Dynamiet onder het geruste denke Binnenblijven kan leuk zijn Vanavond te zien Vanavond te horen Zondag te Zondag te It ZATERDAG 5 JUNI 1971 Nu de grote vakantie dichterbij komt en jullie straks op het strand of in 't bos allerlei voorwerpen tegen kunnen komen, gaan we eens kijken wat we er allemaal mee kun nen doen. Er komt misschien wel 's een dag, wat we niet hopen natuurlijk, dat je binnen moet blijven vanwege 't weer en dan is het leuk iets om handen te hebben. Je kunt bijvoorbeeld met stenen en boomschors aardige dingen maken. Van een stuk schors fabriceer je een bootje. Met een mes snijd je er twee gaten in. Je zoekt vervolgens twee mooi gevormde takjes voor de masten en van stevig papier maak je zeiltjes. Je steekt de takjes er voorzichtig door, zet ze in de gaatjes en klaar is de boot. Platte, gladde stenen kun je leuk beschilderen. Onthoud het maar eens! ■a***#*** Prijswinnaars Kees van Elderen in Vlaardin- gen en Tonnie de Jong in Noor deloos hebben een pr(js gewon nen. Puzzeloplossing 1. kraag; 2. tafel; 3. speer; 4. markt; 5. ratel; 6. zebra; 7. plant. Het woord in de lichtgrijze hokjes is KASTEEL en in de donkergrijze GERMAAN. OPLOSSING RAADSEL Hebben jullie het raadsel al opgelost? 's Nachts zie je hem, dat is de MAAN, en als je hem omkeert kan hij ieder toebeho ren. En wat wordt het dan? NAAM, en ja, iedereen heeft een naam. -g-Jacquelien Stolte heeft deze tekening gemaakt. Wat een dikkerd ia die meneer, hè. Hij staat zo bedenkelijk te kijken, zou hij te zwaar zijn? hebt veel zegeltjes verkocht zeg. Doet je flets het lekker? Renata v. d. Melden veel ge lachen bij Swiebertje? Was je een echte dikke bollenbakker in het toneelstukje van school? Anke Hagen maandag een ge zellige dag geweest Weet je al wat Je krijgt? Je raadseltje kan ik niet oplossen. Wil Je 't me eens vertellen? Heieen Verhagen je schrijft toch niet alleen om In de krant te komen. Heieen? Je hebt van de week zeker wel veel gezwommen? Claay Spoelatra is 't school reisje plezierig geweest? Ben je nog gewogen in Oudewater? Meisjes en Jongens, tante Chris gaat de brief besluiten met jullie een prettig weekend te wensen en, als je volgende week moet wande len, veel sterkte. Dag! Groetjes vantante Chris. Meisjes en Jongens. Wat hebben we geboft met Pink steren hè? Fijn mooi weer geweest. Jullie hebben van de vrije dagen kunnen genieten hoor. Misschien heerlijk gezwommen? Velen van Jullie hebben al een diploma. Wat zeg Ik, een? Wel twee of bijna driel Hier In Nederland hebben we zo veel water, dat je er goed aan doet zwemmen te leren. Als je dan eens In moeilijkheden raakt, weet je ten minste wat je moet doen. Duiken en springen kunnen jullie zeker ook wel. In zee zwemmen is ook leuk. Heerlijk tegen de golven in of ze lekker over je heen laten gaan. Meisjes en jongens, doen jullie nog mee met de Avondvierdaagse? Volgende week is het zover. Of niet In iedere plaats nog? Flink je best doen, de medalje te halen hoor. Val len er wel eens uit? Nee. dat geloof Ik niet hè. De laatste avond staan de vaders en moeders weer klaar om jullie feestelijk met bloemen in te halen. Er waren niet veel brieven deze week. Dat komt vast door de vrije dagen en de zonneschijn. Corrie Smokers jij woont ze ker langs het water dat je de sche pen voorbij kan zien varen. Jeanet de Jong Jij hebt een paar leuke dagen gehad met school hè. Geen ongelukjes gebeurd? En |e gaat straks fijn met vakantie naar zee. Veel plezier! Rob Bokhorst jullie hebben je goed geweerd met korfballen. Heb je een mooie pen gekregen? Je JARIGEN Hiep, hiep, hoera!!! Hartelijk gefe liciteerd met jullie verjaardag! 8 juni: Arjen den Boer, Salvia- straat 40a, Vlaardingen, 11 jaar en Marga v. d. Kaaden. De Wildert 29, Berkel, 11 jaar. 14 Juni: Pietje Boel, Gelkenes 49, Groot-Ammer8, jaar en Heieen Nieboer, Frans Halsstraat 5, Mon ster, 12 jaar. Meisjes en jongens, jullie moeten, na de puzzel opgelost te heb ben, een nieuw woord maken. En wel in de hokjes waar de pijl naar beneden wijst. Het lijkt wel een puzzel voor jon gens, het is tenminste allemaal gereedschap waar jullie de namen van moeten invullen. En de oplossing is ook een naam, waar jongens meer belangstelling voor hebben dan meisjes. Maar meisjes, het er niet bij laten zitten hoor. Laat maar 's zien dat jullie het ook we ten. De oplossing vóór dins dag 8 juni insturen. Luise Rinser behoort tot de begaafdste auteurs van deze tijd. Zij is een Beierse die thans in Rome woont. Haar man is in 1943 in een strafbataljon doodgeschoten omdat hij anti-fascist was. Zelf is zij ternauwernood aan de dood door executie ontsnapt: voor héér kwam het einde van de oorlog net op tijd. In haar werk toont zij zich een strijdbare 'non-conformiste, een humaniste in de ware zin van het woord, wier humanisme stoelt op de wortel van het christelijk geloof. Niettegen staande haar felle kritiek op de rooms-katho- lieke kerk voor zover die curiaal, dus pater nalistisch, behoudziek en centralistisch is, blijft zij de kerk waarbinnen zij geboren is trouw. Zij heeft vele romans en herinneringen ge schreven, onder andere het heel mooie, tedere „Kringen in het water": tot verhaal geworden jeugdherinneringen. Thans is in Nederlandse vertaling van Ruth Wolf bij Leopold te Den Haag haar „Baustelle" onder de titel „In aan bouw" verschenen. Het is een soort van dag boek, een verzameling aantekeningen van be levenissen in Italië, Duitsland en Nederland uit de jaren 1967 tot en met 1970. -K- Luise Rinser De verzameling doet in het begin enigszins chaotisch aan. Luise Rinser heeft niet getracht, literatuur te scheppen. Het gaat in dit boek om het leven-zèlf, tevens om haar eigen leven. Ge dachten en invallen over de meest verschillende onderwer pen en personen zijn hier saam- gebracht. Naarmate men verder in het omvangrijke boek (345 bladzij den) vordert, verdwijnt de in druk van dat genoemde chao tische: immers bij al wat zij schrijft, komen steeds weer de zelfde motieven naar voren: de liefde tot de verdrukte naaste, de liefde tot Christus, de afkeer van het statische denken, van het establishment, van de hui dige maatschappelijke orde. Zij is een revolutionaire, maar dan een die bij al haar denken en streven nooit de grote chris telijke waarheden uit het oog verliest Eigengereid als zij is, ls zij ontkomen aan het gevaar, nieuwe gedachten of inzichten tot nieuwe dogma's om te sme den. Zij kiest hartstochtelijk voor de jeugd voorzover die naar haar mening gelijk heeft, maar evenzeer keert zij zich tegen een bepaald deel van de moderne jeugd, dat zich op the oretische gronden onttrekt aan de dienst aan de naaste. Zij trekt van leer tegen die bepaalde jongeren die zich met het argument dat zij geen lap middelen willen gebruiken om de vergane maatschappij te ver beteren, zich ondertussen door die consumptie-maatschappij la ten verzorgen. Hun liefde tot en hun verlangen naar een nieuwe maatschappij die dan rechtvaar dig en goed moet zijn, is een theoretische liefde, waarachter hun verfoeilijke eigenliefde schuilgaat. Maar even fel keert zij zich tegen de groten der aarde, voor al de groten in de door haar beminde rooms-katholieke kerk. Paus en kardinalen komen er bij haar niet best af. Even fel he kelt zij het gezeten christelijke burgerdom, dat er steeds weer op uit is, geloof en bezit te zien als de twee pijlers waarop de wereld rust. Ik kan dit rijke, bewogen boek hier onmogelijk recht doen. Ik kan slechts enkele van de vele indrukken weergeven die ik van dit niet na te vertellen boek ont ving. Luise Rinser is een christin. Maar dan een die de invloed van het moderne theologische denken heeft ondergaan. Vooral Teilhard de Chardin heeft een diepe indruk op haar gemaakt. Zij kent veel twijfel. Soms, be kent zij in dit boek, vraagt zij zich af of God wel bestaat. Als zij over God nadenkt, wijkt Hij van haar weg. Hij is immers de onzichtbare, de ongrijpbare. Toch ervaart zij steeds weer zijn alomtegenwoordigheid. Haar ge loof is christo-centrisch; in Christus vindt zij God. Christus' leer is voor haar het fundament voor alle denken en vooral: voor alle dóén. Niet het dogmatisch-statische behoudzieke christendom, niet het kapitalistische economische handelen, niet het dogmatisch geworden, hiërarchisch gewor den marxisme (communisme) kan de wereld redden, maar al leen een evangelisch, dynamisch- revolutionair handelend chris tendom zal de wereld redden. Haar aantekeningen zijn vol komen eerlijk. Zij ziet vaak een dilemma. Zo vraagt zij zich er gens af wat nu wel de waarde van de democratie is, als je let op de inzichten van wie stem men mogen. Het getuigenis is daarom van zoveel belang. De geesten moe ten worden doordrongen van de grote waarden. Waar Luise Rinser steeds maar weer op terugkomt is, be halve de eis tot onophoudelijk liefdebetoon en het werken aan een maatschappij waarin ge rechtigheid heerst, de tweespalt tussen denken over God en het beleven van Hem. Zij houdt zich bezig met bepaalde dogmata, waarin en waarachter zij grote waarheden vermoedt. Toch kan zij ze, rationaliste als zij ia zo moeilijk in hun huidige formu leringen aanvaarden. Op pagina 218 zegt zij het volgende: „Toen ik, vijftien jaar oud, definitief mijn kinder wereld achter me liet en ratio neel en logisch begon te denken in plaats van te „zien", was ik weliswaar trots op mijn nieuwe capaciteiten, maar ook bedroefd, al kon ik de reden voor die droefheid nog niet goed onder scheiden: de verdrijving uit het paradijs van de beelden." „In die tijd stuitten mijn vriendin Elsa D. en ik op deze tekst van Hölderlin: „Een bede laar is de mens als hij denkt, een God als hij droomt". Wij dachten dit heel goed te begrij pen en pasten het toe op onze relatie met de school, en leidden er het recht uit af, alle geleer als onzinnig te beschouwen; in plaats daarvan maakten wij ge dichten." „Maar als je eenmaal weg bent gegaan uit je beeldenwereld, moet je verder gaan. Dan be staat er geen terug meer... be halve een terug in de infantili teit. Ik denk verschrikkelijk graag, maar tegelijkertijd weet ik dat ik méér weet als ik niet denk: als ik mij mediterend overgeef aan de stroom van beelden." „In dat verband weet ik ook dat theologische reflectie geen religie is, en dat de oude Rus sin die in San Nilo zo intens kruisen slaat, zo diep buigt, zo overgegeven vroom bidt, een monument van gebedsconcentra tie, veel meer weet dan, ja mis schien zelfs Thomas van Aqui no, die op een dag ineens de ver denking koesterde dat al zijn geschrijf „stro" was. En de diep zinnige dingen die theologen hebben gelegd, zijn niet uit hun denken, maar uit hun inspira tie afkomstig. En toch moet men denken, zonder ophouden den ken." Dit citaat, dat door vele an dere zou kunnen worden ge volgd, toont duidelijk aan op hoe consciëntieuze wijze Luise Rinser verslag geeft van haar worsteling om zowel de waar heid als om het beleven van Gods aanwezigheid. Haar boek is een heel mense lijk boek. Zo vertelt zij bij her haling, dat zij wrevelig is, ge- irriteerd door kleine zaken. Zij is dan terecht geïrriteerd. Klei ne zaken zijn meestal symp toom van ernstige ziekten. Een voorbeeld. Wie in een bos rond loopt met een geluid voortbren gende draagbare radio, begaat een ernstig kwaad en is heel ziek. Een kleinigheid. Nee, niet een kleinigheid. Het zijn kleinigheden als deze, die ook, en misschien wel juist de denkende mens wanhopig maken. Deze kleinigheden doen Smidje Verholen en de veedieven van Texas 71: „Nou breekt me klomp!" zei Jantje verbaasd tegen Sjarl. „Daar buite staat een vreemde smakkert, die precies weet dat wij beron en verpleegstert geweest benne!" „Als dat maar keen kemeen truuk ies van sheriff om ons te laten beken!" bibberde Sjarl. „Jawie weetgromde Jantje nadenkend. Doch toen wendde hij zich weer naar het raam en riep naar buiten: „Hé! Jij daar! Wat gaat het jou an of wij ereis een keertje beron en'verpleegstert geweest benne? Wie ben jij? De dikke sheriff soms?" „Ik ben een vriendklonk het antwoord. „As je werkelijk een vriend bent, dan zou je wel probere ons uit dit hok te krijge!" riep Jantje brutaal terug. „Dat zal ook gebeu ren", klonk de stem. „Hier, pak aan!" Op het zelfde moment vloog er een stevig dolkmes door de tralies naar binnen. „Wat mot is daarmee?" vroeg Jantje. „Mot ik misschien een klein bloed- badje veroorzake as de sheriff ons straks het avondmaal komt brenge?" „O nee, o nee, niet van die drastische maatregelen", klonk de stem van buiten weer. „Dat geeft allemaal maar van die rommel in ons nette Cowtown! Nee, nee, wij zijn geen slagers! Wij zijn artiesten! Wij houden meer van het fijne werk! Snijdt dus met behulp van dit mes de tralies zo goed mogelijk los. Als dan vanavond het duister is gevallen, kom ik U helpen bij de regeling van uw ontsnapping uit dit troosteloze gebouw!" Jantje riep nog wat, maar kreeg geen antwoord meer„Wat een rare vrijer!" zei hij toen. „Zalle we dan maar beginne te kerve? Ik eerst!" Beurtelings begonnen de edele heren te snijden in het hout van de raampost en splinter voor splinter moest eraan geloven„Nou? Zijt ge opgeschoten met uw nijvere arbeid?" klonk toen plotseling weer die geheimzinnige stem. „Pak aan, goede vrienden. Zet dez ebalk binnen dwars tegen de losgesneden spijlen aan!" Au!!!" brulde Sjarl, die de naar binnen gesmeten balk precies op zijn fraai geonduleerde kuif kreeg beseffen, dat onze pij ziek is. En dat I naast de „grotigheden"! Rinsers boek komt zij f voren als een moede is zóveel te bestrijde| zijn zó weinigen die zaken van de bijzakej onderscheiden. En er is zóveel onbl schrijfster vertelt van q rijke barones, die haai teld had. Zij (Luise Ri| meer de innerlijke ten prediken en een stij raai. Aan het einde van»g sprek, nadat Luise Ri vraagd heeft hoe de c>zie barones met de vele y t( achter zich dan wel di haar gigantisch bezit t>n velen van ellende omkqM< de barones in alle gen dat Paulus toch leert,te9 bezitten kan als niet- ttrkl Luise Rinser weet h antwoord. Zij is als versuft door zóveel nigheid, door zóveel v van de Schrift. Ja, en dat in goedenje Na dit antwoord, vei Rinser, beefde ik vanp Bij herhaling komt zeer rijke boek dingenl in elk werkelijk lev< men: wanhoop, boos! kerheid, twijfel, moe< Het boek is ongef „document humaine". maar een verzamel] of scherpe uitspraken uit dit boek een kit van zulke uitsprakel samenstellen. Maar meer. Het is als a< schreeuwen, als biddejü" mens. L Als ik dit boek moe ceren, moet ik zegger6 een verslag is van ei van menswording. F Ik bedoel dan dat uren niet achter elkad. c leefd, maar in het borf3oc mengevoegd. De worsigj het wezen „mens", d<LtJ van de Schepper opgeLt{ het dierenrijk, is het L n gevecht tussen ene, overerfde instincten erf. anderzijds de nieuwe f geopenbaarde liefdevi niet te vergeten: het i ven met gans nieuwe P als' besef van eigen lr s besef van onbegrijp» Men kan de mens defidw een wezen dat niets bfh, weet dat het niets bt toch begrijpt het. Hcp religieus. Het is het er' dat begrijpt. Het avontuur van staat in „Baustelle" aj— verbeeld. De titel is i beeldend. Ik zou „Qi willen omschrijven wording zijnd gebouw^ van steigers. Of slechts een bouwput?] Hoe dan ook, dit bi ïad meer dan slechts een ficl1 ze of diepzinnige uitsiLaj een erudiete, modernLf) Het is het verslag vanjch steling om gerechtiteer waarheid en tenslotte |ra( Het boek is dynaii- 2 het geruste denken, telij rijk boek. 't Lijkt mepg i nodig te zeggen, dat ton aanbeveel. Het kost J NEDERLAND I VARA 19.05 uur Arnie, tv-serle 20.21 uur Een van de acht. quizprogramma 22.10 uur De wereld van Somerset Maugham: Voetsporen in het oerwoud NEDERLAND II EO en NCRV 19.05 uur De daad bij het woord, bijbelquiz 19.35 uur Schevenlngs Vissers-Vrouwenkoor 20.21 uur De jacht op Paul Strand, film 21.50 uur Talent In wapenrok, finale talentenjacht militairen HILVERSUM I KRO 19.0C uur Echo-finale KRO-muziekfeest 1970/1971 19.30 uur Troubadour, luisterliedjes 20.00 uur Verzoekplatenprogramma 22.00 uur Koorzang 22.40 uur Goal. muzikaal sportprogramma HILVERSUM II VARA 19.30 uur De Scala 1918-1926. operamuziek 20.05 uur Een doosje rumbonen, hoorspel 21.00 uur Cello en piano, klassieke muziek 21 20 uur Planorecital, klassieke muziek 23 15 uur Lui luisteren, licht platenprogramma RADIO VANAVOND Hilversum I. 402 m. KRO 18.30 Nieuws 18.41 Actualitei ten. 19 00 <S) Echo-Finale KRO Muziekfeest 1970/1971. 19 30 Troubadour: luisterliedjes. 20.00 Verzoekplatenprogramma 22 00 Week van de Koorzang: oude- en moderne koormu ziek. 22.25 Avondgebed 22.30 Nieuws. 22*0 (S) Tourne- Goal muzikaal sportpro gramma met commentaren cn reportages. 23.55 - 24 00 Nieuws. Hilversum I 1,298 m. VARA 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18 20 Uitzending van de ARP. 18.30 Nou. en satirisch programma (gr.) 18.55 (S) Jazz Band. 19 30 Nieuws 19 35 De Scalla 1918 - 1926: operamuziek (gr.). 20 05 (S) Een doosje rum bonen. hoorspel. 21.00 (S) Cello en piano. 21.20 (S) Pianorecital 22.30 Nieuws. 22 40 Mededelin gen. 22.45 Driester: actueel programma. 23.15 (S) Licht pla tenprogramma. 23.55 - 24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I: NOS 18.45 (K) Tim en de leeuw STER 18 50 <K) Reclame. NOS 18 55 (K) Journaal. STER 19.00 <K> Re clame. VARA 19 05 (K) Arnie. TV-serie. 19 30 (K) Koning Klant. STER 19 55 <KX) Recla me. NOS 20.00 (K) Journaal. STER 20 15 (K) Reclame VA RA 20 20 Een van de Acht. feesteUJk quizprogramma. 22.10 (K) Voetsporen In het oer woud, TV-Iilm 23.00 (K) Ach ter het Nieuws NOS 23 25 - 23 30 (K) Journaal. Nederland II: NOS 18.45 IK) Tim en de leeuw STER 19.50 (K) Reclame NOS 18 55 (K) Journaal. STER 19 00 (K) Re clame. NOS 20 00 (K) Journaal het woord, Bijbel-quiz. 19 35 Het Schevenlngs Vissers-Vrou- i wenk oor STER 19.55 (K) Re clame NOS 20.00 (K) Journaal. STER 20 15 (K) Reclame NCRV 2021 (K) De Jacht op Paul Strand, film. 21 50 Talent in Wapenrok: reportage van de finale van de grote talen tenjacht onder de militairen. 22.40 Dagsluiting. NOS 22 45 - 22.50 (K) Journaal. België (Nederlands): 18 00 (K) Fabeltjeskrant 18.05 (K) U.F O feuilleton voor de Jeugd (21) 18.55 (K) The Jet sons. tekenfilm. 19.20 Filmmu seum van de schaterlach. 19.35 Hier spreekt men Nederlands. Aansl zoeklicht. 19.43 Medede lingen. 19 45 Nieuws. 20.10 (K) Snoep niet van de madeliefjes, tv-feullleton (18) 20 35 (K) lohnny en Rijk. 21 .15 Echo. 21.45 Optreden van Ann Chris ty. 22,10 (K) Mannlx, tv-serle. 53.00 Nieuws. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m: KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende woord. 8.45 (SIBaddnerie: klas sieke muziek (gr). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9J5 (S) Lau- date. klassieke en moderne gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharistieviering 11.00 Nieuws. 11.02 (S) Plaat-TTome- nade: klassieke en moderne amusementsmuziek (gr). 1155 Mededelingen. NCRV: 12 00 Kerkorgelconcert <opm. 12 40 Tussenbeide: actuele kroniek. 13 00 Nieuws. 13.10 (ged.S): 13 53 Literair programma. NOS: 14.15 (S) Concertgebouw orkest en solist. (In de pauze: plm. 15.04-15.30 Adempauze) 18 15 (S> Week van de koor zang 1971 an dit programma uitslag van de quiz Puur Zang). CVK: 17 00 Vrlj-Evan- geltsche Kerkdienst. 18 00 Journalisten geven hun kijk op de kerkelijke pers. IKOR PROGRAMMA'S 18.30 Mensen: gesprekken. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19 07 (S) Muslca Sacra: klassieke gewijde muziek (gr). 19.35 Wij zijn de vaders, le zing. 19.50 (S) Klassieke or kestwerken (gr) KRO: 20 30 (S) Uit de lucht gegrepen: een programma waarvan u muzi kaal wijzer kunt worden. 22.00 Kruispunt: magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23.00 (S) Klassiek verzoekplatenpro gramma 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8 00 Nieuws, 8 10 Voor het ptat- tlland. Aansluitend: postdul- venberichten. 8.17 Weer of geen weer. (Om 9.00 Sportme- dedellngen.) 9.45 Humanlstish Verbond. IKOR: 10.00 Onder weg: van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Dienst van Ganzen. 11.30 Reaktief: een programma na kerktijd. AV RO: 12 00 (S) Bonte muzikale show 13 00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld, lezing. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Groe peringen in de Nederlandse samenleving: 3. De psychisch gestoorden. NOS: 14.30 Voor de buitenlandse werknemers. VA RA: 17.00 Licht orkest met so listen (S) 17.56 Mededelingen. 18 00 Nieuws. 18 15 Daarom breng ik bloemen voor je mee: cabaretprogramma. 18.40 (S) Elektronisch orgelspel. 19.00 Zin en tegenzin: discussie. VPRO: 19.30 Nieuw». 19.36 (S) Barokmuziek (gr). 20.00 De verpleging in aktle: de eman cipatiestrijd van verpleegsters en verplegers. AVRO: 20.30 Groeperingen in de Neder landse samenleving: 3. De psy chisch gestoorden. 21.30 (S) Verzoekplatenprogramma 22 30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Radiojournaal. 22 55 (S) Voor de nacht uit....: licht pla tenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws. 9 02 Licht platen- programma. 10 00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpla tenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. NOS: 14 00 Nieuws. 14.02-18.00 Langs de lijn: sport en muziek. (15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I KRO/RKK: 11.00-12.00 Eucha ristieviering. NOS: 15.30 Jour naal. 15.32 Weekjournaal met titels voor Slechthorenden. 15.52 Verkeersinformatie. 15.55 (K) De Verrekijker Interna tionaal jeugdjournaal. 16.05 (K) Avontuur ln Regenboogland. V-serle voor de Jeugd. 16.30 fKDe Gouden Zecchino: re portage vanuit Bologna In Ita lië van een songfestival voor de kleuters. 16.55 Toto-uitsla gen. 18.55 (K) Tim en de leeuw IKOR/CVK/RKK19.00 (K) Bijbelvertelling voor de kinderen. IKOR/CVK: 19.05 Linkerwang/Rechterwang (3). documentaire serie. AVRO: 19.30 (K) Geheimen der Zee, V-film. NOS: 20210 fK) Jour naal. AVRO: 20.25 Hier Parijs hier Jan Brusse: Informa tief programma. 20.35 (K) De ballade van Andy Crocker, TV-film. 21.50 (K) Vrouwen portret: Prinses Marianne (1810-1883). NOS: 22.15-22.20 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18.55 (K) Tim en de leeuw. 19.00 (K) Journaal. 19.05 De Vrijbuiters. Tv-feullleton voor de jeugd. 19.30 (K) Studio Sport I. 20.20 (K) De schippers Van de Plcardie, V-serle 21.10 (K) Studio Sport II. 21.35 Uitslag Koor-Kwls. 21.38 (K) Internationaal Filosofen Pro- Jekt: gesprekken. 23.10-23.15 (K) Journaal. BELGIE - NEDERLANDS 15.00 Binnen en bulten, geva rieerde zondagmiddagprogram ma. 17.15-17.45 (K) Tienerklan ken. 18.10 (K) Fabeltjeskrant. 18.15 CK) De Stille Zuidzee, do cumentaire. 19.16 (K) Arnie, tv-serle. 19.40 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20.00 Sport. 20.15 (K) World Première (4) Ont spanning, tv-fllm. 21.50 Konin gin EUsatocthwcdstriJd voor viool 1971: reportage over de selectiewedstrijden en voor stelling van de finalisten. 22.40 Nieuws. 22.45 Sport. MAANDAG 7 JUNI 1971 Hilversum I. 402 m:KRO: Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badlnerie: klassieke- en moderne muziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.32-7.40 Ac tualiteiten; 8 00-6.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw). 10.00 (S) Klassieke pianomuziek (gr). NOS: 10.15 De komende week ln het Nl- derlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws, u 03 voor de zie ken. 11.30 Bejaarden program- SSm 1155 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: geva rieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Hier en Nu: actualiteiten; 12.58 Re bus). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Planorecital (opn.) 15.00 Gere- fonrtelrde mlddagdienst. NOS: 15 30 Zeeklicht op Nederland: reportages en commentaren (16 00-16.02 Nieuws). 17.20 Over heidsvoorlichting. NCRV; 1720 NCRV en Bloc: actueel pro gramma met muzikale illustra tie. (18.19-18.28 Politieke par tijen: Uitzending van de NMP. Hilversum II. 298 m: VARA: 7.00 Nieuws ochtendgymna stiek. 7.20 Spitsuur Amster dam. (7.33-728 Van de voorpa gina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Ac- tualltliten. 8.23 Spitsuur Am sterdam (vervolg). 9.10 (S) Ver zoekplatenprogramma voor de huisvrouw. (9.35-9.40 Water standen) 10.00 (S) Voor de hulsvrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 (S) Repertorium: Radio Kamerorkest. VPRO; 12.15 VPR O-Maan dag: klassieke mu ziek met tussen 12.15 en 14.30 uur ANP-nleuws en informatie over muziek. 1420 Schoolradio. NOS: 14.50 Tobben met tape (finale): wedstrijd tussen bel- glsche en nederlandse teams van geluldsjagers. 15.20 (S) N.O.S. Eurojazz. 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 Mlkadoo: kinder magazine. 17.00 (S) O: Jeugd programma. 17.55 Mldedelin- «en. Hilversum III. 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Popstation. (10 00 Nieuws) TROS: 11.00 Nieuws. 1103 Suziek Cream Cheese. 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-Radio, met de laatste poptoppers. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03-18.00 Pop-mlxtu- re (14.00. 13.00, 18 00 en 17.00 Nieuws.) NEDERLAND I AVRO 'Pe 55). fcn. pids 19.05 uur (CVK/IKOR/RKK) Linke™ang-rechC° documentaire serie 19.30 uur Geheimen der zee: De grote walvis 20.35 uur Weekendfilm: De ballade van And) 21.50 uur Vrouwenportret: Prinses Marianna jje het NEDERLAND II NOS 19.05 uur De vrijbuiters tv-feuilleton 19.30 en 21.10 uur Studio Sport 20.20 uur De schipper van de Picardlë, tv-serie 21.38 uur Internationaal Fillsofen Projekt: k if adi HILVERSUM I NCRV en KRO 17.00 uur (CVK) VrIJ-Evangelische kerkdienst Amsterdam 19.07 uur Muslca Sacra, klassieke gewijde m 19.35 uur Wij zijn de vaders, lezing (6) 19.50 uur Klassieke orkestwerken 20.30 uur Uit de lucht gegrepen, muziekprogrl 22.00 uur Discussierubriek Kruispunt 23.00 uur Kles8iek verzoekplatenprogramm, HILVERSUM II AVRO 19.35 uur (VPRO) Barokmuziek 20.30 uur Groeperingen in de Nederlandse 3: de psychisch gestoorden 21 30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 22.50 uur Voor de nacht uit, platenprogramma n r

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 16