En de man zette zijn motor af... »ïMï' Leidse lyceïsten gaan stadsvuil te lijf MUZIEK EN SHO W OP DE BREESTRAA T Installatie dr. Vis BURGERLIJKE STAND ,-t-jtl Mi-ril'" Actie tegen Leidse Baan njWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 MEI 1971 Klem interview 'OORSCHOTEN „Zijn vrouw was al een kwartier in de winkel en nóg liet hij de motor van zijn auto I draaien. Toen ben ik naar 'm toe- gegaan. Meneer, zou u zo vriende- d lijk willen zijn uw motor af te zel- J ten. Het is maar duur en u ver- 'j vuilt ook nog de lucht. De man deed het gewillig, maar ik moest M hem toch nog uitleggen wat ik er e» precies mee bedoelde". '"pat is een ervaring van mevrouw M. Meuter-Schriel te Voorschcrten. Ze J zijn met ettelijke voorvallen aan te vullen. Mevrouw Mcuter is dan ook met veertien anderen gaan zitten in het Voorschotense dj Milieucomité. „Er is op dit gebied Ig, dicht bij huis echt wel wat te on- dernemen". behalve met mevrouw Meuter spra ken wij met de heer G. T. Odijk te Voorschoten. 'Jraag: Hoe is dit comité tot stand gekomen? ttwoord: Het is voortgekomen uit de vrouwenorganisaties. Die heb- B ben contact opgenomen met de ge meente en met het comité Leef baarheid Voorschoten. Wij streven ernaar, vertegenwoordigers van iedere wijk samen te brengen. De wijken zelf moeten hun wensen en problemen bundelen en bij ons brengen. Wij zullen de zaak dan coördineren en bij het gemeente bestuur bespreken. Er is hier een wethouder, die ook het milieube heer onder zich heeft. Vraag: Is Voorschoten vuiler dan andere gemeenten? int woord: Dat willen wij niet zeg gen. maar het is wel zo, dat als iedere gemeente aan dit probleem "T zelf de nodige zorg gaat besteden, de zaak van de milieubescherming j wat hoopgevender wordt. Je moet namelijk bij jezelf beginnen. Neem nu eens de wasmiddelenindu strie. Er is een zeepindustrie, die een fosfaatvrij wasmiddel in de handel brengt. Het is wel een beet je duurder dan andere middelen, maar dat is het toch wel waard. Zonder reclame te gaan maken voor bepaalde wasmiddelen mogen wij de aandacht van de huisvrouw toch vestigen op de mogelijkheden. Wij moeten de vervuiling van het buitenwater zoveel mogelijk tegen gaan. De meeste mensen hebben hierover geen zorg, omdat zij onkundig zijn. Laatst sprak ik (de heer Odijk - red.) een arts die het verband tus sen rioolwater en buitenwater niet eens zag. Hij zei: wat geeft het nou wat de mensen gebruiken, het komt toch in het riool. Voorlichting heeft dus wel degelijk zin. Vraag: Verwacht u, dat uw optre den spoedig resultaten zal geven? Antwoord: Och, je verandert de we reld niet zo gauw. Maar het zal toch wel moéten op den duur, want zo kan het niet langer. Als de mensen daarvan nou maar over tuigd raken. Het zal wel moeilijk zijn Wat is het niet moeilijk, de autoriteiten tot andere gedachten en tot een andere handelwijze te brengen. Vandaar dat effectieve maatregelen vaak zo lang uitblij ven. Als er overal plaatselijke comités ontstaan en er wordt op deze wijze druk uitgeoefend, dan moeten de autoriteiten ook wel over de brug komen. Vraag: Hebt u al een program van actie? Antwoord: Vastomlijnd nog niet, daarvoor bestaan wij nog te kort. Maar je kunt denken aan brochu res, lezingen, marktacties. het te gengaan van bermbespuitingen en het kappen van bomen, het zelf Antwoord: Dat weten wij nog niet schoonhouden van de vijvers als de gemeente er niet aan toekomt. Met vereend'e krachten kan er iets ge daan worden. Vraag: En het geld? Twintig minuten later zullen loco burgemeester Menken en secretaris Van de Poel het echtpaar verwelko men onderaan het bordes van het stadhuis Breestraat; mejuffrouw C. de Jong, secretaresse van de burge meester, zal daar bloemen aanbieden. Om half 3 opent de heer Menken de bijzondere raadsvergadering. Hij zal dan de raadsleden mevrouw Geel kerken en de heer Van Aken be noemen tot "commissie van in- en uitgeleide", die het echtpaar Vis bin nenleidt. Na de installatierede van de heer Menken en het overdragen van de ambtsketen zal burgemeester Vis een korte foespraak houden. Om kwart over drie wordt de raads vergadering gesloten. Een minuut later wordt de bijeenkomst voortge zet met toespraken van mr. F. J. Kranenburg, commissaris der Ko ningin in Noord-Holland, burgemees ter A. Admiraal van Bussum „en eventueel van een der raadsleden". Om kwart voor vier begint de re ceptie. die om half vijf openbaar wordt. De openbare vergadering, waarin de raad in discussie zal treden met de nieuwe burgemeester, begint volgens het draaiboek niet om half 9 maar „om plm. 8 uur". LEIDEN Prompt na 8 uur isteravond werd het midden vel van de Breestraat het oneel van een muziek- en show- tstijn. De beide K. en G.- ürpsen, de kapel Werkmans Wilskracht" en het jeugdorkest De Burcht" met majoretten- iendel waren de acteurs en nuzikanten. De Breestraat is zeker geen ieale show-plaats. Bij iedere wergang in deze glijdende voor telling en ook bij allerlei figu- tn en plotselinge bewegingen Mest het publiek uitwijken. Het ifos alleen te danken aan de w| matige belangstellingdat nimand het bij ogenblikken benauwd kreeg. De uitvoerenden, die toch over de volle breedte van de rijweg beschikten, hadden niet zo bijster veel ruimte voor hun show-werk. Het geluidseffekt was gemiddeld goedde klanken bleven binnen de gevelperken. Vooral bij de K. en G.-oudsten en de Burcht-majorettes speelde de show een belangrijke rol. Terwijl haar korpsgenoten musi ceerden, trokken de geoefende meisjes met een verscheidenheid aan passen en figuren de be wonderende aandacht. Ook de kloeke K. en G.'ers hielden door onverwachte tempo-wisselingen, plotselinge uitwijk-manoeuvres, hun correct volgen van marsen en dansen het publiek vast. Werkmans Wilskracht speelde veel en goed maar showde wei nig. De K. en G.-junioren werk ten op bescheidener schaal, keurig, vooral muzikaal. Tot besluit verenigden zich alle deelnemers voor het stad huis-bordes. Deze statische finale, die bestond uit een op eenvolging van geblazen en ge trommelde stukken door elk van de korpsen, was. als zodanig, niet groots en ook niet spectaculair. Hiervoor is een voorbereid, op allerlei wijzen gevarieerd samenspel nodig. En dit ont brak hier. Het afmarcheren verliep in stipte orde. Johan van Wolfswinkel Wegwijzer Oegstgeest OEGSTGEEST Als de raad. die donderdagavond 13 mei om half 8 vergadert, akkoord gaat met een voorstel van B. en W., wordt bin nenkort weer een nieuwe wegwijzer uitgegeven. De 6000 exemplaren kos ten bij elkaar f 6840 en dat vinden B. en W. zelf een niet te verwaar lozen bedrag. Daarom suggereren zij om in het vervolg niet om de twee jaar een dergelijke wegwijzer uit te geven maar om de vier. De agenda vermeldt verder onder meer: benoeming ambtenaren van de burgerlijke stand; wijziging vergoe dingsregeling brandweer; voorberei- dingsbesluiten voor „Bos Oud-Poel geest met ezelwei" en „Terrein hoek Rhijngeesterstraatweg - Duinzicht- straat". Koster Zaalberg nam afscheid LEIDEN Koster Zaalberg van e Hooglands? kerk heeft in verband 'et zijn leeftijd zijn functie neerge- Het echtpaar Zaalberg is 20 iar op deze post werkzaam geweest, bor de restauratie van de kerk had it werk zijn moeilijke kanten, maar e toewijding van de heer en me- rouw Zaalberg heeft daar nooit on- er geleden. Zij hebben in de beoe- ïning van deze functie steeds ge- fond wat het begrip „dienst" in- oudt. Het echtpaar Van der Mark is de JPvolger van de heer en mevrouw walberg geworden. Ruziezoekende broers beiden de cel in ZOETERWOUDE In hoger be- loep heeft het Haags Gerechtshof wee broers uit Zoeterwoude terzake 'an wederkerige huisvredebreuk en leshandeling veroordeeld tot res pectievelijk zes weken gevangenis straf, waarvan twee voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf, »aarvan één voorwaardelijk. Geerbrug afgesloten ZOETERWOUDE Met ingang van maandag 10 mei zal de Geerbrug voor drie dagen, of zoveel langer of korter als noodzakelijk blijkt, afge sloten zijn voor alle verkeer, met uit zondering van fietsen. Dit is nodig i.v.m. reparatie van het brugdek. Op korte termijn zal 'n begin worden ge maakt met het doortrekken van de Nassaustraat. Op 1 juni zal door Rijkswaterstaat de aanbesteding worden gehouden van het verbeteren van de rijksstraat weg Leiden - Aïphen a.d. Rijn onder Zoeterwoude. Vermoedelijk na de bouwvakvakantie zal met het werk worden begonnen. LEIDEN Inbraak. In de kan tine van de voetbalvereniging Lug- dunum is vannacht ingebroken. Er werd voor ongeveer f 300 aan siga retten en shag ontvreemd. De da der (s) kwam (en) binnen door for cering van een slot. LEIDEN Verpleegstersjubileum. Zuster Rona van der Ploeg viert op 13 mei haar zilveren jubileum in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Zij is in de loop der jaren voor velen een ge waardeerde medewerkster gewor den. Van 5 tot 6 uur recipieert zij op haar jubileumdag in het ziekenhuis. ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op één minuut al- stand v. d. Werfstraat. Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr.. (Ir. Driessenstraat iOude Vest en Langegracht Lichtfabrieken i. Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altijd voordeli ger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit. door echte vakservice te bieden. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovingsringen, horloges, klokken, cassettes, verzilverde geschenkartike len, briljant. De beste merken, de ruimste keuze Juwelier - Horloger V. d. WATER HAARLEMMERSTRAAT 181 zo. Het is meer een zaak van lief- «qp hebberij dan van geld. Als het je .OllCCrt 1 OOilKUnSt werkelijk hoog zit, komt het geld er ook wel. LEIDEN Het concert van het Toonkunstorkest is morgenavond 8 De Gr. uur in de Zuiderkerk. LEIDEN Met de restrictie „voorlopig programma" is een letter lijk minutieus draaiboek samengesteld voor de installatie van dr. A. J. Vis tot burgemeester, aanstaande maandag. Met dit draaiboek bewijst Leiden weer eens een historische stad te zijn: zelfs een officiële intocht met politie-escorte een traditie, waarmee de meeste gemeenten hebben gebroken mankeert niet in het schemq. Om twee uur worden de met de b. en w.-auto in Bussum opgehaalde heer en mevrouw Vis aan de gemeentegrens van rijksweg 4 (Hoge Rijndijk) opgewacht door een politie-escorte. LEIDEN Zoals elders in deze krant is te lezen, heeft de Werk groep Milieubeheer van de Leidse universiteit een open brief opge steld, waarin met klem wordt ver zocht de aanleg van de zgn. Leidse Baan of Forensenweg Leiden-Voor- schoten-Den Haag (de provinciale- weg 16bis) vooralsnog niet op een uitvoeringsschema te plaatsen. De werkgroep verwacht een noodsitua tie voor Leiden. Den Haag en het tussenliggende natuur-recreatiege - bied. De brief ondertekend door de biologen prof. dr. P. Sevenster, dr. H. A. Udo de Haes en de beer W. J. ter Keurs, is naar de besturen en raadsleden van tien gemeenten (Den Haag. Leiden, Voorschoten, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg, Leidschenaam. Valkenburg. Kat wijk en Wassenaar) gezonden als mede naar de Provinciale Staten en de leden van de Tweede Kamer. Zoals bekend, is de aanleg van de Leidse Baan in een beslissend stadium gekomen en zijn de voor bereidende werkzaamheden, zoals het ipaken van aarden wallen voor een viaduct over de Papelaan in Voorschoten, al uitgevoerd. LEIDEN Concert Het Leidse Studentenkoor en -orkest Collegium Musicum geeft op donderdae 13 mei om 8.15 uur een concert in het Uni versiteitstheater van het Leids Aka- demisch Kunstcentrum (LAK) aan het Levendaal 150, op de derde ver dieping. Het concert wordt gediri geerd door André Kaart. Medewer king verlenen; het Delfts Studenten koor „Balder". Wendela van Ditz- huyzen-Bronsgeest. sopraan, Fons Orie, bas, en Jan Hoogwegt, tenor. LEIDEN Geboren: Nicoline Da- niëlle, d v H J Alt en D S J Serdijn; Jamshid Elias, z v M Mousavi en R C Vermond; Johannes Dirk, z v K Poot en J C de Jong; Willem Jo hannes Cornelis Pieter, z v J C van Dort en J T Hovestad; Dina Wilhel- mina, dvPC Pleunis en J C Visser; Renate Maria Suzanne, d v J F M Kuilboer en B M M van Ruiten; Lu cas Paulus Christoffel, z v N P C Waasdorp en J W M Bakker; Yvon- v ne Monique, d v H P van der Vos en T Stikkelorum; Pieternella. d v J F van der Hoeven en T H Brem- mer; Arianne Frederika. d v A Hee- ringa en F Passchier; Iris May, d v M E Tang Yuk en M Kosten; Lean- der Jacques Patrick, z v S van Of- wegen en W Hartman. Gehuwd: J J van Diepen en K Strik; F G de Ceuninck van Capelle en S D Zimmermann; K J de Bree en M C van den Eshof; A C Koeke- bakker en H A Flohr; P G van der Hulst en M H H van der Meijden; C Slegtenhorst en T Flaman; E A Jacobs en G de Vos: T M van Bee- len en J van der Weijden; J van Kooij en M H Hofkes; P A de Vaan en J Blok; C Smeenk en N Enserink. Ondertrouwd: L ter Wee en P La res; E M F Opdam en G Flierman; H Schlagwein en J van Dam; W W A Bergers en A M G Verhoogt; N Montagne en M A J van Leeuwen; C P Habraken en M W van der Poel; J Lambour en G Rijling; L M P Arnoldy en A Wetselaar; H van Schoonderwoerd den Bezemer en M M den Hollander; A Cohen en J C M Meul; L C van der Graaf en C J Onvlee; A Slingerland en A M C van Spronsen; H J van der Wijk en C M Hannaart; C J L M Barning en H W J Sparreboom; J de Bruijn en A van der Weijden; J N Bouter en P Portier; C A Tjong Ayong en W J Vink; W T Otte en M E van der Zoeterwouds echtpaar in het goud ZOETERWOUDE Volgende week dinsdag, 11 mei, is het vijftig jaar geleden dat het echtpaar W. v. d. Drift-A. v. d. Ploeg (huize Em- maus) in het huwelijk trad. Beiden zijn geboren in Zoeterwoude. De bruidegom was tuinder maar moest dit werk stoppen toen de dokter het hem na een zware ziekte ver bood. Hij werd bode van het Wit- Gele Kruis, van het plaatselijke zie kenhuisfonds en van de Volksbond en bezorgde ook de bladen van de afdelingen hiervan. Er werden tien kinderen geboren die allen getrouwd en nog in leven zijn. Er zijn nu ook 41 kleinkinderen en een achterklein kind. In weerwil van enkele kleine ongemakken genieten de gouden bruid (70) en bruidegom (71) van een goede gezondheid. Op de dag van het jubileum is er receptie in het Don Boscohuis van half vijf tot half zes. Leidenaars veroordeeld LEIDEN De Haagse rechtbank veroordeelde een 19-jarige Leidse los- arbeider tot zeven maanden gevan genisstraf. waarvan drie maanden voorwaardelijk, en een 23-jarige Leid se koopman tot f300,boete en drie maanden gevangenisstraf voorwaar delijk. Een 41-jarige Hagenaar ten slotte, die ook bij de zaak was betrok ken, werd tot f 3.000,en twee maan den voorwaardelijk gevangenisstraf veroordeeld. De los-arbeider zou voor f4.300,aan koperafval hebben ge stolen uit een pakhuis in de Leidse Marktsteeg en zijn stadgenoot stond terecht wegens heling. LEIDEN Woensdag 9 juni gaan driehonderd leerlingen van het Chr. Lyceum Zuidwest (Schubertlaan), dat dan vijf jaar als onafhankelijke school bestaat, de hele stad met be zemen keren. Directeur F. van Overmeire van de Gemeentelijke Reinigingsdienst heeft royaal zijn medewerking toegezegd; hij stelt onder meer vijftien beman de wagens beschikbaar. De stad wordt die dag in der tig wijken verdeeld en elke wijk zal door een tiental lyceïsten worden aangepakt. Ze moeten wel allemaal zelf een bezem meebrengen, heeft de heer Van Overmeire hun laten weten, want op één dag driehonderd bezems vrijmaken voor dit doel lukt niet. 's Avonds omstreeks zeven uur wordt het bijeengebrachte vuil symbolisch overgedragen aan b. en w. van Leiden. Dit gebeurt bij het stadhuis. Het is niet on mogelijk, dat ook de televisie hier aandacht aan zal besteden. Het verdere driedaagse 1 ustrumprograrrima van het lyceum (dat tegenwoordig on derdeel is van de Chr. Scholen gemeenschap Zuidwest) ver meldt onder meer: sportwed strijden, een café op de binnen plaats. ook toegankelijk voor buurtbewoners, een massaal be wegingsspel op het veld naast de school en andere creatieve bezigheden alsmede een puzzel- tocht. Reijden; H A Weeber en P H van Nassau: J S van der Meer en E van den Broek; F A Putters en J T Stof fer; P J R Augustijn en C M Monte- ba; J C Dicke en R M F H Harmsen; J van Gorselen en M F H de Kier; C van Kralingen en S Los; G J J M Platenkamp en M Hammink; A J Slot en N F A Adelborst. Vrijdag 7 mei Waaggebouw, 2—4.30 en 7—8.30 u.: bevol kingsonderzoek. Schouwburg. 8.15 u.: cabaret Pepijn. Vestestraat 40. 9 u.: Imperium met „De les" en „De overledene". Rapenburg 24. 103 u. nam.: Jazz-zolder Hot House, kwartet Herman de Wit. LHJ-gebouw. Levendaal lol. 7.45 uur: afdeling Centrum Christenvrouwenbond, viering 50-JarIg bestaan. Vormingscentrum Troef, Hogewoerd 57. 8 u.: Brechtlade door studenten Haagse Pedagogische Academie. Zaterdag 8moi Schouwburg. 8.15 u.: Tot Ieders Genoe gen met „Vlak om de hoek". Stadsgehoorzaal. 8 u.: gymnastiek-uit- voering DOS. LISSE: St. Agathakerk, 8.15 u.: orgel concert W'im v d Panne. SASSENHEIM: Geref. kerk. 8 u.: con cert Nat. Jeugdorkest. Zuiderkerk. 8 u uitvoering Toon kunstorkest. FILMS CAMERA Italian job. a.l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur; Spion aan de muur, 18 jaar, vr en za 23.30 LIDO Kanonnen voor Cordoba, 18 jaare dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. LUXOR Love story, 14 jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. REX Het liefdesbed, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur: Babylove, 18 jaar, vr en za 23.30 uur. STUDIO Women in love, 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tot Hulp der Menschhetds Hooi gracht 48. telefoon 21060 en de Oegstgeest- se Apotheek. Wllhelmtnapark 8. Oegst geest. telefoon 53274. De zaterdag-, zon dag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg tc Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld. De zaterdagdlenst vanaf 13 uur. de zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3