HONKBALTEAM KANSLOOS NEER Molteni deelt uit fne de Mai ongenaakbaar Wereldrecord op 440 yards voor Amerikaan Smith Aanval Detroit ITM veel te sterk: 2-6 |jCnappe zege -flermes DVS Tijdrit amateurs volledige fiasco Aimar en Bracke Hermes beslist morgen over teruggang STERDAM Geheel ontredderd, stil voor zich uit starend en enkele ogenblikken een illusie armer, dat gold zaterdagmiddag de bijna doorweekte 58-jarige Gerard Voogd, de hoogste baas de zesde Haarlemse honkbalweek. Tegen de elementen en de goden had hij het tenslotte toch moeten afleggen. Ondanks alle islagen van de laatste weken, zoals het wegblijven van de len, het improviseren om de USAFE ploeg uit Wiesbaden ter anging te krijgen, en de onverwachte blijde komst van de titel- ler de Sullivans uit Grand Rapids had Voogd het met zijn staf maar gered. jerdagmiddag op het officiële d«tjgsuur stonden ze daar maar n de drie honken en de thuis- om de volksliederen aan te ho- D£le sterkste honkballers die Ne- 1ld ooit za§- Maar é®n illegale 1 ls laatste van de 3500 bezoekers. Sehu ,orde alle pret €n het werk van •doorden' de re§en- Tijdens de wel jan woorden van. de Haarlemse meesrter De Grouw loste Pluvius tiling zi-'n nat^e lading an zocht ien een droog heenkomen. In logwenk was het sportpark her en in een zwemstadion. Een ■jtipr uitstel was ontoereikend, (nin de volgende vijftien minu- Toen kwam het meest droevige a int: afgelast, zodat het geladen ■landse team en de onbekende E ploeg huiswaarts konden ke- Zo ook de duizenden die hun egeld terugkregen, irzitter Voogd: Dit is haast te nje) Iedereen is doorweekt, zowel 30 miinnen. als buiten. Maar voor de churj1 maal ëaan wii studeren op een 30.55,ff wedstrijdschema, hoewel het Kreii ek er bijna uit is. We ontkomen lerKt et aan sommige ploegen twee 6. j trijden op één dag te geven". 7. wtiisch commissielid Van Deenen er 32 |je eraan toe: „We ,zijn wel wat het nd en de Amerikanen helemaal, IIEDAM Hermes DVS in de eerste klasse een overwinning behaald op derde team van HCC. De iedamse cricketers kregen iei-57'c 3 voor slechts *104 runs aan kant. Dit kwam vooral door («doen van stockbowler Jaques Maisieratz die ten koste van slechts runs niet minder dan zes wic- 5 punts nam. Ook change-bowler Grasson Beyer was te moeilijk voor jHaagse batting-side. k.m)De innings van Hermes startte m uspaald niet best. De openings- Yamtsmen Jennie van Wijk en Rico 1 Ya^rrani hadden geen antwoord (i he het sterke, gevarieerde bowlen Pesscp Patrick Trij zeiaar. De omme- r kwa"1 bij John Beyer die - it 19 TMitfri re mine He rnllarvcp km/ulF 'ft 12 nuttige runs de collapse het st te voorkomen. Daarna waren >stini i yooral Martin van Wijk (33) tHoiSjaak Geeratz (20) die Hermes kansrijke positie brachten. Het werd uiteindelijk afge- 92 krrJakt door de jeugdige Eddie 66.33.nilperoord (22 n.o.), waardoor aki fisjrmes het HCC-totaal voor het ni so flies van slechts zes wickets wiiiih overschrijden. Stadgenoot Excelsior deed het ider goed. De Schiedammers sten andermaal met verlies koegen nemen. Ditmaal, zorgde 2 daarvoor. Excelsior heeft Erigens goed partij geboden, oral de batting-side leverde werk. En dan met name het lingspaar Koos Gouka (24) en ne Schewe (39). Toen deze wickets eenmaal gevallen pen ging het minder best. Joral good-old Ernst Vriens ek vrijwel onbespeelbaar, (iminste voor de meeste spelers Excelsior. In feite kende al- de onbevangen spelende Putter geen pardon met ens. Reeds in de eerste over hij Vriens driemaal naar de idary. Toen Putters wickets uilen was (43), bleek alleen Schewe (17) nog enige te- rnd van betekenis te kun- bieden. waardoor Excelsior sn totaal van 157 runs aan de [it zat. Vriens 5v53, Kruseman ICC heeft veel moeite gehad Excelsior-totaal te ovértref- Op 24 waren reeds vier fegse wickets down. Van Meurs [n.o.) tilde HCC echter uit de lasse. Met steun van Kooistra 1 en Van den Bosch (13) lood- J hij HCC in veilige haven: Iv8. Bowlingcijfers Exelsior: Lka 2v50, Putter 5v58. maar zodra het spel gevaar op gaat leveren moeten we het laten afwe ten'"'. Maar enkele uren later puilde de verlichte honkbalarena opnieuw uit voor de eerste van de veertien ge plande wedstrijden waarin de Cali fornia Stags en de Sullivans. De wat vermoeide ploeg van miljonair Bob Sullivan zegevierde met 31 dankzij een lucky homerun in de eerste in ning van Bailey Oliver die twee landgenoten mee naar huis nam. De universiteitsboys van de Stags ant woordden met een solo homerun van Bill Joost in de tweede slagbeurt waarna de Sullivans voor hen verder onbespeelbaar waren want pitcher Kirk Maas was met 13-2-5-2 een soli de verdediger van de eerste overwin ning. Gistermiddag moest het gevecht kómen tussen de befaamde ITM De troit, de kampioen van de Ameri kaanse amateur league en Nederland onder leiding van Hal Smeltzly. „We'll win", verzekerde de Ameri kaan vooraf. De volgepakte tribunes waren vol spanning en zijn woorden leken bewaarheid te worden, "W©nt in de tweede inning was het debutant Jan Kramer Freher (die als laatste aan de ploeg Werd toegevoegd) die met een solo homerun de Oranjes een voorsprong gaf (1—0). Kramer: „Wat een klap hè, maar voor de rust pres teerde ik niet veel". Larry Weis, de Detroitmanager, nam geen risico's en gebood te slaan. Hij moest wachten tot de derde slag beurt want toen was het de 22-jarige Michael Brown die de bal buiten de omheining mepte (11). Nederland bleef dreigen en het was Richard'son die er 21 van maakte in de gelijk makende inning, dank zij gaaf slag werk van zijn geladen teamgenoten. Aanvoerder Maat hierover: „Wij zijn fanatieker dan ooit. Columbia willen wij uitwissen deze week". Opnieuw kwamen de Amerikanen langszij nu door Oberliesen (22). Nederland hield het Amerikaanse geweld nog in J. - Detroits tweede honkman Michael Berg veilig op het honk aangekomen. evenwicht toen de Detroits hun derde werper op de heuvel kregen. Manager Larry W,eis: „Ik neem geen risico's in zo'n toernooi. Wij zijn gekomen om te winnen". Dat werd gerealiseerd door de meest waardevolle speler (1970) de 24-jarige John Kraft. Hij was het die met een droge klap 23 op het score bord bracht in de zesde inning met een homerun, waarna hij hetzelfde nogmaals deed in de achtste slagbeurt met Michael Bowen voor zich uit (25). Kraft: „Het was mijn twaalfde homerun in drie maanden", waarmee hij zijn reputatie van „waardevol" bevestigde. Dit betekende het vertrek van Jan Dick Leurs dié pitcherswerk van formaat had laten zien. Daarover bestond in de Amerikaanse kleedka mer geen twijfel na afloop van de wedstrijd. Dat John Zbergot er nog 26 van maakte was enkel een be wijs van de rijke ervaring van de professioneel ingestelde Yankees. Hij scoorde op een „schijn" van A. de Fijth die Leus verving. De tijdelijke Nederlandse coach heeft de bal uit zijn hand laten vallen. Harrie van der Vaart ie door zijn sliding -X- Zbercot van ITM Detroit scóort tegen Nederland. Catcher Wim Crouwel ziet geen kans hem uit te tikken. Slagman Hornyak van ITM (links) ziet toe. ne de Mai de 7-jarige vos- rie die sinds een jaar of drie beste dravers ter wereld ort. heeft in de Grote Prijs .age Landen een demonstra- lan haar macht gegeven. Be- 'am geleid door de 41-jarige i René Gougeon, die ook de her van het paard is, snelde Inbedreigd naar de overwin- waarmee zij 70.000 gulden ioegde aan haar winsom, die picht bij de vier miljoen is Iderd. Franse graaf Pierre de Mon- bn (52). die in Vleeswaren j en een van de grootste dra stallen van Frankrijk bezit, geen moment angst gehad. Izijn paradepaardje ditmaal in de prijzen zou vallen. Weliswaar ging Une de Mai van start met een handicap van veer tig meter op de overige dravers maar toen zij eenmaal de aan sluiting had verkregen, was het al spoedig duidelijk, dat zij niet van de overwinning af te houden zou zijn. Haar grote klasse had zij toen reeds onmiskenbaar ge toond. Bij het ingaan van de tweede en beslissende ronde, toen Nederland nog met twee paarden in de kopgroep was ver tegenwoordigd, Dave Fez in eerste positie en Gallant Way op de derde plaats, had Gougeon Une de Mai reeds gelanceerd. Onstuitbaar Op het voorlaatste rechte eind begon de afbraak van het veld. Onstuitbaar rukte Une de Mai op en ver voor de finish lag zij reeds in gewonnen positie. Be overigen restte nog slechts de strijd om de andere ere-plaatsen, waarvan de tweede toch nog al tijd 35.000 gulden waard was. De Belgische veteraan Remi Bals bracht de 8-jarige hengst Busiris als tweede door de finish. Als derde eindigde de in Duits bezit zijnde Franse zesjarige hengst Un Coeur B. gereden door de oud-wereldkampioen Eddy Freundt. Van de Nederlandse paarden kwam Gallant Way, ge reden door de jonge pikeur Harrie van Ooyen, tot het beste resultaat. Hij eindigde als vijfde. Smeltzly uit Florida, was ondanks zijn voortdurende hoffelijkheid toch bijzonder tevreden over zijn team. In het begin hebben wij vergeten onze kansen uit te buiten, maar de arbi trage was „very poor''. Met Amerika een verschil van dag en nacht. De om hem heen verzamelde en wat gede primeerde Nederlandse spelers deel den zijn mening. Hoofdscheidsrechter Wedemeijer hierover: „Ik sta er met mijn neus bovenop. Vooral de derde werper (de beste overigens) Brian Lieckfelt gooit een drop-curve en daar verkeek iedereen zich op. Daarbij gooit hij erg snel. En dan het publiek. Ach, als het boe-geroep en het gefluit er niet zou zijn, dan was het geen honkbal". Chef d'équipe Aard Kruis; „Onze jongens waren geladen. Het onver wachte uitstel van zaterdag tegen de USAFE hebben ze goed overleefd. Ondanks verlies zijn we redelijk te vreden". EUGENE, OREGON (Reuter) Zoals vrijwel jaarlijks het geval is, hebben ook nu weer de Amerikaanse atletiekkampioenschappen een vloedgolf van topprestaties te zien gegeven. Tweemaal werd er officieus een wereldrecord gebroken. De eerste maal door Rod Mil-burn die in de series 120 yards horden een tijd van 13 seconden realiseerde. Op de tweede dag liep John Smith in het uitverkochte Hay ward Field Stadion (12.000 toeschouwers) de 440 yards in 44,5 seconden. Waarschijnlijk komt de laatste prestatie wel voor officiële erkenning in aanmerking. Nog een uitzonderlijke prestatie in Eugene werd geleverd door de excen trieke Delano Merriweather, een 28-jarige, ruim 1.90 meter lange arts, die zich hoogst zelden op atletiekba nen laat zien. Hij won de 100 yards in 9 seconden, maar had daarbij een wind voordeel van 2,9 meter per se conde. Het wereldrecord op deze af stand is met 9,1 seconden in handen van de Amerikanen Hayes. Hines, Carlos, Greene en McGee en de Ca nadees Jerome. Bij het hoogspringen kwam Reynaldo Brown tot een hoog te van 2.21 meter, terwijl Arnie Ro binson een imponerende verte-sprong van 8.19 meter liet zien. Bij het dis cuswerpen ontbrak de beste Ameri kaan Jay Silvester. Hij is op het ogenblik in Europa om daar het ge vecht om het wereldrecord en het als eerste passeren van 70 meter grens - UTRECHT Een onvoorstel baar groot aantal valse starts, twee starters die met kruit in de ogen naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd en een ondes kundige jury waren er de oor zaak van dat de nationale wieler kampioenschappen: 1 kilometer tijdrit voor amateurs, die op de Utrechtse wielerbaan werden ge houden werden geannuleerd. De ze annulering gebeurde in op dracht van sportcommissielid B. Goud na overleg met de ook in Utrecht aanwezige KNWU-voor zitter J. P. H. van Ballegooyen de Jong. De onregelmatigheid bij het rijden van de nationale kampioen Klaas Balk waren de druppels die de emmer van moeilijkheden deden overlopen. Tot drie keer toe moest Klaas Balk na zijn start terugkomen. De vierde keer weigerde het startpistool op nieuw, maar nu liet men de na tionale kampioen doorrijden. Een onbegrijpelijke situatie die de on macht van de jury nogmaals de monstreerde. Op het moment dat de wed strijd geannuleerd werd moesten nog tien renners op dit nummer in actie komen. De beste tijden die tot het moment van ingrijpen door de hoofdbestuursleden wa ren gemaakt stonden op naam van Klaas Balk met 1.10.46, Peter van Doorn met 1.11.60 en Bert ten Thije 1.14.24. De nationale sprintkampioen schappen voor nieuwelingen die wel doorgang vonden brachten de nationale titel bij Ad Dekkers uit Udenhout. die in de finale Frans Kregting uit Nijmegen in twee ritten versloeg. Derde werd G. Valentijn uit Voorschoten en vier B. Hu veniers. met de Zweed Richard Bruch af te wikkelen. (Bij ontstentenis van Silves ter ging de titel nu naar Tim Voll- mer met een worp van 63,50 meter. Een andere „'grote afwezige" was de midden-afstandloper Jim Ryun. Deze had teveel last van hooikoorts om zich aan de start, te kunnen melden. Nu ging de overwinning vrijwel moeiteloos naar Ryuns grootste con current Marty Licori. De 15-jarige Annemieke Bouma (Atmodes) heeft tijdens jeugd-atle- tiekwedstrijden op het Pim Muiier sportpark in Haarlem het Nederland se record hoogspringen verbeterd en gebracht op 1,76 m. Het oude record stond met 1,74 m op naam van Mieke van Doorn (De Spartaan) en Marjan Ackermans (DEM). Annemieke Bouma, die met de Fos- bur-flop springt, verbeterde uiter aard ook het Nederlandse jeugdre- cord, dat met 1,74 rr.eter sedert 12 september van het vorig jaar op naam van Mieke van Doorn stond. Mieke van Doorn werd met die sprong dn Parijs Europees jeugdka- pioene. Met haar prestatie heeft Annemie ke Bouma, die dit seizoen reeds 1,71 m sprong, voor de eerste maal vol daan aan de limiet voor de Europese atletiekkampioenschappen in Helsin ki, welke door de KNAU op 1,75 me ter is bepaald. MULHOUSE De Fransman Lu- cien Aimar en de Belg Ferdinand Bracke zijn kort na aankomst van het 3e gedeelte van de le etappe van de Ronde van Frankrijk in Mulhouse bij een ongeluk betrokken geraakt. Beide renners wilden zich met de fiets naar hun hotel begeven, toen zij op een kruispunt bij het terrein van aankomst door een auto werden aangereden. Aimar klaagde over pijn in de nierstreek en aan de borst en Bracke had vooral last van een ge wonde enkel. De automobilist ver klaarde de renners niet opgemerkt te hebben. Vandaag zou nader beke ken worden of Aimar en Bracke nog kunnen starten in de tweede etappe. SCHIEDAM Morgenavond neemt Hermes DVS de beslissing of het al dan niet naar de rijen der amaterus zal terugkeren. Het bestuur van de Schiedamse vereniging, zoals bekend één van de acht clubs die op de sane- ringslijst van de FBO staan, heelt namelijk voor morgenavond een bui tengewone ledenvergadering uitge schreven, met als een der agendapun ten het al dan niet terugkeren naar het amateurvoetbal. MAANDAG 28 JUNI 1971 MULHOUSE In het schimmenspel dat Tour de France heet spelen er buiten louter sportieve nog allerlei andere factoren die var. beslissende betekenis zijn voor de uitslag. Prof- wielrennen is een sportieve show waarin ieder die erbij betrokken is een rol speelt. Manager. ploegleider en renners bepalen al ver voor een belangrijke wedstrijd wie er in grote lijnen voor de belangrijkste prijzen in aanmerking komen. De onderhandelingen over de Tour de France beginnenal vroeg in het seizoen en daarbij worden maar al te dikwijls de economische boven de sportieve wetten gesteld. Zo ook dit jaar. Al voor dat de 130 coureurs maar een pedaalslag hadden gedaan in de proloog, een tijdritje van twaalf kilometer, waren de vetste kluiven in feite al verdeeld. Rebellie tegen deze praktijken is volko men uitgesloten. De mannen achter de schermen hebben de touwtjes en het geld vast in de hand. En dat geld daar draait het in de beroeps- sport allemaal om. Geld, geld en nog eens geld. De eerste onderhandelingsfase is nu afgesloten, tijdens de Tour zullen ze weer in de hotels nader worden uit gewerkt, een activiteit waarbij de managers Jan van Buggenhout en Rogier Piel zeker hun invloed zullen aoen gelden. Van Buggenhout en Piet zijn zeer machtig. Zij bepalen in feite welke renners in aanmerking komen voor de lucratieve criterium-rijden na de Tour de France. Want in de koers- jes rond de kerktoren en niet tijdens de slepende etappe in de wedstrijd door Frankrijk liggen de voornaamste verdiensten van de renners. De man nen die in dat circus meedraaien kunnen grof geld verdienen. Het zal uiteraard niemand verbazen dat Eddy Merckx zelf de overwinning voor zich zal opeisen. Hij is nu eenmaal de sterkste. Heel duidelijk is ook dat Merckx daarbij niet zover zal gaan dat hij zijn voornaamste concurren ten volledig zal afslachten. Merckx heeft daarbij ook bepaald dat de lu cratieve witte trui het klassement voor de renner die in algemeen klas sement, het puntenklassement en het bergklassement de beste prestatie le vert in Parijs voor hem zal zijn. Tol ballero met een matige ploeg een hele zak met Franse francs op tafel moe ten leggen bij Félix Lévitan om zich in de Tour te kopen. Goudsmit-Hoff, ook niet bepaald begenadigd met een groep klasserenners, kwam tegen de kostprijs in Mulhouse aan de start. Geldwolf Lévitan heeft geen enkele reden om Goudsmit-Hoff voor een zacht prijsje in de Tour toe te laten, of het zou moeten zijn, dat hij er graag een Nederlandse ploeg bij heeft. De hoofdreden is echter dat Goudsmit-Hoff en Molteni tot een akkoord zijn gekomen. Merckx heeft zijn troepen uitgebreid met de ren ners van Pellenaars, die in ruil daar voor wel kan rekenen op incidentele succesjes. Molteni, in de persoon van Driessens, heeft daarom bij Lévi tan gepleit om de Tour-drempel voor de fabriek uit Rijen zo laag mogelijk te houden, waarop Lévitan inderdaad Pel heeft gevraagd op te komen. Merckx zal in de uitvoering van zijn plannen niet op tegenstand van betekenis stuiten. Wie het waagt om de man, die met kop en schouders boven de rest uitsteekt, de voet dwars te zetten, moet honderdvoudig tol betalen. Jan Janssen en Luis Oca- na, de enigen die zich vorig jaar te gen zijn heerschappij verzetten, kun nen daarover meepraten. Joop Zoete melk realiseert zich dat terdege. „Je kunt drie keer démarreren tijdens de koers, dan word je ook drie maal door de Molteni's teruggehaald. De vierde keer gaat mijnheer Merckx zelf en dan is hij weg." Vorig jaar capituleerde Mars-Flan- dria al in een vroeg stadium van de Tour. Ook dit seizoen zal de Neder lands-Belgische combinatie zich niet met hand en tand verzetten tegen Merckx' despotisme. Joop Zoetemelk heeft terecht verklaard veel te zien in de bergprijs. In de Midi Libre kwam het tot een soort verdeling met Merckx. Tijdens de tweede etappe démarreerde Merckx. Zoetemelk maakte het gat van 150 m dicht, dat hem van Merckx scheidde. Daarna sloot de poort definitief. De Bic- en de Peugeot-ploegen gaven zich zonder strijd over. Zoetemelk kwam ten val. Merckx wachtte, maar won later wei de eindsprint. Met een voorsprong van een half uur op de grote groep. Zoetemelks aspiraties naar de berg prijs werden door Merckx niet ge dwarsboomd. Peugeot (Raymond Christian) en Bic (René Pijnen) wer den voor hun passiviteit tijdens de beslissende etappe „beloond" met een etappe-zege. Een soortgelijk gentle men's agreement' is ook in deze Tour zeer waarschijnlijk Bic en Peugeot of Sonolor en Mercier zullen in de vorm van een etappe-zege hun graantje fel meepikken, waarmee dan tevens Tour-baas Félix Lévitan tevreden wordt gesteld, omdat het een Franse renner betreft. Onzekerheid is er al leen nog maar rond de groene trui. Eric Leman is de eerste kandidaat. Niet alleen door zijn grote kwalitei ten als sprinter, maar vooral omdat hij goed in de markt ligt bij Eddy Merckx, die al verscheidene keren heeft geprobeerd hem bij zijn Molte- ni-équipe in te lijven. Roger de Vlae- minck, ook een sterke finisher, kan zich wat dat betreft uitgeschakeld achten. Zijn bijna openlijke agressie tegen Eddy Merckx maakt hem al bij voorbaat kansloos. •fe Toestaan Rest nog de Italianen, die Gösta Pettersson, winnaar van de Giro in ihun gelederen hebben en de Neder landers. Solvarani, Scic en Ferritti hebben meer oog voor elkaar dan voor de anderen. De drie firma's, die alle keukensanitair verkopen, voeren een harde concurrentiestrijd op leven en dood Gösta tPettersson zal onge twijfeld hoog in het klassement ein digen, maar 'niet verder dan wat Merckx de winnaar van de Ronde van Italië zal toestaan. Ten slotte nog de puur-Nederlandse gToepering Goudsmit-Hoff, van wie ploegleider Kees Pellenaars altijd verklaard heeft, dat hij op persoonlij ke uitnodiging van Félix Lévitan naar de Tour is gekomen. „Ik heb er niet voor hoeven te betalen", heeft de Pel meermalen geroepen. Lomme Driessens, ploegleider van de Molteni, raakte daardoor gepikeerd: Wat maakt Pel nou! Hij heeft het nota be ne aan mij te danken, dat hij naar de Tour mag." Vaag Breuk Die schijnbaar vage kreet van Lomme Driessens heeft meer beteke nis dan op het eerste gezicht te den ken valt. In het verleden heeft Ca- De rol van Driessens in het grote Merckx-bedrijf loopt ten einde. Vorig seizoen zag het er al naar uit, dat het tot een breuk zou komen, maar financiële belangen hielden de as Merckx - Driessens in stand. De Bel gische ploegleider heeft zijn positie aanzienlijk verzwakt door al in de Midi Libre zijn ploeg bekend te ma ken voor de Tour, een équipe zonder Ialianen maar met negen Belgen en Wagtmans. Driessens: „De Italianen, onder wie Basso en Tosello hadden al getekend voor Salvarani. Zulke kna pen kun je dan niet in de ploeg heb ben." De waarheid is echter, dat het Italiaanse deel van de Molteni-équipe op het moment dat Driessens de ploeg bekend maakte, nog helemaal in de Merckx-équipe geloofde. Het feit ech ter, dat zij buitgn gesloten werden van het Tour-avontuur vormde voor hen aanleiding een contract te teke nen voor het volgend seizoen bij Sal varani. Albani, directeur-sportif van de Italiaanse renners in de Molteni- équipe, was over de coup van Dries sens ten zeerste verbolgen. Naar pas later bleek is ook de posi tie van Wagtmans uiterst wankel ge weest, naar aanleiding van geruchten dat hij volgend seizoen voor Goud smit-Hoff zou gaan rijden. Driessens: „Het waren geruchten en ik hechtte er totaal geen geloof aan. Rini was voor mij altijd al een zekere keus." Rini kwam in feite echter pas in de Tour. nadat hij Eddy Merckx trouw had beloofd. Woede Over een eventuele breuk met Merckx en Driessens wil de laatste niets horen. Zo gauw het begrip „ver houding Merckx-Driessens" valt ont steekt hij in woede: „Daar praat ik niet over!" En hij briest: „Er wordt maar raak geschreven, de verhouding is goed." Na enig aandringen laat hij zich toch ontvallen. „Ach ja, in zo een grote ploeg is er altijd wel wat. Dat is steeds moeilijk met zulke grote renners." Maar dan, wat zo ongeveer als bewijs moet gelden: „Je kunt toch zien, dat het goed is, ik ben nog altijd ploegleider." Maar Lommes rijk is voor Merckx zo goed als voorbij. De verstandhou ding tussen de vrouw-achter-Eddy. Claudine, en Lomme Driessens is niet al te best. Driessens wil Eddy te veel, naar Claudines zin, laten rijden en dat heeft tot gevolg dat Lomme Driessens en Merckx tegen het laatst van dit sezioen uit elkaar zullen gaan. Voor Lomme rest dan nog een managerschap. Op die weg heeft hij zich vorig seizoen al heimelijk ge waagd. Toen werd hij benaderd dooi de Britse whisky-firma Watnev's, die publiciteit zocht in de wielersport. Lomme groepeerde een équipe rond VeTbeeck en bood die équipe Wat- ney's aan. Aan het begin van dit sei- oen werd in huize Driessens nog een bijeenkomst gehouden van de gecon tracteerde renners. Ook de Herte kamp-équipe is onder het toeziend oog van Driessens tot stand gekomen, evenals de Goldor-formatie. De aan wijzing van Hertekamp door Dries sens verklaart des te gemakkelijker de uiteindelijke nederlaag van de sterkste man van de ploeg, Georges Pintens, in de klassieker Luik - Bas tenaken - Luik. Pintens slaagde er toen in een achterstand van ruim vijf minuten op Merckx te overbruggen. De duidelijk getekende Merckx kreeg van Pintens een ..lift" aangeboden. De ploegleiderswagen van Driessen reed toen in de buurt van dit duo. Het is duidelijk dat de francs van Molteni en de fnacht van Driessens Merckx een sensationele nederlaag hebben bespaard.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9