Kaagse Zeilschool begon 25 jaar geleden Alph en op weg naa 85.000 inwoners opening van het winkelcentrum Cleijn Duin Brand in stadhuis Morgenavond 8 uur door Burgemeester A. G. Vermeulen van Katwijk GROTE TAPTOE VAN D.V.S. HEEFT U HET PRIJSVRAAGFORMULIER AL INGEVULD Direct bij aankomst door de sure appel heenbijten GEMEENTE VOORSCHOTEN Voorbereidingsbesluiten Basis Zil re appel VALKENBURG Z.H. GEMEENTE NOORDWIJK woningi r~ MUSICA BEN HUR Kritiek op bestuur Raiffeisenbank Leids commune-duo voor de rechter Shell-prijs vo een Leidenadm" GEMEENTE NOORDWIJK NIEUWE LEIDSE COURANT DONDEWAG 3 JUNI 11 (ADVERTENTIE) De Burgemeester van Voorschoten brengt, ingevolge artikel 22. tweede lid. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 mei 1971 heelt besloten: A. I. te verklaren, dat een hereiening van een gedeelte van het ingevolge artikel 10, tweede lid, der Overgangswet ruimtelijke ordening en volkshuisvesting als bestemmingsplan aan te merken "Uitbreidings plan in hoofdzaak 1956", wordt voorbereid, betrekking hebbende op het gedeelte der gemeente, gelegen ten westen van de spoorbaan, be grensd door deze spoorbaan, de Papelaan, de Dobbewatering, en ten westen door de zogenaamde Donkwoning, zoals dit op de bij dit be sluit behorende en als zodanig gewaarmerkte kaart met rode kleur is omlijnd: te bepalen, dat het verboden is binnen het onder I. aangegeven gebied zonder o1 in afwijking van een schriftelijke vergunning «aanlegver- gunning) van Burgemeester en Wethouders de hierna genoemde wer ken of werkzaamheden uit te voeren: a. het storten van vuil en afval, of het opslaan van materialen, met uitzondering van het storten van afvalstoffen ter bemesting van v gronden en van tuinafval, alsmede met uitzondering van het tijde lijk opslaan van puin, sloop- en bouwmaterialen ingeval van af braak. verbouwing of het oprichten van bouwwerken; b. het leggen van hoofdgeleidingen voor electriciteit of voor het trans porteren van vloeistoffen of gassen; c het verharden of elke andere werkzaamheid ten aienste van de aan leg en/of uitbreiding c.q. wijziging van transportleidingen, als onder b. bedoeld. Hl. de onder H. bedoelde werken en werkzaamheden, waarvoor een aan- legvergunning is vereist, zijn slechts toelaatbaar, indien en voorzover daardoor de mogelijkheid tot uitvoering van de in het onder I. be doelde bestemmingsplan c I aan te wijzen bestemmingen niet zal worden bemoeilijkt of belemmerd. B. I. te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid, betrekking hebbende op de in de gemeente Voorschoten gelegen natuurgebieden, welke gebieden op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaar merkte tekening in groene kleur zijn aangegeven: II te bepalen, dat het verboden is binnen de onder I. aangegeven gebie den, zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning (aanleg- vergunning) van Burgemeester en Wethouders de hierna genoemde werken of werkzaamheden uit te voeren, een en ander voor zover deze werken en werkzaamheden afwijken van het bestaande gebruik van S de desbetreffende gronden, van meer dan ondergeschikte betekenis zijn en voor de uitvoering daarvan niet reeds uit andere hoofde een ver gunning is vereist: a. het ontginnen van gronden, het verlagen, afgraven, ophogen of egaliseren van gronden, alsmede het scheuren van grasland: b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegenhe- "r den en het aanbrengen van andere oppervlakteverhardingen: c. 1. bulten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijke gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of pro- dukten. alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behoudens voorzover een en ander noodzakelijk is: in verband met het beheer, gericht op de instandhouding van de landschappelijke of natuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of in verband met de uitoefening van het bosbe- drijf, en een en ander bovendien niet betreft afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of produkten: of voor de uitoefening van het agrarische bïdrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedankte landhouwvruchten en produkten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een ol meer aan hun ge bruik onttrokken machines, voer- of vaartuigen, alsmede het op slaan van gerede of onklare machines, voer of vaartuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslagplaatsen daarvoor: d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, banen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- of speel- stranden. lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en baad- of speel vijvers: e het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, con structies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfschei- dingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, con structies. installaties of apparatuur worden mede begrepen recrea tieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank. afvalbak of wegwijzer: onder leidingen, constructies, installaties en apparatuur worden r.iet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met het beheer, gericht op de instandhouding van de landschappelijke of natuurwetenschap pelijke waarde van de gronden, of noodzakelijk zijn voor of ver band houden met de uitoefening van het bosbedrijf. dan wel de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voorzover deze uit oefening reeds plaats vond op het tijdstip van dnwerktreding van dit besluit: f werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdend met de oprichting of plaatsing van al dan niet aan hun bestem ming onttrokken voer- of vaartuigen, arken èn caravans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten: g. werken of werkzaamheden, welke wijzigingen van de waterhuis houding of de waterstand beogen of tengevolge hebben: h. het vellen of rooien van houtgewas anders dan bij wijze van ver zorging. met dien verstande dat geen aanlegvergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uit maken van bosbouwondernemingen. die als zodanig bij het Bos- schap geregistreerd staan, en met dien verstande dat geen aanleg vergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voorzover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaande bodemgebruik; I. het winnen van bosstrooisel of mos: J. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtre ding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt: III. te bepalen, dat de onder II. bedoelde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn. indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij di rect, hetzij indirect te verwachten gevolgen, schade wordt toegebracht aan de landschappelijke, natuurwetenschappelijke of cultuurhistorische waarde van je gebieden, waarvoor dit voorbereidingsbesluit van kracht is: C. I. te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid, betrekking hebbende op de gebieden, welke op de bij dit besiuit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening in rode kleur zijn aangegeven; II. te bepalen, dat het verboden is binnen de onder I aangegeven gebie den zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning «aanleg vergunning» van Burgemeester en Wethouders van Voorschoten de hierna genoemde werken of werkzaamheden uit te voeren; a elk rooien van opgaande beplanting, waardoor de landschappelijke waarde van gronden aanmerkelijk zou worden aangetast; b. het storten van vuil en afval, of het opslaan van materialen, met uitzondering van het storten van afvalstoffen ter bemesting van gronden en van tuinafval, alsmede met uitzondering van het tijde lijk opslaan van puin. sloop- en bouwmaterialen ingeval van af braak, verbouwing of het oprichten van bouwwerken; c. het leggen van hoofdgeleidingen voor electriciteit of voor het trans porteren van vloeistoffen of gassen; d. het verharden of elke andere werkzaamheid ten dienste van de aanleg en/of uitbreiding c.q. wijziging van transportleidingen, als onder c. bedoeld. III. de onder II. bedoelde werken en werkzaamheden, waarvoor een aan legvergunning is vereist, zijn slechts toelaatbaar, indien en voorzover daardoor de mogelijkheid tot uitvoering van de in de onder I. bedoelde bestemmingsplannen aan te wijzen bestemmingen niet zal worden be moeilijkt of belemmerd, Genoemde besluiten liggen met de bijbehorende kaarten vanaf heden voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling bestuurszaken, ter inzage. Voorschoten. 3 juni 1971. DE KAAG Amerikanen kijken hun ogen uit als ze met Wim Patist, een der directeuren van de Neder landse Zeilschool in De Kaag. op een winderige dag een fikse zeil tocht door de Zuidhollandse plas sen maken. Hun verbaasde blikken gelden dan niet zozeer de schilder achtige molengczichten of de groe ne weidevlakten waar nuchtere Nederlandse koeien bet gras kort wieken, maar de verscheidenheid in waterstanden. Hoe kan dat nou. vragen ze dan aan Wim Patist als hun bootje door het boezemwater van Rijnland manoeuvreert en op nog geen twintig meter afstand in de Langcraarse plassen een ander scheepje, maar dan enkele meters lager, over de plas schuift. Patist mompelt dan meestal iets over waterbeheersing, maar een Ameri kaan laat zich niet zo snel om de tuin leiden. „Die Nederlanders zitten vol ver rassingen. Elk jaar verzinnen ze iets anders", zeggen ze voordat ze een foto schieten die later in de States het onderwerp van gesprek zal zijn tijdens een avondje na-bo men over de waterige vakantie. Het verhaal over de ongelovige Amerikanen zal in de komende we ken in de Nederlandse Zeilschool waarschijnlijk nog wel enige malen over de tong gaan, want dit sei zoen 's er niet alleen om te leren zeilen maar ook om herinneringen uit het waterige verleden op te die pen. De Nederlandse Zeilschool viert namelijk het feit dat een kwart eeuw geleden in de Bóeren- buurt in Rijpwetering J. P. de Neve. schoonvader van Wim Patist, de eerste zeilleerling uit de doeken deed hoe hij de zuid-westenwind het oeste in zijn zeil kon vangen. Met de tjotter „De Hommel" waar in hij dagjesmensen over de kalme baren van de plassen vervoerde, legde hij in '46 de basis voor vijf entwintig jaar zeilonderricht. J. P. de Neve. van origine huisschilder, had de wind Sn Rijpwetering zo in de zeilen dat in '48 de ANWB be sloot hem het predikaat „Bonds- zeilschoolbouder" op de revers te prikken. In '51 werd het vertrouw de heldere nat van de Boerenbuurt vaarwel gezegd om de vleugels el ders wijder uit te slaan. Na lang zoeken werd ten slotte neergestre ken in De Kaag. Op de rand van het buitengebeuren. aan de mon ding van de Balgerij en omgeven door een natuurlijke groenwal, werd een nieuw nest gebouwd. Sindsdien heeft de rappe watervo gel niet te klagen gehad over be langstelling. De verzoeken om weg wijs Ie worden gemaakt in het ma noeuvreren op het water, stromen en stroomden by tientallen binnen. Bezoekers, moe geworden van het laveren en overstaggaan, behoeven 's avonds de ril naar huis niet meer te maken maar vinden in het T- vornvge zeilschoolgebouw een opge maakte brits om de moede ledema ten te rusten te leggen. Een 14-daagse stoomcursus ligt gereed om de aspirant-zeiler, of hij nu veertien of vijfenzeventig jaar is, van amateuristische waterdobbe- raar om te toveren in een zelf standige windvanger. Weil moet hij dam de regels van het huis volgen. Direct bij aankomst moet hij door de zure appel heen- bijten. Als hij op zaterdagmiddag gepakt en gezakt, compleet met ggmschoenen. plastic jack en rib fluwelen broek tha het motorbootje van overzetter Jaap van Noord de steiger beklimt, dan pakt een van de aanwezige instructeurs hem di rect in de kraag. „Instappen en wegwezen" is dan het advies aan de leerling. Voorbereidingsbesluit De Burgemeester van de gemeente Valkenburg Z.H. brengt ter open bare kennis, dat de raad van deze gemeente besloten heeft in zijn vergadering van 11 mei 1971 te verklaren, dat een bestemmings plan wordt voorbereid voor het gebied van met rode omlijning staat aangegeven op de bij het raadsbesluit behorende kaart. Het voorbereidingsbesluit geldt voor: a. het gebied gelegen ten zuid westen van de secundaire weg en is begrensd door het Marine vliegkamp en de Wassenaarse Wetering; b. gronden gelegen nabij de Val- kenburgseweg. Het voorbereidingsbesluit ligt van af 4 juni 1971 voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage. Valkenburg Z.H., 3 juni 1971. De Burgemeester van Valkenburg Z.H., N. VAN 'T WOUT Alles is toegestaan. Modderen met het roer, in het net sturen en bijna een luxe jacht rammen. Maar als je dan met je nauwelijks zeewaardige be nen weer mot je instructeur vaste wal onder de voeten krijgt, dan weet je tenminste wat je nog niet wist. 's Avonais word je alvast een beetje wegwijs gemaakt tijdens de eerste theorieles. Boven in het iokaal kun je dan aanschuiven tussen collega- beginners. Allermal hebben ze het- zefde boekje van f 3,50 voor zich liggen: J. P. de Neve, Handleiding tot het zeilen. Een instructeur met een krijtje in de hand en 'n school bord langs de kant, vraagt je dan beleefd bladzijde 4 van hoofdstuk 1 op te slaan Dan wordt alles je pas duidelijk. Het aftuigen van een boot, is niet, zoals je altijd dacht, het in elkaar lammen van de vitale onderdelen, maar het teder omlaag halen van touw en zeilen. Nu denk je bij het woord bokkepoot niet meer aan de harige stappers van de mannetjesgeit, maar weet je dat 't de hulpstukken zijn waarmee je zware masten laat zakken. Lachen doe je ook niet meer om een losse broek want bij het hoofdstuk „Tui gage" staat duidelijk aangegeven dat het het ondergedeelte van het grootzeil is, dat slechts aan de pun: en staart is vasgemaakt aan het rondhout. Nog meer Je leert er nog veel meer. Juist toen je dacht dat er nog scheldwoorden in stonden om amateurs op het wa ter eens flink de waarheid te zeg gen zag je dat het woord lummei ook betekent een hulpstuk om de giek draaibaar aan de mast te be vestigen. Bij het hoofdstuk knopen en steken lees je dat de zweepslag niet is om je boot tot grotere pres taties aan te sporen, maar dat het hier gaat om de aanduiding voor gevlochten touw. Weet je tenslotte ook nog dat ae vlagvoering er niet is om de schuit een gezelliger aan zien te geven, dan bèn je er voor wat het theoretische geteelte be treft. In de praktijk zal dan moeten blijken of je je lesboot ook in bedwang hebt. Ben je een maalzover en weet je zon der in paniek te raken een op je afstormende vrachtschuit te ontwii- ken zonder voortijdig het schip te verlaten, dan ben je geslaagd en is het A-diploma in bezit. De kans dat je het niet redt is erg klein want cijfers van ae ANWB en KNWV (Koninklijk Nederlands Watersport Verbond) hebben uitgerekend dat slechts 5 pet van de leerlingen, het natte vingertje ten spijt, nooit te weten komt uit welke hoek de wind waait. Wil je je nog verder bekwa men en niet alleen het water van de Kagerplassen en de Braasem doorklieven, dan liggen er op het bureau van de ANWB nog enkele diploma's gereed. Het B-diploma toont aan dat niet één stroming je de baas kan, en met het C-diploma in de hand kan je je voorsteven zonder angst richting IJsselmeer, Waddenzee of Zeeland wenden. Zo verging het de leerlingen van de Nederlandse Zeilschool in de Kaag bij trossen tegelijk. Ook dit jaar zijn ze er. Met Pasen druppelden de eersten al weer binnen en om de verwachte drukte dit jaar te kunnen opvangen is Wim Patist. de zeilsmaakmaker van de Kaag, druk bezig met uitbreiding van zijn haven. Een heipalenbeuker stampt nu meerpalen in de veenbodem van de Balgerij. Tevens wordt het paradepaardje van de zeilschool, de tweemastige Oost- zeetjalk, momenteel in de schaduw van het eiland in een nieuw jasje gestoken. Tot 't vorige seizoen had BESTEMMINGSPLAN DUINPARK De burgemeester van Noordwijk maakt bekend, dat de raad dier gemeente bij zijn besluit van 18 mei 1971 artikel 16 van de voor schriften deel uitmakende van hel bestemmingsplan Duinpark heeft vastgesteld overeenkomstig het ter visie gelegde ontwerp. Genoemd artikel 16 heeft betrekking op het toekennen van een wijzigingsbe voegdheid aan burgemeester en wethouders, als bedoeld in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het bovenvermeld raadsbesluit ligt met ingang van 4 juni tot en met 3 juli 1971 ter gemeentesecretarie (afdeling ruim telijke ordening) voor een ieder ter inzage. Ingevolge artikel 27 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen zij. die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend gedurende de bovengenoemde termijn bij ge deputeerde staten van Zuid- Holland bezwaren tegen het meer genoemde raadsbesluit indienen. Noordwijk, 3 juni 1971. De burgemeester voornoemd, J. M. BONNIKE de school de tjalk, eigendom van een aan het varen verknochte le raar. regelmatig in gebruik. In maart is het schip overgenomen Dag en nacht is nu een scheepstim merman berig om de uit E895 date rende schudt in te richten als oplei- dings- en toertchip voor het grotere zeilwerk. Het schip bied plaats aan 14 koppen, heeft een zeeoppervlak te van 150 m2 en wordt voortge stuwd d'oor een 100 pk hulpmotor. Wim Patist, met op de i grond zijn paradepaardje: originele Noorse tjalk, nievi. aanwinst van de Nederlaag ja' Zeilschool. sden s dl 11.000 woningen gedacht en in Kerk en Zanen tussen de 7.000 en 11.000- Ten aanzien van de economische ALPH EIS Alp hen aan <len Rijn. inotnentee] een van <le snelst groeiende gemeenten in ons land het aantal inwoners bedraagt 35.000 tegen tien jaar geleden nog sleehts 24.300 kan omstreeks 1985 55.000 inwoners tellen en omstreeks het jaar 2000 rond 85.000. Althans volgens de prognoses van het ontwerp-structuur- plan, waarvan morgen het eerste exemplaar wordt aangeboden aan prins Clans, die dan een werkbezoek aan onze gemeente brengt. Het plan is gemaakt door een breed samengesteld team en het moet wor den gezien als c-en leidraad voor het beleid in de toekomst. Belangengroe pen en burgerij krijgen gelegenheid kennis te nemen van het plan. Er wordt onderscheid gemaakt tus sen twee fasen: tót 1985 en van 1985- 2000. Er is uitgegaan van drie grote woongebieden: het centrale gebied Ridderveld en Kerk en Zanen. Als toekomstige ingrijpende veran deringen in de infrastructuur worden genoemd: de aa.iieg van rijks en pro vinciale wegen in de vorm van een randwcgenstelse; rond het verstede lijkte gebied van Alphên; verlegging van de vaarweg en het maken van een aantal oververbindingeneven tuele aanleg van een spoorlijn Al phen-Amsterdam en een aftakking van de lenn Alphen-Leiden naar Zoe- termeer. uitvoerbaarheid wordt gezegd di in veel gevallen een aanzienlijk schil zal bestaan tussen kosten er brengsten- Aanbevelingen om verandering te brengen zijn: ni welke infrastructurele kosten ten laste van het plan behoeve komen, de voordeligste manier bouwrijpmaken toepassen en b( deren in hoeverre verhoging va: grondopbrengsten het nadelige kan verkleinen. |j J ui iJJhar ai 7 zo'n va »mrr Poe t. bi la; ïtwa ie di bouw Wat de woningbouw betreft, wordt (maatstaf: een bevolkingstoeneming van 1500 personen per jaar) uitge gaan van 480 nieuwbouwwoningen en de vervanging van 75 krotwo ningen per jaar. In Ridderveld zyn c Zaterdag - maandag - dinsdag: 8 uur: NOVA: woensdag: 3 uur: Dolle dwaze avonturen van Dik en Dun. ZOETERWOUDE Het bestuur vun de Raiffeisenbank heeft aan het slot van de jaarvergadering kritiek gekregen van de leden op de gang zaken hij de aanbesteding van het nieuwe hoofdkantoor. Er waren vijf aannemers uitgenodigd, waaronder één van buiten de gemeente. De laatste bleek met minimaal verschil laagste bij de. aanbesteding en hem werd het werk opgedragen. Waarom werden niet uitsluitend Zoeterwoudse aannemers uitgenodigd?, vroegen de leden het bestuur. Voorzitter G. P v. d- Krogt. gaf toe. dat het bestuur achteraf niet gelukkig is met het gebeurde. Met de opmerking: ..Waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt-', werd de kwestie afgedaan. Er werd op aan gedrongen verdere werkzaamheden, b.v. betreffende inrichting en stof fering. op te dragen aan plaatselijke bedrijven. Op een vraag werd mee gedeeld, dat bij de entree van het nieuwe kantoor rekening is gehouden met de minder-validen. Uit het jaarverslag van directeur Jac. v. Leeuwen bleek, dat de spaar gelden opnieuw fors omhoog zijn ge gaan. van 10 miljoen naar 12 miljoen. Het dienstenpakket werd uitgebreid met reisbemiddeüng. De afdeling verzekering wordt steeds belang rijker. LEIDEN Dc portier van het stad huis, van wie verwacht wordt, dat hij in de avonduren op bepaalde tijden zijn ronde doet, heeft gister avond dubbel en dwars zijn nut bewezen door tegen tien uur een binnenbrand in het stadhuis te ontdekken. Hij werd op de vyfde verdieping geconfronteerd met een LEIDEN Een 21-jarige Leidse straatmaker en een 24-jarige col lega van hem, die in een commune aan de Morssingel woonden, ston den gisteren terecht voor de Haag se rechtbank. Het duo had na een inval van de politie in het com munehuis de benen genomen en zich daarna onder meer bezig ge houden met het stelen van auto's. Toen zij er in Utrecht een wilden verkopen, liepen zij tegen de lamp. Tegen de 21-jarige eiste de rechter tien maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en tegen de andere tien maanden gevangenis straf. waarvan twee maanden voor waardelijk en aftrek van voorar rest. Uitspraak over 14 dagen. en 80 dichte rookontwikkeling, mai iren. die hoogte was er geen brai t er bekennen. De vuurhaard blei dier de derde verdieping te zitten, (i een ruimte waar de scl maakartikelen zyn opgeborgen vuur was ontstaan in een pik w container, die een jute zaktt zo: poetsdoeken bevatte. Deze d rees waren gaan broeien cn hi I toe vlam gevat. De ruimte, w geen ventilatie aanwezig is, bra! uit. De brandweer bluste hets met o.a. een in de nabijheid gende brandslang. De kamer de gemeentesecretaris, dr. V; Poel. liep enige waterschade Na 8 uur gisteravond is de broe e "pp de poetsdoeken begonnen, «svet schoonmaakploeg van het stafHet was toen klaar met z'n werlagen n in rat d fen t Mai „De ont spul ,gerai |die r win bijn; enste rvoei lan t zijr het i "J g< ■e 'acht uiten BESTEMMINGSPLAN BOERENBURG De burgemeester van Noordwijk maakt bekend, dat met ingang van 4 juni tot en met 3 juli 1971 ter gemeentesecretarie (afdeling ruim telijke ordening) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-be- stemmingsplan Boerenburg met de daarbij behorende voorschriften en toelichting voor het gebied om sloten door de Goowog, de Van de Mortelstraat. de Woensdegsche Watering en de gemeentegrens, alsmede voor enkele percelen ten oosten van de Gooweg. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp-be- stemmingsplan indienen. Noordwijk, 3 juni 1971. De burgemeester voornoemd, J. M. BONNIKE LEIDEN Mr. dr. F. Kalshfc 1 lector in het volkenrecht Leidse universiteit, gaat samen prof. dr. P. J. Verdoorn uit R r dam de Kon. Shellprijs-1971 te drage van f20.000 delen. De 1 landsche Maatschappij der V J®* J' schappen in Haarlem bepaalt j lijks aan wie de prijs wordt r kend. Mr. Kalshoven (47), die in jl. promoveerde, is een inter naai bekend deskundige op h y bied van het humanitaire rei. oorlogstijd en dr. Verdoorn een pionier op economisch met name op het terrein Europese integratie. Maandag 14 juni zal Shell-L teur mr. G. A. Wagner inr Haag de prijs uitreiken. sta HAZERSWOUDE Eergistt is een 26-jarige Alphenaar mi 'tllll personenwagen op de Rijndj INDE hoogte van de Zwaantjeskerk |ndi achteruit rijdende vrachtwager dagm den. De bestuurder hiervan, jarige Hazerswouder. wilde zij perkeren. De personenwagen vernield; de vrachtwagen had i lichte schade. De bestuurder i personenwagen werd gewofl I moest naar het Leidse Diacoffl huis worden vervoerd. et de Inds e lan derla •ver. bon 'Jen hebb en S die e linx elukt die 1 dijk beki op s

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4