ouw voor Bloedbank Pionierswerk in Leidse school 'Eskimo' is eigenlijk een scheldwoord Geen samenwerking van onder wij sverenigingen nd. Lascae en Röline: kwamen na pauze tot hecht samenspel Grof vuil Leiden Versterking voor Scylla "Ve leidse courant 3 ZATERDAG 29 MEI 1971 LEIDEN Er is bij het Acad. Ziekenhuis een nieuw gebouw voor im- munohaematologie en bloedbank geopend. De afdeling immunohaemato- logie is gegroeid uit de oude bloedbank, die in 1946 op initiatief van pro fessor Mulder werd opgericht. In de eerste jaren leidde deze bloedbank een rustig bestaan, maar dit hield op in 1952, toen de thoraxchirurgie onder leiding van professor Brom de kunsthartmachine introduceerde en een grote activiteit ontwikkelde, die zonder een grote bloedproduktie niet was uit te voeren. Mej. A. van Leeuwen en dr. J. G. Eernisse (op de foto) kregen de gelegenheid, met professor Van Rood een aantal nieuwe tech nieken op te zetten. Inmiddels werd het bloedbankwerk niet vergeten. Dr. Eernisse, die daar de leiding van overnam, ontwikkelde daar wat hij het versnijden van het bloed noemt. Het bloed van een donor wordt daarbij gesplitst in fracties die meer patiënten ten goede komen. In het afgelopen jaar werden van de afgenomen 12.990 flessen bloed, er 5584 op deze wijze bewerkt Na vele Kleine uitbreidingen kwameen paar maanden geleden het gedeelte dat voor rekening van het J. A. Cohen-instituut voor radiopathologie en stralen- bescherming werd gebouwd, gereed. Dr. A. J. Piekaar, directeur-generaal voor de wetenschappen van het ministerie van o. en w., verrichtte de opening. De internationale positie van het laboratorium wordt onderstreept door het grote aantal bezoekers en stagelopers. Prof. Van Rood betreurde het, dat medische studenten zelf nog maar in zo geringe mate de weg naar het laboratorium hebben gevonden. Prof. Van Rood dankte allen, die in de afgelopen 25 jaar op de bloedbank gewerkt hebben. Dat het mogelijk is, een fraaie carrière te maken bewijst mejuffrouw Aad van Leeuwen, die 20 jaar geleden als adjunct-laborante begon en na een opleiding tot analiste, opklom tot assistente en nu bevorderd werd tot laboratorium- hoofdassistente. Het fraaie gebouw (2000 m2 oppervlakte) telt twee lagen. „Valken '68 verdient een tiveede terrein" VALKENBURG Ter gelegen heid van de opening van het nieuwe sportcomplex van Valken '67 (van middag om 4 uur) heeft het bestuur gisteravond een receptie gegeven. Veel vertegenwoordigers van plaat selijke clubs waren hierbij aanwezig. Ook oud-burgemeester M. A. van der Have gaf blijk van zijn belangste- ling. Burgemeester N. van 't Wout me moreerde nog eens de drie jaar oude ontwikkeling van Valken '68. Mr. J. J. de Jongh van de L.V.B. was onder de indruk gekomen van de spirit en het karakter van Val ken '68. „Een drie jaar oude ver eniging met 8 teams, waarvan het tweede al kampioen ls geworden, heeft toch wel een tweede terrein verdiend", aldus mr. De Jongh. Valken '68 heeft de feestelijkheden vandaag voortgezet. Op het pro gramma staat onder andere een wed strijd tussen Valken '68 en de Leidse tweede klasser LFC, die om kwart voor vijf begint. TER AAR Tot hoofd van dc christelijk nationale school is be noemd de heer T. van Munster, die na het vertrek van de heer D. H. van Leeuwen, reeds waarnemend hoofd was. Het bestuur heeft deze benoe ming gedaan, omdat men nog een leerkracht moet aanstellen daar de samenwerking met de school voor christelijk volksonderwijs niet door gaat. De ontwerp-statuten ondervonden bij de christelijk nationale schoolver eniging tegenstand in verband met de voorgestelde verdeelsleutel voor het bestuur. In de vergadering van het christe lijk volksonderwijs kregen de statu- ten en de daarop gebaseerde samen werking niet de vereiste meerderheid van stemmen. Binnen de vereniging voor christe lijk volksonderwijs is enige deining ontstaan. Op verzoek van de leden werd een nieuwe vergadering belegd, en werd een bestuursverkiezing ge houden. Het ziet er voorlopig niet naar uit dat er een christelijke school komt. WEIDEN ln de oude Drie Roerstraat staat een oude ge- djjnteschool. Vroeger maakte jof zich niet zo druk over ge- werkmilieu's als tegen- <rdig. En van funktionele liering hadden vele houwers welijks benul. Als er maar gebouw stond, waarin de kon leren, dan vond men al lang goed. mgzamerhand echter gin- X volwassenen, onderwijs- en èn bezoekers, het „in-r \dige" met nieuwe ogen en met onbehagen aankijken. ü$ieer A. J de Jong, die voor schoonhouden verantwoor- is, had al lang de donker- ne gangen eens opgefleurd %en zien. Het bleef niet bij )p0e wensen. gelukkige omstandigheid af dat de Leidse kunstenaar em F. Breddels (33) een Instaand lokaal als atelier •ht gebruiken. Ook hij voel- \ich door de nogal sombere r bedrukt. DE beide genoemde he rren werden het roerend eens dat at moest gebeuren. Maar Bred- voelde er weinig voor, een stuk "^?at schilderijen in de gang op te d erx Die konden er al te gemak- gJt weer afgenomen of opgeborgen sapen. Hij kreeg het idee van een wandschildering, waaraan de ngen zelf zouden meedoen. Jem Breddels nam contact op iet waarnemend schoolhoofd, de •T. M. Walhain (24, nu het jong- ran Nederland). Deze toonde zich ag geestdriftig. Hij hechtte, edu- f en cultureel, grote waarde aan samenwerking. t plan was er dus. Maar de uit- king duurde een jaar. De bewus- angmuur tegenover de schoolin- k is 18 meter lang en 41/- meter j. Zo'n oppervlak, liefst nog artis- verantwoord, beschilderen, is I kleinigheid. Verleden jaar in de k is het grote karwei begonnen. Bdels maakte het ontwerp uit een ttie van 75 tekeningen, die de ïerd leerlingen hadden ingele- Onderwerp: „voorjaar en zo- r. Vijftien tekeningen koos hij, omdat hij ze in zijn projekt het beste kon gebruiken. Het werd de gemeen telijke adviescommissie voor de toe passing van de beeldende kunste naarsregeling aangeboden. Deze com missie beval het onderwerp warm aan bij het gemeentebestuur, dat het hierna aanvaardde. 'T'OEN KON de uitvoering, die 550 werkuren in beslag zou nemen, beginnen. Breddels maakte de com positie en'liét'de' scholieren, telkens iri groepjes van drie, uit de klas ge haald, vlakken verven. Daar hebben Veel plekier "aan; beièefd- Óok de adviescommissie v/as tévre- den, vooral over de vernuftige ma nier, waarop Breddels de-oneffenhe den in de muur, zoals deuren en bui zen, organisch in de schildering heeft opgenomen. Zo hangt de schoolbel aan een geschilderd torentje. Vooraf had hij trouwens de hele muur moe ten afkrabben. Gistermiddag werden we in de school ontvangen. Wethouder Me vrouw Den Haan-Groen en mevrouw Boode (van het bureau culturele za ken) spraken lovende woorden en de kunstenaar zelf lichtte het werk bij gekleurde dia's nader toe. Het is te hopen, dat deze door Wil lem Breddels in Leiden geïntrodu ceerde wijze van decoratieve aankle ding van oude gebouwen allerwegen navolging vindt. Het pionierswerk (want dat is het) van Willem Breddels bewijst, dat zo'n werk zeer wel door eigentijdse kunstenaars kan worden verricht. TTET KUNSTWERK in de drie-ok- tober-school-gang toont een ver rassende harmonie in vormen en kleuren. Maar nog verrassender is, dat het duidelijk een verzameling in- en aangepaste kindertekeningen is gebleven, zonder een zweem van gekunsteldheid op een artistiek ni veau getild. Een creatie van Willem Breddels én van de kinderen. Jcrhan van Wolfswinkel c LEIDEN De violist Alexandru Lascae, die we reeds eerder te Lei den hoorden en de pianiste Jet Rö- ling, gaven gisteren een recital in de Lakenhal, dat duidelijk in twee helften gedeeld werd door de pau- I ze. In Tartinis Sonate in g moesten I beiden het juiste evenwicht nog I vinden; de inolist zette de contou ren tamelijk zwaar aan, terwijl de pianiste het juist in een zeer licht toucher zocht. Ook in Mozart wist Lascae, on- danks een goede toonvorming, ons niet van het nut van dit recital te overtuigen; de versieringen mis lukten nogal eens en de pianiste scheen te menen dat Mozart en Chopin sterke geestesverwantschap hadden: haar visie op het andante leek meer op een eindeloze berceu- sici mochten bloemen in ontvangst nemen. Drs. A. van der Veen-Wiersma LEIDEN Dinsdag 1 juni, buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizerlaan, Boshuizer- kade. 5 Meilaan en plein. Bevrijdings plein,: G van der Veenstraat. Tltus Brandsmalaan, Montgomerystraat, Joh. Poststraat, Walraven van Halsstraat, Wiardi Beckmanstraat, van der Helm laan. Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat, Zocherstraat. van Banchem- hof, de Bazelstraat. Jac. Romanstraat. Jan Keldermansstraat, Vingboenshof, Jacob van Campenlaan. Voorschoterweg. Stalpaerthof. van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Lammenschans- weg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein). Lammenschansplein. Zoeter- woudseweg, Meloenstraat. Appelstraat, Tomatenstraat. Druivenstraat. Kersen straat, Carbutreweg, Planteynstraat. Kanaalweg (van Lammebrug tot spoor lijn). Vlietweg, Vrouwenweg, Crone- stein (woonschepen). Vit dc VEENSTREEK NIEUW-VENNEP Meer Wonen. De tentoonstelling ,.Meer Wonen", die de gemeente Haarlemmermeer organiseerde om de bevolking op de hoogte te stellen van de uitbrei dingsplannen, heeft in Nieuw-Ven- nep rond de tweeduizend bezoekers getrokken. RIJNSBURG Ebra. De maand mei .heeft voor de kwekers een zeer bevredigend verloop gehad. Een vlotte groei van de gewassen ging gepaard met in het algemeen goede prijzen. Voor wie niet veel geld wil besteden zijn er margrie ten, pyrethrum en andere „buiten- bloeiers" te koop. Duurder zijn de Hollandse anjers, terwijl daarnaast reeds gladiolen, colvillei's, verschei dene soorten lelies en chrysanten verkrijgbaar zijn. De export had deze week weer een belangrijk aan deel in>ie afzet, voornamelijk naar West-Duitsland. KAAS is een kwestie van vertrouwen. Wij garanderen U uitsluitend de le KWALITEIT. „De Landbouwer" Voorstraat 36 Telefoon 2136 "slaagden II.B.S.-diploma ElDEN Voor het diploma 5-A van de Christelijke scholen- a^enschap Leiden-Zuidwest slaag- van Diemen (Voorschoten); Noort (Valkenburg); Jan Oos- ie«m (Voorschoten); Juup Romeijn >p»rschoten); Peter Romeijn (Voor- ~'en); Hans-Arnold Rörholt (Leid- idam); Feike v.d. Scheer (Lei- Wim Vermeer (Voorschoten); v.d. Vijver (Valkenburg); Joop e^allinga (Leiden); Antoinette de zfc (Leiden); Ab Achterkamp Ruud Arnoldi (Voor- iten); Guit Bakema (Leiderdorp); got Belt (Voorschoten); Jos v.d. ;rg (Leiden); Peter v.d. Berg (Lei- te Dymphna van Dam (Valken- Jeannet Have (Leiden); Mieke ïeHoek (Leiden); Hans v. Kempen uitschoten); Willeke Kiemel (Lei- Kees Laterveer (Leiden); Han- ju Remond (Leiden). JS-B: W Groenewold (Leiden); L >ng (Voorschoten). LEIDEN Dc jaarlijkse zomerten- toonstelling in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, staat ditmaal in het teken van de Eskimo's van Oost-Groenland. De expositie is opgebouwd onder leiding van drs. G. W. Nooter, conservator van dc afdeling Noord-Amerika, expert op het gebied van de cultuurverande ringen, die zich onder de Oost- Groenlandse bevolking voltrekken. In 1965 maakte drs. Nooter een reis naar het Angmagssalikdistrict in Oost-Groenland voor 'n onderzoek naar de veranderingen in die cul tuur en om vast te stellen in hoe verre de oude beschavingsvormen zijn blijven bestaan. In 1967 vertrok drs. Nooter weer naar Oost-Groenland, nu voor een onderzoek van een jaar, ter bestu dering van de Europese en Ameri kaanse invloeden op het cultuurpa troon van de autochtone bevolking. Ook in 1970 verbleef hij enkele maanden in het onderzoekgebied. De tentoonstelling, die tot medio januari 1972 zal duren, bevat de resultaten van dat onderzoek-van- jaren in een Oost-Groenlandse cul tuurgemeenschap en geeft een spectaculair beeld, mede door de presentatie van een nauwkeurig nagebouwde Groenlandse woning, van het leven en bedrijf, van de strijd om het bestaan en van een verbazingwekkende vindingrijk heid in de zeer barre levensom standigheden in dat deel van de wereld. Het moge dan zijn, dat de Eskimo (of laten we liever zeggen de Oost- Groenlander, want „Eskimo" is eigenlijk een scheldwoord) een an der, geheel eigen cultuurpatroon heeft, dat betekent zeker niet dat dit als minderwaardig in Europese ogen kan worden beschouwd. Het gezin drs. Nooter s man, vrouw en drie kinderen heeft een tijd onder de bevolking geleefd en ge werkt en werd door dc Oost- Groenlandse gemeenschap, wier bestaan het deelde, volledig geac cepteerd. Van zijn kant accepteer de het ook alles van die samenle ving en nam daaraan volledig deel. De huidige Groenlander moet leven van de zeehonden jacht en zij het in mindere mate. van de jacht op de narwal. De rob verschaft hem vlees en vet. De handel in robben- pelzen is 'n deel van de geldecono mie geworden. Zoals bekend ligt de jacht op zeehonden zeer gevoe lig. in Nederland vooral. Verschil lende acties hebben daarvan ge tuigd. Natuurlijk is het doodknup pelen van jonge robben op de Ca nadese paringskusten een bloed dorstige en onmenselijke zaa"k en de actie daartegen is zeer terecht. Maar men passé er wel voor op zulke acties niet buiten hun pro portie te laten groeien. Uit levens behoud is de Groenlander op de robbenvangst aangewezen. De re cente acties hebben bewerkt, dat de robbenpelzen sterk in prijs daalden, terwijl andere zaken, die uit de opbrengst van de pelshandel konden worden gefinancierd, steeds duurder worden, óók voor de Groenlanders. Dat is een andere kant van de gerechtvaardigde pro testacties. Als de jonge dieren blij ven leven, trekken ze reeds spoedig naar de Groenlandse kusten als noodzakelijk „levensonderhoud" voor de bevolking. Geschat wordt, dat de totale Groen- lander-populatie, een mongools volk dat in de grijze oudheid uit Azië is gekomen, niet meer dan ze ventigduizend mensen telt, ver spreid over Groenland en Ameri kaanse en Canadese ijsgebieden. In Oost-Groenland leven er naar schatting 2500. Ze staan onder Deens bestuur, maar dat bestuur is vrij oppervlakkig. Ze belijden de lutheraanse godsdienst en rond 85 procent van de Oost-Groenlanders is oprecht kerks. Toch komen bij verschillende gelegenheden nog wel oud-heidense gebruiken boven drijven. Het kerstfeest b.v. is vol komen westers. Zelfs de attributen van de kerstviering. De tentoonstelling geeft een ruim beeld van het leven der Groenlan ders van de middeleeuwen tot he den, met uitzondering van de 17e eeuw, de walvistijd van de Hollan ders. Een goed gedocumenteerd boekje is een uitstekende handlei ding bij het bezoek aan de ten toonstelling. Het boekje behoudt zijn waarde ook na het gebruik als gids. Ten behoeve van bezoekers, die in de vakantieperiode van 4 ju li tot 15 aug. wellicht met kleine kinderen komen, is er een crèche w ingericht. Vit dc RIJVSTREEK Veel beter slaagde het duo in drie dansen uit Romeo en Juliëtte van Prokofjef, doch ook hier was de violistenpartij niet vlekkeloos. Gelukkig kwam na de pauze de omslag. Het atonale werkje van Wil Eisma bood Lascae alle gele genheid, zijn technisch kunnen ten toon te spreiden en hoewel Marti- nu wat erg lang van stof is in zijn sonate, met name in het andante, bleef men geboeid door het hechte samenspel, de exact uitvoerende syncopen en de nu veel fraaiere viooltoon. Zodra Lascae zich vrij weet en de compositie een improvisatorisch karakter draagt wordt zijn streek zekerder en zijn spel van hogere klasse. Jet Röling, hoewel wat te individualistisch om geheel als be geleidster te voldoen, gaf hier blijk van grote trefzekerheid en beheer sing van haar partij. De Roemeense dansen, met uit zondering van de wat al te zeer „sul ponticello" gestreken derde dans, slaagden uitnemend en vormden een fraaie afsluiting van een vooral in de moderne sector belangwekkend recital. Beide mu- LEIDEN De tafeltennisvereni ging Scylla heeft de Joegoslaaf Milan Stencel als derde speler voor zijn eerste team aangetrokken. Stencel kwam het afgelopen sei zoen uit in de reserveteam van het Amsterdamse Delta LloycL De 31- jarige chemisch-ingenienr moet het verlies goed maken van Bert van der Helm, die naar Tempo Team vertrok. Het trio, waarmee Scylla de nieuwe competitie zal ingaan be staat nu uit Gerard Bakker, Anton Will van Zoelen en'Milan StenceL ALPHEN Van de Christelijke Technische Avondschool slaagden: Autogeen lassen en elektrisch las sen beginners: Gherrad Abdilaviv (Nieuwkoop), C. Hoogeveen, Joh. van Iperen (Rijnsaterwoude), Th. B. Mas- meyer, L. van Ofwegen, L. B. C. Rombouts, P. Verduin, D. Bloos, M. v/d Zwan (Rijnsaterwoude), P. Geers (Boskoop), J. J. M. Koot (Bodegra ven), J. C. M. Kuipers (Nieuwveen), J. T. M. Tersteeg (Noorden), J. N. I. Wesselingh (Hazerswoude-Rijndijk), L. J. Wolvers (Bodegraven), A. E. M. den Haan (Ter Aar), D. Blijleven (Ze venhoven), J. v/d Berg (Langeraar), D. C. van Amerongen (Nieuwveen). Gevorderden: Joh. Jac. Joentje, F. Schroder, B. G. Zuidam. Elektrisch lassen beginners: N. J. F. Smooren burg (Ter Aar). Gevorderden: F. H. de Rijk (Nieuwkoop), A. Sarelse, P. E. Stolp, J. D. Voets (Hazerswoude), G. Th. J. Wolvers (Bodegraven). ALPHEN Van de tweede groep kandidaten van het Chr. Lyceum slaagde voor h.b.s.-B: F. van Dam, G. J. M. Jalink, P. G. J. Kardol, mej. H. A. Kranendonk, C. Otto, W. J. Sleu tel, W. Stuivenberg, H. v/d Velden, mej. M. Verburg, J. R. Vis, P. C. R. Vreke, mej. M. C. Vrisekoop, F. C. v.d. Willigen en G. Boot (allen Al phen), H. Asscheman en M. C. Blok (Boskoop); mej. M. Bontenbal en mej. F. A. J. den Hertog; J. Démoed en mej. C. Z. Jansen Verplanke (Hazers woude), mej. A. M. C. Horlings (Nieuwkoop), J. C. M. Rodewijk (Langeraar), A. Soede (Nieuwveen). ALPHEN Opnieuw heeft het zuurstofapparaat van de politie gis teren uitkomst gebracht. Een 50-jari- ge Utrechter werd onwel op een bouwwerk in Ridderveld. De politie was er eerder dan de arts en begon met het toedienen van zuurstof, waarna de toestand van de man ver beterde. Hij kon worden overge bracht naar Rijnoord. Later is hij naar Utrecht vervoerd. ALPHEN Ongeval Een jeug dige bromfietsbestuurder, M. van V. uit Noorden, kwam in Rijnoord te recht met een gebroken enkel. Hij wilde vanaf de Korts teekterweg linksaf de Treinweg oprijden, maar gaf een tegemoetkomende auto geen doorgang. ALPHEN In verband met werk zaamheden aan de Kortsteekterweg zal het gedeelte tussen de Lindenho- vestraat en de Treinweg van dinsdag tot en met vrijdag afgesloten zijn voor alle verkeer op meer dan twee wielen. ALPHEN Afgesloten Zwam- merdam begint dinsdag na Pinkste ren herstelwerkzaamheden aan de Swadenburgerdam en de Molen straat. Deze straten zijn dan geheel of gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer, behalve tijdens de weekein den. De busroute is in verband hier mee ook gewijzigd en loopt de eerste week over de Steekterweg en de tweede week over de Vinkenbuurt- Spoorlaan. Zaterdag 29 mei NCREISV: -wandeling langs de Llnge. Vertrek per trein vanaf station Lelden om 8.53 uur. juni uur: spreekuur De Les en De Over- Dlnsdag Stadhuis, 7 tot l Bouwfonds. Breestraat 19, 7 tot 0 uur: spreekuur Chr. Emigratlecentrale. LHJ-gebouw. Levendaal 101. 8 tot 8.30 uur: spreekuur stichting Werkende Jon geren Woensdag 2 juni Stadhuis, 4 tot S uur: spreekuur so ciale raadsvrouw. Donderdag 3 Juni Mlcrotheatcr Vestestraat Imperium met ledene. Vrijdag 4 juni Microtheater Vestestraat 40, 5 uur: Imperium met De Les en De Over ledene. Zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: leden vergadering kunstkring Voor Allen. FILMS CAMERA De dolle dwaze waaghal zen van de scherpe bochten, ,a.l., dog. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. Lef, 18 jaar, vr en zat 23.30 uur. LIDO Barquero, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur. LUXOR Te gek om los te lopen, a.l.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook REX Vriezen we dood, dan vriezen we dood, a.l.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur: Naaktmodellen. 18 jaar. vr en za 23.30 uur. STUDIO Als je elkaar niet meer vertrouwen kan. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur. TRIANON Kellles Heroes. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, telefoon 20085 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, telefoon 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oest- geestse Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rljndljk- straat la, Lelden. Behandeling na ongevallen vallen wordt van dilnsdag 12 uur ('s mld dags) lot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconesscnhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden ZulA-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor informatie telefoon 3392L

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3