Delft se chauffeur doodde zijn vrouw, moeder van 4 kinderen SIDSE MOORD OPGELOST ZENDELING VAN DER BIJL GAAT WEER PIONIEREN Dure duinen B. en W. van Alphen voor fluoridering MEER CAPACITEIT VOOR DE MEERVAL GEMEENTE LEIDERDORP VAKANTIEBEZORGERS ALPHEN a. d. RIJN -JMEENTE LEIDEN .,bU. Inkelfuffrouw ap loten van 21 juni t.m. 3 juli den Duik Folksongs en kleinkunst in Leidse schouwburg Waardevol Grof vuil Leiden 1 iionieme tipgever 4 kentenis LEIDEN Elke vrijdagavond is er in het „Kreatief Sentrum" een bijeenkomst voor gastarbei ders uit Leiden en omgeving. De avonden worden hoofdzakelijk door Marokkanen, van wie er circa 600 in de omgeving werk zaam zijn, bezocht. De program ma's bestaan voornamelijk uit Arabische films. Gisteravond trad een groep Marokkaanse toneelspelers met het stuk „De operatie" op. LEIDEN De Verenigde vergade ring van het hoogheemraadschap van Rijnland kwam voor haar jaar lijkse rekening-vergadering in het Gemeenlandshuis te Leiden bijeen. De instandhouding van zeewering bleek een kostbare aange'■[•eenheid te zijn. Zowel de droge zomer van 1970 waardoor de helm-onvoldoende is aangeslagen', als de' 'najaarsstor men van dat jaarzijn er de oor zaak van geweest, dat het duinond'er- houd enz. in 1970 een uit/gave van ruim f 500.000 vergde. Het laat zich aanzien, dat Rijnland door een te verwachten bijdrage uit de algemene rijksmiddelen in de kosten van in standhouding van de zeewering in gaande 1972 van een aanmerkelijk deel van zijn kosten op dit punt zal worden ontlast. Met de bouw van de rioolwaterzui veringsinstallatie in de Lisserpoel- polder te Lissc wordt goede voort gang gemaakt. Als gevolg van een aantal riiet voorziene omstandig heden is de aanvankelijke raming voor het werk van f 4.000.000 niet toereikend en zal hierop naar ver wachting een overschrijding ont staan van rond f 417.000. In Rfjnsaterwoude zal van Rijn- landseweg in 1972 een rioolwaterzui- veringsinstallatie worden gebouwd. 1 Het Rijnsaterwoud'se afvalwater wordt thans nog ongezuiverd ge loosd :n watergangen langs de He renweg aldaar en in de Rijnsater- woudse polder. Van daaruit wordt het water uitgeslagen op Rijnlands boezem. De bouw van een zuive ringsinstallatie in Rijnsatcrwoude wordt een urgente zaak geacht. De kosten van aanleg van de eer ste fase (voor 1200 inwonerequiva lenten) worden globaal geraamd op f 800.000. OUDE WETERING Droevig slot. De jaarlijkse uitgaansdag van de bejaarden had een triest einde. Na van een heerlijke rit te hebben genoten, werd besloten met een di ner in Nieuw-Vennep. Hier kwam de harmonie „Door Gunst Verkregen" op bezoek. On der het spelen van een mars, waar op een polonaise werd gelopen, zakte de heer G. Deters, aktief lid van de muziekvereniging, in elkaar. Een arts constateerde de dood. De heer Deters was 66 jaar. LEIDEN Gisteravond gaf de harmoniekapel van de N.Z.H. voor het V.V.V.-gebouw een show ten beste. Ondanks de regen was het een zonnige show, die door de majorettes spontaan werd begeleid. De harmoniekapél heeft tweede pinksterdag de eerste prijs gewon nen op een concours, dat werd gehouden in Breda. Zondag zal de harmonie een concours in Den Helder opluisteren. Op de foto, de sinds kort in het nieuw gestoken harmonie. ALPHEN B. en W. zijn voor' standers van .fluoridering van het drinkwater. Zij vragen de gemeente raad om een krediet van f121.000 voor het aanbrengen van een fluori- deringsinstallatie in het pompstation van de waterleiding in wjjk Hoorn. Men zou op het standpunt kunnen staan, dat de berooide schatkist van de gemeente urgentere zaken op moet vangen, waarvan men helaas moet zeggen: onmogelijk. Hoewel al verschillende suggesties zijn gedaan, staöt het nog niet vast welke voorziening goed wordt geacht. Burgemeester en wethouders menen, dat dit geen beletsel moet zijn voor het aanvragen van de .mi nisteriële goedkeuring. Nader beraad over de uitvoering kan plaatsvinden, zodra de goedkeuring is verleend en het geld voor het aanbrengen van de installatie beschikbaar is. NIEUW-VENNEP Sinds vorige week is het ondiepe bad van zwem bad „De Meerval" niet in gebruik. Een circulatiepomp brandde door, met als gevolg dat de verwarming voor een deel uitviel. Het water in het „ondiepe" is nu slechts 13 graden. Maandag zal het worden gerepa reerd. Ook wordt dan de capaciteit van de verwarmingsinstallatie ver groot. „Wij hebben drie dagen nodig om het bad op temperatuur te bren gen, zodat wij het ondiepe bad vrij dag weer kunnen gebruiken", aldus directeur J. Scharff. Zilveren reisvereniging uit W'oubrugge op stap WOUBRUGGE De reisvereni ging Eensgezindheid, voortgekomen uit de vroegere buurtvereniging van de Kerkweg, vierde vrjjdag haar zil veren jubileum. Hel gezelschap maakte een rondrit door Brabant. De gezellige dag werd besloten met een diner in hotel Centraal te Alphen a. d. Rijn. Hier memoreerde voorzitter G. van den Dool de oprichters IJ. Ver kade en M. van Leer sum. De heer E. van der Horst en zijn vrouw kre gen om hun vele verdiensten nog ge schenken aangeboden. Na afloop ver maakte een muziekgezelschap de feestvierende reizigers nog geruime tijd. VALKENBURG Gisteravond hebben zendeling Van der Bijl en zijn gezin afscheid genomen. Op 22 juni vertrekken zij weer naar de Baliem Vallei (West-Irian). Sipke van der Land sprak de zendeling toe: „De zendingspioniers die zich met de bijbel in de hand een weg banen door het oerwoud, worden steeds zeldzamer. Maar Adriaan van der Bijl is er nog zo één. Doelbewust gaat hij in het duistere oerwoud een pad naar de toekomst hakken. Het is daarom zo verwonderlijk hoe wij met de zending omspringen. Waar schijnlijk is dat te wijten aan onze „eigen zending", aldus de heer Van der Land. Hij vroeg de aanwezigen „achter" de zendeling te staan door middel van het gebed. Na zijn toespraak vertoonde de heer Van der Land een film over de Baliem Vallei, die een indrukwekkend beeld gaf van het dagelijkse leven aldaar. De predikanten Rooze en Zonne veld wensten het gezin Van der Bijl veel sterkte joe bij het moeilijke, maar vruchtbare werk dat hen daar wacht. Zendeling Van der Bijl be dankte voor de genoten gastvrijheid en de steun gedurende anderhalf jaar in Valkenburg ondervonden. JA, „DE LANDBOUWER" levert U, zowel in jong, iets bele gen, extra belegen of overjarige Boerenkaas het Beste van het Beste VOORSTRAAT 36 TEL, 12136 Vit de RIJNSTREEK ALPHEN Toneelavond. Onder auspiciën van de gemeentelijke Cul turele Raad is gisteravond in Nabij de eerste van een tweetal toneel avonden gegeven, waarin opgevoerd wordt het stuk „De man, de vrouw en de moord" van André Roussin. Het is een wat wonderlijk verhaal waarin zówel humor als dramatiek te beluisteren valt en daarom moeilijk is te rubriceren. Vanavond is er een herhaling. Het vijftal succesvolle spelers bestaat uit: B. van der Have (leraar Nederlands Christ, lyceum) en de leerlingen In- grid van den Bosch, Frits, Wim en Titty Lourens. Zaterdag 19 juni Schouwburg, 8.15 uur: Miel Cools, Vlaamse kleinkunstenaar. films LUXOR: „Het geslacht Björndal", twee films; Ecuwig zingende bossen en Win den waaien om de rotsen, 14 jr., 2 en 8 uur, dag. en zo. CAMERA: Catch 22". 18 jr., nachtv. „Seven guns for the Mc. Gregors". STUDIO: In het kader van het Hol land Festival: „Italië vandaag", zeven films, iedere dag een andere. 18 Jaar. LIDO: „De laatste kogel". 14 jr. REX: Erotiek in het Wilde Westen, 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.30. 7 en 9.15 uur: vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Mannequins verdwijnen. TRIANON: Snoezepoes (prolongatie), 18 Jaar. Tilden: dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; nachtv. vr en za 11.30 uur. Apotheken Agenda Leiden Nieuwe apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9. tel. 24807; apotheek R. van B re est Smallen- burg. Loevestein 6. Leiderdorp, tel. 42W7 en apotheek Voorschoten. Leidsewég 66, Voorschoten, tel. 01717-2525 De avonddienst na 18 uur. de nacht dienst en de zondagdienst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Kok. Doktersdlcnst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-29 - Rijnsburg Mejuffrouw A VAN HEUSDEN, onder>^zer\s aan de openbare la gere Koningin JulianaschooL al hier, zal met ingang van 1 augus tus 1971 de school verlaten in ver band met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Ter gelegenheid van haar afscheid zal er op woensdag 23 juni aan staande van 19.00 tot 21.00 uur een receptie worden gehouden in de Kapelzaal van de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan/Laan van Ouderzorg. DE NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor de maand juli en begin augustus enkele Voor nadere inlichtingen, Mevr. van Leeuwen, P. Floriszstraat 32, Alphen aan den Rijn, of afd. inspectie Nieuwe Lcidse Courant, Steenstr. 37, te Leiden, telefoon 31441. Lh.LÓL. LOuRANl ils meester en Wethouders van verr i brengen ter algemene kennis, gro Dor de heer C. J. M. Laken, dsch er Valk Boumanweg 222 te Lei- p, vergunning is gevraagd voor !w van een houten woning op ll n ^1 arpKoX riif onktA. UAI n 1 rooi vj goed Ri ndersbedrijf achter het perceel *g 66 te Leiden, zulks met vrij- rlanOg ais bedoeld in artikel 17 van tmes it op de Ruimtelijke Ordening ie duur van vijf jaar van de hriften van het geldende be- ingsplan (plan in hoofdzaak woude 1961). likke 'ie artikel 22, lid 2. juncto ar- ■ke e 7 en 18 van het Besluit op de id vi slijke Ordening liggen de stuk- 1 et ingang van 21 juni 1971 ge- een |e veertien dagen voor een ieder B fal zage ten Stadhuize, afdeling n-_e berken (kamer 111). ebbenden op aangrenzende en degen gronden kunnen gedu- die termijn schriftelijk bezwa- [en het verlenen van bedoelde e Ung bij Burgemeester en Wet- - 5 indienen. 19 juni 1971 SASSENHEIM Jammer dat de regen spel breker was bij de opening van de speeltuin aan de Marijke straat. Toch ging drumband DOS. vergezeld van jeugdleden van de wielervereni ging. burgemeester Van Knobelsdorff en echt genote ophalen, die ieder een vlag hesen, waar mee de officiële ceremonie werd verricht. In een toespraak memoreerde de burgemeester dat de speeltuin in 1953 beschikbaar werd ge steld. Enkele jaren geleden bleek wat een „puin hoop" er van was overgebleven. De heer Van Knobelsdorff had veel respekt voor degenen die er voor zorgden dat de speeltuin er weer keurig bij lag. De gemeente stelde er ruim f 27.000 voor beschikbaar. Carla v. d. Nouland en Gerard v. d. Ploeg boden het echtpaar Knobelsdorff bloemen aan. In het nieuwe clubhuis waren deputaties aan wezig van zusterverenigingen. Voorzitter De Lange bedankte de verenigingen voor de gast vrijheid die werd geboden tijdens de periode dat de speeltuin aan de Marijkestraat was ge sloten. In het bijzonder ivendde hij zich tot secretaris L. C. M. van Ruiten, die dag en nacht klaar stond om te helpen. Spreker was ondermeer de consulent van de K.N.W.U., de heer J. M. de Jager uit Den Haag. Hij toonde zich verheugd over de combinatie speeltuin-wielerbaan, zodat veel jongens naar de wielersport worden „getrokken". Mevrouw De Meijer van de Stichting Jeugdrecreatie zoees op de nauwe banden van de Stichting en de wielersport. Tenslotte boden de voorzitters van D.V.V. en Bijdorp, de heren Hagman en Zuydam gelukwensen aan. Dorstraat 116, Katwijk aan Zee Telefoon 12514. Gevraagd :r»st Bejdaagse werkweek. Goed loon. WEGENS VAKANTIE ood- en banketbakkerij (door Leo Verkalk) DELFT LEIDEN De „Leidse" moord is opgelost. Het slacht- is de 32-jarige Jacoba Helene Hermina van P.-Zuidgeest Delft, moeder van vier kinderen van 4 tot 11 jaar. Zij is in de van afgelopen zondag op maandag in haar flat in Delft ver door haar 30-jarige man, een vrachtwagenchauffeur, werk bij een groente-expeditiebedrijf in Pijnacker. De man is gister- om kwart over negen in Pijnacker gearresteerd toen hij terug van zijn laatste rit. Hij heeft reeds een bekentenis afgelegd, zijn motief is nog niets bekend. LEIDEN De Leidse Schouw burg was gisteravond slechts matig gevuld met een bij uitstek jong pu bliek, dat gekomen was om de „folk- zanger" Al Stewart te horen. Ste wart geniet in het buitenland een tamelijk grote bekendheid; in 1967 is zijn eerste grammofoonplaat ver schenen. song is hij beslist de mindere van Al Stewart: een van zijn nummers voor de pauze deed vermoeden, dat hij de „night with you" niet over leefd had, zo kreunend en schor zakte de stem aan het «dot weg Neen, het is erg jammer voor Abraxas, dat Stewart zelf te m^e was; nu was, ondanks hel gulle applaus, de avond slechts ten dele een succes. Wie echter werkelijk van klein kunst wil genieten doet er bet«»r aan, hedenavond een kükie in de Schouwburg te gaan nemen, waar de hier te lande nog niet beroem de, maar daarom niet minder grote Vlaamse troubadour Miel Cools zal optreden met een programma o.m. op teksten van Ernst van Altena, Drs. A. van der Veen-Wiersma bijzonder tijdrovend onderzoek was een onverwacht eind gekomen. Hoofdinspecteur Verzijden en zijn veertien man sterke „moordbrigade" hebben nauwelijks geslapen sinds afgelopen dinsdagochtend het stof felijk overschot, verpakt in plastic langs de Europaweg was gevonden. Gistermiddag was het aantal tips al gestegen tot 350, zodat zij er op rekenden voorlopig nog bergen werk te moeten verzetten. Eén tip blijkt, nu de feiten bekend zijn, bijzonder waardevol te zjjn ge weest en wel die van de Leidenaar, die dinsdagochtend om vijf uur in. het voorbijrijden in een flits de nu gearresteerde chauffeur het inge pakte lichaam van zyn vrouw uit de vrachtwagen naar de slootkant zag zeulen. De plaats, waar de moordenaar stopte om zich van het lijk te ontdoen, was het niet vreemd, omdat hij er beroepshalve vaak langs was gekomen met zijn vracht wagen. Dr. W. van Rossem overleden LEIDEN Vandaag had in alle stilte op Rhijnhof de begrafenis plaats van de woensdag op 64-jarige leeftijd overleden chirurg dr. W. van Rossem. Hij was een aantal jaren verbonden aan het St. Eli- sabeth-ziekenhuis; de laatste jaren was hij directeur van een ver pleeghuis te Etten-Leur. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 20 juni: Hoogwater 0.2813.04; laagwater 8.2921.12; maandag 21 juni: hoogwater 1.2813.59; laag water 9.3222.15. LEIDEN Maandag 21 juni, buurt 29: Zijlsingel, Rijnkade, Oosterdwarsstraat. Munnikenstraat, van Galenstraat, waard- straat, Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, Evertsenstraöt, Heems kerkstraat, Oosterstraat, van Speyk- straat, Kortenaerstraat, Tasmanstraat, O verrijn. Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groen- hovenstraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrlt Doustraat, Vreewijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bilderdijkstraat. Wie bij „folksong" aan volks liedjes mocht denken, komt bedro gen uit; het zijn een soort impro visaties op een niet zo uitgebreid scala van tonen met een zeer dui delijk ritme; hoofdzaak zou de tekst moeten zijn, ware het niet, dat door een lang niet altijd even duidelijke uitspraak hiervan nogal wat ver loren gaat. Dit laatste is jammer, whrit alé taal'vlrtuobs 'is Stevhart Ze ker 'fe waarderen; hij werkt véél met'asSohölïtièsért onveritfachtë 'rijihéöïnblhatlës (séa-giill'-cavgïë" mèeuw en adelaar). Stewart bleek echter zo danig ver moeid („hard-sticke tired") dat een vriend van hem, Tom Alone. Ne derlander, een aantal nummers moest overnemen. Tom Alone wist in zijn conférence aardige dingen te berde te brengen, doch in de folk- HAARLEMMERMEER Ge slaagden landbouwschool. Voor het dinloma van de christelijke mid delbare landbouwschool te Horfw. dorp slaagden uit ons versprei dingsgebied: B. R. de Breuk. G. H. M. Munsterman, A. .Toren voor de B-ooleiding. Voor de E-opleiding slaagden: J. A. Ros en W. Ruiten huis, J. D. van Leeuwen en P. Roos. 'J toe zijn kinderen had de maandag verteld, dat zijn in het ziekenhuis was opge- en voor kennissen maakte de afwezigheid van zijn vrouw oofwaardig met het verhaal, dat in studentenhuizen was gaan rken. Zijn moeder nam sinds andag het huishouden waar en eeg in de loop van de week chts een vage argwaan, wat, ge il de bloedsporen die de moord de flat had achtergelaten, onbe- Jjpelijk is. )e oplossing van deze moord- k is te danken aan een mede- Uing. die iemand, die anoniem blijven, gistermiddag in het dse politiebureau kwam doen. ie tipgever sprak zijn bevreem- g uit over de afwezigheid van lT0UW Van P. in Delft. Het ihtoffer is geboren in Schiedam ®we woonde al geruime tijd in Delft, lar man is vier jaar geleden ver geld wegens een vermogens- ct. "at de anonieme tipgever gis- in het Leidse politie- 1 s( z:in mededeling haa ge- si n. heeft de politie, die direct al te waarde aan de tip hechtte, koortsachtige activiteit ont- keld. Al vrij gauw stelde de ise politie tezamen met haar ftse collega's een onderzoek in door de tipgever genoemde flat. ir werden bloedsporen aange ven op de matras en de lakens nede od de muur achter het UI Bovendien vond de politie het ergebit van de vermoorde der *w- ive[ an het begin vam de avond belde vrachtwagenchauffeur zijn moe tijd °P om vertellen hoe laat zij i thuis kon verwachten voor de ïdmaaltijd. Hij had dit ook 10r andere dagen van deze week zo iat aan. Gisteravond dacht hij tussen w en negen uur thuis te zijn. D Ier r Delftse politie schakelde in- tfiels de rijkspolitie in Pijnacker n toen de vrachtwagenchauffeur omstreeks kwart over negen teel m afmelden bjj zijn baas in aailacker, volgde zyn arrestatie. Al het eerste verhoor legde hij een intenis af, vertelde commissaris Bakker van de Delftse politie gisteravond in het Delftse poli- ureau in aanwezigheid van o.a. missaris mr. C. Barends en hoofd- ecteur D. J. Verzjjden van de politie, die het niet onder en of banken staken, dat dit hen en hun mensen een ogen- van grote voldoening was. lals bekend, heeft hoofdinspec- Verzijden het onderzoek geleid r supervisie van de Haagse of- van justitie, mr. Wessel, die de Delftse wurgmoord heeft ge- Aan een bijna uitzichtloos en

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3