Wassenaarse hoefsmid heeft geen opvolger BEURSOVERZICHT 3* Bestrijding van inflatie moet centraal staan Teleurstellend eerste kwartaal Philips Dagbladen leggen nieuw kabinet tien wensen voor Vierentwintig benen per dag onder handen Werkgevers manen politici: Pyromaan bekent 16 branden Taylor leidt Aj ax- Panathinaikos Winst (laaide van f128 min tot f66 min Toen ik jong was wist ik niet wat moe was IE FOSE COURANT VRIJDAG 14 MEI 1971 Van onze soc.-ceon. redactie DEN HAAG De Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden eent dat in de komende kabinetsperiode de inflatiebestrijding cen- aal moet staan. Omdat de binnenlandse inflatie sterk wordt be- .vloed door het buitenland meent de raad dat de inflatie ook inter zonaal krachtig moet worden bestreden. )e Raad van Nederlandse Werkge- ■verbonden, bestaande uit het erbond van het NederlandsChriste- Werkgeversverbond heeft deze .ning neergelegd in een nota over sociaal-economische beleid 1971- 5. nota is bedoeld voor degenen die de kabinetsformatie zijn betrok- L De opvattingen van de werkgevers- rbonden over de noodzaak tot be- ig en vooral de gevolgen daarvan jjding van de inflatie en overbeste- or de ontwikkeling van de inkom - in en uitgaven van de overheid, lo- n parallel met de hoofdlijnen van t advies dat de SER vorige week >ft vastgesteld over de economische anning op de middellange termijn. De raad merkt in zijn nota op dat Van een onzer verslaggevers ALKMAAR De 29-jarige rkloze H. K. heeft gistermid- bekend vijf branden, die naar gisternacht teisterden. hebben aangestoken. Verdach- die donderdagmorgen om ^art voor negen slapend op een ikje voor een uitgebrand con- tieatelier werd aangehouden, ;ende tevens de elf branden vorig jaar te hebben ge- :ht. ver de oorzaak van deze branden fier in de nacht van 27 op 28 mei :ven in de nacht van 13 op 14 en 14 op 15 december tastte de ie tot dusver in het duister. De heeft in totaaP zestien len gesticht, inspecteur H. G. Volwerk en iris T. Waardenburg vertel- ^jteravond in een persconfe- d«,dat K. de afgelopen maanden aA-er van bedrijfspanden in Am- flam was, maar sinds maandag Werk meer had. Hij stond welis- ingeschrcven in het register van emeente Amsterdam, maar kende vaste woon- of verblijfplaats, 's ers sliep hij in parken en 's win- in leegstaande huizen. de recente internationale ontwikke lingen de onzekerheden over de eco-, nomische vooruitzichten hebben ver groot. Daardoor wordt volgens de raad de noodzaak tot matiging van de inkomsten en uitgaven van de over heid nog versterkt OVERBESTED1NG In de nota wordt ook gezegd dat de hardnekkige overbesteding dc be langrijkste oorzaak is van de binnen landse inflatie. De belangrijkste fac tor is daarbij volgens de raad het botsen tussen de door velen wenselijk geachte collectieve voorzieningen en liet ontbreken van de bereidheid om dc daaruit voortvloeiende lastenver zwaring te dragen. „Immers, de verhoging van sociale premies en verzwaring van belasting druk, nodig voor de uitbreiding van de collectieve voorzieningen, worden afgewenteld in de vorm van extra loonstijgingen. De ontwikkeling in de afgelopen tien jaar toont dit maar al te duidelijk aan", aldus de werkge versverbonden. OPGELUCHT lorbijgangers die meenden hem 's lts als kijker bij de branden te ïen gezien, waarschuwden gister- gen het hoofdbureau van politie rna hij zich zonder verzet liet ar- eren. K bleek duidelijk opgelucht ijn na zijn bekentenis. Hij ver- rde hierbij altijd als doelwit ge wen te hebben gekozen, waarin slachtoffers zouden kunnen val- Bij de zestien branden, die K. «rzaakte zijn inderdaad nooit senlevens direct in gevaar geko- SCHADE vijf branden van woensdag op derdag hebben totaal voor drie schade aangericht. De grootste de liep de kaasfabriek van Eys- N.V. op. Volgens een schatting de directie is daar voor één a irhalve ton verwoest. De tweede erde verdieping brandden gedeel- k uit. Ook het dak ging verloren, iet leegstaande pand aan de Gees- ingel werd voor 100.000 gulden de veroorzaakt en in een timmer- rerkplaats voor 50.000 gulden. AMSTERDAM Tien wen sen, waarvan de verwezenlijking volgens het bestuur van de Ne derlandse dagbladpers (NDP) noodzakelijk is om de structurele moeilijkheden van de dagbladen te boven te komen, zijn door dit bestuur voorgelegd aan de nog aan te wijzen kabinetsformateur/ kabinetsinformateur. De maatregelen, die in de wensen geformuleerd zijn, moeten naar hot oordeel van het NDP-bestuur door de nieuw te vormen regering „onver- ijld" genomen worden. Reeds gege ven faciliteiten dienen gecontinueerd te worden. De wensen betreffen: een jaarlijkse bijdrage van £40 miljoen aan de dagbladen uit de op brengst van de radio- en tv-reclame en/of de algemene middelen. Geen r invoering van regionale etherreclame, overneming door de overheid van de toeslag van f 4 miljoen, die de dagbladen wegens de opschorting van het EEG-invoerrecht op krantenpa pier aan de papierfabriek van Van Gelder betalen. rijkssubsidie voor het vervoer van kranten per post of per trein en voor het gebruik door dagbladonderne mingen van telefoon, telex en andere transmissiesystemen, een rijksbijdrage van 2 miljoen voor een f 5 miljoen kostend nationaal onderzoek inzake de persmedia, inschakeling bij de dagbladonder nemingen bij de exploitatie van het centraal antenne-systeem, diverse fiscale faciliteiten op het terrein van de vervroegde afschrij vingen. investeringsaftrek en ingehou den winsten, definitieve invoering van het nul tarief bij btw voor dagbladen, voortzetting van een tegemoetko mend prijsbeleid ten aanzien van- abonnementsprijzen en advertentie tarieven, belangrijke uitbreiding van de door de overheid in de dagbladen te plaatsen advertenties ter voorlichting van het publiek, bijzondere financieringsfacilitei ten voor de dagbladen in de vorm van kredietgarantie en lagere rente. Volgens een voorlopige schatting van het NDP-bestuur heeft momen teel zestig procent van de dagbladen een verliesgevende exploitatie. Een aantal dagbladen, wier economische positie door de invoering van de radio- en tv-reclame toch al sterk was aangetast, is in een noodsituatie komen te verkeren door het terug lopen van de advertentieomzetten. In de brief aan de komende kabi- nets(in)formateur zegt het bestuur, dat de teruggang van de totale om vang van de advertenties een direct gevolg is van de loonexplosie en bovendien van de 400-uitkering, die het adverterende bedrijfsleven ertoe bracht overigens ten koste van de eigen omzet op de recla mekosten te bezuinigen. Reeds jarenlang, aldus de brief, heeft de NDP gewaarschuwd voor de toenemende bedreiging van de dagbladen door een snelle verschra- Mng van het economisch klimaat, vooral tengevolge van het over heidsingrijpen in de vorm van ex ploitatie van de reclame in de ether als staatsmonopolie. LONDEN (ANP) Jack Taylor, de Britse scheidsrechter die de finale leidde in het wereldkampioenschap voetbal inMexico vorig jaar zal de leiding hebbfen in de finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen tussen Ajax en Pa- nathinaikos, die op 2 juni in het Wembleystadion in Londen wordt ge speeld. Cardiff City zal Wales volgend jaar vertegenwoordigen in het toer nooi om de UEFA Cup (Ex-Runners Up Cup). Cardiff versloeg gisteravond Wrexnam met 31. Het eerste duel tussen beide teams was geëindigd in ^STERDAM Philips' Gloeilampenfabrieken heeft een zeer ïrstellend eerste kwartaal achter de rug. De netto winst is in periode gedaald van 128 miljoen tot 66 miljoen. Per aandeel 10 betekent dat een daling van 0,98 tot 0,48. daling komt niet onverwacht- t resultaat stelt natuurlijk teleur", kei vice-president D. van der Put- 1 gisteren op een persconferentie, [aar het lag wel in de lijn der ver- ihtingen. We rekenen er op, dat het tweede kwartaal een forse ggang te zien zal geven, Wel ver aten we in het tweede halfjaar 11971 een opleving". heer Van der Putten ging uit- reld in op de oorzaken van de te- ig, die ook in het jaarverslag r 1970 al waren genoemd. „In de te plaats levert de produktie en «ing van „integrated circuits" nog eds stevige verliezen op. Die ver en waren in 1970 vrij hevig, wer- 1 in het eerste kwartaal 1971 wat Hier, maar zullen toch nog wel ge ïnde het hele jaar een rol blijven len. de tweede plaats hebben we last avonden van de prijsconcurrentie ^i'sland op het gebied van de irentelevisie. Die prijzen daalden 15 procent. Thans stabülsert de Is en we kunnen veronderstellen, dat de situatie nu geleidelijk weer zal verbeteren. Als derde, oorzaak voor het teleur stellende resultaat noemde de heer Van der Putten de teruggang van North American Philips en Philips Canada. De resultaten van deze beide dochters verbeteren thans echter aanzienlijk. Een onzeker punt vormt nog steeds de inflatie. „Wat dit punt betreft, kunnen wij geen enkele zin nige voorspelling doen'*, aldus de heer Van der Putten. „Niemand weet pre cies hoe de inflatie zich zal ontwikke len". VOORRAADVORMING Een andere oorzaak die Philips wel goed in de hand probeert te krijgen, is de voorraadvorming. De voorraad bedroeg ki het eerste kwartaal 1971 37 procent van de omzet tegen 34 procent in per ultimo maart 1970. Een stijging van 3 procent is nor maal en nodig", aldus de heer Van der Putten. „Om de voorraadvorming te kunnen stabiliseren hebben wij, zoals bekend, een aantal maatregelen genomen, waarvan de belangrijkste zijn: werktijdverkorting en natuur- De nota vervolgt: „Deze heeft ertoe geleid dat het aandeel van het overig inkomen (uit rente, huren, pachten etc.) sterk is gedaald. Deze inkomens categorie heeft in feite de hele uit breiding van de collectieve sector ge financierd. De daling van het (be schikbaar) overig inkomen vindt haar neerslag in een forse rendementsda ling. Met deze daling wordt nu een ge varenzone dicht genaderd, waarin zo wel de bereidheid tot als de moge lijkheden van financiering van de particuliere investeringen en daar mee de toekomstige economische groei worden aangetast. Wil daarom de afwcntelingsinflatie bestreden worden dan moeten vol gens de raad stringente eisen worden gesteld aan een verdergaande ver zwaring van de druk van sociale pre mies en belastingen. PENSIOENPLICHT Evenals in het SER-advies wijzen de werkgevers erop dat de aanvul lende pensioenplicht besparingen zul len opleveren die als financierings bron kunnen worden aangewend. Verder beveelt d raad aan de hoogte en de regionale verdeling van de investeringen nader te bezien. Een bedrijfstaksgewijze regulering van de investeringen wordt echter nadrukke lijk van de hand gewezen. WASSENAAR Aan de rand van het Wassenaarse dorp, waar de dichte voor-oorlogse bebouwing overgaat in het agrarische groen huist Jan de smid, één van de weinige hoefsmeden van Nederland. In een fikse schuur te bereiken via een poortje iiaast een schoenhersteller in de Schoolstraat branden kleine donkere kooltjes de ijzeren staven rood opdat de smid ze met een zware blokkige hamer kan buigen tot een paar nieuwe schoenen. Voorbijgangers horen het zingen van de hamer op het zware aambeeld wanneer het ijzer heet is, in de onverwarmde ruimte hangen honderden pasklare ijzers aan roestige spijkers aan de betonnen muur. Dicht bij de houten zoldering liggen de ijzeren staven waarvan hij de ijzers maakt. Jan de smid heet eigenlijk Jan van Egmond. IIy vierde onlangs geruisloos zijn veertigjarig smeed-jubileum. Hij voelt zich er nog steeds gelukkig bij, want zo zegt hij: „Als je eenmaal dc bacil van het paard hebt geslikt, dan raak je het nooit meer kwijt". Het vervaardigen van de Uzers blijkt niet het belangrijkste te zijn om de titel „hoefsmid" te kunnen dragen. Het be kappen, het op de juiste maat houden van de hoornen schoen van het paard, is niet minder essentieel, zo blijkt uit de woorden van de al wat kalende smid. „Al bij veulens van drie maanden oud moet ik de voeten bekappen. Dan kunnen de benen recht opgroeien, en het gaat per slot van rekening om de stand van het dier. Deze stand is voor al belangrijk bij de paarden die onder mijn handen komen. Ik werk veel bij de renstallen op Duindigt, waar ik de schoenmaker van ruim honderddertig paarden ben. De eerste ijzers worden pas onderlegd als de dieren anderhalf tot twee jaar oud zijn". Ook bij de hoefsmid is het aanbren gen van de eerste nagels in de hoeven van het jonge dier aanleiding tot fes tiviteiten. „We maken de eerste nagel nat, en dan zorgt de eigenaar van het dier ei*voor dat ook de smid natgehou- den wordt. Een paar glaasjes jenever of soms wel een hele fles behoort tot de mogelijkheden. Deze „eerste nagel traditie" bestaat al heel lang. Vroeger maakten ze er een heel feest van en bij de katholieke eigenaren werd er soms een kruisje op de hoef van het dier gebrand om later hoge ogen te kunnen gooien bij de courses". Kunstsmid lijke afvloeiing van ongeveer 22.000 man. In totaal zijn daarvan al ruim 18.000 mensen weggegaan, zodat wij denken de 22-000 spoedig te bereiken. In Nederland (waar zo'n 6000 mensen weg moeten) zijn in het eerste kwar taal 2900 mense-n vertrokken en er kwamen 1400 bij. Dat betekent een teruggang van 1500 mensen. De omzet van Philips nam in het eerste kwartaal volgens plan toe van 3.297 miljard tot 3.643 miljard, dat is een stijging van 10 (17) procent. Het bedrijfsresultaat bedroeg ƒ266 miljoen tegen ƒ352 miljoen, ofwel 7,3 (10,7) procent van de omzet. De valuta-crisis wordt door Philips met argusogen gevolgd. „Een reva luatie van de gulden met 5 of 7 pro cent zou voor ons zeer ernstige gevol gen hebben", aldus de heer Van der Putten. De export-marges zijn niet van dien aard, dat een revaluatie er nog bij kan. Een opwaardering zou de export naar een groot aantal landen (waaronder het zeer belangrijke Amerika) ernstig schaden". Philips hoopt dat de gulden, na de ..zwevende" periode, de oude koers weer terugkrijgt. ..Financieel gere deneerd, zien wij de noodzaak van het laten zweven wel in", aldus de heer Van der Putten, „maar econo misch bezien is die maatregel niet alleen voor ons natuurlijk cata strofaal". Het vak heb ik iu dc praktijk ge leerd van myn oudere broer. Nadat hy zyn school had afgelopen moest hy gaan werken by een kunstsmid. Een vriend van hem werkte by een hoef smederij. Het beviel beiden niet en toen hebben ze geruild. Al spoedig be gon hy een eigen bcdryf dat toen nog gevestigd was in Den Deyl. Al op twaalfjarige leeftijd moest ik na school mijn broer gaan helpen. Je begon toen als jongen met het schoonmaken van de holle voet van het paard en wat later mocht je het oude ijzer eraf halen. Opletten wan neer de baas een voet bekapte was een eerste vereiste. Later mocht je het dan zelf proberen. De ijzers pasmaken en voor het eerst de nagels in het hoorn slaan nadat de baas de eerste twee er Vit de BOLLENSTREEK VOORHOUT Dc Mottiger Pol der. De voorzitter van de Mottiger Polder, Marc. J. v. d. Vlugt noemde de gang van zaken vooral wat de waterhuishouding betreft goed. De gewassen en weilanden liggen er goed bij. Het waterpeil is gemak kelijk te regelen. De bloembollen- kwekers werden gerust gesteld, dat wanneer zij hun bollen rooien, dit peil naar normaal zal worden terug gebracht. VOORHOUT Raadsvergadering. Dinsdag 18 mei is er raadsvergade ring. Er wordt een bestemminsgplan voorbereid voor perceel Boekhorst laan 43. De tegenwoordige bestem ming is agrarisch zonder bebouwing. De eigenaar wil schijnbaar verbou wen. Het bestuur der Oranjevere niging heeft gewaagd 1400 beschik baar te stellen voor traktatie op de verjaardag van de Koningin. Om tegen eigenaars te kunnen optreden wanneer de honden hun uitwerpse len deponeren op terreinen, wegen (trottoirs) e.a. moet de politieveror dening worden aangevuld. B. en W. willen een terrein van 2340 m2 aan de Linaeuslaan be schikbaar stellen aan de Stichting Gezondheidszorg voor het stichten van een gezondheidscentrum. Verder een voorstel om een bijdrage van 12.850 als subsidie beschikbaar te stellen aan de Muziekschool Bloem bollenstreek. LISSE De heer V. Morsveld is damkampioen van de Bollenstreek geworden. Op het door de damclub Lisse georganiseerde kampioenschap eindigde hij met 16 punten uit 10 partijen op de eerste plaats. al had ingedreven. In het begin sla je dan wel eens in het leven. Dat is niet zo erg, als je het maar direct in de ga ten hebt. Zit het'net op de rand van hoorn en leven en voelt het paard niets van de ingeslagen nagel, dan gaat het na een paar dagen zweren en loopt het dier kans kreupel te worden. Wan neer je de nagel direct in het leven slaat, dan merk je een lichte trekbe- weging aan het been. Een paar jaar geleden overleed Toon de smid en nam Jan het werk alleen voor zijn rekening. „In de oorlogsja ren maakten we de beste ijzers. Van anderhalf jaar oud ijzer of een stuk betonijzer, dat de klant zelf meebracht maakten we dan een nieuw. Dat was een enorm zwaar karwei. We beukten ons rot en dat dan om een mondje bloembollen en suikerbieten. De ijzers zijn tegenwoordig niet zo hard. Veel hoefsmeden kopen ze bij de fabriek en nog maar enkelen in Ne derland maken ze zelf. Ik doe beide. Heb ik tijd over dan fabriceer ik ze zelf, maar in het seizoen is er geen tijd voor. Tegenwoordig bestaan er ook nylon ijzers, maar daar werk ik niet mee". Afgepeigerd „Voor mijn bedryf heb ik geen op volgers. Ik heb twee zoons en vier dochters, maar myn vrouw wilde niet dat een van de zoons by my in het bedryf kwam. Ze vond het veel te zwaar voor die jongens. En daar heeft ze ergens wel gelyk in. Toen ik nog jong was, een jaar of vyfentwintig, wist ik niet wat moe was. Maar tegenwoor dig ben ik vaak afgepeigerd. Ik sta de gehele dag gebukt. Alleen het werk in de smedery doe ik staande, het werk by de paarden gaat gebukt en is erg zwaar. Ik heb zo'n gemiddelde van zes of zeven paarden op een dag, dat zijn nog steeds vierentwintig benen. In ons land is overigens een groot tekort aan hoefsmeden. In sommige streken is zelfs een noodsituatie en kunnen de paardenbezitters niet aan een goede smid komen. Nog geen hon derd jaar geleden was dat wel anders, maar er is tegenwoordig weinig animo voor het werk. Het is immers zo zwaar ook al is er een goede boterham in te verdienen. De opleiding van nu aan de veeartsenijschool te Utrecht is ove rigens niet perfect. Het vak moet in de praktijk worden geleerd en de kan didaatsmeden moeten naast een hoe veelheid techniek beschikken over een enorme dosis geduld, anders kan je nooit met paarden omgaan. Sommige vaktermen van de hoef smeden bestaan nog steeds en hebben vaak een geheel andere betekenis ge kregen. Zo is er het woord rotst raai. Iedere hoef heeft een hollen ruimte en in die ruimte zit de straal een smalle hoornen driehoek. Wordt die straal niet goed schoongehouden, dan gaat hij rotten, wat met een enorme stank gepaard gaat Vandaar het woord rotstraal. Een goede hoefsmid moet vooral verstand van en begrip voor paarden hebben. Een echte smid ben ik niet, want ik kan nog geen kachelpijpje maken. Overigens is het een van de mooiste beroepen die ik ken, als ik mijn leven ooit nog eens over moest doen, dan deed ik precies hetzelfde alleen dan niet gedwongen door mijn moeder om mijn broer te gaan helpen, maar vrijwillig". AMSTERDAM Bij opening van de effectenbeurs bestond donderdag vee' belangstelling voor aandelen AKZO. Hoewel de winstcijfers over het eerste kwartaal zeker niet mee vielen, loopt men alvast vooruit op betere resultaten in de rest van het jaar. Zo kon de speculatie haar slag slaan, al viel bij opening ten opzichte van de hoogste prijs in het voorbeurs- verkeer wel enige gereserveerdheid te bespeuren. Toen werd namelijk tot 83.50 betaald, maai- de opening was 32 gevolgd door 82.60. Rekening houdend met 2.80 dividendaftrek i_en winst van f 1.20. Bij Philips was men terughoudend. Dit bedrijf publiceert in de loop van de middag de cijfers over het eerste trimester en men hoort al winstdalin gen fluisteren van 50 pet. Men begon een halve gulden lager op 45.50 ge- voigd door 45.70. Hoogovens was goed prijshoudend op 72.80 evenals Unile ver op 107.60. Kon Olie lag er verla ten bij en noteerde fractioneel lager op circa 153. KLM was praktisch on veranderd op 203.70. De scheepvaartfondsen waren over wegend goed prijshoudend tot wat be ter. HAL steeg pnt tot 103. Kon Boot kon *"ier dubbeltjes bijvoegen op 94.60 en Van Ommeren klom lVi pnt tot 311 In de cultuursector was HVA bijna 2 pnt beter op 63. Van de andere tapefondsen was alleen de winst van een rijksdaalder bij Heineken de moei te waard. De opening was 268.50. Maandag nabeurs publiceert dit con cern de halfjaarcijfers. Omstreeks kwart over 12 was de Akzokoers aan getrokken tot 83. Op de lokale markt sprongen twee fondsen duidelijk uit de band door een willige stemming. In de eerste plaats gold dit eerste Ned. Nill. Mij die met een sprong van f 6,50 op 125 belandde. ACF was na de winst van gisteren ad ruim f 6 nu nog eens f 5,50 hoger op 240. Verder W. L. N. v. d. Grinten f 2.80 en was Palthe op het gunstige jaarverslag 6 pnt hoger op 38. Verto kreeg een 7 pnt hogere biedkoers van 130. Vier tot 10 pnt ver beterden Delta-Lloyd, Cindu/Key, Norit, Hoek, Meteoor, Van Dorp, Bal- last-Nedam en Tilb. Waterleiding. Een sterk verlies leed Van Nelle door 13 pnt te dalen, terwijl Parkhotel (min 10) het minder goed deed. Hier is voorgesteld het dividend te passet en tegen 11 pet in 1969. Gist-Broc was flauw en daalde f 2 (20 pnt). Furness verloor een rijksdaalder. Vijf tot 8 pnt verlies waren weggelegd voor Braat Bouw. Proost en Brand*, Homburg, Kluwer, IHC en Rijn-Schelde. De staatsfondsenmarkt was wat rus tiger maar toonde overwegend een vriendelijke tendens, hetgeen ook van de BNG-leningen kan worden gezegd. Later zakte AKZO wat in tot ca. 82.70, VALKENBURG Geboren: Ger- dine C., d.v. M. v. d. Meij en A. v. Starkenburg; Sylvia, d.v. J. Ouds hoorn en S. H. Duiverman; Nienke K.. d.v. A. Hogewoning en T. Bili- jam; Simon, d.v. S. Bouwmeester en H. Overdijk. WATERSTANDEN DEN HAAG. 14 mei Konstanz 323 +1, Rheinfelden 230 +4. Straatsburg 236 +20, Plittersdorf 354 >-10. Maxau 402 +10, Plochlngen 134 —3. Mannheim 211 +15. Steinbach 120 +4. Malnz 213 —2. Bingen 122 —3. Kaub 135 onv., Trier 233 +4, Koblenz 136 —10. Keulen 290 +6. Ruhrort 264 +11. Lobith 869 —1. Pan- nerdense kop 841 —1. Nijmegen 662 onv.. Ijsselkop 788 +1. Eefde IJssel 304 —1. Deventer 196 +4. Monsln 196 —6, Borg haren 3850 50. Belfeld 1096 +17. Crave beneden de sluis 50? onv. De minste waterdiepten in de vaar geul. heden vermeld op de waarschu wingsborden, zijn In centimeters: Sollk —St. Andries 280. Pannerden—IJsselkop 270, IJsselkop—Drlel 270, Driel—Ameron- I gen 230, IJsselkopDoesburg 230. Does burg—Zutphen 225 Zutphen—Deventer 230. Deventer—Wlndcshelm 235.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9