NOG EEN KANS VOOR Hockeyteam imponeert niet Chelsea geeft 1-0 voorsprong uit handen Weer nederlaag voor Excelsior Nieuw dopingsreglement Gemeentebestui niet aanwezig i Zwaluwse Boys Kloos en Zonen slool 1970 met verlies af Drukke dagen Clielsea-artsen Engelsen niet te stuiten in zij spanr aces Vertrouwen in lopende jaar 14 VRIJDAG 21 MEI 197' ATHENE De hooghartigheid, het onwrikbaar zelfvertrou wen en het onaantastbaar optimisme zijn definitief verdreven. Real Madrid, jarenlang trots diktator van het Europese clubvoetbal voelt zich nu een paar uur voor de noodzakelijke reprise om de Europa Cup voor bekenvinnaars onzekerder dan ooit. Ma nuel Velazques, de ervaren superprof van het Spaanse „glainour"- elftal. ontpopt zich na de slijtageslag tegen Chelsea in Athene plotseling even als een nietig amateur toen hij na de spannende 120 minuten onbeslist (11) voetbal aarzelend sprak: ..Ik ben doodsbang voor die tweede wedstrijd". Die (voor een groot deel) on gegronde angst van de Madri- len is tekenend voor de afbrok keling van het standbeeld, dat al vijftien jaar geleden voor hun is opgericht. Het „oude" Real is niet meer. Dat is dit seizoen al meer dan schrijnend duidelijk geworden. De formatie van trai ner Miguel Munoz heeft in Span je het landskampioenschap en de nationale beker al verspeeld en bezit nog maar één reddings boei: de Europa Cup II, die recht geeft op kwalificatie in het nieuwe toernooi. Real was woensdagavond in het ultra moderne Karaiskakis-stadion van de Griekse hoofdstad al bijna verdronken. In de allerlaatste minuut van de „normale" speel tijd forceerde „libero" Zoco via een omstreden gelijkmaker on verwacht nog een half uur ver lenging. Een extra speeltijd, die echter geen verandering in de stand bracht, zodat beide ploe- ATHENE Vooral voor de bege leidende artsen van het Londense Chelsea is het gisteren in het weel derige hotel Apergi in Kiffisia (20 kilometer buiten Athene) bepaald geen rustdag geworden. Middenvel der John Hollins, die wegens een knieblessure in de tweede helft door Pat Mulligan werd vervangen, zal vanavond zeker niet spelen. Mana ger Dave Sexton heeft aangekondigd, dat hij John Boyle op het midden veld zal inzetten en dat Mulligan diens plaats op de rechter-vleugel- verdediging zal innemen. Ook John Dempsey, Peter Houseman, Alan Hudson en Keth Weller moesten zich gisteren in de dokterskamer melden. Ze zullen vanavond echter toch opnieuw in actie komen. Ook Peter Osgood, die kort voor het einde werd vervangen is weer volledig fit. Sexton: ..Peter was erg vermoeid, omdat hij de laatste maanden nauwelijks heeft gespeeld Alleen in de vriendschappelijke wedstrijden tegen Standaard Luik en Burgley heeft hij voorzichtig het ritme geprobeerd terug te vinden. Daarom wilde ik hem woensdag avond in deze zware wedstrijd niet verder belasten". Het is voor de derde keer in de 11-iarige geschiedenis van het toer- noot om de Eurooa Cup 2, dat de finale overgespeeld moet worden. Nogen seizoenen geleden eindigde het duel tussen Atletico Madrid en Fiorenüna Uta'ië) in een gelukspel '11). De Spaniaarden wonnen de -en'av in S'uttgart vrij gemakkeliik met 30. Na het seizoen 1963-19R4 do wedsh-ud Snorting Lis sabon ^Portugal) - MTK (Hongarije) »n Brussel onbeslist (33). De Portu gezen wonnen de replay met 10. gen vanavond op dezelfde plaats en op hetzelfde tijdstip opnieuw tegenover elkaar zullen staan. Angst complex Nog geen twee etmalen zullen tus sen beide wedstrijden verstrijken. En juist die korte rustperiode heeft Real vanaf Woensdagavond een angstcom plex bezorgd. Velazques, gespannen: „Nu liggen de kansen duidelijk in het voordeel van Chelsea. Engelse voet ballers hebben nu eenmaal een ster kere conditie en een grotere fysieke kracht. Ze herstellen zich veel sneller van een zware inspanning dan Wij. Mentaal kunnen ze misschien ook veel meer opbrengen, omdat ze voort durend kort achter elkaar zware wedstrijden moeren spelen." Chelsea heeft die complimenteren de woorden van de Ziiideuropese ve dette ongewild in het eerste duel weerlegd. Want Real manifesteerde zich op de harde, droge grasmat als de betere ploeg. Vooral in de eerste helft, toen de nerveuze debutanten in een Europa Cup-finale steeds weer genadeloos werden teruggewezen. De Engelsen kregen nauwelijks vat op het middenveld, waar Velazques en Pirri met name weer eens ouderwets de fameuze trucendoos openden. Rendement De actiès leverden traditiege trouw bijna nauwelijks rendement op. Maar de technische begaafdheden èn de nog steeds gloedvolle reputatie van Real kwelde Chelsea toch nog wel zveel, dat de formatie zich haas tig reorganiseerde en een verdedi gingshordei rond het strafschopgebied plaatste. Real profiteerde niet. Deels door gebrek aan stootkracht, deels ook door het sterke optreden van Webb en Dempsey in het centrum van de verdediging. Van opbouwende aanvalscombinaties kwam daardoor vrijwel niets terecht. International feter Osgood bleef zelfs voor de fa meuze lange trappen in de spits on bereikbaar. Chelsea speelde daardoor benauwd en onzeker. Vleugelverdiger John Boyle, bewaker van de „bejaar de" aanvoerder Francisco Gento, riep Hudson, Coake en Hollins steeds te rug in de defensie en durfde de bijna afgeschreven „maestro" nauwelijks te verlaten voor aanvallende daden. Chelsea twijfelde aan zichzelf. Die onzekerheid vloeide pas na de ope ningstreffer van Peter Osgood (tien minuten na rust) weg, maar keerde na de gelijkmaker van Zoco even snel weer terug. Een doelpunt, dat op de eindstreep van het matige duel werd gescoord. Afgrond Daarvoor heeft Real ruim een hal fuur op het randje van de afgrond gebalanceerd. Munoz, wanhopig bijna, verving Gento (door Grande) en Pe rez (door Fleitas) en speelde daarmee met voorlopig succes al zijn kaarten uit. De toekenning van het doelpunt door de vooral in het begin weinig tolerante Zwitserse arbiter Scheurer (hij gaf in totaal 36 vrije trappen tegen Chelsea en 18 tegen Real) werd door de Engelsen fanatiek aangevochten. Manager Dave Sexton: ..Het doelpunt werd pertinent uit bui tenspelactie gemaakt. Maar dat doet feitelijk niets aan de zaak af. We hadden die 10 voorsprong nooit uit handen mogen geven. Een profvoet baller mag nooit denken, dat de wed strijd met nog één minuut te spelen al is afgelopen. Dat is bij ons wel gebeurd." En verdediger John Demp sey, die een van zijn weinige fouten zo pijnlijk zag afgestraft: „Toen de voorzet van Pirri kwam vlagde de grensrechter voor buitenspel. Die si tuatie werd opgeheven, toen ik de bal tegen mijn been kreeg, maar dat doet niets af aan het feit, dat de scheids- Grote drukte op weg wordt pas zondag verwacht Van een onzer verslaggeefsters DRIEBERGEN Het was gisteravond, tegen alle ver- uvehtir Zen in zo stil op de Ne derlandse wegen dat de alarm centrale van de rijkspolitie in Driebergen om acht uur al haar dienstwagens heeft teruggeroe pen. Er was toch geen werk. Om zes uur was er even een kleine file op de rijksweg Apel doorn - Hoevelaken, maar die moeilijkheid was omstreeks ze ven uur opgelost en dat bete kende gelijk het einde van alle drukte op de Nederlandse we gen. „Het was zo ongelooflijk stil Dp de weg, dat wij het gewoon niet konden geloven", aldus een woordvoerder van de rijkspoli tie in Driebergen. „Gewoonlijk komen er op zo'n avond de avond van een vrije dag on geveer 60 eenheden per minuut over de grote wegen, dan zit het lekker vol. Gisteravond hadden we te maken met vijftien een heden per minuut, dat is stiller dan op een gewone doorde weekse óvond," aldus de rijks politie. Omdat men zelf op een veel grotere drukte had gerekend, heeft de rijkspolitie gisteravond verscheidene grote campings in alle delen van Nederland ge beld. Overal kreeg men de boodschap dat de campingbe zoekers pas zondagavond huis waarts wilden gaan. Dat kan betekenen, dat het zondagavond een enorme drukte zal worden op de Nederlandse wegen. Ook de toevloed van Duitse toeristen is de afgelopen dagen erg meegevallen. De grote inya- sri komt waarschijnlijk volgen de week met Pinksteren. Samos kan promotie nauwelijks ontgaan DEN HA-AG Door een 12—6 overwin ning van Samos op Deetos ls het Utrechtse twaalftal vrijwel verzekerd van promotie. Het kan morgen van PKC verliezen met een verschil van vier doelpunten zonder dat zijn plaats in de hoofdklas rn gevaar komt. Samos 1-2. Deetos 2-2, PKC 1-0. rechter sneller had moeten reageren." Dat de „toegift" geen doelpunten opleverde, kan Real geheel aan zich zelf wijten. De Madrilenen, die het psychologisch voordeel van de „laats te klap" in een gigantisch overwicht omzette, misten vooral de kracht om de defensie van Chelsea voor een tweede keer met resultaat te ontrege len. Munoz, desondanks: „We waren veel sterker dan Chelsea. Ons over wicht had zeker met drie of vier doelpunten beloond moeten worden. Deze uitslag is dan ook niet juist. We zullen vanavond wat meer geluk hard nodig hebben". Gebroken arm Miguel Munoz zal in ieder geva! in de „replay" een van zijn belangrijks te pionnen moeten missen. Pirri, top scorer van de ploeg, brak kort voor het einde zijn onderarm. De lange di rigent van Real speelde de wedstrijd echter toch uit. Munoz: „Iedereen wist, dat Pirri aan zijn arm gebles seerd was, maar niemand besefte, dat die weieens gebroken kon zijn. Dat hij toch keihard heeft doorgespeeld, is tekenend voor de mentaliteit die hij bezit." De absentie van Pirri heeft de angst bij de Madrilenen alleen maar vergroot. Angst voor een desastreuze nederlaag, angst voor het geweld, dat Chelsea via een moordend tempo wil ont ketenen. Munoz: „Ik houd nog steeds van het Engelse voetbal, maar Chelsea is niet bepaald de beste exponent daarvan. Deze tegenstander is me tegengeval len. Normaal gesproken hadden we zelfs geen verlenging nodig gehad voor een overwinning. Daarom ben ik ervan overtuigd, dat we straks de beker zullen veroveren." Een overtuiging, die ook Dave Sexton, uiteraard, uit draagt: „Na die 10 voorsprong hebben we een unieke kans uit handen gegeven. Vanavond krij gen we die kans echter terug. De mogelijkheden zijn uitge steld, niet verdwenen." Real Madrid-Chelsea vanavond op tv HILVERSUM Ook de tweede fi nalewedstrijd om de Europacup voor bekerwinnaars tussen Real Madrid en het Londense Chelsea, die vanavond in Athene wordt gespeeld, zal door de NOS-televisie rechtstreeks worden uitgezonden op Nederland .Op ver zoek van de NOS hebben de evange lische Omroep een half en de AVRO 55 minuten zendtijd voor deze repor tage ter beschikking gesteld van de NOS. De uitzending begint om 19.30 uur en zal afgezien van een eventuele verlenging tot 21.15 uur duren. Com mentator is Koen Verhoeff. MÜNCHEN Nederland i* op de eerste dag van het gisteren in München begonnen interna tionale hockeytornooi in de scha duw gebleven van twee andere, tot de top van Europa behorende hockevlanden: West-Duitsland en Spanje. Weliswaar kwamen onze landgenoten ook tot de overwinning, maar zowel de te gen Canada bereikte score (20) als het spel waren minnetjes. De Duitsers en de Spanjaarden presenteerden zich daarentegen met aanzienlijk meer allure. West-Duits land versloeg België met 51, na bij de rust reeds een voorsprong van 21 te hebben gehad, en Spanje sloeg in de tweede helft, die nog met een blanco lei begon, alle illusies van het vertegenwoordigende elftal van Beie ren de bodem in: 50. Het Nederlandse elftal, begonnen met twee debutanten: Thijs Kaanders en Wouter Leefers. heeft wederom niet kunnen overtuigen, gelijk vorige week te Eindhoven tegen Frankrijk. Ondanks het feit dat onze landgeno ten een veel grotere inbreng hadden dan de Canadezen vooral technisch en conditioneel, wisten zij slechts met moeite afstand te nemen van hun tegenstanders, die alleen een grote dosis ijver demonstreerden. Zes blessures Hun gebrek aan techniek trachtten zij te compenseren met een harde strijdmethode. die haar uitwerking niet miste. Zes geblesseerde spelers telde de Nederlandse ploeg bij de af loop van het bijster oninteressante duel en Frans Spits, die er heelhuids was afgekomen, had een duidelijke verklaring voor de terughoudendheid van de Oranjeploeg in de tweede helft: „Het is levensgevaarlijk tegen deze mensen te spelen. Hockeyen kunnen ze niet en dan proberen ze het met een wilde klap of met de ellebogen. Er zijn meer harde tegen standers, zoals de Duitsers, maar dan weet je wat je te wachten staat. Bij een tegenstander als Canada met zo veel onkundige hockeyers weet je het niet en dat is gevaarlijk". Gezien het surplus aan kwaliteit, waarover de Nederlandse ploeg be schikt, lag een grote overwinning in het verschiet. Deze is er echter niet uitgekomen. Coach Ab van Grims- bergen hierover: „We hebben toch gewonnen. Het was voldoende zo. Waarom risico's te nemen, terwijl wij de volgende dagen zwaardere tegen standers krijgen?" De grote overwinning, waarop ge rekend mocht worden, werd niet ver wezenlijkt. Doch eveneens hebben de kansen hiertoe ontbroken. In tegen stelling tot bijvoorbeeld de Duitsers, die niet van versagen willen weten en tot het bittere einde voor een zo zo goed mogelijk resultaat blijven vechten, hetgeen ditmaal de Belgen tot hun schande moesten ondervin den, mist Nederland de knock-out mentaliteit. „Het is mooi zo", is de overheersende gedachte en voor Ne derland hield het op met 20, de ruststand. U itgeblust De Canadezen, die in het allereer ste begin over rechts, mede door en kele misgrepen van Kaanders als linkerverdediger, gevaarlijk opruk ten, waren snel uitgeblust, toen Ne derland in de zesde minuut door Paul Litjens de leiding nam: 10. Hier aan was voorafgegaan een afgekeurd doelpunt (wegens buitenspel) van Doug Harrison. Uit de vrije slag bereikte de bal Paul Litjens. die door de Canadese verdedigingslinie trok en doelman Ken Becket geen kans gaf. De Neder landers beheersten weliswaar de strijd, maar mede doordat Nico Spits op het middenveld zich niet kon waarmaken, ontbrak er verband tus sen de linies. De debuterende Leefers deed individueel soms aardige din gen, maar de eenheid ontbrak in de ploeg om de Canadezen murw te spe len. Toch kwam Nederland in de 25e minuut aan een tweede doelpunt. Uit de tweede Nederlandse strafcorner plaatste Nico Spits de bal zuiver in de linker hoek van het doel. Ken Becket was verslagen, doch op de doellijn redde de enige uitblinker in de Cana dese ploeg, de lange ausputzer Lee Wright Echter met het been: straf- bal. Bart Taminiau, die juist op het punt stond het veld wegens een rug blessure te verlaten, zou dit karwei nog klaren. Hij deed het feilloos: 20. En daarmee was de strijd ge streden. Weliswaar kwam er door enkele omzettingen in de ploeg meer lijn in het Nederlandse elftal, doch om de eerder geschetste redenen kon Nederland de Canadezen toch niet wegvegen. RHENEN De Engelsen Nick Thompson en Dave Beavis hebben op een Heanes-Wasp- zijspancombinatie de overwin ning behaald in de grote prijs van Nederland motorcross voor zijspannen. Op het Grebbeberg circuit bij Rhenen wonnen zij de beide daarvoor te verrijden manches. In de eerste manche slechts be dreigd door de Zweedse gebroeders Stromberg en de Duitsers Simon en Juergens. Teddy en Tore Stromberg, die ook de tweede manche de enige reële bedreiging voor het Engelse duo vormden, moesten echter beide manches door motorpech gedwongen de strijd staken. Ook de Duitsers Simon en Juergens die de tweede manche van start tot voorlaatste ronde op kop reden, en daardoor een grote kans op de eindoverwinning -hadden, moesten in de laatste ronde het strijdperk verlaten, zij het door oververmoeidheid van de „bakkenist". Het Nederlandse duo Lubbers- Brouwers, dat na vier verreden grand prix de leiding in het algemeen klas sement om de officieuze wereldtitel aanvoerde, moesten deze eerste plaats afstaan aan Thompson en Beavis. Lubbers-Brouwers sloegen beide man ches een keer over de kop, wat hun een goede positie in de wedstrijden kostte. Op enorme wijze aangemoe digd door de circa dertigduizend be zoekers wisten zij toch nog resp. een vijfde en vierde plaats te behalen, in het eindklassement voldoende voor een vierde plaats. Ook het duo Jan en Theo Ten Thije moest een plaats op de wereldrang lijst opschuiven. Voor de eerste maal kwamen zij uit op een Norton-Waps- combinatie, een machine, die zij nog niet eerder konden uit proberen, zodat ze met enige terughoudendheid aan de strijd deelnamen. De wedstrijd in Rhenen was de vijfde uit een serie van tien wedstrijden waarvan de beste zes uitslagen voor de titel meetellen. In een eveneens op dit circuit ver reden internationale motorcross in de 500 cc klasse werd de overwinning behaald door de Nederlander Pierre Karsmakers uit Aalst op Husqvarna- karsmakers eindigde de eerste man che op de tweede plaats na een duel met Gerrit Wolsink uit Hengelo, eveneens op Husqvarna doordat de huidige Nederlandse kampioen Wol sink de tweede manche met een kapotte machine aan de kant kwam te staan wist Karsmakers deze man che te winnen. Aan een derde plaats in de derde manche had hij zodoende ruimschoots voldoende voor de totaal - overwinning. BEKERUITSLAGEN KNVB-BEKER 3de RONDE Quick Boys - Huizen 3—3 na verl. Huizen w.n.s. Zwart Wit -WHS 3—1. Workum -OWIOS'l—3. SCHIEDAM Debutant Excelsior heeft ook zijn tweede wed. strijd in de hoofdklasse cricket verloren. De Schiedammers, die enkele dagen geleden tegen.het Amsterdamse VRA geen schijn van kans kregen, werden nu door HCC simpelweg van het veld gespeeld. Nadat Excelsior voor 115 runs aan de kant zat, pas seerde HCC dit totaal voor het verlies van slechts één wicket. Excelsior trok het eerst naar de wickets. Het openingspaar Rens- man - Scheeuwe hield niet lang stand. Nadat Rensman de eerste bal voor zes runs uit het veld gelicht had, viel hij bij de vijfde bal al als eerste slachtoffer van Kruseman. René Scheeuwe hield 'anger stand. Eerst nadat hij 15 runs op zijn naam had gebracht mocht hij het. paviljoen weer opzoeken. Ex celsior, dat vooral met slowbowler Schut erg veel moeite had, strandde tenslotte op 115. Wil van Gelderen (11), Koos Gouka (26), Wim Scheeu we (21) en Nico Elshof (15) slaagden er in de dubbele cijfers te behalen. De gevaarlijkste man in de HCC- aanval was Schut die de fraaie cij fers van 6 v. 48 behaalde, Kruse man nam ten koste van 41 runs 3 wickets, terwijl Sillevis tot 1 v. 8 kwam. HCC heeft totaal geen moeite ge had het Excelsior-totaal te over schrijden. Dat gebeurde voor het verlies van slechts één wicket. Slechts Kooistra viel ten prooi aan openingsbowler Koos Gouka. Bak ker (40 n.o.) en Van Meurs (60 n.o.) wisten wel raad met de Schiedamse aanval die alle kanten uit geslagen werd. Gouka nam uiteindelijk 1 v. 40, Putter 0 v. 19 en Bruning 0 v. a Draw VRA is er niet in geslaagd ook zijn tweede wedstrijd te winnen. De Amsterdammers kwamen tegen stadgenoot ACC niet verder dan een draw. VRA, dat eerst batte, zat voor 198 aan de kant. ACC kwam uiteindelijk niet verder dan 135 voor het verlies van acht wickets, Bonuspunt voor ACC. Het duel tussen Rood en Wit en Quick Haag leverde een overwin ning voor Rood en Wit op. Quick trok het eerst naar de wickets. De Hagenaars hadden voor 135 runs allemaal een beurt gehad. Hierna passeerde Rood en Wit dat totaal voor het verlies van zes wickets. In de eerste klasse overklaste Bloemendaal het zwakke Sparta. Nadat Sparta voor 71 runs all out was, overschreed Bloemendaal dit totaal voor het verlies van drie wickets. Hercules klopte SSCC met één wicket, terwijl het duel tussen HCC 3 en Hermes DVS in een draw eindigde. Hermes, dat het eerst naar de wickets trok, zat voor 16t aan de kant. HCC 3 kwam daarna in de resterende tijd niet verdel dan 102 v. 9. KINDERDIJK F. Kloos en Zonen's Werkplaatsen heeft over 1970 een verlies geleden van 650.160, dat van de reser ves wordt afgeboekt. Over 1969 werd een winst van 395.544 behaald. Het ge consolideerde saldo exploitatie rekening daalde van 1,2 min. tot 66.747. Ondanks het verlies stelt de direc tie, zoals bekend, voor een dividend van 10 pet uit de dividendreserve uit te keren. Dit voorstel is mede geba seerd op de verwachtingen voor 1971. Over 1969 werd 13 pet uitgekeerd. De huidige orderportefeuille geeft de directie het vertrouwen, dat 1971 met een redelijk resultaat zal kunnen worden afgesloten. Ten aanzien van de acceptatie van orders, die op een worden afgesloten. Ten aanzien van later tijdstip tot uitvoering komen, moet zij een voorbehoud maken, daar er thans weer een aarzeling tot inves teren valt waar te nemen. In hoever re deze aarzeling van invloed zal blij ken te zijn op de financiële uitkoms ten van 1971 valt bezwaarlijk te voorspellen. Alle afdelingen waren in 1970 het gehele jaar goed bezet. De verkregen Jan Breur snelste in Ronde van Lekkerkerk LEKKERKERK —''Dat was'pure pech voor het kwartet Pennings, Klomp, Cornelisse en Jan Moret. Dit viertal had in de beslissende fase van de wielerronde van Lekkerkerk een geslaagde uitbraakpoglng onderno men. Het scheen met nog weinig van de negentig kilometer te verrijden ki lometers voor de boeg, te zullen sla gen. Een scherp voorwerp op de weg verbrijzelde de illusies. Pennings reed lek, viel en Klomp duikelde er over heen. Dat ongelukje haalde het pitti ge ritme uit de groep die weer in het peloton terecht kwam. Jan Breur, Herman Perfors, Cor Schuuring en Wim Liebrechts wilden het niet op een massaspurt laten aan komen en zij namen met de eind streep in het zicht, een lichte voor sprong. Jan Breur was de rapste in de beslissende spurt die naar de winst voerde. De Schiedammer had voor de ne gentig kilometer 1.29.24 nodig; 2. H. Perfors (Rotterdam); 3. C. Schuuring (Amsterdam); 4. W. Liebrechts (Vlaardingen); 5. E. Hordijk (Rotter dam); 6. J. Koevermans (Vlaardin gen); 7. M. Paul (Den Haag); 8. R. Liebrechts (Vlaardingen); 9. R. Cor nelisse (Nijmegen); 10. R. Beuskamp (Hendrik Ido Ambacht); 11. J. Brink man (Rotterdam); 12. H. Habets (Den Haag); 13. A. Joevenaar (Den Haag'; 14. J. Jansen (Haarlem); 15. F. van der Ende (Monster). Nieuwelingen: 1. G. Pronk (Scheve- ningen) 50 km. in 1.17. Aspiranten: 1. J. Rooij (Sprundel) 20 km. in 37.2. MUENCHEN De Medische commissie van de internationale amateur atletiek-federatie (LAAF) heeft in Muenchen de laatste hand gelegd aan een nieuw doping-reglement. In de nieuwe richtlijnen komen dé stoffen voor, die als stimulerend middel ontoelaatbaar worden geacht. Voorts is de wijze van controle op het gebruik van verboden middelen vast gelegd. De Oostenrijkse professor Ludwig Prokop is door de IAAF benoemd als hoofd van de commissie van onderzoek tijdens de Olympische Spelen van 1972 in Muenchen. Voor de problematiek van de bestraffing van atleten, die betrapt worden op het gebruik van verdovende middlen is nog geen oplossing gevonden. De medische commissie heeft het dagelijks bestur van de IAAF voorgesteld in- plaats van de huidige uitsluiting, die neerkomt op een levenslange schorsing, over te gaan tot een verbod om in wedstrijden uit te komen gedurende een beperke periode. Het vraagstuk van de al of niet toelaatbaarheid van anabolica (spierver- sterkende middelen) is ook nog niet opgelost. De IAAF wil in deze kwestie de beslissing van de doping-commissie van het internationaal olympische comité, die ook in Muenchen vergadert, af wachten. opdrachten werden, dank zij een va beterde conjunctuur, tegen redelijl condities afgesloten. In de achterlij gende jaren was het veelal niet me gelijk lonende opdrachten te verkn; gen. Hierdoor en mede door een vir dere stijging van de kosten bleef ls resultaat van 1970 in het algemea beneden de verwachting. De orde: intenser gedachten uitgewisseld dan min, waarvan nog ƒ17 min roei worden verwerkt. LAGE ZWALUWE „Als 1 voetbal van de Zwaluwse Boys in toekomst evenredigheid gaat vertoe met de kwaliteit van het nieuwe t< rein. dan zit het wel snor", merkte heer A. de Jong (afdeling Brabii gistermiddag tussen neus en lipp op tijdens zijn toespraak t.g.v. de gebruikname van het derde veld t de vierde klasser uit Lage Zwalui De heer De Jong sprak zijn bew dering uit over het feit, dat Zwalu se Boys dit in een streek, waarin! zaterdagvoetbal niet zo welig tiert stand had gebracht. Een prestatie,! nog meer aan betekenis wint, wi neer je in aanmerking neemt, dat i twee velden waarmee Z.B. het l dusver moest doen, gemeente-eigf dom zijn en men nu dus ook de l schikking heeft over een eigen t< rein. De heer W. Polak, de voorzitter! Zwaluwse Boys, stipte, zoals te do gebruikelijk bij dergelijke g& genheden, de zelfwerkzaamheid t nen de vereniging aan, waarbij geen namen wilde noemen, maari uitzondering maakte voor Lucas, niet alleen bestuurslid en linksacl in de topelf is, maar ook een ijve werker, wiens clubliefde zich niet goedkope woorden beperkte. Minst opmerkelijk was het, dat het gema tebestuur (wel uitgenodigd) schitta door afwezigheid, waarbij men n eens de moeite had genomen om! richt van verhindering te sturen. Drs. Vlak, eerste burger van L Zwaluwe, zou de aftrap verrich bij de ere wedstrijd Zwaluwse Bo Abllasserdam, maar ook hij ontbi op het appèl, waarna de heer De J< de bal aan het rollen bracht. Voor veel publiek werd Zwalui boys-Alblasserdam een voortreffe I duel, muzikaal opgeluisterd door plaatselijk korps Excelsior. De vol dige zondag tweede klassers hadi I de handen meer dan vol aan het I zonder knap spelend Z.B., dat me dere malen een overwicht had en de twintigste minuut via De Graal 10 was gekomen. Na 11 stand rust, trok de zaterdag vierde klal j met nog tien minuten te gaan winst naar zich toe, toen Vinkdi uit een utistekend opgezette aaB I 21 scoorde. DELFT Quick Boys is voor tweede maal voor een jaar in hel zit gekomen van de Prins Alexani beker. Dit is de vcrenigingsprijs het jaarlijks door CSVD georg» seerde Prinscnstad-jeugdtornooi. Quick Boys, Vlug en Vaardig sterdam) en Zuidvogels eindigden drieën met elf punten als een Strafschoppen beslisten echter gunste van de Katwijkse voetbalt tjes. In de A-klasse eindigde NE0 eerste gevolgd door het HuiM 1 Zuidvogels en Quick Boys. sterkst B-team was dat van Vlug Vaardig met als goede tweede Z» vogels terwijl Quick Boys ook in afdeling beslag legde op de prijs. De eerste prijs van de C-ju» ren ging naar Quick Boys, tW werd CSVD en derde was Vluf Vaardig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 14