Unieraad keurt actie Kikkert scherp af Tanker Israël op weg naar beschoten COMMISSIE ONDERZOEKT CAMPAGNE Zeker 3! Mexicane vermist Voorzitter van Werkende Jeugd bedankt voor lidmaatschap CHU Uit de RIJNSTREEK ACTIE ROND LEVENDAAL Moordenaar van Zujovic gedood Brand bij Mobil Oil NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 14 JUNI Ton Scheepers verlaat Zang en Vriendschap HAZERSWOUDE Ton Schee pers gaat „Zang en Vriendschap" als dirigent verlaten. Hij heeft een be noeming aanvaard te Doetinchem en Terborg als muziekleraar aan de middelbare school. Ook wordt hij muziekdocent aan de streekmuziek- school. In de drie en een half jaar, dat hij aan „Zang en Vriendschap" is ver bonden, heeft de vereniging qua mu zikaliteit en ledental een grote groei meegemaakt. De heer Scheepers heeft zijn ontslag gevraagd met ingang van 1 augustus. Zijn opvolger wordt Peter Bontje te Rijnsburg. OUDE WETERING SVOW be staat 25 jaar. Ter gelegenheid daar van recipieerde het bestuur van deze voetbalvereniging zaterdagmiddag in het gebouw achter de geref. kerk. Er was veel belangstelling van le den. oud-leden, relaties, vertegen woordigers van verenigingen en bonden. Mr. De Jongh van de LVB bood voorzitter De Jong (zie foto) een voetbal aan. Nog meer ge schenken mocht het bestuur in ont vangst nemen. De receptie getuigde ervan, dat SVOW veel populariteit geniet. Ilil de i'EENSTREEK NIEUWVEEN Raadsvergadering. Dinsdag 15 juni om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda ver meldt o.m.: wijziging reglement van orde betreffende nalaten van ro ken: gemeenschappelijke regeling „Intergemeentelijk Overleg-orgaan Noord-Oostelijk Zuid-Holland; kre diet voor dempen en rioleren van slootgedeelten aan de zuidzijde van de oude Nieuwveenseweg. Ook zul len subsidieverzoeken worden be handeld. waaronder van de Stich ting Gezondheidszorg, voetbalver. Nic. Boys. gymnastiekver. „Kwiek", geref. jeugdorganisatie en de R.K. Jeugdraad voor voorzieningen aan jeugdhuis ..De Mettenburcht". TER AAR Woningverbetering. Leden van de Christelijk-Nationale Schoolvereniging kwamen bijeen on der voorzitterschap van de heer T. J. Gaastra. Nu de heer T. van Munster is benoemd tot hoofd van. de school, moeten aan de woning die bij de schooi hoort, verbeteringen worden aangebracht. De kosten worden ge schat op 17.000. De leden gingen ermee akkoord. TER AAR Bevolkingsonderzoek. Op woensdag 16 en donderdag 17 juni wordt in het Groene Kruis-ge- bouw te Aardam een bevolkings onderzoek op tbc gehouden. In Lan- geraar kan men op maandag 21 en dinsdag 22 juni terecht in het Wit- Gele Kruisgebouw. Zij die overdag niet kunnen krij gen gelegenheid zich te laten door lichten op woensdagavond 16 (Aar- dam) en dinsdagavond 22 juni (Lan- geraar) van 7 tot 9 uur. TER AAR Langeraar United won vam Engel Boys uit Lisse met 5-0. GespeëW Werd in de halve fi nale van de zgn. „kleine Europacup". HAARLEMMERMEER Kinder circus. Zaterdagmiddag gaf het Ne derlands Nat- Kindercircus uöt Hoofddorp, een speciale kindervoor stelling in eigen huis. nl. de manege. De voorstelling werd bijgewoond door een deputatie van de Drie October Vereeniging uit Leaden. Het pro gramma werd vlot afgewerkt en bood een grote variatie. Vooral de onder delen met de paarden het circus heeft er zes vielen in de smaak. Onder de belangstellenden bevond zich ook mr. Chr. Barends, kops- chef van de Leidse gemeentepolitie, die al vele jaren een groot bewon deraar van het kindercircus is. WOUBRUGGE Onder grote be langstelling werden zaterdag door de jubilerende voetbalvereniging „Wou- brugge" wedstrijden voor de junioren gehouden. Bij de f-junioren is de uit slag: 1 Koudekerk, 2 SC Lisse, 3 Al- tior, 4 Oegstgeest, 5 Woubrugge. E-junioren: 1 Duno, 2 Rijnsburgse Boys, 3 Woubrugge. 4 Lugdunum, 5 DOSR. A-junioren: 1 DIOS, 2 Leidse Boys, 3 Woubrugge, 4 CWP. Vit de BOLLENSTREEK LISSE Geslaagden huishoud school De volgende leerlingen van de chr. huishoudschool Jacoba van Beieren slaagden voor de opleiding Inrichtingsassistente: L v d Aardweg E den Breejen, W Eikelenboom, R Hennipman, T Kamerman, M Ko ning, N Maller, J vd Reijden, L Se- gers, M Spaargaren, H Vreeburg, L Havenaar, C Lambooy, H Ouds hoorn, N Rot, H Ruwaard, W Dek kers, I Hulsman, T v d Zon, C Pen- nings. A Vreeken, W v Duyn. N Ha- zenoot, N Hoogstraten, I Meilink, J de Monijé, E Onderwater, M Steen- voorde, A van Briemen, J de Vlieger, Ph v d Drift, G v Tol, W Vrij. SASSENHEIM Uitslag van de wedvlucht met oude duiven, van De Blauwband. vanaf Noyon. In con cours 143 duiven. P. de Haan 1, 12, 19; P. Wolvers 2, 8. 30; Gebr. v. d. Krogt 3. 5, 22; H. v. d. Lans 4, 6, 10. 15; L. Slikkerveer 7, 33; N. v. d. Zwaan 9, 17; H. Spaargaren 11, 25, 31 (3 mee, 3 pr.); Mevr. Slootweg 13, 26, 27; G. Ammerlaan 14, 20; J. Wowijs 16. 28; P. Krom 18: Th. Onderwater 21, 34; G. Warring 23; L. J. Drost 24, 36; A. de Goeij 29. 35; W. van Hars kamp 32. LISSE Wedvlucht vanaf Noyon. afstand 317 km, 88 duiven. Gebr. Koster 1, Th. v. d. Ploeg 2, 15, C. N. Zuidhoek 3, 8; Q. Doeswijk 4; A. Bal kenende 5, 13; N. de Kuyper 6; G. Janssen 7; G. B. Roodenburg 9, 10, 22; J. Langeveld 11; M. de Vreugd 12. 14; C. A. Oppelaar 16, 18; D. v. d. Zwart 17; G. Doeswijk 19, 20 en J. v. Dijk 21. Rijnaburg beroept ds. Vlietstra RIJNSBURG De Christelijke Gereformeerde Kerk heeft een be roep uitgebracht op ds. M. Vlietstra te Werkendam. Ds. Vlietstra werd geboren in 1924. Hij werd kandidaat in 1952. Op 19 november van dat jaar werd hij be vestigd te Eemdijk. In 1959 vertrok de predikant naar IJmuiden. Sinds 14 maart 1967 werkt ds. Vlietstra in Werkendam. KOUDEKERK Eerste prijs. De muziekvereniging „Kunst Na Ar beid" uit Koudekerk heeft op het zaterdag te Harmeien gehouden Groot Nationaal Zang-, Muziek-, Drumband- en Solistenconcours met 378 punten en lof van de jury de eerste prys in de Wacht weten te slepen in de afdeling uitmuntend heid. K.N.A., dat speelde o.l.v. zijn dirigent Louis Jansen, behaalde dit resultaat met de uitvoering van de Huldigingsmars van Grieg en een selectie uit de musical „Hair" van J. Rado in een arrangement van Willy Houtvast. Ook de drumband van K.N.A. behaalde zaterdagavond in Harmeien een eerste prijs. KOUDEKERK Geitenkeuring. Het voorplein van het Verenigings gebouw was zaterdagmorgen het to neel van de jaarlijkse geitenkeuring, georganiseerd door de geitenfokvere- niging „Ons Doel". Het meeste suc ces was ditmaal weggelegd voor de dieren van de heer M. de Graaf, die hiermee de bijna onbetwiste hege monie van mevr. H. Rademaker- Groen wist te doorbreken. Het jury-oordeel leverde de vol gende resultaten op: Groep lamme ren: 1. J. v. d. Velden; 2. J. v. Ent; 3, 4 en 5. M. de Graaf. Groep één- jairge geiten: 1. J. v. d. Velden; 2. mevr. Rademaker; 3. A. van Kam pen. Groep 2- en 3-jarige geiten: 1. M. de Graaf; 2. J. v. d. Velden; 3. J. v. d. Ent; M. de Graaf. Groep 4-jarige en oudere geiten: 1. M. de Graaf met „Carla"; 2. J. v. d. Vel den; 3. mevr. Rademaker. KOUDEKERK Balletuitvoering. Voor de tweede maal verzorgden leerlingen van mevr. J. Korstanje- De Leeuw zaterdagavond een ballet uitvoering in hotel Van Egmond. De nog jonge pupillen brachten een stijlvol programma op de planken dat getuige de enthousiaste reacties bijzonder in de smaak viel van de talrijke aanwezigen. Naast klassieke nummers stonden ook enige moderne dansen op het programma. De zaal van hotel „Van Egmond" Voldoet niet aan de eisen die gesteld mogen worden voor een balletuit voering van een dergelijke omvang. In de stampvolle zaal heerste een bijna ondragelijke hitte, mede ver oorzaakt door onvoldoende ventila tie. Voor het overige graag hulde aan mevr. Korstanje en haar balletleer- linge voor de sprankelende uitvoe ring. KOUDEKERK Zilveren jubi leum. De heer H. Verburg van de Hondsdijk herdacht zaterdag dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de Betonfabriek F. P. Bos en Zn. N.V., aan de Hoogewaard. 's Morgens kreeg de jubilaris bezoek van de di rectie. In een toespraakje releveerde directeur Bos de verdiensten van de heer Verburg voor het bedrijf en overhandigde hem een gouden pols horloge. De personeelsvereniging bleef met cadeaus niet achter. KOUDEKERK „Ons Genoegen- nam deel aan de wedvlucht vanuit Orléans over 515 km. De uitslag luidt als volgt: Gebr. De Wit: 1, 2, 6. 9. 10, 13, 14, 17; H. van Vegten en Co.: 3. 7; Jac. de Jongh: 4, 18; M. Schellingerhout: 5, 12, 15: Dr. Faber: 8; H. Schellingerhout: 11, 16. HAZERSWOUDE Auto te wa ter. De gevaarlijke flessenhals bij de Vincent van Goghstraat vraagt om een spoedige oplossing. Zaterdag ochtend geraakte een personenauto te water van de heer Van Venetiën. Geparkeerd staande auto's belem merden het uitzicht. Mede door het gereed komen van wijken in plan Zuid III, is de verkeersintensiteit hier toegenomen. ALPHEN Van de afdeling Gym nasium aan het Chr. Lyeceum al hier slaagden voor A: mej. L A. Hel mus en E. W. Hogeweg, J. P. de Leeuw en mej. H. Trimp. L. van Zanen; voor B zijn geslaagd: D. E- Hanemaaijer, A. van Klaveren en J. W. van 't Wout; mej. F. I. A. Kroon en C. M. Vuyk, B. M. Valk, mej. G. van Vliet ALPHEN Aan de Konginin Juli ana Huishoudschool alhier werden de mondelinge examens voor het di ploma ..Inrichtingsassistente" afge nomen. De geslaagden zijn: Christien Geuehies, Ans Goedhart. Maria Huls man, Corry Meijer. Mieke Meijer, Lonneke Rademaker. Gerrie v. d. Scheur, Johanna Verhagen. Philotea -Akerboom, Netty Langhout, Tineke T^ek, Sina van der Pijl, Liesbeth Graveland, Zevenhoven. Elly van Hemert, Alma van Wensveen. Rina Kollen te Nieuwveen. Toos Krijgs man, José van der Veen, Tonny Ver geer, en Els van der Laarse, Sija Rehorst, Joke van Tol en Pau la Duits. ALPHEN Samenwerkingsschool. Op een vrijdagavond ten gemeente huize gehouden bespreking van ver tegenwoordigers van het openbaar, prot. chr. en rooms-kath. onderwijs, is gesproken over de mogelijkheid alsnog te komen tot een vorm van samenwerkingsschool voor het LOM- onderwijs te Alphen aan den Rijn. Zoals bekend is enige maanden ge leden door de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs een LOM- school aangevraagd. Daarna heeft het Nuts- departement, gesteund door de Stich ting RK Onderwijs en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, eveneens een aanvraag ingediend bij de Mi nister van Onderwijs en Wetenschap pen. Besloten is nu bedde aanvragen lopende de bespreking in te trek ken. Er is een werkgroep van zes personen samengesteld, die de moge lijkheden zal onderzoeken om te ko men tot een samenwerkingsschool op zo breed mogelijke grondslag. HAZERSWOUDE Twee zilve ren jubilarissen. Bij het landbouwbe drijf van de heer J. P. J. Voets jubi leerden twee werknemers: de heren J. D. J. Demoed en A. J. Luyken. Zij waren 25 jaar bij het bedrijf werkzaam. In het hervormd vereni gingsgebouw werden de jubilarissen gehuldigd. Beiden kregen een gouden horloge met inscriptie. KOUDEKERK Vluchtelingen hulp. De collecte voor de vluchte lingen van Oost-Pakistan heeft in de hervormde kerk ƒ3318,82 opge bracht en in de gereformeerde kerk 2500.—. HAZERSWOUDE De voetbal wedstrijd Hazerswoudse BoysSt. Bernardus eindigde in een 21 stand. Doélman Zandvliet van St. Bernardus werd vóór de wedstrijd gehuldigd wegens zij-n 300ste wed strijd. ALPHEN Speeltuin jubileerde. Zaterdag vierde de speeltuinvereni ging Oudshoorn feest in gebouw Nabij- De vereniging bestaat een kwart eeuw. De kinderen kregen een programma van het Stichts Jeugd toneel. Tijdens de bijeenkomst werd de heer E. J. Udink gehuldigd om dat hij vijfentwintig jaar bestuurs lid was. De jubilaris is penningmees ter en ontving enkele cadeaus. Alphen beleefde grootse intocht O ALPHEN Met voorop de majo rettes. de drumband en het harmo niegezelschap Excelsior uit Boskoop, is het legioen van de Avondvierdaag se zaterdagmiddag door het centrum van Alphen getrokken. Er was nog meer muziek in de stoet, nl. Cres cendo uit Alphen met alles wat er bij hoort en het gezelschap Harmonie uit Woubrugge en voorts de drum band Crescendo. Zij droegen alle be langrijk bij tot het uitermate feeste lijke geheel. Vrijdagavond zagen we de intocht van de Avondvierdaagse in Haarlem, maar Alphen spande toch wel de kroon. Het weer was op de drie avonden gunstig geweest, het aantal uitvallers was op de vingers van een hand te tellen en de voetongemak ken bleven tot een minimum beperkt. Dat alles goed verliep was te danken aan de van ervaring getuigende or ganisatie en de medewerking van de politie, E.H.B.O. en Roode Kruis-af- deling. Omstreeks 5 uur kon marsleider Woordes zich melden bij burgemees ter Gallas, die met zijn vrouw en de wethouders Goedhart en Paats op het raadhuisbordes had plaatsgeno men. Met enthousiasme hebben zij het voorbijtrekken van de ongeveer twintig minuten lange stoet gadege slagen. Vooral de scholen en sport verenigingen in hun kleurige kleding en met doeken en vlaggen, droegen tot het effect bij. Het einddoel van de tocht was ook nu de Sint Jozef zaal, waar de beloningen werden uit gereikt en deze veertiende Avond vierdaagse een vrolijk eind vond. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De unieraad van de CHU heeft zaterdag in Utrecht met grote meerderheid de actie van het Tweede-Kamer lid H. Kikkert tegen de voorzitter prof. dr. W. J. van Hulst en de fractieleider drs. B. J. Udink „ten scherpste" afgekeurd. Deze veroordeling werd op voorstel van het dagelijks bestuur van de unie in een motie uitgesproken. De ont- werp-motie werd overigens op een enkel punt veranderd. Volgens het eerste ontwerp zou de unieraad zijn v ertrouwen moeten uitspreken in het beleid van voorzitter en fractieleider, maar in de definitieve tekst werd dat vertrouwen in „het huidige beleid" uitgesproken. Ingewijden zien hierin een aanwij zing dat de unieraad zijn oordeel over het beleid van de heren Van Hulst en Udink tijdens de verkiezingscampag ne wil opschorten. Eerst zal een com missie het beleid tijdens de campagne onderzoeken. Deze commissie is nu pas benoemd. De leden zijn mr. O. W. A. baron van Verschuer, ds. A. Olie mans, R. Vermaas, mevrouw H. Tege- len-Boonakker, W. A. Mateman, drs. J. H. Bos en G. C. de Bruyn. AANDRANG De motie tegen de heer Kikkert was na een dag vergaderen aangeno men met 49 stemmen tegen één een afgevaardigde van de CHJO bij zes onthoudingen onder wie twee Uit de DUINSTREEK RIJNSBURG Woningbouwver eniging. In het verslag van de bij zondere ledenvergadering van wo ningbouwvereniging Spinoza stond vermeld dat met het technisch bu reau van de Nationale Woningraad kontakt is opgenomen over afbraak van vooroorlogse woningen. Het gaat hier echter niet of afbraak, maar om verbetering van de woningen. VALKENBURG Vluchtelingen hulp. De collecte in beide kerken, bestemd voor de vluchtelingen uit Oost-Pakistan, heeft 4814,86 opge bracht. LEIDEN Vanavond zal tijdens een bespreking tussen het Maat schappelijk Contactorgaan en bewo ners van de omgeving van het Leven daal worden getracht een comité te vormen om meer coördinatie te be reiken in het contact bewoners-ge meentebestuur. Zaterdag kwam het tot een on gecontroleerde actie van een aantal bewoners, die de Derde Gortestraat en de Derde Haverstraat door op breken van een strook straatkinkers ontoegankelijk maakten voor par keert ustigen. Speciaal de Consumarkt bl kt zoveel parkeerders aan te trek- da t genoemde smalle, trottoirloze straten steeds vol auto's staan. Ge meentewerken heeft zaterdagochtend het opbreken was 's nachts ge beurd de straten hersteld Door de huidige inspraakprocedu res en alles wat daarmee samen hangt is het zoeken naar een oplos sing echter een tijdrovende zaak. Bovendien zijn bedrijven, die in de genoemde straten zijn gevestigd, weer tegen een algehele afsluiting. De vergadering van vanavond was al enige tijd eeleden georganiseerd en huodt dus geen rechtstreeks ver band met het opbreken van de stra ten. Van onze parlementsredactie UTRECHT De voorzitter van de CNV-jongeren organisatie „Werkende Jeugd", H. Groeneveld, zal bedanken voor de CHU na de zaterdag in Utrecht gehouden vergadering van de unie raad waarop de heer Kikkert werd veroordeeld. De heer Groeneveld die lid van de unieraad is vindt het onjuist dat de veroordeling van de heer Kik kert werd gekoppeld aan een ver- trouwensuitspraak ten gunste van de voorzitter en de fractieleider- In een persoonlijke verklaring noemt de heer Groeneveld deze uitspraak pre matuur, zolang de commissie die de wijze van optreden van de CHU ge durende het afgelopen half jaar zal analyseren nog niet heeft gerappor teerd. „Het uitspreken op het moment van welke vorm van vertrouwen dan ook is een farce, een regelrechte aanval op de geloofwaardigheid van een po litiek beleidsorgaan", meent Groene veld. Hij noemt .'het handhaven en in stemming brengen van de motie een typisch voorbeeld van het falende be leid binnen de CHU. Dat een grote meerderheid werd bereikt werd vol gens hem in de hand gewerkt „door het bekende gerammel met de porte feuilles" en de heer Groeneveld vindt SANTIAGO (AP) Ronald Rivera Calderon. de voornaamste verdachte van de moordaanslag op oud-vice- president Edmundo Perez Zujovic van Chili is gisteren tijdens een vuurgevecht met de politie gedood. Vier anderen zouden bij het vuurge vecht zijn gewond. De politie omsingelde de 25-jarige Ronald, zijn 26-jarige broer Arturo en vier anderen, onder wie twee vrouwen, gistermogen voor zonsop gang in een garage bij een van de twee renbanen van Santiago. De zes bestookten de politie met automati sche pistolen en explosieven. Ronald werd gezocht wegens de moord op Perez Zujovic, die verleden week dinsdag door terroristen is doodgeschoten, nadat hij met zijn auto in een hinderlaag was gelokt. Zujovic, een vurige anti-Marxist, was een der leiders van de christen-de- mokratische oppositie partij. Ronald en de vijf die bij de schiet partij waren betrokken waren leden van een extreem linkse groep, die van mening is dat het socialisme van president Salvador Allende te „slap" is. Allende heeft beloofd, dat de schuldigen aan de moord op Perez Zujovic streng zullen worden ge straft. De regering heeft verboden nieuws over het vuurgevecht te verspreiden. Volgens een niet officieel bericht zou Ronald door de politie zijn doodge schoten. Anderen zeggen, dat hij zichzelf heeft doodgeschoten. AMSTERDAM Bij een brand op het terrein van Mobil Oil in het wes telijk havengebied van Amsterdam hebben zondagnacht drie operators van de raffinaderij lichte brandwon den opgelopen. Terwijl zij bij de afvalgasleiding naar de schoorsteen met de „eeuwige vlam" aan het werk waren, schoot daaruit omstreeks half één door nog onbekende oorzaak een steekvlam. In de leiding ontstond een kleine brand, die de bedrijfsbrandweer binnen twintig minuten onder controle had. dat „oneerlijk en een christelijke par tij onwaardig". Hij heeft bedankt omdat hij vol gens zijn verklaring de politiek van de CHU in zijn CNV-organisatie „werkende jeugd" niet meer kan ver dedigen. De heer Groeneveld zegt zich duidelijk van de motie te willen distantiëren en daaruit de consequen tie te willen trekken. jongeren. Er zou tijdens de vergade ring met name van de kant van de CHJO nog zijn voorgesteld de motie aan te houden in afwachting van de rapportage van de commissie die de verkiezingsuitslag moet analyseren en de campagne moet beoordelen. Maar vooral op aandrang van prof. Van Hulst werd de motie toch in stem ming getfc-acht. Deze meende name lijk dat de positie van de voorzitter en de fractieleider anders onhoudbaar zou zijn geweest. Prof. Van Hulst verklaarde na afloop van de vergade ring dat Udink zijn formatiewerk dan met het politiek doodvonnis op zak had moeten doen. Bovendien meen ik als mens er redht op te hebben te weten waar ik aan toe ben", aldus prof. Van Hulst. Hij zei te hebben aangeboden, nu al of pas over drie maanden heen te gaan, als hij in elk geval maar klaarheid over zijn posi- tie kreeg. SAMENWERKING Aan het einde van de vergadering heeft prof. Van Hulst de heer Kikkert toegesproken om hem te verzekeren dat „de weg naar samenwerking voor mij volledig open blijft". Hij nodigde Kikkert uit „hand in hand weer ver der te gaan" en zei geen enkele ran cune te hebben. De heer Kikkert zelf weigerde elk commentaar. De Nederlandse bijdrage voor ont wikkelingshulp mag in de komende jaren niet dalen beneden de interna tionale norm van één procent van het nationale inkomen, vindt het bestuur van D'66. SC HAGEN De Joegoslavische beeldhouwer Slavomin Miletic, die enige jaren geleden met zijn schep ping „De houtwerker" in het nieuws kwam, heeft in opdracht van de tim merfabriek Kuin in Opmeer een nieuw beeld van „De houtwerker" gemaakt. Woensdag zal het op het Schager industrieterrein „De Witte Paal" worden onthuld bij de officiële opening van de fabriek. De 38-jarige beeldhouwer kwam in de belangstelling, toen het gemeente bestuur van Zaandam zijn standbeeld weigerde. Via verschillende acties heeft de beeldhouwer zonder resul taat bij de overheid geprotesteerd. MEXICO-STAD (R UPU Zeker 35 Mexi worden vermist sinds de sale veldslag, die donde avond in Mexico-Stad ontl de tussen duizenden beto studenten en enkele hond leden van de rechtse knok „De Valken". Dit heeft woordvoerder van de Mex se politie zaterdagavond i deeld. Tijdens deze blo vechtpartij, die aan zeker studenten het leven kostte de de Mexicaanse oproer] de zwaarbewapende „Vj niets in de weg. Het hoofdbureau van p Mexico-Stad is sinds de overstroomd met verzoeken lichtingen over vermiste pel Tot de vermisten behoren, vol| politie, een professor van de I le Universiteit van Mexico-Sti fotograaf en een aantal stuf onder wie twee meisjes. Getuigen hebben verklaard, den van de „Valken" het lichaj I een blijkbaar dode jonge vrou' I straat droegen en later in e« gooiden, die snel verdween, journalisten, die de vechtpart 1 nabij volgden, gebeurde met enkele andere mensen. MOLESTATIES Een arts van het Ruben Lene pitaal, waar het merendeel zeker tweehonderd gewonden genomen, zei, dat de „Valken" nacht na de vechtpartij met en stokken het ziekenhuis drongen, operaties verhinderd tiënten mishandelden en ver afrukten. De Mexicaanse president Echevarria Alvarez ontving zjDe een voorlopig rapport over beurtenissen van donderdajche Vrijdag had hij de officier vai tta, tie, Sanchez Vargas opdracht rk de rellen „diepgaand" te onder VALKEN •4e- hei iaal ibasi tken bi JERUZALEM (UPI, AP, Reu ter) Een Liberiaanse tanker met olie voor Israël is vrijdag op weg naar Eilat in de nauwe Straat van Bab el Mandeb be schoten met raketten. Dit werd gisteren in Jeruzalem bekend ge maakt. Na afloop van kabinetsberaad deel de de Israëlische premier Golda Meir mee: „Israël zal alle noodzakelijke maatregelen nemen om de vrije bur gerscheepvaart naar haar havens te garanderen." Vogens officiële Israëli sche bronnen stelt Israël de Repu bliek Zuid-Jemen verantwoordelijk voor de aanslag. Het schip, de 68.000 ton metende Coral Sea, wist ondanks brandschade de Israëlische haven Eilat te bereiken. Volgens de Israëlische radio wacht ten de aanvallers aan boord van een vissersboot in de 32 km brede Straat van Bab el Mandeb op de tanker. Toen 't Liberiaanse schip tot op kor te afstand was genaderd, maakte een speadhoat zich los van de vissersboot met enkele mannen aan boord, gewa pend met draagbare raketwerpers. •Op korte afstand van het schip vuur den zij een aantal raketten af, die branden aan boord van de Coral Sea veroorzaakten. De bemanning, die on gedeerd bleef, slaagde er echter in het vuur te blussen en de Coral Sea wist Israël te bereiken. EGYPTISCHE COMMANDOS Het gezaghebbende Israëlische dag blad Ma'ariv heeft gisteren gesugge reerd, dat de aanval wel eens zou kunnen zijn uitgevoerd door com mando's van de Egyptische marine. Waarnemers, aldus Ma'ariv, sluiten de mogelijkheid niet uit, dat Egypte door incidentele commando-acties op nieuw wil wijzen op de onhoudbaar heid van de diplomatieke impasse, waarin de Israëlisch-Arabische be trekkingen verkeren. Twee Egyptische Soechoi-7-vlieg tuigen hebben eind vorige week bo ven Israëlische posities in de noorde lijke en centrale sector van het Suez- kanaal gevlogen. Zij werden door Is raëlisch afweergeschut beschoten, zo deelde een Israëlische militaire woordvoerder gisteren mee. Israël heeft over het gebeurde inmiddels geklaagd bij de VN-waamemers. Het militante Volksfront voor de Bevrijding van Palestina heeft zich gisteravond verantwoordelijk ver klaard voor de beschieting van de Coral Sea. Volgens naaste medewerke de Mexicaanse president zijn wijzingen, dat er afspraken maakt tussen de oproerpolitiï „Valken". Dit heeft bij veel mers' het vermoeden gewe rechtse elementen in sterke gepoogd hebben de president krediet te brengen; omdat hi£.£ de studenten een politiek van ning voert en in het algenu liberale, nationalistische lijn vo Eén van de doelen van de dendemonstratie van don< avond was de vrijlating van tien mensen, dia tij dons de f tenrellen aan de vooravond Olympiséhe Spelen in 1968 zit eei pakt en veroordeeld tot gev straffen van drie tot dertig jaa ARI An de Ongeveer zesduizend woedi denten, velen nog in het kwamen zaterdag bijeen op rein van de Nationale Unb Zij eisten onder meer het van .burgemeester Martinez guez van Mexico-Stad, die eerste instantie verantw< achten voor de gebeurteniss» gesp donderdagavond. pn le je vi IN VERBAND Vis; 'lei Verdachte van sti vijf branden in a: AMSTERDAM Verdacl brandstichting is aangehoi 42-jarige J. S. uit Amsterdaj zou zaterdagnacht brandende hebben neergegooid ih de tr len van vijf woningen in de straat en de Celebesstraat in dam-Oost. De schade bleef' in vallen beperkt. BRESKENS Zaterdagmq het tweeëneenhalf jarige meifc ria Strauss uit Gronau (Duits! een vijver in Breskens verdronk plerle he W( ioor ie de L Hi, enx licter jaar raf i tot >p d Vandaag echt een beetje in span ning. Wanneer u dit leest, weet u mis schien al... Maar nu is het nog volkomen on bekend... er op of er onder... Een mislukking— of... ach van een succes is eigenlijk nooit te spreken... laten we het houden op.., of een re sultaat waar tenminste onze goede wil uit blijkt. Ik zit in spanning over het resul taat van de actie voor Oost-Pakis tan. Natuurlijk omdat ik overtuigd ben van de noodzaak van hulp, hoe ge ring die hulp ook mag zijn in ver houding tot wat er te lenigen is. Wat daar gebeurt gaat, geloof ik, ons voorstellingsbegrip volkomen te bo ven. Maar meer nog zit ik in spanning, omdat ik weten wil hoe ons volk reageert wanneer een actie niet be geleid wordt door fanfaregeschal; niet gehouden wordt met een knal- kijkavond, waar je lekker lui voor in je stoel gaat zitten. Alleen maar wat beelden, die nog niet eens het ergste laten zien. Alleen maar wat woorden, die we niet verstaan... Gruwelen uit apatische monden om dat leed zo groot kan zijn. dat er geen tranen en emoties meer over blijven. En dan een ernstig toespraakje van de voorzitter van, de Tweede Kamer. Mr. Van ThieL Geen man, die fanmail krijgt. Waarschijnlijk weet driekwart van de Nederlandsers nauwelijks wie hij is. En hij belooft niks... Geen lot uit een loterij, waar een bungalow of blinkauto achter wacht. Neen hij zegt alleen maar hoe je je geld kwijt kan voor Oost-Paki stan. Heel zakelijk. Geen apotheose als schitterend slot maar dat ene zinnetje: Doe nu Ons hart wat uw hart u ingeeft... Nooit heb ik me gerealiseerd, dat in mijn naaste omgeving geen kerk is. Een stevig kwartiertje lopen naar welke richting ook... Maar de brievenbus tien stappen van hier... Grauw was de avond. Wat vochtig van de zeedamp. Stil op straat. Al leen, als altijd, de auto's die langs- schieten. men weet niet van wiroeg e waarheen. foto i Geen avond vol animerend i ook richten, waarin de steden en d ïoord tegen elkaar worden uitgespee bed hun goedgeefsheid; geen firm rist, c bedrijven die tersluiks hun rei leidt konden spuien; geen spontan linasti monstranten van naastenliefd t dezi zenuwachtig of zelfverzekerd de camera's verschijnen... Alleen op het eind van het gramma, met al naar keuze a ment of drama, nog even die loze hand. die eindelijk verst,- tot een bede... En wat klokgelui... van ver., welijks dringend tot in de h mers of te horen boven het sn< vurliocr 1 Verl verkeer. Daarom zit ik in spanning, spanning. Wanneer vanavond blijkt, d allemaal met elkaar ook gev4 al 11 het zo gevraagd is dan zal il geloven dat Nederland een gu in<?*.g ie neisie Dan zullen we waar gemaal ben... En anders? Kunnen we ons alleen maar men in een hoekje... of nog alsnog doen wat ons hart o geeft! echt em al ■erhori wraal ïuldig it het deze buurt 'onen ieisje ikf'i b'i s, ZOU binne zijn met h lu da: t> maa zoudi jn gei e tafe

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4