schaak Bloesem in de ,Bangert' Als we het maar willen zien... Offers in overvloed 8 8 8 7 7 I #jt A A 7 6 6 a fa a 5 AA |Ai 4 a ia* A a* &B SB«Es ES &ÏS 91 'lam 2 asr w e es 1 i a a m 1 Top-zorgen Jimi Hendrix dialoog Precies verkeerd PUZZEL VAN DE WEE! ZATERDAG 15 MEI 1971 Een bezoek aan de appel- bloei in West Friesland, met de streek tussen Zwaag en Blok ker als centrum, blijft steeds in ons geheugen gegrift. Een tocht vanuit Blokker door het mooiste dorp van West-Fries land, Schellinkhout, langs de Ysseldijk naar Wijdenes, door Nibbixwoud naar Benning- broek en over Wognum en Zwaag weer terug naar Blok ker, is een belevenis voor al len die alleen de Betuwe en Zeeland als fruitgebieden ken nen. We hebben daar tevens ervaren dat door klimatologische omstan digheden de appelbloei er om streeks de derde week van mei op z'n weelderigst was, waar de ap pelbomen in Zuid-Holland al hun tooi hebben afgelegd. Bovendien is West-Friesland een land van melk en honing, met een onvoorstelbare afwisseling in het landschap. Prachtige begroeide wegen en slo ten. vette weiden, enorme fruitplan- tages naast tulpenvelden en dan weer de uitbundige zaadvelden van de kwekers rondom Enkhuizen Het is voor de bezoeker die zich een vlak. winderig en boomloos landschap met voornamelijk kool heeft voorgesteld, bepaald een verfrissende belevenis De echte koolstreek ligt namelijk bij Broek op Langendijk. Behalve appels, peren en pruimen kweekt men in de omgeving van Blokker zeer veel aalbessen Sommige appelboom gaarden hebben dan ook een on derbeplanting van be8senstruiken. Een groot deel van de consumptie bessen is hiervan afkomstig. Men laat het onkruid er onder door groeien opdat het een dichte mat vormt als de bessen rijpen, omdat deze anders door de opspattende kleigrond vies en onooglijk zouden worden. Ook als er geen onderteelt is op een fruitplantage wordt de grond na half juli niet meer gefraisd. om dat men tegen de oogsttijd een behoorlijke grasmat moet hebben om de fruitkisten te plaatsen. De bezoeker die het treft door een kweker in zijn heiligdom rondgeleid te worden, zal ervaren dat een fruitkweker wat anders is dan een kweker van vruchtbomen. Op de fruitplantages wordt aHe aandacht aan de juiste bestuiving gegeven om van een grote productie zeker te zijn. Daar leren we ook dat bij jonge bomen de horizontale takken het eerste dragen en daarom wor den bij een nieuwe aanplant de takken uitqeboqen Ze worden dan met touwen aan rotanstokken ge bonden om de productie te ver snellen. Hoewel biien en andere insecten in hoofdzaak de bevruchting tot 9tand brengen, blijft deze toch nog een wonder, omdat het b v. kar, voorkomen dat een goudreinet die zelf steriel is, toch volop vruchten draagt zonder bevruchter in de dichte nabijheid. Wordt het stuif meel van ver overgebracht, doet de wind er aan mee? Er blijven altijd nog raadsels. Wie geen risico wil nemen plant b.v. Yellow Transparant tussen rijen goudreinetten. die bekend staat als een goeie bevruchter. Voor Cox's Orange Pippin is b Princesse Noble een goede be vruchter De kweker die ons zijn fruitplantage toonde op de zoge naamde blauwe klei. zwaar en moeilijk te bewerken, maar ideaal voor de fruitteelt, geeft zijn bomer, slechts om de vier jaar natuurmest. bij voorkeur varkensmest en houH' het dan verder elk voorjaar op stikstof, fosfor en kali. Een bloesemdag in de „Bangert" «is ook voor de amateurkweker leerzaam en uit landschappelijk oogpunt gezien een dag vol roman tiek. A C MULLER-IDZERDA Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudreinetstraat 125, Den Haag Er zijn van die combinaties, er zijn van die offer-voortzettingen Nu Ja, om het ergste maar ineens te zeggen: De opgaven van deze week zijn bepaald niet de gemak kelijkste. Het moge waar zijn dat men er als men er maar lang genoeg naar tuurt en op oefent bepaald wel enig idee zal krijgen hoe de vork zo ongeveer in de steel zal moeten zitten, dat is nog niet hetzelfde als de combinatie (Opgave 1) of de offerreeks (Op gaven 2 en 3) volledig tot een goed eind te brengen. Zowel In opgave 2 als opgave 3 is het aan één stuk door offeren geblazen. Het vervelende is dat wij U nauwelijks aanwijzingen kunnen geven zonder vrijwel het gehele of fermechanisme te verraden. Mis- (1) UH een partij Na|<torf—Kramer schien helpt het U als wij zeggen dat in beide gevallen de witspeler zijn tegenstander mat zette: in op gave 2 in 8 zetten, in opgave 3 in 10. Misschien dat U zich In dat ge val toch liever eerst met opgave 1 bezighoudt? Het is ons om het even, maar U moet dan wél weten dat zwart het nog tot de 16e zet volhield, en toen door tijdsover schrijding verloor, zij het ook In totaal verloren stelling. Misschien bent U ermee gebaat dat wit's 5e zet de pointe van de combinatie Was en dat dit een torenzet was. Mocht U de oplossingen niet kunnen vinden, bewaart U dan in elk geval de diagrammen opdat U volgende week met de oplossin gen er naast U kunt verbazen over wat er allemaal in die dia- gramstelllngen verborgen wasl OPLOSSINGEN Lc8 5.Dc8! Ld7 6.Txe6! Txe8 7.Txe8t Le6 8.Lxe6t Dxe6 9.Txf8mat. Zoekt u zelf de nevenvarianten (1. LdS en 3. Dc6) eena uit (2) Bronsteln-Botwlnnik. Hier ging het ala volgt: 1.Lxe4 dxe4 2.LM! xe5 (Vrij wel gedwongen) 3.dxeS LxeS 4.TI1 Dg8 5.Lg3l! (Een prachtige beslissingszet. Ala zwart de dame slaat volgt 6.Tf8t Dg8 7.Lxe5 mat) 5. Lg7 6.Dxg8t en zwart gaf he< op. HIJ verliest ook nog Tb8. (3) Teschner-Rad. De knock-out zet was: I.TdSII Een prachtige zet. Zwart gaf het terstond op. Op 1. Lxd8 komt 2. Dxf8 mat. Na 1. Ld7 geeft 2.Pxf7 eveneens mat. En na I. Pe8 volgt mat in vijf zetten: 2.Pxf7t Txf7 3. Txe8t Lf8 4.Txf8f Txf8 S.LgSt Kg8 6. Dh7 mat. Ui 4 I 1 1* Ai A A 1A A A A A A A 6 4 Ai£ a 4 fi a a 4 i it <8 O 3 - 2 i m S5B£!S ;-"1 i~r abcdefgh sende combinatie beallaaend voordeel. abcdefgh abcdefgh Wit aan zet offerde al zijn stukken op één na, en gaf met dat ene stuk zijn tegenstander de genadestoot. Hoe ging dat? Correspondentie aan de heer A. J. Ivens, Frankcnalag 69, Den Haag. Het Is een verblijdend verschijn sel dat de belangstelling voor de grote wedstrijden toeneemt bij onze topspelers. Een van de gevolgen hebben wij reeds kunnen constate ren. Aan de eindstrijd om het pro vinciaal kampioenschap diende een halve finale vooraf te gaan. Wij geloven dat een en ander voor het spelpeil alleen maar gun stig zal werken. Onze topspelers komen lang niet aan de tachtig (I) zware wedstrijden die de oud wereldkampioen Tsjegolew aanbe veelt. Nu zij vaker tegen gelijkwaar dige tegenstanders in het strijdperk moeten treden, worden zij steeds meer gepantserd De langere reeks ontmoetingen vraagt om meer wedstrijddagen Aangezien deze als regel op zater dag vallen, wordt het voor een- dagstornooien beschikbare aantal dagen steeds kleiner. De organisa toren van dit soort gebeurtenissen zitten dan ook met de handen in het haar. Zij willen niets liever dan alle topspelers in hun tornooi en dat gaat niet altijd. Een oplossing lijkt niet te vinden. Tenzij wij zoveel sterke spelers weten te leveren dat er voldoende trekpleisters in elk tomooi kunnen uitkomen. In afwachting van de komende grote internationale wedstrijden nog wat zomerkost in de vorm van het oplossen van problemen. Hiervoor bestaat nog altijd grote belangstel ling. Wij vervolgen onze serie met het restant van de inzending van de nationaal bekende problemist Joh. v. d. Boogaard uit Oss. (1) Zwart: 2. 6. 7, 10, 13, 14, 19. 20. 24. 28. 29. 33. 38, 39 Wit: 11. 17. 22. 25. 27. 30. 31. 35. 37. 40. 42. 47, 48. 49 (2) Zwart: 7. 8. 9. 12. 15. 19. 23. 24. 25. 31. 36. 45 Wit: 16. 27. 28. 32. 33, 34. 35. 38. 43. 47. 48. 50 (3) Zwart: 2. 6. 8. 9. 10. 13. 15. 18. 19. 23. 29. 34. 36 Wit: 11. 17. 20. 27. 28. 31. 32. 38. 42. 43. 44. 47. 48, 49 Wit speelt en wint. Crosby, Stills, Nash Young „live" kan men aantreffen op de tweede registratie van het kenne lijk onvergetelijke muziekfeest in Woodstock (Woodstock two. Co tillion S D2-400). Een uitgave die gezien het succes van de driede lige Woodstock-Eén commercieel natuurlijk verantwoord is. maar die behalve een onwaarschijnlijk formidabel op dreef zijnde Jiml Hendrix voor wie een hele kant werd uitgetrokken (Jam back At The House, Izabella, Get My Heart Back Together) en tien fraare minuten Jefferson airplane (Saterday Afternoon/Won 't'.Hyo Try, Eskimo Blue Day) eigenlijk niet zoveel te bieden heeft. Immers: het voorkomende spul van Crosby etc. vertoont bijna dezelfde trekken als de eerste van hun „double"; Joan Baez en Melanie doen het nu eenmaal be ter in zulke etablissementen als De Waag en 't Cloppertjen, en de keuze uit de optredens van Mountain en Canned Heat is nog al mager uitgevallen. Maar voor uit, een kantje Hendrix blijft de moeite waard. Dat geldt net zo voor The Cry Of Love (Polydor 2480 027), de laatste „echte" opnamen van het overleden gitaarwonder, waaraan o.a. M:tch Mitchell, Billy Cox. Steve Winwood en Chris Wood hun medewerking verleenden. Een ware verademing in deze post-Hendrix-periode, waarin je wordt „doodgegooid" met allerlei onverteerbare jeugdopnamen (Early Hendrix) en krak-en-mik- persingen (meestal „illegaal") van diverse live-optreders. Zelfs het stemmen van de gitaar van de meester en het regelen van versterkers wist de plaat te ha len. Met The Cry Of Love is nlet9 aan de hand. Een prima plaat, waaraan ze^r zorgvuldig is ge werkt, het bekende betere Hen- drix-werk. Kant één verdient wat mij betreft de eerste prijs: ener giek werk (Freedom. Easy Rider), ongelooflijke gitaarpatronen, su bliem afgewisseld met wat meer poëtische klanken (Drifting, Night Bird Flying), waarin de elektrieke geluiden onaardse contouren aannemen. Een geroutineerde blues (plus harmonika) sluit de rij. De tweede kant komt wat moeizaam op gang, maar bij het derde nummer (het melancholieke Angel) is alles oké. Let vooral op de uitsmijter, Belly Button Win dow, waarin het wah-wah-pedaal gebruikt wordt op een wijze waarop Hendrix het patent heeft (of had eigenlijk). J. W. M. „Eigenlijk moeten alle mensen elkaar bijstaan in nood", vindt de heer J. H., Hoogvliet. „We leven daarente gen in een tijd van eigenbelang en egoïsme. Er zijn christenen, die stilletjes weg kleine daden doen, zonder ophef. Onder hen die zich christenen noemen, vind je er die zich gedragen als niet-christen: kom je uit de kerk, dan kan er vaak geen groet of knikje af. Als je zelf wilt groeten, dan kijken ze je aan alsof je getikt bent. Toch, een christelijke groet kost geen cent!" „Wat hebben wij aan dat ge praat voer ons geloven tot de daad zie in de heilige boeken godsdienst is wezen en wedu wen bezoeken wie zijn naaste vergeet in nood heiden, chris ten of jood zijn woord is een zinloze kreet Jezus stelt ons de vraag is er geloof als ik terugkom vandaag? Want bou wen in onderontwikkelde landen kan ook zonder gebed en vertrouwen in Zijn zegenende handen Mijn God, wat hebben wij aan al dat gepraat? Schenk ons bevrijdend geloof dat leidt tot de daad." Zo dicht de heer Stolk, Rotterdam. Mevrouw K., Gorkum: „Laat de ongelovige tot de erkenning komen: aan die mensen kan je zien dat ze metterdaad christen zijn. De houding van: 't is hun eigen schuld, past niet bij een christen; die behoort de hand uit te steken en iets te doen. Al bezitten we maar twee stuks, dan moeten dat met die niet heeft, delen. Die mensen zijn er nog, al moet je ze met een lan taarntje zoeken. Als we ze ont moeten, lijken het engelen. Eén keer.tijdens de hongerwinter, heb ik er zelf eentje de hand gedrukt; dat zal ik nooit verge ten". „De medemens let erop of je naast je kerkgang ook daden stelt, niet dweperig, om toch vooral te laten zien hoeveel goede werken je wel doet, maar: vriendelijk zijn, een goe de maat geven, helpen waar dat nodig is. Dan zal men, wanneer je over de blijde boodschap spreekt, zeggen: je moet hel haast geloven. Tijdens een af scheidsreceptie kwam een we duwe tussen alle plechtige toe spraken, die zei: meneer u was een christen met de daad, toen mijn man was gestorven betaalde u voor mij," aldus een ervaring van mevrouw Van Vliet, (uw adres?). „Jezus predikte, goed-doende en bewogen zijnde over het leed dat Hij ontmoette op Zijn weg. Wat heeft onze Heiland veel met Zijn handen gedaanl Wanneer we Hem liefhebben, kunnen we niet anders dan Hem daarin trachten te volgen. Het geloof zonder de werken is dood. Ik weet iemand die van haar AOW leeft en anderen helpt om niet. Ik weet er die anderen-bijstaan uit liefde. Als je Christus lief hebt is het on mogelijk om niet bewogen te zijn met de medemens, dat vall niet zwaar ook", aldus mevrouw A. W., Sliedrecht. „Er zijn er nog die zich of fers getroosten om hun mede mens die in nood verkeert", weet de heer A. van Marsber gen, Lisse. Kijk naar ziekenhui zen en inrichtingen, daar zet men zich in met de daad. Toch zijn er zogenaamde christenen, die zich eerst afvragen: kan ik er voordeel mee halen? Kan ik positie, eer, aanzien en geld er mee verkrijgen? Zolang er nog een schreiend tekort is aan be jaarden- en verpleeghulpen, zo lang weduwnaren niet aan hulp weten te komen (of er moet flink in de beurs getast worden) is de daad van het geloof ver te zoeken." „Het is voor heel veel men sen gemakkelijker Iets voor de verre naaste te zorgen dan voor de allernaaste", ervaart mejuffrouw G. Beekman, Vlaar- dingen. Dat eerste kan per giro gedaan worden, en dat geeft nog aftrek voor de belastingen. Ik woon tussen veel oude en alleenstaande mensen die met hun gebreken wel eens hulp nodig hebben. Het kost kenne lijk veel moeite voor velen om als de straten glad zijn. te vra gen of misschien een bood schapje meegebracht kan wor den. Er zijn er gelukkig ook, die niet elke week horen dat ze hun naaste lief moeten hebben, maar het in de praktijk brengen. Die maken ons, die het beter weten, beschaamd." Mevrouw Van de Gr., Ridder kerk haalde in de oorlog haar ouders In huis. Haar vader was geestelijk volkomen gestoord, de huisarts drong herhaaldelijk aan op opname in een inrich ting. Hij zei: „Dat is geen doen meer voor je, hij is volslagen krankzinnig". God gaf haar in het hart om nogmaals nee te zeggen, vertelt de nu zélf be jaarde mevrouw Van de Gr. in een lange brief. De dag na dit gesprek met de arts stierf haar vader aan een beroerte. „Ik was zo blij dat ik hem niet heb laten opnemen, dan had ik altijd het zelfverwijt gehad dat de reis te groot voor hem was ge weest. Nog steeds denk ik met liefde aan mijn ouders terug. Mijn moeder zei toen ze stierf: „Je hebt de hemel aan ons ver diend." „Nee, ik deed mijn plicht" De heer Van de M. Dor drecht: „Het mooie strijdlied „God roept ons broeders tot de daad' zou ons elke dag voor ogen moeten staan. We zouden de tekst goed zichtbaar in kan toor, kantine en keuken moeten ophangen. De mensen op de zendingsvelden, die doen wat met hun geloof. Soms kost hun dat het leven. Hier is ook ge noeg te doen, als we het maar willen zien!'' Igor von Percha 151 .Daardoor vergaten 2ij de pantsertrein het gezicht achter het raampje. Het was echter ook mogelijk dat zi 'niet over wilden praten, als kinderen in een donkere kamer, die o allerlei dingen praten, behalve over de verschrikkingen die zich de duisternis verbergen, uit angst die door hun woorden aan te lc ken en uit te dagen. Twee dagen later: De donkere massa van de pantsertrein gleed langzaam langs perron van Rjasjsk. De machinegeweer- en geschutskoepels gla den nat in de motregen van de vroeg ingevallen oktoberavond. I regenwater trok smerige sporen over de grijze pantserplaten, licht van een eenzame gaslantaarn weerspiegelde zich mat in ramen waarvan er maar een paar verlicht waren. Toen bleef de trein staan, de deuren gingen open, mannen in leer gekleed stapten uit en keken om zich heen. In de muffige schemering van de volle wachtkamer knoopte jonge boerin haat? bloese open en maakte haar rond gevulde bo D vrij onrhaar kind te laten drinken. "We zijn al twee dagen onderweg", zei ze met ccn verlegen gli lachje tegen Vera, die naast haar op de bank zat. "Wie weet, i schien duurt het nog wel twee dagen voor wij eindelijk aankomen.' "Vanaf Rjasan rijden de treinen als in vredestijd", zei een lxn met een grijze baard, terwijl bij een uitgekauwde pit uitspuwde een nieuwe zonnebloempit in zijn mond stak. "Als in vredestijd 1" riep een jonge knaap met vrolijk flonkeret ogen en een dikke, zwarte haardos onder zijn vettige, in zijn nek schoven pet. "Hebben jullie dat gehoord, mensen? Als in vredestijd!" "Waar reist u heen?" vroeg Vera aan de jonge boerin. "Naar Solottsja. Daar woont de broer van mijn vader. Hij he mij geschreven dat ik te allen tijde kan komen, alsOver knappe, ronde gezicht van de boerin gleed een schaduw. "Ze hebt Sjoera, mijn man, opgeroepen. Wij zijn alleen achtergeblev< Wat moeten wij alleen in een vreemd dorp?" Ze streek met hi a lippen teder over het donshaar op het hoofdje van haar kind. "Jouw Sjoera komt wel weer terug", zei de oude Paddas. "Mij hebben ze al twee keer opgeroepen", zei de knaap met pet. "Mij krijgen ze nu niet meer." "Jij praat te veel, mijn zoon", zei de boer met de grijze bte d "Ze krijgen iedereen te pakken die ze maar willen hebben." "Mij niet, oudje. Ik heb er genoeg van. Weet je waar ik heenj 1 Nou?" "Hoe moet ik dat nu weten, sufferd I" "Naar de Don, naar mijn zuster. Ken je de Don? In de ve'rsteii geen mens te zien. Het dichstbijzijnde dorp - twintig kilometd weg. Alleen de hemel - de rivier - en ik in een boot, en vfl| oudje, je hebt nog nooit zulke grote vissen gezien! De natuur, grijp je, nog volkomen ongerept. Daar komt niemand heen. Daar Ji je rustig afwachten tot de anderen elkaar de hersenen hebben geslagen." "Een knap, gezond kind", zei Vera terwijl zij tegen het kind gl lachte dat haar, regelmatig drinkend, met grote ernstige ogen keek. "Hoe oud is ze?" "Een half jaar. De eerste tandjes komen al door en het doet als ze drinkt." (WORDT VERV( Bij een zeer uiteenlopende verdeling kan het wel eens uitermate onoverzichtelijk wor den. Maar toch niet zo dat men het spoor bijster raakt. Althans, dat hoeft niet wanneer men goed de mogelijkheden beziet. Niettemin kan een stoornis optreden in de kans waardering, waardoor precies de verkeerde keuze wordt gedaan. En dat is meestal fu nest. Speelt men tegen, dan kan een fout in de openingsfase veelal niet meer ongedaan worden gemaakt, zodat het eventueel down- spelen van de tegenstander dan al kansloos is geworden. Onderstaand ziet u zo'n spel waar een dergelijke fout werd gemaakt. Het moest bij na fout gaan bij Oost/West, maar door een onjuiste beoordeling van Noord werden de elf slagen er werd 5 «f» gespeeld toch binnen gehaald. H 9 6 5 0? A V 10 8 5 2 O A 4 •f» 6 B 2 643 O V 9 8 6 3 2 73 Zuid kwam tegen 5«?» uit met <s? (Noord had een volgbod in die kleur gespeeld) en Noord aan slag gekomen met de aas kan in feite al down annonceren. Immers, na A en troef terug moest Oost wel capituleren, daar er in ieder geval een ♦-slag verloren gaat. Correspondentie aan de heer B. 1 Burg. Baumannlaan 163e, Rotterda Maar Noord dacht anders. terucl{ was natuurlijk uit de boze en zijns I eveneens en troef. Daarom koos h voor de boer en nu is Oost uit de bra B kon al een weg en op H de de, waarna de elf slagen gemakkelijk I worden geïncasseerd. Zelfs het terut 1 in C is voor Oost onoverkomelijk. We 5 maakt hij een extra slag in die kleur, m 2 verliezers in bij West en Oost kun1 niet geleidelijk worden opgeruimd. Tenslotte terugkomen In troef. Dat ka een slag kosten gezien de vierkaart b en het feit dat Oost op die kleur spe eindelijk was alleen verboden en toch wel voor de hand. Niettemin koos uit de drie resterende kleuren precies c keerde. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Hor.: 1. al, 3. pels. 7. Abel, 10. lap, 12. komedie, 15. prei, 17. sip, 18. ar.. 19. Ira, 20. den, 22. sta. 23 ski. 24. de 26. notie, 28. os, 29. soda, 31. palel, 33. el, 34. els. 36. Ao. 37. salon, 40. mark, 42. al, 43. natie, 45. pa, 46. laa, 47. Inn. 48. sek. 50. fan. 51. Da, 53. lor. 55. Adda, 57. fantoom, 60. eer, 61. lama. 62. reet. 63. ra. Vert. 1. alp, 2. lariks, 4. e.k., 5. los, 6. smid, 7. ad. 8. bik, 9. Ee, 11. perl, 13 Epen, 14. dra; 16. la, 18. stee. 21. nog, 22. silo, 23. soms, 24. do. 25. Ede, 27. taak. 29. slot, 30. alm. 32. iris, 33. elan, 35. sap. 38. Anna, 39. nis, 41. ra, 42. sender, 44. eelt, 46. lade, 47. Ida, 49. koor, 50 fa, 52. lam, 54. roe, 56. ara, 57. fa, 58. na, 59. me INZENDINGEN Oplossingen, uitsluitend op brief kaart, worden voor donderdag aan ons bureau verwacht. In de linker bovenhoek vermelden: „PUZZEL OPLOSSING". Er zijn drie prijzen: een van f 10 en twee van f5. KRUISWOORD-PUZZEL HORIZONTAAL. 1. plaats in de N.O.P., 3. bedelaar. 7. huisd. rondhout, 11. voorkomen, 12. schrobnet, 14. muzieknoot, 15. ve woordiger, 18. verzekeringsbrief, 20. eikenschors, 21. vaartuig, 24. boom, 25. geneeskrachtige wortel, 27. bitter vocht. 29. bloi honingbij, 33. familielid, 34. Myth, figuur, 35. volksnaam van de 36. voegwoord, 37. soort hamer, 39. gekheid, 41. kippenloop, 43.9 45. spinneweb, 47. vreemde munt, 49. vernis, 50. nauw, 51. stenj oogvocht, 55. per expresse (afk.), 56. watering, 58. knaagdier, zleknoot. 60. woonboot. 61. kleine inham. 62. verkeerd. VERTICAAL. 1. tijdrekening, 2. spijker, 3. kolenemmer, 4. slede, voornaamw., 6. zeepwater, 8. meisjesnaam, 9. stapel, 11. werktuig' goudsmid, 13. bedorven, 16. droogoven, 17. danspartij, 19. pli schouwburg, 21. vierhandig dier, 22. steen, 24. vat met een heng vaartuig, 26. zilt vocht, 28 soepel, 30. nachtvogel, 32. dwaas, 3' 38. kreet, 39. eveneens, 40. meisjesnaam, 42. organische verbind' toiletartikel, 46. trompetvogel, 48. troefkaart, 50. peulvrucht, 51. P1 België, 52. water doorlatend. 53. deel van een boom. 54. holte muur, 57. voorvoegsel, 58. muzieknoot. 111!

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 14