HET MEESTE VERZUIM BIJ DE JONGE WERKNEMERS Gezin uit huis gezet UVS opnieuw illusie armer ose kosten Rioolbelasting voor de Valkenburgse bewoners )rs. De Vries-1 an der Zee promoveert op ziekteverzuim in ons land Paniek zaaien ledische kennis Reële klacht Kaatje gaat tui in cle worst Mammoet-opdracht voor Noorlander LEIDSE COURANT V/OENSDAG 12 MEI 1971 IIDEN Op je werk zo nu en dan eens afwezig te zijn is een reële welzijnsbehoefte geworden. Werknemers die spontaan een dagje uit willen komt men in toenemende mate tegen. Als u dit ver schijnsel nog niet in eigen omgeving hebt meegemaaktof aan eigen lijve ondervonden, kan mevrouw drs. A. K. de Vries-Van u]der Zee dit wel duidelijk maken. Mevrouw De Vries is als sociologe 'l1 verbonden aan 't Instituut voor Preventieve Geneeskunde TNO J aan de Wassenaarseweg en een expert op het stuk van ziekte- verzuim in Nederland. Zij gaat op dit onderwerp, dat ze steeds boeiender is gaan vinden, promoveren. Drs. De Vries zal niet alleen gegevens verstrekken; ook zal zij erop wijzen, dat goed personeels beheer en een betere medische organisatie, meer adviezen van controlerende geneesheren en coördinatie met de huisartsen, uit eindelijk een grotere binding aan het werk bevorderen. Zij is er vooral van overtuigd, dat up to date personeelsbeheer kan bij dragen tot meer arbeidstevredenheid. zegd: blijf maar thuis. Aan neuro tische toestanden wordt meer zorg besteed dan vroeger. Mevrouw De Vries wijst erop, dat veel meer verkeersongevallen bui ten het werk plaatshebben, dat de beroepsbevolking aan het vergrij zen is (met veel meer oudere men sen op de arbeidsmarkt) en dat de kwalen toenemen. Een typisch hoogconjunctuurver- schynsel is het tekort aan werk krachten met als gevolg, dat men mindervalide mensen gaat aantrek ken inclusief een groter ziekterisico. De ziekteuitkeringen lopen elk lar hoger op. Dat is een kostbare Maar mèt oud-premier De ong die zich vóór de verkiezin- op een Leidse bijeenkomst in isitieve zin uitsprak en haar «meester prof. dr. H. Phiiipsen, 'ijle zich als wetenschappelijk me- :u werker van „Preventief" veel iet de verzuimstatistiek heeft be- g gehouden, is mevrouw De Vries an mening, dat het Nederlandse olk geen verzameling van slam- ampers is. De helft van de werknemers voornamelijk handarbeiders) is aarlijks nooit ziek. De andere helft 'ge eeft aanleiding tot klachten over in, Ie hoogte van de uitkeringen. Dit p rordt met name verweten aan de pp nensen die ten onrechte thuisblij- j en. Deze thuisblijvers echter zijn iet niet die de hoge kosten veroor- a, aken; van alle ziektegevallen ma- ;c. een zij slechts 5 procent uit. Per v slot van rekening zijn er ook zieke oorwerkers. De geweldige kosten, zo vertelt 'mevrouw De Vries worden veroor- iaskt door 20 procent van de ziek- illen die twee weken of lan- •en. Deze gevallen zijn ver- rdelijk voor ongeveer 70 van alle ziektedagen. Resu- het zijn niet de zwartver- die „goed" zijn voor de ho- kosten, maar de langdurig zie- "Jfen. er „Vroeger was werken een levens- <e! jodzaak. Nu heb .je de sociale vo jorzieningen, die het werk op een veede plan brengen. Denkt u maar ras aan al die uitkeringen, aan de kj ensioenen en zo. De noodzaak is ke ts minder; het is niet meer „rust la: lest" en „arbeid adelt". i Ook is de medezeggenschap in ei (komst. Een werknemer kijkt kri- og scher naar de werkverhoudingen, er ooral ook door de verstedelijking ïei m het platteland krijgt men een idere marktsituatie. „Je hoort van ienden en kermissen, waar je er- tis anders beter terecht kunt, te! aar het prettiger werken is en aar je meer verdient", aldus drs. e Vries. en Het ziekteverzuim moet men niet eg s één groot pakket zien, ofschoon as et wel als zodanig wordt opge- eri end. Het verschijnsel moet wor- 0(i en opgedeeld in ziektefrequenties het aantal malen dat iemand k ch per jaar ziek meldt en de iur van één ziekte. Het meeste irzuim ziet men bij de jongere erknemers (met leeftijden rond j t 30 als top). rö Niet alleen mevrouw De Vries is ?ze s statistica van het Instituut voor n "eventieve Geneeskunde bezig en et het verzamelen van ziektever- nlj limgegevens. ook Philips doet dit lensief, evenals by voorbeeld tc oogovens en vele andere bedry- v ra. Het CBS heeft ook jaarlijkse JU, ifers en niet te vergeten grote be- Kt nghebbenden zoals het Sociaal ,a„ inds Bouwnijverheid en het GAK. jl, Rond Kerstmis het vorig jaar ont- onden pieken in het verzuim en 'armee in de .vaderlandse pers, die ""pn een „nationale schande" sprak. Ievrouw De Vries vindt dit pa- ekzaaien. Haar instituut sust de ak dan weer; men is hier niet ra mening dat het verzuim on- astbarende vormen aanneemt en litiële maatregelen nodig zouden h om de absentie te beperken. .Dat er meer behoefte is om min- ra aan het werk te gaan is niet in raste instantie te wijten aan de af- raiende verantwoordelijkheid bij IJwerknemer. Je zou het feitelijk oeten omdraaien: de werknemer ijgt minder verantwoordelijkheid ra vroeger", vindt dirs. De Vries, sn ander aspect, dat het verzuim de hand schijnt te werken, is de horderde medische kennis en rag. Men kan tegenwoordig langer zijn, omdat een patiënt die [er eerder werd afgeschreven vaak helemaal weer wordt „op- V', hetgeen tijd (en geld) vergt, meer men bij het menselijk li- kan onderzoeken des te lan- het duurt. Dan zijn er nog vol- mevrouw De Vries de langere achttijden in de wachtkamers. •°ms zit men een hele dag op zijn eurt te wachten en dan krijgt een )g], atiënt niet zelden te horen: kom i rargen maar terug ;ct' °°k worden in deze tijd andere ie! 0rmen aangelegd. Tegen hoofdpijn n «'P in het verleden hooguit een ide tentje, thans wordt dit onge- ak meer als ziekte gezien. Bij aagklachten wordt al gauw ge- „Het recht op ziekte" hebben we ons zelf verworven met de huidige sociale wetgeving. Ziek zijn is een legitiem middel om eens te „ont snappen". Bij Philips melden de hogere ambtenaren zich tweemaal zoveel ziek voor korte verzuimen dan do overigen en er zijn viermaal zo weinig langdurige ziekten". Drs. De Vries heeft de indruk, dat langzaam het besef groeit dat niet altijd een klacht noodzakelijk objectief aantoonbaar moet zijn bij een arts. Voor de betrokkene zelf is die klacht reëel en geen aanstel lerij. Men dient zich af te wagen waardoor dieze klacht is ontstaan. Van medische zijde is hiervoor ze- ker meer aandacht ontstaan- bij de werkgevers misschien nog ni'et zo zeer, denkt statistica De Vries voor zichtig. Ze gelooft, dat de ziektefrequen tie nog zal toenemen. De duur daarentegen zal beperkter worden door meer aandacht voor de werk nemer van het bedrijf uit. Ook zul len de huisartsen meer moeten zeggen, wanneer iemand weer „vei lig" aan het werk kan gaan. Mevrouw drs. Ariena Klasine - („ze noemen me Ineke, omdat mijn ouders dit een gelukkige combina tie van de twee namen vonden") de Vries-v. d. Zee is nu ruim twee jaar gelukkig getrouwd met een psycholoog, die de belangstelling voor haar werk uitstekend aan voelt. Zolang er nog geen uitbrei ding van hel gezinnetje is kan zij zich viereneenhalve dag in de week een halve dag heeft ze nodig voor de huishoudelijke beslomme ringen wijden aan het fenomeen van mensen die niet zijn op de plaats waar ze contractueel zouden moeten wezen. Ze heeft net een enquête achter de rug naar factoren die van in vloed kunnen zijn op het ziekte verzuim in het algemeen (vrije tijdsbesteding, ziekte-opvattingen enz.). Binnenkort verwacht ze de eer ste resultaten, waarop zy gaat pro moveren en dan stug verder gaat met haar onderzoek naar het ziek teverzuim. Grotere binding van de arbeider aan het werk en meer ar beidstevredenheid is het doel van haar werk. De uitwerking kan kos- tenbestrydend zyn. Kastratenstrijd in Schouwburg LEIDEN Voor een gering aantal belangstellenden voerde „Pim Peters Produkiie", een groep jonge toneel spelers die los van het bestel een niet- commerciële pvoduktïe is begonnen, Halliwell's „Kleine Karei en zijn strdjd tegen de Kastraten" op. Een stuk van machtswaan, grootheids waanzin en menselijke kleinheid. Het is de geschiedenis van Karei Krabbendam, een van de academie verwijderde student die zijn gram wil halen op de leiding, in het bij zonder op de directeurDaartoe is het nodig een op fascistische leest ge schoeide partij te stichten en als in de tijd van Hitler is er een kleine kring van getrouwen die zich rond de „lei der" schaart. Op een wonderlijke manier zal chantage worden gepleegd op de di recteur, maar naarmate de fatale da tum van de overval nadert, verlaten de getrouwen, al dan niet gedwongen, de partij en blijft de grote man in eenzaamheid achter. Het geheel is een eigentijds stuk dat in bewoordingen, die er niet om liegen, het establishment aan de kaak stelt. Tevens is het een spel van te genstellingen: de brallende lender te midden van zijn getrouwen, die wan neer zijn trawanten zijn vertrokken, eigenlijk een verlegen kereltje blijkt te zijn. De acteurs lieten zich door de ge ringe belangstelling niet ontmoedigen en speelden op enthousiaste wijze hun rollen. G. H. Raad bij K. van K. 'Betere verbinding Leid en-U t recht' LEIDEN" De Kamer van Koop handel blijft vechten voor een be tere oost-westverbinding tussen Lei den en Utrecht, zowel wat het weg verkeer als het railvervoer betreft. De Kamer weet zich in dit opzicht gesteund door Gedeputeerde Sta ten. Deze geruststellende mededeling kregen de leden van de gemeente raad, die onder aanvoering van loco burgemeester S. Menken te gast waren bij de Kamer teneinde nu eens beter georiënteerd te raken over de werkzaamheden en de ta ken van de Kamer. Het werd een informeel gesprek, dat vooral door de heldere en gedegen informatie van secretaris mr. H. A. C. Branderhorst een nuttig effect kreeg. Ook de Schiphollijn, met de af takking naar Zoetermeer, kwam ter - sprake. Mèt een aantal raadsleden was de heer Branderhorst van me ning, dat deze aftakking meer voor de Leidse agglomeratie moet kunnen betekenen. Hij ziet deze lijn liever komen dan uitbreiding van het weg verkeer tussen Den Haag en Leiden. Trouwee jubileerde LEIDEN De heer J. Trouwee, chef van de Leidse Scholendienst, heefqisteren zijn 25-jarig jubileum gevierd als ambtenaar van de ge meente Leiden. De scholendienst is een uit vijf man bestaand team van onderhoudsvakmensen. ressorterend onder de afdeling onderwijs. Tijdens een besloten bijeenkomst werd de jubilaris toegesproken door wethouder dr. Duyverman, die vol waardering sprak over het werk van de jubilaris. De scholendienst ligt dr. Duyverman na ?an het hart. Een aantal jaren geleden bepleitte hij zelf de noodzaak van een dergelijke dienst, die snel hinderlijke gebreken herstelt. De heer Baaibergen. waarnemend chef van de afdeling onderwijs, sloot in zijn waardering voor de jubilaris en zijn werk geheel aan bij de wet houder. Na de besloten bijeenkomst was er gistermiddag nog een receptie. HAZERSWOUDE Kaaatje heeft wat gepresteerd! Vorige week leverde zij de honderdduizendste liter melk. En dat ondanks haar 18 jaar, wat voor een koe een respectabele leeftijd is. Vol gende week gaat Kaatje er uit. Haar laatste dienst die zij de mensheid zal bewijzen, is dat zij zich in de worst zal laten stop pen. „De gemiddelde leeftijd van melkvee ligt rond de vijf jaar. Wij zullen wel met weemoed afscheid van haar nemen. Dat kan niet anders als je zo'n dier vijftien jaar lang dag in dag uit hebt na gelopen. Wij hebben dagen meegemaakt dat Kaatje bijna veertig liter melk gaf. Dat is een bus vol van één koe, wat een enorme prestatie is. Voor mij was het een hobby de 100.000 liter met Kaatje vol te maken. De laatste tien maanden kostte zij me meer aan voer dan ze opbracht", aldus „baas" R. Zaal. Op haar hoge leeftijd is van een malse biefstuk geen sprake meer: ,JZij is nu een echte worstkoe geworden", zegt de vee houder. Maar gisteren stond Kaatje nog even flink in de belang stelling: zij recipieerde in verband met het bereikte resultaat. Bedankt Kaatje en tot in de worst LEIDEN In nog geen zestig uur tyd is eersteklasser UVS twee illusies armer geworden. Zondagmiddag zette het Ryswykse RVC de pupillen van Piet Kantcbeen de voet dwars op weg naar de titel. Het amateurelftal van eredivisionist Volendam ontnam de blauwwitten gisteravond de laatste hoop op-succes in dit seizoen. Na een enerverende halve finale in het Zilveren Molentoernooi kwam UVS niet verder dan 2-2. By het straf schoppen nemen vielen de Leidenaars ten slotte na drie series door de mand. Volendam, dat na tien minuten al tegen een 2-0 achterstand aankeek, kwam uit die bijna kansloze positie schitterend terug. Nog voordat de 22 matadoren voor de eerste maal rich ting kleedkamer gingen, stonden de Noordhollanders al gelijk. UVS dankte zijn snelle voorsprong aan Gerard Désar, die na acht minu- Mevrouw Kamerbeek verliet het A.Z. LEIDEN Na 15 jaar aan het Academisch Ziekenhuis verbonden te zijn geweest als hoofd van de civiele dienst, heeft mevrouw E. H. Kamer beek-van der Keemel wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen. Honderden hebben haar tijdens een receptie in de aula van het zie kenhuis de hand gedrukt. Oud-direc- teur-geneesheer dokter M. W. Jongs- ma, dr. H. W. Dicke, R. Paling( Per- soneelsraad), dr. W. Kramer (Boer- haave-commissie), mej. Van Bers (ci viele dienst), J. D. Groeneveld (Per soneelsvereniging) en drs. J. B. M. Verheij (directie) spraken haar toe. Mevrouw Kamerbeek zal worden opgevolgd door de heer J. H. Van Doorn, nu hoofd civiele dienst van het St.-Jans Gasthuis te Weert. ten een voorzei van de uitblinkende Jan Verver langs de geblesseerde Kwakman kopte. Twee minuten latei- moest Kwakman opnieuw naar het net. Bij een uitworp van de Volen- damse doelman verspeelde zijn ver dediger Braam de bal aan Verver, die de naar zijn doel teruglopende doelman gemakkelijk kon passeren. stond, wisten de Volendammers zich te plaatsen voor de finale, waarin Roodenburg als tegenstander zal fun geren. UVS mag met Quick Boys uit gaan maken, wie de derde plaats op het ereschavot van het Zilveren Molentoernooi gaat innemen. VALKÉNBURG Hoewel de heer A. Bult (CHU) gisteravond tijdens de raadsvergadering naar voren bracht, dat de eigenaar en niet de bewoner rioolbelasting moet gaan betalen, besloot de raad met 5 stemmen voor en 2 tegen, dat de bewoners deze belasting van 15 per jaar voor hun iekening moeten gaan nemen. B. en W. had den dit ook zo voorgesteld. Subliem Volendam vocht echter subliem te rug. Met snelle cén-tweetjes, waar Lardé in het begin nog wel een ant woord op wist te vinden, werden de Leidenaars teruggedrongen. Nadat Freek Bond al eenmaal de lat had getroffen, werd het na een half uur 2-1. Dick Veenman zorgde voor die treffer. Vier minuten later omspeelde diezelfde Veenman Balkhoven, waar na hy Jaap Zwarthoed een niet te missen kans gaf (2-2). In een vrij spectaculaire tweede helft, waarin UVS op het technische vlak voor de Volendammers moest buigen, kregen beide ploegen volop gelegenheid de strijd te beslissen Kras kwam voor een leeg doel. Holl trof de paal. Bond de lat. Veenman zag een doelpunt wegens buitenspel afgekeurd en Désar moest Wijnand Sloos een maal op de doellijn assiste ren. Ook in de verlenging gaven de ploegen elkaar geen centimeter toe. Pas na drie series strafschoppen, waarbij de nodige onenigheid ont- Twee jubilarissen bij Ver to LEIDERDORP By Verto-Lci- derdorp werden gisteren twee jubi larissen gehuldigd, zij. het niet ge lijktijdig. Beiden zijn veertig jaar by het bed«"yf werkzaam. De heer P. Pikaar heeft hoofdza kelijk in de staalkabelfabriek zijn sporen verdiend. Directeur J. Hos- pers schetste tijdens de huldigings bijeenkomst de goede kwaliteiten van de jubilaris en overhandigde hem het vererend getuigschrift van Nijverheid en Handel met het daar bij behorende zilveren draaginsigne alsmede een gouden armbandhorloge en de gouden VT-speld met briljant. - Daarna had de huldiging plaats van de heer O. J. Philippo. Ook deze ontving geschenken uit handen van de directeur, waarna loco-burgemees ter C. Meerburg hem de bronzen me daille, behorend bij de Orde van Oranje-Nassau, op de borst speldde. Beide jubilarissen werden ook nog toegesproken door vertegenwoordi gers van het personeel. Met een zekere tegenzin ging de raad verder akkoord met een aan vullend krediet ven f 150.000,voor de reconstructie van de Katwijker- weg. Het totale krediet is hierdoor al gestegen tot rond een miljoen gulden. Burgemeester Van 't Wout deelde mee, dat de reconstructie nog wel de hele zomer zal duren. Na een discussie besloot de raad LEIDERDORP In de gemeente Hoogland, bij Amersfoort, zal binnen kort worden gestart met de bouw van het uitbreidingsplan „BIESHAAR". De eerste fase omvat ca. 700 wonin gen, met een totale aanneemsom. inculsief het bouwrijp maken, van ca. f 38.000.000. „Bieshaar"' is ruim 58 ha groot. Het is bestemd voor de bouw van ca. 1700 woningen. Het plan is ont worpen door het Bureau voor Stede- bouw Ir. R. Hajema N.V. te Assen. De uitvoering zal geschieden door de Bouw- en Aannemings Mij. Noor lander N.V. te Leiderdorp. De bouw plannen zijn ontworpen door het Architectenbureau Geels en Kam steeg te Oegstgeest. met 4-3 bij hel punt „wijziging be zoldigingsverordening" de verhoging van de vergoeding voor commissie vergaderingen en dergelijke aan te houden- Voorgesteld was onder meer de vergoeding voor de secretaris van de woonruimtecommissie te verhogen van f500,— tot f750.—, en dat vond een deel van de raad te veel van het goede. VOORSCHOTEN Verkeerscxa- men Morgen, donderdag, zullen vijfhonderd kinderen van dertien la gere scholen verkeersexamen doen. Op de fiets zullen zij hun kennis van de verkeersregels moeten bewijzen. Het examen wordt afgenomen in de zgn. „KLM-wijk" en duurt van 9 tot ongeveer 4 uur. Aan de bewoners van deze wijk wordt gevraagd begrip te tonen voor de jongens en meisjes en medewer king te willen verlenen in die zin, dat bijvoorbeeld hoeken zo overzich telijk mogelijk worden gehouden (geen auto's en dichtbij parkeren). WOENSDAG 12 MEI Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. tot 4.30 Lustrum Leidse chemici LEIDEN Vandaag, morgen en overmorgen viert het Chemisch Dis puut Leiden zijn negende lustrum. Dat gebeurt onder meer met een in teressant congres over „Communica tie, chemie en maatschappij". Dit congres wordt morgen gehouden. Vandaag werd de lustrumviering ge opend met onder meer een receptie en een cabaretavond. Morgen worden ook sportwedstrij den gehouden, waarvan vrijdag de finales plaatshebben; er staat voor vrijdag verder een autopuzzelrit naar Noordwijk op het programma. De lustrumviering wordt vrijdag avond besloten met een groot feest in het „Eigen Huis" aan het Rapenburg. W\ Academische examens LEIDEN 11 mei Rijksuniversiteit. Kand. ex. kunstgeschiedenis: mej. H C Kroes (Lelden); doet. ex. geologie: de heer J W Gunster (Leiden). Burg erlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Angelique, d.v. J. Laterveer en G. Erades; As- trid M. C., d.v. J. C. M. van den Ak ker en N. C. van der Laan; Patrick R. C., z.v. R. A. Brown en M. L. Odijk; Barbara J. E„ d.v. R. A. Brown en M. L. Odijk; Sandra, d.v. N. Wortman en A. van der Reijden; Marcel, z.v. K. Wurms en E. Both; Mariska C. H„ d.v. J. Sauerbier Couvée en A. C. Leonhard; Jacob W., z.v. L. Kralt en M. G. J. de Geus; Ingeborg Y.. d.v. F. van der Touw en B. I. J. Kleer; Nienke Fre- derike, d.v. F. H. B. Tuynman en S. Koster; Johannes S., z.v. S. Cok en C. M. M. van Goozen; Maarten J., z.v. H. M. Kortmann en M. J. Neu teboom. Getrouwd: H. W. Marcelis en J. van Weelden. ZOETERWOUDE De burge meester is morgen verhinderd spreekuur te houden. ZOETERWOUDE Op bevel van de kantonechter werd gisteren de fa milie D. Onderwater uit haar huis aan de Miening gezet. De heer On derwater nam 3 jaar geleden ont slag uit loondienst by het expedi tiebedrijf Onderwater, dat eigenaar is van het huis. Daarom werd hem de huur opge zegd. De kantonrechter bevestigde die stap, maar verklaarde tevens, dat de huurder geen genoegen hoefde te nemen met een andere woning van een mindere kwaliteit. De heer Onderwater zou enkele ke ren een andere woning aangeboden gekregen hebben o.a. aan de Hoge Rijndyk die hy afwees op grond van de gerechtelijke uitspraak: naar zyn schatting zou hy er voor 6 tot 7 mille aan moeten vertim meren om het geschikt te maken voor bewoning. Inmiddels werkt de heer Onderwater by het slachthuis te Leiden. Maar ook Leiden kan hem niet uit de nood helpen. Die nood is gisteren wel tot een top punt gestegen. Een deurwaarder liet het gezin op straat zetten. De meubelen werden voor de deur on der zeildoek opgeslagen. Tegen de avond heeft vader Onderwater zyn drie kinderen, 3. 5. 7 jaar oud naar bugemeester Detmers gebracht. Die bood hun en ook mevrouw On derwater gastvij onderdak. Me vrouw Onderwater verkoos echter hulp van haar buren. De heer Onderwater "bleef vannacht by zyn bezittingen waken. raadsvrouw. Waaggebouw, 9 tot 12 uur: be%-olkingsonderzoek. Beloftekerk, 8 u.: afd. Mors NCVB. mej. Tusvelt over ..Naar het land van dc kersebloesems". De Hoeksteen. Levendaal 1. 8 u.: aid. Leiden Chr. Plattelandsvrouwen, hulsh. voorlichting over lekkere hapjes. DONDERDAG 13 MEI Schelpenkade 6. 8 uur: Natuurhist. Ver., drs. Nooteboom over botanische expeditie. Schouwburg, 8.15 uur: Salvation terug naar genesis. Gehoorzaal. 2 tot 3 en 3.30 tot 4.30 uur: commissie Esthetische Vorming School jeugd, jeugdconcert voor leerlingen hoog ste klassen lag. scholen door Jeugdka- merorkest Lelden o.l.v. H. Brlër. Zaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond, mej. Koop man over „Hoe verzorgen wij onze huise lijke feestjes?" Vestestraat 40. microtheater, 9 uur: Im perium met „De les" en „De overledene". Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. LAK-gebouw, Levendaal 150, 8.15 uur: concert Leids Studentenkoor en -orkest. Vijf-Hovenhuls, Hoflaan 169, 8 u.: wljk- hearing PAK. FILMS CAMERA Italian job, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4,45 uur; Spion aan de muur, 18 jaar, vr en za 23.30 LiDO Kanonnen voor Cordoba. 18 jaare dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. LUXOR Love story, 14 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 RËX Het liefdesbed, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur; Babylove, 18 jaar, vr en za 23.30 uur. STUDIO Women in love, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 NIEUWE FILMS CAMERA Love story, 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur. Hombre, 18 jaar, vr en za 23.30 uur. LIDO Cold sweat, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. LUXOR Dinosaurussen regeren de wereld. 14 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. REX De erotische avonturen van Robin Hood, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur. Stiletto. 18 jaar. vr en za 23.30 uur. STUDIO Diary of a mad house wife, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. TRIANON Mira. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48. telefoon 21060 en de Ocgstgeest- se Apotheek, Wilhelm inapark 8, Oegst geest, telefoon 53274. De zaterdag-, zon dag-. avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld. De zaterdagdlenst vanaf 13 uur, de zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3