RUSLAND BEPAALDE OOK IN RETURN WEDSTRIJDVERLOOP „Met dit elftal zou zelfs A-team moeite hebben" Tom Okker loot Tsjech Jan Kodes Hensgens vestigt 800 meter record ZEGE VAN KARSTENS IN RUSTIGE ETAPPE deling ;rde en erde klas Nederland kon tevreden zijn met 0-0 stand =pDndam akkoord t Van Straaten Nico Rijnders naar Brugge Rijsoord - ASWH vanavond 7 uur 1ST DA Regazzoni snel op Zandvoort Snelle race op Papendal: 1.46.4 DONDERDAG 17 JUNI 1971 (Van onze sportredactie) nOTERDAM Ook de competi- üdeling voor de derde en vierde iers is nu bekend. De indeling is rniaal vrij regionaal, waarbij als enige Westlandsc club niet is ondergebracht. De clubs uit r;ht en Gorkum c.o. zijn na ja- versohillende klassen onderge ef. In Zuid 4B drie Brabantse I tussen de Zeeuwse. Evenals vo lar Chrislandia en VVN, terwijl pt Roosendaalse BWR (uit afd. int) werd toegevoegd. De inde- uidt: klas A: ARC - Alpehn a/d Rijn: - Den Haag: "s-Gravenzande - jenzande: Die Haghe - Den Haag: linen - Den Haag; Maasdijk - Maas- S'aaldwijk - Naaldwijk; PPSC - im; Spirit - Ouderkerk a/d IJ.; ingen - Vlaardtngen; Voorne - Briel- - Rotterdam. das B: Ameide - Ajneide: Baren- - Barendrecht: Groote Lindt - recht; Haaften - Haaf ten; JAC - aag; Melissant - Melissant; MVV - Ad: Oranje Wit - Dordrecht; Rijs- Rijsoord; SSS - Klaaswaal; VVGZ - recht. A: Capelle - Capellc a/d IJ.: Voorburg; Duinoord - Duinoord: ;erk - Koudekerk: Oegstgeest - est; Randstad Sp. - Voorschoten: nlngen - Den Haag: SVOW - Oude ng: TSB - Vlaardtngen: Unicum - am; UVS - Leiden: Zevenhoven - eten 1 Blwsi Door BOB NUYS Jas B: DSO - Zoetermeer: Excelsior itterdam: Floreant - Boskoop; HVO dingen; Katwijk - Katwijk; De Lier .ter: Monster - Monster; NSU-Rot- Ornas - Den Haag; Schoonhoven - lovenSV35 - Den Haag: TAW - das C: GJS - Gorinchem: Groot - Groot Ammers; Hardlnxveld - veld: Helnenoord - Helnenoord: ,eerdam: Maasdam - Maasdam:, Nw ld - Nw. Lekkerland: Piersnil - Rozenburg - Rozenburg: RSM - am: TOGR - Rotterdam; ZBVH - ljerland. lias D: Arkel -Arkel: ASH - Hei speren - Asperen; Be Fair - Wad- nBolnes - Bolnes; Everstein - gen; Hermandad - Rotterdam; 7t - Rotterdam; Pelikaan - Zwijn- Wieldrecht - Dubbeldam; WNC - Dburg; MW58/HSV - Meteren loelcop. Jas Zuid: Dinteloord-Dinteloord; Raamsdonksveer; Hoek - Crabbendljke - Krabbendijke; Nlvo - Zaltbommel; NOAD - Wijk en PTT Breda - Breda; RUlandia- Bath; Roda Boys - Aalst; Sleeu- lleeuwijk; Smerdlek - St. Maar- Tem. Boys -Terneuzen. A: Almkerk - Almkerk: Altena - COUI idijk: Beatrix -Den Bosch: Brakel tu, 1; BVC - Oosterhout; GDC - Eet- ■Ukelum - Heukelum; Rust Roest - Tricht -Tricht; Veen - Veen; lna - Wijk en Aalburg; Zwal. Boys luwe. AZVV - Axel: BWR - Roosen- irislandla - Heiningen: Kapelle - Nieuwdorp -Nieuwdorp; Nieuw- w. en St. Joosland; VCK - Koude- KHS - St. Annaland; Wlssenkerke - terke; Wolfaartsdljk - Wolfaarts- VN - Klundert; Yerseke - Yerseke. ferde klassers RCL (Leiderdorp) irtlust (Woerden) zijn beide in [t West I opgenomen. ENDAM (ANP) Doelman p Straaten, die het afgelopen ^seizoen voor FC Den Bosch pi. heeft een tweejarig con- ptekend met Volendam. De ^som is honderdduizend sul- jpn Straaten zal in Volendam jonen. Hij volgt de naar An- t vertrokken Jan Ruiter op. ilgische wielrenner Eddy heeft gisteren de Grote Prijs miore gewonnen. In de eind- ersloeg Merckx zijn Italiaanse aal Felice Gimondi. x en Gimondi hadden elkaar over 223.8 km. geen duim- egegeven en pas door een fel- irint kon de Belg zijn tegen op de finish kloppen. lelgische wielrenner Eddy heeft gisteren de Grote Prijs ïaiore gewonnen. In de eind- irsloeg Merckx zijn Italiaanse lal Felic Gimondi. Merckx indi hadden elkaar in de rit ,8 km geen duimbreed toege- i pas door een felle eind- Dn de Belg zijn tegenstander lish kloppen. werd de Italiaan Enrico Pao- rde werelduurrecordhouder •t uit Denemarken en vijfde )d Thomas Pettersson, allen Ionden na de winnaar. ROTTERDAM Wat overbleef was alleen het resultaat. Stellig is 00 een verdienstelijk resul taat tegen het tweede elftal van Rusland, maar de wijze waarop die puntendeling werd bereikt, was verre van imponerend. Na tuurlijk, de Olympische Spelen waren door het Moskouse duel al een utopie geworden, maar door sterk aanvallend voetbal had de formatie van trainer De Vroet er in ieder geval voor de 3500 kijkers een aantrekkelijke ont moeting van kunnen maken. Hij zei het al, de dag voor de wed strijd: „We gaan aanvallend spelen, mits de Russen dat toelaten". In dat plan paste de opstelling van de vleu gelverdedigers Koos van Dullemen en Fred Bischot, die door hun puur aan vallende spel als extra-voorhoedespe lers kunnen worden aangemerkt. Daardoor bleef Timo Mcertens (bre ker bij uitstek) aan de kant. Maar het tussenzinnetje: mits de Russen dat toelaten, bepaalde de wedstrijd. Want de Russen lieten dat niet toe, zetten Oranje na rust in een moeiteloze tempoverhoging resoluut met de rug tegen de muur, wat extra gemakkelijk ging toen rots-in-de- taranding Lacroix geblesseerd het veld moest ruimen voor kwetsbare Boiten. Dat vergemakkelijkte de taak niet voor de verdediging, die op Van Dul lemen na (die overigens de snelste Rus tegen zich had) een betrouwbare indruk maakte. Reitsma kreeg het dan ook pas in het laatste kwartier benauwd, terwijl hij eerder hijzonder stijlvol scoringspogingen ongedaan had gemaakt. Maar het showelement in zijn spel voorkwam niet dat Shalimov twee keer scoorde. Vooral het annuleren van de eerste treffer (evenals de tweede voor buitenspel) leverde Rus sische protesten op. De redelijk leidende Zwitser had de eerste inzet van Troschkin eventueel tot doelpunt gepromoveerd, maar toen de bal buiten bereik van Reitsma op de lat belandde en Shali- mov scoorde, paste de Zwitser wel de buitenspelregel toe. GEEN STEUN Nederland kwam dus in die' fSse goed weg, ontliep in feite verlies om dat men aanvallend geen daden kon stellen. Altijd bereikbare Frans Steur was weliswaar de beste voorhoede speler, maar ondervond geen steun omdat Ab Gritter en vooral Nico Veeken te veel bleven hangen, terwijl hun aanvallende taak niet kon wor den overgenomen, temeer omdat Frits Verheuvel ook al op het middenveld ronddwaalde. De pas na rust wat sfeer brengende wedstrijd werd namelijk door het Russische middenveld bepaald. Henk Kiel bleek wel andermaal een grote actieradius te bezitten, maar was niet de dominerende persoonlijkheid. Evenmin als Gert Jan Hoek, die maar weinig had in te brengen tegen het Russische trio en bovendien ontstel lend slecht plaatste en passte, wat in de hand werd gewerkt doordat zijn ploeggenoten zelden aanspeelbaar waren. Dat ging de Russen beter af. VOORZICHTIG Niettemin had Hoek pech dat een knap schot door doelman Tkatchenko via de paal werd gekeerd. Door een treffer had Oranje wellicht de voor zichtigheid van zich kunnen afschud- Frans Steur breekt door, maar wordt gevloerd door Ivanov. Resul taat: een vrije trap en ook deze aan val werd voortijdig beëindigd. den. Die bleef nu spelbepalend en on danks de inzet zat er gewoon niet meer in. Ab Gritter, die kort na rust zijn verdedigende werk bekroonde door een benauwde situatie in de eigen doelmond te klaren, wisselde nog met Meertens. Toen ook kon Marijt zich uitleven, al kwam Nederland na een misser van Boiten, zes min. voor tijd, goed weg: Troschkin knalde, alleen voor Reitsma, tegen de paal. Daarna trok goed spelende Bischot weer naar voren, maar Steur c.s. konden niet meer in stelling worden gebracht. De Russen lieten dat niet toe. NEDERLAND: d: Reitsma, a: Van Dullemen, Lacroix (Boiten), Marijt en Bischot, m: Hoek en Kiel; v: Veeken, Steur, Verheuvel en Gritter (Meer tens). RUSLAND: d: Tkatchenko, a: Bu- lavin, Ivanov, Gudin en Zikov, m: Andriasov, Zanazanian en Troschkin, v: Shalimov, Avrutski en Kozinke- vich. AMSTERDAM Nico Rijnders, die met Ajax niet tot overeenstemming kon komen en zich op de transferlijst heeft laten plaatsen, zal het komende seizoen voor FC Brugge spelen. Rijn ders heeft van de Belgische eerste divisie-club een aantrekkelijk meer jarig contract aangeboden gekregen. Gisteravond zijn de besturen van Ajax en FC Brugge het eens geworden over het transferbedrag. De onderhandelingen over het con tract van Johan Cruyff zijn ook gis teravond niet afgerond. Ajax en Cruyff's „manager", zijn schoonvader Cor Coster, hebben elkaar niet kun nen vinden. De besprekingen zouden stroever zijn verlopen dan maandag. RIJSOORD Vanavond wordt om zeven uur op het terrein van Rijsoord de wedstrijd tussen Rijsoord en ASWH gespeeld, die moet uitmaken wie beslag legt op de derde plaats van de nacompetitie voor tweede klassers. De wedstrijd wordt geleid door arbiter van Driel uit Slikker- Zoals Henk Kiel (links) ziet, kopt Frans Steur in de richting van het Russische doel. Er was niemand pa raat voor de afwerking. - ROTTERDAM Arie de Vroet is door z^jn vrienden van de Nederlands elftalclub een kleine 25 jaar geleden wel eens met de bijnaam „Zure Arie" getooid. Waarschijnlijk omdat deze immer triest kijkende ex-Feijenoorder zijn vreugde steeds op uiterst sobere wijze te kennen gaf en omdat hij naast alle als positief aan te merken zaken, de minpunten bleef zien. Nu, een kwart eeuw later, is hij als coach van het Nederlands Amateurelftal nog een enorme nuchterheid uitstralende persoonlijkheid. Dat „zuur" mogen we er echter wel aflaten, gezien de beminnelijke en correcte wijze waarop hij het 00 resultaat van zijn team tegen de Russen toelichtte. Na afloop doceerde De Vroet: „Ik moet in de eerste plaats bekennen dat ik niet had gerekend op een dergelijk resultaat tegen een team waar ons A-elftal ene hele zware dobber aan zou hebben. In Moskou zijn we af en toe weggespeeld, om dat we ze daar te veel lieten ko men. Qua snelheid schoten we schrikbarend te kort en dat Kwam vooral tot uiting bij de een-twee tjes die de Russen opzetten". „Voor deze wedstrijd hebben we daar speciaal op getraind. We heb ben ze veel minder ruimte gegeven en ik heb de jongens op het hart gedrukt dat wanneer er een een twee combinatie werd opgezet, op te letten in welke richting de d'rec- te tegenstander sprinte en niet op de richting waarin de bal werd ge speeld. En ik vind dat dat bijzonder goed gelukt is." Minnetje Naast dat pluspunt kon De Vroet als minnetje vermelden dat de con ditie van zijn jongens een stuk minder was dan die van de Sow jets en dat zij vooral in de tweede akte niet opgewassen waren te gen de plotselinge tempoverhogin gen. Zei De Vroet begrijpend: „Sommige jongens zijn natuurlijk ook wel erg druk bezig met de landscompetitie en voor anderen ligt de competitie al geruime lijd stil". Arie de Vroet had ook geen risico willen nemen met het hanteren van de dieptepass, omdat hij lieden als de gebroeders Van der Kerkhof, die de vijandelijke verdediging met hun snelheid open kunnen breken, toch wel mist: „Zulke iongens heb ik momenteel niet ter beschikking Althans ik weet ze niet". Instemmen Dat was een redenering waarmee middenvelders Gert Jan Hoek en Henk Kiel. belast met een uiterst zware taak. volledig konden in stemmen. „We speelden in het mid den zoals de tegenstander het toe liet", die kreet kwam bijna gelijk over de lippen van dit duo Henk Kiel: „Mijn opdracht was de man te dekken die in de punt van de middenveld-driehoek liep. Dat wis selde echter zo snel dat je nauwe- 'iiks toekwam aan een opbouw. Je kan het een defensieve instelling noemen, maar die werd ons -dan wel opgedrongen door de Russen." Gert Jan Hoek, vaak zo'n sterke opbouwer, kampte met dezelfd" moeilijkheden als aanvoerder Kiel: „Wij wilden als we gingen aanval- door RENS KNEGT len de bal in de ploeg houden. Dus: eerst uitwaaieren en dan passen. Maar ja, onze buitenmannen had ook in verdedigend opzicht zo'n zware taak dat ze vaak niet aan dat uitwaaieren toekwamen. En dan speel ik liever een' keer Aerug dan dat ik lukraak naar voren knal. Maar nogmaals: vreselijk, wat waren die mannen goed. Beste team waar ik ooit tegen heb ge speeld." Vreemde taak Bebaarde Nico Veeken, die be paald betere wedstrijden heeft ge speeld dan gisteren: „Ik had een voor mij geheel vreemde taak. Ik moest Zikov volgen en daar komt bij dat ik nog een tijd bij Andria sov (een enorm snelle en een grote actieradius bezittende half speler. Red.) heb gelopen en daardoor was ik moeilijk aanspeelbaar. Ik heb ontzettend hard moeten werken en je mag gerust zeggen dat ik goed kapot was op het laatst." Gert Jan Hoek voegde daaraan toe: „Het had geen vijf minuten langer moeten duren." Zwart Wit-spits Frans Steur is in korte spanne tijds uitgegroeid tot een volwaardig international. Gis teravond konden de 3500 toeschou wers constateren dat hij zich als de meest bereikbare aanvaller ontpop te, ondanks de vrij stugge dekking. Een dekking, die hijzelf niet als mandekking wilde betitelen. Sym pathieke Frans: „In de competitie krijg ik in de eerste minuut een mannetje bij me en die loopt ei anderhalf uur later nog. Nu had ik geen vaste man, maar toch Mep er steeds een Rus op mijn lip Maar die knapen spelen het zo snel r tl zo geraffineerd dat je met geen moge lijkheid los kan komen Had hij in aanvallend opzicht veel steun gehad aan Ah Gritter en Nico Veeken? „Ik moet bekennen dat hun verdedigende speelwijze het voor mii gemakkelijker maakte me aan te bieden. Maar dat was de oozet. L'ever eerst een balie'ie te rug en de andere iongens gelegen heid geven op te komen dan 'rach- ten mot uitvallen tot scorpn te ko men. Dat het in de tweede helft toch die kant uitging, pleit alleen maar voor die Russen". Zoals er op het er bepaald niet florissant bijliggend Zwart Witveld wel meer dingen in het voordeel van de Russen pleitten. ZANDVOORT (ANP) De Zwit serse Ferrari-rijder Clay Regazzoni heeft gisteren tijdens een officieuze training voor de Grote Prijs van Ne derland. tellend voor het wereld kampioenschap der coureurs, op het circuit van Zandvoort een snelste ronde gereden van 1 min. 16,9 sec. Het is de beste tijd ooit op de Neder landse baan gemaakt. Regazzoni be- LONDEN Tom Okker zal reeds in de eerste ronde van de Wimbledonkampioenschap- pen, die maandag in Londen be ginnen, op zware tegenstand stui ten. Bij de gisteren gehouding loting kwam voor de dit jaar niet-geplaatste Nederlandse ten- nis-prof de Tsjech Jan Kodes uit de bus. Kodes won onlangs voor de tweede achtereenvolgende keer de open Franse titel. Hij speelt sterk op gravel-banen, maar heeft over het algemeen moeilijkheden met de snelle gras- banen van Wimbledon. Tom Okker zit in de bovenste helft van het schema en kan, indien hij Kodes uitschakelt en daarna vermoe delijk de Australiër Ruffels en de Joegoslaviër Niki Pilic verslaat, in de vierde ronde de als eerste geplaatste Australiër Rod Laver treffen. Laver speelt maandag in de eerste ronde tegen de Joegoslaviër Boro Jovanovic. Titelhouder John Newcombe (tweede geplaatst) ontmoet de Zuidafrikaan Bob Hewitt. Van de vier Nederlandse dames die tot het enkelspel zijn toegelaten, ko men Marijke Schaar (tegen de Britse Shirley Brasher) en Betty Stöve (te gen de Canadese Andrea Martin) reeds in de eerste ronde in aktie. Trudy Walhof en Ada Bakker heb ben in de eerste ronde een bye. In de tweede ronde spelen zij tegen resp. Eliza Pande (17e op de Ameri kaanse ranglijst) en de Russische Ma rina Kroshina, die vorig jaar de fina le van het Wimbledon-jeugdtoernooi bereikte. Tijdens de laatste voorbereiding op Wimbledon, het toernooi van de Queens Club, kwam Jan Kodes slecht uit de voeten. De Tsjech liet zich in de eerste ronde verrassen door de 16-jarige Engelse schooljongen Chris Mottram. De 1,90 meter lange Mot tram stond Kodes in twee^ets slechts vijf games toe. Dat zijn overwinning op Kodes geen uitschieter was .be wees Mottram in de tweede ronde. Ook hierin spotte hij met alle reputa ties door de 43-jarige Australiër Frank Sedgman uit te schakelen. Sedgman, in 1952 Wimbledon-kam- pioen, verloor in 86 minuten met 8—6 46 64. Een andere veteraan, de Amerikaan Pancho Gonzales, wist de derde ronde wel te bereiken. Hij deed dat ten koste van de Nieuwzeelander Brian Fairlie: 9—7 63. Rod Laver verloor op de Queens Club weliswaar de eerste set van de Joegoslaviër Fra- nulovic, maar hij herstelde zich daar na uitstekend: 46 64 63. EASTBOURNE In Eastbourne, waar de open kam pioenschappen van Zuid-Engeland worden gehouden, leed de Australiër Ken Rosewall een verrassende neder laag tegen de jonge Fransman Geor ges Goven: 64 36 46. De als eerste geplaatste Rosewall heeft nu in de laatste zes weken slechts vier par tijen gespeeld en zag zijn voorberei ding voor Wimbledon, waar hij als derde is geplaatst, danig doorkruist. De Nederlandse kampioene Betty Stöve bereikte in Eastbourne de der de ronde. De Rotterdamse versloeg de Zuidafrikaanse Brenda Kirk met 6I 6—3. KWALIFICATIE Een van de twee Nederlandse spe lers, die zich deze week proberen te kwalificeren voor Wimbledon, Jan Hordijk, is gisteren uitgeschakeld. Hordijk verloor in de eerste ronde van het kwalificatie-toernooi in vijf sets van de Australiër Doerner. De setstanden: 57 98 36 86 7—5. BUITENLANDERS Aan de districtskampioenschappen zullen dit jaar toch buitenlandse spe lers mogen deelnemen. Begin deze week ontstonden hierover moeilijkhe den, toen kort voor het begin van de kampioenschappen in Amsterdam de tennisbond aankondigde de reglemen ten, waaraan in het verleden wat de districtswedstrijden betreft zelden de hand is gehouden, moesten worden nageleefd. Door deze beslissing wer den vier Tsjechoslowaken (Martin Si- mek, Bonifac Havran, Jan Svoboda en Milada Polonyova), die vorig jaar in Amsterdam wel mochten spelen, getreffen. Ook in Den Haag heeft het vorige jaar een Tsjech, Marian Lau- din, aan het districtskampioenschap deelgenomen. In Amsterdam dreigden na het bekend worden van de beslis sing twintig spelers zich te zullen te rugtrekken. Gisteren werd besloten dat dit jaar toch buitenlanders aan de districhtskampioenschappen mogen deelnemen, onder de voorwaarde dat alle andere spelers geen bezwaar ma ken en dat de buitenlanders zich te rugtrekken zodra zij de halve finales hebben bereikt. LYSS (ANP) De "zevende etappe van de Ronde van Zwitserland heeft het algemeen klassement onberoerd gelaten. Het veld kwam praktisch vol tallig over de eindstreep in Lyss na een etappe, die 196 kilometer „eerder" in Vilars was begonnen. Aan de door Karstens gewonnen eindsprint van het peloton namen slechts drie van de vijftig renners niet deel, de Belg Willy in 't Ven en de Portugees Leite, die ruim een mi nuut achterstand hadden, en de Ne derlander Daan Holst, die bijna 24 minuten had verloren. Daan Holst zakte daardoor van de 48e naar de 50e en laatste plaats in het klasse ment. De ploeggenoten van Jos Pintens, de leider in het algemeen klassement, zorgden ervoor dat hun kopman nim mer in moeilijkheden werd gebracht. De renners van Hertekamp die ook de eerste plaats in het ploegenklasse- ment bezetten, stonden alleen Dieter Puschel en John Alin een korte vlucht toe. Het enige resultaat van de aanval van Puschel was dat het veld vlak voor de Col des Etroits het tem po iets omhoog joeg, waardbor Daan Holst 95 kilometer voor de finish al een achterstand van vier minuten had. Die achterstand is daarna voor de eenzame Nederlander alleen maar gegroeid. ZEVENDE ETAPPE van de ronde van Zwitserland: 1. Karstens (Ned) 196 km van Vlllars naar Lyss In S uur en 17 seconden: 2 Frltz (Wdl); 3 Roger de Vlaeminok (Bel): •I Delia Torre (Ita); 5 Steevens (Ned) 6 Dury Bel); 7 Krekels (Ned); 8 HJtchen (GBr); 9 De Koning (Ned-; 10 Callens (Bel 12 Pfenniger (Zwi 13 Prinsen (Ned); 24 Pintens (Bel); 27 Poppe (Bel); 36 Schepers (Ned); 37 Colombo (Ita); allen dezelfde tijd als Karstens; 50 Holst (Ned) 5.23.58. ALGEMEEN KLASSEMENT: I Pintens 26 uur 33 minuten en 35 seconden; 2 Colombo op 25 sec; 3 Poppe op 28 sec; 4 Pfenniger op 1 min 6 sec; 5 De Vlaeminok op 1.15; 6 Caverzasl (Ita) op 2.01; 7 Viflan (Zwi) op 2.56; 8 Janssens (Bel) lp 3 40 9 Prinsen (Ned) op 3.55; 10 De Geest (Bel) op 5.26; 13 Schepers op 8 59; 15 Karstens op 8.17; 27 Krekels op 15.16; 31 De Koning op 18.40; 43 Steevens op 32.05 50 Holst op 1.10.47. BERGKLASSEMEiNT: PfennJnger 37 punt (20); 2. Pintens (28); 3 Colombo (21); 4 Pop pe (20); 5 De Vlaeminok (19); 7 Prinsen (15): en 8 Schepers (6). Het ploegen klassement van de zevende etappe werd gewonnen door Goudsmit- Holfde andere ploegen werden In dezelf de tijd ex aequo als tweede geplaatst. Het puntenklassement wordt aangevoerd door De Vlaemlncl met 155 pnt voor Pintens (113). Karstens (111), Pfenninger (104), ca verzasl (96), De Koning (88). De Geest (87). Krekels (85), I-rinsen (82) en Poppe (72). reikte, ondanks de hinderlijke wind, een gemiddelde snelheid van 196.29 kilometer per uur. Een groot aantal coureurs heeft voorts gisteren offi cieus getraind. Zij bleven allen bene den de 1 min. 20 sec.; een aanwijzing dat het circuit sneller is geworden, nu de kuil bij tunnel oost is verdwenen nadat de coureurs daar bezwaren tegen hadden aangevoerd. Van een onzer verslaggevers ARNHEM Opgezweept door twee fameuze Zuidafrikaanse at leten heeft Jef Hensgens gister avond tijdens de derde NOS-wed- strijd op het nationale sportcen trum Papendal een nieuw Neder lands record op de 800 meter ge vestigd. Hensgens liep de afstand in 1 minuut 46,4 seconden en bleef daarmee 1,6 seconde onder het oude record, dat sinds vorig jaar op naam stond van Bram Wassenaar. In de race van gisteravond bleef Bram Wassenaar ook onder zijn eigen record. Hij finishte in 1 minuut 47.5 seconden. De beide Nederlanders ble ven hiermee tevens onder de limiet, die de KNAU heeft gesteld voor deel name aan de Europese kampioen schappen in Helsinki (1 48.0). Winnaar van de 800 meter, de snelste die dit seizoen in Europa is gelopen, werd de Zuidafrikaan Daniel Malan in een tijd van 1.45,6. Zijn landgenoot Eric. Broberg werd tweede in 1.46 0. Broberg behoort tot de beste 800 meterlopers van de wereld. Zo liep hij begin dit jaar in zijn geboor teland de 800 meter reeds in 1.44.7; een tijd die slechts door drie atleten is overtroffen. 800 meter: 1. Daniel Maian (ZAf) 1.43.6: 2. Erik Broberg (ZAf) 1.46.0: 3. Jef Hensgens (Achllles-TOP) 1.46.4; 4. Bram Wassenaar (AV'23) 1.47.5 5. André Boonen (Bel) 1.47 6: 6. Henk Tiebosch (Metro) 1.48.2: 7. Haico Seharn (Ciko'66) 1.52.0 8. Drenth (Unltas) 1.52.1. 400 meter horden heren: 1. Braaksma AAC) 517 seconden. 2. Struyk (AVR) 52.8; 3. Ten Seldam (AAC) 54.0 400 meter da mes: 1. Burggraaf (Oss-WIK) 55.2 sec.; 2. Kok (Sagittal 55.8. 200 meter dames: 1. Ruth (GAC) 23.6 sec.; 2. Sterk (ADA) 24,0: 3 Brijker (Spartacus) 24.5: 4. Makklnje (ADA) 24.6. 200 meter heren: 1. Moorosl (ZAF) 214 sec.; 2. De Jong Dlomedon) 21,6; 3. De Boer (Zeemacht) 21.6: 4. Van Boekei (PH) 21.6; 5. De Jager (Haarlem) 21,6; 6. Van der Meulen (PSV) 21.7. 1500 meter da mes: 1. Beenakkers (UXC) 4.20.9; 2. C. Grimbergen (De Spartaan) 4 21.5 (Ned. jeugdrecord): 3. E. Gommers (Unltas) 4.22.2; 4 Van Mechelen (Thor) 4.22.4; 5. Moser (Zwlt) 4.32.0; 6 H. Grimbergen (De Spar taan) 4.38.0 Kogelstoten dames; 1. Schalk (PAC) 14.40 m.; 2. Bom (Hermes) 13.00; 3. Sterk (ADA) 12.08. Jan Janssen start niet in Valkenburg PUTTE. ANP Oud-Tourwinnaar en ex-wereldkampioen Jan Janssen zal niet uitkomen in het nationale kampioenschap op de weg voor be roepsrenners, dat zondag op het Cau- bergparkoers bij Valkenburg wordt gereden. Janssen ondervindt nog steeds hinder van een lichte operatie in de liesstreek, die hij de afgelopen winter heeft ondergaan. „Na de Dauphine Liberé", vertelde 'Janssen, „heeft de dokter mij nog eens volge stopt met medicijnen, maar het heeft niet geholpen. Daarom, ben ik ook af gestapt in de Ronde van Luxemburg. Wat Valkenburg betreft, wanneer ik daar aan de wedstrijd begin, wil ik ook goed rijden en niet na tien rond jes uit het veld moeten verdwijnen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13