Gereformeerde kerkvaders' onder de loep in Kampen Vrije evangelische zingen geen loze vrouwe kreten Bevrij dingsbe weging dankt wereldraad Ontwikkelingshulp moet jaarlijks groeien met tweehonderd miljoen ROGESCHOOLDAG BEZIG MET KERKDIEXST Puzzelhoek 1 6 3' 35 Arme landen COMMENTAAR Ds. Hessels Mulder universiteitspastor BEROEPINGSWERK Een woord voor vandaag Nationale raad van advies: Zendingsrallye in Rotterdam Kritiek Septuagii op bisschop Surina GOED DAT ER POLITIE IS..? Revolutie-theologie In zijn beschouwing over het boek van dr. Van Leeuwen, „Ontwikkeling door Revolutie" geeft prof. Kuitert een m.i. zeer aanvechtbare mening te ken nen over de z.i. noodzakelijke revo lutie die er moet komen in verband met de komst van het Rijk van God. Het is twijfelachtig of deze gedachte Van een onzer verslaggevers gesmeed worden tot ploegscharen? Het punt is. dat we als gemeenten KAMPEN Een niet onaardige poging om gereformeerde 'kerkvaders' van Kampen in enkele woorden dragers van Jezus' bedoelingen moe- te duiden ondernam gisteren curator ds. Js. van der Linden (Huizen) op de theologische hogeschooldag ^"een^ombo^om^'j? «^echfnietl ondergeschikt. ?lk?revoiutfeZbeweging!°ffij Vheeft uft- der gereformeerde kerken, die een ouderwets volle Burgwalkerk met enthousiast psalmen zingende heir- drukkelijk geweigerd 'op te treden als scharen opleverde, daarin begeleid en tot nog groter geestdrift aangespoord door Zwartiaanse orgel- politiek leider, of ook als vernieuwer klanken. van de bestaande sociale toestanden. v Hij ontvluchtte de schare die hem ko ning trachtte te maken! In plaats van tot revolutie riep Hij op tot gehoor zaamheid aan de bestaande regering, zelfs al was die hem zéér vijandig ge zind. Jezus heeft gezegd: „Mijn koninkrijk is niet van deze wereld"; en dat moe ten zijn volgelingen zich goed in de oren knopen! Daarom is de inwerking van de kerk op de wereld ook niet direct, maar indirect; n.l. in de weg van geloof en bekering. Het rijk van God begint in het hart van een zon daar en nergens andeTs! Alles wat men verder voor het Rijk Gods wil houden is m.i. niet anders dan een idee-fixe. Laten de christenen die zich anti-re volutionair noemen die naam gerust blijven voeren. Het is bijbels verant woord! Maar dan tegenover de revo lutie het ware Evangelie! Want chris tenen zijn tegen élke revolutie, ook tegen de theologie-revolutie! ROTTERDAM A. van Dommelen Israël en profetie (4) Israël en profetie waren eigentijds, en teneinde met 'Het is volbracht'. Maar blijvend is Gods verbond met Abraham, in de bijbel ook testament genoemd, met erfdeel voor de aartsva ders, een erfdeel voor het volk Israël en een erfdeel voor al de volken na Christus, Israël inbegrepen. Op het Pinksterfeest is Gods volk Israël de eerste christelijke gemeente met wel 20.000 gedoopten, en vervol gens in heel Palestina overal gemeen ten uit het oude volk. Pas daarna kwam het evangelie tot de heidenvol ken, te midden waarvan ook Joden woonden. En weer was het eerst de Jood en ook de Griek, hetgeen we In alle brieven van de apostelen kunnen lezen. Wij hebben geen grond om dat te veranderen. Er is geen uitsluiting noch verstoting noch voorkeur. Allen hebben gezondigd en derven de heer lijkheid Gods. maar worden om niet gerechtvaardigd door het geloof in Je zus Christus. DEN HAAG van Straten Voor de hand liggend was het om professor Herman Ridderbos met ..een stoere calvinistische kop" te sie ren, maar genuanceerder kwam bij voorbeeld prof. dr. J. L. Koole eruit, met zijn ..semitisch profiel en zijn mystieke, half-geloken oogopslag". En wat te zeggen van prof. dr. J. Wytzes, „die al professor was voor hij profes sor werd", om nog niet te spreken van emeritus (maar daarom nog lang niet vergeten) prof. dr. A. D. R. Pol man, ..van wie het zo geruststellend is. dat hij zich onder al die nieuwe theologen nog zo gemakkelijk be weegt". Attributen van Polman: zijn eeuwige krompijp en zijp twee boks- handschoenen, waarvan op de ene Calvijn en op de andere Augustinus is geschreven. De verleiding is groot om nog even door te gaan. Om nog één „kerkvader" te noemen: prof. dr. C. van der Woude, „die prof. werd voor hij bij Dokkum kon worden ver moord". Een en ander geeft iets weer van de goede, haast familiaire sfeer in de „kathedrale" Burgwalkerk. waar men heus wel zijn best deed om het eigen tijds toe te laten gaan, al blijken sommige studenten dat niet zo te vin den. Het thema van de dag, dat de vraag aan de orde stelde of de tradi tionele kerkdienst anno 1971 hog wel voldoet, wees toch wel in die richting. Verhuizen? Voor men dit vraagstuk aansneed kwam de rector, prof. dr. J. Plomp nog iets over het meer wel dan wee van de „school" vertellen. De uitbrei ding van de huisvesting zoekt men voorlopig in de Koornmarktkazerne. een zaak die nog niet helemaal in kannen en kruiken is. Daarna zal on herroepelijk nieuwbouw aan de orde komen en daarmee de vraag: in Kampen blijven of niet? Wel, wat dat laatste betreft zijn er veel tekenen (en ook wensen) aanwe zig om in de Hanzestad te blijven, al is het laatste woord hierover nog niet gesproken. De burgerlijke gemeente wil niets liever en heeft al gratis bouwgrond aangeboden. En als men cian nog hoort hoe oud de vraag ..Ja Kampen, nee Kampen" (1879) al is, dan zit het waarschijnlijk met Kam pen wel goed. Met de inspraakprocedure zijn we wat hard van stapel gelopen, consta teerde de rector. Vandaar enige kort sluiting. Maar we praten samen verder. Zo lang studenten nog -met proffen meeliften (binnenkort zal het omgekeerde ook wel het geval zijn) kunnen we best gerust zijn op het j samen verder naar de democratise ring, vond prof. Plomp. Kerkdienst Nu dan het thema: voldoet de hui dige kerkdienst nog? Fundamentele dingen zei daarover prof. dr. W. D. Jonker, die binnenkort weer naar Zuid-Afrika terug zal gaan (hij kreeg veel goede woorden mee en nog meer handdrukken, die hem tijdens een receptie aan het slot werden toe bedeeld). De hoogleraar somde enkele van de huidige bezwaren op: de ge middelde kerkdienst is te kil, te for meel, je bent er passief, hoort mono logen, ondervindt geen of slechte communicatie, het is allemaal te in tellectueel bepaald, te levensvreemd ook vaak. Hij onderscheidde drie typen ver nieuwers: zeer radicalen die nog wel alternatieven hebben, maar toch eigenlijk geen kerk en kerkdienst meer willen. Minder radicalen, die willen experimenteren op basis van het bestaande en vernieuwers, die de fout hoofdzakelijk zoeken in een geestelijke inzinking die overwonnen moet worden, waarna de meeste pro blemen als vanzelf tot een oplossing zouden kunnen komen. Teneur van het betoog: vernieu wen. ja, maar dan goed in het oog Van een onzer verslaggevers GENÈVE De nationale unie voor de onafhankelijkheid van An gola (UNITA), een van de drie bevrijdingsbewegingen in dit Por tugese gebied heeft de wereldraad van kerken een brief gezonden, waarin ze dankt voor de 10.000 dollar, die ze ontvangen heeft in het kader van het anti-racismeprogram. In de brief noemt de secretaris-bui tenland van de UNITA. Jorge San- goemba, de gift uit Genève een we zenlijke bijdrage aan de sociale ont wikkeling in de reeds bevrijde gebie den. Het gebaar is tegelijk 'n morele steun voor vele duizenden christenen en niet-christenen in Angola. Met het geld zijn drie scholen en twee klinieken geopend. Meer dan 2500 kinderen en jongeren zijn be trokken in een campagne tegen het analfabetisme. Verder heeft de UNI TA apparatuur kunnen aanschaffen ten gerieve van haar informatie dienst. Sangoemba wijst op de dringende behoefte aan landbouwapparatuur, meststoffen en middelen tot bestrij ding van plantenziekten, daar de Portugezen de laatste maanden aller lei soort ontbossingsmiddelen hebben ingezet. KWARTET TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Di.rdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie J. de Berg (voorzitter) H. P Ester G I Brinkman J van Hofwegen 2 3 4 7 8 9 10 12 13 14 15 16 ■l7 18 19 20 ?1 22 23 24 2b 26 27 28 29 30 32 33 34 Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 2. haren zeef, 6. bruto (afk.), 8. reeds, 10. meisjesnaam. 11. Myth, fi guur, 12. onderricht, 14. in het groot, 16. Myth, figuur, 17. uit of betreffende Ier land, 18. vreemde munt, 19. vaste brandstof, 21. inwending lichaamsdeel. 23. baan voor balspel, 25. wapen, 26. knaagdier, 27. fakkel, 29. voorzetsel, 30. gehoororgaan, 31. grondsoort, 33. pers.- voornaamw., 34. boom, 35. eenjarig kalf. Verticaal. 1. inhoudsmaat, 3. en anderen (afk.), 4. plaats inGelderland, 5. wijze van doen, 6. gevaarlijk, 7. plaats in N.Br„ 9. bereide dierenhuid, 11. drukfout, 13. trompetdiertje, 15. slobkous (VI.), 19. plaats in Frankrijk, 20. kleurstift, 22. -.Europeaan, 24. gordel. 25. sociëteit, 27. gesloten, 28. sportterm, 32. muzieknoot Oplossing vorige puzzel Hor. 1. rapé, 4. dek, 7. para, 8. Leda, 9. Edens, 11. eel, 12. Nepal, 14. ik. 15. eer, 16. en, 17. alert, 19. aar, 2L reu te, 23. adem, 24. sier, 25. Nes, 26. Etna. Vert. 1. rad, 2. aren, 3. paneel, 4. deel, 5. Ede, 6. kalender, 7. pelikaan, 10. speer, 13. arrest, 17. Ares, 18. tuin, 20. adé, 22. tea. De jubelstemming die gistermorgen te bespeuren viel bij de deelnemers aan de onderhandelingen tussen Engeland en de EEG, is wel te verklaren. Nadat maandenlang na elke bespreking gezegd moest worden, dat men het nog niet eens was kun nen worden over de belangrijkste zaken, konden gisteren ineens de resultaten worden getoond. Over het probleem van de suikerinvoer uit arme landen, de overgangsperiode voor de Engelse landbouw en de manier waarop de Engelse financiële bijdrage aan de EEG geregeld moet worden, waren de heren het nu toch in principe eens geworden. De vooruitgang die nu is geboekt, is zonder twij fel vooral het gevolg van de veranderde houding van Frankrijk, dat tot nu toe steeds het lastigst is geweest bij de onderhandelingen. Frankrijk begint nu kennelijk meer belang te krijgen bij de toetre ding van Engeland tot de EEG en daarom kan er nu ineens wel een oplossing worden gevonden voor bijvoorbeeld het suikerprobleem. Voor de arme landen, die nu de zekerheid heb ben, dat ze ook na de uitbreiding van de EEG nog suiker in Europa kwijt kunnen, kan deze ontwik keling toch niet helemaal geruststellend zijn. Want waarom is de Franse regering opeens van gedach ten veranderd, en is ze bereid, de toetreding van Engeland tot de EEG te vergemakkelijken? wel licht dat is althans van diverse zijden geopperd omdat ze er meer oog voor heeft gekregen, dat de positie van West-Duitsland in een met Engeland versterkte gemeenschap wat minder indrukwek kend zal zijn dan in de huidige groep van zes. In elk geval wijst niets erop. dat aan de Franse koers wijziging ook een veranderde mentaliteit ten opzichte van de Derde Wereld ten grondslag ligt. Die mentaliteit is niet zo best. getuige het feit, dat Frankrijk twee maanden geleden nog niets wilde weten van suikerinvoer uit arme Gemenebest- landen na Engelands overgang naar de gemeen schap. Dat is bedenkelijk, want het Europa van de Tien zal een zeer machtig handelsblok zijn, dat alle arme landen bij wijze van spreken kan maken en breken. Die arme landen zijn sterk afhankelijk van de uitvoer van hun agrarische produkten. Uitbreiding van de EEG met Engeland. Ierland. Denemarken en Noorwegen betekent voor de landbouw van de Zes in de eerste plaats een belangrijke uitbreiding van het afzetgebied binnen de gemeenschap. Dat is de Europese landbouwers erg welkom, maar wel moet worden bedacht dat de belangen van de arme landen ook op die agrarische markt liggen. Het is te hopen, dat de Franse mentaliteit ten aanzien van deze problematiek straks niet zal overheersen in het Europa van de tien. Zolang daarover geen ze kerheid bestaat, is er zeker geen reden voor alleen maar jubel. dr. W. D. Jonker houden wat de bijbel, met name het nieuwe testament, zegt over de ge meente. Gemeente-zijn kun je niet zonder samenkomen. Het dienen van God krijgt juist gestalte door omgang met andere christenen, die willen le ven uit het heil. Zonder gemeenschap kan het christendom niet bestaan. Al wordt niets afgedongen op de drang naar vernieuwing, dan blijft de vraag relevant: kan veel misnoegen soms voortkomen uit het niet (meer) aanwezig zijn van echte gemeen schap? Een gemeenschap, die als grondpijlers heeft samen de bijbel onderzoeken (prof. Jonker: de bijbel is er in eerste instantie niet om er alleen in te lezen), samen bidden, sa men de sacramenten te bedienen, sa men een liturgie te hebben als vie ring van het heil. Daarbij, besloot prof. Jonker, behoeven we de eerste christengemeente niet te kopiëren, maar moeten we wel samen tot een vreugdevolle en spontane beleving van het heil in Christus komen. Drie miljoen Er gaan. alle pessimistische be schouwingen ten spijt, nog elke zon dag twee tot drie miljoen mensen ter kerke, méér dan naar' het voetbal veld. vervolgde referent ds. C. M. Boerma uit Huizen. Maar de afbrok keling is onmiskenbaar. Als de terug gang in dit tempo doorgaat, dan is bij de gereformeerden over drie jaar geen middag- en over acht jaar geen morgendienst meer. Voor het besef van velen is de kern, dat God uit ons denken ver dwijnt. Als we ons dit realiseren, moeten dan veel strijdbijlen niet om- AMSTERDAM Directeuren van de Vrije Universiteit hebben de stu dentenpredikant ds. J. Hessels Mul der met ingang van 1 juni benoemd tot universiteitspastor, een nieuwe functie binnen de universitaire ge meenschap. De universiteitspastor krijgt pri mair tot taak de pastorale begeleiding van medewerkers van de universiteit, die in hun werksituatie met 'geeste lijke problemen kampen, uiteraard in samenwerking met andere ambtsdra gers van de kerken. Verder moet hij zich bezig houden met het functioneren van de Vrije Universiteit in haar onderscheiden structuren als christelijke leef- en werkgemeenschap. De taak kan bij dragen aan de vorming en instand houding van zo'n gemeenschap van universitaire medewerkers, dat het christelijk karakter van de universi teit mede daardoor tot uitdrukking komt. Aan ds. Hessels Mulder is met na me opgedragen, te onderzoeken of het in de praktijk mogelijk is deze op dracht uit te voeren en de functie van universiteitspastor een zinvolle plaats in het bestel van de VU te doen innemen. Ds. Hessels Mulder is achttien jaar studentenpredikant in Amsterdam geweest. Praktisch zag ds. Boerma deze lij nen: bij vernieuwingen of pogingen daartoe moet het traditionele in ere gelaten worden zo lang daaraan nog behoefte blijkt te bestaan. Van de morgendienst zoveel mogelijk een universele, rijke eredienst maken, waaraan veel meer zorg wordt be steed. 's Middags dan diensten waar je verschillende kanten mee uit kunt „naar de kracht van elk lid". Er is immers pluriformiteit in behoeften: er zijn verstandelijken, emotionelen, esthetischen, actieven, om nu maar enkele te noemen. Over het thema werd uitvoerig ge discussieerd, hetgeen ijverig door het IKOR werd opgenomen. Een der stu dentendiscussianten maakte van de gelegenheid gebruik door inspraak te vragen bij de voorbereidingen van de volgende hogeschooldag. Dit zal ge beuren. NED. HERV. KERK Beroepen: te Rouveen: A. J. Mulder te Ter Aa; te Assen: A. G. Soeting te Franeker. Bedankt: voor Meeuwen in comb, met 's-Hertogenbosch: A. den Har- togh te Ede. Aangenomen: naar Hoofdplaat: mej. C. Rozemond te Oosterend-Oude- schild; naar Oosterhout: T. J. Drent te Ouwsterhaule. GEREF. KERKEN Beroepen: te Appingedam: E. van Wieren te Doezum. Aangenomen: naar Rotterdam-Pen- drecht: H. Lijesen te Noordwijk; naar Velp J. Bakker te Velp (sinds aug. 1970 leraar godsdienst aan de chr. middelb. scholen en blijft als zodanig werkzaam). GEREF. KERKEN (VRIJG.) Bedankt: voor Nagele en Urk: R. T. Urban te Ferwerd-Hallum. GEREF. KERKEN (VRIJG.; BV) Aangenomen: naar Eindhoven E. R. Postma te Breukelen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt: voor Utrecht: A. Vergunst te Rotterdam-C. BAPT. GEMEENTEN Beroepen: te Haarlem: J. Schuil te Tweede Exloërmond. Stephanus zag de Heer slaande aan de rechterhand van de Vader, ft lus zag Hem als het Licht der wereld, sterker en machtiger dan de 5 Johannes, de trouwe, jonge discipel, die de al even trouwe oude apn werd, zag Hem ook "als eens mensen zoon". Maar hij moest zich ón ren om Hem te zien. Dat schrijft Johannes. Het is geen onbelangrijk feit, dat terloops mi gedeeld wordt. Hier geeft Johannes zich op literaire wijze bloot. Hij apostel van de liefde, de apostel ook die schreef: "Wij weten, dat als zal geopenbaard zijn, wij Hem gelijk zullen wezen", laat hier zien d welhaast zestig jaar lang de Heer kunt dienen, en toch tot de ontdek komen dat je jarenlang de verkeerde kant hebt uitgekeken. Johannes is oud. Hij heeft in vele gemeenten gepreekt. Hij is de t apostel (volgens de traditie) die nog niet als martelaar is gestorven, is hij om zijn geloof verbannen. Maar als Christus Zich openbt komt Hij tot hem van de kant waarvan hij Hem niet verwacht. We lezen vandaag Handelingen 6:8-15. Van een onzer redactrices HILLEGOM „Maar de Schepper, die de wereld en de wolken heeft gemaakt, houdt de wereld in Zijn handen, zodat nie mand achter raakt. En als alles donker schijnt, reist Hij mee tot aan het eind." Dit lied over de gejaagdheid van deze tijd zong Jan Timmerman in zijn geslaag de rol van cabaretier op de 22e ontmoetingsdag van het vrije evangelische vrouwenwerk. Gis teren maakten achthonderd da mes deze dag in Treslong in Hil- legom mee. Deze treffende tekst, gezongen op de melodie van The windmills of your mind, bracht het zoeken in deze tijd naar nieuwe vormen van geloven tot uitdrukking. De tekst zelf door Jan gemaakt verschilde wel enigszins van „Voor waar niet door schitt'rende daden van wijsheid en fierheid en kracht, wordt zusters uw taak hier op aarde naar eis van uw roeping volbracht", een paar regels uit het zusterlied van het vrije evangelische vrouwenwerk. Zulke taal doet langzamerhand ouderwets aan, vooral voor jongere leden. Deze overigens goed bedoelde kritiek geldt trouwens niet alleen voor het lied van de vrije evangeli- Van onze Haagse redactie DEN HAAG De ontwikke lingshulp zal met tweehonderd miljoen gulden per jaar moeten stijgen, wil Nederland het vier jarenplan uitvoeren, dat door de nationale raad van advies inzake hulpverlening aan minder ont wikkelde landen aan de regering als advies is aangeboden. WASSENAAR De Parousia-zen- ding en de zendingsgroepen, die voor heen de wereldwijde zendingsdag in Doorn organiseerden, beleggen ook dit jaar weer een gezamenlijke zen dingsrallye op Hemelvaartsdag, 20 mei, in De Doelen te Rotterdam van half elf tot half zes. Gastspreker is Robert Mackey, lei der van de thuisbasis van de Wereld- evangelisatiekruistocht in Engeland, die vroeger als zendeling in Liberia heeft gewerkt. Gretha Stringer, Adriaan van der Bijl en andere zen delingen met verlof zullen over hun werk vertellen. Verder wordt een diaserie vertoond over het wel en wee van gemeenten in Oost-Europa en een film van de Wycliffe-bijbelvertalers, die laat zien In een uitvoerig rapport motiveert de raad deze mening, uitgaande van de stelling dat de ontwikkelingshulp in de"'komende vier jaar niet minder behoort te zijn dan 0.75 procent van het bruto nationaal inkomen. Gaat men uit van de verwachting dat het bruto nationale produkt per jaar 5 procent stijgt dan komt men uit op een bedrag van 1350 miljoen gulden in 1975. Indien echter Neder land zijn verplichtingen nakomt inza ke de bijdrage tot dekking van de deviezentekorten der ontwikkelings landen, dan zal de hulp moeten stij gen tot 1.770.000.000. De begroting voor 1971 voor ontwikkelingshulp be draagt 970 miljoen gulden, tegen f 767 miljoen in 1970. Suriname eu Antillen De ontwikkelingshulp aan Suri name en de Antillen zou moeten da len van 22 pet. (ƒ210 min.) thans van het totaal der verleende hulp aan ontwikkelingslanden tot 14 pet. (ƒ250 min.) in 1975. Het oordeel van de raad is, dat wellicht door overvloe dige Nederlandse hulp de overheid van Suriname en de Antillen niet voldoende op eigen apparaat be spaart. hoe piloten, radio-technici, vertaler», artsen en onderwijzers in Peru menwerken bij de vertaling van de bijbel in Indiaanse talen. De algehele leiding heeft ds. H. Koekkoek, baptistenpredikant te Al phen aan den Rijn. sohe vrouwen, want veel bondslk ren van vrouwenorganisaties hard aan vernieuwing toe. Bij de tijd Voor vrouwenwerk blijkt ge het aantal Nederlandse vrouwen, daar op de een of andere manier aandeel in heeft genoeg belangs ling te bestaan, maar dan moet i ook bij de tijd blijven anders is voor de jongere leden niet zo: meer aan. De kern van de inhoud van bov genoemd zusterlied treft overig geenen kele blaam, want het zoel naar een taak is voor de vrije ev gelische vrouwen geen loze kreet iedere ontmoetingsdag blijkt weer. Een van de sterkste kanten dit werk is de aandacht voor het dividu al dan niet in moeilijke standigheden. De ontmoetingsdagen hebben al weer het karakter van een groot miliefeest, waar jong en oud in weer zijn om het voor elkaar zo zierig mogelijk te maken. „Jong" daarin gisteren wel een heel aandeel, want ongeveer honderd ji dige medewerkers te beginne! driejarigen werkten mee aai* cabaretachtig programma. De lel van dit geslaagde programma I Jan Timmerman. Jeugdgroeperj Den Haag, Utrecht en Apeldoon den hieraan mee. Het programma was om de pende Hand heengebouwd. Dit Is sociale werk van het vrije evanj sche vrouwenwerk. Het houdt oi andere in: het organiseren van kantieweken voor bejaarden, all staanden, gehandicapten, waara zwaar gehandicapten, die het bed uitkomen. Dit jaar zijn zes vakaj weken gepland. De hulp, die geboden aan verpleging, huishou en koken wordt allemaal vrijblij: verleend. In interviewtjes „getuigden" plegers en gasten van de fijne val tieweken, zoals een Amsterda trouwdgast, die jaren een kran kiosk had gehad. Over haar „Met publiek en geld omgaan, was m'n ideaal". Toen ze negen bij de kiosk werkte kwam ze tot loof. Toen werden de gesprekken anders." Ik gaf zo wél eens een woordje mee". Over de vakantii ken: „De sfeer, die er is, is zo Dat is niet onder woorden te b gen." Interviewtje De wens van mevrouw I. Pesc Timmerman, die zo'n twintig jaai leden dit werk heel klein is begoi en nog steeds de leiding heeft gisteren aan het eind van de eens een eigen huis nu wordt altijd gehuurd om perma mensen die er behoefte aan hebbt kunnen opvangen. PARAMARIBO Septuagint ir een open brief aan bisschojp chem van Paramaribo kritiek verd op het feit, dat hij een gift 126.000 gulden heeft geaccepteerd de Surinam Aluminium Comi voor de ibouw ivan een 'schoolr Moengo. L De SAC is een dochtermaatschaL van de Amerikaanse aluminiur gant in Suriname ALCOA. „Het J ons onjuist, dat u dit bloedgeld f is het zwijggeld? accepteert I een maatschappij, die het Surina» volk uitbuit", aldus Septuagint. Tussen Meppel en Assen ging ik er óp wegens over een doorgetrokken streep rijden. Terwijl er geen hónd aan kwam - wat kóóp ik voor die flauwi teiten, dacht ik. Maar toen ik 's avonds terug reed, er hing een lichte mist, werd ik, hoe bestééthet, op zo wat het zélfde punt haast in puin gereden door een idioot, die gewóón over de streep stuurde...!

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2