Rijnstroom bouwt groepshuizen Tunnclbak Utrechtse baan 1,7 km AIMD gaat door Warenhuis aan e Kapelstraat Promotie UWE IEIDSE COURANT 9 DONDERDAG 27 MEI 1971 Uit de DUINSTREEK NOORDWIJK Vredeswerk- groep. Sinds enkele maanden is in Noordwijk de Oekumenische Vredes- werkgroep aktief. Deze groep is ont staan in 1970, toen een aantal men sen na afloop van de „Vredesweek" een discussie hield. De volgende week zullen in Noordwijk huis aan huis „klappers" worden bezorgd, waarin inlichtingen over de groep worden gegeven. KATWIJK Sportpark. In de eerstvolgende raadsvergadering zul len B. en W. een voorstel doen het half ver harde voetbalveld op het sportpark Nieuw-Zuid om te zetten in een grasveld. De kosten bedragen f 50.000. KATWIJK Woonwagen uitge brand Een van de woonwagens aan de Ambachlsweg in 't Heen is gisteravond door brand geheel ver nield. De brand ontstond doordat was goed, dat bij een oliekachel te drogen hing, vlam vatte. _s Burgemeesters reden mee ALPHEN Ook voor de derde jute van de tweede Alphense ywielvierdaagse kwamen zich isteravond aan de startplaats i gebouw Nabij nog nieuwelin- en aanmelden, zodat het aantal imiddels is gestegen tot 730. nder de nieuwelingen bcvon- en zich het burgemeesterpaar an Zoeterwoude, de heer en «vrouw Detmers, de echtge- ote van de burgemeester van azerswoude. mevr. Ten Hcu- elhof, en de burgemeester van lkemade. de heer Smolders die Ien met de burgemeester van lphen, mr. Gallas en de hoofd- ispecteur van politie, de heer an Voorden deze rit uitreden. NOORDWIJKERHOUT AIMD gaat dcor. Onmiddellijk na het be sluit van de gemeenteraad van Noordwijkerhout om de Stichting Algemeen Instituut voor Maatschap pelijke Dienstverlening, door het in trekken van de gemeentelijke subsi die het werken onmogelijk te ma ken, hebben de besturen van het A.I.M.D. en de secties algemeen maatschappelijk werk, gezinszorg en peuterspeelzalen, alsmede de geza menlijke charitatieve instellingen uit Voorhout, zich over de te nemen maatregelen beraden. Voorop blijft staan, dat de belan gen van de zorgbehoevenden in Noordwijkerhout en Voorhout in het kader van de gehele dienstverlening de doorslag geven. De sectie algemeen maatschappelijk werk diende een motie in, waarin de overtuiging wordt uitgesproken, dat ie besluiten van het A.I.M.D noodzakelijk waren voor een goed functioneren van de bejaardenzorg, en waarin het vertrouwen in het al gemeen bestuur werd bevestigd. De motie werd met algemene stem men aangenomen. De secties spraken tevens de nadrukkelijke wens uit in de huidige organisatie van het A.I.M.D. te blijven werken. De vertegenwoordigers uit de ge meente Voorhout blijven vasthouden aan hun besluit tot samenwerking binnen- het verband van het A.I.M.D. De diaconie der hervormde ge meente verklaart de in het A.I.M.D tot stand gekomen samenwerkings vorm de enige juiste te achten en toe te juichen en de leidinggevende beroepskrachten, de leidsters van de gezinszorg en de maatschappelijke werksters gaven uiting aan hun ver trouwen in het bestuur van het A.I.M D. en verklaarden volstrekt geen behoefte te hebben om van werkgever te veranderen. Tevens besloten- de besturen, des kundige krachten en de overige me dewerkers hun dienstverlenende taak met volle inzet voort te zetten. De heer B J Boland te Oegstgeest is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der Godgeleerdheid op proefschrift getiteld „The struggle of islam in Mo dem Indonesia". De próm. was prof. dr. K A H Hidding. De heer J C Portheine te Oegstgeest is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuurweten schappen. LEIDEN Lerares Ns. Geslaagd voor de akte lerares Ns: Gerda Terpstra te Leiden. Gefeliciteerd! HAZERSWOUDE Hazenswoudse Boys speelt zaterdagmiddag om half vier in Leiden een vrienschappelijke voetbalwedstrijd tegen Sleutels. St. Bernardus speelt op Tweede Pink sterdag vanaf 12.00 uur op het soprtcomplex van DOSR te Roelof- a rends veen een toernooi ZWAMMERDAM Nog geen moment heeft het gouden echtpaar J. Struijk L. B. Struijk-Klink er spijt van gehad, dat zij in 1944 het advies van hun toen reeds in Zwammerdam wonende dochter hebben opgevolgd om uit Dirksland op Flakkee naar Zwammerdam te komen. Als eilandbewoners toist het echt paar zich uitstekend aan te passen aan zijn nieuwe omgeving. De bruidegom was werkzaam in de akkerbouw en uit Zwammerdam trok hij jarenlang de Haarlemmermeer in om bij de boeren de kost te verdienen. Zowel de bruid (71) evenals de bruidegom (75) geniet een uitstekende gezondheid. Zij kregen 5 kinderen, 20 kleinkinderen en 9 achterkleinkinderen. Gemeenteraad Leiden LEIDEN Maandag, 7 juni, half 8, komt de raad bijeen. Agenda: Voorstel inzake het verlenen van ontslag aan de heer P. C. Hilgersom als lid van de Raad van Bestuur van de Stichting tot exploitatie van be jaardencentra; Benoeming van leden van de Raad van Bestuur van de Stichting tot exploitatie van bejaar dencentra: Voorstel inzake het ver lenen van ontslag aan de heer Cossée uit zijn betrekking van hoofd van de Hammarskjöldschool en aan de heer J. Ravensbergen uit zijn betrekking van hoofd van de Du Rieuschool; Voorstel om de minister van onder wijs en wetenschappen te verzoeken een gemeentelijke school voor hoger economisch en administratief onder wijs, een gemeentelijke hogere in- formatica-school en een gemeentelijke hogere technische schoql op te nemen in het plan van scholen en deze scholen voor bekostiging uit 's Rijks kas in aanmerking te brengen met ingang van 1974; Voorstel inzake het beschikbaarstellen van gelden voor de aankoop van brandslangen ten behoeve van de brandweer; Voorstel inzake verhoging van het beschikbaar gestelde krediet voor het aankopen van onroerende goederen in het ge bied, begrensd door Herengracht, Nieuwe Rijn, Zijlsingel en Zuidsingel: Voorstel inzake hel verkopen van grond in de Zwanburgerpolder te Warmond aan de gemeente War mond; Voorstel inzake het garan deren van de betaling van rente en aflossing van een aan de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren te verstrekken hypothecaire geldlening, voor het pand Haven 10: Voorstel inzake wijziging van de Electriciteits- verordening en de Gas verordening: schoolzaken. LEIDEN Kweekschool Voorbe reidend onderwijs. Bij de examens ter verkrijging van de akte als leid ster bij het kleuteronderwijs zijn geslaagd: J. F. Alt, J. E. J. de Bruin, J. M. M. van denn Brink, E. J. Dijk stra, A. M. N. Fontein, L. M. Frie- link, M. R. Gravemeijer, Th. J. A. Jansen, Th. A. M. van Loon, A. E. Matze, M. D. van Meurs, G. O. D. van 't Oostende. W. Oster. S. Plan ten de Vassy. M. C. Peute. E. C. Le Poole. J. C. G. Scheeres, A. J. Schuitemaker. M. C. E. van Staden, M. Th. A. Stuvel. W. C. Suttorp, M. Tjepkema, L. M. W. Vandeuren, O. M. Vos, B. van Wijngaarden. ISSE Vele ingezetenen van >e hebben zich al jaren geëergercl de vervallen boel in de Kapel- at. Wij vernamen nu dat een atwinkelbedrijf voornemens is op terrein een warenhuis te gaan hten. waarvoor óók de terreinen de firma Gerrit Segers zouden den aangekocht. De oppervlakte ongeveer 2000 m2 worden. Het d van de fam. Van Parijs, het huis op de hoek Grachtweg- lstraat, zal vrij spoedig worden ■uimd en onder slopershame val- Op die plaats gaat de firma nders (Cash en Carry) een nieuw d stichten. De vestiging van sh en Carry" in de bollenschuur j de firma Van Parijs is nog al- een noodoplossing. iderscheiding na 60 jaar lidmaatschap - TARMOND Een ononderbroken naatschap van zestig jaar van een dezelfde organisatie mag in het misatieleven toch wel een uni- - i genoemd worden. Aldus de heer fikking, voorzitter van de bond werknemers in industriële be ven, afdeling Warmond, tot de H. v. d. Drift, de jubilaris, -in f feestelijke bijeenkomst van deze nisatie. Bij deze herdenking wa- o.m. aanwezig het lid van het fdbestuur de heer A. Loomans, vaardigden van het NKV als- e de heer M. van Ginneken, ■ictsbestuurder. amens het hoofdbestuur werd de laris een onderscheiding uitge- t. terwijl ook de voorzitter van )ond, de heer Sikking, en het t de jubilaris geschenken aan- n. [JNSBURG Vandaag beleefde sburg weer een hoogtijdag. Het d mag dan niet meer de plaats fen die het vroeger had, naar de van de naardenmarkt leeft toch rechtgeaarde Rjjnsburger met lachting toe. Het weer was best e stemming ook. De scholen wa- jicht, zodat ook de kinderen een lelplezierige dag hadden. Toch 'gek. In ieder geval voldoende 0c markt te laten voortbestaan, handel was levendig. dsn. Voorburg he? "t nog even de tijd om een definitieve beslissing te ne men. want het werk in Den Haag kan onafhankelijk van de wijze waarop het wegenplan in Voorburg wordt uitge voerd. worden doorgezet. Bovendien neemt het werk aan de tunnelbak meer tijd in beslag, dan de wegenaan leg in Voorburg ALPHEN Dezer dagen is men op het terrein van de Martha-Stichting „Rijnstroom" begonnen met de sloop van het zestig jaar oude Prinses Julianahuis, foto, het enige grote onderkomen voor de kinderen, dat nog voor de bewoning van de pupillen werd gebruikt. Het betreft hier de kinderen in de leeftijden rond de tien jaar, de schoolgaande jeugd dus. Zij verbleven tot nu toe in grotere zalen en gemeen schappelijke slaapzalen. Reeds een vijftiental jaren ge leden werd een begin gemaakt met het onderbrengen van de kinderen (aanvankelijk de meisjes) in kleinere groepshuizen met hoogstens 15 kinderen. Enkele.jaren geleden verhuisden de grotere jongens uit het jongenshuis aan de Julianastraat naar de groeps huizen voor jongens aan de Verlengde Marnixstraat. Om de opleiding en begeleiding van de kinderen nog meer te kunnen verbeteren was het nodig ook de jon gere kinderen uit het grote verband onder te brengen in groepshuizen voor hoogstens 14 kinderen. In deze laatste worden zowel jongens als meisjes uiteraard ook in leeftijd verschillend ondergebracht. De vier groepshuizen die ter vervanging van het Prinses Julianahuis worden gebouwd, zullen na de sloop van dit gebouw, waarmee men inmiddels is begonnen op hetzelfde terrein verrijzen. Met het project „De Arendshorst" heeft men nu twee grote bouwobjecten onder handen. In totaal is hiermee een bedrag van rond twee miljoen gulden gemoeid. Men hoopt beide volgend jaar, als de Martha-Stichting ne gentig jaar bestaat, officieel in gebruik te nemen. De nieuwe groepshuizen in De Bongerd zijn alle van hetzelfde type en worden in z.g. systeembouw opgetrok ken door de Bouwindustrie Schutte te Zwolle. Bij de situering is zoveel mogelijk rekening gehouden met de begroeiing van het terrein. Elke woning bevat op de begane grond een grote huiskamer met eethoek en zithoek. Er is een knutsel- kamer alsmede een spreekkamer die ook als studeer kamer gebruikt kan worden. Op de verdieping bevinden zich de slaapkamers. Deze zjjn gesitueerd rond een centrale ruimte waarin de toiletten en de douches komen. In elk groepshuis zullen minstens drie leiders of leidsters aanwezig zijn. Ook De Arendshorst krijgt een ander aanzien dan voorheen in de inmiddels gesloopte oude school het ge val was. De jongens die daar hun verblijf hadden krij gen hu een veel moderner en sfeerrijker onderkomen met tal van mogelijkheden zowel wat recreatie als studie betreft. Er komt een centraal speelterrein met een kinder boerderij. Ook gaat men in de Martha-Stichting nog wat doen aan milieuverbetering. Tot nu toe loost men alle afval water enz. via tanks in de sloten. Nog dit jaar zal een begin worden gemaakt met het bouwen van een eigen riolering die aangesloten zal worden op het riolerings systeem van de gemeente. Ook de woningen in de Tuinstraat en Raadhuisstraat zullen daarop worden aangesloten. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Langzaam maar zeker begint de doortrekking van rijksweg 12 tot aan het Ma lieveld, de „Utrechtse baan", gestalte te krijgen. Op verschil lende plaatsen in de stad wor den voorbereidende werkzaam heden verricht, zoals op het kruispunt Bezuidenhoutseweg- le Van den Boschstraat. Het ministerie van verkeer en wa terstaat heeft enkele schetste- keningen van het projekt ge publiceerd, die we hierbij af drukken. Het belangrijkste deel van het werk bestaat uit de aanleg van een ver diept gelegen weg, ongeveer 5 meter onder het straatniveau. Hiervoor zal een open tunnelbak worden gebouwd, die een breedte van ongeveer 30 meter krUgt, genoeg voor drie rijstroken in beide richtingen. Om dwarsverbindingen in de stad mogelijk te maken, zullen op verschil lende plaatsen viaducten over de tun nelbak worden gebouwd. Op deze ma nier zullen de Prinses Marijkestraat, Juliana van Stolberglaan, Theresia- straat en de Bezuidenhoutseweg over de tunnelbak worden gevoerd. Bij de Schenkkade en de Juliana van Stol berglaan komen verbindingen met het plaatselijke stratennet, echter alleen van en naar de richting Voorburg- Gouda-Utrecht. De totale lengte van de tunnelbak wordt 1700 meter. Academische examens LEIDEN Geslaagd voor doet. ex. Duitse taal- en letterkunde: de heer J P Jungerlus (Vlaardlngen); doet. ex. Japanse taal- en letterkunde: mej. E G de Poorter c.l. (Elsene. België); kand. ex. psychologie: de dames A L v d Gugten (Rijswijk), A R C M Juypers- Brulng (Noordwijkerhout). A G Gron del (Leiden). J Y Keursorst (Rijswijk). P C Koefoed (Voorburg), E M P van Laere (Den Haag). M Schreuder (Den Haag), C van Zuiden (Den Haag), de heren W F van den Berg (Zoeter- meer). A C A Leppers (Leiden). Th A L v d Linden (Rijswijk), L M W Verde- gaal (Den Haag) A A Zandbergen (Lisse): doet. ex. pedagogiek: de da mes M P J Schoone (Den Haag). M A P Verdegaal (Leiden); doet. ex. psy chologie: de dames M W Schaper (Barendrecht), A E van Willigenburg (Dordrecht), de heer J W Th Kriek (Breda); kand. ex. psychologie: de heer W J Gerstel (Voorburg); kand. ex. kunstgeschiedenis: mevr. C P Mauritx- Boeye (Amsterdam); kand. ex. Duitse taal- en letterkunde: de heer A L Donckers (Oosterhout). ZOETERWOUDE Raiffeiscnbank. Uit het jaarverslag van de Coöp. Raiffeisenbank Zoeterwoude blijkt dat de gunstige ontwikkeling zich ook in 1970 heeft voortgezet. De omzet steeg met 38 min naar bijna 185.000.000,De spaargelden ste gen tot een totaal van 11.827.000. Het aantal dagboekposten ging met 35.000 omhoog naar 138.000. Het winstsaldo over 1970 was 34.190,96. Overigens wordt met de aanleg van de U.rechtse baan niet gewacht tot men in Voorburg heeft besloten welk tracé de rijksweg daar krijgt. Een technische commissie heeft inmiddels verschillende alternatieve voorstellen voor liet tracé door Voorburg in een rapport verwerkt en aan het college van b. en w. van Voorburg aangebo- LEIDEN, 26 mei De heer A van der Zwan te Oegstgeest is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der genees kunde op proefschrift getiteld „Hy pofysetumoren pituitary tumors". De promotor was prof. dr. W Luyendijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9