NCSV raakte verzeild in een identiteitscrisis Kankercongre huldigde prof. Mülbocl VIJFENZEVENTIGJARIG JUBILEUM MET JUBILEUMKAMP EN CONFERENTIE Spanje weigert hervormde vergaderingen Goede beeld van CHU ging in de campagne handel" in nonnetjes Graham naar Rome maar niet naar pans Goudzwaard niet naar Canada Kerken schrijven a.s. (in)formateur Aanval op CHJO: „in de vernieling" COMMENTAAR Sadat Ec:i woord voor vandaag BEROEPINGSWlj IÊWTM COT4GRESS of ns :-fi r e r at kjnal UNION TTUOENTS Van een onzer verslaggeefsters WOUDSCHOTEN De Nederlandse Christen Studenten Vereniging bestaat 75 jaar en gaat dit jubileum vieren met een conferentie en een jubileumkamp (de NCSV heeft veel van baar be kendheid aan de jeugdkampen te dankenterwijl een speciale Eltheto-brocbure uitkwam, die bet spoor van deze studentenvereniging terugvolgt. „Een rode draad" heet deze brochure, en met die rode draad wordt het engagement met politiek en maatschappij bedoeld, dat de NCSV vanaf haar oprichting in 1896 heeft gesierd. Wat is er nu nog over van de -r-ii NCSV? Sinds een paar jaar loopt het aantal leden voortdurend terug. Er zijn er nu nog 1500 overgebleven, niet weinig. maar vergeleken met 1965/1966, toen er nog duizend meer waren, lijkt de toekomst voor dit soort verenigingen erg onzeker. Algemeen voorzitter Hans Peter ramberg (22, universiteit van Am sterdam) en secretaresse studenten- werk Margriet Meindertsma (28, Groningen) hebben ondanks de hui dige problemen toch wel hoop op ver betering." „De NCSV is in een identi teitscrisis verzeild geraakt. Er kwa men een paar jaar geleden steeds meer clubs die zich met hetzelfde gingen bezighouden. De NCSV was helemaal niet uniek meer. De christelijke studenten trok ken zich terug in de studentenge meentes. die nu nog steeds floreren. Wij hebben kritiek op die gemeentes, de studenten isoleren zich; het is het gevolg van een individualiseringspro ces, dat waarschijnlijk voortkwam uit de botsing tussen student en maat schappij. De studentengemeente claimt een soort progressiviteit voor zich, ze experimenteren met liturgieën, maar er zitten erg veel be houdende elementen in. Onze kritiek is niet erg goed gevallen in de ge meentes, er zijn nogal wat studen tendominees boos geworden." Het gevolg van de moeilijkheden binnen de NCSV was, dat de NCSV zich zenuwachtig met van alles en nog wat dat in de mode was ging bezighouden; Marcus, anti-autoritaire bewegingen etc. etc. Die modieuze grillen leverden geen nieuwe leden op. ..Wat ontbrak was een degelijke analyse. Dat werd gewoon niet ge daan. De NCSV had belangrijk werk kunnen doen door maatschappelijke verschijnselen te analyseren. De plaats van de religie wordt nauwe lijks onderkend. Wij vinden dat je duidelijk moet (laten) zien wat en heo groot de plaats van de religie bij de mens en in onze samenleving is." KWARTET TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant D..rdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie- J de Berg (voorzitter). H. P Ester G 1 Brinkman J van Hofwegen Maar omdat er nog steeds mensen bleven die ervan overtuigd waren, dat de NCSV een eigen functie had (mensen betrekken bij de studenten beweging, analyseren van theologen en religie, taken die de „gewone" stu dentenbeweging heeft laten liggen, kwam nu langzaamaan verandering. ..We raken uit onze crisis, er is hoop dat we het als vereniging redden. We gaan nu veel strenger, beperkter te werk. We willen diepgang, goed en grondig werk voortzetten. Oost-Europa Het belangrijkste waar we nu mee bezig zijn is het Oost-Europa-projekt. In de jaren '50 was de NCSV de eni ge die aandacht besteedde aan het communisme, naar Oost-Europa reis de, contacten legde en discussieerde over marxisme en christendom. Dat gaan we nu weer doen, weer goed uitzoeken wat socialisme is, hoe de relatie christendom-marxisme is. Niet dromen over Che Guevara, maar praktisch werken. Hoe ligt de relatie tussen praktijk en leer in Oost-Europa en wat is de verhouding met onze situatie? Met dat projekt, waar allerlei studiegroepen mee bezig zijn, zijn we al een poosje bezig en dat duurt nog wel een paar jaar. Dan is er een project KRIK, kritische kerk. De religiekritiek concentreerde zich teveel op ideologie en te weinig op concrete punten. Dat willen we doorbreken. Onze brochures over stu dentengemeente is een uitvloeisel van KRIK!" Dit jaar is de NCSV begonnen met het bijeenbrengen van studenten en afgestudeerden, die met elkaar praat ten over welk werk de studenten la- Algemeen voorzitter van de Ne derlandse Christen Studenten Vereni ging (NCSV) Hans Peter Gramher en secretaresse studentenwerk Mar griet Meindertsma. ter zullen gaan doen, hoe maatschap pijkritiek in een beroep te verwezen lijken is. Er zijn nog maar een paar beroepen aan de orde geweest (lera ren, technici), maar het bleek wel aan te slaan. Dan blijven er tenslotte de kampen. Die doen het al tientallen jaren en ze blijken nog steeds men sen te trekken, hoewel ook hier het aantal terugloopt. „Kinderen willen niet meer zo georganiseerd op vakan tie. Bovendien komen ze misschien minder door het druggebruik, de poli tieke kleur etc. We moesten de naam „kamp" laten vallen en er een soort zomerscholen van gaan maken met projekten." door een soort CHU-en een „door braak" sfeer. Dat is nog steels zo. zeggen Han .Peter en Margriet, al valt er een kleine verschuiving te constateren naar de iets „minder sjie- ke" kringen. Tenslotte: wat betekent de NCSV voor Hans Peter en Margriet? Mar griet: „De NCSV is een club waarin het spanningsveld tussen theologie en socialisme/marxisme serieus genomen wordt. „De NCSV is een groep men sen die op vrij willekeurige basis bij eengekomen is en die zich bezighoudt met theologie en maatschappij." Van onze kerkredactie GENVE Enkele commissiever gaderingen, d.ie de hervormde we reldbond (HWB) in september in Ma drid wilde houden, kunnen niet door gaan, omdat de Spaanse regering toe stemming geweigerd heeft. De verga deringen zullen nu worden gehouden in België. Het gaat om de administratieve en de theologische commissie van de lutherse Europese sectie van de IHWB. Zij wa ren uitgenodigd door het Spaanse lid van de hervormde wereldbond, de Spaanse evangelische kerk. Deze kerk heeft zich niet laten registreren onder de nieuwe Spaanse wet op de gods dienstvrijheid wegens ernstige be zwaren tegen deze wet. De Spaanse regering liet Geneve weten, dat er geen bezwaar zou zijn geweest, als het .verzoek was ondersteund door een kerk, die zich wel heeft laten registreren. Van onze parlementsredactic DEN HAAG Dr. B. Goud zwaard, die benoemd was tot hoogle raar in de economie aan het Institute of Christian Studies in Toronto (Ca na da), heeft ontheffing gevraagd van deze functie. Gezinsomstandigheden zijn er de oorzaak van, dat dr. Goud zwaard zijn werk in Canada niet kan beginnen. Dr. Goudzwaard, de economisch ex pert in de fractie van de ARP, had in verband met zijn benoeming in To ronto zich voor de verkiezingen op een niet verkiesbare plaats op de kandidatenlijst laten zetten. Hij stond nummer 23 op de lijst. Het zou niet de bedoeling zijn, dat dr. Goudzwaard in de Tweede Kamer terugkeert. Het meest waarschijnlijk is, dat voor hem een benoeming volgt bij het hoger onderwijs. Van een verslaggever DEN HAAG De rooms-katholie- ke kerk en de hervormde kerk heb ben in een brief aan de nog aan te wijzen kabinets(in)formateur ver zocht, om bij de kabinetsformatie aandacht te schenken aan de kwestie van een uitkering aan de kerken en de genootschappen op geestelijke grondslag, in de geest van het rap port van de staatscommissie-Van Walsum. In de brief, die was onderte kend door kardinaal Alfrink en door praeses ds. Van Zanten en scriba ds. Landsman van de hervormde synode, wordt de hoop uitgesproken dat overeenkomstig de in de Tweede Ka mer aanvaarde motie-Voogd en Van den Bergh het nieuwe kabinet een systeem van jaarlijkse waardevaste uitkering aan de kerken en de ge nootschappen op geestelijke grondslag in studie zal nemen. Tenslotte hebben de kerken een bredere nota in het vooruitzicht gesteld, waarin een over zicht van argumenten en cijfermate riaal zal worden gegeven. De remonstrantse broederschap, de kerk, de algemene doopsge zinde sociëteit, de oud-katholieke kerk en de meerderheid vin de com missie der unie van baptistengemeen ten, hebben hun adhesie aan deze brief betuigd. In Mexico zijn 23 studenten, die veroordeeld waren voor vergrijpen tijdens de studentenonlüsten van 1968 donderdag vrijgelaten. Onder de vrij gelatenen bevindt zich een der stu dentenleiders, ingenieur Heberto Cas tillo. Toekomst De NCSV heeft nog toekomst als het lukt om die eigen identiteit via de projekten uit te werken en als het lukt om een daarbij passende vereni gingsstructuur te vinden. Niet veel landelijks meer, maar het werken in groepen, waar mensen dan lid van worden en meewerken." Er is een te rugslag op de individualisering, de mensen gaan weer in groepjes wer ken. Als het ons lukt, dan zijn we wel ongeveer de enige overgebleven club op een ideologische grondslag. De politieke clubs zijn verdwenen, de humanistische vereniging is zowat de enige ideologische club, maar is ook niet groot." De NCSV werd vroeger gekenmerkt Sedert de dood van Nasser had Egypte een col lectieve leiding, waarin president Sadat de rol van voorzitter bekleedde. Hoewel hij zich de laatste tijd meer en meer tot een resoluut optredende leider ontwikkelde, streefde hij er niet naar een over heersende positie in te nemen. Het is de kracht van deze man dat hij zijn eigen kwaliteiten niet overschat. Hij ging dan ook niet proberen Nasser te imiteren. Maar juist, dit realisme bracht de illu sie van nationale eenheid, zoals die naar buiten toe in Egypte bestond, tot een einde. Als charismatisch leider, die boven elke discus sie verheven was, kon Nasser figuren met zeer uit eenlopende meningen- rondom zich handhaven en toch z'n eigen gang gaan. Sadat wist dat hij daar toe niet in staat was. Toen hij steeds duidelijker ging kiezen voor een beleid, dat door een deel van de collectieve leiding scherp werd afgekeurd, moet hij dan ook beseft hebben dat een openlijke breuk onvermijdelijk zou zijn. Hij aarzelde echter niet. Zo is dan nu op een nogal spectaculaire wijze een einde gekomen aan de periode van het collec tieve leiderschap, waarin de twee belangrijkste stromingen van het Egyptische politieke leven ver tegenwoordigd waren. De ene richting werd ge leid door premier Machmoed Fawzi en minister van buitenlandse zaken Machmoed Riad. Zij toon den zich voorstanders van een pragmatisch beleid, dat ten doel heeft de onafhankelijkheid van Egyp te zoveel mogelijk te herstellen. Zij probeerden daarom Egypte wat minder afhankelijk te maken van de Sowjetunie dan bij de dood van Nasser he? geval was en zochten de actieve hulp van de Ver enigde Staten om op aanvaardbare wijze het con flict met Israël ten einde te brengen. Het is deze koers, waarvoor president Sadat heeft gekozen. De andere richting werd vertegenwoordigd door vice-president Ali Sabri en minister van binnen landse zaken Sjaarawi Gomaa, die als leider van de staatsveiligheidsdienst een uitermate machtig man was. Zii meenden dat het belang van Egypte het beste gediend was door een intensieve samen werking met de Sowjetunie. Zij streefden er ook naar een autoritair socialisme, geïnspireerd door het totalitaire Sowjetmodel, in Egypte te vestigen. Het Kremlin beschouwt het conflict in het Mid- Van onze parlementsredactic DEN HAAG In de CHU is een discussie op gang gekomen over de teleurstellende verkie zingsuitslag. Vanmiddag is in Rotterdam een besloten verga dering gehouden van de Unie raad, waarin, zo werd gezegd, gelegenheid zou zijn tot „stoom- afblazen". In het 'blad van de unie, De Neder lander. van deze week vervolgt het lid van de Tweede Kamer de heer H. Kikkert zijn kritiek en legt hij nader uit, waarom de verkiezingscampagne in de CHU op amateuristische wijze is gevoerd. Voor een lijstaanvoerder is meer nodig dan vier jaar kabinets ervaring als vakminister op een de- den-Oosten als de strijd tussen twee kampen: het partement. anti-imperialistische kamp, dat geleid wordt door de Sowjetunie, staat tegenover het imperialisti sche kamp. dat aangevoerd wordt door de Verenig- 7 qJ-JU-q qvi de Staten. In deze conceptie is het eenvoudig ver V cl LlJvclclll VTCCII raad om zelfs maar te veronderstellen dat van Amerika een redelijke houding is te verwachten in het conflict in het Midden-Oosten. De Russische pers heeft er herhaaldelijk op gewezen dat 'de Is raëlische agressors' niets anders dan handlangers zijn van het Amerikaanse imperialisme en voort durend door Amerika worden aangemoedigd nieu we misdaden te begaan. Het is dan ook begrijpe lijk dat men in Moskou uitermate vijandig heeft gereageerd op het bezoek van de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken aan Cairo. Een be zoek. dat werd voorafgegaan door het ontslag van Ali Sabri als vice-president van Egypte. In Moskou zal men de huidige ontwikkelingen in Egypte wel met de nodige bezorgdheid volgen Er waren de laatste tijd ook intieme contacten ont staan tussen de communistische partij van de Sow jetunie en de Arabische Socialistische Unie, ac enige politieke partij van Egypte. De zuiveringen in Egypte treffen juist die leiders van deze partij, die in zeer nauw contact stonden met Moskou, zo dat aan deze ideologische broederschap wel een einde zal komen. Het zou evenwel een grove vergissing zijn de veranderingen in Egypte uit te leggen als een keu ze voor een meer pro-westers beleid. President Sa dat en zijn aanhangers willen juist Egypte zoveel mogelijk zijn vroegere middenpositie teruggeven tussen de Sowjetunie en de Verenigde Staten. Daarvoor is het ook nodig dat er een einde koint aan de toestand van oorlog, die de ontwikkeling van Egypte onmogelijk maakt en weinig armslag biedt op het gebied van de buitenlandse politiek. De Sowjetunie heeft aanzienlijk meer invloed in Egypte dan de Verenigde Staten en zal weinig sympathie kunnen opbrengen voor de politieke soepelheid van Sadat. Het is dan ook nog zeer de vraag of de president van Egypte er in zal slagen om zijn beleid door te zetten. Israël zou hem be langrijke ruggesteun kunnen geven door mee te werken aan de heropening van het Suezkanaal. VATIKAANSTAD (Reuter) Het Vatikaan heeft ontkend dat jonge In diase meisjes aan Europese kloosters zijn „verkocht". Wel is toegegeven dat er gebreken waren in de methode van aanwerving van de nonnetjes, die in Europa vaak slecht behandeld zou den zijn en gebruikt om minder ple zierig werk te doen. In een verklaring, waarin de resul taten zijn vastgesteld van een inter nationaal onderzoek, zegt het Vati kaan dat de „families van de meisjes geen geld hebben gevraagd en ook niet gekregen". Vorig jaar publiceerde het Britse weekblad Sunday Times een artikel waarin stond dat voor Europese kloosters meer dan 1200 boerenmeis jes uit de zeer arme Indiase staat Kerala waren aangeworven. In andere berichten werd gemeld dat al in 1960 een campagne was begonnen om leeglopende kloosters in Europa met „gastnonnetjes" te vullen. Voor dit project zou in de loop der jaren meer dan 720.000 dollar zijn uitgegeven. De Indiase pater Cyriac Poethenpoera zou uitvoerig bij de nonnentransactie betrokken zijn geweest, aldus de persberichten vorig jaar. Het Vatikaan heeft nu erkend dat de meisjes soms „een onvoldoende opleiding hadden gehad voor zij uit de Indiase staat Kerala vertrokken." Ook hadden „enkele priesters in deze zaak onafhankelijk van de bisschop pen gehandeld" en „zelfs op hoger niveau was er misschien onvoldoende coördinatie geweest", aldus het Vati kaan. Het Kamerlid Kikkert wil met deze opmerking geen rechtstreeks verwijt richten aan drs. Udink. Want, schrijft de heer Kikkert, het is immers ook mogelijk, dat de partij geen beroeps politicus heeft om als lijstaanvoerder op te treden of dat men deze niet wenst. Voor christelijke partijen zijn beeldvorming en programma's plus het beleid van doorslaggevende in vloed. In 1967 had de unie een goede beeldvorming gekregen. Maar dat goede 'beeld, merkt de heer Kikkert op, is tijdens de verkiezingscam pagne goed de vernieling ingegaan. Dat de kiezers moeite hadden met het vertrouwde beeld blijkt ook uit het voor de unie onmogelijk grote aantal voorkeurstemmen: ruim elf procent van de ch-stemmen was niet op Udink uitgebracht. „De publiciteitsmedia waren stellig niet op onze hand," schrijft ir. A. B. J de koning. Hij vervolgt: „Dit is te begrijpen en te billijken van de „neutrale" pers. radio en televisie. Ernstiger is dat de christelijke pers en ook de N.C.R.V. ons niet van harte hebben gesteund." GROTE KLAP De heer D. Rebel ziet andere oorza ken voor de grote klap. <Hij schrijft in hetzelfde blad: „Een aantal jongeren heeft zich schandelijk misdragen door kort voor de verkiezingen weg te lo pen Maar ook de Centrumgespreks groep heeft het gemankeerd aan zelf beheersing." De heer Rebel pleit voor herstel van de eenheid in de unie. Maar el ders in het blad wordt een felle aan val gelanceerd op de CHJO: al met al hebben de ch-jongeren 'ervoor ge zorgd dat het verlies van de CHU groter werd dan nodig was geweest, lengevolge van hun insinuerende en op publiciteit beluste houding. En ook: maandenlang heeft de CHJO de mentaliteit van destructie, agitatie en insinuatie getoond, die zijn jarenlang aan een andere groep in de CHU heeft verweten. De Nederlander publiceert ten slot te een adres om adhesie te betuigen aan deze aanval: CH-jongeren, die de huidige koers van de CHJO met on gerustheid en verontwaardiging ga deslaan wordt verzocht te reageren. Johannes zoekt naar woorden als hij een beschrijving geeft van' gestane Here Jezus, die Zich op Patmos aan hem openbaart. Cm "als een mensen zoon", haren zijn als witte wol, ogen als een vuu voeten als koperbrons en Zijn stem is als hel geluid van vele walen Erg "menselijk" is deze beschrijving niet, maar het gaat Johai ook niet om de aandacht te vestigen op zijn menszijn. Hier moet tus zich openbaren als cle majestueuze. Het gaal om de werel schappij. - En ineens weten we dan dat die woorden van Johannes niet al te lijk moeten worden opgevat. Hij probeert in woorden uit te druklt hij beleefde, toen hij Christus zag. Het witte haar spreekt van J de vlammende ogen spreken van een komend oordeel, de stem n geluid als van vele wateren spreekt van gezag. Dit is niet meer de aardse Jezus die de lijdensweg moest gaan, n) Jezus met eer en heerlijkheid gekroond die de macht in handel nemen, die de wereld komt oordelen, die vrede gaat scheppen, j We lezen vandaag Marcus 13:19-11. We lezen morgen Handelingen 7:1-16. Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM Een com plete Mühlbock-dag speelde zich gisteren in Amsterdam af op het internationaal kankercongres. Hoogtepunt was een officiële huldiging van de Amsterdamse hoogleraar. Vertegenwoordigers van onder an dere de Wereldgezondheidsorganisa tie, de UNESCO en de Internationale unie tegen kanker besteedden aan dacht aan de belangrijke rol die prof. Mühlbock in al die organisaties heeft gespeeld. Staatssecretaris Kruisinga droeg een van de hoogste Nederlandse on derscheidingen aan: Het ridderschap in de orde van de Nederlandse Leeuw. Eerder gistermiddag had Mühl bock zelf een briljant overzicht gegeven van het onderzoek aan borst kanker bij de muis, en de betekenis daarvan voor de overeenkomstige ziekte bij de mens. Op dit punt heb ben hij en zijn medewerkers het Ne derlands kankerinstituut een interna tionale reputatie bezorgd, 's Morgens hadden vier van de medewerkers hun jongste resultaten aan het congres voorgelegd. Waarschijnlijk spelen drie factoren een rol bij het ontstaan van borst kanker: de vatbaarheid blijkt erfelijk bepaald te zijn. er komt bij muizen en waarschijnlijk ook bij mensen een virus in het verhaal voor, en bepaal de hormonen blijken het ontstaan te bevorderen. De erfelijke factor werd al in de vorige eeuw door medici on derkend. Proef mui zen Ook bij proefmuizen werd dit waargenomen, maar men beschikte nog niet over de huidige mogelijkhe den om dat precies uit te zoeken. Daarvoor zijn „ingeteelde" muize- stammen nodig, waarvan de erfelijke eigenschappen constant zijn. Dat vergt minstens tien jaar fokken. Amerikanen verkregen voor het eerst twee bruikbare stammen, waar van er één vaak borstkartker kreeg, en de andere zelden. Toen men krui singen daarvan ging bekijken spotten die met alle wetten van de erfelijk heid, en men ontdekte dan ook dat de ziekte van moeder op kind werd overgebracht met de melk. Het duur de twintig jaar voordat men de tech nieken had om te herkennen dat er een virus in die melk zat, en dat vi rus ook te isoleren. Daarmee was de praktische genees kunde in zekere zin weinig geholpen, want de gegevens over patiënten (chirurg Wassink van het Nederlands kankerinstituut had een uitgebreid onderzoek gedaan) wezen niet op overbrenging via de moedermelk, en juist wél op erfelijke invloed. Men ontwikkelde in Amsterdam eigen muizestammen, en daarbij bleek na kruising wel de erfelijke invloed van belang te zijn, terwijl besmetting via - de melk niet voorkwam. Een volgende stap was het zoeken naar het virus dat bij de menselijke borstkanker betrokken is. Want aan de andere kant hadden de Ameri kaanse proefmuizen het bestaan van zo'n virus bij de muis toch maar dui delijk aangetoond, wat niet gauw ge beurd zou zijn als de Amsterdamse muizen het eerst school gemaakt had den. Inderdaad is men er juist de laatste maanden in het buitenland in ge slaagd, in moedermelk en borstkan- ROME De Amerikaanse evangelist dr. Billy Graham heeft het voorne men, om voorjaar 1972 een campagne te leiden in Rome. Dit plan is door de Italiaanse protestanten met instemming begroet, maar enkele^ groepen, onder wie de pinkstergemeenten, de baptisten en het leger des heils, hebben aan hun medewerking de voorwaarde verbonden, dat Graham tjjdens z(jn verblijf in Italië geen „officieel" contact zal opnemen met de paus of andere vertegenwoordigers van de rooms-katholieke hierarchic. Volgens het organiserend comité in Rome is Graham met deze voorwaarde akkoord gegaan. kergezwellen deeltjes te vindei lijken op het muizevirus (MTV) die deeltjes inderdaad een rol s bij het ontstaan van menselijk! zwellen zal nog moeten worden; getoond. En dat is bar moeilijk! dat het nu eenmaal niet gaat n rechttoe rechtaan methoden diq muizen kunt toepassen. Overigens is rechttoe rechtaaj altijd even ideaal, vertelde 1 Mühlbock gisteren. Al die vij virulente MTV's (nu inspuitenl binnen twee weken een gezwa wel handig voor het onderzoell lijken eigenlijk helemaal nietl menselijke situatie, waarin I een zeer geleidelijk optredend» king is, die op latere leeftijd vJ optreedt. Vandaar de Amsterdamse ll stelling voor een erg „tam" mi rus, dat kleine onschuldige^knt tjes veroorzaakt, die pas bij stokoude muis nog wel eens hij kanker willen overgaan, 's Ml had zijn medewerkster mej. <j C. Hageman verteld hoe zij alsl dat tamme virus had geïsolei daarmee experimenteel kankei opgewekt. Prestatie „Een geweldige prestatie", vi ons ex-medewerker dr. P. Bent! in een persoonlijke toelichtinl heeft gewoon groene vingers", 1 met iets dromerigs in zijn ogeJ ik een virus isoleer raak ik onl negen tiende kwijt. Zij houdt I tiende over." NED. HERV. KERK Benoemd: door de gen. synol pred. voor buit. werkz. (geest! krijgsmacht): A. S. Kluseni Mijnsheerenland. I Beroepen: te Klazienaveew Feenstra te Durgerdam; te Ranl G. Veldjesgraaf te Wouterswoul bedankte voor Blauwkapel-Gf kan. Bedankt: voor Huizen: G. \V| te Sprang. i Afscheid: van Badhoevedora muiden: C. J. Meilink, ber. tel dorp en Holysloot; van Sexbienl Tijsma, ber. te Marrum en Wesi kerk: van Varsseveld: M. Heil ber. te Katwijk a.d. Rijn; van f A. H. Knottnerus in verb, met 4 ming tot geestelijk verz. bij 4 richting v.h. min. van just» Veenhuizen. L Intrede: te Doetinchem: J. Kl Eibergen; te Dedemsvaart: F. li baas uit Ugchelen; te Oldebnf Noltes uit Ridderkerk; te Zet van der Plas uit Scheveningèj Hilversum (bejaardenpastf mevr. J. M. Meyer, kand. te lf foort. 1 20 mei 1971. Intrede te Hoofi mej. C. Rozemond uit Oostert Oudeschild; te Jaarsveld: ka Molenaar uit Lunteren. GEREF. KERKEN Afscheid: van Arnhem: H. E. ja wegens benoeming tot lege Intrede: te Voorburg: P, v. kei uit Almelo: te Pesse: ka: van Heys uit Kampen. GEREF. KERKEN (VRIJG.; B.V Afscheid: van Ede: G ber. te Katwijk. CHR. GEREF. KERKEN Afscheid: van Zwolle: ber. te Hoogeveen. 21 mei 1971. Intrede: te Noorl schut: kand. A. W. Wubs uit doorn. REM. BROEDERSCHAP Afscheid: van Groningen: D. Vreumingen wegens emeritaat. GEREF. GEMEENTEN 20 mei 1971. Intrede: te Kl Biezelinge: C. Molenaar uit A dam-N.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2