel overhoop. Vanavond komt het Nederlandse Dantstheater met dit programma in het Circustheater in Scheveningen, vrijdagavond komt het in de Rotter damse Schouwburg. Vanavond komt het Nederlands Danstheater met dit programma in het Circus-Theater in Scheveningen. vrijdagavond komt het in de Rotter damse Schouwburg. F. D. MOSKOU (Reuter) De uitvaart van de drie Russische ruimtevaar ders zal vrijdag om 14.00 uur (12.00 uur Ned. tijd) op het Rode Plein in Moskou worden gehouden, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken donderdag meegedeeld. Volgens Russische zegslieden is woensdag in het Boerdenko-zieken huis in Moskou de lijkschouwing ver richt. Zij konden daar geen nadere bijzonderheden over geven. DEN HAAG Niet minder dan elf van de zestien ministers die het kabinet-Biesheuvel telt had den zitting in de Tweede Kamer. In hun plaats zullen naar kan worden verwacht, worden be noemd KVP W. du Chatinier uit Den Haag, B. J. Hermsen uit Emmen en drs. M. J. G. van Amelsfoort uit Veldhoven. VVD drs. G. M. van Aardenne uit Dordrecht en G. Keja uit Am sterdam. CHU drs. D. F. van der Mei uit De Meern en drs. A. M. de Boo uit Rijswijk. ARPmr. J. N. Scholten uit Andel, dr. A. J. Vermaat uit Voorthuizen en A. van Es uit Wassenaar. DS'70 dr. J. Baruch uit Am sterdam. De heer Hermsen, Van Aarden ne. Van der Mei, De Boo en Schol ten maakten reeds eerder deel uit van de Tweede Kamer, de heer Van Amelsfoort was lid van de Eerste Kamer. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Een zevental stu dentenraden heeft besloten samen met andere organisaties een front te vormen tegen de te verwachten be zuinigingen op onderwijs van het ka binet-Biesheuvel. De grondraden ver enigen zich samen in een „landelijk overleg van grondraden", dat vanuit het kantoor van de ASVA in Amster dam gecoördineerd wordt. De studentenraden van Amsterdam (beide universiteiten), Groningen, U- trecht, Nijmegen, Delft en Wagenin- gen keren zich in de eerste plaats tegen de eventuele verhoging van het collegegeld van 200 tot 1000 en te gen de verkorting van de studieduur. Zij willen contact zoeken met andere groepen in het onderwijs die te lijden hebben van het bezuinigingsstreven var het toekomstig kabinet. Als voorbeelden van de rechtse be- zuinigingspolitiek van het kabinet- Biesheuvel dat nu in de maak is noemt het overlegorgaan van de stu denten verder: de beknibbeling op de maatregelen voor de werkende jonge ren, de verhoging van de schoolgel den in het voortgezet onderwijs, de verhoging van het kleutergeld en de 9? DEN HAAG Mr. Biesheuvel deelde gisteravond bij de presentatie van zijn kabinet aan de pers mee dat hij binnen de gestelde periode van veertien dagen met zijn kabinet ge reed was gekomen doordat hij dins dagavond de „Brusselse methode" had toegepast en zeer lang had ver gaderd. Toen reeds werd een akkoord bereikt met een aantal uitwijkmoge lijkheden, voor het geval zich woens dag nog onverwachte dingen zouden voordoen. De heer Biesheuvel is vanmiddag begonnen met het ontvangen van de kandidaat-ministers. Dat zal ook de resterende dagen van deze week ge beuren. Eerst kwam mr. Nelissen, ge volgd door mr. Geertsema, drs. Udink en dr. Drees jr. Maandag zal de constituerende ver gadering van het kabinet worden ge houden en de volgende dag zullen de ministers door de Koningin worden beëdigd. Er moet nog een beslissing worden genomen over de verdere taakafbake ning tussen Economische zaken en Buitenlandse zaken op het gebied van de buitenlandse economische betrek- kingen. De coördinatie verloopt onbe vredigend. De „Vijf" zijn het er over eens dat de coördinerende taak van de minister van buitenlandse zaken meer gewicht dient te worden gege ven. Daarnaast zal de premier mach tiging moeten ontvangen om aan de hand van de onder Binnenlandse za ken ressorterende commissie maatre gelen te treffen ter versterking van de interdepartementale coördinatie. Van de veertien ministers die het kabinet-de Jong telde keren er elf niet terug. De heren Nelissen, Udink en Lardinois continueren hun ambt, zij het dat de twee eerstgenoemden een andere portefeuille krijgen. centralisering van het wetenschappe lijk onderzoek. De studenten zijn van plan om streeks prinsjesdag grootscheepse ac ties tegen de voorgenomen bezuini gingen te voeren. Benoemingen: Benoemd tot voorzitter van het college van bestuur van de Neder landse Economische Hogeschool: mr. B J. de Bier, vice-president van het (nu op te heffen) college van curatoren. Benoemd tot rector magnificus van de Katholieke hoge school te Tilburg voor de periode 1971 - 1973: prof. dr. C. F, Scheffer, die deze functie reeds vanaf 1968 bekleedt. Schout bl) Nacht van de technische dienst bij prof. ir. W. Vinke. die wegens de pensloengerechUgde leeftijd op 1 Juni J1 de Koninklijke Marine verliet, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse leeuw Mr. E. C A. KKuyper, correspondent van XRC-Handelsblad in Brussel, is bij het vijftigjarig bestaan van de buitenlandse persvereniging in Brussel, bevorderd tot officier in de orde van Leopold II. Uitgifte pandbrieven ROTTERDAM Scheepshypo- theekbank Nederland stelt tot nader aankondiging verkrijgbaar 7 3/4 pet. pandbrieven tegen een koers van 99 pet. onder trustverband. De coupures zijn groot 1000. De jaarlijkse ver plichte uitloting bedraagt 10 pet., te beginnen op 1 augustus 1974. Ver vroegde gehele of gedeeltelijke aflos sing is niet toegestaan voor 1 augus tus 1979. weer max. min. neer temp. temp. slag gist. gist. Amsterdam onbewolkt 19 6 0 Brussel zwaar bew. 20 9 0 Frankfort onbewolkt 15 6 1 Genève onbewolkt 15 7 5 Innsbruck zwaar bew. 16 9 12 Kopenhagen onbewolkt 19 15 12 Londen zwaar bew. 21 15 0 Luxemburg onbewolkt 17 7 2 Madrid onbewolkt 34 16 0 Majorca licht bew. 26 17 0 München zwaar bew. 11 7 17 Nice licht bew. 26 17 0 Parijs zwaar bew. 20 11 0.2 Rome onbewolkt 25 15 0 Wenen zwaar bew. 17 9 5 Zürich mist 13 8 17 DEN HAAG Mr. Biesheuvel heeft met zijn formatiewerk vier van de vijf fracties die vertegenwoordigers in het nieuwe kabinet hebben van hun voor zitter beroofd. Algemeen wordt aangenomen dat de heren Biesheuvel (ARP), Geertsemc (VVD), Udink (CHU) en Drees (DS'70) zullen worden opgevolgd door resp. mr. W. Aantjes, mr. J. G. Rietkerk, J. T. Mellema, die reeds enkele jaren CHU- fractieleider is geweest, en J. J. A. Berger. Dr. G. H. Veringa, de afgetreden minister van onderwijs en wetenschappen, blijft de KVP-fractie leiden. De ouderwetse slaap kamer ondergaat nogal wat veranderingen. Hier een cirkelvormig bed, dat in een zithoek kan worden getransfor meerd, met een ronde tafel (zie foto) als mid delpunt. N. V. Matras- senfabriek Vroomshoop levert er ook nog ronde hoeslakens en bijpas sende donzen dekbedden bij. Open keuken Nieuwe trend in de woningbouw is de open keuken. Voordelen: moeder kan haar kind in de gaten houden, moeder is dichter bij 't gezin, bespaart veel geloop, de huisgenoten steken sneller een handje uit, bij visite kun je aan de gesprek ken blijven deelnemen. In Lelystad heeft men op grote schaal ervaring met de open keuken: van de 162 geënquêteer de vrouwen zijn er 161 bijzonder tevreden mee. Bezwaar: kook- en bak- luchtjes kunnen als hinderlijk worden erva ren, een goede afzuig kap is onontbeerlijk maar die zuigt dan ook alle rookluchtjes de ka mer uit, weet het maandblad Eigen Huis Interieur. Twaalf maanden tuinieren Een rijke bron aan informatie en inspiratie vormt het prachtig uit gevoerde boek „Twaalf maanden tuinieren" (uitg. Readers Digest, Amsterdam, 638 blz. ƒ39.95). Het zijn eigen lijk vier boeken in één, waardoor het een volle dige vraagbaak werd omtrent determinatie van planten, bouwkun dige constructies voor de tuin, tuin-architec- tuur, een werkschema van maand-tot-maand, en aanwijzingen om trent praktisch tuinie ren. Plezierig is dat overal verwezen wordt naar andere pagina's omtrent het gekozen onderwerp: het uitvoe- rige register verhoogt de hanteerbaarheid. Zonder prikken Binnenkort kunnen we nieuwe overhemden verwachten zonder spel den, een heel gemak! Het ei van Columbus: een nieuw opmaakcar- ton. Nieuw. Poestasaus, gekruid met tomaten, stukjes ui en paprika. Veer baby Sinds kort zijn er spe nen in de handel die zonder narigheid aan het zuigen van baby ge hoor geven. Ze kunnen namelijk, dank zij in wendige spiraalnerven, niet meer in elkaar klappen en de met grote nauwkeurigheid in de spenen aangebrachte gaatjes zorgen voor een goede doorstroming van de voeding. Geen getob meer met gloeiende stopnaalden. Er is ook een mini-zuigfles je waar de kleinste 25 gram vruchtensap uit kan drinken. Een babymatje van rubber zet zich met vele zuignapjes vast in het badje, zodat spartelende baby's niet kunnen uit glijden. Mini-recept Snijd vijf bolletjes gember in kleine stuk jes en vermeng ze met 50 g gewelde en weer afgekoelde rozijnen door 3/4 liter chocolade vla en u serveert: cho coladefantasie. Hot pants Onesthetische aanblik geeft het pantybroekje dat onder hot pants uit komt. Ten Cate brengt daarom een pantynylon met opgesneden pijpjes als bij een slip. Ook zijn er pantynylons in een 40 denier broekje en 40 denier kousen, zodat er geen aftekening is in de overgang van. broekje naar kous. Bij hot pants - maar sierlijk is an ders! worden Knie- overs gedragen, hier in een blokdessin voor 7.95. Was- en droogzuil Met deze was- en droogzuil hebt u de wasserette aan huis. De combinatie omvat was automaat onder en een droogautomaat erboven. In het verbindings-stuk tussen beide is nog een uitschuifblad aange bracht waar een mand of emmer op kan staan. De combinatie neemt slechts het vloeropper vlak van één machine ip, heeft een capaciteit van 4,5 kg wasgoed, om- manteling is van email- Ie, éénknopsbediening, afmeting per machine 85 x 60 x 60, prijs to taal ƒ2841.-. En verder Kornet Nederland, Apeldoorn brengt een radiatorbekleding in houttekening palis sander, teak, noten, eiken, essen, berken, iepen, of in kleuren wit en crèfne. Ook le verbaar met venster banken, waarop plan ten, boeken of de tele foon een plaatsje kunnen vinden. Nieuwe modekleuren: matisse blauw en hel der rood. Hoofdkleur voor de zomer is geel, voor de jeugd is ac tueel: roest, gebrand oranje en kopergeel, gecombineerd met terra-achtige roodtin- ten en bruin. Het eerste vrouwensi gaartje komt op de markt: de lady-tip. In Finland haal je een weggooi-tanden- borstel uit de auto maat! De gele rand uit de closetpot verwijdert u met onverdund ci troensap en het groe ne lapje (haal een plastic citroen voor dat doel in huis!)

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9