Laver-complex velt Okker Stroomvoorziening kwam door droogte in gevaar Niet piekeren maar puzzelen Nieuwe programma's HNOS voor de winter I FORMAAT Sij brands behield in Hoogezand leidende positie Zwitserland snakte naar regen De Jong geeft geen advies over Markerwaard Edicom verwacht redelijk resultaat in toekomst krant van Voetbalclubs ook onder fusieregels van SER? Okker en Riessen laten kans liggen DE UITVINDING JNI 1? 19 ZATERDAG 26 JUNI 1971 an een onzer verslaggevers) NTERLAKEN Ook de nsen van het Zwitserse vreem- (ngenverkeer verontschuldi- l zich tegenover de juni-va- itiegangers een beetje vanwe- het weer. In april was het hier (l beter. De thermometer wees roorbeeld in het Berner Ober- 4 toen reeds 24 graden aan. k laatste weken brengen ze het welijks verder dan 14. 1 is weinig zon en veel zware be king. Maar anders dan de Zand- rtse hotelhouders hebben hun iserse collega's reden om zich al- is zelf enigszins vanwege die late t regen te troosten: de stuw-me- raken weer voller. En van de it van dit goed-georganiseerde ilende bergwater is de hele >che energievoorziening afhan- ook de grote alpenbanen en de ibare andere kleinere bergliften. directie van de Jöngfram Re- was eind april al ernstig bezorgd voor de energie-voorziening van vele kilometers lange alpen-lij- wel voldoende stroom beschik- zou zijn als de droogte nog lang ield Door de geringe sneeuwval ;nde de winter waren de water baden in de stuwmeren toch langzamer gevuld dan normaal, mder water geen stroom en zon- Istroom geen bergbanen. Om de |emde skibanen van Grindelwald de voorjaarswedstrijden in goe- ifconditie te brengen moest de be- ^ing dag en nacht sneeuw van el- rS j aanvoeren. ft* C vakantiegangers die de laatste M en in de omgeving van Interlaken .uzern vertoeven kunnen zich die i over uitblijvende sneeuw en re- |maar nauwelijks voorstellen. In sportieve wollen kleding zijn ze net blijmoedig over het ideale lelweer. Al te warm is ook niets lat ideale vakantiegebied heeft, zijn bekoorlijk landschap altijd izienswaardige ateden als Bern, Interlaken en Luzern voor ;re dagen, achter de hand. Maar ieer de volgende morgen de irig wit bekroonde alpen alwéér re sneeuwwanden blijken te heb- tot beneden de boomgrens en de t alsmaar bewolkt blijft, trekken higen toch liever zuidelijker. Naar Sanne of Montreux bijvoorbeeld, zijn voor mensen uit killere stre- namen met een zonnige klank. Montreux idcrdaad liet de zon zich rond het iar or van Génève royaler zien dan in 3novs'oere «^rgland. Montreux maakt op om de bezoekers van het in- ationale jazz-festival attractief te •angen. In het Casino lopen veel harige jongeren met grote gitaren ewaarmoedigc gezichten. Verder i er vorige week nog druk getim- 3 aan tribunes en planken vloe- Alles onder toezicht van gewich- heren in donkere pakken. issen de veelkleurige bloemen- ienade langs het strakblauwe schreden drie jonge vrouwen in c getailleerde lange japonnen, id met veel geplooid kantwerk ►rede, bebloemde hoeden. Tot le- 1 gewekte modeplaten omstreeks de eeuwwisseling. Het toch wel mon daine Montreux is aan dergelijke schilderachtige straatdecoratie kenne lijk minder gewend dan Amsterdam- van-na-de-Damslapers. Het drietal uit vroegere tijden komende schonen bewoog zich langzaam en zwijgend voort als mediterende nonnen 0n een kloosterhof. Maar overal brachten zij •bij het publiek verbaasde, spottende blikken, ja zelfs misprijzend hoofd schudden teweeg. De lezer zou er eigenlijk recht op hebben over deze vreemd-charmante verschijningen nader door ons te worden ingelicht. Maar we vreesden dat de sprookjes-gestalten bij na vraag mogelijk alleen maar op voor name manier de aandacht voor de festivalstad probeerden te trekken. Dan wel dat zij zelf, van afkomst en inkomen, werkelijk zulke voorname dames zouden blijken te.zijn dat zij elke nieuwsgierige vraag onzerzijds hautain zouden negeren. En een der gelijk affront behoeft een journalist met-vakantie toch niet te riskeren. Paar uur Intussen hield ook bij het meer van Genève de zon het niet langer dan een uur of vier vol. Sommige mobiele zon-zoekers trokken daarvoor nog een Alpen-rugje verder. Want Zwitser land profiteert niet alleen van al het doortrekkende vakantieverkeer dat (ofschoon de laatste weken .vaak ver geefs) op weg is naar de Italiaanse zon, het veelzijdige en veeltalige va kantieland exploiteert ook zelf een gebied dat de faam van subtropisch geniet. Komend van het Berner Oberland, moeten dan wel even een paar stevige alpenpassen genomen worden. Daar waren op de bewolkte toppen moderne sneeuwschuivers nog druk in de weer opi de wegen begaanbaar te maken. Voor wie deswege zich met zijn auto door een tunnel liet vervoe ren zag bij aankomst in Tessin plot seling een blauwe hemel boven een zonnig groen berglandschap. Gestof feerd door luchtig geklede vakantie gangers, waartussen huiselijke tafe reeltjes, opgebouwd uit klapstoeltjes, tafeltjes, gascomforen en plastic zak ken, die al spoedig de eigen landge noten herkenbaar maakten. Waarschijnlijk beducht voor de faam dat Zwitserland „duur"' is zoe ken de Nederlanders daar liefst cam ping of vakantie-woning op. Ofschoon ook aan de boorden van het meer van Locarno waar witte hotel-paleizen goedbetalende gasten met veel egards huisvesten Nederland goed vertegen woordigd is. En overigens kunnen liefhebbers van Engelse of Ameri kaanse pijptabak de dure importmer- ken in Zwitserland vele guldens per blikje voordeliger kopen dan in Ne derland. Zodat thij, als hij maar vol doende pijpjes stopt, alweer een deel van zijn vakantiegeld verdiend heeft. wan een onzer verslaggevers) sse JLVERSUM De NOS televisie Vri#n Plan het komende wintersei- icht t naast het programma „Ziens- e". een programma te gaan bren- Wan soortgelijke strekking. Het jTrefpunt" heten. het programma zullen maat- bpelijke stromingen aan het jd komen, die zich duidelijk als big manifesteren. De minister CRM heeft enige tijd geleden de gevraagd de frekwentie van het ramma "Zienswijze" op te voe- iHet ziet er naar uit dat aan dit Dek is voldaan met het creëren ^Trefpunt". NOS is verder van plan het ramma „Inburgeren", dat des van het scherm verdween, tv leven in te blazen. Een nieuw tamma dat „Mensen zoals U" zal heten, zal de aandacht vestigen lensen die zich politiek verdiens- hebben gemaakt, zonder daar- eel in de publiciteit te zijn geko- I Gedacht wordt bijvoorbeeld aan Pethouder van een kleinere ge- He of een bestuurder van een ie vakbond. i de zondagmiddag zal de jeugd- „The young rebels" worden ver- 3. Het verhaal speelt zich af in Sjd van de Amerikaanse vrij- toorlog. it parlementaire programma „Ter lden i" zal van de vroege vrijdagavond Een winnaar in laatste sporttoto IN HAAG (ANP) De laatste Itoto van het seizoen 1970-1971 wlier nummer 48. heeft een win- van de eerste prijs met dertien e uitslagen gebracht. Dit leverde pedrag op van bijna 126-000 gui- cijfers zijn: aantal deelnemers: I: lnles: 799.991.10: prijzenbedrag: *5.99. Eerste prijs: ƒ125.998.60. een hg van 13 goed. uitkering 125 998.60. C prijs: 89.998.99, -11 meldingen van uitkering per kolom ƒ265. Extra 17.999.80. 144 meldingen van de eer- :oed, uitkering per kolom 125. worden verplaatst naar de late don derdagavond. Een van de overwegin gen is geweest dat er op donderdag geen actualiteitenrubrieken te zien zijn. Het radio-programma „Praten met de minister" zal dit najaar ook op de televisie komen. De verschillende mi nisters zullen in discussie treden met een zo geschakeerd mogelijk publiek. DEN HAAG Het demissionaire kabinet - De Jong heeft definitief af gezien van het geven van een aanbe veling over de vestiging van de twee de nationale luchthaven. Premier De Jong heeft dit gisteren na afloop van het wekelijkse kabi netsberaad meegedeeld. Wél werd be sloten het rapport van de commissie - Falkenhagen, waarin de regering over de locatiemogelijkheden voor het vliegveld wordt geadviseerd, nu offi cieel te publiceren. Formateur mr. B. W. Biesheuvel heeft inmiddels mee gedeeld, dat deze kwestie voor de nieuwe regering zeer urgent is. Het rapport noemde, zoals enige tijd geleden al bekend werd, als eer ste vestigingsplaats de Markerwaard met als voornaamste argumenten, dat de geluidshinder er minimaal zal zijn en er voor de aanleg van het vlieg veld geen moeizame onteigeningspro cedures nodig zullen zijn. In het rap port worden echter ook niet geringe nadelen van een vliegveld in de Mar kerwaard genoemd. Nadelig is bij voorbeeld de ligging ten opzichte van de zuidelijke vleugel van de Rand stad en Brabant. De voor- en na- transportkosten zullen bijvoorbeeld voor een vliegveld bij Steenbergen aanzienlijk geringer zijn. Een tweede nadeel vormt de onmo gelijkheid om het vliegveld in de Markerwaard snel beschikbaar te hebben. Op Schiphol zullen daarom maatregelen moeten worden getroffen om de overloop op te vangen. DEN HAAG Edicom, vorig jaar ontstaan uit een fusie van de uitgeve rijen Van Goor en Mouton, heeft over 1970 een geconsolideerde nettowinst behaald van ƒ771.000, tegen ƒ666.000 in 1969. Voorgesteld wordt over het kapitaal van 3,3 min een dividend van 14 pet in contanten of, naar keu ze 7 9/13 pet in aandelen, desgewenst uit de agioreserve. De bedrijfswinst beliep ƒ1,14 min tegen 1,13 min. Van deze totale be drijfswinst is in verhouding aanzien lijk minder belasting verschuldigd dan in 1969 260.000 tegen 461.000). Tevens zijn de oprichtingskosten 110.000) ten laste van 1970 gebracht. De groepsomzet aan derden steeg vorig jaar met 15 procent van ƒ26,2 min tot ƒ30,2 min. De omzet van de uitgeverijen nam toe van 18,4 min tot ƒ22,2 min en die van de techni sche bedrijven van ƒ7,8 min tot ƒ8,0 min. In beide sectoren werden onge veer dezelfde bedrijfsresultaten als in 1969 bereikt. De directie beoordeelt het algemeen perspectief voor de bedrijfstak nog steeds gunstig. De integratie voordelen uit de fusie gaan in toenemende mate een rol spelen. De beschikbare capa citeit en de onderhanden projecten maken voldoende verdere expansie mogelijk. De directie heeft daarom vertrouwen in de ontwikkeling van het bedrijf in de naaste toekomst en meent dat voor 1971 een redelijke toeneming van de resultaten kan worden verwacht. Het eigen vermogen zar in de toe komst moeten worden vergroot, doch op dit moment wordt uitgifte van aandelen niet opportuun geacht. In de financiering van de voor de verde re expansie benodigde middelen kan vooralsnog op andere wijze worden voorzien. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De sociaal Economische Raad heeft giste- ren besloten de regering te ver zoeken een onderzoek in te stel len naar de mogelijkheden om ook andere sectoren dan het be drijfsleven onder de fusiege-, dragsregels van de SER te laten vallen. Daarbij wordt gedacht aan sectoren als vrije beroepen, het onderwijs, so ciaal en cultureel werk en dergelij ke. Bij ons is tevens de vraag op gekomen of bijvoorbeeld ook voetbal verenigingen er onder zouden moeten vallen, omdat in deze sector eveneens nogal eens fusies plaats vinden, zei de voorzitter van de .SER-commissie voor fusieaangelegenheden prof. dr. P. Kuin. In het verzoek aan de regering zal de SER tevens vragen om te bevorde ren dat daar, waar een bescherming van de werknemers in geval van fu sie ontbreekt, op een geëigende wijze bescherming wordt gerealiseerd. De SER heeft zich gisteren bezigge houden met het aanbrengen van een groot aantal wijzigingen in en aan vullingen op de fusiegedragsregels, zoals die op grond van de inmiddels opgedane ervaringen noodzakelijk zijn gebleken. Het gaat daarbij vooral om een be tere bescherming van de belangen van de aandeelhouders van onderne mingen, die bij een fusie betrokken raken. De SER-commissie voor fusie aangelegenheden had daartoe een groot aantal voorstellen van de ver eniging voor de effectenhandel over genomen, die voor een belangrijk deel ook door de raad werden geaccep teerd, al of niet na aanvaarding van een lange reeks amendementen van het kroonlid prof. mr. W. C. L. van de Grinten en uit de centrale werk geversverbonden VNO en NCW. Een van de belangrijkste aanvul lingen is dat bij een bod op een be drijf ook bekend moet worden ge maakt, of en in welke omvang de aandeelhouders van dat bedrijf reeds hebben toegezegd het bod te zullen aanvaarden en welk kapitaalbelang het biedende bedrijf reeds in de over te nemen onderneming bezit. Ook moet worden vermeld of in het aan het bod voorafgaande half jaar aan delen van het over te nemen bedrijf zijn verkregen tegen gunstiger voor waarden dan van het bod en wat de gevolgen zijn voor het personeel van de over te nemen onderneming. De SER besloot voorts dat de fusiege dragsregels ook zullen gelden bij overname van een deel van een be drijf en dat de overheid van een fu sievoornemen op de hoogte moet wor den gesteld. Het grootste deel van de aange bracht wijzigingen is van technisch- juridische aard. De raad besloot op voorstel van mr. P. van Meeteren (VNO) het algemeen secretariaat een vereenvoudigde handleiding over de inhoud en betekenis van de fusiege dragsregels te laten samenstellen. LONDEN Wimbledon 1971 is voor Tom Okker niet alleen in het enkelspel maar ook in het dubbelspel voorbij. Hoewel hij met Marty Ries sen door de vroegtijdige uitschakeling van Bob Hewitt en Frew McMillan een unieke kans had in de zwakke onderste helft van de loting tot de eindstrijd door te dringen, verloor hot Nederlandse/Amerikaanse duo gister avond in de tweede ronde van Clark Graebner en Thomas Kooh. Tn de eerder deze week bij gelijke stand (22) afgebroken strijd wonnen de Amerikaan en de Braziliaan de be slissende vijfde set met 63. Ook in het damesenkelspel heeft Nederland geen vertegenwoordigster meer. In de achtste finales was Ma rijke Schaar kansloos tegen titel- houdster Margaret Court (62 6—1). Nu de puzzels in verscheidene bla den verschijnen, komt het voor dat in enkele daarvan fouten optreden die niet in de andere te vinden zijn. Voor het eerst is dit het geval in de onder havige opgave, waarin in probleem 5 in één blad de opgave „één prikker 3" ontbreekt zodat het totale aantal prikkers daar niet uitkwam. Aanvan kelijk niet wetende, wélk blad de fout plaatste, heb ik alle oplossingen van dit probleem eerlijkheidshalve goedgekeurd. Een tweetal fouten komt ook in (Vacantie in Chiffronia) voor, dus: In enkele bladen staan twee fouten in de opgave: 1) Horizontaal 55 moet luiden: „1 meer dan het kleinste getal, dat op vijf manieren als som van verschil lende kwadraten kan worden ge schreven". Extra wordt hierbij opge merkt, dat dit precies op vijf (dus niet op zes of vier) manieren is. 2) Vertikaal 46 moet luiden: „zie 10 V". Dat betekent dus, dat de getallen 46 Ven 10 V gelijk zijn. En nu keren wij ons tot de oplos sing van probleem 523. Verreweg de meeste oplossers (ook ik behoor daar toe) hebben de „telling" systematisch opgezet. Daartoe wordt elke prikma- nier aangegeven met twee getallen: a) het aantal prikkers in de olijf; b) de overige prikkers. In geval b wordt de verdeling der aantallen over verschil lende „grondprikkers" aangegeven. Nemen we het geval van drie prik kers dat in de opgave is weergegeven. Deze worden als volgt genummerd: 1) 30 (3 in de olijf en nul op elk dier grondprikkers); 2) 21 (2 in de olijf en de laatste op een grondprikker). 3) 12 (1 in de olijf en 2 op die grond- prikker; dit gaat op twee manieren hetgeen men vindt door de grond- prikker als „olijf" te beschouwen). Men kan nu het volgende lijstje maken (zie figuur I). Zet men dit lijstje voort, waarbij nog vele verkortingsmethoden moge lijk zijn, dan vindt men: (zie figuur II). Alleen de eerste zeven werden ge vraagd. Probleem 5 was meer een aardig heidje, helaas ontsierd door de in de aanhef genoemde drukfout in één der bladen. Er zijn vijf oplossingen die aan de voorwaarden voldoen (zie fi guur III). En nu komt de verrassing! Dr. I. Butler (129) te Delft berichtte mij, dat het vraagstuk reeds, zij het in geheel andere vorm, was gepubliceerd in „Mathematical Recreations and Es says" van W. W. Rouse Ball en dat daarin zelfs een formule is genoemd voor het vinden van de aantallen ma nieren. Deze formule kost echter veel meer werk dan het systematisch zoe- figuur II prikaanier aantal manieren totaal 1 1-0 1 1 2 2-0 1 1-1 1 2 3 3-0 1 2-1 1 1-2 2 4 4 4-0 1 3-1 1 2-2 2 2-11 1 1-3 4 9 5 5-0 1 4-1 1 3-2 2 3-11 1 2-3 4 2-21 2 1-4 9 20 figuur I figuur III ken als boven vermeld. Bovendien was de formule zeer lastig te lezen en slechts met behulp van de wiskundi ge ingenieur ir P. G. Sinia (83) te Voorhout slaagden wij er in, derzel- ver raadselen op te lossen. Helaas be let gebrek aan plaatsruimte, hierop verder in te gaan. Vele oplossers tekenden alle oplos singen en de heer A. Oosterom (19) te Amsterdam onthult daarover: „Toen ik met deze puzzel bezig was, werd mij gevraagd of ik aan het muziek- schrijven was." „Jammer dat U het niet wat moei lijker gemaakt had (9 of 10 prikkers bijvoorbeeld); ik was nu veel te vlug klaar naar mijn zin!" zucht mej. Cor- ry Chardon (22) te Leiden. Maar wat lette U, op Uw eigen houtje nog wat door te gaan, desnoods nóg verder dan 10?! Het waarderingscijfer bedraagt 7,46; verkregen uit 2(1,0 pet.), 3(1,1 pet.), 4(13 pet.), 5(2,4 pet.), 6(16,2 pet.). 7(17,3 pet.), 8(42,4 pet.), 9(14,3 pet.), 10(4,0 pet.). De ladder staat boven 145 punten, met als prijswinnaars: de heer H. Clement, Linnaeusparkweg 84, Am sterdam (voor de negende maal!): ir. J. J. Smidt Varenstraat 1, Geldrop (voor de achtste maal!); de heer L. J. van der Zee, Spieringstraat 6 C, Delft (voor de eerste maal). Puzzelaarsbijeenkomst. Reeds tien tallen puzzeladepten gaven ,zich op, zodat het lekker vol wordt, eind sep tember. Opgaven kunnen nog ge schieden bij de heer M. Vader, Meeu- wenleen 17, Leidschendam. onder storting van vijf gulden op diens giro (595494). Lezersserie. Binnenkort begint weer een lezersserie; dat is een reeks puz zels van de lezers zelf. Inzendingen gaarne spoedig. De inzender wordt met name vermeld en zijn conter- feitsel wordt bij de plaatsing afge drukt. mr. G. van Vorden postbus 1005 Warnsveld- aantal prikkers 1 2 3 4 9 6 7 6 9 10 11 12 li 14 15 aantal manieren 1 2 4 9 20 48 115. 286 719 1842 4166 12486 5297J 87811 255581 LONDEN Klein complexen kunnen in de topsport gevolgen hebben. Tom Okker heeft twee van dergelijke mentale belemme- Marine wil VN van deze week niet verspreiden Van onze Haagse redactie DEN HAAG De marineleiding heeft de nummers van „Vrij Neder land" waarop zij een abonnement heeft deze week niet, zoals gebruike lijk, op de leestafels van de kazernes en de schepen gelegd in verband met het artikel van „Piet Grijs" over ka binetsformateur Biesheuvel, en 1e bij diens formatiepoging betrokken frac tieleiders. w - rat ar+iirpi «„.rri rr.aic t-Tvn c,. ringen die zijn weg naar een plaats tussen de allergrootsten afsnijden: meld, door de Amsterdamse officier ^^ur Ashe en Rod Laver, een confrontatie met deze twee spelers van justitie, mr. Hartsuiker, beledi- ----- gend geacht maar op verzoek van de betrokkenen heeft de officier een vervolging achterwege gelaten. Bij de marine is overigens geen sprake /an een leesverbod: wie VN wil lezen kan roept bij Okker gevoelens van machteloosheid en onzekerheid op, die een overwinning reeds bij voorbaat tot een onmogelijkheid maken. Arthur Ashe en Rod Laver hebben dan ook steeds Okker van imposante overwinningen afgehouden. Ashe bijvoorbeeld in de finale van Forest Hills (1969), Laver bij talloze andere gelegenheden het ongemoeid de kazernepoort bin- zoals de 100.000 dollar classic. Gisteren voegde de 32-jarige onver- nenbrengen. stoorbare Australiër aan zijn lange reeks overwinningen op Okker ook Wimbledon toe; in vier sets (7—5 6—1 2—6 7—5) hield hij Okker van een plaats bij de laatste acht af. (Van onze verslaggever) HOOGEZAND Ton Sij- brands heeft zijn leidende posi tie in het Scholten-Honig-dam- toernooi behouden. Hij versloeg in superieure stijl Ramcharan maar kon desondanks zijn ach tervolgers niet verder van zich afschudden. Ook Andreiko en Koeperman kwa men tot winst en daardoor Meven zij met een achterstallige partij in het spoor van de Nederlander. Van enige spanning was in het duel tus sen Ramcharan en Sijbrands geen sprake. De ontspannen en nauwelijks ge concentreerd spelende Europese kam pioen schakelde eerst de lange vleu gel van de Surinamer uit en stelde hem vervolgens op het centrum voor onoplosbare problemen. Moeilijkheden waren er ook voor Frank Drost die tegen Andreiko in een centrumpartij tempi nadeel kreeg. Maar de wereldkampioen had in de tijdnoodfase voor de toch al niet op zijn gemak te stellen Drost nog een verrassing in petto. Andreiko noteerde enkele zetten niet maar de Fries trok er zich niets van aan. Hij noteerde elke zet nauwkeurig en toen zijn vlag viel kon hij aanto nen vijftig zetten gedaan te hébben. De wereldkampioen maakte evenwel van zijn recht om dat te controleren gebruik. Toen moest hij bij het na spelen erkennen zelf fouten te heb ben gemaakt. De partij werd derhal ve hervat, hoewel Drost in het eind spel voor verrassingen zorgde. Koeperman, de oud-wereldkam pioen, steekt zijn bewondering voor talenten nooit onder stoelen of ban ken. De in dit toernooi debuterende Gambiaan Faal roemde hij om zijn agressieve speelstijl. Ook tegen de Russische grootmeester ging Faal on stuimig aan. Koeperman omsingelde de Afrikaanse stelling met sobete middelen maar kon toch pas na ruim vier uur spelen de Gambiaanse aan val definitief tot staan brengen. Eregroep vierde ronde: Koeperman Faal 20; Andreiko Drost 20; Mostovy Wiersma 1—1: Sijbrands Ramcharan 10; Birnman Smith 11; Hisard Korchow 11. Stand: 1. Sijbrands 7; 2 en 3 Andrei ko en Koeperman 5 uit 3: 4 en 5 Hisard en Wiersma met 5; 6. Mosto- voy met 4; 7 en 8 Smith en Korchow met 3 uit 3; 9, 10 en 11 Birnman, Drost en Faal met 2 en 12. Ramcha ran met 1. Hoofdgroep vierde ronde: Lyklema Delhom 02; Johnson Metsjanski 02; Jurg De Jong 20; Laporta De Ruiter 02; Brascamp Lafourcade 0—2; Gré- goire Pédréno 20. Stand: 1. Jurg met 8 punten; 2 en 3 Delhöm en Metsjanski met 6 uit 3; 4. De Ruiter met 6 punten. ALL ENGLAND CIJFERS HERENENKELSPEL: derde ronde: Ri- chey (VS) Panatta at) 4-2. 6-2, 8—4 Vierde ronde: Laver (Aus) Okker (Ned) 7-8. 6—1, 2-6, 7-6: Gorman (VS) Case (Aus) 6—3. 8—6. 6—4; Newcom.be (Aus) Metreveli (Rusl)9 —6, 6—3. 4—6, 6—3. DAMESENKELSPEL: vierde ronde: Dürr (Fr) Beaven (GB) 6—8. 6-1. 6—1: King (VS) Janes (GB) 6-2. 7—5: Melville (Aus) Curtis (VS) 6—1. 3-6. 6—1: Court (Aus) Schaar (Ned) 6—2, 6—1. HERENDUBBELSPEL: eerste ronde: Al varez (Colombia) Mandarino (Braz) Watanabe Yanagri (Jap) 3—6, 6-3, 5—7. 9—8, 7—5. Tweede ronde: Irving Pattison (Rhod) MacDonald Warwick (Aus) 9—8. 64, 6—2: Nastase Tlrlac (Roem) Goven Proisy (Fr) 6-2, 6-3, 6-4; Drysdale (Z-Af) Pilic (Joeg) Cooper Dlblcy (Aus) 8—9, 8t, 3—6, 6—2, 7—5: Emerson Laver (Aus) Barthes Chanfreau (Fr) 6—4, 6—4, 6—3: Franulovic (Joeg) Maud (Z-Af) Howe Sedgman (Aus) 6—4, 8—9, 6—3,6—I;Graeb- ncr (VS) Koch (Braz) Okker (Ned) Riessen (VS) 6—2, 1—6, 9—7, 4—6, 6—3: Ale xander Dent Carmichael Ruffels (AUS) 6—4, 6—4, 8—9, 9—8. DAMESDUBBELSPEL: eerste ronde: Eb- binghaus (W-^Dld) Walhof (Ned) Bent- zer Sandberg (Zwe) 9—7, 6—3; Bass! Pericoli (It) Sawamasu Sawamatsu (Jap) 6—1. 4—6, 6—3: Emanuel (Z-Af) Martinez" (VS) - Bouteleux /De Roubin (Fr) 6—4, 6—3; Bonlcelll (Peru) Fernandez (Colombia) Newbarry Pande (VS) 9—8, 6—3; Gourlay Harris (Aus) Shaw (GB) 8töve(Ned 6-6. 7-5: Botha (Z-Af) Guzman (Ecuador) Kroshlna (Rush Szabo ^Hong) Long Robinson (Aus) Tweede ronde: Kemmer Reese (VS) Cooper Molesworth (GB) 6—2, 6—3: Klrk Rossouw (Z-Af) Grant Hansen (VS) 6—2, 6—0; Dalton Wade (Aus) Bassi Pericoli (It) 6-3. 6—4: Gun ter (VS) Mel ville (Aus) Bartkowlcz Heldman (VS) 8-6. 4—6. 6-3: Masthoff Orth (W-Dld) O'Hara (Can) Pryde (NZ) 4—6. 6—2, 6—3; Curtis Zlegenfuss (VS) Morozova Yansone (Rusl) 4—6, 8—6, 7—5. MIXED-DUBBEL: eerste ronde: Fröhling (VS) Gilchrist (Aus) Mandarino Man darino (Sp) 7—5, 7—5: Amrllxajö /Mankad (India) EI Shafcl (Egypte) Pericoli (It) 6—4. 7—6: Pinto Bravo (Chill) Pinto Bra vo (Arg) Perry Fretz (VS) 6—4, 6—3; Koch (Braz) Biniceill (Peru) CTlfton Cowle (GB) 6—1, 6—3; Wilson Brasher (GB) Moore Moore (Aus) 4—6, 6—4, 8—6: McManus Teeguarden (VS) Kou- delka Koudelka (Z-Af) 6—1. 6—4: Ruffels Hunt (Aus) Baranyi Holubova (Hong) 5—7. 6—i, 6—i: Drysdale Drysdale (Z-Af) Kamiwazuml Matsuda (Jap) 6-3. 5—7. 6—4: Crealy Harris (Aus) Pattison (Ithod) Both (Z-Af) 6-3, 6—1; Dibley Melville (Aus) Schröder Newberry (VS) 6—2, 6—1. Tweed ronde: Hewitt (Z-Ar) doo- lagong (Aus) Matthews James (GB) 6—2 6—1; Keidie (Aus) /Shaw (GB) Philips Moore Philips Moore (Aus) 6—3. 6—3: Barton! Glorgl at) Munoz Bus- Bond zonder naam in beroep tegen intrekking zendtijd Van een verslaggever AMSTERDAM Het bestuur van de stichting Bqnd zonder naam in Haarlem heeft bij de kroon vernieti ging gevraagd van het besluit van de minister van CRM om de Bond zon der naam na 1 oktober 1971 geen te levisiezendtijd meer te verlenen. Ook heeft de bond een brief gestuurd naar de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, waarin wordt gevraagd om schorsing van het aangevallen besluit in af wachting van de beslissing van de Kroon. Het hoofdbezwaar van de bond richt zich tegen de door de minister aangevoerde grond voor de afwijzing, namelijk dat de Bond zonder naam het werkterrein van de stichting So- cutera zou betreden. Nadrukkelijk stelt het bestuur dat dit onjuist is. „Als de bond acties stimuleert is dat een manier waarop hij zijn religieus- ethisch ideaal tracht te verwezenlij ken. De stichting Socutera is maat- sohappelijk-cultureel gericht."

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 19