Krant van FORMAAT Remia TV-commentaar Medelijden NOS-muziekquiz eindigt Pinksteren voor televisie Studenten stellen verlanglijst op Hoger beroep in zaak meineed burgemeester? Er komen in ons land meer huiszwa luwen BBC draait geen drug-platen meer laatste slawens Politieman in VS gevaarlijk beroep Toeristische route bedreigt Jongen koopt buks en pleegt overval de natuur Leven en welzijn strop voor kas van Jaarbeurs Indianen in Kenmerk - 15 WOENSDAG 26 MEI 1971 De televisie doet het beter, wan neer zij actie kan tonen, dan wanneer zij moet uitleggen, waarom die actie eigenlijk wordt gevoerd, heeft een- deskundige eens geschreven. Bijvoor beeld: wie herinnert zich niet de beelden van de Maagdenhuisbezetting en wie weet nog, waarom het werd bezet? We hadden gisteren een beetje medelijden met de schrijvende colle ga's, die even in beeld kwamen in Avro's Televizier, terwijl ze vlijtig de uitspraken noteerden varê een advo caat in de zaak-Femmy de' Vries. Want de televisie was allang gaan strijken met het interessantste gege ven. Dat was onmogelijk in woorden weer te geven. Het was de demon stratie van vaders, moeders en oma's buiten het gerechtsgebouw. Het ging volgens het boekje: aanvankelijk werd er voornamelijk aangevoerd, dat een kind bij de moeder hoort, maar al gauw werd er geroepen, dat binnenkort de buitenlanders hier de baas zullen zijn en tot slot werd de Italiaan Piazza met de dood bedreigd. („Bij mij ging hij er aan.") Tussen die verschillende fasen in klonken al lerlei gruwelverhalen, waarvan Piaz za er tenminste één kon ontzenuwen. Een aan hem toegeschreven uitspraak was volgens hem van zijn ex-schoon moeder. Staphorst is groter dan je denkt, zou je soms zeggen, als daar mee aan deze gemeente geen onrecht zou zijn aangedaan. Op het andere net had de KRO een goede reportage over missionarissen, die het financieel hoe langer hoe slechter maken, wanneer ze met ver lof naar Nederland komen. Het was vooral schrijnend, wanneer hun posi tie werd vergeleken met die van de vrijwilligers in het ontwikkelings werk. Het ene idealisme betaalt ken nelijk slechter dan het andere. De rooms-katholieke kerk is ook niet hetzelfde als de Nederlandse over heid, dat is waar. Misschien kwam het daardoor, dat de ondervraagde religieuzen zo bescheiden over hun noden en verlangens spraken. C. J. L. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een delegatie van Amsterdamse studenten heeft gisteren een lijstje met verlangens voor de komende kabinetsperiode ge deponeerd bij de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. F. J. .F M. van Thiel. Op een metershoge muurkrant die ze voor de Kamervoorzitter uitspreid den wordt het „failliete beleid" van minister Veringa veroordeeld. De kri tiek betreft het „rigoureus bezuini- gingsstreven", de onvoldoende toewij zing van personeel, de huisvesting m de voorgestelde studieduurverkor- Ing. De actie werd gesteund door de .tudentenraden van Groningen, U- treoht, Nijmegen, Wageningen en Am sterdam. De studentenoppositie demonstreer de met de tocht naar het Binnenhof niet alleen ongenoegen met de poli tiek van de demissionaire minister van onderwijs, maar ook hernieuwde belangstelling voor het parlementaire gebeuren. In Amsterdam wordt door de ASVA deze week ook weer actie gevoerd in de stijl van een a twee jaar geleden: een anti-Posthumus- brochure, een strijdplan „aktieve uni versiteit", een aktiedag voor psycho logen en een „grote strijddag" op 28 mei. DEN HAAG Mr. J. H. van Wijk, lid van de Eerste Kamer voor de PSP heeft minister Polak gevraagd of de boete van 750 die de rechtbank var. Roermond heeft opgelegd aan de bur gemeester van Montfoort wegens meineed niet zozeer afwijkt van de straf die in het algemeen in dergelij ke gevallen wordt opgelegd, dat toet sing van dit oordeel aan een hoger rechterlijk college gewenst is. De heer Van Wijk vraagt de mi nister of hij de bevoegde ambtenaar van het openbaar ministerie opdracht wil geven tegen het vonnis hoger be roep aan te tekenen, voor het geval hij het met de zienswijze eens is. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vooruitlopend op de week van de koorzang, die van 30 mei tot en met 6 juni door de NOS wordt gehouden in samenwerking met de federatie van Nederlandse Zangersbonden organiseert de NOS- radio een quiz getiteld „puur zang" Aan deze quiz, met vragen over mu ziek nemen vertegenwoordigers deel van de verschillende koororganisaties. Drie uitzendingen hebben reeds plaatsgevonden (9, 16 en 23 mei) en tot de radiofinale zijn doorgedrongen: de teams van de Koninklijke bond van christelijke zang- en oratoriumver enigingen, het Kon. Ned. Zangers Verbond en de Kon. bond van zang en oratoriumverenigingen. Pe jongste deelnemer is Bruno Gerritsen, die met zijn 15 jaar behoort tot het team van de christelijke bond. Twee van de drie teams uit deze radio-finale (uitzending zondag 30 mei van 16.15 - 17.00) zullen tegen Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Het aantal huiszwaluwen in ons land neemt sterk toe. Dat is gebleken uit een onderzoek dat de laatste vier jaar is ingesteld. Een van de belangrijkste facto ren waardoor het aantal huiszwa luwen toeneemt is waarschijnlijk het feit dat de vogels steeds meer broedgelegenheid in ons land krijgen. Huiszwaluwen maken namelijk hun nest bij voorkeur onder overstekende daklijsten. Bij de nieuwbouw worden tegen woordig meer dan vroeger over stekende daklijsten toegepast. Uit een rapport van de Konin klijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging blijkt dat er bij een onlangs gehouden telling in ons land ongeveer 62.500 nesten van huiszwaluwen gevonden zijn. De vogels bouwen hun nest in deze tijd van het jaar, als er ten minste aan drie voorwaarden voldaan Is: er moeten klei, insec ten en een geschikte nestelplaats zijn. Bleken er in 1962 hoogstens tienduizend broedplaatsen te zijn, in 1970 telde men er In 513 ge meenten al 36.570. Ook kunstnes ten, gemaakt van klei of houtbc- ton werden door deze zwaluwen in gebruik genomen. De tellingen per provincie lo pen nogal uiteen. In Zeeland en Overijssel bedroeg het geschatte aantal nesten resp. 17.000 en 10.000, waarmee deze twee pro vincies dc meeste huiszwaluwen herbergen. Dc oorzaak daarvan mag worden gezocht in de „zui vere" lucht en de vette kleigrond. In een geval werden in Ooste lijk Flevoland maar liefst 240 nesten aan een gemaal geteld en aan een boerderij in de Wierin- germeerpolder 195 tegelijk. De baas boven baas-kolonie en ver moedelijk de grootste huiszwalu- wenvestiging van West-Europa werd gevonden in Zaamslag. ten westen van Terneuzen. Daar werden in 1970 aan de boerderij „Dc Kraaghoeve" wel 260 nesten geteld, welk aantal groeide van acht in 1958. elkaar strijden voor de televisie-fina le. De uitzending van deze tinale zal plaatsvinden op tweede Pinkster dag van 15.02 - 16.00 uur op Neder land I. Aan deze quiz op de televisie zullen ook de kijkers thuis kunnen deelne men. De winnende kijker krijgt een reis voor twee personen naar Wenen aangeboden. Quizmaster is de componist Robert Heppener; de jury bestaat uit onder meer Anton de Beer (voorzitter), Ge rard Olie, A. J. V. Janmaat en" H. F. Brune. De produktie heeft Robbert Jan de Neeve. De deelnemers, zowel in de studio als thuis, zullen goed beslagen ten ijs moeten komen, dat hebben de vorige uitzendingen geleerd. De gisteravond opgenomen radio-finale was enerve rend, omdat de drie teams elkaar weinig toegaven. LONDEN (AP) De BBC heeft besloten geen liedjes over drugs of druggebruik meer uit te zenden. Zelfs liedjes, waarin in bedekte termen slechts toespelingen op verdovende middelen worden gemaakt, zijn voor de BBC voortaan taboe. De eerste groep die hiervan het slachtoffer is gewortïen, was Mungo Jerry, een popgroep, die in Engeland erg bekend is en in Nederland popu lair werd door een optreden op het popfestival in Kralingen. Op hun nieu we plaat komt een 17 minuten du rend nummer voor, Lady Rose geti teld, waarin wordt gesproken over Morphine Annie an Cocaïne Sue. In de tekst komt verder de zin voor: wie wil er vrienden als je sneeuw kunt krijgen. Met sneeuw wordt cocaïne bedoeld. Dit nummer werd vijftig jaar geleden geschreven door de Amerikaan Huddie Leadbet- ter. U kunt me zo blij maken. U, mevrouw voor wie ik gekweekt ben. Ik zal lachen als u mij de blaadjes afrukt. Ik zal niets laten merken als u mijn pas geboren, nauwelijks groene binnenblaadjes plukt. Doe met me wat u wilt. Eén wens slechts. Sla-saus van zonnebloem olie. Alleen Remia maakt die sla-saus. Van 170 ct voor 140 ct. Verse sla-saus uit een vacuumfles. Doet u het? zonnebloem sla-saus WASHINGTON (AFP) In 1969 zijn in de Verenigde Staten op een to taal van 240.000 politiemannen er 86 bij de uitoefening van hun functie ge dood en 35.200 gewond, aldus een ver slag van het FBI. Ongeluk in Münster bij schietoefening HANNOVER (DPA) Bij een on geluk tijdens een schietoefening in Münster zijn zeven Westduitse mili tairen gewond. Enkelen van hen zijn er ernstig aan toe. Het ongeluk gebeurde toen een ka non van een tank onverwacht een salvo oefenmunitie afvuurde. De sol daten. die op de tank zaten, werden door het mondingsvuur getroffen. Vanavond te horen HILVERSUM I NOS 19.00 uur Openbaar Kunstbezit; 19.20 uur Snif, informatie uit de wereld van de lichte muziek; 20.00 uur Woensdagavond - Muziekmagazine; 22.38 uur Mensen, ontmoetingen, me ningen HILVERSUM II VARA 19.35 uur VARA-Dansorkest; 20.05 uur Melodieënexpres, 20.45 uur Schiphol - zomer 1971, klankbeeld 21.45 uur Muziek van deze eeuw 22.50 uur Jazz Magazine. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Door koelbloedig ingrijpen heeft een verkoper van een sportzaak in de Ceintuurbaan gister middag voorkomen dat een demon stratie van een luchtbuks aan een 17-jarige klant uitliep op een gewa pende overval op dc kassa van dc zaak. Van een verslaggever UTRECHT De 'grote milieumani festatie „Leven en welzijn" in de U- trechtse Jaarbeurs is voor de Konink lijke Jaarbeurs, organisator van het evenement, uitgedraaid op een finan ciële strop. w ¥7" 1 Toen zondag de manifestatie werd Gistermiddag kwam de 17-jarige G. W. A. O. de sportzaak binnen. De jongen zei een luchtbuks te willen kopen. Nadat hij er een had uitge zocht en zich had laten demonstreren, bestelde hij nog een bijpassende tele scoopvizier en een doosje kogels. Terwijl de verkoper naar de kassa ging om een bon uit te schrijven, lad- de O. het wapen, deed een stap ach teruit en riep: „En nu wil ik ook het ge.ld uit de kassa hebben," waarbij hij het wapen op de verkoper richtte. De verkoper, de 23-jarige P. J. Tel genkamp, riep om hulp en greep de buks bij de loop. O. rukte zich los en vluchtte met het wapen de straat op, achtervolgd door T. Een toevallig op een motor passe rende agent werd door T. te hulp ge roepen en zette ook de achtervolging in. Op het moment dat de agent de jongen wilde aanhouden, richtte de knaap het geweer op hem. Toen de agent zijn pistool trok gaf O. zich echter gewonnen. Hij is ter beschik king van de kinderpolitie gesteld. Van onze correspondent MAASTRICHT Het comité Her beplanting Zuid-Limburg, waarin een grote groep vooraanstaande Limbur gers zitting heeft, heeft de ANWB verzocht, de bekende Mergellandroule door Zuid-Limburg op te heffen. De reden van het verzoek is het gevaar voor aantasting van het natuurschoon door het intensieve gebruik, dat auto mobilisten, motorrijders en bromfiet sers van deze route maken. Tijdens het paasweekeinde reed bijvoorbeeld een grote file auto's bumper aan bumper bijna stapvoets over het tra ject Mheer - Noorbeek, op de smalle wegen, wandelaars en fietsers van de weg drukkend. Een ander nadeel van de grote be langstelling van automobilisten acht het comité de „drang van gemeente en provincie tot het aanleggen van toeristische snelwegen door Zuid- Limburg". Als voorbeeld wees het co mité het eerdergenoemde traject Mheer - Noorbeek aan, waar bulldo zers druk doende zijn. zo'n toeristi sche autoweg aan te leggen, bomen, hagen en oude boerderijen op hun weg vernielend. Het comité heeft de ANWB dringend verzocht, in het na tuurgebied Zuid-Limburg in elk ge val geen nieuwe toeristiche routes te ontwerpen. 159 Toen gaf hij over en dat deed bijna net zo'n pijn als de slagen even tevoren. Vandaar de emmer. Alles voorbereid. Voor alles gezorgd. De vloer niet smerig maken. Meesters in hun vak. Vergeten niets. Zo dacht de andere, eigenaardig ongeïnteresseerde Berckheim in hem terwijl hij zelf in elkaar geslagen, bloed en slijm spuwend over de emmer gebogen zat en het was ook die ander, die met een zware tong sprak: "U bedoelt - de plexus solaris. Dat heeft u zeer duidelijk ge demonstreerd. Overtuigend duidelijk." Vervolgens begon hij te lachen. Hij wist hoe dwaas dat klonk, idioot, maar hij kon er niets aan doen; in werkelijkheid lachte die ander in hem, terwijl hij zelf enorm bang was voor de nieuwe pijn die nu on getwijfeld zou volgen. "Waarom lacht u, Berckheim?" "Neemt u mij niet kwalijk." Alexander Berckheim richtte zich op, veegde met de rug van zijn hand zijn mond af en schudde met zijn hoofd om de sufheid te verdrijven die tussen hem en het gezicht achter de lamp taaie, grijze sluiers legde. "Waarom lacht u, Berckheim?" herhaalde de man achter de lamp zijn vraag. "Het is de emmerDie doet mij herinneren aan mijn eerste les in de ontleedzaal van de universiteitskliniek zei Alexander Berck heim. Zijn hele gezicht deed hem bij het spreken pijn, maar hij sprak desondanks verder, van woord tot woord tastend, zich inspannend de draad niet te verliezen; want slechts zolang hij sprak en zolang de man achter de lamp bereid was naar hem te luisteren, was hij veilig voor die anderen die achter hem stonden en op het volgende knikken van de ondervragingsambtenaar wachtten. "De professor die ons toen anatomie doceerde, liet ook een paar emmers klaarzet tenTwee of drie ervan werden prompt benut. Dat was elk jaar hetzelfde. Zoals hier. Ook u zet een emmer klaar voor u begint dc mensen op uw manier anatoraie.te doceren. Plexus solaris, gitaar met orkestbegeleiding." "Wat bedoelt u daarmee?" "Gevangenistaal. Gitaarspel wordt een scherp verhoor genoemd. Als u mij zoals vandaag verhoort dan wordt dat gitaar met orkest- begeleiding genoemd." "En verder?" "Het gaat niet veel verder", zei Alexander Berckheim moe. "Als een bekentenis afgedwongen is, wordt je naar de kerkers van de Kleine Loebjanka gebracht tot dc sjoeba* je afhaalt en je naar het dodenschip brengt. Stipt om zeven uur 's avonds. Genadeschot. Einde." "Zal ik hem tot zwijgen brengen?" vroeg dc stem van een man van achteren. "Laat hem spreken", zei dc man achter de lamp. "Dat was alles", zei Dr. Berckheim. "Wat kan cr nog meer zijn na het dodenschip?" "IJ kunt zich die gang besparen, Berckheim." "Dat weet ik. Met een waarheidsgetrouwe verklaring "Waar bevindt Solowjew zich?" "Ik ken niemand met die naam." "Welke opdracht heeft hij van u gekregen?" "Tk heb die Solowjew nog nooit gezien. U kunt mij in elkaar slaanIk weet niet waar u over praat. (Wordt vervolgd) HILVERSUM In Kenmerk, de actualiteitenrubriek van de kerken, zullen vanavond (half acht, Neder land I) authentieke getuigenissen te zien zijn van gemartelde en verdre ven Indianen in Columbia en Bolivia. Dit primitieve filmmateriaal is langs illegale weg naar Europa gekomen. Verder in Kenmerk een gesprek met de Anglicaanse priester Pierre Dil over de moeilijke situatie waarin Zambia verkeert. selaar van de Jaarbeurs had 100.000 verwacht, een bezoekersaan tal, waarmee de Jaarbeurs de kosten er uit zou kunnen halen. Hoeveel de Jaarbeurs in „Leven en welzijn" heeft geïnvesteerd wilde men niet meedelen, maar de heer Butselaar noemde onlangs een bedrag van drie ton. Daarvan moest een ton door de entreegelden worden gedekt. Uit een enqnète is gebleken dat de bezoekers de opzet van de manifesta tie over het algemeen wel waardeer den. Oorzaak van de slechte opkomst is mogelijk het slechte weer, zegt men bij de Jaarbeurs. De Jaarbeurs had de manifestatie bij wijze van experiment georgani seerd. Of men nog eens een soortge lijk evenement gaat houden, lijkt niet waarschijnlijk, maar is momenteel nog onderwerp van studie, aldus een woordvoerder van de Jaarbeurs. Smidje Verholen en de veedieven van Texas 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: dame Angot". Damp rag. Ri- lendgymnastiek. dln' the riff. Fat mamma Shufflin' and rollln' <K) Reclame. NOS: 19.05 Den We'ie sonna rock. New kind ■I7-20 (S) Da8 met een plaatje (gr.) 8.00 Nieuws 8.11 Radiojournaal. 8 20 (S) Dag met een plaatje Haag vandaag. 19.10 <K) Pre- of fcelin'. There ain't enough <velvolg). 30-8.33 De gr«>ent mlère: filmkijken en filmma- room here to boogie. Big nr,an* Morcenmiain.. ken. IKOR/CVK/RKK19.30 Bob's boogie. Elephant rock Kenmerk: Informatierubriek over kerk en samenleving. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: Openbaar Kunstbezit. Orde 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 van Vrijmetselaren: 19.10 Ge- (k> Reclame. 20.20 Zendtijd sprekken. NOS: 19.20 (S) Politieke Partijen. 20.30 Staats- S.N.I.F.Signalementen, loterij. NOS: 20.35 Mildred nieuws, informatie en feiten Pierce, speelfilm. (Rijkskeu- uit de wereld van dc lichte ring: 18 Jaar). 22.30 Uitzending muziek. 19.50 Programma voor stichting Socutera. 22.35 Studio blinden en slechtzienden. 20.00 Sport. 23.00 (K) Eigentijds: te- Dr Jive iives. Race horse. Egg head. How about that jive. Li'l dog. Muziek u "The Subterraneans' (S) Woensdagavond - muziek magazine. waarin nieuws, re portages. interviews en com mentaren over muziek, alsme de klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.38 (S) Mensen, ont moetingen. meningen. 23.55 - 24.00 Nieuws. levisleverbeelding schouwspel Fata Banana 23.30 - 23.33 (K) Journaal. KAIHO HORGi Nederland II. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Re clame. VARA: 19.05 Midweek: Hilversum II. 298 m. NOS jongerenprogramma. STER: 18.00 Nieuws. VARA: 18.11 Ac- 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 tualltelten. 18.20 Uitzending (K) Journaal. STER: 20.15 (K) van het GPV. 18.30 (S) Klink Reclame. VARA: 20.Z0 (K) Klaar, zonder nonsens. 19.30 koos Postema op woensdag 2: Nieuws. 19.35 (S) Dansorkest actualiteit en amusement solisten. 20.05 (S) Melo- NOS: 22.00 - 22.05 (K) Journaal. dieën Expres. 20.30 Lichte 23 Ji grammofoonmuzlek. 20.45 Nederland I. Schiphol - zomer 1971. klank beeld. 21.15 (S) Promenade Or- België Nederlands, kest met zangsoliste. 21.45 <S) Fabeltjeskrant. 18.55 Voetbal - «Ier Muziek van deze eeuw (opn.). rechtstreekse reportage van de 12 50-13 YÓ Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Bacü- nerie: klassieke- en amuse- mentsmuziek (gr). (7.30 zon- Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten: 8.00-8.10 Nieuws) 8.25 Overwe ging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor dc huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnas tiek voor de huisvrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogische rubriek. 10 20 (S) Muziek uit de Barok (opn.) KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.! 8.30 Morgenwijding. NOS: 9.00 Herhalingen en inci dentele programma's. 9 35 Wa terstanden. AVRO: 9.40 School de film radio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (om 11 00 Nieuws) 11.30 Voor de vrouw (om 11 15 Beursberich ten) 12.30 Modern platteland. 12 35 Wekelijkse sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojour naal. 13.30 Muziek aan het hof van Oranje-Nassau (I) 14.05 (S) Negentiende Eurpese Muziek festival voor de jeugd te Neerpelt (België). 14.30 Biels Co: strip. 15.00 Palet: voor de zieken, ifi 00 Nieuws. 16.03 Land der Muzen: kunsfcmaga- 17.00 Mobiel: programma muziek, actualiteiten en radio spelletjes met onder meer om 17.40 Alles voor de klub: 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vokale muziek. (10.00 v enen .i ju Medede- Nieuws). EO: 11.00 Nieuws. 23.30 (K) Eigentijds: zie ungén^NCRV-" i2*.wTUL06-Vast: 11-03 Verzoekplaten programma 1 »-i H I - ,0 or - gevarieerd programma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelin- wedstrijd Denemarken - Bei ts j- (io Mededelingen t.b.v. land- 18.45 (K) tuinbOUW; 12.30 Nieuws: 12.41 Nu: actualiteiten; Middaspauzedlenst hervormde kerkdienst: 13-14 12 26 van Cr? voo>' zieken. VPRO: gen. 22 43 Actualiteiten. 22.50 gië (plm. 19.45 Nieuws.). 20.45 Rebus> 14.05 Schoolradio. 14 30 12.00 Nieuws. 12.03 Felix Meur- ders Show. 13.00 Nieuws. 13.03 The Joe Blow Show. KRO: 14.00-18 00 Pop-mixture. (14.00. 15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws). „Ja, dat was de brief..." zei de smid met een ernstig gezicht. „Zo zo..., dus die twee kerels zijn onder val se voorwendselen met deze brief hier gekomen, net doende of ze smidje Verho len waren. Hoe zagen ze er uit?" „Het was tuig van de richel, waarde Verho len," antwoordde Andy. „De een was een grove dik zak met een ordinair bol hoedje op en de kuif van die andere lag in prachtige ondulaties om zijn vette schedeldak heen. Hij had een sjieke knevel en stonk een uur in' de wind naar goedkope parfum!" Smid je Verholen schrok ervan, toen hij dat hoorde. Hij dacht meteen aan de twee hem zo goed bekende boe ven maar nee, dat was onmogelijk, dat was volkomen ongeloofwaardig. Het moest totaal onmogelijk wezen, want Jantje en Sjarl waren toch verdronken, toen ze aan boord van de Ohio getracht hadden er vandoor te gaan met het slimme dingetje van dr. ir. BlikslagerHij vertelde alles aan Andy Malone en die zuchtte: „Goeie mensen, Verholen! Dat lijkt wel zo'n stripverhaal met mooie plaatjes, dat je altijd in de krant ziet staan! Maar als jij nou gelijk hebt, hoe zijn die namaakbaron en zijn verpleegster er dan in geslaagd heelhuids aan dc vaste wal te komen?" „Ik weet het echt niet," zei de smid. „Misschien kunnen we het ze wel vragen. U heeft ze toch opgesloten in de cel, zoals u zei?" „Die verrassing zullen we tot morgenochtend bewaren," lachte Andy. „En ik beloof je een ding, Verholen. Als jij werkelijk een goeie smid bent, dan is er plenty werk voor je op de ranch. Slaap wel. beste kerel. Ik zal Sambo zeggen, dat hij je een keurige kamer geeft." Zulks geschiedde en even later leidde Sambo hem een kleine, maar frisse kameer binnen. „Hier mag u slapen doen," zei Sambo. „Ik zal alles voor u doen, als u dat wilt." 21.00 De man die tus sen Hitier en dc wereld stond. Een gesprek met Dr. Schmidt. Pianorecital. 15.00 Her vormde middagdienst. NOS: 15.30 Operettemuziek (gr) 16.00 TELEVISIE VY\\vo\n Televisie Nederland I. NOS: GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP Fragm. uit „La Fille de Ma de minderheid. NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel pro gramma met muzikale iilustra- Nederland I NOS/NOT: 10-45 - 14.00 - 14.25 SchOOl-tv

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 15