'Ons geheim zit in de grond WEEKAGENDA AGENDA DEN HAAG Vtollenreiziger Mens uit Lisse: Belgische constructieve kunst ^slaagd voor havo-diploma „DE LANDBOUWER" ~E It.DSc COURANT ZATERDAG 12 JUNI 1971 geplaatst. Als hij zijn vierde order boekje vol heeft, is ook zijn geld op. Gerrit gaat terug naar New York. Onderweg bidt hij dat auto pech hem bespaard zal blijven. Daar heeft hij in zijn begroting geen rekening mee gehouden. Te rug in de wereldstad zoekt hij een oude vriend op. Een kunstschilder die letters op deuren en ramen van zaken in New York schildert; een uitstekend artiest met veel geld, maar erg lui. Als Gerrit bij hem komt werken, moet hij zelf klanten zien te winnen. De kunstschilder heeft daar geen zin in. Bovendien vindt hij het in maart veel te koud om in de stra ten van New York op een laddertje te staan. Bij Gerrit Mens speelt de temperatuur geen rol. Wel het reisgeld dat hij voor de terugtocht moet verdienen. Met de kwast en een pot verf staat hij drie maanden in de drukste straten van New York. In totaal verdient hij 900 dollar. Op een vrachtschip gaat de tocht terug naar Holland. Onder weg houdt een van zijn medepas sagiers hem staande „Hoe komt toch die verf op je polshorloge. Ik dacht dat jij bollenreiziger was". Doorzetter Voor Gerrit Mens staat het n paal boven water: het bol- t gaat nooit verloren. De van cht Amerikaans accent voor- gebiedLlssenaar gelooft niet dat de van de bloembollenex- kt voo|rs naar Amerika aan een draadje hangt. Beslist niet slechtis hij het daarom met een e de |e uit het wekelijks orgaan probk Koninklijke Algemene Ver voor Bloembollenexpor- waarin een vernietigende }MEIfak voorkomt over de toe van de Amerika-reizigers. edictot een futuristische uitspraak maai heer J. Bakker, directeur arts kkker van Vorst N.V. te Sas- mgrijtyn. Alsof het een proefschrift suele jet bollenvak betreft verkon- n te hqj de volgende stelling: „Bin- van doenbare tijd, misschien over Jaar zeker binnen tien jaar, is eenW aantal exporteurs naar 'ormenfea zijn gedaald tot een stuk sen di(. De rest heeft de strijd op de geven of is opgegaan in het aantal mammoetonderne- een Hoe men het ook draait", daarmee heer Bakker, „af te wen- a. ojjcze ontwikkeling niet", J|eriSi specialist in hyacinten, t daar niets van' is ervan it ,ai aögd dat zijn zesennegëntig n bij <i over de Atlantische Oceaan aangfor niets zijn geweest. In de s. djfentwintig jaar dat hij de ek nu al maakt is hem een ACT 'S duidelijk geworden: ner- Jr wereld worden hyacinten 1 3u 3 gekweekt als op dat lapje beta^ Bollenstreek heet. van a JESd Amerika media^ Gerrit Mens over de re- r" ®preJ van het pionierswerkbe- meeen urendurende waterval instanykdotes. De „Mensen" zijn 'raters. Vier geslachten lang het zelpi ze al de boterham met duidelbnd. Gerrit vormde met he ondiic. de derde generatie. Nog ardeel pag van vandaag herinnert iden 0! de eerste wankele stappen. nieuw<1945 als Gerrit de stoute icht te#i aantrekt. De oorlog is ten 'bod aSet bollenvak staat op een ig pitje. Crisis- en oorlogs- ebben de bollenhandel een klap ^gediend. Gerrit Mens heeft zijn besluit vaststaan. Vrouw en kinderen zegt hij voorlo pig vaarwel om in Engeland de kost voor hen te gaan verdienen. Zonder enige kennis van de En gelse taal stapt Gerrit in Harwich platzak aan wal. Drie maanden werkt hij met twintig Duitse krijgsgevangenen op een glascul tuur. Dat levert hem 100 pond sterling op. Inmiddels heeft Gerrit gehoord waar hij in Engeland aan bollen kan ko men. Hij reist er naar toe, koopt een koffer en gooit deze vol met bollen. Noodgedwongen doet hij dat met inferieure Engelse kwali teit. Nederland voert slechts spora disch in, dus is hij aangewezen op een mindere klasse. Zijn klanten zien er geen verschil in. Voor hen is een bol een boL De zaken lopen voortreffelijk. De enige zorg voor Gerrit is hoe hij zijn koffer telkens weer vol krijgt. In korte tijd heeft hij het geld voor een overtocht naar Amerika ver diend. Barre tocht af (3fe overtocht heefHij 'jsen ur- .tïeverklaririg modig.^ Alleen ah- dere exporteurs kunnen zo'n be wijs afgeven. Piet Schokte helpt hem er aan een. Deze zorgt ook voor de nodige reispapiereri en dol lars. Vier dec. stapt Gerrit Mens op de oude „Edam". Het wordt een barre ticht. Ruw weer, geen lading om het schip stabiel te houden en de voortdurende angst voor mij nen. Spijt als haren op zijn hoofd heeft de nieuwbakken wereldreizi ger ervan ooit aan de reis te zijn begonnen. Een terugweg is er ech ter niet meer. Via de Azoren nemen ze de meest zuidelijke route. Na drie weken, op kerstmorgen, arriveert de Edam. Het schip keert niet meer terug naar Holland. De zware oversteek heeft het vaartuig van de Holland Amerikalijn de das omgedaan. Ger rit Mens zit geen dag stil. Op oudejaarsdag legt hij midden in New York het rijexamen af. Hij slaagt in een keer. Nog diezelfde dag heeft hij het rijbewijs op zak. Op 1 januari koopt Gerrit Mens een tien jaar oude twee-zits Ford. Voo: gen" ar! mocht i past' nieuwe liek t eg EEST Van de Chr. Pe- de^ Academie (Chr. Kweek- bestajagden 162 van de 169 kan- or het havo-diploma. Twee 1 werden afgewezen en een herexamen. Geslaagd ïlmina Alkema, Arris F de "ll^^rtus van Dam, Jan A van HJLfjanne H van Diemen, Jel- )ok. Brenda R M van Dok, Domburg, Catharina van annetje van Eygen, Dient- laaf, Adriana J Groenevelt, Ingrid B Helmus, Ro- Jeannette H Hols wilder, idelenburg, Anneke J P isbertus A Knevel, Corne- iAlex A Kuijper, Theodora Dirk W N Mout, Ronald Jiel v/d Wel, Wilhelmina in, Jan T van Egmond, ^Knot, Marijtje Loosman, v/d Luit, Ronald Makkin- Tid Meijers, Adriana W jWilma Nell, Wilhelmina Annetta M Plomp, Mariq 4 Alfred Rendering, Lau- fan Rooijen, Jennigje G Gerda Scheepe, Herman Anne C Visser, 'ZWaïvliet' Helena van Vree- erhard H Wijlage, Elisa- indelwegj^i Ronald J Blankenstein, rittijn, Marian Brouwer, Minke H de Haasnoot, Gerar- Leeuwen, Marianne E öffel J Marks, Maria J kensleer Marcel Schaaij, Dorothea taar;3.1ibrm Seinen, Koos J Stee- C Stout, Marianne A >1-6 romïnis J P Vink- Richard C •hthnmPiiWoldringh, Hermanus J Gezlna Bonda, Daniëele Delft. Rudolf C Donald C Han- Hendrik H Has- van Heusden, aehl, Andries v/d Laan, indmeter, Ida N Matser, lent, Leendert Dekker, imoet, Wilhelmina Dijk- les G van Evert, Frank 'ohanna H Geitenbeek, Ithelp, Cornelis L Haas- Ih W Heese, Johannes F Hellwig, Gijsbert Jansen, Leonard Albert Koning, Allardus J H Kruij er, Jan V de Kwaadsteniet, Gerrit M Ligthart, Hans v/d Meij, Samuél v/d Meij, Ronald Mühlbauer, Willem C Nijeboer, Neeltje J v/d Plas, Franci- na L A Westrik, Pieter van Duyn, Leendert v/d Berg, Johan Drink- waard, Jan W van Duijn, Jacobus J van Dijk, Monica W v/d Gugten, Ro bert P van Hamersveld, Jan Have naar, Huibertus A v/d Kemp, Louise F A van Kempen, Caecilia R M Klein, Anthonie Kwerreveld, Mari- nus Lens, Cornelis B Los, Antonius J v/d Meer, Catharina v/d Meij, Maria de Mildt, Wouter W Pera, Wühelmus F J v/d Poel, Susanna J Stelma, Jo hannes W M Verwoerd, Rudolf W Woerdman, Wilhelmina C Biever, Dieuwke J de Boer, Johanna H Both, Jacob van Dijk, Jacobus Eradus, En- no Groeneveld, Yvonne de Klerk, Hendrik Kloosterziel, Bouke Kulk, Jacob Lolkema, Sjoukje A v/d Lust- graaf, Maria E v/d Meij, Frans A Noort, Maria van Oosten, Theodoor C Peursum, Willem F van Randen, Jo hannes de Roode, Albert D de Ruiter, Pieter J Smit, Lambert Soet, Linda Taal, Johannes E Theil, Wilhelmina v/d Zwan, Antonius Scheffers. Vooropleiding lioger beroepsonderwijs LEIDEN Van de chr. nijverheids school voor meisjes „Boshuizen" slaag den voor het eindexamen van de 3-ja- rige vooropleiding voor het hoger be roepsonderwijs: Christina Balvert, Anneke Kemp, Heiltje de Wit, Marianne Bakker, Neel tje van Beelen, Dinie Vooijs, Celieke v. d. Linden, Ank Sdpraa, José Valk, Mar- jorie Jansen, Marian Dekker, Jenny Dijkers, Gera Verduijn, Ida v. d. Na gel, Ciska Vroonhof en Thea Veel De reis gaat richting Ohio. Buiten is het steenkoud. Gerrit zit met klapperende tanden achter het stuur. Een verwarming was niet bij de prijs inbegrepen. Gerrit rijdt duizenden kilometers. Zevenenhal- ve dollar mag hij per dag besteden. Alles moet hij er mee doen. Eten, slapen en drinken. Tientallen orders Gerrit, keihard geworden door de crisisjaren, kan tegen een stootje. De zaken gaan goed. Na enkele weken heeft hij al tientallen orders Gerrit kan slechts glimlachen om de ze opmerking. Met een dikke or derportefeuille stapt hij in Rotter dam van de boot. Zelf heeft hij geen geld om een eigen export te beginnen. Daarom stapt hij met zijn orders naar een ander toe. Voor Gerrit Mens verschijnt plot seling de reddende engel. Juist voordat hij bij de concurrentie naar binnen wil stappen roept vanaf de Heereweg iemand hem terug. Het is Willem Lefeber, voor zitter van de Boerenleenbank. „Die orders hou je in eigen zak", zegt Lefeber. „Je begint voor jezelf. Vrijdag is er vergadering van de bank. Laat me voor die tijd even weten hoeveel geld je nodig hebt". Mens is van nature een doorzetter. Dramatiseren kan hij niet. Als hij echter later met geleende spijkers de eerste kist in elkaar timmert denkt hij: het leven is zo slecht nog niet. De devaluatie van de gul den in september 1948 zet de ge broeders Mens goed vast in het za del. Het voortzetten van de familietradi tie duurt inmiddels al weer 25 jaar. Er is heel wat veranderd in die periode. Daar is zelfs Gerrit Mens het over eens. „De pibniers van weleer worden niet meer als helden ingehaald. Nu moeten ze hard vechten om staande te blij ven". De mentaliteit van de verko pers is anders geworden", aldus de Lissenaar. „De intensiteit is van het reizen af. Vroeger reed je hon derd kilometers om een kist bollen te verkopen. Dat is nu voorbij". Ook de koper is van gedaante ver wisseld. Mens: „Het verhaaltje van een bloemenwinkeltje in Amerika gaat niet meer op. De koper stopt niet meer bij een speciaalzaak. Al les moeten ze direct kunnen inlaai- en. Daarom hebben wij in Amerika een nieuwe formule gecreëerd. Wil je het grote publiek benaderen dan moet je je richten op supermarkets etc." Mais en rijst Slechts weinigen hebben tot nu toe het voorbeeld van Gerrit Mens ge volgd. Voorlopig draait zijn zaak opperbest. Tien man werken in zijn bedrijf. Zij maken zich weinig zorgen over de pessimistische ge luiden uit de Bollenstreek. Voor Gerrit Mens is de visie op het bol lenvak voor ingenieurs van de Landbouwhogeschool altijd van ge ringe waarde geweest. Mens: „Mensen met veel theoretische kennis, die echter in ae praktijk veel op hun uitspraken terugko men". Ook de toenemende buitenlandse concurrentie vormt voor Gerrit Mens, zeer zeker voor wat betreft de hyacint, geen bedreiging voor de bloembollenteelt. Gerrit over Japan, de belangrijkste concurrent: „Laatst sprak ik een Japanner. Die vertelde mij hoe zij hyacinten kw eken. Tussen de maïs en de rijst. Die Japanner vroeg mij waarom zij geen goede hyacinten kunnen kweken. Ons geheim zit in de grond, zei ik toen. De geestgrond houdt 't water automatisch op peil. Daar had die Japanner niet van terug". HOOG EN LAAG WATER KATWIJK AAN ZEE Zondag 13 juni: hoog water 5.59 en 18.26, laag water 1.48 en 14.10. Maandag 14 juni: hoog water 6.45 en 19.11; laag water 2.33 en 14.56. LEIDEN In De Lakenhal is tot 18 juli een tentoonstelling te zien van werken van Belgische beoefenaren van zgtn. constructieve kunst. Deze tentoonstelling is tot stamd gekomen in samenwerking met het Noordbra bantse Museum in Den Bosch. De aanleiding is het 25-jarig bestaan van het Belgisch-Nederlands Cultu reel verdrag. De tentoonstelling omvat werk van veertien meest Vlaamse kunstenaars. Jan van den Abbeel, Guy Vanden branden en Mare Verstockt van wie bovenstaande „meander" is zijn degenen, wier werk reeds in '67 bij Walenkamp was te zien. André Beullens begon als surrealist en kwam via de abstractie tot het con structivisme. Hij schildert versche merde objecten in fraaie kleuren en geordende omgeving. Ook Van denbranden neeft lange tijd de ab stracte kunst beoefend. Hugo de Clercq zoekt het in verlopen de banen macr soms ook in gelast buiswerk. Gilbert Deoock maakt schilderijen en objecten, die beide vormverwantschap hebben. Van Amedee Cartier hangen er acryl verfschilderijen op linnen in felle contrasterende kleur. Henri Gabriel etst figuren en lijnen op alumi- niumcoated papier. Jo Delahaut, een Waalse kunsthistori cus en in zijn land bekend theoreti cus over de abstracte schilderkunst, doet in zijn werk wel wat aan de Nederlander Bonies denken. Fraai is ook het werk van LucPeire. Vooral „Tour I", een sculptuur van plexiglas met zwarte decoratie is sierlijk van vorm en vol spanning. De 29-jarige Willy Plompen maakt sterk ruimtewerkende sculpturen, soms van zeer groot formaat, waar de bezoeker doorheen kan lopen. Dan van Severen toont een etsen- serie. Van Gilbert Swimberghe zijn er in mat-lak geschilderde reliëfs van karton en hout, waarmee hij mooie plastische schaduwwerking ver krijgt. Mardel Vendren werd oorspronkelijk opgeleid tot architect- Als object schilder verloochent hij dat vak niet. Ten slotte Mare Verstockt, die een viertal objecten in polyester laat zien. Vooral een groot wit werk op de binnenplaats van het museum is zeer fraai. WILLEM PRINS Zaterdag 12 juni Schubertlaan. 11 u.: opening speeltuin. 12 u. receptie bestuur specltuinver. „Prinses Beatrix". Lisse St. Agathakerk. 8.15 uur: orgel concert Arte Keyzer. Dinsdag 15 juni Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreekuur stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. VOORSCHOTEN Kasteel Duiven voorde, 8.30 uur: Ned. Solistenensemble, 7.15 uur: rondleiding door het kasteel. Woensdag 16 juni Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur so ciale raadsvrouw. Marekerk, 8.15 uur: Holland Festival. Ned. Madrigaalkoor met Elly Ameling, sopraan en Albert de Klerk, orgel, con cert t.g.v. het 25-jarig bestaan Belgisch- Ned. Cultureel Verdrag. Vrijdag 18 juni Schouwburg, 8.15 uur: Engelse folkzan- ger Al Stewart. Kreatief Sentrum, Breestraat 66, 9 uur n.m.: Butch Cassldy and the Sundance Kid (Western). Hot House, Rapenburg 24, 22.30 uur: Vibrafoonkwartet Carl Schultze. Zaterdag 19 juni Schouwburg, 8.15 uur: Miel Cools, Vlaamse kleinkunstenaar. FILMS CAMERA: „Groupie Girl" (2.30, 7 en 9.15, zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u.), 18 j.; vrljd. en zaterd. 23.30 u. Des Dlaboll- ques, 18 j. TRIANON: „Hoe vertel ik dat m'n dochter Snoezepoes" (2.30, 7 en 9.15, zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u.), 18 j. LUXOR: „Catch-22" (2.30, 7, 9.15, zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 U., 18 j. LIDO: „Dwars door de vuurlinie" (2.30, 7 en 9.15, zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u.), 18 J. STUDIO: „Juf geeft bijlessen in seks" (2.30, 7 en 9.15, zond.. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u.). 18 j. RE:X „Twee legendarische spitsboeven" (2.30, 4.45, 7 en 9.15 u.) 18 j.; vrljd. en zaterd. 23.30 u.: „Liane, die witte sla vin". 18 j. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Hardlngh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502; de Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmlnapark 8, Oegst- geest, tel. 53274 en Apotheek Voorscho ten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotheek Hardlngh Blanken. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin, Rijndijk straat la. Leiden. Jonge of oude Leidse kaas van zijn steeds een verrassing op de boterham Voorstraat 36 - Telefoon 12136 Filmavonden in Alplien ALPHEN Door het ontbreken van een geschikt gebouw is onze ge meente reeds enkele jaren verstoken van regelmatige filmavonden. Daar is uiteraard de nodige kritiek op en de gemeentelijke Culturele Raad heeft de burgerij in de gelegenheid gesteld de vraag te beantwoorden, of men wel eens naar een film zou wil len gaan in Alphen. Door ongeveer driehonderd personen is daarop schriftelijk gereageerd, waarvan slechts twee met nee. De meeste re- akties kwamen van jonge mensen: tot en met 20 jaar 100; 20-30 jaar 98; 30-40 jaar 43; 40-50 jaar 35; 50-60 jaar 17 en boven 60 jaar 8 personen. De behoefte neemt dus bij het ouder worden af. De Culturele Raad had ook richt lijnen gegeven over de aard van de films, waarbij bleek dat het zoge naamde populaire genre het meest op prijs wordt gesteld. Ook werden wel andere suggesties gedaan, maar die sloten toch veelal aan bij de gedach- tengang van de Raad. Wat de avon den voor eventuele voorstellingen betreft, ging de interesse het meest uit naar vrijdag en zaterdag en in mindere mate ook de zondag. Een inzender deed de suggestie, op woensdagavonden dat er voetballen is op de tv, voor dames die daar niet van houden films te geven. Aan de hand van de reakties heeft de Kultu- rele Raad besloten de mogelijkheden voor het as. winterseizoen te onder zoeken, men denkt aan één of twee filmavonden per maand. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mi gen 9.30—12.30, 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember. 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten; l okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdellng (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas van li tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.4519.30: 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18.30 uur. Annakllnlek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19-20 uur: lste klas 11—12, 13.30-15.30 en 19-20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllnlek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur: 3de klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: v»n 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOOnDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's a- vonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5; reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kinderen: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllniek en tbc- afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Tentoonstellingen Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hof laan 7: tyerken van Slerk Schröder, van 5 tot en met 30 Juni, maand, tot en met zat. 10 tot 17 u., ook dlnsd. av. 8 tot 10 uur, zond. na 1 afspraak. Galerie Van der Vllst, voorjaarsten toonstelling, surrealistische schilderijen van Diane van den Berg, Brunklaus, Jo han Hermsen, Frans Erkelens, Reindert van Briemen, Machteld Hooyen, gouaches; Peter Teeling, etsen; Margriet Struyk, ke ramiek; Hans Godefroy, ker. plastieken. Dinsdag t/m zat. van 9—6 uur. Tot 15 Juni. Pieterskerkgracht 9: tentoonstelling tekeningen, gouaches en fotografie Udo Bredow, tekeningen en grafiek Gvd •Veer (van 29 mei—13 juni dag. 19.30—22 uur, zat. en zond. 15—17 uur). Lakenhal: hedendaagse konstruktieve kunst ln België, van 5 juni tot 18 juli, dag. 10 tot 5. zondag 1 tot 5 uur. Lakenhal: „Werk uit de kunstklas" (educatieve dienst) van 29 mei tot 14 Juni. Lakenhal: Belgische kunst, 5 Juni tot en met 18 Juli, 10 tot 5 u., zondagen 1 tot 5 uur. Museum volkenkunde, Stationsweg- Steenstraat: leven en werken van een eskimogemeenschap op Groenland (zo- mertentoonstelling, tot Jan. 1972). 14 mei tot 25 Juni: expositie van teke ningen en gouaches van Hannle Terp stra (Amsterdam) in de Openbare Bi bliotheek ..Houtkwartier", zwellandtaan 5 te Leiden. Openingstijden: maandag 1—5. dinsdag 9—12 en 1—5, woensdag 9— 12. 1—5 en 7—8.30, donderdag gesloten, vrijdag 9—12 en 1—5. 14 mei tot 25 Juni: expositie van schil derijen en gouaches van Pieter Herma- nides (Amsterdam) in de Openbare Bi bliotheek „Zuid West', Eduard van Bel- numstraat 2 te Lelden (onder Thorbecke MAVO). Openingsuren- maandag 2—5.30, dinsdag 6.30—9, woensdag 10—12.30 en 2— 5.30, donderdag gesloten, vrijdag 2—5.30 en 6.30—9, zaterdag 10—12.30. LEIDEN Op de hoek van de Herengracht en de Oosterkerkstraat is een gebouw voor het geweste lijk arbeidsbureau in aanbouw. Na het grondwerk begint het nu boven de grond, te komen. Het gebouw aan de Doezastraat wordt na ontrui ming bij het museum getrokken. APOLLO: 24 uur ln Sankt Pauli, 12.15. 2.30, 7, 9.15; zat., zo. 12.15 2.30, 4.45, 7. 9.15, 18 j. ASTA: De slag om Neretva, 2, 8. 14 j. BIJOU: Zabriskle Point, 2, 7.15, 9.30, zon. en ma. 2, 4.15, 7.15, 9.30; 14 j. CAMERA: Un homme qui me plalt, 2.15, 7.15, 9.30; zon., ma. 2.15, 4.30, 7.15, 9.30; 18 j. CINEAC: Donald Duck Festival, 9.30, 11.30, 1.30, 3.20, zo. vanaf 11.30, a.l. Vrijerijen. Sexflim, 5.30, 7.30, 9.30; 18 J. CITY: Het spookslot vtan de vampiers, 2, 6.45, 9.15; zo. 1.45, 4.15, 6.45, 9.15; 18 J. CORSO: Love Story, 2, 8.15; zot. 2. 7, 9.15; zo. 2, 4.15, 7, 9.15; 14 j. DU MIDI: Waterloo, do., vrij., ma., dl., wo. 8.15; zat. 7, 9.30; zo. 2.30, 7, 9.15; a.l. Jeugd film: zat:, wo. 2 L. Sc H. Dansmeesters. EURO CINEMA: Tora! Tora! Toral, 2, 8. 14 j.; zat., zo., wo. 4, 8; 14 J. Jeugdfilm: zat., zo. wo. 1.30 Flipper en de piraten. FLORA: Lesbische gevoelens, 2.30, 7, 9.15; zo. 2. 4.30, 7, 9.15; 18 J. KRITERION: Les Hlstolres Extra ordlnalres, 3, 7, 9.30; zo. 1.30, 4. 7. 9.30; 18 J. METROPOLE: Irma la douche. 2. 8: 14 J. ODEON: Een „haar" ln mijn soep, 2. 8 (beh. wo.. zat., zo. mldd.), zat., zo. 6.45. 9.15; 14 j. Flubber, de vlie gende schoolmeester, wo. zat. 2; zo. 1.45, 4.15; a.l. OLYMPIA: Sabata, 2. 8; 14 J. PASSAGE: Murphy's War, 2.30, 7 9.30; zat., zo. 2. 4.15, 7. 9.30; 14 J. REX: Stad van geweld. 9.30, 1.30, 3.30, 5.30. 7.30; zo. v.a. 1.30; 18 j. ROXYSoldier Blue, do., ma., dl., wo. 2.30, 8.15; vrij., zat., zo. 2.30, 7, 9.15; 18 J. ROYAL OP ZOLDER: De Sade, do. t/m zo. 2.30, 7, 9.15; ma. t/m wo. 2.30, 8; 18 J. SEINPOST: John and Mary, 8.15; zo. 3. 8.15: 18 j. STUDIO DE LUXE: Naakt onder 't leer, 2.15, 7.1S. 9.30; zo. 1.30, 4. 7.15, 18 j. Jeugdfilm: zat., wo. 2. zo. 1.30 De pijlsnelle ruiters van Bonanza. THA LIA: De ballade van Gable Hogue, do., ma., di. 2.30, 8.15; vrij., zat. 2.30, 7. 9.15; zo. 3. 7. 9.15: 14 j. DE UITKIJK: Lal vole Lactee, 2.30, 7. 9.15; zo. 2, 4.15, 7, 9.15; 18 J. BIOSCOPEN IN DELFT CITY: De vrouw van de priester, 2.30. 7. 9.15; 14 j. CITY SELECT: De avonturiers, 2.15, 8.15; 18 J. Ten eeuwige dage ver doemd. vrij. en zat. 23.30; 14 j. DOELEN KINO: Opmars der Paria's. 2.30, 7. 9; 14 j. STUDIO D: Mash, 2.30, 7 en 9.15; 18 j. DELFIA: De Pastoor kan geen bloot zien. 2.30 7 en 9.15, 18 J. Graaf Porno und selne Mildchcn, do., vrij. en zat 23.30; 18 J. FLORA: Toen vrouwen staarten hadden, 2.30, 7 en 9; 14 J. Ik dokter Fu Man Chu. do„ vrij. en zat. 23.30; 18 j.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3