Dronten leverde geen gereformeerd bolwerk op Jongeren steunen vormingswerk in Kenia Groningse jongeren in oecumenisch (doop)boek Tref dag Leger des Heils trekt 4.000 bezoekers Bondsdag' in zevenen gedeeld BEROEPIÏVGSWERK y COMMENTAAR NIET NODIG Ds. R. J.v. d. Veen ten om-echte geweigerd ndaag Rotterdam koopt planologisch rekenmodel Leger-hoedjes voor 85 en 21 guldens Puzzelboek Pinksterjeugi lieilbrengem bezig zijn NS'ers krijgei 4,5 pet. meel DRONTEN Het bolwerk-karakter van de bijeenkomsten der gereformeerde jongeren op he melvaartsdag is nu wel echt verleden tijd. Er waren geen dichte gelederen in de Meerpaal in Dron ten, de twaalfhonderd aanwezige jongeren werden onmiddellijk verspreid om in zev engroepen over de vraag: „Wat heb ik aan God" na te denken. En de slotliturgie was niet een manifestatie van kracht en zekerheid, maar eindigde heel schuchter met een gezamenlijk gebed des Heren. Dr. M. J. ARNTZEN dogma is lofzang NED. HERVORMDE KERK Beroepen: te Harfsen, G. Griffioen te Nuenen. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen: naar Groningen- West, H. Kremer te Zaandam. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Bedankt: voor Lutten/Gramsber- gen, B. van Riet te Slikkerveer. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen: te Utrecht, D. de Jonge te Yerseke; te Winschoten, kand. J. Schotanus te Amersfoort. Maar toen de jongeren naar buiten dromden om hun aandeel in de ver keersstroom langs de IJsselmeerkust te gaan leveren hadden ze meer en intenser gedachten uitgewisseld dan ooit te voren op een „bondsdag Het landelijk centrum voor gere formeerd jeugdwerk had de lag van een paar '„attributen" voorzien die enorm bijdroegen tot de sfeer en de aard van het gesprek: het trio Louis Van Dijk en het parochie-jongeren koor van de Groenestraat uit Nijme gen onder leiding van pater Verhoe ven, die de samenzang tot een bele venis maakten en het IKOR/CVK- portret dat Pieter Verhoef maakte van de Zeeuw Flipse. Dat fungeerde als introductie tot de vraag „Wat heb ik eigenlijk aan God". Alle groepen begonnen meteen met het een beetje rare vraag te vinden en schoven er hun eigen varianten op die vraag tussen. Het zeer bonte ge zelschap van opinieleiders (dr. M. J. Arntzen, dr. A. J. Jelsma, ds. J. Over- duin, ds. J. Visser, Prof. dr. Kr. Strijd, Huub Oosterhuis en kapelaan J. Ruyter) trad niet gezamenlijk voor het forum, maar allen pikten een deel van de jeugd mee om in afzonderlijke lokaliteiten ook van de naburige gereformeerde kerk gezamenlijk commentaar op de vraag op te stel len. Dr. Arntzen werd stevig aan de t^pd gevoeld over zijn uittreden uit de gereformeerde kerken („ik merkte, dat elke ^ag dat ik langer binnen dat verband bleef ongewild meewerkte aan een streven dat ik voor de ge meente niet meer kon verantwoor den"). Ds. Overduin ging zo democra tisch te werk dat hij liet stemmen over alternatieve antwoorden op de vraag. Het antwoord dat de meerder heid ondersteunde, luidde: „Naarmate Jezus Christus in ons en voor ons betekenis krijgt betekent hij ook meer voor ons door de dienst aan ROTTERDAM „Harambee" (het Keniase woord voor samen werking), de actie van hervormd gereformeerde jongeren voor de inventaris van een vormingscentrum te Eldoret in Kenia heeft 35.300 gulden opgebracht. Daarmee heeft deze actie de raming met ruim vijftig procent overtroffen, want het streefcijfer was 22.500 gulden. Dit werd gisteren bekend gemaakt op de bondsdag van de hervormd-ge- ferormeerde jeugdbi.nd. Het bovenge noemde cijfer is nog geen eindbedrag, want in verschil'ende plaatsen lopen r.og acties. Het bedrag werd door bondsvoorzitter ds. P. J. Bos van Ameide overgedragen aan ds. J. van der Velden, bestuurslid van de gere formeerde zendingsbond. Deze bondsdag in De Doelen te Rotterdam werd verder gekenmerkt door veel muziek, samenzang, een verzoekprogramma door doelen-orga nist Arie J. Keijzer, een samenspel- groep van de pedagogische academie Jaarbeurs verliest zeker een ton op „Leven en welzijn" Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs zal zeker een ton uit moeten trekken om de kosten te dekken van de manifestatie „Leven en Welzijn", die momenteel in de Utrechtse jaarbeurshallen wordt ge houden. Het aantal bezoekers aan deze bij zondere expositie, waarin tal van fa cetten van lucht- en watervervuiling aan de orde worden gesteld, valt bij zonder tegen. „We hadden op hon derdduizend belangstellenden ge rekend, maar dat aantal halen wij bij stukken na niet", aldus de heer H. Butselaar van de jaarbeurs, samen met Karei Prior de organisator van de manifestie. De laatste dagen is er een kente ring ten goede gekomen, vooral giste ren. toen er ruim zesduizend belang stellenden kwamen. Dit is dan ook de reden dat de jaarbeursdirectie don derdag heeft besloten de sluitingsda tum drie dagen te verschuiven en nu te stellen op zondagmiddag 5 uur. De Driestar te Gouda onder leiding van de heer S. W. M. Bezemer en een Delfts kinderkoor dat onder leiding van Gert Jan Sterk liederen zong in het swahili (de taal van Kenia). Thema van deze dag was in het kader van de viering van Christus' hemelvaart. „Leve de Koning", uit gaande van psalm 72 vers 15. Na een meditatie van ds. T van 't Veld over „Wat heb je aan die Koning" refe reerde ds. G. Bjesbroek over „vVatzie je van zijn Rijk?" Velen wenden zich in onze tijd teleurgesteld van de kerk af om evangelisch geïnspireerd n de wereld aan maatschappijvernieuwing te gaan werken, aldus ds. Biesbroek. Hij constateerde hier een heilloze vereenzijdiging en ontwrichting van de bijbelse boodschap, maar hij waarschuwde om zich er ook niet te gemakkelijk vanaf te maken. Hij noemde de verschuiving naar linkse ideologieën weer een onbetaalde re kening van de kerk die haar roeping in het politieke en maatschappelijke leven vaak niet zag en het Konink rijk Gods helemaal vergeestelijkte. Christus is beslist geen Che Guevara geweest. Hij zei tot Pilatus: „Mijn koninkrijk is niet van deze wereld. Wij mogen het dus nooit vereenzelvi gen met aardse politieke doelstellin gen. Het is een geestelijk rijk. Maar wel heeft het alles te maken met het leven hier op aarde. Wie ijvert voor nieuwe maatschappijstructuren zon der erkenning van de noodzaak van persoonlijke wedergeboorte gaat vol gens ds. Biesbroek op een verschrik kelijke wijze voorbij aan de werkelij ke nood. Tenslotte riep hij zijn genoor op Christus' Koninkrijk gestalte te ge ven in eigen omgeving door in ge hoorzaamheid aan Zijn Woord een leesbare brief, een zoutend zout te zijn, ook in de politfek en de maat schappij. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Tijdens een door de hervormde jeugdpredikant D. Th. Rutgers geleide dienst in de Nieuwe Kerk te Groningen heeft een twaalf tal jongeren in eigen woorden (en niet met vaste formules) verklaard dat zij voortaan willen behoren tot de christelijke kerk. Zij hebben zich daarbij in een in de dienst geïntrodu ceerd "tijdelijk officieus oecumenisch boek" ingeschreven met de nadruk kelijke aantekening dat zij hopen en verwachten dat dit boek spoedig zal worden overgenomen. Dat deze jongeren hiermee vooruit lopen op de kerkelijke situatie, be tekent een eerlijke en bewuste keus voor een toekomstige eenheid van de kerk. Het nieuwe oecumenische doop-, belijdenis- en huwelijksboek zou naar het inzicht van de (kerkelij ke) City-groep Groningen moeten be rusten bij de stedelijke raad van ker ken en zou ter beschikking moeten staan van allen die wel de sacramen ten van doop, belijdenis en huwelijk (voorzover dat beschouwd wordt als een sacrament) wensen te ontvangen, maar zich daarbij niet willen laten inschrijven bij één vgn de vele ker ken. In een brief aan de raad van kerken heeft de City-groep gevraagd het nu dus bestaande, officieuze boek te willen aanvaarden als (doop)boek van de raad van kerken en het open te stellen voor inschrijving van doop. belijdenis en huwelijk voor ieder die dit wenst. In het bouwbedrijf wordt gestaakt. Weliswaar is er geen sprake van een stillegging van alle werken, maar korte incidentele acties naast enkele meer permanente zijn bijzonder storend voor de goede voortgang van het arbeidsproces. De bouwvakbonden begonnen acties na de mis lukking van hun onderhandelingen met de aanne mersorganisaties over een nieuwe c.a.o. Bij het conflict in de bouw gaat het om de mate en de wijze van loonsverhoging. De lonen in de bouw zijn ditmaal extra-belangrijk, omdat het bouwbe drijf koploper is bij de onderhandelingen. Wat in deze bedrijfstak gebeurt, zal in de komende jaren mede bepalend zijn voor de loonontwikkeling in de rest van het bedrijfsleven. Partijen in de bouw zijn het inprincipe eens over de omvang van de loonsverhoging voor 1971 en 1972. Over beide jaren kunnen de werknemers 2% reële loonsverhoging ontvangen naast vol ledige compensatie van prijsstijgingen. Zeker in het licht van de bereidheid van de vakbeweging, de looneisen te matigen met het oog op de moeilijke economische situatie en de vele wensen op het gebied van de collectieve voorzieningen houdt dit loonvoorstel een alleszins redelijke verbetering in. De aannemers bieden ingaande 1 juli tweemaal 2*4% (over 1971 en 1972) en bovendien een voor schot van 2% voor compensatie van prijsstijgingen De vakbonden echter willen op 1 januari 1972 nog eens 2%% loonsverhoging ontvangen. Dit vak bondsstandpunt is voor elke buitenstaander volko men onbegrijpelijk en bovendien voor vele insiders niet te vatten. De vakbonden zijn immers in principe akkoord gegaan met 2%% reële verbete ring per jaar. De opstelling van de bonden is op zijn zachtst gezegd eigenaardig en verklaart de aan de gang zijnde stakingsactie totaal niet. Het lijkt erop dat met deze actie de bouwproduk- tie onnodig nadelig wordt beïnvloed door de omvang van de actie kan nu immers de woning bouw niet volledig worden ontzien en de repu tatie van de vakbeweging in het algemeen geschaad. De kostbare uitkeringen uit de stakings kassen van de bonden zijn vrij zinloos en verzwak ken de toch al niet sterke financiële positie van de bonden. Om de zaak uit de impasse te helpen, zouden de centrale werkgevers- en werknemersorganisaties er verstandig aan doen, het initiatief te nemen tot het weer bijeenbrengen van partijen om de onder handelingstafel. Wenselijk is het organiseren van eventueel een marathonzitting, die niet mag wor den beëindigd, alvorens overeenstemming is be reikt. De kern van het probleem is terug te brengen tot het op papier zetten van een verbeterde reken som. Over de principiële uitgangspunten bestaat immers geen meningsverschil. Het stakingswapen, het uiterste middel van de vakbeweging, te gebrui ken nadat alle andere pogingen hebben gefaald, is te grof om een beperkt probleem als het onderha vige tot een oplossing te brengen. De Nederlandse vakbeweging heeft zich na de oorlog bijzonder constructief opgesteld; ook nu mag niet de schijn worden gewekt, dat het de vakbewe ging om het wekken van onrust te doen zou zijn. Ons land verkeert politiek en financieel-economisch in een labiele toestand; daarom is het hoogst be langrijk dat de maatschappelijke organisaties in sociaal en economisch opzicht een duidelijke bijdrage leveren tot grotere stabiliteit. God, de naaste, de wereld en onszelf". De hervormde predikant ds. J. Visser uit Den Haag kwam met zijn groep tot de conclusie: Flipse uit de IKOR- film merkte in de nood wat hij aan God had, maar wij zijn tamelijk zor geloze welvaartskinderen, hoe moeten wij het dan merken? Pas als we in navolging van Christus de nood van de wereld tot onze nood maken zullen we merken wat we aan God hebben. Schop onder dogma's Ds. Arntzen werd geconfronteerd met een jongere die hem voorstelde „om met z'n allen een schop onder die dogma's te geven en liefde en blijdschap te putten uit de beloften van Christus". Ds. Arntzen vond dat een verkeerde opvatting van het be grip dogma, want dogma betekent juist ook lofzang. Maar de jongere zei onder hilariteit „voor mij betekent het meer klaagzang". Prof. Strijd gewaagde bij zijn rap portage van een grote onzekerheid in zijn groep, maar hij was het er wel over eens dat „wij slechts die God kunnen dienen. Wiens Naam wij kunnen vervangen door Jezus Chris tus". Maar dat betekent ook,dat de christenen in deze wereld tot 'positie ve reolutionaire actie komen. Huub Oosterhuis had zijn groep een collage laten maken van ant woorden: „Hij is alles en niets on- omvatbaar onbegrijpelijkgeen sluitende definitie een belofte een inspiratie soms ver, soms dichtbij. Hij gaat met je mee. Hij is onze levenspartner". In de groep van ds A. J. Jelsma was het door sommigen als een ver arming beschouwd, indien God al leen herkenbaar zou zijn in Jezus Christus. Kapelaan Ruyter had met zijn groep een soort zelfportret ge maakt. „We zijn die we zijn met onze opvoeding, onze frustraties en onze relaties. Ik doe wat ik ben en dat noemen ze soms christelijk". Zijn eigen commentaar: „We hebben God binnen dogma's gevangen om hele maal zeker te zijn Liederen Het waren bijna allemaal liederen van Huub Oosterhuis die werden ge zongen onder andere zijn indruk wekkende variant op psalm 68: „Jij die van alle namen wijkt". En de bal lade die hij aan het slot zong geïn spireerd op een joods Loofhuttenlied werd ademloos beluisterd. Het was een soort anti-manifestatie, waarin de vele onzekerheden van de dag wer den samengevat. En aan het eind van de dag reikten de jongeren elkaar een uit zilverpapier geknipte vis uit, als herinnering aan hoe het allemaal be gonnen is en als teken van hoop. Kerkeraad Helpman: GRONINGEN Naar aanleiding van het besluit van de wijkraad-Oost van de gereformeerde kerk van Help man (Groningen) d.d. 19 april j.l. om de door de liturgiecommissie voorbe reide bijzondere dienst met het thema „politiek in de geest van het evange lie" niet te laten doorgaan, tengevolge van ernstige bezwaren van'een aantal leden van de wijkraad tegen het voorgaan van ds R. J. van der Veen te Amstelveen in deze dienst, gezien diens recente handelwijze op partij politiek terrein (stemadvies pro PPR) deelt de kerkeraad van de gerefor meerde kerk van Helpman, bestaande uit de wijkraden Helpman-Oost en1 West, na zich in een geest van een heid en saamhorigheid nader op dit besluit bezonnen te hebben, het vol gende mee: Hoewel er begrip was voor de be zwaren, is de kerkeraad van oordeel dat er geen gronden waren om ds R. J. van der Veen te weigeren, zodat hij als predikant in volle rechten in de gereformeerde kerken ten onrech te verhinderd is Gods Woord te ver kondigen. Van dit besluit is ds R. J. van der Veen inmiddels in kennis gesteld. Het heengaan van Jezus Christus betekent ook een heengaan v4 discipelen. De hemelvaart maakt hen tol apostelen, dat zijn „gel nen". We lezen Toen keerden zij terug naar Jeruzalem Let er op dat j naar huis terug keren. Ze gaan naar Jeruzalem, ze zijn dan al ondt hun taak is begonnen. Maar in Jeruzalem moeten zij wachten komst van de Heilige Geest. Er wordt wel eens gezegd dat ook wij zo moeten wachten op de dat we pas met de boodschap de wereld in moeten gaan als w persoonlijke doop met de Heilige Geest hebben ontvangen. Maar wie dat zegt, heeft toch dit verhaal in Handelingen niet be% Het gaat niet om een bepaalde tijd, totdat het de Heilige Geest be komen. Integendeel. Zij weten op welke dag de Geest zal komt gaan niet naar Jeruzalem om in de wachtkamer van de Heilige G gaan zitten wachten op hun beurt, maar om het aanstaande ft vieren. Niet de tempel, noch de hogepriester, zal centraal staan in dal Zijzelf zullen het centrale punt zijn. I' We lezen vandaag Handelingen 8:1-8. KWARTET TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman J. van Hofwegen. Het Leger des Heils-feest werd 's middags hoofdzakelijk buiten gevierd. Heilssoldaten aan de picknick. Moskou zou akkoord over Berlijn wensen BONN (AP) De Sowjetunie heeft nieuwe aanwijzingen gegeven, dat zij belangstelling heeft voor een viermo- gendheden-overeenkomst over Ber lijn, zo hebben bevoegde Westduitse zegslieden gisteren gezegd. Zij zeiden dat de aanwijzingen ver vat waren in een boodschap van het Kremlin, die de nieuwe Sowjet-am- bassadeur, Valentin Falin, woensdag aan Bondskanselier Brandt heeft over gebracht. Falin, die Semjon Sarapkin is op gevolgd als ambassadeur in Bonn, is een van de architecten van het Sow- jet-Duitse non-agressie verdrag dat Brandt in augustus in Moskou heeft ondertekend. ROTTERDAM Burgemeester en wethouders van Rotterdam stellen de gemeenteraad voor een bedrag van 280.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aankoop van een planologisch rekenmodel voor het oplossen van stedcbouwkundige vraagstukken. Het model is ontwikkeld door het Israëlische Instituut voor stedebouw- kundige vraagstukken en zal het, in dien de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel, ook leveren. Tn het voorstel aan de gemeenteraad schrij ven B en W, dat Rotterdam, door de aankoop van het planologisch reken model in de wereld pionierswerk op het gebied van kwantificering van planologische vraagstukken kan ver richten. Volgens B en W van Rotterdam zal de toepassing van het rekenmodel in de Maasstad kunnen leiden tot een grote mate van rationaliteit bij het nemen van stedebouwkundige beslis singen. De door het instituut ontwik kelde methodiek is er namelijk op gericht voor een gebied als Rotter dam het optimale grondgebruik vast te stellen. Van een onzer verslaggeefsters HILVERSUM De vierduizend mensen die gisteren voor de Trefdag van het Leger des Heils naar de Expohal en het sportpark in Hilversum waren gekomen, konden kennis maken met niemand minder dan de internationale leiders van het Leger, generaal en mevrouw Erik Wickberg (hun werkcentrum is Londen, hun ge boorteland Zweden.) Een traditie werd doorbroken nu de Trefdag niet op pinksteren, zoals in andere jaren, maar op hemelvaarts dag werd gehouden. Het uitzenden van de kadetten in het RAI-congres- centrum in Amsterdam staat nu op de agenda voor tweede pinksterdag, terwijl dan 's middags de première van de musical „Hosea" is, een opvol ger van En Nu Wij, die verleden jaar zoveel succes had. „God is dezelfde vandaag als bij de hemelvaart. Door geloof in de belofte maakt de Heilige Geest ook vandaag woning in ons hart, met gevolg, dat wij allen getuigen Jezus Christus zijn". Aldus commissioner Kaare Westergaard, die aan het hoofd staat van het Leger des Heils in Nederland. pee's met heilsliederen, maar ook uniformen en hoeden waren in grote voorraad aanwezig. Ondanks de op komst van het moderne vilten hoedje voor dames wordt de luifelhoed nog het meest gedragen. Terwijl de luifel hoed nog altijd 85 gulden kost tegen het vilten hoedje 21 gulden. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde: R. A. .F M. Chamahaum (Univ. van Amsterdam) en J. Valk (Univ. van Amster dam). Gepromoveerd tot doctor in de techni sche wetenschappen: w. Versnel ><T. H. Eindhoven). Gepromoveerd tot dontor in de land bouwwetenschappen: J. H. M. Temmink (Wageningen, L.H.). Handklappen Geen zware theologie, maar woor den recht op de man af, veel spiri tualiteit, die zich vooral uit in het enthousiaste zingen, hallelujaroepen en handklappen, kenmerken de Leger des Heils-dagen. Generaal Wickberg vertelde over zijn ontvangst bij de gouverneur van Osaka in Japan waar hij onlangs de wereldtentoonstelling bezocht en waar ook het Leger is vertegenwoordigd. De gouverneur, een boeddhist, begroette de generaal met de woorden: „U vertegenwoor digt een groep mensen, die geestelijk gericht is Ik ben bang. dat Japan erg materialistisch is. Wij groeten elkaar niet meer met „goede morgen" maar met „hoeveel geld heb je gisteren verdiend". Generaal Wickberg: „De gouverneur van Osaka zag het en zei het. U, mensen van het Leger des Heils vertegenwoordigt een geestelijk element van de samenleving. Straks herdenken we de komst van de Heili ge Geest, de belofte, dat er nieuwe kracht zal zijn. Wij christenen wor den geroepen uit die kracht te leven. We moeten ons met tal van zaken bezig houden. Dat is alleen mogelijk uit de kracht van onze Heer". Bijeenkomsten Er waren gisteren op de Trefdag veel soorten bijeenkomsten, zoals de damesrally die werd geleid door me vrouw Wickberg, de jeugdrallv met combomuziek en een eigentijds pro gramma, verder voetbal en volleybal en het optreden van verschillende muziekgroepen, het stafmuziekkorps, de Utrechtse tamboerijngroep, het kadettenzangkoor en de zangbrigade uit Schiedam Wie typische Leger des Heils-attri- buten wilde inslaan, kon zijn hart bij de stands ophalen. Tamboerijnen, trommels tot en met grote trom, el- Kruiswoord-puzzel Horizontaal 1. uitkomst, 8. volksnaam van de kauw, 9. beneden, 10. boom, 12. meisjesnaam, 13. keurig, 15. dwaas, 17. loot, 19. gehoororgaan, 21. vervoermiddel, 23. droogoven, 24. voedsel, 25. maand van het jaar, 26. per express (afk.), 27. slim, 29. hemellichaam, 31. boom, 32. tam, 34. ho gepriester te Silo, 35. sociëteit (afk.). 37. lof, 39. familielid, 41. wijnmaat, 43. land bouwwerktuig, 44. gelijktijdig. Verticaal 1. oud Égyp. Zonnegod. 2. mu zieknoot, 3. verbond. 4. lord (afk.), 5. kraam, 6. vlaktemaat, 7. voorzetsel, 8. wratmclocn, 11. verscheidenheid, 12. pa pegaai. 14. gesloten, 16. beschermgeest, 18. ketting zonder eind met emmers of bakken, 20. plaatsje in Limb. 22. omslag. 23. priem, 28. badplaats in Duitsl., 30. voorzetsel32. spi jsk aart33. zou tz iederi j. 36. mak, 38. tijdrekening,40. spil.42. klas se (afk.), 43. voegwoord. O plossin g vorige puzzel Horizontaal 1. Medemblik, 2. Eger - ariël, 3. reeks - ende,4. Ill - es - dief, 5. tas - ra - aera, 6. ellens - rad, 7. rei - den - ore, 8. ora - erebus, 9. ets - lok - Ems. Verticaal 1. merite - roe, 2. egel - alert, 3. deels - lias, 4. erker - edel, 5. massa - Nero, 6. Breda - snek, 7. linie - robe, 8. ieder - Arum, 0. klef - adé - ss. Van een onzer verslaggeve AMERSFOORT De alg voorzitter van de broederscha pinkstergemeenten de heer J. J sel heeft in Amersfoort, wa pinksterjeugd de traditionele 1 vaartsdag-bijeenkomst had, ir boodschap de jongeren gewez posten en functies, waarop en zij in deze wereld werkzaam ki zijn „naar het voorbeeld van de land, dat wil zeggen heilbrengei genezend". Om te beginnen attendeerd boodschap op het medische arts, verpleger of verpleegstei jaardenhelpster. Een terrein, aid heer Frinsel, waar pinksterm een geweldige taak te vervullen ben. „laat je voorlichten over de gelijkheden!" Voorts kan men zaam zijn als sociaal- of maats pelijk werk(st)er. Zorg voor de in nood.' Ten derde: predikant ganger. zendeling, evangelist, leid(st)er etc. Er zijn, aldus d( Frinsel. veel krachten nodig zijn gelukkig veel opleidingsmoj heden. De boodschap van de heer I werd voorgelezen op deze dag v pinksterjeugd, die verder lui naar evangelist Ben Hoekendi naar de nieuwe directeur vi pinksterbijbelschool in Den Ha heer D. Richards. x Brief dr. H. Wiersf aan kerkeraad A"t over zijn proefsch AMSTERDAM Naar aanl van zijn proefschrift „De verz( in de theologische discussie" he Amsterdamse gereformeerde si ten predikant dr. H. Wiersing. zo wordt ons van de zijde va moderamen van de kerkeraad algemene zaken gereformeerde te Amsterdam meegedeeld to kerkeraad gewend. Hij schrijft, dat zijn schrifto zoek ernstige bedenkingen bij deed rijzen tegen de voorstellin een genoegdoening door Christu de gerechtigheid van God, een stelling die ook in de drie fori ren van enigheid voorkomt. Hi vervolgens o.m.: „Overigeas bet graag mijn onverminderde in ming met het geloof in het enig werk van Christus tot v ning, zoals dit ook in deze beli geschriften tot uiting komt' Wiersinga vraagt aan de kerker deze met hem van oordeel is ruimte moet zijn voor de bestu< van en het gesprek over zijn 1 kingen, zonder dat zijn trouw a belijden der kerk in geding b te komen. Dr. Wiersinga wil aan zijn echter niet de vorm gevei va bezwaarschrift tegen bepaalde ges in de belijdenisgeschriften, hij van mening is dat wijzigin deze oude documenten in onde niet zinvol mogelijk is. Hij zou onderscheiden tussen de „voc ling" en de „religie" van de densgeschriften. uitdrukkingen hij beter acht dan betoogtrant houd, een onderscheiding die nerale synode maakte. Zelf ad bij volledige instemming met d ligie" der belijdenis discussie ov ternatieve „voorstellingen" le en zinvol. De kerkeraad heeft reeds i aan het ministerie van predik dat de disseratie vandr. Wie mede op diens verzoek in studie gevraagd het resultaat van dez sprekingen ter vergadering m delen. Het is te verwachten d kerkeraad omstreeks septembi vraag van dr. Wiersinga met eigen overwegingen aan de i Amsterdam zal voorleggen en d ze op haar beurt een breder ri met conclusies aan de generale de zal aanbieden. Van een verslaggever R UTRECHT In navolging' vij rest van het overheidspersoneel gen ook de 28.000' personeelsled® NS per 1 juli aanstaande 4,5 plT meer loon. De verhoging beteken automatische verbetering van dj cundaire arbeidsvoorwaarden, I zover die van het loon afhangfll vakantietoeslag van zes procent^ met een half procent omhoog.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2