J.frO'Azia tisch in Utrech t Mo Nat.-Nederlanden verwacht geen lagere resultaten Willem Gehrels overleden commentaar rrico wHarde lijn vakbonden schuld werkgevers" )em en roem zonnig kaasweertje Voorzitter van St. Eloy: Stichter volksmuziekschool r Uitkomsten van Parkhotel zijn teleurstellend Nu al 2000 doden door choleraepidemie iraffinnr 1MW VRIJDAG 4 JUNI 1971 Bosneger* en Thaise mvstie "1 (UTRECHT wordt tot en met tondag in de Julianahal een j-aziatische jaarmarkt gehou- een andere versie van de ir Malam. Hier wordt ruim jacht besteedt aan cultuur, tare, kunst en nijverheid. :traal zal de dans staan, men ^\).a. de exotische danser uit Bali, A^ene uit Djokja, de vrolijke uit illppijnen, de gracieuze uit Ha- n zelfs de rituele dans van .de ;ers bewonderen. Ook de Turk- ikdans ontbreekt niet en uit nd is er de mystieke dans. Men alles in het werk gesteld om lasar malem een eigen accent te raard ontbreken de krontjong- i en de hawaiensembles niet. Ifcal een modeshow van kleder en uit de Indische archipel l^+it velen stimuleren tot meer ■ring in de westerse mode. hen die delicatessen op prijs zijn er talrijke verkoopstands tenswaren, hartige hapjes en he dranken. Voor de jongeren jntstond gisteravond een nogal \situatie toen we Johan Cruijff van tevoren opgenomen ge lmet Joop van'Tijn hoorden op- k dat roem niets is, terwijl de h journaal en extra-nabetrach- |og wat freewheelde op die iHuyzing in het journaal ging li dolle tekeer. „Amsterdam [zijn helden in zich op", zei hij ar zijn Vasovic en burgemees- mkalden" op een toon die jaar geleden in reserve werd zn voorleden van het konink- is. Verder wemelde het van die geen ander doel leken te dan alleen aan te tonen dat iets is. Bijvoorbeeld een vraag chels die inhield dat anderen j ook wel graag zouden willen v Antwoord: ja. U bent er ze- blij mee? Antwoord weer ja. Ie nabetrachting: „Wie is Ar ie aan deze persoon zelf. Ant- =h.ij zit hier. :n het gesprek Cruijff Van Ceeg al die heisa een onge- afstand, zodat je je ging af- waar zijn we eigenlijk mee ruijff maakte de indruk een jel uit de kluiten gewassen le jongere te zijn. Met hier en vriendelijke eigenwijzig- hij daaraan komt, zal nie- de laatste dagen tv gekeken rbazen. \jk was dat het gesprek ichter de schermen van het \edrijf keek dan de NOS-ca- msdag- en gisteravond in de ier. Want Cruijff slaagde er daar bijzonder goed in, wat :ht te laten vallen op het kla- Neem alleen de beelden die p over een beginnende speler ttien jaar die bij de eerste idelingen van zijn leven zitten tegenover een zestal En dan zwijgen we nog ler alle transfer-ellende. Of :ei over het isolement waarin g leeft, of over de discussies trainer die niet worden ge- over de broodnijd die kan tussen spelers wanneer ze ten opgesteld. rumentaire van Anne Marie over de psychiatrische kli- steiland droeg alle kenmer- een uitvoerige voorbereiding. imelijk ingewikkelde proces- '.ich kunnen voordoen tussen zegden met zoveel logica te i moet er grondig zijn ge- 'ant hoe gauw ontstaat niet I dat het verplegen van ge- bngeren in deze omgeving en jopzet betrekkelijk idyllisch jTelkens als dat effect dreig- pfaan was er wel een storing, fm van een patiënt die niet besprek had willen meedoen lder die zich duidelijk scep- piiouer de hele behandeling Vandaar waarschijnlijk de I geloofwaardigheid van het C.J.L. is er als speciale attractie een Top Pop Festival, waaraan vele gerenom meerde popgroepen hun medewerking verlenen. Het optreden van de bosnegers mag wel als een primeur worden gekwali ficeerd. Vier dames en een heer zul len de bosnegerdansen uitvoeren o.a. een verjaardag van een bosnegerin. Het orkest Kawina zal voor muzikale omlijsting zorgen met vrijwel onbe kende instrumenten zoals een bijzon dere soort drums en een gitaar met vier snaren. Ook zal er een demonstratie te /.jen zijn van de pentjak, de Indonesische verdedigingswijze bij uitstek. De heer Turpijn uit Venlo zal met een keur van zijn leerlingen een demonstratie geven, hoe men door een bliksem snelle reactie de vijand efficiënt uit schakelt. De flitsende bewegingen van de pentjak kan men kenmerken als een soort vlijmscherpe haast rog- fijne methode, waartegen niets be stand is. Uit de Philippijnen zullen circa zestig meisjes met vrolijke dansen en volkszang hun land vertegenwoordi gen. Een aardige bijzonderheid is, dat de meisjes in Nederland werkzaam zijn. Ook Nederlandse artiesten zoals Saskia en Serge en voor de jeugd Pipo de clown en Mamaloe en de goochelaar Waldo Waldini zullen van de partij zijn. Ook is'er een ankloengorkest door kinderen gevormd en voorts een groep van vier Indonesische meisjes, momenteel in België optredend en luisterend naar de welluidende naam Dara Puspita. Zij ,zijn winnaressen van vele prijzen in Indonesië op zangconcoursen. Aan de passar malem verbonden is het eerste voorjaarstopfestival in de Merwedehal, waar bekende groepen zoals Brainbox, Dizzy Man's Band, Unit Gloria, Left Side. Sandra en An dres, The Hartung Souls, e.a. mee werken. Het geheel belooft een ge varieerd feest te worden. De organi satie berust bij het tropenorganisatie- bureau Djaja. De openingstijden zijn heden tot 01 uur, zaterdag van 11 tot 02 uur en zondag van 11 tot 24 uur. MADRID (Reuter) Een reusach tig tankvliegtuig van de Amerikaan se luchtmacht is vandaag tijdens een storm nabij Guadalajara op 50 km ten noordoosten van Madride veronr gelukt. De vijf inzittenden kwamen om het leven. Volgens ooggetuigen zou de macni- ne door de bliksem zijn getroffen, maar het Spaanse ministerie van luchtvaart zei dat de oorzaak nog niet bekend was. De brandende wrakstukken kwa men vlakbij het dorp Centenera te recht. niet vergeten... Friccettn Gunstig eerste kivartaul ROTTERDAM Het ziet er naar uit, dat de resultaten van het verzekeringsbedrijf Natio- nale-Nederlanden over het lopende jaar niet lager zullen zijn dan die .van het vorige jaar. Dit heeft president-directeur J. van der Velden tijdens de jaar vergadering meegedeeld. Hij liet de aandeelhouders weten, dat over de eerste vier maanden van 1971 het premieinkomen met 10 pro cent is gestegen en dat de kostenstij ging in die periode minder sterk was dan die in de eerste vier maanden van het vorige jaar. De buitenlandse Van een verslaggever UTRECHT De verslechtering van het sociale klimaat hebben de werk gevers aan zichzelf te wijten. De vak beweging is inderdaad een hardere lijn gaan volgen, maar dat gebeurde pas nadat landurig was gewaar schuwd dat een halsstarrig en blij vend afwijzen van bepaalde door de vakbeweging redelijk geachte eisen tot verscherping van de tegenstellin gen moest leiden. Dit zei de voorzitter van de katholieke metaalbond St. Eloy, de heer P. Brussel, op de twee daagse jaarvergadering van het alge meen bestuur van zijn organisatie in Utrecht. Als voorbeeld noemde hij de be voordeling van georganiseerde werk nemers. Deze kwestie heeft de vakbe weging zeven jaar als urgentiezaak gepresenteerd, maar de werkgevers hebben zich cr steeds met allerlei middelen en argumenten tegen ver zet. „Dan hoeft het niemand meer te verbazen wanneer we uiteindelijk voor een hardere lijn kiezen", aldus de heer Brussel. BINNEN BEDRIJF Deze harde lijn zal ook worden ge- volgd als men de eis van de vakbe weging om ook binnen het bedrijf als correctiefactor op te treden, niet in willigt. De steeds groeiende produk- tie-eenheden maken de individuele mens steeds meer ondergeschikt aan puur. economische doeleinden. Van daar dat de vakbeweging er ook in het bedrijf bij wil zijn. De heer Brussel voorspelde „het uur van de waarheid" volgende maand als de sociale harmonisatie in de EGKS aan de orde komt. Daarop is 15- jaar druk gestudeerd en de vak- AMSTERDAM Dr Willem Gehrels, nestor van de Nederlandse muziekpedagogen, stichter van de eer ste volksmuziekschool in ons land, op richter van het instituut, dat zjjn naam draagt, en eredoctor in de let teren van de Amsterdamse Universi teit, is donderdag in een ziekenhuis in Amsterdam op 85-jarige leeftijd overleden. Hü bezweek aan de gevol gen van een ongeluk, dat hem enkele dagen geleden is overkomen. Willem Gehrels werkte in het onder wijs en studeerde muziek, welk vak hij als leraar combineerde met de di rectie van koren en orkesten. In 1919 werd hij koordirecteur aan de natio nale opera, aan welke instelling hij later tevens kapelmeester was. De debacle van de Nationale Opera in 1924 werd de oorzaak tot het eigen lijke levenswerk van Willem Gehrels: het muziekleven en het muziekonder wijs in Nederland te dienen door een betere muzikale opvoeding. Hiertoe studeerde hij eerst pedagogie bij prof. Kohnstamm. Rond Willem Gehrels verzamelden zich mensen, die sympa thiseerden met de door hem gepropa geerde ideeën. In deze kring groeide ook de ge dachte aan een volksmuziekschool. De eerste werd in Amsterdam in 1932 laar the ■od 1DERLAND I 45 (K) Tim en de R: 18.50 (K) Recla- 18.55 (K) Journaal. 00 (K) Reclame. (K) Piste: variété- SER: 19.55 (K) NOS: 20.00 (K) Jour- 20.15 (K) Reclame. (K) Johnny en •programma 21.11 21.36 (K) De Wre- ric. 22.26 Riskante igazlne over een itwikkeling. NOS: K) Journaal. ERLAND II 45 tK> Tim en de -.R: 18.50 (K) Recla- 18.55 (K) Journaal. (K) Reclame. NOS: visie: parlementair lek weekoverzicht. 9.30 Verkeersbeeld: er in al zijn aspec- 19.55 (K) Reclame. 1 (K) Journaal. 115 (K) Reclame. AV- I Teelvizier Supple- »5 (K) High Chapar- Im. 21.35 (K) Voor de NOS: 22.45-22.50 (K) NEDERLANDS Fabeltjeskrant. 18.05 Baltazr, teken de vlieger. 18.15 les 7 '8.45 Ver- 18.50 Luceat: lodsdicnstige uilzen- Ziet u er wat week. 19.33 Keurig Frans. Aansl.: Zoeklicht. 19.39 Mede delingen en weerbericht. 19.45 Nieuws. 20.10 (Kl En Op de achtste dag, documentaire. 21.00 (K) Owc-n Wingrave, ope ra van Benjamin Britten. 22.50 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND van 18—20 uur I. MIchail Glinka Een leven voor de Tsaar" (3e en 4e be drijf) 11. Aram Khatchaturian ..Gayaneh". ballelsultc. noR( Hilversum I, 402 m. NCRV: (18.30-18.41 Nieuws; 19.00-19.10 Wereldpanorama). 19.30 Veel gevraagde gewijde muziek. 20.00 (S) Promenade Orkest en solisten. 21.00 (S) Lichte or kestmuziek (gr.). 21.10 Bewaar mij voor den waanzin van het j recht: documentatie over het Actualiteiten."'l2"5"o"BuYtènla*nds gymnastiek. 7.20 (S) Z.O., ge varieerd programma, met om: 7.33 Van de voorpagina; 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Actualiteiten; 9.35 Water standen; 9.55 Reiswijzer; 10.10 VARA's Ombudsman. 10.30 (S) 02 m. Zaterdag informatie: murlek 1.11 Het en Informatieshow. (11.00 Nieuws.) 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varia 13.13 Actualitei- 13.23 (S) Dit is het be- jeugdprogramma. NOS: 14.30 (S) N.O.S. Jazz. 15.00 Ge volmachtigd: een door u ge vraagde plaat. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Hobbyscoop: pro gramma over electronica. VA RA: 16.15 (S) De Staalkaart 17 55 Mededelingen. HILVERSUM III. 240 11). NOS: 900 Nieuws. 9,03 De Vin cent van Engelen Show KRO: 10.00 Nieuws. 10.02 Djlnn: ge varieerd programma. (11.00 en 12.00 Nieuws.) NCRV: 13.00 Nieuws. 13 03 Nieuwe LP-pop. 14.00 Nieuws. 14.03 Vlrzoekpla- tenprogramma. (15.00 Nieuws.) 16 00 Nieuws. 16.03-18.00 Sport- HILVERSUM I. NCRV: 7.00 Nieuws. levende woord. 7.16 (S) Op het Nieuws, eerste gehoor: klassieke mu ziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7 30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Tc Deum Laudamus. 8.30 volmachtigd Nieuws. 8 32 (S) Voor de huis vrouw. 9 00 Theologische etherleergang. 9 35 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 9.4o Tijd RA vrij voor muziek in vrije tijd: Week voor de koorzang. 11.00 Nieuws. 11.03 Das Olkumeni- sche Pfingsttreffen 1971 te Augsburg, reportage 11.15 So larium: een hoogtezonpro- gramma voor iedereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zon der grenzen: over missie en zending. 12.10 Uit Balans 12.14 tenprogramma. Marktberichten 12.16 Over- 16 00 Nieuws. heidsvoorlichtlng. 12.26 Mede- show. (17.00 Nieuws, delingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. KRO: 12.41 i's van de komende 23.55-24.00 Nieuw leven en werk van Willem de ïjérode. TROS: 22.00 (S) Jazz orkest met zangsolisten. 22 30 Nieuws. 22.40 Den Haag van daag. 22.55 De Beyaerd-Hier, cabaretprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VPRO: 18 00 Nieuws: 18.20-18.30 Uitzen ding van de Boeren Partij; 19.30 Nieuws). VARA; 21.00 (S) Opera-aria's (gr.). 22.30 J73J <s"'*Echo"ood Nieuws 22 40 Mededelingen. 22.55 Actualiteiten. 22.55 (S) Muziek voor de vrijdagavond. commentaar. Christian Scien ce: 13.00 Geschillen helpen op lossen: gesprekken. NOS: 13 15 Grammofoonplatenprogramma voor de militairen. KRO: 14.00 (S) P M - een weekblad met veel plaatjes. (16.90-16.02 Nieuws). NOS: 16.30 Inzet: een programma over amateuristi sche muziekbeoefening. HIRO: 17.00 Hiro-Magazinc. KRO: licht pla- tenprogramma. RA: 298 1 NEDERLAND I. TELEAC: 10.30 <K) En Francals - les 20 (laatste les). 11.00-11.30 Sterre- kunde les 14 (laatste les). NOS: 16.00 Journaal. VARA: 16.02 (K) Dagje ouder, programma voor oudere kijkers. 17.00-17.30 (K) Kinderprogramma BELGIë-NEDERLANDS. 13 15-14.00 Trefpunt. beweging heeft nu een raamovereen komst voor alle werknemers in de Europese staalindustrie bepleit. Daar mee zou een eerste begin kunnen worden gemaakt van werkelijk so ciaal overleg op Europees niveau. De werkgevers proberen evenwel de boot af te houden. AMSTERDAM De resultaten in 1970 van Parkhotel en Restaurant zijn teleurstellend geweest. De omzet- vermeerdering van 5,3 pet wat niet voldoende om de aanmerkelijke stij ging van de lasten goed tc maken. Werd in 1969 nog een winst van 82.500 behaald, vorig jaar moest met een verlies van 1 .800 worden af gesloten. Het dividend zal door de te genvallende resultaten worden gepas seerd. Over 1969 werd 11 pet uitge keerd. Ook zal geen oprichtersdivi dend (v.j. ƒ44) worden betaald. Een gropt deel van de kostenstij ging is veroorzaakt door de perso neelskosten. De hogere omzet werd hoofdzakelijk behaald in de hotelaf deling. Het hotelbezettingspercentage steeg met bijna 5,1 pet. Prijsbeheer- senae maatregelen' warén evenwel een belemmering voor het; vragen van een meer verantwoorde! prijs' 'pén overnachting. De toestemming die verkregen is om het prijspeil aan te passen, zal pas dit jaar volledig re sultaten afwerpen. Naar de mening van de directie zal de sterke uitbreiding van de hotel bedden' in Amsterdam ertoe leiden dat het handhaven van de hotelbezet ting in de wintermaanden moeilijker zal worden. Niettemin hoopt men door de goede ligging van het Park hotel ook in de winter een bevredi gend bezettingspercentage te kunnen bereiken. bedrijven werkten over het algemeen beter dan het vorige jaar. Een onzekere factor is het schade- verloop. Er is op het ogenblik geen reden te veronderstellen dat dit scha- deverloop gedurende het thans lopen de boekjaar gunstiger zal zijn dan het vorig jaar. Zeker is wel, dat in 1971 de rente-inkomsten van het con cern opoieuw zullen stijgen. Al met al zien de directie en de raad van commissarissen geen aanleiding om al te pessimistische geluiden te laten horen over de nabije toekomst. De heer Van der Velden deelde verder mee, dat de exploitatieresulta ten vorig jaar onder andere nadelig zijn beïnvloed door eenmalige inte- gratiekosten van 10 miljoen." Nu zijn we door de grootste integratiepij nen heen". De recente koersdaling van het aandeel Nationale-Nederlanden weet de directie onder andere aan het feit, dat enige tijd lang een pakket aande len uit Amerika boven de beurs heeft gezweefd. Voorts zag de directie in de koersdaling de teleurstelling weer spiegeld van de aandeelhouders over de gedaalde resultaten in het vorige jaar. KRISJNAGAR (Reuter) De cho- lera-epidemie onder de Oostpaki- staanse vluchtelingen in West-Ben galen heeft tot dusver aan meer dan 2000 mensen het leven gekost. Dit heeft een plaatselijke bestuursambte naar donderdag meegedeeld. De Indiase regering stuurt 2.5 mil joen doses cholera-vaccin naar het getroffen gebied. Vanavond te zien NEDERLAND 1 KRO 19.05 Piste 20.21 Johnny en Rijk show 21.11 Brandpunt 21.36 De Wrekers NEDERLAND 2 AVRO 19.30 Verkeersbeeld 20.21 Televizier supplement 20.45 High Chapparral 21.35 Voor de vuist weg Vanavond te horen HILVERSUM I NCRV en TROS 19.10 NGRV-Vocaal Ensemble 19.30 Veel gevraagde gewijde muziek 20.00 Promenade-orkest en solisten 21.10 Voorrang: het leven en werk van Willem de Mérode 22.00 Jazzorkest met zangsolisten 22.55 De beyard-hier, cabaret- programma HILVERSUM II VPRO en VARA 16.0321.00 VPRO-Vrijdag, actueel programma 21.00 Opera-aria's 22.55 Prettig weekend, muziek programma 166 "Ik heb het laten opteke- nen en heb het ondertekend. Het is geen geheim." "Een saboteur!" Het rattengezicht lachte. "Nee", zei de boer. "Ik heb de rayoncommïssaris gedood." "Toch zeker wel in een aanval van drift zei de advocaat na een kleine pauze die op deze verbluffende bekentenis volgde. "Wat is dat?" vroeg de boer. "Nou, dat betekent dat je niet helemaal toerekeningsvatbaar was op het moment dat je je daad beging. Als er een rood waas voor je ogen hangt en je je van kwaadheid of woede niet meer kunt beheer sen." "U heeft gelijk, mijnheer", zei de boer. "Ik zag rood van woede. Dat staat ook in het protocol. Maar ik wist precies wat ik deed. Ik maak hem kapot, dat varken, dacht ik. En dat heb ik toen ook ge daan." "Staat dat ook in het protocol?" vroeg het rattengezicht. "Het is de waarheid. God is mijn getuige." "Dan zul je onze Sjoeba spoedig leren kennen", zei het ratten gezicht. "Vertel eens op, mannetje!" "Er valt niet veel te vertellen", zei de boer. "De zaak zat zo: Toen Masjka en ik trouwden hadden wij een huisje, een stal, een tuin, een paar velden achter het huis en twee koeien. Toen kwam de oorlog. Drie jaar was ik weg. Toen ik weer thuis kwam - wat zag ik? Masjka is zo mooi als de morgenstond, rond en gezond en in de stal staan vier koeien en twee paarden, het dak is opnieuw be kleed en ik bezit twee maal zoveel velden. 'Dat heeft de revolutie ons geschonken', zei Masjka en lacht - ik zeg jullie, er is niemand die zo lachen kan als Masjka, Op zekere dag echter komen ze twee koeien requi- reren. 'In naam van de revolutie', zeggen ze. 'Moskou lijdt honger.' Niet lang daarna komen ze de derde koe halen. En op zekere dag duikt de rayoncommissaris op met twee soldaten en zegt: 'Het spijt mij, Maxim Anatolowitsj, de revolutie heeft jouw paarden nodig. Het gaat er om haar verworvenheden te verdedigen. Daar heeft ze een leger voor nodig. En wat is een leger zonder paarden?' - 'Niet om het een of ander, kameraad commissa ris', zeg ik er bots overheen, 'maar als u mij nu ook nog mijn twee paarden afneemt heeft de revolutie voor mij helemaal geen verwor venheden meer.' - 'Dat begrijp jij niet', zegt hij terwijl hij daarbij voortdurend naar Masjka staat te staren die terugkijkt, lacht en kleurt als een jong meisje. 'Hoe', vraag ik weer aan de commissaris, 'hoe moet ik zonder paarden mijn veld ploegen? Staat niet overal geschre ven dat de revolutie graan nodig heeft? Als de revolutie mij mijn paarden afneemt, krijgt zij geen koren, dat is zo klaar als een klontje. Ik praat maar en praat maar, maar hij luistert helemaal niet naar mij, kijkt alleen maar naar Masjka - en ik heb helemaal niets in de gaten. En er begint zelfs nog geen lampje bij mij te branden als de commis saris steeds"'vaker in mijn huis komt, breeduit aao tafel gaat zitten, zich door Masjka mijn thee en mijn wodka voor laat zetten en over zijn revolutie vertelt, uitvoerig als op een vergadering." "Jij arme idioot!" zei het rattengezicht. "Laat hem toch vertellen!" zei de oude generaal. (Wordt vervolgd) opgericht. Ze telt thans duizend leer lingen. Hü is tot 1964 hoofddirecteur gebleven. In 1947 richtte hij het Gehrels- instituut op voor cursussenmuziek- didactiek voor musici en onderwijzers. Het getuigschrift van het instituut is officieel erkend en geeft bevoegdheid tot het geven van muziekonderwijs op scholen. Aan het instituut was hij nog verbonden als adviseur. In het verenigingsleven vervulde Willem Gehrels talrijke functies. Hij was onder meer: voorzitter van de Amsterdamse afdeling van de Ko ninklijke Nederlandse Toonkunste naarsvereniging, lid van de Raad van de Nederlandse volkszang, lid van de culturele commissie voor Noord- Holland, lid van de Amsterdamse kunstraad, voorzitter van het Neder landse Pijpersgilde. Waardering en erkenning oogstte hij in 1950 met zijn benoeming tot ridder in orde van Oranje-Nassau. Voorts werd hij lid van verdienste van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst en werden hem diverse erelidmaatschappen aangeboden. In 1955 werd hem de zilveren medaille van de stad Amsterdam toegekend. In 1968 werd hem het eredoctoraat ver leend. zijn EeSnUFentyna^a2nSmidje Verholen en de veedieven van Texas hecht doortimmerde gevan genis van massief eiken hout, waaruit je zonder hulp van een scherpe bijl niet gemakkelijk zou kun nen ontsnappen. „Ziezo, jongens", zei de sheriff. „Maak het je gemakkelijk en doe maar net of je thuis bent in deze geriefelijke, tweepersoonskamer. Er is ook stromend water, maar daarvoor moet je dan wachten tot het regent. Dan kun je het laiigs de vensters zien stromen. Hahahaha! Voor je ont bijt kun je kiezen tussen water met droog brood of droog brood met water. Hahahaha! En dan ver der maar rustig afwachten wat de recliter straks met jullie zal doen. Tot ziens!" „Bra bra bra! Wat een krapjas ies mesjeu de sjerrief!" nijdaste Franse Sjarl. „O, o', o, wat een lollieke broek! lek lak mij ziek de malade de hospieta! lek lak mij zó ziek dat iek 'ier 'eel snel wekwilü" „Misschien ken je mijn dan effe uitlegge hoe je dat versieie wilt!" snauwde Jantje „Met me stompe zakmessie kenne we niet veel beginnen tegen al dat harde hout!" Sjarl was juist van plan enig commentaar te gaan geven op mogelijke ontvluchtingsplannen, toen er plotseling een zacht gesis weerklonk, dat blijkbaar van buiten kwaf. „Stil!!" snauwde Jantje- „Wat is dat voor gesis? Hoor jij het ook?" „Miskien 'et ies een kevaar- lieke slangbibberde Sjarl. „Nee dat is het niet", zei Jantje. „D'r staat iemand buite, geloof ik! Wat ken dat weze?" Nugmaals legden de twee boeven hun onreine flaporen te luisteren en duidelijk hoorden ze toen, dat iemand iets riep, zachtjes riep. „Heepsssst!" zei die iemand. „Is daar iemandZijt gij misschien het edele tweetal, dat nog maar zo kort geleden aan boord van de Ohio de rol speelde van baron Leegstra van Geytema en van de bekoorlijke verpleegster, die nimmer van zijn zijde week aaa AA

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13