Willem Arntszstichting ziek lichaam zijn zou een f25.- UITSPRAAK OVER WAVER VOLGT ZO SNEL MOGELIJK Wandelen met NS ..DENNENDAL GAAT VOORT MET r* Staf van Dennendal weigert samenwerken met nieuwe leiding NS-Vakantie- dagtochten Gedragsgestoorclen in tehuis met dezelfde problemen als thuis ur particuliere huizen J^er zekere normen vrij ste kur >R Gasprijsver hoging hangt" nog steeds Maniak vergiftigt acht honden 1st Dr. M. Troostwijk burgemeester van Amersfoort Fusie van zes CNV-bonden mislukt Geldboetes in loodsenzaak "Jl. ZATERDAG 12 JUNI 1971 j Van een onzer verslaggevers In HAAG/DEN DOLDER De staf en het grootste deel van I V*ersoneel van zwakzinnigeninrichting 'Dennendal' in Den I ftfr meent dat de gisteren buiten dienst gestelde directeur drs. Muller, spoedig zijn werkzaamheden weer zal hervatten. Dat direlreden waarom de staf gisteren besloten heeft 'in het belang patiënten' voorlopig gewoon door te gaan met het beleid, zo- Tit in onderling overleg met psycholoog Muller is uitgestippeld. slechts in één van de drie sterfgeval len die op Dennendal voorkwamen, er sprake was van falen van toezicht. Extra gevaren voor de patiënten van Dennendal worden veroorzaakt door: Tekort aan verpleegkundige vaardig heid; te geringe psychiatrische in breng; onvoldoende controle op de toediening van medicijnen: tekortko mingen in de opleiding; spanning on der het personeel; te grote verant woordelijkheden aan jong en onerva ren personeel: meer agressieve nei gingen bij ..beladen" patiënten. ie: Muller en prof. dr. A. Polavs- gen gisteren van het algemeen van de Willem Arntszstich- naarvan Dennendal een onder- te horen dat zij als directeu- Dennendal op non-actief zijn Dit gebeurde naar aanleiding t rapport van een commissie voorzitterschap van de Leidse aar dr. N. Speijer, die een on- instelde naar de moeilijkhe- zich zouden hebben voorge- de Willem Arntszhoeve, spe- LDennendal. is die commissie is de Willem tichting een „ziek lichaam" sommige symptomen heel ik zijn. „De bevoegdheden en woordelijkheden in de inrich- n zo troebel en ondoorzichtig moeilijke situaties niemand kan worden aangesproken, id ft geleid tot een verhoogd ri- ir de patiënten van de inrich ting Dennendal". paniekreactie - komt de commissie tot de 10-2 e ^at Psycholoog drs. Mui snel mogelijk buiten dienst worden gesteld en het be an de WA-hoeve heeft prof. gisteren wat deze suggestie op z'n wenken bediend. De het personeel noemen die itfel van het bestuur een „pa- :tie", gedaan om „een adem- creëren". Henk van Nek (su- „Het bestuur bestaat niet ui en het heeft de laatste tijd moeten verwerken". O. egd E ommissie-Speijer noemt als van de „misstanden" bij al trouwens ook het bestuur A-hoeve, „dat onvoldoende ;af". „Het college van regen- zich steeds zeif benoemde irden vervangen door een al- bestuur. De stichtingsvorm verenigingsvorm moeten wor se slechte organisatie is reden poeilijkheden terwijl ook ge- rde mevrouw U. Tellegen- wordt genoemd. Haar wordt en zich terug te trekken uil lijks bestuur van de stichting Ier geval uit het sectiebestuur Door haar verschil- icties had zij een overwegen de! op de gang van zaken. imissie blijkt evenwel vooral kritiek te hebben op het be- Inds 1920 was er geen nieuw- raren er geen plannen voor ering en is er daardoor on- ra/S e huisvesting voor de jonge- Nieuwe wegen De reactie van de stafleden: Dat de manier waarop de zwakzinnigen ver zorgd en behandeld worden, succes heeft, blijkt uit het feit dat de agres siviteit van de patiënten aanzienlijk is afgenomen De isoleerkamertjes behoeven nog maar zelden gebruikt te worden. Een ervan is zelfs al ver anderd in een gewone slaapkamer. Juist deze week slaagden bovendien 6 van de 7 kandidaten voor het Z-di- ploma (verpleegkunde voor zwakzin nigen), waarvoor de. opleidihg zich ..alternatief" voltrok. De drie rijksge committeerden hadden geen aanmer kingen. De commissie-Speijer vindt „het openbaar tegen een boom plassen van drs. Muller" een bewijs van falen als manager. Ook was er sprake in Den nendal van een „ontoelaatbaar groot seksueel verkeer, waardoor een aan tal ongewenste zwangerschappen voorkwam en ook het aantal ge slachtsziekten toenam. Ten slotte nog uit 't rapport van de commissie: „Het is niet bewezen dat een bepaalde groep kabouters on der leiding of met medewerking van de directeur een greep naar de macht heeft willen doen. Het zou dan de bedoeling zijn geweest de gehele Wil lem Arntszhoeve in Den Dolder in handen te krijgen". Het bestuur maakte gisteren be kend de structuur van de WA-hoeve te willen aanpassen aan nieuwe in zichten: „Het bestuur zal daarbij niet schromen nieuwe wegen in te slaan en experimentele oplossingen te kie zen die op doeltreffende en verant woorde wijze zullen sorden begeleid". (Van een onzer verslaggevers) DEN DOLDER De staf van de zwakzinnigeninrichting „Dennen dal" in Den Dolder dreigt in con flict te geraken met t.wee directeu ren die gisteren belast zijn met de dagelijkse gang van zaken, nadat psycholoog-directeur drs. J. C. Mul ler en prof. dr. A. Poslavsky giste ren door het bestuur van de Willem Arntszhoeve op non-actie werden gesteld. De staf verklaarde gisteren niets te maken te willen hebben met de heer W. André, verpleegkundig di recteur die al enige tijd met ziekte verlof is. In de reorganisatiemaat regelen van het bestuur, genomen na het verschijnen van het rap- port-Speijer, blijft hij belast met de verantwoordelijkheid van de zwakzinnigenzorg in Dennendal. De staf zegt dat het onmogelijk is met de heer André samen te wer ken. Hij zal als hij maandag op z'n werk verschijnt dan ook door de 15 leden van de staf en het grootste deel van het personeel worden ge negeerd. De staf accepteert zij het onder „grote scepsis" en onder het voorbehoud dat het tijdelijk is, de algemene leiding van medisch-di- recteur S. Pruyt. „Alleen omdat het in het belang van de patiënten is dat we door gaan" Mr. E. Ligtelijn krijgt in de reorganisatiemaatregelen de ver antwoordelijkheid voor alle niet- medische en niet-verpleegkundige zaken. De staf rekent erop dat zeer binnenkort definitieve maatregelen genomen zullen worden. Als die er op neer komen dat de tijdelijke maatregelen van nu gecontinueerd worden is en-bloc ontslag van de staf een van de mogelijkheden. Intussen heeft gisteren de naar huis gezonden drs. J. C. Muller een advocaat in de arm genomen om een aanklacht tegen het bestuur in te dienen. De commissie van ouders van patiënten van Dennendal heeft gisteren laten weten achter de heer Muller te staan. Een dagje naar Scheveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn of Texel. Keuze uit 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. voordelig uit met NS O C 99 Van een verslaggever DEN HAAG Minister Nelissen (economische zaken) heeft in ant woord op vragen van leden van de Tweede Kamer gezegd dat hij nog geen beslissing heeft genomen over de verhoging van de aardgasprijs voor verbruikers van meer dan 2100 kubieke meter per jaar (bezitters van een centrale verwarming op aardgas). De Stichting Regionale Organen Gasvoorziening (SROG) is van plan de gasindustriebedrijven te adviseren de prijs voor deze categorie te verho gen van 7 tot 8 cent per kubieke me ter, een stijging van ca 14 procent. O u DOORNSPIJK Acht honden in het dorp 't Harde zijn vergiftigd door een mysterieuze hondenmoordenaar. De rijkspolitie van Doornsprijk die een onderzoek instelt heeft ontdekt dat de dieren vergiftigd zijn doordat ze een stukje leverworst met vergif hebben gekregen. Van een verslaggever UTRECHT Jongens, die in ver band met gedragsstoornissen in een behandelingstehuis worden opgeno men. hebben de neiging in die inrich ting met de daar aanwezige volwas senen precies dezelfde problemen en conflicten te krijgen dana Is zij vroe ger thuis haddden. Is ze thuis een bepaalde positie in namen, bijvoorbeeld die van de gebe ten hond, de steunpilaar voor de om geving, het buitenbeentje enz. blijken zij in de inrichting dezelfde positie te gaan innemen. Hierin kan alleen ver andering worden gebracht wanneer de léiders in de tehuizen anders rea geren op de problemen van de jon gens dan de ouders van deze kinde ren vroeger thuis deden. Tot deze conclusie komt de heer H. J, Blankenstein in zijn proefschrift „Herhaling patronen in een behande lingstehuis", waarop hij gistermiddag aan de universiteit van Utrecht is ge promoveerd tot doctor in de sociale wetenschappen. In dit proefschrift beschrijft hij een onderzoek, dat hij heeft verricht in het jeugdpsychiatrisch centrum „Zandwijk" in Amersfoort, waaraan hij als psycho-analyst is verbonden. In „Zandwijk" worden jongens be handeld uit de leeftijdsgroep 14 tot 20 jaar, die gedragsstoornissen vertonen. Dr. Blankenstein stelt verder dat er op het ogenblik in de open inrichtin gen een redelijk arsenal van moge- Prins Claus was gisteren ge tuige bij het huwelijk van zijn 26-jarige zuster Christina Alexandra von Avisberg, in het langzamerhand beroemd ge worden Hitzacker. Bruidegom was de 28-jarige Hans Huber- tus baron vor der Recke. Op de foto het bruidspaar, prins Claus en prinses Beatrix. li van de dr •ie hmissie-Speijer, die tot grote 3R. ('6 teleurstelling en veront- ing" van de staf nooit de staf ..V. ei heeft gehoord, zegt uit een van 73 personen „de indruk jn gekregen dat een deel van ineel drugs gebruikte", luller zou daar aan mee ge lben. Henk van Nek, staflid, ren: „Ik heb nooit iemand aatapersoneel gezien die stoned stickie rookte tijdens zijn de patiënten zijn altijd lovende middelen voorge- - «i maar daar probeert men op juist verandering in te poor een meer pedagogische nten&roissie heeft ontdekt dat 8 Dagen treinen op de tienertoer voor van elk station. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meenemen. Extra plus, half geld op de bus. voordelig uit met NS Machtswellust (4) Wat een straf voor 'n hoge rechter die eens onder invloed reed 750 voor een dode dat 's geen prijs voor zoveel leed. Wat een staf, voor lange haren twee jaar zitten, 't is niet mis. zeker als die zwaargestrafte een goed soldaat ih't leger is. ZUID-BEI JERLAND Mevr. N. W. Andeweg-Van Rrakcl Gezagsdragers Volgens een verslag van de kraak- actie in het zwembad van Hardinx- veld-Gies.sendam is gebleken dat door de rijkspolitie overleg is gepleegd met het actiecomité, op welk tijdstip zou worden opgetreden. Voor deze rijkspo litie heb ik geen goed woord meer over Om over het hoofd van deze po litie maar te zwijgen. Zijn dat nu ge zagdragers anno 1971? Ze kunnen niets anders dan nieuwe acties uitlokken door dit belachelijke optreden. Of je voor of tegen openstelling van het bad bent, het optreden van de politie is op deze manier een lachertje. GIESSENBURG Arie Slob 'ing l wen I 1 i onze Haagse redactie IAAG Vooroorlogse ;re woningen, die per 1 r huurharmonisatie val len aan vrij hoge eisen voldoen, om de huren innen vaststellen. Minis- ïut (volkshuisvesting) gisteren bekend ge- I publicatie wijst de minister de huurharmonisatie voor sociaajngen betekent, dat ver en huurders vrijelijk een hi 'ur mogen vaststellen. Dit ;r alleen voor de woningen na 1 juli worden verhuurd, iviescommissie moet in de ring i luur°vereer>komst worden waarden waaraan de wo- pe >eten voldoen zijn globaal 6% e: totale vloeroppervlak moet 100 m2 bedragen, het mag r maar dan moet de woon- dan niet in combinatie met kamer, ten minste 35 m2 en moet het huis tenrr.ins.e UIL ndere kamers van totaal 45 n; ining moet beschikken over lerlijke en afsluitbare bad- [elegenheid. Voorts moeten nste twee vaste wastafels van er een in de bad- of J llte mag staan de keuken moet ruimte en aan sluitingsmogelijkheden bieden voor moderne huishoudelijke apparatuur zoals koelkast, afwasmachine en der gelijke. In de keuken moet bovendien een warrr.waterpunt aanwezig zijn; de woning moet beschikken over een afsluitbare closetinstallatie met waterspoeling welke niet van een ka mer uit bereikbaar mag zijn. Bevat de woning meer dan een woonlaag dan moet er nog een tweede toilet op een verdieping aanwezig zijn; de woning moet voldoende kast en bergruimte bevatten: vier platte legkasten en een diepe kast worden in elk geval geacht aanwezig te zijn; een rondom vrijstaand eenge- zinswoonhuis moet bij voorkeur over een eigen centrale verwarmingsin stallatie beschikken. Andere wonin gen moeten centraal kunnen worden verwarmd. Is dit om een of andere reden niet mogelijk dan moeten de woon- en werkvertrekken doelmatig kunnen worden verwarmd met bij voorbeeld gasgevelkachels; Indien de toegang tot een wo ning in een meergezinshuis in de vierde woonlaag, of hoger, is gelegen, moet de woning per lift bereikbaar zijn. Voorzover in een gemeente bouw in meer dan drie woonlagen reeds voor 5 mei 1945 algemeen gebruike lijk was. geldt aldaar genoemde voor waarde voor de vijfde woonlaag of hoger. Deze richtlijnen hebben alleen be trekking op particuliere huurwonin gen in nog niet geliberaliseerde ge bieden. Democratie Democratie is een groot goed. Daar om doet het ons zo goed als er wach ters zijn die over haar waken. Dezer dagen nog weer met betrekking tot Ajax. Tweede kamerlid Den Uvl heeft zich al voorgenomen daarover vragen te stellen aan de regering. Dat vind ik echt stoer, dat is echt landsbelang en dat moet hij beharti gen. Kleine belangen, daar praat hij natuurlijk niet over, zoals inflatie of woningnood. Nee, maar dat Ajax niet in het paleis op de Dam was ontvan gen. Daarmee laat hij eens zien, zijn vergoeding als kamerlid waard te zijn. Ik hoop dat hij dit leest, want een schouderklopje heeft hij wel nodig. ROTTERDAM H. J. van der Spek Stadion of kerk „Laat ons de rustdag wijden tot Gods eer!" Maar liever gingen velen duizenden naar het stadion om hun voetbalhelden te zien en daar na liep dè stad uit om de kampioenen toe te juichen. Voor Jezus lopen we niet zo hard, dat zien we in de kerken, waar steeds minder plaatsen bezet zijn. Liever op de sportvelden tussen het gejuich, dan in de stilte onder het woord van God. Velen kunnen de stilte niet meer ver dragen. Tot er weer rampzalige dingen gebeuren, dan is Hij er weer goed voor. ROTTERDAM Mej. J. C. van Boven DEN HAAG Naar in Den Haag verluidt, is de benoeming van prof. dr M. Troostwijk tot burgemeester van Amersfoort binnenkort te ver wachten. Prof. Troostwijk is hoogle raar in het administratief recht te Groningen en voorzitter van de PvdA-fractie in de Eerste Kamer. Amersfoort heeft dringend op korte termijn een nieuwe burgemeester no dig in verband met bestuurlijke moeilijkheden die zich daar de laatste tijd hebben voorgedaan. Woensdag jl. zonden bijna dertig raadsleden een telegram aan de minister en de staatssecretaris van Binnenlandse Za ken om spoed met de benoeming te betrachten. week uitspraak doen in het kort geding dat de Amerikaanse deserteur Ralph Waver tegen de Ne derlandse staat heeft aangespannen, in verband met zijn overlevering. Zijn advocaat, mr. W. J. van Bennekom noemde verdragen; bovendien noemde hij de beslissing een daad van willekeur. Landsadvocaat mr. E. Droogleever Fortuyn zei daarentegen, dat de eis van Waver afgewezen dien de te worden. Navo-verdra<ï o Centraal stond tijdens de zitting het Navo-statusverdrag, op grond waarvan staatsecretaris Wiersma zijn beslissing genomen heeft. Volgens dit verdrag zou de Nederlandse regering verplicht zijn de deserteur Waver over te leveren nu Ameika daar om verzocht heeft. Mr. Van Bennekom zei dat het ver drag niet van toepassing is op Waver, omdat "het onzeker is of Waver offi cieel nog in dienst is, omdat Waver in ieder geval op dit moment geen lid is van de strijdkrachten en omdat er geen Amerikaanse krijgsraad in Ne derland is die Waver zou moeten be rechten. Als aan deze drie „punten" uit het Navo-statusverdrag niet voldaan kan worden, is volgens mr. Van Benne kom overlevering niet mogelijk. Wa ver is al een jaar in Nederland, is ondertussen een maand in Zweden geweest. Vanaf oktober is zijn ver- Mijf hier bekend op het ministerie van justitie. Daar komt bij, dat door een ambte naar van het ministerie verwachtin gen zijn gewekt, dat Waver in Neder land zou kunnen blijven. Mr. Van Bennekom meent dat de rechtszeker heid van Waver door deze gebeurte nissen geschaad is; waren de ver wachtingen niet gewekt, dan zou Wa ver naar een ander land gegaan zijn. Mr. Van Bennekom vond de beslis sing van de onderminister ook on rechtmatig vanwege de conventie van Genève die de rechten van politieke vluchtelingen regelt. Wiersma vindt Wavers beroep op deze conventie niet gegrond, omdat Waver geen vluchte ling is en niets te vrezen heeft van de Amerikaanse autoriteiten. Mr. Van Bennekom daarentegen noemde Wa ver wél een politieke vluchteling, die gedeserteerd is omdat hij het niet eens is met de regeringspolitiek van Amerika. Tegengewerkt e* r Dat Waver toen hij nog in dienst was geen verzoek tot dienstweigering zou hebben willen indienen, zoals de Amerikaanse autoriteiten volgens de staatssecretaris beweren, noemde mr. Van Bennekom onjuist. Waver heeft wel degelijk geprobeerd op legale wijze dienst te weigeren, maar werd in die pogingen stelselmatig gefrus treerd. Mr. Van Bennekom noemde de be slissing van prof Wiersma tenslotte een daad van willekeur, omdat in een vroeger stadium Waver uitgewezen dreigde te worden vanwege het alge meen belang en omdat pas nu het Navo-statusverdrag als reden ge noemd wordt. Als getuigen voor Waver waren o.a. opgeroepen de kamerleden Dankert en Barendregt, die de gang van zaken tijdens het gesprek met mr. Fonteyn van het ministerie aan de orde stel den. Volgens hen waren er toen toe zeggingen ondes voorwaarden gedaan, waaraan Waver .zich gehouden had. Het statusverdrag, was toen ter spra ke geweest, maar werd later niet als reden tot uitwijzing genoemd. Prof. P. J. G. Kapteyn uit Utrecht zei dat er een gat in het Navo-status- lijkheden bestaat voor een intensieve behandeling van dit soort stoornissen. Een categorie, waarvoor die mogelijk heden nog verre van toereikend zijn, is die van de echt ernstig psychoti sche jongeren en ook voor de aan drugs verslaafde jongeren bestaan nog geen adejuate opvang- en gene zingsmogelijkheden, volgens dr. Blan kenstein. Van een onzer verslaggeefsters de beslissing van de staatssecretaris onrechtmatig, DEN HAAG De president van de Haagse in strijd met algemene beginselen van behoorlijk rechtbank, mr. J. H. C. Slotemaker zal volgende bestuur, strijdig met de wet en met internationale Van onze soc.-economische redaktic UTRECHT Het plan van zes bij het CNV aangesloten bonden om een fusie aan te gaan en sa men een nieuwe vakbond met ongeveer 100.000 leden te vor men, is mislukt. Bij de besprekingen waren betrok ken de Christelijke Metaalbedrijfs- bond, de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale (werknefners in industrie, havens en luchtvaart), de CBAT (a- grarische bedrijfstakken en tabakver werkende industrie), de HBV (handel, bank- en verzekeringsbedrijf, admi nistratief personeel en vrije beroe pen), Unitas (textiel- en kledingbe drijven) en de NCVGB (voedings- en genotmiddelenbedrijven). De belangrijkste reden van het mislukken van de fusieplannen moet worden gezocht in een conclusie van de financiële commissie dat de nieu we bond zou moeten beginnen met een enorm begrotingstekort. De zes vakbonden zijn er niettemin van overtuigd dat samenbundeling van de krachten binnen het CNV noodzakelijk blijft. Daarom werd be sloten twee verdere mogelijkheden nog eens onder de loep te nemen: 1 Met het verbondsbestuur van het CNV en met inschakeling van des kundigen alsnog een mogelijkheid tot fusie van „de zes" te onderzoeken. 2 Binnen het CNV te onderzoeken of kan worden gestreefd naar een totale integratie van alle bonden, eventueel in etappes. De Verbondsraad van de CMB heeft inmiddels uitgesproken dat aan fusie van „de ,zes" geen geloof meer wordt gehecht en dat daarom moet worden geprobeerd te kommen tot een integratie of fusie vaa alle bij het i CNV aangesloten bonden. Van een verslaggever AMSTERDAM De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdagmorgen zes tien rijksloodsen veroordeeld tot boe tes van 200. 300, 400 en 600 gulden wegens het aannemen van fooien. De officier van justitie had boetes geëist van 300, 400 en 600 gulden. De loodsen waren betrokken bij de zogenaamde „loodsenaffaire". Zij kre gen destijds met een groot aantal Amsterdamse en IJmuidense collega's een proces-verbaal omdat zij tussen 1961 en 1966 steekpenningen zouden hetfeen aangenomen om kapiteins van zeeschepen te adviseren meer sleepboten te gebruiken dan nodig was. Bij de eisen en de vonnissen werd rekening gehouden met de tijd dat de loodsen hadden meegedeeld in de „fooienpot". APELDOORN In het Julianazie- kenhuis in Apeldoorn is mevrouw Van der Veer uit Amersfoort overle den. Zij is het derde slachtoffer van de autobotsing op tweede pinksterdag te Nleuw-Millingen. LIMBRICHT De 46-jarige heer W. Willems uit Wehr (Duitsland) werd vrijdagochtend op slag gedood toen hij op een kruispunt in de ge meente Limfctficht met zijn auto geen voorrang gaf aan een vrachtwagen combinatie. verdrag zit. De vier de getuige, C. F. Ruter. verklaarde dat, omdat er in Nederland geen Amerikaanse rechter is die over Waver kan oordelen, het verdrag niet van toepassing is. „Dit is geen overlevering aan een hier gele gen krijgsmacht, maar een ordinaire uitlevering", zei hij. Waver zelf tenslotte vertelde over zijn motieven tot desertie en zijn po gingen om dat legaal te doen. Omdat in dienst en in de Amerikaanse maat schappij mensenrechten geschonden worden en omdat er een grote moge lijkheid bestond dat hij naar Vietnam uitgezonden zou worden, probeerde hij tevergeefs dienst te weigeren. Toen dat niet lukte deserteerde hij. VS-militair Mr. Droogleever Fortuyn' meende dat Waver nog steeds Amerikaans militair is volgens de verklaringen van de Amerikaanse autoriteiten: dat het ministerie van justitie op de hoogte was van Wavers verblijf, be tekende geen goedkeuring. Of het motief tot desertie afkeer was van de Amerikaanse politiek, be twijfelde mr. Fortuyn. omdat Waver vrijwillig in dienst gegaan is. Dat de Nederlandse regering na een jaar niet meer verplicht zou zijn Waver over te leveren, bestreed de landsadvocaat Er staat niets over termijnen in het verdrag. Een beroep op de vluchtelingensta tus leek mr. Fortuyn niet gegrond omdat niet aangetoond is dat desertie vanwege Vietnam in 'Amerika zwaar der gestraft wordt dan andere rede nen voor desertie. 12 wandelroutes in de mooiste streken in ons land. Vraag de folder „Wandelen met NS" aan het station. voordelig uit met NS Mr. Fortuyn meende dat na het de lict „desertie" uitlevering moet vol gen aan het land dat daarom ver zoekt. Voor woensdag? De president zal volgende week uitspraak doen. Als dat mo gelijk is, zal dat nog voor woens dag gebeuren, omdat binnen vier dagen na de beslissing van de staatssecretaris Waver overge leverd moet worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7