i'Jk kan zo verdraaid weinig op financieel gebied" idoen Vroede vaderen van Berkenwoude laten zich niet ringeloren aVD-GEDEPUTEERDE G. VAN DE ZANDE: Economische rechter straft koppelpraktijk fliegers spannen kort ling aan tegen R'dam Parkeerplaatsen langs rijksweg 15 gereed VVD-wethouder drinkt gifbeker leeg Chevron breidt uit in Pernis Over naar onder-aannemer Niet eens met vliegverbod Badmeester bouwde zelf instructie- bad iriek voor ïstraling Sappelen Provinciale weg Delft-Zoetermeer Enerverend te mogen werken aan leefbaarheid van randstad Tankstations nog niet open Vuil Chinees restaurant tüdelijk dicht ..Douceurt i e" Verolme door rentesubsidies? Vragen over Verolme in RSV DINSDAG 15 JUNI 1971 DEN HAAG Ergens blij maar ergens ook weer teleurgesteld, zo is de reactie van het ruim een jaar nieuwe lid van het Dage lijks Bestuur van de provincie Zuid-Holland, de 42-jarige gede puteerde G. van de Zande. Deze representant van de V.V.D. in het G.S.-college van Zuid-Holland begint zich nu enigszins op zijn gemak te voelen in zijn dagelijkse werk in het grote Provinciehuis aan de Koningskade 1 te Den Haag. Werken in de bestuurssector vindt hij heerlijk. De heer v.d. Zande meent, dat hij het bij wijze van spreken getroffen heeft met zijn verleden jaar verkregen func tie. Maar zijn teleurstelling is, dat hij maar zo verdraaid weinig kan doen om de 150 gemeenten die aan zijn (toezichthoudende) zorgen toevertrouwd zijn uit hun financiële zorgen te halen. Stapels aanvragen liggen er van die ge meenten om leningsgcld (af te sluiten bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten) voor het uitvoeren van noodzakelijke projecten. Maar herhaaldelijk moet „neen" gezegd worden om de regering te steunen de inflatie een halt toe te roepen. Voor honderden miljoenen gulden hebben de gemeenten nog gel den nodig, zo laat hij weten. ROTTERDAM De capaciteit van de raffinaderij te Pernis, waarvan de bedrijfsleiding in handen is van Che vron, zal worden verhoogd van 12,5 miljoen ton per jaar tot 15 miljoen ton per jaar. De vergroting van de capaciteit is het gevolg van de uitbreiding van een ruwe-aardolie destillatie-inrichting, die van 150.000 vaten per dag op 200.000 vaten per dag zal wordqn ge bracht. In dit verband zullen elf pro- duktentanks en een butaanbol aan het tankpark worden toegevoegd met een totaal inhoud van 160.000 m. ton. Voorts zal in de Tweede Petro leumhaven bij de raffinaderij een nieuwe steiger voor de belading van binnenvaarttankers worden gebouwd. De totale kosten van het project, waarmee men eind 1972 gereed hoopt te zijn, worden geraamd op 30 mil joen gulden. Met de bevoegde autori teiten zal uiteraard overleg gepleegd worden over de milieuhygiënische aspecten van de nieuwbouw. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De maatregel van minister Roolvink om de koppelbaas voor eens en altijd uit te bannen zal streng gehan teerd worden. We maken er geen papieren wet van, zo zei maan dag de officier van justitie mr. P. A. H. Bos tijdens de behande ling van een tweetal zaken door de economische rechtbank tegen koppelbazen die ondanks de hen geweigerde vergunning toch door waren gegaan met hun uit leenpraktijken. VERDAM Drie oplei- ankeiMituten voor beroeps- en Mlie ide -vfliegers hebben een kort aangespannen tegen de ge- Rotterdam dat dinsdag I voor de president van de in de Maasstad zal ii behandeld. H. J n de» wordt dat het onlangs door eemstiente Rotterdam uitgevaardig- ierwijpod voor het houden van aagdeichten van Zestienhoven af in (einden en door de week na 18 '"getrokken. Volgens Wij inigen van dit verbod mag op g ge\fn slechts een keer door de w°rden gestart en geland. eeft$meente Rotterdam kwam tot jverbod dat 1 mei van fferd omdat de minimum Geme jte boven de bebouwing bij 19.30)oven afwijkt van delandelij- ad. I ng, zodat voor de rijkslucht- t 2! ist geen toestemming wordt voor het houden van oefen- ver op de omstreden tijd. "V Kle dsman, mr. J. W. R. Sanders, 3f sedt voor de opleidingsinsti- Meeivan mening, dat de overheid eten veld niet op de aangegeven x>r ven sluiten. „Je mag van de le pa verwachten, dat zij zich aan ;n he gels houdt. Een luchthaven ?n Hekoor, vliegtuigen te ontvan- 0.000 41 ;nte gen en te doen opstijgen." Volgens mr. Sanders wordt er op elk vliegveld in Nederland uitgezonderd Schip- hol in de weekeinden en 's avonds' laat gevlogen De eisende maatschaD- pijen zijn: de Stichting Vliegmate- rieel Rotterdam, de Nationale Lucht- vaartschool en de General Aviation Vliegschool. 61,60 I n dc ontan X JL IAAG Het proefbedrijf lc straling in Wageningen bo bben tlamenwerking met enkele in- n, led'oor landbouwkundig onder- Ad v( behoeve van een aardappel- ïdstrij Iclsfirma de bouw van een uit|bestralingsbedrijf voor. III., ei 'eurt nadat de ervaringen de b *6t van beperkte hoeveelhe- aalde consumptie-aardappe- onder jg waren. Inmiddels is toe- verkregen voor de afzet perkte hoeveelheden voor le van vijf jaar. t bev indt Lardinois (landbouw) zei iderd!en in antwoord op vragen igebou >cialistische Tweede-Kamer- en feling. ^anserftm°ge'ijkheden in het bui- ziin vooralsnog beperkt. Sowietunie, de VS, Cana- 1 sPan.ie en Hongarije laten f 'f e hoeveelheden toe; Frank en Zi s<ra,i® beperkte, ïomen tijdens een proef van vele winkelbedrijf met de verkoop Diel ipignons de afzet gunstig le te toch de verkoop hiervan in i opgeschort. Men wacht nog die ifcultaten van het onderzoek •chtabsorptie. KRIMPEN A. D. LEK Za terdagmiddag heeft oud-wethou der H. van der Velde uit Krim pen aan de Lek, in tegenwoordig heid van een groot aantal geno digden het zweminstructiebad officieel geopend. Oud-wethouder H. van der Velde die met burgemeester A. van Dienst, de plannen die de heer G. van Lit koesterde om als particulier dit bad te gaan exploiteren, hadden mee gehol pen, zagen met hem deze middag de bekroning op hun werk. Met een simpele handeling, trok de heer Van der Velde de vlag voor de naamplank boven de ingang weg, en kwam de naam van het zweminstruc tiebad vrij „De Woelwater". Het ap plaus van belangstellenden en geno digden betekende de bekroning en de afsluiting van een drukke periode van voorbereiding en organisatie van de heer Van Lit. De heer Van der Velde schetste in het kort de voorgeschiedenis om tot realisering van de plannen te komen. Het college van B. en W. destijds en later de gemeenteraad die haar fiat gaf aan de overeenkomst, hebben aangevoeld dat de opzet moest sla gen. Groepsgewijs werd een rondgang gemaakt, waarbij bleek dat het in- structiebad eenvoudig van opzet is maar zeer doelmatig werkt in de praktijk. Dat is al bewezen in de zes maanden' dat het in gebruik is Bijna tweehonderd jongeren en ouderen uit Krimpen aan de Lek behaalden reeds een of meer zwemdiploma's. „Dit is de bekroning van uw le venswerk*"', merkte burgemeester A. van Dienst op. De vestiging van een zweminstructiebad door een partiku- Hier zyn wy dan ook zeer trots op. Het geheel getuigd van een nuchtere opzet, het is geen uitwendig monu ment geworden maar wel van een zeer praktische opzet. Verheugend is het dat thans alle schooljeugd van de lagere scholen zwemles krijgen. De heer Van de Zande werd verle den jaar juni Gedeputeerde van Zuid-Holland en volgde daarmee zijn partijgenoot, mr. H. van Riel, op. De heer Van der Zande is geen bij professie opgeleide politicus. Spoedig ervaart men, dat men zich niet te stedelijk moet opstellen om tot een diepgaand gesprek te komen. Hij spreekt graag over zijn veertig hecta re grote land- en fruitteeltbedrijf te Nieuw-Beijerland, waarvan hij elke werkdag naar Den Haag afreist. Graag spreekt hij over de moderne aanplantingen in zijn fruitafdeling, over de prijs van de aardappelen, over de weersgesteldheid en de voor uitzichten van de agrariër, om dan weer terug te keren tot het Zuidhol landse tfcdrijfsleven. Begiftigd Bij de provincie Zuid-Holland heeft hij bij het onderverdelen van de be stuurlijke functies niet de agrarische sector gekregen maar is hij „begif tigd" met onder meer „bijstandsza ken" en „financiën" in die zin, dat hij het toezicht heeft gekregen over de gemeentelijke huishoudens. En als men bij de vele gemeenten alsmaar spreekt over goedkeuringen van G.S. die al of niet uitblijven dan is de belangrijke spil in dat college de heer Van der Zande. Bij het aangaan van deze functie heeft hij maar dat vond hij verstandig afscheid genomen van diverse nevenfuncties zoals afdelingsvoorzitter van de Hol landse Maatschappij van Landbouw, hoofdbestuurslid van die instelling, poldervoorzitter, raadslid van Nieuw Beierland, voorzitter van een ruil- verlcavelingsblok van rond tiendui zend hectare en lid van de Centraal Technische Commissie. Wil men kontakten met de provin cie over onderhoud van molens, res tauraties van monumenten en subsi dies voor studiefondsen, dan ko men als eerste woordvoerder van G.S. in deze ook bij de heer Van der Zan de terecht. Het verdelen van een groot tekort aan financieringsmiddelen onder de gemeenten is zijn grote teleurstelling. Hij hoopt, dat dit nog eens beter zal worden. Teveel werk moet worden uitgesteld en dat kost later weer veel meer. Wat aan kapitaalsgeld voorra dig is, staat in geen verhouding tot wat nodig is, zo is zijn duidelijk maar triest commentaar. Concentraties Maar als G.S.-Iid en als vertegen woordiger van Provinciale Staten in dat College heeft hij toch ook wel enige visies, die niet zo direct liggen in zijn dagelijkse werk. Zo is hij van mening, dat men bestuurlijk toch wel naar grotere concentraties in Zuid Holland moet komen al wil hij duide- liik stellen, dat hij de gewesten be slist niet als een vierde bestuurslaag wil erkennen. Mogelijk zullen ge meentelijke herindelingen gelijktijdig moeten komen met het vormen van gewesten. Technische mogelijkheden vragen nu eenmaal om grotere be- stuurseenheden. Gemeenten van be neden tienduizend inwoners zouden uitzonderingen moeten zijn. Maar in al te grote bestuurlijke concentraties ziet hij toch ook wel nadelen. En zo stelt hij, dat het con tact tussen bestuurders en bestuurden nog net mogelijk is in gemeenten met een inwoneraantal beneden de dertig duizend inwoners. Eén jaar inwerken als gedeputeerde is eigenlijk verder nog te kort om grote lijnen te gaan trekken. Vergeet daarbij niet, dat men in Zuid-Holland in de dichtst DELFT De provincie Zuid-Hol land tal Wnnenkort overgaan tot het onteigenen van terreinen tussen Delft en Zoetermeer, voor de aanleg van de provinciale weg van het Oostblok in Delft naar Zoetermeer. Deze weg moet de huidige provinciale weg over Pijnacker vervangen. De nieuwe weg zal langs de noord kant van Pijnacker komen te lopen, over Rijksweg 12 heen. De nieuwe weg zal door middel van een aftak king naar de weg Pijnacker - Zoeter meer aansluiting geven op Rijksweg 12. De aanleg van de nieuwe provin ciale weg is noodzakelijk geworden, omdat het verkeer op de huidige pro vinciale weg steeds meer in omvang toeneemt en moeilijk te verwerken valt. bevolkte provincie van Nederland woont en dit vergt gedegen inzichten en geen avontuurlijke beslissingen. Maar zo eindigt hij enerve rend is het om dagelijks bijdragen te mogen leveren aan de evenwichtige opbouw van deze provincie, waarbij mon niet vergeten moet om zeer tij dig maatregelen te treffen voor het handhaven of weer op peil brengen van de milieu-hygiëne als zeer be langrijke basis voor de leefbaarheid van deze provincie in de Randstad Holland. HARDINXVELD - GIESSEN- DAM Langs rijksweg 15 tus sen Gorinchem en Ridderkerk is in een behoefte voorzien door het gereedkomen van twee parkeer plaatsen onder de gemeente Har- dinxveld-Giessendam, aan weers kanten van het viaduct in de Ko ningin Wilehleminalaan. Ze zul len beide nog voorzien worden van benzinestations, één van ESSO en een van Chevron. In afwachting van de bouw van deze stations die binnen afzien bare tyd zal beginnen, zyn de par keerplaatsen opengesteld. De werk zaamheden zyn voor een aannemings som van 919.200 uitgevoerd door de firma P. C. Zanen te Heemstede. In dit bedrag waren diverse voorzienin gen zoals het plaatsen van tafels en banken en vuilnisbakken en het aan brengen van beplanting niet begrepen. Deze pleisterplaatsen voor de auto mobilist zullen dus in totaal circa een miljoen gulden gaan kosten. Aan de noordkant van de rijksweg treffen de weggebruikers die uit de richting Gorinchem komen een par keerplaats aan net voor het viaduct. De spoorlijn, die dicht langs de weg loopt, buigt hier af, zodat er wat meer ruimte beschikbaar is voor recreatie. Er is plaats voor tientallen auto's en er kan straks gebruik worden ge maakt van een aantal pickniksets be staande uit tafels en banken. Men kan zich vertreden op een tamelijk groot grasveld langs een wetering. Een tegelpad van enkele honderden meters geeft verbinding met de Ko ningin Wilhelminalaan en maakt het benzinestation dat gebouwd zal wor den ook bereikbaar voor bromfiet sers. Het benzinestation zal aan deze kant geëxploiteerd worden door de firma Voorsluys uit Gorinchem (ESSO). Het station aan de Gorkumse rotonde van dit bedryf zal binnen af zienbare tyd moeten verdwijnen i.v.m. de reconstructie van het verkeers plein. De andere parkeerplaats, ten zui den van de rijksweg voor automobilis ten komende vanuit de richting Rid derkerk, heeft een begrenzing van een mooie rij bomen. De ruimte is hier wat kleiner dan aan de overkant. Er is ook een verbinding tot stand ge bracht met het rijwielpad langs de die om benzine verlegen zitten. Hier rijksweg, ten gerieve van brommers komt een Chevron-station. De beschikbare ruimte langs de ryksweg was op dit punt vry gering, vandaar dat men vry dicht by de verkeersstroom zyn ontspanning moet zoeken. De snelweg voor het auto verkeer wordt hier begrensd door de kanaaldijk en de spoorweg, die er vT\j dicht langs lopen. BERKENWOUDE „De ge hele gang van zaken heeft niets uit te staan met het algemeen welzjjn van de gemeente. Er zijn duidelijk persoonlijke belangen in het spel. Als je de klachten uiteenrafelt, dan blijkt er niets feitelijks over. In geen enkele op zicht zijn er tekortkomingen, ook niet van de zijde van de wethou ders, die beiden over een goede portie bestuurlijke ervaring be schikken." Aan het woord is Berkenwoudens burgemeester I. Luteyn (56), die geen goed woord over heeft voor de wijze waarop enkele van zijn raadsleden de beide wethouders uit het zadel willen wippen en door dezelfde raads leden ook aanvallen op zijn functie als burgemeester worden onderno men. De beschuldigingen van de vier raadsleden, mevr. Blok-Noomen, Egge, Van Wijk en oud-wethouder Boel houwer als zou hij incapabel, ondes kundig en onbekwaam zijn, wijst de heer Luteyn, die bijna 17 jaar bur gemeester in het ruim 1200 zielen tel lende dorpje is, resoluut van de hand. Beminnelijk, maar toch scherp en enigszins getergd zegt hij dat eerder de vier opposanten in de raad deze tekortkomingen toegeschreven kunnen worden. Dc opmerking dat de verhouding in het college niet goed zou zijn, vindt burgemeester Luteyn uit dc lucht ge grepen. „De verhouding in het college is uitstekend", aldus de heer Luteyn, „en dat verveelt de drie heren en de dame blijkbaar. Er zijn in Berken woude duidelijk positieve dingen ge beurd. Ook met twee andere wethou ders zal er niets wezenlijks verande ren. Ze zullen alleen hun gram heb ben gehaald". Nudistenkamp Met klem betoogt burgemeester Luteyn dat er ten aanzien van de mogelijke vestiging van het nudisten kamp niets scheef zit. „In het eerste schrijven dat ons bereikte de brief was aan b. en w. gericht en niet aan de raad vraagt een bepaalde stichting ons te spreken. De brief dateert van 23 'april jl. en komt in de vergadering van b. en w. van 11 mei ter sprake. Het gesprek met het bestuur van de stichting, die om een onderhoud had gevraagd, wordt daarin bepaald op 18 mei en vindt dan inderdaad plaats. Er is dan nog geen maand verlopen", aldus de heer Luteyn. „Wij hebben de stichting om meer informatie gevraagd, schriftelijk wel te verstaan, maar daarbij is het niet gebleven. Het college heeft zijn voel horens in 4pze nogal tere zaak in an dere richting uitgestoken. Persoonlijk heb ik informaties ingewonnen bij collega's tijdens een algemene verga dering van de Nederlandse Vereni ging van Gemeenten." „De door ons gevraagde informatie aan de stichting kwam op 25 mei, terwijl de eerstvolgende raadsverga dering reeds op 7 juni was. Op dat moment was het niet doenlijk een officieel standpunt in te nemen. Als persoon kan men wel van bepaalde gevoelens zijn, maar als overheid een standpunt innemen is een geheel an dere zaak." Door de oppositie werd tijdens de laatste raadsvergadering betoogd, dat het uitbreidingsplan Oosteinde voor hen het breekpunt is geweest Bur gemeester Luteyn zegt daarvan, dat de gemeente al een heel eind op weg is, „Het is zelfs gelukt de toezegging aan de betreffende gedeputeerde te ontfutselen, dat hij op 28 juni een bezoek aan Berkenwoude zal bren gen. Dan komt er waarschijnlijk een definitieve oplossing". Burgemeester Luteyn zou in verband hiermee een complimentje aan het college niet vreemd hebben gevonden. „Doch in plaats daarvan", zo zegt hij fel, „komt de oppositie met ongefundeerde kri tiek". Wethouder Rehorst (wd) wilde over de hele affaire weinig loslaten. Na enig aandringen wilde hij ten slotte er wel iets over zeggen, waarbij dc heer Rehorst er voor waakte ten aan zien van de rol die zijn fractiegenoot Van Wijk speelt om hem te wippen als wethouder iets slechts op te mer ken. Absurd Wel moest het de heer Rehorst van het hart dat zijn fractiegenoot Van Wijk eist dat alle zaken met hem be sproken worden, voordat deze in b. en w. aan de orde kwamen. „Daar bedankte ik natuurlijk voor, want zo iets is absurd. Dit heeft tot gevolg gehad dat er sinds maart geen frac- tieberaad meer is bij de WD". De heer Rehorst weet wat hem bo ven het hoofd hangt. „Ik zal de gif beker tot de laatste druppel leeg drinken", betoogt hij hierover. Dat betekent, dat wanneer de oppositie straks met de motie van wantrouwen komt en het heengaan van de wet houders zal eisen, de heer Rehorst niet zal aftreden als wethouder. Hij wacht op de procedure ingevolge de gemeentewet en kan dan gedwongen zijn af te treden. Daarna blijft hij echter nog als raadslid aan. Wethouder Schep (ar), die de hele zaak minstens even verschrikkelijk vindt en meent dat het Berkenwou de beslist afbreuk zal doen, heeft nog geen standpunt bepaald. De kans is aanwezig, dat hij vóór de motie wordt ingediend, zijn ontslag als wet houder en raadslid aanvraagt. In zo'n geval zijn er nog andere argumenten buiten het bestuurlijke vlak die mede bepalend zijn voor zijn standpunt. Hierover wil de heer Schep om ge voelsredenen liever niet praten. De heer Schep stelt duidelijk het betreurenswaardig te vinden, dat slechts een beperkte groep nieuw in- gekomenen zich niet wil aanpassen bij het normale dorpspatroon van Berkenwoude. „Zij willen daartoe niet eens een poging ondernemen. De overgrote meerderheid heeft dat wel gedaan. Zij hebben Berkenwoude als woonplaats gekozen, zowel om de landschappelijke als maatschappelijke sfeer". Kraaien Er zijn volgens wethouder Schep enkele ontevredenen, die, toen zij in een grotere gemeenschap verkeerden in weinig of niets een toonaangevende rol speelden en zich nu in een klei nere eenheid willen waarmaken, ten koste van het algemeen welzijn. „Hun haan moet koning kraaien, zij zullen de boeren wel eens laten zien hoe het moet", aldus de heer Schep, die niet gelooft dat de heren Van Wijk en Egge (de twee opposanten, die kandidaat zijn voor de wethouderszetels) er op kun nen bogen een groot deel van de ge meenschap achter zich te hebben. Het nudistenkamp was volgens de heer Schep geen breekpunt, maar slechts een aanleiding om flink te trappen. „Zij verwijten de burgemees ter onbekwaamheid, doch als voorzit ter heeft hij toch maar een flink staaltje van bestuurlijk talent weg gegeven. Hij bezit zoveel flinkheid, dat hij duidelijk heeft gemaakt zich niet door wie dan ook te willen laten ringeloren". Koppelbaas Abraham V. (28) eige naar van een negen maanden oud be drijf dat vanuit Vlaardingen opereer de, bleef doorgaan zijn tien mensen bij diverse bedrijven onder te bren gen omdat, zoals hij zelf verklaarde, het bedrijf waar ik op dat moment mijn mensen had werken daarom had gevraagd. V. is na het opmaken van een pro ces-verbaal echter omgezwaaid tot onder-aannemer. In een werkplaats werken zijn mensen nu aan nagenoeg hetzelfde (las)werk als voorheen met dit verschil dat zij nu als onder-aan nemer dienst doen. Een vestigings vergunning is aangevraagd, aldus, on der-aannemer Abraham, die grif be loofde een punt te zetten achter zijn koppelbaas-verleden. De officier van justitie stelde welis waar een fiscaal heronderzoek in het vooruitzicht maar een eerdere contro le had al uitgewezen dat daar de schoen niet wrong. Nadat V. nog ver klaard had 15.000 te hebben moeten investeren verzachtte rechter J. Elders de eis van ƒ7.500 tot ƒ5.000 waarbij hij de twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proef tijd handhaafde. Heel anders stond Gerard H. (37) er voor. Hij had drie jaar lang twee mensen .in dienst gehad. Nadat hij afgekeurd was bleef het tweetal bij hem in dienst. Hij teerde dan ook bepaald niet op de zak van anderen, zo voerde de raadsman van H. ter verdediging aan, omdat hij tot aan zijn afkeuring hard meewerkte. Speciale aandacht vroeg de raads man voor de plannen van H. die een soort hulp-in-nood bedrijfje wil gaan starten onder de naam S O S. Toen de vergunning werd geweigerd ging H. wel door maar de ene man die hij toen nog in dienst had heeft hij ge houden omdat hij met nieuwe nlan- nen rondliep. De raadsman schrok dan ook van de eis van 3.000 vooral gezipn tegen het licht van de start van S.O S. Mr. J. Elders had wel be grip voor de nieuwe start en zette de eis om in een boete van ƒ1.000 met een maand voorwaardeliike gevange nisstraf en een proeftijd van twee jaar. ROTTERDAM De 41-jarige Chi nees Ching I. M. gaf ten opzichte van de economische politierechter volmon dig toe dat het door hem beheerde restaurant Wan Wah in de Atjehstraat op Katendrecht in verregaande staat van vervuiling verkeerde, hetgeen leidde tot een proces-verbaal van de Rotterdamse Keuringsdienst van Wa ren. Op de zitting bleek dat de eigenaar meermalen was gewaarschuwd om orde en hygiëne op zaken te stellen. De officier van justitie mr. P. A. H. Bos was onverbiddelijk en wees in zijn re- quisitoor op enkele nalatigheden die een ernstig gevaar voor de volksge zondheid betekenen, zoals een ver vuilde keuken en een voorraadruimte die aansloot op het toilet. Volgens de controleur van de Keu ringsdienst van Waren was het goed mogelijk dat er ratten binnen konden komen, omdat met open deuren werd gewerkt. De officier van justitie eiste een half jaar sluiting van het bedrijf en een geldboete van 10 tegen de restaurant-eigenaar. In zijn verweer gaf de Chinese ei genaar toe dat zijn bedrijf niet be paald een beeld gaf van de „propere Hollandse keuken". „Maar", zo zei hij, er wordt hard aan verbetering ge werkt". De economische politierech ter hield het op een bedrijfssluiting van drie maanden en een geldboete van 10. '7 o DEN HAAG Hebben de door de regering verstrekte rentesubsidies het mogelijk gemaakt, dat het Rijn- Schelde concern de heer C. Verolme een douceurtje van een miljoen gul den kon bezorgen in ruil voor zijn fiat op de fusie? Dit vraagt het lid van de Tweede Kamer, de heer Van den Doel (PvdA) aan de minister van economische za ken. Indien de minister bevestigend antwoordt, dan wil de heer Van der Doel weten of het geen zaak is in verband met dit royale bedrag de kwestie van de rentesubsidies aan dit concern nog eens kritisch te bezien. ROTTERDAM Na drs. A. J. Lems (soc.) heeft ook drs. H. Wic- benga (pac.-soc.) in de Tweede Kamer vragen gesteld over het aandelenpak ket van 800.000 dat de heer Verolme heeft gekregen in ruil voor het op geven van zijn strijd tegen een fusie. De heer Wiebenga wil weten of de regeling strookt met het Winscmius- rapport. De heer Wiebenga vraagt ooi- welke betekenis deze regeling heeft voor de toezeggingen van de 'neer Verolme dat de werknemers van hel Verolme-concern zullen delen in het vruchtgebruik van het mammoetcon cern.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5