Aanval werkgevers op bouwvakbonden •Vof. Defares eist 'ectificatie in tfVlSH-blad Sextant VS sturen instrumenten naar planeet Mars Stickies blijven nog in ijskast Politie van elf landen studeert gezamenlijk op probleem snelwegen Goede moederdag rrico Beschuldigingen over en weer J. A. Fock aiyperstichting) l onderscheiden 51 jij Streekvervoer minder tekort dan geraamd Onderzoek oppervlakte met tv-camera's Bejaarde vrouw in woning overvallen VKIJPAO 7 Mil 1971 Van soc.-econ. redactie IN HAAG Bij de viering van 30-jarig bestaan van de dr. 'lam Kuyperstichting, het we iappel ijk- en researchinstituut de ARP, is gisteren penning- J. A. Fock benoemd tot ier in de orde van Oranje Nassau, onderscheiding werd uitgereikt minister Beernink (binnenlandse n) tijdens een besloten bijeen- st van bestuur, medewerkers en xligden. t dr. Kuyperstichting, opgericht overlijden van de stichter van AR, dr. Kuyper, en ondergebracht diens vroegere woonhuis, is de te Nederlandse instelling van soort. Aanvankelijk diende de iting vooral voor studie- en ad- werk door de leden van de staf. r in de laatste jaren wordt in lemende mate een beroep gedaan het fonds van kennis en denk- lden dat in brede kring van geest- rwanten aanwezig is. DEN HAAG De drie bouw bonden beschuldigen de werk gevers in de Raad van bestuur bouwbedrijf van misleidende, on heuse aanvallen. Volgens de bon den geven de werkgevers een onjuiste voorstelling van het af gebroken CAO-overlcg, wanneer zij nu beweren dat de bonden in feite meer willen dan al was af gesproken. Deze reactie van de vakbonden volgde gisteren op het verwijt van de werkgevers dat de bonden niet te goeder trouw handelen, omdat zij niet in het openbaar willen toegeven dat de werkgevers bereid zijn een reële verbetering van het loon te ge ven. Op een persconferentie in Den Haag verweet de heer J. de Groot, lid van de Raad van bestuur bouwbe drijf, de bonden leugens en volksver lakkerij. „Ze liegen met hun bewe ring dat de werkgevers geen reële verbetering willen geven. Laten de bonden van hun kant nu eens uiteen zetten waar het om gaat", riep hij geëmotioneerd uit. Verbaasd De voorzitter van de Raad van be stuur bouwbedrijf, ir. H. D. Prins, verklaarde dat de werkgevers hoogst verbaasd zijn over de houding van de vakbonden, „die menen toch acties te moeten voeren, hoewel de partijen het eens zijn over de omvang van de loonsverhoging". Volgens de heer Prins waren de werkgevers en werknemers het eens geworden dat de lonen van de bouw vakkers voor dit jaar en voor '72 tel kens met 2,75 procent zullen worden verhoogd. Toen men dit op schrift ging stellen bleken-er echter onover komelijke moeilijkheden over de uit werking van deze principiële over eenstemming te bestaan. Verhoging van de reële lonen in 1971 met 2,75 procent betekent vol gens de werkgevers dat op 1 juli aan staande de lonen-met het dubbele (5,5 procent) moeten stijgen. Daar men dan op 1 januari 1972 op dé volgens de werkgevers overeengekomen 105,5 procent van het reële loon per 1 ja nuari 1971 staat en i dus feitelijk bok dé reele verbetering van 2,75 procent voor 1972 reeds js verwezenlijkt kan er op 1 januari geen nieuwe reële loonsverbetering plaats vinden. Dit is in strijd met de wensen van de vak bonden die ook op 1 januari 1972 een reële verbetering van 2,75 procent willen hebben. „In feite" aldus de werkgevers, „willen de bonden niet tweemaal 2,75 proent reële verbete ring, zoals was overeengekomen, geen totale verbetering dus van 5,5 pro cent, maar van 8,23 procent". Herhaaldelijk betoogden de werk gevers dat ze het bijzonder raadsel achtig vinden dat de bonden on danks de bereikte overeenstemming ovér tweemaal 2,75 procent reële ver betering toch menen acties te moeten voeren, niet alleen in de utiliteits bouw, de wegenbouw, maar ook in de woningbouw. Loonexplosie Ook werd van de zijde van de Raad.van bestuur onderstreept, dat de werkgevers ondanks hun bezwa ren ook een prljslndexering hadden geaccepteerd. Vooruitlopend op de prijsstijgingen was men per 1 juli be reid een voorindexering van twee proeent toe te staan, zodat op die da tum een loonsverhoging van 7,5 pro cent zou plaats vinden. Dat de partijen uiteindelijk bij de uitwerking van de overeenkomst zijn blijven steken verklaarde de voorzit ter van de onderhandelingsdélegatie uit het feit dat de bonden toch aan sturen op een loonexplosie als reactie op de door hen zo verfoeide loon maatregel. Op de mededeling van de werkge vers dat zij bereid waren bemidde ling in het conflict te aanvaarden, zei voorzitter L. Brouwer van de katho lieke bouwbond, „dat de bonden geen behoefte hebben aan bemiddeling, ómdat het bouwbedrijf volwassen ge noeg. is zijn eigen boontjes te dop pen". „We hadden al bezwaar tegen de inschakeling van de Stichting van de Arbeid in een vorige overlegfase", al dus de heer Brouwer. Hij vindt dat het mogelijk moet zijn in behoorlijk overleg een goede CAO te maken. „De werkgevers weten heel goed wat wij willen, want onze voorstellen staan zwart op wit. Misleidend noem de hij het dat de werkgevers nu zeg gen dat de bouwbonden drie maal een loonsverhoging van 2,75 procent verlangen. „We waren het er over eens dat een reële verbetering moge lijk moet zijn. Onze voorstellen wa ren concreet, maar door het gecijfer van de werkgevers is het gehakketak ontstaan", aldus de heer Brouwer. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het financiële te kort van de streekvervoembedrijven ia minder groot dan het voor 1971 geraamde verlies van 65 miljoen gul den. Staatssecretaris Keijaer (verkeer en waterstaat) zegt dit in antwoord op schriftelijke vragen van het Ka merlid Van Thijn (PvdA). Het geraamde tekort is gebaseerd op een steekproef-onderzoek van het Economisch Bureau vaor Weg- en Watervervoer, heeft slechts betrek king op een beperkt aantal bedrijven. Daarom acht de staatssecretaris zijn gegevens, die recenter zijn en boven dien betrekking hebben op alle be drijven, juister. Op grond daarvan kan voorlopig worden volstaan met een subsidie van veertig miljoen gul den, aldus de staatssecretaris. Een eventuele aanvullende subsidie zal eerst worden uitgekeerd wanneer er meer duidelijkheid bestaat over de loonkostenontwikkeling in de tweede helft van dit jaar. Het huidige subsi dieniveau is toereikend, zodat geen verlaging van het verzorgingsniveau behoeft te worden gevreesd, aldus de staatssecretaris. BRUSSEL (ANP) In de loop van gistermiddag heeft een zware explosie een gebouw van vier ver diepingen te Ukkel vrijwel vernield. Het was een vrij nieuw gebouw, ver deeld in appartementen. Bij die ex plosie werd een tiental mensen ge wond. Oorzaak van de ontploffinf was een lek in de gasleiding. Buikpijn Kort geding voor Haagse rechtbank fEN HAAG Namens prof. J. G. Defares uit Leiden heeft A. Maris gisteren in een kort ng voor de president van de Itbank in Den Haag rectifica- eëist van een artikel in het H-maandblad Sextant -over Defares. Leidse hoogleraar acht het arti- getiteld Dr. Defares en het Dal- hildje, beledigend en/of on matig. Mr. Maris vroeg de:recht- president mr. J. H. C. Slotema- ie gedaagden te" bevelen een rec- tie te plaatsen in Sextant of in iantal dagbladen en daarbij het el van de rechtbankpresident te elden. [niet-nakomen van het bevel wil Maris een dwangsom gesteld zien (100.000 voor elk van de gedaag- ï>at zijn: de NVSH, de Sextant- ïteur Hans Baaij en drs. M. van fcm, en de journalist Theo de |e, die het artikel heeft geschre- ,De rechtbankpresident heeft de fftak bepaald op donderdag 27 kwaad daglicht get artikel in hét april-nummer sextant wordt uiteengezet „hoe efares via de Nederlandse Ver voor gezondheidsbewaking I) probeert de orale anti-concep tiepil via hele en halve waarheden in een kwaad daglicht te stellen. Voorts werd in hetzelfde artikel een niét met name genoemde mede werker van een universiteitskliniek aan het woord gelaten, volgens wie dr. Defares een „bloeiende praktijk heeft dankzij zijn methode om vrou wen die in de overgangstijd verkeren extra oestrogenen toe te dienen; de zelfde oestrogenen notabene die hij als ze in de pil zitten zo veraf schuwt". ONWAARHEDEN Mr. Marls stelde dat het artikel on waarheden en beledigingen bevat, Marinemannen maken nachtelijke boottocht DEN HAAG Drie opvarenden van het marine-fregat Panter, die van nacht, zonder toestemming het schip op 35 mijl ten westen van Katwijk met een rubberboot hadden verlaten, zijn vrijdagmorgen om half vijf door de Katwijkse vissersboot 212 gevon den. De scheepvaart was gewaarschuwd naar de militairen uit te zien. Bij het licht worden startte een Neptune van de marine luchtvoartdienst vanaf Valkenburg de zoekactie. Het fregat lag voor anker. „waardoor dr. Defares als een charla tan te boek wordt gesteld". In dit verband wees hij op een passage als „het is een keiharde zakenman, die alleen schijnt uit te zijn op geïdma- ken", „en dat dergelijke mensen door de curatoren van een rijksuniversiteit worden gehandhaafd. Het zou even goed Lou de palingboer in het Con vent van kerken benoemd kunnen hebben". Wat de volgens Sextafnt goed be taalde nevenfuncties van dr. Defares betreft, merkte mr. Maris op dat de NVG de heer Defares geen financieel voordeel oplevert, de -International Health Spa 6000 per jaar en dat dr. Defares overigens een jaarinkomen heeft van rond 60.000, waarvan slechts ƒ25.000 uit zijn particuliere praktijk. Waarom er dan over die praktijk als een "praxis platina" ge sprokén werd was Mr. Marts niet duidelijk. NONSENS Mr. P. Mout stelde namens de ge daagden dat het algemeen belang eis te dat -er in een blad als Sextant ge reageerd werd op de „nonsens van dr. Defares". Hij zei dat dr. Defares met zijn artikel (in Libelle) veel lezeres sen in verwarring heeft gebracht en dat dit desastreuze gevolgen heeft ge had voor een aantal vrouwen die de pil plotseling niet meer durfden geb ruiken. Voorts heeft de Leidse hoogleraar volgens mr. Mout met zijn „agressie ve artikel een propaganda gevoerd, die medisch-ethisch niet door de beu gel kan". DAMESBLAD Welke vakman publiceert zijn vin dingen nu in een damesblad? De prestaties van dr. Defares in het 'Li- belle-artikel komen niet boven het niveau van de amateur-liefhebber. Het artikel heeft veel leed veroor zaakt én het riep om een felle tegen reactie", aldus mr. Mout. „Wij krijgen pijn in onze buik van deze rekensommen", verklaarde de voorzitter J. Hazes van de christelijke bouwbond. Tijdens de geleide loonpo litiek hebben we -al genoeg narigheid gehad met sommen met zoveel cijfers achter de komma. Daar willen we vanaf. Ons standpunt is dat er per 71 een reële verbetering van 2,75 pro cent mogelijk moet zijn en daar is per 1 juli 7,5 procent voor nodig. Maar na inwilliging van deze eis willen de werkgevers anderhalf jaar lang niets meer doen dan het doorbe rekenen van de prijzen in de lonen. Wij blijven op het standpunt staan dat er ook per 1 januari 1971 een reële verbetering van het loon moge lijk moet zijn", aldus de heer Hazes. Uitgebreid Inmiddels is het aantal stakingen in de bouw ook gisteren weer uitge breid. In Leldschendam legden 120 man het werk aan een winkelcen trum neer omdat een van hun colle ga's, die overeenkomstig de instruc ties van de bonden- overwerk had ge weigerd, is ontslagen. De staking zal twee dagen duren. Andere nieuwe stakingen werden gisteren gemeld vanuit Den Bosch, Maastricht, Stadskanaal, Boxtel, Drachten, Leeuwarden, Dordrecht, Gouda, Leiden, Rijswijk, Rotterdam, Den Haag en Zoetemeer. Het Zwarte Korps hield gisteren een oriëntatiedag. Bondsbestuurders gin gen naar het oosten en noorden van het land om met de mensen te praten en om te bekijken welke objecten daar vandaag of volgende week even tueel voor een actie in aanmerking komen. Tocht In Amsterdam namen naar schat ting 3000 bouwvakkers deel aan een demonstratieve tocht door Amster dam. De betoging die was georgani seerd door de drie bouwbonden en de communistische Algemene bond van werkers in de bouw, verliep zonder incidenten. De stakingsleiders waar schuwden de ondernemers dat de ac ties zullen worden verscherpt als er geen nieuwe CAO komt. Zolang die er niet is eisten zij van de werkge vers een uitkering van 25 gulden net to per week als voorschot op de ko mende verhoging. Tijdens de demonstratie lagen alle grote objecten in Amsterdam en naaste omgeving plat. Maandagmor gen komen de stakingsleiders in Am sterdam bijeen om de verder te vol gen taktiek te bepalen. Aangenomen wordt dat dan zal worden besloten de acties uit te breiden. De Amsterdam se bonden willen de landelijke sta kingsleiders voorstellen een grote na tionale manifestatie te houden in Den Haag. De eerste bouwvakdemonstraties hebben gistermiddag geleid tot een massale optocht door het centrum van Amsterdam. Deurwaarder geslagen: boete voor veehouder ZWOLLE De Zwolse politierech ter heeft donderdag vier veehouders uit Kamperveen (gemeente IJsselmui- den) en een veehouder uit IJsselmui- den veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een geld boete van 200 gulden, met als bijzon dere voorwaarde dat zij een deur waarder in staat moeten stéllen be hoorlijk zijn werk te doen. De veehouders hadden op 15 maart dit jaar een deurwaarder uit Kam pen, toen deze bij veehouder G. van der P. in IJsselmuiden kwam om een exploit te betekenen dat op zijn melkgeld "bij een melkfabriek in Kampen op verzoek van het Land bouwschap executoriaal beslag was gelegd, in een kamer geduwd en ge slagen. i' Bovendien hadden zij alle ex- ploiten van de deurwaarder uit diens auto gehaald en verscheurd. PERSONALIA Gepromoveerd: tot doctor la de letteren op het proefiehrlft: „De »rr»rljch-marl- tlemo structuur van Terschelling: om- vtreeks het midden van de negentiend* eeuw": G. Smit (R.U. Groningen). Burgemeertera: aar» vier burgemeesters ia per 1 Juli eervol ontslag verleend: de heer G. A. J. Heereveld te Nuland, de heer H. J. Mol te Waalre, mr. B. R. Canneman te Hoorn en de heer J. Vader te PIJnacker. Zij bereiken de pensioengerechtigde leef tijd. UTRECHT Staatssecretaris Wiersma van justitie opent maandag in hét conferentieoord Kerk en Wereld in Driebergen een vijfdaagse studieweek tijdens welke politiefunctionarissen uit elf landen zich voor het eerst ge zamenlijk gaan buigen over de verkeersproblemen op de auto snelwegen. Direct na de studieweek wordt tot 18 mei, eveneens in Driebergen, de tentoonstelling AJex 71 (Alex is de coderoepnaam van 'de surveillance wagens van de rijkspolitie) gehouden. Doel van de expositie, die voor het publiek is geopend, is zoveel mogelijk voorlichting te geven over de politietaak. Onderdeel van deze voorlichting ie een demonstratieve autobotsing, uit gevoerd door leden van het demon stratieteam van de rijkspolitie. De botsingen hebben plaats op een spe ciaal daarvoor aangelegde 100 meter lange tweebaans autoweg. De deelnemers aan de studieweek zullen van gedachten wisselen over de wederzijdse verkeersproblemen en de methoden, waarmee men >ln de verschillende landen deze problemen te lijf gaat. Doel ervan is te komen tot een min of meer gestandaar diseerde oplossing van de beveili gingsproblematiek van het verkeer, met name in de EEG-landen. Ongeveer 30 politiemensen uit Ne derland, België, Frankrijk, Zwitser land, Italië, Zweden, Oostenrijk, En geland, de V.S. en Canada zullen in leidingen houden. WEGGEDRAG De commandant van de algemene verkeersdienst rijkspolitie (de Por- schegroep), majoor A. C, Vogel, zei Sisteren tijdens een persconferentie, at het weggedrag van de mens nog het enige obstakel vormt op de weg naar uniformering van de wegbevei- llging.. „De autosnelwegen en de be- bording worden al zoveel 'mogelijk uniform geconstrueerd en ook de auto's vormen geen probleem. Alleen de mens stelt ons voor moeilijkhe den". Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM Waarschijn lijk krijgt de planeet Mars in november vier instrumentenpak ketten op bezoek. De Ame rikaanse NASA wil deze maand twee ruimteschepen van het type Mariner lanceren, waarvan de ^kLKENSWAARD „Wij I een industrieel vervaar de marihuanasigaar nog in i jaren komen. Zelf zijn ,teker niet bezig een derge- jProdukt te ontwikkelen." ^was gisteren het commen- 1 van Nederlands grootste "ucent Willem II op be ften over „al in de ijskast [nde stickies" in enkele pibladen van gisteren. toten dat in de buitenlandse wustrie wel degelijk in deze r? wordt gewerkt, waren in J/aard bekend. Maar in Ne- ..We hebben wel eens wat ^vertellen, maar dat zijn hoog stens proeven op laboratoriumschaal, spielerei van technici." .Niemand in Nederland zal zoiets op de markt willen brengen (als het al mocht, en voorlopig is het gewoon verboden), als niet duidelijk vast stond dat het onschadelijk was, of tenminste niet schadelijker dan oude klare of 'gewone' sigaren. En de dis cussie daarover is nog volop bezig." Willem II heeft wel onlangs het handelsmerk "Uana-stick' laten depo neren. „Maar dat is gewoon een on derdeel van onze merkenpolitiek. Als wij van bepaalde tendenzen horen, dekken wij ons van te voren, voor als het mode wordt. Als iedereen over een jaar ineens rondloopt in uana- truien en uana-broeken, dan willen wij ze een uana-stick kunnen verko pen. Zo hebben wij tientallen merken vastgelegd die we misschien ooit eens zullen gébruiken." Heb het natuurlijk toch niet-kun nen, laten. Heel even op Bevrijdingsdag een snuifje genomen van ,het miniatuur volksvermaak dat Den Haag biedt langs Vijverberg en op het Tour- nooiveld. Kermis is een veel te groot woord. De kramen zijn traditioneel bepaald. De nougattent met nog altijd echte aapjes om op.de. pakjes te steken. Met lolly's in een formaat waar wij nog nooit van droomden en wijnbal- len die slechts ln de muil- van Hólle Bolle Gijs zouden passen. De gelukskiosken, waaf mechani sche Ivonderen er voor zorgen dat je er zelden wat uitpikt. Geboeid staan kijken hoe een man kwartje na kwartje in een gleuf stopte om met een hefboom een rood etuitje met kammetje op te vissen. Waarschijnlijk geen drie kwartjes waard, maar hij wou het bereiken Telkens' kwam het in de nikkelen grijpers en gleed dan zoetjes terug naar de bodem, waar het stil bleef liggen grijnzen. Heb zijn laatète syanhoopskwartje maar niet afgedacht maar ben opge gaan naar de spinsuikerwolken en heb jaloers .naar de, onbekommerde Poffers jeugd gekeken, die er in happen mocht. Er zijn nu eenmaal dingen, die „men" niet meer doet op gevor derde leeftijd... De ogen gesloten voor reuzenrad en draaimolens, omdat de keiharde voetbal, die ik enige weken geleden te verwerken kreeg, gewiebel nog niet toestaat. En dan het eigenlijke doel van de expeditie, het hart van de kermis... de poffertjeskraam? Daar tellen de jaren niet. Er zit een jong gezin met hummels, die het experiment voor de eerste maal be leven. Ze prikken keurig poffer na poffer van het bordje en blikken dan begerig naar de witte poeder suiker, die achterblijft. Aan het tafeltje er naast zit een zeer bejaarde heer. Ook zijn poffers zijn weggeprikt. Ook bij hem een laagje suiker... ook hij staart er naar.... Dan likt hij even aan een- vinger en dipt een zoet snufje op... De kinderen kijken tersluiks taxeren de aandacht van hun ouders en het gedrag van hun voor beeld. Hun besluit is duidelijk en snel wordt het uitgevoerd, ook lik ken en dippen.... De moeder maakt een verschrikt gebaar, maar nog voor ze kan ingrij pen is haar blik ook gevallen op de oude heer.... En er blijft alleen eeh glimlach van verstandhouding. Hier mag het.... De kermis, de kramen, de molen» zijn nu reeds onderweg naar andere onbekende plaats... maar Den Haag houdt iets over! Het voornaamste....! Goed nieuws... de poffertjeskraam blijft! Maandag staat de kraam compleet met terrasje, zaal en hokjes, zwart fornuis en blinkend koper bij de Markthof. In twee wagens zal de familie uit Bergen op Zoom, die de kraam be mant, en bevrouwt er bij wonén. Een Brabantse enclave ih ons Haag je. We .zullen er dikwijls aanleggen, dat ik ieker...: eerste volgens plan zaterdagoch tend om half drie kan vertrek ken. En volgens de Britse Interplanetai re vereniging zou de Sowjet-Unie op het ruimtevaartcentrum Baikonoer ln Kazachstan twee ruimtevaartuigen klaar hebben staan die instrumenten op onze buurplaneet zouden moeten neerzetten. Secretaris-generaal Gat- land van de vereniging weigerde gis teren in Londen de bron van zijn in lichtingen te noemen. Hij achtte het mogelijk dat de eerste ruimtesonde 'binnen1 vierentwintig uur' zou wor den gelanceerd. Het Amerikaanse Marinerrpro- gramma heeft tot doel, de twee ruim tevaartuigen in een baan om de pla neet te brengen, waarvandaan zij ge durende minstëns drie maanden het oppervlak met televisiecamera's in kaart moeten brengen en gegevens verzamelen over temperatuur en sa menstelling van atmosfeer en bo dem. Voor het eerst Het is voor het eerst dat de NASA probeert een satelliet in een baan om een andere planeet te brengen. De nauwkeurigheid die hiervoor nodig is, is dan ook groter dan de eisen die aan eerdere Mariners werden gesteld. Aan het einde van hun bijna vijfhon derd miljoen kilometer lange reis moeten Mariner 8 en 9 terechtkomen in een 'doelgebied' van nog geen twaalfhonderd kilometer in het vier kant, naast de planeet. Dan worden de remraketten in werking gesteld, waardoor de Mariners in hun banen rond de planeet terecht moeten ko men. Mariner 8 heeft als opdracht, twee derde van het oppervlak van Mars te fotograferen in beelden waarop de tails van een kilometer nog kunnen worden onderochelden. Tegelijk wor den van vijf procent van het opper vlak met een telelens foto's gemaakt die details tot honderd meter moeten laten zien. Mariner 9 moet een beperkt aantal gebieden elke vijf dagen opnieuw waarnemen, om véran deringen te ontdekken. De geleerden zijn vooral benieuwd naar meer gegevens over de kleurveranderingen die op het he le oppervlak van Mars in samenhang met de seizoenen optreden. Men heeft als oorzaak hiervoor wel eens gedacht aan het groeien en weer afsterven van mosachtige planten, maar de laatste tijd overheersen verklaringen die niet op het bestaan van leven be rusten. Een mogelijkheid om het verschijn sel rustig te bekijken heeft men tot nog toe niet gehad. Vorige Mariners vlogen éénmaal betrekkelijk dicht langs de planeet, om vervolgens in een baan om de zon te komen. Dat leverde dus nooit meer dan een mo mentopname. Overigens zullen de nieuwe Mari ners niet dicht genoeg bij Mars ko men om het eventuele bestaan van leven te ontdekken. Wel zullen zij plaatselijke concentraties van water damp kunnen waarnemen, waar de kans op leven het grootst zou zijn. (Hoewel er erg weinig water op Mars is zijn er wolken waargenomen). Een dergelijke concentratie zou dan een mooi doel zijn voor het instru mentenpakket Viking, dat de NASA in 1976 wil lanceren, en dat na lan ding op het oppervlak wèl leven zou kunnen ontdekken. Tenzij natuurlijk de Russen daar eerder in slagen. TERNEUZEN De 81-Jarige me vrouw N. de S. uit Terneuzen is woensdagavond in haar woonkamer aan de Westkolkstraat door twee mannen overvallen. Zij eisten geld van de bejaarde vrouw, die dit wei gerde. De mannen grepen haar bij de keel, waardoor zij, niet ernstig, ge wond werd. De vrouw zag zich gedwongen ruim 3000 gulden in bankbiljetten en een spaarbankboekje af te geven. Zij was geheel overstuur en waarschuwde de buren, die de politie inlichtten. De inbrekers waren via een raam in het souterrain aan de achterzijde van de woning binnengekomen. De politie beschikt over een vrij nauwkeurig signalement van de overvallers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9