Toneelzaal en nog veel meer moois boven de Consumarkt IJS-OPERETTE IN H0UTRUS1-HALLEN WEEKAGENDA Na twintig jaar weer een bokswedstrijd Driftige klok K Leegverkoop van De Witte Zwaan .DE LANDBOUWER" Den Holder fonderscheiden tfof vuil Leiden Meer Wonen in Nieuw-Vennep nieuwe leidse courant ZATERDAG 8 MEI 1971 (door Leo Verkaik) LEIDEN Op de immens jrotf derde verdieping van hel ?0oriiialige fabrieksgebouw Le vendaal 150 (beneden zetelt de to/Consumarkt) is in een half jaar Mllijds van uw en mijn geld een 'ultureel lustoord gebouwd. Dit omplex, waarin onder meer een o\ oneelzaal met ruimte voor In weehonderd persouen is opge- lomen, vormt de nieuwe be- on luizmg van het dit jaar een g [wart eeuw bestaande Leids kt Academisch Kunstcentrum. In iktober zal het met voor ieder- toegankelijke culturele nanifestaties in gebruik worden enomen. LAK-voorzitter prof. Th. Lunsingh cheurleer, die mij trots en blij zijn stallen" liet zien. wilde onder geen eding vertellen hoeveel de door ar- tiitect H. Kroneman ontworpen ieuwe accommodatie heeft gekost. Erg veel geld", wilde hii alleen wijt. „Maar als je een bedrag oemt, kijkt het publiek er soms zo aar tegenaan, vooral omdat het alle- "lj laai subsidiegeld is, dat bovendien an nog aan een cultureel, doel is espendeerd." Enfin, ook zonder dat geheimzinnig ewaarde bedrag te weten, koin je fel onder de indruk van het com- lex. Vele Leidenaars zullen in de sop van de tijd hier waarschijnlijk aste bezoeker worden omdat de to- eelzaal ervan (tezamen met de tadsgehoorzaal en de aula van het ijnlands Lyceum) met ingang van Vêeptember de jaren durende leemte hti ioet opvangen, die ontstaat door de istauratie van de schouwburg aan Oude Vest. Financieel geeft dat allerlei inge- ikkelde problemen, vertelde prof. iril|unsingh Scheurleer, met name bij berekening van de toegangsprij- IHn omdat officieel de in het complex 'stoken subsidies alleen de studen- ïïfcn ten goede mogen komen. Verr rassins T •J De foto geeft een indruk van de tafmeelzaal met rechtsboven, (achter :n smal raam) de geluids- en regie- amer, die een accommodatie heeft, jaarvoor geen enkele schouwburg ich zou behoeven te schamen. Voor :eli èn deel lopen de zitplaatsen traps- 'N ewijs omhoog. Er is geen (ouder- rets) vast podium. Een aantal ku- s bussen, bedoeld als décor en naar Willekeur te situeren,, neemt deze taak over. In de regiekamer staat owkr meer een ,,lichtorgel;' opge steld. De zaal is met name geschikt t fformoderne toneelstukken en con- wrtei ■iö comPlex behoren verder ïder meer een grote donkere ka- tpj, ?r' snedig geïnstalleerd; een ruijri- r witwandige studio voor foto- en 'el' lmopnamen; een „creacorner" (voor v°' letseren en tekenen); repetitieloka- n, in het bijzonder voor de muziek- ctie van het LAK; vergader- en iee ntoorruimten. Er is ook een foyer, 'P 1 aarin een lichtgevende klok van de ïidse kunstenaar Kees Buurman de en doet verglijden. L^j Het LAK bestaat uit een aantal Ül|cties, die tezamen een groot cultu- el gebied bestrijken. De sectie film rhuist als enige niet naar het nieu- [ss* e complex maar blijft haar voor- P ellingen in de onlangs gemoderni- ül! erde filmzaal in het academiege- bnü }uw en jn ^et Lido-theater geven. ?isk iedereen, die het- complex bezoekt het vergaan als mijna het be- Jijgen van de sfeerloze, met ijzer ,r01 rsterkte stenen trappen is de ken- imaking met het nieuwe culturele ntrum een prettige verrassing. Ver itoclit burgemeester Vis LEIDEN Om verkeerstechnische denen heeft de intocht van burge- it-B eester Vis en zijn vrouw maandag- •dag om 2 uur niet plaats vanaf Hoge Rijndijk te Zoeterwoude aar vanaf de Europaweg (afslag iksweg 4 - Zoeterwoude/Voorscho- \ms lid; n). Echtpaar Balvert in het goud NIEUWKOOP Dinsdag 25 mei zijn Cornells Balvert (73) en zijn echtgenote Janna van der Voorn (76), Elzenstraat 12, vijftig jaar getrouwd. Moeder Balbert doet nog zélf haar huishouden en de rest van de dag maakt zij zich nuttig met het naaien voor kinderen en kleinkinderen. Van de kinderen wonen er vier in Canada. Het echtpaar Balvert heeft er jaren geleden ook geluk willen zoeken, maar reeds na twee jaar kwamen ze terug naar Nieuwkoop. Het feest wordt in hotel „De Leeuw" te Noorden gevierd. Hazerswoude wil snuffelpalen HAZERSWOUDE De gemeente besturen van Hazerswoude en Bos koop hebben een gezamenlijk schrij ven gericht aan G.S. van Zuid-Hol land over de bestrijding van de lucht verontreiniging. Zij wijzen er op, dat huns inziens niet alleen een gebied als het Westland maar ook het sier- teeltgebied van Boskoop en Hazers woude tegen mogelijke luchtveront reiniging moet worden beschermd. Opneming van dit gebied in het lan delijke meetnet en het plaatsen van verscheidene „snuffelpalen" in beide gemeenten, is dan ook gewenst, aldus de briefschrijvers. LEIDEN Na twintig jaar van wedstrüdboksen verstoken te zjjn ge weest, beleefde Leiden gisteravond de terugkeer van deze sport. De Vyf- meihal was omgetoverd tot een boks- paleis, de Sportstichting had een ring gehaald uit Dordrecht en de sfeer werd gebracht door een onverwacht aantal van vjjf a zeshonderd bezoe kers. Alle reden om aan te nemen dat volgend seizoen opnieuw een boksprogramma in elkaar zal wor den gezet, waarby kan worden ge profiteerd van de ervaring die gis teravond werd opgedaan. Immers, 'n groot aantal ingeschre venen liet het op het lustrumfeest van DTS afweten. „Ik diacht dat een telefonische toezegging voldoende was", merkte een niettemin glunde rende „Ome" Dick Snik, de geeste lijke vader vart DTS, "op. Dóór het niet-opkomen van een flink aantal boksers, drèigde Chris Lanfrok, de zeVehti'èhaaTige „hope" "van DTS, die kampioen is van Zuid-Holland bij de b-klassers, het slachtoffer te wor den. De plaats van J. de Vos werd ech ter overgenomen door Puck de Recht. In plaats van een wedstrijd werd nu een demonstratie gegeven, die bij vlagen uitmondde in een partijtje „schaduwboksen". Weinig spectacu lair werk, waarbij wat van een groot aantal andere gevechten niet kon worden gezegd. Het begon met een vernietigende nederlaag van Robbie Snik tegen Van Uffelen. De jonge DTS'er liet een regen van st oten doordringen tot zijn gezicht. Nadat hij een waarschuwing had opgelopen van scheidsrechter Kleinood uit Al phen a. d. Rijn wierp zijn vader in de tweede ronde terecht de hand doek in de ring als teken van op gave. Bijzonder krachtig was het optre den van de DTS'er Daan Schouten in het volgende gevecht.. Reeds in de eerste ronde sloeg hij Jan Meulmees- ter van DOS tegen het canvas. Ruim tien tellen bleef Meulmeester versuft liggen om daarna nog behoorlijk diz zy naaj* zijn hoek te strompelen. Een van de mooiste partijen speel de zich kort voor de pauze af tus sen De Haan van Huizinga en West hof van Westland. Het zou Westhof, die overigens met een „onbeslist" genoegen moest nemen, de stijlprijs opleveren. Het intro van het tweede gedeelte was vrij bloedig. Kuipers liep al vrij snel een bloedende neuswond op te gen De Groot, wat een te grote han dicap zou blijken. Een overwinning via een technische knock out be haalde ook de Westlander Kerklaan, die de verdediging van zijn tegen stander Venema al snel doorbrak en zijn vuist „vól" op diens neus liet neerkomen. Venema, die van de scheidsrechter tegen het einde van de eerste ronde gelegenheid kreèg het bloed te stelpen, toonde een fan tastisch incasseringsvermogen. Dui delijk gedegradeerd tot figurant bleef •hij hardnekkig meedóusén inhet eenzijdige gevecht, waarin Kerklaan Venema totaal geen rust gunde en zijn linkse en rechtse hoeken op het aangetaste reukorgaan liet neerko men. Dankzij interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde werd de ring ndet al te zeer be smeurd. Organisator DTS, geruggesteund door de Sportstichting heeft met deze zeer geslaagde avond stellig veel goodwill gekweekt en zich eindelijk ook eens gepresenteerd aan de Leid se bevolking, die geïnspireerd door de krachtig instruerende verzorgens en trainers, uitstekend meeleefde. Oliepit van DOS wint op beslis sing van de jury van Hartog. Wol ven wint van Driessen. J'. Oosterveen van Hoogeband, kampioen van Zuïd- Holland bij de a-klassers tegen Ray- makers van Dordrecht onbeslist. H. v. Meel van Huizenaar wint op be slissing van Van Baarle van West- land. Verschie van Huizenaar wint op beslissing van Koorman. Verkade van Westland tegen Van Lent van Dekker onbeslist. LISSE Bij openbare verkoping zal de gehele inventaris van het voormalig hotel De Witte Zwaan ten overstaan van gerechtsdeurwaarder K. C. van der Mye uit Haarlem pu bliek worden verkocht op dinsdag 11, woensdag 12 en donderdag 13 mei om 1.30 en 7 uur. Het pand, be vattende 5 zalen, keukens, 12 slaap kamers, grote zolders, groot bijge bouw, totale grondoppervlakte 5300 m2 (nieuwbouw toegestaan) is ook te koop. Eskimo-expositie in volkenkunde LEIDEN De zomertentoonstel- ling-1971 in het Rijksmuseum voor Volkenkunde zal dit jaar worden gewijd aan de Eskimo's van Oost- Groenland. De expositie bevat de resultaten van jaren onderzoek en geeft een spectaculair beeld mede door de presentatie van een natuur getrouwe Groenlandse woning van leven en werken van de bewoners uit deze streek. De expositie, die wordt* gehouden onder de titel „Tiderida, van Eskimo tot Groenlander", zal van 1 juni tot medio januari 1972 te zien zijn. TER! AAR Gijs van Vliet was de eersie ■die mei een grote kist voorop de fiets en later met de bakfiets, met boter en kaas langs de huizen kwam. Gijsbert trouwde op 13 mei 1921 met Johanna de Bruyn, dochter van vrachtrijder Willem uit Langeraar. De gouden bruidegom werd geboren op 17 maart 1898. Van Vliet werd eerst bakkers knecht bij Schreuder; later ging hij naar Eikelenboom, die de melk fabriek Aardam oprichtte. Nog weer later ging hij zelf kaas kopen en uitventen. In 1928 liet de brui degom de voor die tijd grote win kel aan de Aardamseweg bouwen. De bruid was het werken niet vreemd. Acht jaar had zij „dienst gedaan" bij de boeren. Zij werd geboren op 24 januari 1899. Twintig jaar heeft de heer Van Vliet de Hervormde gemeente ge diend; zestien jaar als diaken en vier jaar als ouderling. Woensdag 12 mei wordt het feest gevierd in het Dorpshuis, waar receptie is van 16.30 tot 17.30 uur. Er zijn tien kin deren en achtentwintig kleinkinde ren. Hoog en laag wafer -Katwijk aan Zee KATWIJK aan ZEE Zondag 9 mei: hoog water 2.3614.55; laagwa- ter 10.40—23.03. Maandag 10 mei: hoogwater 3.08—15.28; laagwater 11.17—23.38. Uit de DUINSTREEK RIJNSBURG In tegenstelling tot het vermelde in de kerkdiensten- lijst begint de middagdienst van de Chr. Geref. Kerk morgen om 3 uur. Voorganger is ds. Den Bleker van Mijdrecht. EEN FIJN STUKJE KAAS Dan van „DE Landbouwer" Kaas en wijn hebben grote mannen verleid tot gevleugelde woorden Kaas is een wereld vol avontuur LEIDEN Donderdagmiddag tft in het Nederlands Congresge- en uw te Den Haag een feestelijke iuv/1 denbijeenkomst van de Federatie staal- en Electrotechnische Indus- Oui (FME) plaatsgevonden. Tijdens Sch ze bijeenkomst werd aan een Zeev -tal leden de FME-erepenning in twol ver uitgereikt. Het Leidse bedrijf t werd onderscheiden was Machi- Prin fabriek Den Holder N.V., en wel t M r gelegenheid van zijn 50-jarig ju- 5mil kum. De heer L. den Holder, vader H 'n de huidige direkteur en oprich- ■Be r van het bedrijf, kreeg de onder- UtT hiding uit handen van ir. E. F. E. 'ngaerts, direkteur van de Hol- ndse Constructie Groep en alge- een voorzitter van de FME. leerzicht-bar gedoopt RIJNSATERWOUDE Onder canó °te belangstelling van waterspor- ts heeft oud-KLM-gezagvoerder J. Moll (71) in het kort ervoren door burgemeester geopende restaurant jachthaven Meerzicht de bar ge n-D >opt en de naam „De vliegende Gander" gegeven. Geheel in stijl ten, it hij een fles champagne te pletter i aan. LEIDEN maandag 10 mei, buurt 29: '"ingel. Rijnkade. Oosterdwarsstraat, Unnikenstraat. van Galenstraat, Waard- i'at. Hermanstraat. Trompstraat, de sterstraat, Evertsenstraat, Heemskerk- ■ti Oosterstraat, van Speykstraat. '«naerstraat. Tasmanstraat, Overrijn. "Urt 30: Galgewater, Noordeinde en Rembrandtstraat, Oude Varken- P: Sliksteeg, Groenhazengracht. Rijn- ochiekade. witte Singel, Groenhoven- Witte Rozenstraat. Justus Carel- Jan van Goyenkade. Gerrit Dou- ,„V Vreewijkstraat, Hugo de Groot- ■«i Bilderdijkstraat. DEN HAAG De bekende ope rette „Maske in blau" van Fred Ray mond is van dinsdag 18 mei tot en met donderdag 27 mei op het ijs van de Houtrust Hallen te zien. Niet minder dan tachtig artiesten verle nen medewerking aan dit evenement. Het Duits IJstheater is volkomen nieuw voor Den Haag. De hoofdrol len worden bezet door de schaats kampioenen Hans Jürgen Bdumler, Mary Ann Helmers, Manfred Schnelldorfer, Peter Voss, Osha Krejcin, Dieter Curt, John Wertz en Mikko Virtanen, De operette wordt naderlands ge sproken. De toonbanken worden bij radio Luxemburg vervaardigd. De zangteksten worden in het duits ge zongen. De toernee met „Maske in blau" begon november vorig jaar in Berlijn. Het Duitse IJstheater is op gericht in 1968 door de tourneedirec- tie Karl Buchmann. In Nijmegen vindt van 11 tot en met 16 mei de eerste reeks voorstellingen voor ons land plaats. In de Houtrusthallen worden woensdag 19, zaterdag 22, zondag 23 en woensdag 26 mei ook matinee voorstellingen gegeven. Op de foto bi scène uit de operette, in het midden Mary Ann Helmers, junior kampioen schaatsen van de Ver. Staten. ZOETERWOÜDE Een onbekend aantal Zoeter- woudenaars is vrijdagnacht danig zenuwachtig geworden van het luiden van de klok in de toren van de Hervorm de kerk aan de Dorpsstraat. Omstreeks één uur begon het. De vaste slapers hadden er geen last van, maar de licht in hun sluimer geraakten des te meer. Als je eenmaal in het donker ligt te luisteren naar een op drift geraakt uurwerk al klinkt dat nog zo sonoor kun je de slaap wel afschrijven. Kinderen kwamen hun bed uit en gin gen maar in hun schoolboek jes liggen lezen. Dat was dan wel meegenomen voor de vol gende dag. Tien minuten over half twee sohalcelde de kos ter, kennelijk een begenadigd slaper, de stroomtoevoer uit. Minder gelukkigen, onder wie dominee Schoch, hadden toen zo'n 1150 slagen moeten aanhoren. Vrijdag heeft de plaatselijke klokkenmaker Elderhorst een onderzoek in gesteld naar de oorzaak van de nachtelijke storing. Bij gemeentewerken nam men aan, dat het mechanisme was blijven hangen of moge*> lijk versleten. „Zoiets kan ge beuren; per slot van rekening heeft een auto ook op tijd z'n onderhoudsbeurt nodig", was het commentaar ten ge meentehuize. NIEUW-VENNEP De gemeente Haarlemmermeer organiseert van 18 tot 25 mei in de sporthal een grote tentoonstelling: „Meer Wonen". En kele maanden geleden werd de expo sitie in Hoofddorp gehouden. De bevolking wordt door middel van maquettes, tekeningen enz. op de hoogte gebracht van de gemeente lijke uitbreidingsplannen. Aandacht wordt geschonken aan de woningbouw, groenvoorziening en geluidshinder en tal van andere za ken die de leefbaarheid betreffen. Niet alleen Nieuw-Vennep komt aan bod, maar ook andere dorpen krijgen de aandacht waaronder Abbenes, Lisserbroek, Rijsenhout en Hoofd dorp. Er wordt een speciale sprekershoek gecreëerd, waar de mogelijkheid is te discussiëren over bepaalde onder werpen. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-29 - Rijnsburg Uit de BOLLENSTREEK SASSENHEIM Jubilarissen bij Velsen. Na de jaarlijkse uitgaansdag, dit keer naar Texel, van kunstaarde werkfabriek Velsen, volgde een bij eenkomst in de „Oude Post". Voor het diner begon, werden niet minder dan zeven jubilarissen gehuldigd. President-direkteur Van Vliet toonde veel waardering en schonk aandacht aan de goede verstandhou ding binnen het bedrijf. Er werden mooie cadeaus uitgereikt. Jubilarissen: W. Strien, B. van Winsen. W. Pouw, W. van Egmond, A. Diederiks. J. Wolkenhoven (allen twintig jaar bij Velsen werkzaam) en W. Borst (15 jaar in dienst). VOORHOUT Geen koopavond Tijdens de vergadering van het Ned. Kath. Ondernemers Verbond kwamen de afvoer van het bedrijfs- vuil en suggesties omtrent kermisac- tiviteiten ter sprake. Omdat er plannen zijn Voor koop avonden in Leiden. Noordwijk en Noordwijkerhout, stelde de voorzitter de vraag of er in Voorhout ook even tueel behoefte aan is een koopavond in te stellen. De leden merkten op dat er een jaar lang een. koopavond is geweest. Allen waren ervan over tuigd, dat het geen voordeel, maar eerder schade had opgeleverd. Op één na waren deze leden ertegen. Zaterdag 8mel Schouwburg. 8.15 u.: Tot Ieders Genoe gen met „Vlak om de hoek". Stadsgehoorzaal, 8 u.: gymnastlek-uit- voering DOS. en Vestestraat 40. 9 u.: Imperium met „De les" en „De overledene" LISSE: St. Agathakerk, 8.15 u.: orgel concert Wim v d Panne. SASSENHEIM: Geref. kerk, 8 u.: con cert Nat. Jeugdorkest. Zuiderkerk, 8 u.: uitvoering Toon kunstorkest. MAANDAG 10 MEI Stadhuis. 2.30 uur: installatie burgemees ter Vis. Stadhuis, 4 uur: receptie burgemeester Vis. Stadhuis. 8.30 uur: gemeenteraadsverga dering (discussie burgemeestersbenoe ming). Rapenburg 10. 8 uur: amateurfotografen. Rapenburg 2, 8 uur: afd. Leiden Roode Kruis, jaarvergadering. Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. DINSDAG 11 MEI Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. Schouwburg. 8.15 uur: „Kleine Karei in zijn strijd tegen de Kastraten". Levendaal 14, 8 uur: jaarvergadering Expogé VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 uur: kamermuziek Grancino-trio. Zaal speeltuin Ons Eiland. Kortenaer- straat. 8 uur: afd. Noord Christenvrou wenbond. jaarvergadering. Waaggebouw. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek. WOENSDAG 12 MEI Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. Beloftekerk, 8 u.: afd. Mors NCVB, mej. Tusvelt over „Naar het land van de kersebloesems". Dè Hoeksteen, Levendaal 1. 8 u.: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwen, huish. voorlichting over lekkere hapjes. DONDERDAG 13 MEI Schelpenkade 6, 8 uur: Natuurhist Ver., dis. Nooteboom over botanische expeditie. Schouwburg, 8.15 uur: Salvation terug naar genesis. Gehoorzaal. 2 tot 3 en 3.30 tot 4.30 uur: commissie Esthetische Vorming School jeugd. jeugdconcert voor leerlingen hoog ste klassen lag. scholen door Jcugdka- merorkest Leiden o.l.v. H. Briër. zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond, mej. Koop man over „Hoe verzorgen wij onze huise lijke feestjes?" Vestestraat 40. microtheater, 9 uur; Im perium met „De les" en „De overledene". Waaggebouw, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek. LAK-gebouw, Levendaal 150. 8.15 uur: concert Leids Studentenkoor en -orkest. VRIJDAG 14 MEI Schouwburg, 8.15 uur: Salvation terug naar genesis. Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 uur: ruil beurs. Vestestraat 40, microtheater Imperium, 9 uur „De les" en „De overledene", Waaggebouw, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek. OEGSTGEEST Aula Rijnlands Ly ceum, 8 uur: aid. Oegstgeest K. en u„ solo-cabaret Marnix Kappers met „Tis maamiks"). ZATERDAG 15 MEI Schouwburg, 8.15 uur: Salvation terug haar genesis. Vestestraat 40. microtheater Imperium, 9 uur:.„De lep" en „De overledene". FILMS CAMERA Italian job. a.l„ dag. 2.30, 7 cn 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur: Spion aan de muur, 18 jaar, vr en za 23.30 L1DO Kanonhen voor Cordoba, 18 jaare dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. LUXOR Love story. 14 jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 RÉX Het liefdesbed, 19 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur; Babylove, 18 Jaar, vr en za 23.30 uur. STUDIO Women in love, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. TRIANON Mlra. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschheld, Hooi gracht 48. telefoon 21060 en de Oegstgeest- se Apotheek, Wilhelmlnapark 8. Oegst geest, telefoon 53274. De zaterdag-, zon dag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp. der Menschheld. De zaterdagdienst vanaf 13 uur. de zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld. Doktersd lenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwcl Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-. woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rljndijk- slraat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De -poliklinische behandeling na-onge vallen wordt van dinsdag 12 uur s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ok 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870, tot 26 oktober, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14 00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gvnaecologie: Voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.0011.30, 15.00 —17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij van 18.30—18.45 uur; za en zo van 15.00— 15.15 uur. Diaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 1415 en van 18.45—19.30: 2de klas: alle dagen van 11.30—12. van 14—15 en van 18.4519.30; 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kramafdellng: 3de klas: van 15—16 cn van 18.45—19.30: 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 1516 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo„ ma., wo„ vrij. en za. van 15—15.30; di. en do. van 18—18 .30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18.30. Annakllniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 cn 19—20 Uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jclgers- maklinlek: maandag t/m vrijdag 16.45—17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.39—11.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.0—19.3 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 yur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mio klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 5 donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde ling: dagelijks van half 3 tot half 5; reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 cn zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kinderen: woensdag van 7 tot 8. zaterdag cn zondag van half 3 tot half 5; longkllniek en tbc- Tentoons tellingen Galerie *t Dulvenhuys, Rapenburg 94 schilderijen en aquarellen van Wllly Be- linfantc, 16 april—11 mei, dlnsd. t.e.m. zond. van 2—8 uur. De Lakenhal, tentoonstelling van gra fiek van Zoltln Pceter, 21 apr. tot 23 mei, dag. 10 tot 5, zon- en feestdagen 1 tot S uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: schilderijen Els de Haas, schilde rijen en llnó's Frans de Haas, kcramiséhe plastieken Ludo Nagelkerke. Tot en met 2 juni, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 u„ dlns- d.av. 8 tot 10 uur, zond. na afspraak.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3