iees Priem „completer" ian Fedor den Hertog V' V* ER UIT GELICHT Wachten op doorbraak van de Russische hegemonie PROGNOSE/PROGRAMMA, Toch nog sensatie in „verplicht nummer" Wim Scheepers leidt in Spanje Wim van der Stelt schiet pover SSC naar 3-1 nederlaag Kortsjnoi won OVERIGE WEDSTRIJDEN ?7*® VRIJDAG 14 MEI 1971 Winnaar Olympiads Ronde wil profcontract AMSTERDAM In Kees riem (20) heeft de twintigste litie van Olympia's Ronde door jderland een waardig winnaar, riemke' heeft met zijn Acifit- juipe na de 'slag van Nijver- il» zijn trui met veel verve ver- idigd. Als coureur heeft hij ge- completer te zijn dan Fe ar den Hertog, de Amstel-ren- ■r, die zonder twijfel het hard- kan rijden van alle amateur- ielrenners in Nederland, maar oor enkele kapitale blunders de- ronde heeft verloren. De op- olger van Frits Schür heeft jor vooral de laatste twee jersdagen, toen hij steeds weer de slag ging, bewezen een goed nner te zijn. Deze zege betekent ook een be- re uitgangspositie te verkrijgen de onderhandelingen over 31 profcontract. De 41-jarige ploegleider Piet Lie- >gts levert in Priem zijn eerste hnaar af in een Olymnia's Ronde, ibregts karakteriseert Kees Priem een nuchtere iongen. „Hij heeft tzettend veel klasse. Priem is wat uggetrokken, maar hij kan toch ed met de andere jongens opschie- Kees Priem trekt steeds zijn eigen in. De 20-jarige Zeeuw laat zich or niemand van de wiis brengen, sbregts: „Hij is een echte Zeeuw, t is moeilijk zijn vertrouwen te nnen, maar als je dat eenmaal bt. volgt hij je raad ook op. Priem eft twee raadgevers. In de 33-jarige Peet Verschure, die Hansweert een depot van een olie- indel exploiteert, heeft ..Priemke" als de Zeeuwen hem liefkozend emen, zijn voornaamste vertrou- msman. Verschure: „Priem is een sloten jongen. Hij is een enorme dividualist, maar zo zijn wij Zeeu- en nu 'eenmaal allemaal. Wij zijn n praters, maar als het moet gaan wel met het hoofd dwars door de ZUINIG tiem is een zuinig courèur Zuinig Je zin van zuinig op zichzelf. „Ik elf mijn programma maken. Er loureurs, die veel te veel koer- Die maken zichzelf kapot. P'e „zuinigeid" van Priem komt best tot uiting in-bet aantal srdaagse wedstrijden, die hij tot toe achter de wiélen heeft liggen, heb nu pas mijn derde etappe- Iers. gereden. Vorig jaar debuteerde I in Olympia's ronde met een 35ste VP ats. Daarna won ik een etappe- r Mstrijd in Zweden en dan nu deze de." ik dit seizoen spaarde Priem izelf in overleg met Piet Liebregts. em: „Liebregts helpt mij bij het stippelen van het programma." ibregts: „Je moet een coureur als jong is, niet teveel laten rijden. In is hij kapot, voordat hij aan het rkelijke grote werk toe is." De or- lisatoren van de voorjaarsklassie- ■s moesten het zonder het talent es Priem op hun deelnemerslijsten Hen. •iet Liebregts: „De Ronde van itenrijk moet wat dat betreft een worden voor Priem. Daar moet bewijzen ook in de bergen goed e te kunnen komen. Daarna rijdt nog het Nederlands kampioen- ap en het wereldkampioenschap." ide Al? AFSCHEID Op initiatief van een aantal scheids rechters, wordt vanavond in de cantine van het Rotterdamse Zwart Wit Meindert Leerling, de naar de Evangelische Om roep vertrokken chef-sport van het Kwar tet, een afscheidsreceptie aangeboden. Dit wegens zijn betekenis voor het zater dagvoetbal, aan welks uitbouw hij gedu rende zeventien jaar een forse bijdrage heeft geleverd. Competitieleider J. v.d. Meijde zal hem als dank daarvoor een geschenk overhandigen. SAARLAND Ook de B-formatie van het amateurelf tal speelt tegen Saarland, en wel op 18 en 20 mei. Beide ontmoetingen worden in Saarland verspeeld, de eerste in Obert- hal, de tweede in Gross Rosseln. Zoals bekend maken daarvan deel uit de zater dagspelers Ab Gritter (ACV), Pleun v.d. Akker (CSVD), Jaap van Kesteren en Al- bert Spaanderman (beiden Noordwijk) en Lou Beukers (Spakenburg). BEKER Inmiddels is de loting verricht voor de kwartfinale van de strijd om de KNVB- beker. die op 22 mei wordt afgewerkt. Het zijn Workum/OWIOS - Flora Boys- /Quick Boys/Huizen/ SDCP, NEO/Jodan Boys - 's Gravenzande/Zwart Wit /WHS, MW/SSC - NDSM/De Lier en HHC/WHC - Harkemase Boys/Vrooms- hoopse Boys. Op Hemelvaartsdag worden afgewerkt de winnaar van Flora Boys - Quick Boys tegen de winnaar van Huizen - SDCP en de winnaar van "s Gravenzan- de - Zwart Wit tegen WHS. Op 29 mei volgen de halve finales, terwijl de eind- U'jl strijd op 5 juni zal plaats hebben. <CC' RECEPTIE Wit Zwart, de nieuwe tweede klasser uit Sprang Capelle houdt morgenavond van zes tot acht uur receptie in café De Witte Brug in Gepelle. AMSTERDAM Op vier ver schillende plaatsen ter wereld zijn gisteren de kandidaten matches begonnen, de derde stap in de lange weg omhoog naar het wereldkampioenschap scha ken. Men zou het de kwartfinale kunnen noemen; de winnaars van de vier matches spelen namelijk twee aan twee tegen elkaar; de twee overblijvenden om het recht wie de huidige wereldkampioen Spassky mag uitdagen. De grote favoriet hiervoor is na tuurlijk Bobby Fischer. Hij won het internationale toernooi dat vorig jaar te .Palma de Mallorca gespeeld werd met een grote voorsprong. Nu zegt dit nog niet alles, want hetzelfde pres teerde hij negen jaar geleden ooko m met grote voorsprong. Nu zegt dit nog niet alles, want hetzelfde presteerde hij negen jaar geleden ook om daarna in het kandidatentoernooi (toen werd Geen beslissing in eerste partij LAS PALMAS De eerste match partij in de kwartfinales van het we reldkampioenschap schaken tussen de Deen Bent Larsen en de Oostduitser Wolfgang Uhlman is donderdagavond afgebroken. De beide grootmeesters braken hun partij na zes uur spelen af op de 44ste zet. De partij zal vrij dag warden uitgespeeld. De in Sevilla gespeelde ontmoeting tussen de West duitser Hübner en de Rus Petrosian is eveneens afgebroken. Flora Boys—Quick Boys, 's Gravenzande—Zwart Wit, MW—SSC, NEOJodan Boys, ASWH—Rijnsburgse Boys, R WH—NSW, Hoekse Boys—TAVV, Meerkerk—WNC, WHS—PTT Breda. De huldiging van de winnaar van Olympia's Ronde door Nederland, Cees Priem. De Zeeuw wordt geflankeerd door zijn ploegleider Piet Liebregts Tm) 23.26 22; 9. Van der Loo (Ned-Cab) 23.26.34; 10. Jurrlaans (Ned-Aci) 23.26.56; 11. Van der Hoek (Ned-Ket) 23.27.50; 12. De Koning (Ned-Auns) 23.30.34; T3. Legierse <T4ed—Mars) 23.31.16; 14. F. van Katwijk Wed-Ma») 23.31.20, 13 Balk (Ned-Ket) 23.31.37; 16. Poppe (Ned-Cab) 23,32.36; 17. Duyker (Ned-Trn) 23.3315; 18. Bertau (Ned- Fbm) 23.33.23; 19. Van der Laar (Ned-Jve) (Ned-Ams) 23.36.02; 23. Knetemann (Ned- Ams) en Stander(Ned-Ad) 23.36.59; Koeken (Ned-Vic) 23.37.29 26. Herygers (Bel) 23.38.36. Puntenklassement: 1. Aling 91: 2. Den Hertog 85; 3. Priem 80; 4 Oosterhof 75; 5. Schür67 6. P. van Katwijk 63. Wim Jansen valt terug EIGEN GANG lees Priem wil echter niet ten kos- van alles overgaan naar de be- psrenners. „Er moet een goed con- ct komen, anders kan ik veel beter Iven timmeren en dan verdien ik centen ook nog gemakkelijker, ar mocht het zover komen, dan ik in ieder geval zelf kunnen be- Jn waar ik al dan niet kan rijden. Jat wielrennen is wel mooi, maar :ft ook zijn saaie kanten. Koersen een kwestie van slapen, eten en sen. Eigenlijk een vreselijk een- ige zaak. Dat maken van een en programma betekent niet dat ik ben. Maar ik wil nu eenmaal mijn en gan gang gaan." 'iet Liebregts is voor Priem de die de overgang naar de be- psrenners regelt. Liebregts: „Er op dit moment drie contacten: het merk van Jan Janssen: So- or en Goudsmit-Hoff, de ploeg ar Pellenaars ploegleider van is. WENSEN Jezien de wensen van Priem geniet C de voorkeur omdat daar de cou- 'rs de meeste kans krijgen om te 'en. Ik denk daarbij aan Jan Jans- - Goudsmit-Hof ligt van deze drie rken het slechtst in Priems markt, lenaars lijkt mij nu niet een man, armee ik het uitstekend zal kun- I vinden. Hij is te dictatoriaal." Jebregts: „Als Priem naar Goud- It-Hoff gaat, zal ik waarschijnlijk egaan, misschien wel in een func- als assistent-ploegleider. Dat lijkt dan de beste oplossing. UITSLAGEN )®l; 2. Fedor den Hartog (Ams) z.t. 'Don. 1.57.45); 3. Popke Oosterhol (Ned- J t. (met bon 1.57.50); 4 De Koning a-Amsi z t.; 5. Aling (Ned-Ket), 6. Bal 0-rrn); 7. Van der Brug (Ned-Trn), 8. ur (Ned-Nmi). 9. Priem (Ned-Acti). 10. lou (Ned-Fbm) (allen in 1.57.55), 11. Van Hoek (Ned-Ket) 1 58.03. 12. Van der Loo 1-Cab); 13 Duyker (Ned-Trn) (beiden 'H Herijgers (Bel) 2.00.28; 15. Speteens «•Mars); 16. Hallam (Gbr). 17. Cornelisse ™-Cab); 18 Llkhatsjef (Rus): 19. Westrus ja-Pmbp); 20. Poppe (Ned-Cab): 21. F. Katwijk (Ned-Mars); 22. Cornelisse M-Vwa): 23 vodjanlkof (Rus): 24. Van «vï. <N®d-Aci); 25. Knetemann (Ned- Allen in z.t ^klassement: 1 Priem (Ned-Aci) •°3: 2. Aling (Ned-Ket) 23.21.56: 3. Den (Ned-Ams) 23.22 48: 4. Oosterhof 1'in 0) 23.23.22 5. Jansen (Ned-Vwa) 'O: 6. Schür (Ned-Nmi) 23 25.05; 7 "osslng (Ned-Aci) 23.25.14; 8. Bal (Ned- AMSTERDAM Herman Krott riep nog voor de start van de laatste halve etappe „Priem heeft nog niet gewonnen. Er staat een fikse wind. Fedor zal het vanmiddag nog probe ren." De Amstel-coup mislukte ech ter. Priem zelf zorgde ervoor dat hij de trui naar Amsterdam reed. Achter de geweldige locomotief van de kop groep, Fedor den Hrtog stapte hij tijdig in, om zich in de laatste 95 kilometer niet meer te laten verras sen. Toch werd het min of meer ver plichte nummer naar Amsterdam nog sensationeel. Wim Jansen, de Volks wagencoureur, die 's ochtends in de tijdrit naar een verrassende derde plaats reed, miste de slag grandioos. „Toen die groep weg ging, zat ik juist wat achterin. Ik was er gewoon niet bij." Kees Priem: „Er was na vijf kilometer al een waaier, die zich een weg vocht tegen de harde wind in. Het was de bedoeling van Acifit, dat wij met ie hele groep voorin zdu- den koersen. Maar toen ik omkeèk, zag ik dat ik het alleen moest op knappen." Den Hertog, in de ochtendu ren nog glorieus winnaar van de tijd rit, demonstreerde opnieuw zijn ge weldige klasse. In en tempo dat dik wijls boven de zestig kilometer per uur lag* sleu?de hij de kopgroep over de smalle Noordhollandse dijken. SOLO Een lekke band na ongeveer zestig kilometer, leverde een spectaculaire solo op. Matthijs de Koning, die op Den Hertog had gewacht, kon niets anders doen dan aan het wiel blijven. Den Hertog reed alleen harder dan de complete kopgroep samen. Priem; „Ik dacht er nog even aan om het tempo toen op te voeren- Maar dat lukte niet te best, omdat de Trico Noble- renners niets deden. Het leek wel of zij met Amstel in de slag waren. Na dat Den Hertog bij was. heeft hij oog even geprobeerd alleen weg te ko men, maar ik heb hem teruggehaald." In die laatste kilometers waagde Trico Noble-coureur Ad Duyker zijn kans. Piet van Katwijk: „Duyker werd teruggehaald door Van de Hoek. Die ging keihard door. Toen van de Hoek stil viel ben ik over hem heen- gegaau. Die laatste vijfhonderd meter heb ik alles gereden. Toen kwam er echt niemand meer over mij heen." Piet van Katwijk behaalde in Am sterdam zijn tweede overwinning voor Ketting, die in de slotfase van deze ronde nog heel wat slagen bin nenhaalde. TEVREDEN Ton Ketting: „Wij hadden twee pij len op onze boog: de verdediging van ment had ik een zwaar hoofd. Ten eerste plaats in het ploegenklasse- ment Dat eerste lukte volgens ver wachting. Maar in dat ploegenklasse- me.it had ik een zwaar hoofd. Tens- slotte stonden wij ruim 4 minuten op Acifit achter." Ketting zag echter ook zijn tweede doel verwezenlijkt- De drie Ketting mannen in de kopgroep (Van Kat wijk, Aling en Van de Hoek) hielpen Den Hertog mee de kloof met een achtervolgende groep waarin ook Ju les Bruessing zat, te vergroten Met drie etappe-overwinningen (tweemaal Van Katwijk en Balk), de groene trui en de eeste plaats inhet ploegen- en de eerste plaats in het ploegen- zijn. Piet Liebregts tilde niet te zwaar aan het verlies van het ploegenklas- sement. „Voor mij is die oranje trui veel belangrijker." Jules Bruessing tenslotte, die na de tijdrit oog op de vierde plaats in het algemeen klasse ment. stond: „Ik zat in de verkeerde waaier. Daardoor kwam ik in de tweede groep terecht. En daarin zat te weinig kwaliteit om nog naar vo- en te kunoen rijden." De strijd om de KNVB-beker komt langzamerhand in een beslissend sta dium. Slechts vijf eerste klassers hebben zich tot nu toe kunnen hand haven. Dat presteerden eveneens drie vierde klassers, waarvan vermoede lijk Flora Boys en SDCP als tegen standers van Quick Boys en Huizen ';3w3; Haasthit wel zullen afvallen. De Lier is zelfs - al tot de vierde ronde doorgedrongen. Alle klassen zijn dus nog vertegen woordigd, mede waardoor er een aan tal aantrekkelijke wedstrijden op het programma staat. Een daarvan is bv. 's-GravenzandeZwart Wit 's-Gra- venzande was vaak een erkend cup- fighter, maar sneuvelde vorig jaar in Rotterdam met maar liefst 6-0. Van daar de plannen voor revanche, maar de Vaan-équipe zal alles in het werk stellen om de begeerde „doublé" te bereiken. Opvallend zijn de prestaties van MW, de in de derde klas debute rende Maaslandse ploeg. Morgen ont moet men SSC. dat weliswaar een klas hoger speelt, maar o.i. toch niet het fraaie record van de thuisclub ongeslagen op eigen veld sinds 30 september 1969 (ook in vriendschap pelijke wedstrijden) kan laten sneuvelen. Dan maakt plaatsgenoot NEO meer kans tegen Jodan Boys. De Goudse ploeg kon immers tegen vier de klasser Hoogvliet al niet overtui gen. In de nacompetitie de belangrijke wedstrijd tussen ASWH en Rijns- burgse Boys, de teams die in poule B de toon aangeven. Een goed draaiend ASWH zal wel gaan winnen, mede door een grotere stootkracht. Daaro ver beschikt CSVD niet, zodat een puntendeling tegen Zwaluwen al een redelijk resultaat zou zijn. RVVH ten slotte kan morgen de blamerende 82 nederlaag in Numansdorp uit wissen. Hercules is, nu men tegen Zwart Wit en Rijsoord redelijk voor de dag kwam, zelfs favoriet voor de winst. NOODGEDWONGEN Dat is Hoekse Boys eveneens tegen TAVV, maar dan noodgedwongen. Zelfs een gelijkspel doet de ploeg uit Hoek van Holland naar de afdeling terugvallen. waardoor tevens TAVVDuinoord onnodig i9 gewor den. Wij houden het op een zege voor Koos Storm c.s. Veel spanning even eens in 4D, waar Meerkerk en WNC in Sleeuwijk voor de derde keer de degens kruisen, maar nu om uit te maken wie degradeert. In de compe titieduels scoorde WNC drie punten, zodat de Waardenburgers mede door een grotere inzet, als favoriet van start gaan. In Roosendaal gaan WHS en PTT Breda uitmaken wie beslag legt op de extra promotieplaats in 3 Zuid. Een defensief gehandicapt WHS zal op papier althans de Bredase formatie moeten laten schieten. SSCALTEN A 13. Een interesse loos spelend SSC heeft de tweede wedstrijd om de burgemeester Van Prooi jen-bokaal tegen het Nieuwen- dijkse Altena verdiend met 31 ver loren. De vierde klassers bereikten die score door drie doelpunten van Wim van der Stelt, terwijl de rust stand 01 was. Een met vier inval lers opererend SSC kwam pas in de slotfase door Henk van Peer, die een strafschop benutte, op 13. Het jeugdteam van SSC verloor met 30 van een Zuidelijk KNVB-elftal, sa mengesteld uit jeugdspelers van zon dagclubs. de uitdager van de wereldkampioen nog bepaald door een toernooi waarin de acht spelers elkaar iedere vier keer ontmoetten) weinig klaar te ma ken. Maar het is duidelijk dat de zaak nu anders ligt. Fischers spel is meer gerijpt en meer tot in de per fectie doorgevoerd dan toen. BEVREESD Ook de Russen zijn voor hem het meest bevreesd zoals uit meerdere re centelijk in het Russische schaak- en damblad '64' gepubliceerde artikelen bleek. Overigens zijn er nog wel zwakke punten ten aanzien van hem aan te wijzen. Spasky vindt hem bij voorbeeld in het intuïtieve spel nog niet volleerd, terwijl ook zijn geringe ervaring in tweekampen een rol kan spelen. Fischer speelde in zijn hele leven slechts één match, namelijk in 1961 tegen Reshevsky, die bij de stand 55 echter onderbroken en niet meer opgevat werd wegens hooglo pende meningsverschillen. Van dit ladtste zal zijn eerste te genstander, de Rus Taimanov. weinig voordeel ondervinden. Hijzelf speelde ook slechts eenmaal een tweekamp. Dat was in 1953 toen hij een korte match van Botwinnik om het Rus sische kampioenschap van 3Vs-2Vï verloor. Verder is Taimanov een spe ler met originele ideeën, die de laat ste jaren, na lange tijd niet veel meer gepresteerd te hebben, een come-back vierde door zich zowel in het Rus sische solo-toernooi als in het inter nationale toernooi te plaatsen. Dat hij het tegen een reus als Fischer niet kan bolwerken, is echter een vrij unanieme mening. OPMERKELIJK Bronstein voorspelt 82 voor Fi scher. Een opmerkelijke mening als men er dieper over nadenkt. Er wor den tien partijen gespeeld en logi scherwijze moet dus geconcludeerd worden dat Fischer dan als het 52 staat niet met remise genoegen zal nemen om de zege veilig te stellen. Nee. volgens Bronstein wil hij ook nog winnen als hij al zeker is, even als hij in de toernooien doet. Als Fi scher het wint, komt hij tegen de winnaar van de match Larson-Uhl- mann. Ook hier is al een gedood verfde winnaar voor bedacht, name lijk Larson. De Deen heeft al 10 officiële mat ches achter de rug, waarvan zes di rect of indirect met het wereldkam pioenschap te maken gehad hebben, tegen Uhlmann geen enkele. Larson vermijdt zoveel mogelijk remise te spelen, hetgeen ook vooral in twee van zijn vroegere matches tot uiting kwam toen hij tegen Olofson in 1957 van de acht partijen er slechts één remise maakte (hij won er vier en verloor er drie) en tegen Westrinen in 1969 zelfs helemaal zonder remises bleef. Hier won hij er zes en verloor er twee. Of zijn grote zelfvertrouwen hem van nut of tot nadeel zal zijn, is moeilijk te zeggen. Uhlmann is geen erg opvallende maar wel een stevige, solide speler, maar hij, heeft soms en kele ronden lang inzinkingen. Als hij deze zwakte in de match weet te overwinnen, kan het nog wel span nend worden. Ook over Hübner-Petrosjan zijn geen verdeelde meningen. Iedereen die ik erover gehoord heb. stemt voor Petrosjan. Hübner zelf deed dit als eerste, maar dat zegt niet veel. De 22-jarige Westduitser is namelijk be scheiden. misschien zelfs te beschei den. Tegenover het voordeel van Pe trosjan dat hij op zijn enorme erva ring kan buigen staat automatisch dat Hübner veel jonger is, en het daardoor veel beter volhoudt. In hoe verre Hübner hiermee een reële kans maakt, blijft natuurlijk de vraag, maar ik wil in principe toch altijd wel voor de jeugd stemmen. Opmerkelijk is dat zij nog maar één keer tegen elkaar gespeeld heb ben. De primeur komt toe aan ons landje, namelijk in Wijk aan Zee, dit jaar, waar het na zeer harde strijd remise werd. De winnaar komt of te gen Korstnoj of tegen Geiler, dat zal niemand durven zeggen. Want alleen over deze match, die tussen twee oude rotten in het vak gaat, heeft men geen voorspellingen gedaan. Zei bestrijden elkaar al sinds 1951 en hebben sindsdien 15 partijen ge speeld, met de niet veelzeggende sco re van 13Vï-llVt. Wel is duidelijk dat In de halve finale, als alle algemene voorspellin gen zouden opgaan, Larson of Fischer tegen een Rus zal uitkomen en dit is voor de Russen toch een hele gerust stelling. Je zou 'kunnen zeggen dat ervan uitgegaan wordt dat een van hun drie kandidaten het wel tegen Fischer zal houden. Verder ziet men overal ter wereld natuurlijk liever Fischer winnen, want al jarenlang is het wereldkampioen schap een Russische aangelegenheid. Hetgeen lichtelijk gaat vervelen. Dat slechts de helft van de kandidaten Russen zijn, is in ieder geval een gunstig teken, want dit is minder dan in de voorgaande jaren. In ieder ge val gaat er in de komende weken veel gebeuren wat al van belang kan zijn in het doorbreken van de Rus sische hegemonie. MOSKOU De Russische Groot meester Viktor Kortsjnoi heeft de eer ste partij in de kwartfinales van het tornooi om het wereldkampioenschap schaken gewonnen doordat zijn land genoot Efim Gelier op de 36ste zet de tijdlimiet overschreed. De tweede par tij wordt morgen gespeeld. Vriendschappelijk: Jubileum wedstrijd Rhoon 6.00, SMS-Koudekerk 6.30. DSO- Sportlust 3.30. DOTO-GJS 3.00. Good Luok- Kozakken Boys 3.00. Noordwijk-Blauw Zwart 4.00. Ter Leede-TUS, Elnlnghausen 2.30 Semper-'s Grav.SV/ 2 3.45. DUNO- •s Gravenz. SV 4.15. Barendrecht-Voorne 4.00, Loosduinen-VTJC 4.15. SHO-TOOR 4.0Q. Tornooien: VZC-tornooien ln Vlaardln- gen en Capelle op terreinen van Zwaluwen en Capelle. In Capelle wordt van 9.00 tot 17.00 gespeeld, ln Vlaardingen van 10.00 tot 16.30 uur. Afd. Rotterdam: 3de klas: A: OVMD- CCO, Onit-MFlB, B: DES-SRAVulc/Zwal- BVCB. Afd. Den Haag: om kamp.afd. Den Haag: DEVJO-RKSVM (4.00 terr. wateringen). RAS-HPSV (3), DVJ-SVPTT (3). ECSO-KTB (2). De Jagers-ESC (1). 2A: Bizon-Marine, 2B: Alto-SVGEB, 3A: BI. Zwart-BSC, DVC- Waalsdorp, Tonegido-Gr. W. II VAC, Prov. ZH-SVGW. i! Afd. Gouda: 2de klas: Spirit 5-iRljnstreeie 2, 3B: Zevenhoven 4-Siveo 3: D: Sportlef 4-Jod. Boys 9. Gr. Ammers 4-Sportlust 81 IA: Waddinxvecn 2-Bodograven 5, Sport-» lust 8-Gr. Ammers 5. Afd. Leiden: IA: TAVV 2 - Quick B3, Noordwijk 3-Ter Leede 3. Randstad 2-RCL 3. UVS 2-Llsser B.2, 2A: Katwijk 4-Wou- brugge 2. Leiden 2-W9B 2, Qulak B. 6-Haz. Boys 3. VWS 2-Koudekerk 2. 2B: Haz Boys 4-TAW 3. Llsser B. 3-Llsse. Quick B. 7-RCL 4, Rijnsb. B 4-Oegstgeest 3. Afd. Dordrecht: IA: De Alblas-WAC (1). DGSC-Sparta (2). Noordeloos-Asperen (3). Peursum-STreefkerk (3). Well-Mvv (2). 1B: Schelluinen-Leerdam Sp. (1), Strljen-Her- ovina (3). res. IA: GJS 2-Nivo Sp. 2. Wil- helmlna ï-Rljsoord 3. res. IB: Hard veld 2-Nw. Lekkerland 3. Rijsoord 4-Gr. Llndt 3. De Zwerver 3-Heerjansdam 3. 2A: IFC 2-Brakel 2. WGZ 4-SVS. 2B: ASWH 5-Vent. Sport. Heerj.dam 4-Amelde 2. Över- stein 2-Wilhelmina 3. 2C: Or. Wit 4-Slle- drecht 3. 2D: Asperen 2-Vuren 2. Peursum 2-IFC 3-Wieldrecht 3-KerkwlJk. Afd. Brabant: om kamp. NEO 2-WC (2.15 terr. BVC Oosterhout). Volleybal Proin. hoofdklas: dames A: MOC-Kara- noi, B: Olympla-Molenwiek. C: Orlon-Vol- ley. D: Advendo-VSC (Vliegermolen 7.00). Heren A: Willem II/HBS-Heer. B: VIOS- CVRA. C: Stentor-Juliaua, D: Hercules-Su- dosa (6.00). t 1 THUIS WINNEN 3 GELIJKSPEL 2 UITWINNEN AANVANG ALLE KNVB-WEDSTRIJDEN 4.«5 BEHOUDENS VERMELDE UITZONDERINGEN VOETBAL 4de klas B Hoekse BoysTAVV 2.30 BURGOS (ANP) Wim Scheepers is gisteren leider geworden in de Ronde van Spanje. Niet omdat hij in de zware 14e etappe 'n krachttoer uithaalde, maar omdat leider Ferdi- nan Bracke een halve minuut straf kreeg opgelegd. De Belg nam name lijk buiten het vastgestelde ravitaille- rings-terrein voedsel aan Wim Sche pers die een achterstand van 17 se conden op Bracke had. staat nu 13 seconden op de Belgische renner voor. De beslissing van de wedstrijdlei ding kwam als een onverwachte klap voor Bracke. In de in sneeuw en re gen verreden' berg-etappe had hij, vooral dank zij het rijden van ploeg genoot Wilfrïed David, de bedreiging van de Spanjaarden Luis Ocana en Miguel Lasa afgeslagen. David reed een uitstekende westrijd. Op drie van vier passen die waren opgenomen in de 192 kilometer lange rit tussen Torrelavega en Burgos pas seerde hij als eerste. Juist dat kostte zijn meest hardnekkige achtervolger, Miguel Lasa extra minuten bonus. Duidelijk is gisteren wel naar voren gekomen, dat als Bracke inderdaad deze Vuelta wint, hij dat voor een groot deel te danken heeft aan de taktisch sterke race van zijn land genoot Wilfried David. Ook Joop Zoe temelk mag David dankbaar zijn. want al had de Nederlander op de bergtoppen nooit veel achterstand op de Belg, het feit dat Lasa of Ocana niet als eerste passeerde zorgde er voor dat Zoetemelk op kop bleef in het bergklassement. Zoetemelk ver klaarde na afloop van de etappe laco niek: Ik ben naar Spanje gekomen dit jaar, niet alleen om de bergprijs te winnen, maar natuurlijk ook de koers zelf". Wilfried David, een vijfentwintig jarige bakker, die vier jaar als prof fietst, verklaarde na zijn aankomst in Burgos: „Ik ben niet bepaald een bergspecialist. Maar ik ontdekte, nu dSt ik nog voldoende kracht over had om stevig door te gaan. En daarnaast moet ik gewoon de mij opgelegde taak uitvoeren". Uitslag: 1. David (Belg) 5.10.17, 2. Lasa (Sp) 5.11.15, 3. Galera (Sp) zelfde tijd, 4. Zoetemelk (Ned) 5.13.08, 5. Ocana (Sp) z.t., 6. Letort (Fr) z.t., 7. Karstens (Ned) 5 13.46, 8. Guimard (Fr), 9. Krekels (Ned), 10. Perrurena (Sp). 15. Schepers (Ned), 19. Dolman (Ned). 41. Pijnen (Ned). 42. Rentmees ter (Ned) allen in dezelfde tijd als Karstens. 44. Prinsen (Ned) 5.13.59. 54. Tabak (Ned) 5.25.36, 59. Vianen (Ned) z.t.. 75. Van Katwijk (Ned) 5.34.08. 78. Benjamins (Ned) z.t Eddie Peelman, die al drie etappes won, kwam na de sluiting van de controle binnen. Algemeen klassement: 1. Scheepers (Ned) 62.06.15, 2. Bracke (Belg) 62.06.28, 3. David (Belg) 62.07.33, 4 Ocana (Sp) 62.07.47, 5. Lasa (Sp) 62.08.11. 6. Galera (Sp) 62.08.53, 7 Zoetemelk (Ned) 62.10.33, 8. Letort (Fr) 52.10.53, 9. Tamanes (Sp) 62.11.05, 10. Martos (Sp) 62.11.30, 33. Pijnen (Ned) 62 21.57. 35. Dolman (Ned) 62.23.48, 39. Prinsen (Ned) 62.27.19, 42. Karstens (Ned) 62.27.54, 44. Tabak (Ned) 62.3208. 51. Vianen (Ned) 62.40.20. 54. Krekels (Ned) 62.46.18, 66. Van Katwijk (Ned) 62.56.22. 68. Rent meester (Ned) 63.03.24, 79. Benjamins (Ned) 63.56.44. 4de klas D Meerkerk—WNC 3.00 2 (terrein Sleeuwijk) Groot AmmersASH 3 4 Zuid A Rust RoestVeen 1 HeukelumTricht1 WilhelminaSeolto 1 BrakelGDC 3 Nacompetitie 2de klas A: RVVH—NSW 3.00 1 B; ASWH—Rijnsb. Boys 1 CSVD—Zwaluwen 2.30 3 Beker derde ronde 's GravenzandeZwart Wit3.00 2 Flora BoysQuick Boys 3.00 2 Dames: Boemerang- Heren: DTS—HVS KORFBAL Overgangsklas A: Rust RoestDETO 3 Prom. overgangsklas KinderdijkFortuna 1 (terrein Rozenburg) 1B: KVSOns Eiland 1 3D: THOR—TOP(S)1 3E: ODOSpirit 2 Fluks—TOP(R) 2 OOI—TOP(R) 2 Prom. hoofdklas DeetosPKC 1 Weer ruime zege Beker vierde ronde NDSM—De Lier MW—SSC NEOJodan Boys 2.30 2.30 3.00 Promotie naar 3 Zuid WHS—PTT Breda 2.30 (terrein BWR, Roosendaal) VOLLEYBAL Prom. eredivisie Dames. HML/CLVDynamo 7.00 ValuasWinschoten Heren: Sigi—«US 5 00 Odulphus—NSH Degr. eredivisie CAPELLE LEKKERKERK 4—1. Andermaal een overtuigende zege voor een verjongd Capelle, hoewel de ruststand door een in laag tempo ge speelde eerste helft nog 00 was. Na de hervatting, met bij Capelle Jager i.p.v. Van Hattem, in twee minuten twee treffers. Eerst scoorde Rook Vuijk in duidelijke buitenspelpositie, wat de toch al matig leidende arbiter Bol ontging, waarna Jan Gisselbach bijzonder fraai de score verhoogde. Een weinig gevaar stichtend Lek- kerkerk kwam niet verder dan een aantal schoten die door Wim Baard man vakkundig werden gekeerd. Mourik. na combinatie met Jager en Gisselbach en Giessebach na pass van Blonk zorgen voor 40, vooraleer Sybe Burggraaf de eer kon redden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13