Frits Schür: Inzet alles bepalend „Zo lang het hoef je niet goed gaat, te klagen" ,400 gulden' tegenvaller voor Albert Heijn Kessler blijft bij Sparta Toch straf voor PSV na bierblikineident Winst Kon./Shell met ruim 15 pet gestegen PTT stopt buitenlands postwisselverkeer door Joop Holthausen Sir Matt Busbv treedt terug Winst en omzet hoger Horst Koppel niet naar Feijenoord Geldverkeer aan banden ADRI WANDER VAN FINALIST ZWART WIT: Loonkosten stuwen Stokvis tot snellere groei Okker ronde verder 19 VRIJDAG 7 MEI 1771 Winnaar Olynipia's Ronde 1970 niet mentaal veranderd, wel gerijpt AMSTERDAM Frits Schür, het 20-jarige wielertalent uit Hoogezand, heeft na zijn ver- ;ende overwinning in Olym- a's Ronde van Nederland van IIvorig jaar geleerd te analyseren. Als wielrenner weet hij vrij jlnauw keurig waar zijn mogelyk- heden liggen; in mentaal opzicht heeft er geen opzienbarende om wenteling plaatsgevonden, wel een rijpingsproces. Frits Schür weet dat elke actie j| die hij vanmiddag vanaf het ver strek van Nederlands grootste wielerspektakel op het Amster damse Rembrandtsplein onder- neemt, een geweldige reactie te- weeg zal brengen in de renners- I karavaan. Als kopman van het militaire team zal hij zonder twijfel meer werk te verzetten 1 krijgen dan vorig jaar in de Ketting-équipe. „Het komt nu voor een belangrijk deel op mij- llzelf aan." J Frits Schür heeft noodgedwon gen het Kettingshirt verwisseld ||voor het militaire tenue. „Vorig ïaar zat ik in een sterker formatie. Maar Hdaar staat tegenover dat ik nu duide- lijk als kopman van start ga". Frits Schür zal, wanneer zijn positie in het lgemeen klassement daar aanleiding geeft, ook buiten zijn eigen luipe op steun kunnen rekenen. Dwars door de militaire kleuren Ai, lopen immers de merkenbelan- \die ook in de amateurwielerwe- i een belangrijke rol spelen. f.Watneer ik goed sta in het klasse ment en de jongens van Ketting zijn fiisloos, reken ik wel èen beetje op li steun. Omgekeerd zal ik beslist niet tegen Ketting ploeg rijden, als ik daar- r mijn eigen positie niet belangrijk i kunnen verbeteren. Maar ik ben van plan om mij ten koste van Idles op te offeren Ik rijd nu in de Jlitaire ploeg. Ketting heeft een ligen équipe. En ieder probeert voor inch wat aan deze ronde over te hou- STEUN Het militaire team van sergeant- najoor Amels maakt naar buiten uit homogener indruk dan het team i de winnaar van vorig jaar, Ket- Schür kan rekenen op de toege- fcijde steun van zijn mede-militairen 'uims (Kroon), Schuyten (Felix- inzo-Magneet), Schelling (Delbana), lomp (Delbana) van Van Opdorp xisol) Ketting brengt een team met Inshebbers naar voren. Frits Schür: ILVorig jaar was Henk Nieuwkamp beetje de captain van de Ket- ;ploeg. Die zorgde voor een goede leggeest. Maar nu zijn er teveel lgens met een geweldige eerzucht. ^Claas Balk en Piet van Katwijk twee jongens, die allebei zitten te ikeballen onder de koers. Henny hiper rijdt heel goed joor d? ploeg, 'lang hij zelf kansloos is. Maar ais j zijn eigen positie kan verbeteren hij niet meer te houden Ik geloof l het voor die ploeg erg moeilijk dt". fergeant-majoor Amels gokt dit r op meer dan een overwinning in J ploegenklassement. „Met Frits in I ploeg heb ik een potentiële win- r. Ik rijd dus voor de eindover- ning. En ik geloof dat dit team rker is dan de ploeg, die ik vorig F tot mijn beschikking had" EINDSPRINT henk Nieuwkamp, die dit jaar niet I Olympia's Ronde meerijdt, heeft pig jaar een belangrijke rol ge leld in de Kettingploeg. Schür: lenk Nieuwkamp was voor ons de i met de meeste ervaring. Hij wist precies wat er gedaan moest rden. Hij stippelde ook de taktiek t Ik heb mijn overwinning van vq- j jaar dan ook voor een belangrijk fel aan hem te danken, laar zonder hem moet het ook uien. Ik heb nu zelf ook al heel t ervaring opgedaan, vooral in bui- landse wedstrijden Het gebeurt J niet vaak dat ik de slag mis. Ik meestal wel met welke ontsnap- g ik mee moet gaan. De enige fout, b ik nog maak is in de eindsprint. is voor mij erg moeilijk om te worden. Een goede Dlaats Ipten is er voor mij zelden bij. En terwijl ik in criteria toch heel premies verdien". MOEILIJKER Na Olympia's ronde is die eerste lts voor Schür een nog moeilijker geworden. „De concurrentie zit veel meer op je wiel dan voor- Je wordt nu echt in de gaten den. Ook door de supporters. In jezand zegt iedereen: je hebt vo- 'Ijaar gewonnen. Dat doe je nu wel l(er eventjes. Het raakt mij nauwe- 'b ben vorig jaar de koers ingegaan de instelling zo goed mogelijk te 'tóen Wat dat betreft denk ik rr nu "J8 precies hetzelfde over. Als ik aan de finish kom, weet ik dat ik alles gegeven heb. En of ik nu eerste of tiende word maakt dan in feite wei nig uit. Het komt dikwijls voor dat je voor een vijfde plaats harder moet knokken dan voor een eerste. „Ik zal mij echt niet schamen als ik in het eindklassement op de tiende plaats eindig. Want ik heb dan toch voor mijzelf de overtuiging dat ik er alles aan heb gedaan." PECH Frits Schür heeft na zijn zege in Olympia's Ronde geen grote uitslagen meer gemaakt. De afgelasting van de Tour de l'Avenir van vorig jaar, heeft zijn programma verstoord. Dit jaar heeft hij, de typische etappe-renner, in de klassiekers weinig opvallend gereden. „Ik heil de meeste klassie kers bij de eerste dertig gereden. „Dat is wat mij betreft al een beter resultaat dan vorig jaar. En verder heb ik erg veel pech gehad. Maar zon etappekoers is heel wat anders dan een klassieker. Dan hoef je niet zozeer uitslagen te rijden. Je moet er alleen wel steeds voor zqrgen dat je erbij zit. „Het komt vooral op de eerste drie dagen aan. Als je dan een keer de goede slag mist, kun je de rest wel vergeten. Want ik geloof niet dat er dit jaar zulke grote verschillen zullen zijn als vorig jaar. Toen kon je de ene dag minuten achterstaan en de volgende dag bijna in de Oranje trui rijden. „Iedere renner zal zich dat van vo rig jaar herinneren en daarom ook zal er op iedere ontsnapping gejaagd worden. Wat dat betreft zullen ook de buitenlanders naar mijn iedee een belangrijke rol spelen." BELANGRIJK De wielersport is voor Frits Schür in twee opzichten belangrijk. Op de eerste plaats is er de sportieve kant: „Ik wil het wielrennen als sporUzien. Het moet op een eerlijke manier be dreven worden. Dat wil dan ook zeg gen dat er niet gekocht en verkocht moet worden. „Zodra ik het wielrennen niet meer als sport zie, ga ik koersen kopen en verkopen. Dat is gemakkelijk genoeg, want er lopen genoeg renners rond ook in de amateursector die daar toe bereid zijn. En op de tweede plaats moet ik ervoor zorgen dat ik er niet aan tekort kom. „Een goede amateur kan aan het wielrennen net zoveel verdienen als een middelmatige prof. Het ligt er alleen maar aan hoe hij met het geld omspringt. Ik breng alle centen, die ik met fietsen verdien, naar de spaar bank. Met een sport als wielrennen weet je nooit hoelang je ermee door kunt gaan." PLEZIER Frits Schür denkt nog niet over een profcarrière. „Ik vind mijzelf nog veel te jong om daarover te peinzen En dan is er nog iets wat mij vrese lijk tegenstaat in die sector: je moet fietsen, of je wilt of niet. En als ik iets moet, hoeft het voor mij al niet meer. Ik ?it graag op de racefiets, maar dan wel voor mijn plezier. Als ik ooit professional zou worden, zou ik behoorlijk willen verdienen en geen knechtenrol willen hebben." De voorbereiding van Frits Schür op deze ronde is minder ideaal, dan hij zichzelf wel gewenst zou hebben. Ondanks het feit dat hij van de mili taire autoriteiten loyaal medewerking krijgt, zijn er aan het militair-zijn voor een sportman grote nadelen ver bonden. „Er zijn heel wat oefeningen waar van ik vrijgesteld ben Maar je kunt njet onder alles uitkomen. Als er wacht gedraaid moet worden, ben ik er ook bij. En een nachtje wacht lo pen kost mij twee weken training om weer op het oude peil terug te ko men. En dan ligt het voor een be langrijk deel aan jezelf of je dat kunt opbrengen. INSTELLING „De instelling waarmee je deze sport bedrijft, is in feite allesbepa lend. Ik ben gewend om te knokken. Als ik ga trainen, ga ik altijd alleen. Ik rijd een verschrikkelijk hoog tem po. In het noorden is alles vlak. Je hebt weinig dorpjes waarachter je je kunt verschuilen voor de wind. Als ik ga trainen, moet ik iedere keer weer vechten om thuis te komen." In een wedstrijd zit ik soms te janken op de fiets, maar ik rijd door. Er wordt wel eens gezegd: je moet je niet forceren. Maar in de meeste gevallen denk je alleen maar dat je je forceert. Je moet kunnen doorbijten. Met die ge dachte ga ik deze ronde in. Als ik eenmaal die trui heb, zal het voor de anderen erg moeilijk zyn om mij er weer uit te rijden". MANCHESTER (ANP) Sit Mqtt Busby (61), een van de grootste men sen in het Britse voetbal, heeft zijn functie als manager van Manchester United neergelegd. Hij deed dit na afloop van de wedstrijd Manchester City-Manchester United, die door de ploeg van Busby met 43 werd ge wonnen. Twee thuiswedstrijden op vreemd terrein DEN HAAG (ANP) De straf com missie vaa de UEFA (Europese voet balunie) heeft PSV alsnog gestraft voor het „bierbbk-incident" tijdens de Europa Cupwedstrijd PSV-Keal Madrid in Eindhoven, waarbij de fer- se grensrechter Barrett ernstig aan het hoofd werd gewond. Met algemene 'Stemmen heeft de strafcommissie besloten het stadion van PSV uit te sluiten voor twee ach tereenvolgende door de Eindhovena- ren te spelen clubwedstrijden in UEFA-verband. Het organisatiecomité van de UEFA zal te zijner tijd beslissen, waar de twee betreffende wedstrijden zullen moe ten worden De Europese voetbalunie heeft PSV voorts verzocht alle mogelijke maat regelen te treffen, opdat dergelijke incidenten in de toekomst niet meer kunnen plaats hebben. Het bestuur van PSV is gisteren per brief van de strafmaatregelen in kennis gesteld. PSV heeft besloten telegrafisch, con form artikel 16 van het desbetreffen de UEFA-reglement, tegen deze uit- STUTTGART (ANP) De West- duitse voetbalinternational Horst Koppel zal niet voor Feijenoord gaan spelen. Hij heeft zich verbonden aan Vfb Stuttgart, de club waarvoor Koppel voor zijn driejarig dienstver band bij 'de Westduitse landskam pioen Borussia Mönchengladbach, uitkwam. Hiermee is aan een maan denlang durende onzekerheid een einde gekomen. spraak in hoger beroep te gaan. PSV wordt hierbij gesteund door de KNVB. waarvan het bestuur van me ning is. dat PSV aan alle gestelde veiligheidseisen had voldaan. VERRASSING De straf komt als een volkomen verrassing ivoor de Eindhovenaren, daar bij de retumwedstrijd op 28 a- pril in Madrid de Hongaar Sandcor Barcz, de voorzitter van het organisatiecomité voor het Europese bekertoernooi der bekerwinnaars, te genover bestuursleden van PSV had verklaard, dat er-geen strafmaatrege len tegen PSV zouden worden geno men voor het „bierblik-incident", waarvoor de toeschouwer, die het blikje wierp, door de rechter tot twee weken gevangenisstraf is veroordeeld. BRIEF In een brief heeft PSV gemoti veerd. waarom het tegen de uitspraak van de strafcommissie hoger beroep heeft aangetekend. Het bestuur stelt, dat van tevoren alle veiligheidsmaat regelen zijn getroffen, zoals die door de UEFA en de KNVB zijn voorge schreven. Voorts heeft de KNVB in een brief van 20 april (zes dagen na het inci dent) de UEFA laten weten; dat PSV alle vereiste veiligheidsmaatregelen had genomen en dat het stadion be hoort tot een van de veiligste sport complexen van Nederland, dat vol doet aan alle door de bond voorge schreven eisen. Bovendien dat er een verbod van verkoop van dranken in flessen bestond, dat thans zelfs is uitgebreid tot alle dranken. De KNVB acht het bestuur van PSV dan ook niet ver antwoordelijk voor het gebeuren vol gens de normen, zoals deze door de bond ,zijn vastgesteld. ZAANDAM De ontwikkelingen op het loon- en prijsfront, ge paard gaande met de prijsmaatregelen van de overheid, hebben het resultaat van Albert Heijn over 1970 wederom beïnvloed. Met name het onverwachte karakter van de „400 gulden-uitkering" heeft tot een niet voorzienbare druk op de resultaten geleid. Dit schrijft de directie in het jaarverslag. Het exploitatiesaldo na afschrijvin gen bleef beneden de verwachting en is per saldo slechts 3,3 procent hoger dan in het voorgaande boekjaar, na melijk ƒ34,60 (33,49) miljoen. Indien de gevolgen van de „400 gulden-uit kering", die een bedrag van ca. 3,1 miljoen vereisten, buiten beschou wing worden gelaten, zou de stijging ca. 12 procent zijn geweest, zo wordt in het verslag berekend. In procenten van de omzet daalde het netto exploi tatieresultaat van 3,25 procent tot 2,97 procent. ■ff Winst De netto winst steeg in het verslag jaar met 7,5 procent of ƒ1,2 miljoen van ƒ16,16 miljoen tot ƒ17,36 miljoen. Afschrijvingen vergden ƒ21,29 mil joen tegen ƒ20,43 miljoen in 1969 en de cash-flow (winst -f afschrijvingen) per aandeel van ƒ20 wordt in het verslag berekend op 30,47 tegen 28,75 in 1969. In relatie tot de omzet, daalde de netto winst tot 1,49 procent tegen 1,57 procent in het vorige boek jaar. De omzet zelf (excl. PMC) steeg van ƒ1,0 miljard tot ƒ1,2 miljard, een stijging van 12,9 procent. De Premie-van-de-maand-Chib sloot het verslagjaar met een vjerRes af. Het verlies wordt toegeschreven aan dalende omzetten en het feit. dat een deel van de gestegen kosten niet mocht worden doorberekend. ■ff Schrale troost Over het. regeringsbeleid zegt Al- bert Heijn: „Een systeem waarbij de loonkostenstijging, die uitgaat boven de produktiviteitsstijging, niet in het prijspeil tot uitdrukking mag komen, leidt tot uitholling van de winstcapa citeit. Dat de overheid bereid is tot ont heffing, indien de rentabiliteit lager is dan 7 procent, is daarbij een schrale troost Bovendien treffen de prijs maatregelen slechts een deel van het bedrijfsleven." Het aantal supermarts van AH steeg in het verslagjaar van 147 tot 163, het aantal zelfbedieningszaken daalde van 244 tot 222 en het aantal bedieningszaken daalde verder van 4 tot 2, zodat het bedrijf thans in totaal 387 vestigingen heeft. Het beschikba re vloeroppervlak steeg met 13 pro cent tot 139.640 m2. Ook dit keer wordt in het verslag nadrukkelijk gesteld, dat AH blijft streven naar nieuwe vestigingen met ruime parkeergelegenheid, hoewel het verkrijgen van vesti- gingspunten die aan die eis vol doen, nogal wat zorgen baart. ■ff Miro's Er zijn zo blijkt voorts, twee Miro- zelfbedieaingswarenhuizen ui aan bouw (waarvan, zoals gemeld, op 24 maart een werd geopend). De resultaten van het restaurantbe drijf waren ongeveer gelijk aan die van het vorig jaar. De directie hoopt de marges te kunnen vergroten door in meer filialen over te gaan op zelf bediening. ■ff Prognose Albert Heijn zegt in het verslag moeilijk een verantwoorde prognose over 1971 te kunnen geven, omdat de resultaten door te veel onzekere fac toren worden bepaald. Met betrek king tot de omzet, wordt gerekend op een zelfde stijging als in het verslag-, jaar, De resultalenontwikkeling zal af hangen van een groot aantal factoren, zoals de nog steeds geldende calcula- tiebeschibking, de kosten en bijko mende kosten bij de ingebruikneming van het nieuwe hoofdkantoor, de kos ten van het nieuwe distributiecen trum, de aanloop- en andere kosten van de zelfbedieningswarenhuizen en een eventuele verhoging van de ven nootschapsbelasting door de invoering van de „wieheitax". Marges verbeterden in eerste kwartaal DEN HAAG De Koninklij ke/Shell Groep is 1971 niet slecht begonnen. De maatschappijen van de Groep behaalden nl., na af trek van aanvullende afschrijvin gen, een nettoresultaat van 106,9 miljoen, tegen 92,7 miljoen in het overeenkomstige kwartaal van 1970. Een en ander komt neer op een stijging met 15,4 procent. De in het eerste kwartaal buiten Noord-Amerika verkochte hoeveelhe den ruwe olie en olieprodukten wa ren 5.7 pet. hoger dan in de overeen komstige periode van 1970. Het hoge re nettoresultaat is voornamelijk te danken aan het feit dat de marges een verbetering te zien gaven ten op zichte van het zeer lage niveau van begin 1970. Prijsstijgingen in de meeste afzet gebieden boden compensatie voor de AMSTERDAM Het parti culiere geldverkeer is door de Europese valutacrisis aan ban den gelegd. Hoewel de situatie van bank tot bank verschilt, moeten particulieren die buiten lands geld willen kopen of ver kopen er rekening mee houden dat er maar een beperkte moge lijkheid tot handel is tegen koer sen die nogal sterk uiteen kun nen lopen. De PTT heeft met ingang van don derdag het buitenlands postwisselver keer tot nader order stopgezet. De maatregel houdt verband, zo werd meegedeeld, met de opschorting van het valutaverkeer en het als gevolg daarvan ontbreken van wisselkoer sen. Bij de grote banken was de situatie wat betreft het buitenlands geldver- Zwart WitHuizenVoornaNEO, SSCWit Zwart, WHS Excelsior M, Jodan BoysHoogvliet, MVVGroot Ammers, De Lier—Semper AltiusRijsoord—RVVH, CSVD—ASWH, SVOW— Hazersw. BoysDuinoordHoekse Boys. Morgen voor de vierde keer Zwart Wit—-Huizen binnen één jaar tijds. De serie begon vorig jaar 11 juli met de hekerfinale, door Zwart Wit met 10 gewonnen. Daarna volgden de wedstrijden om de landstitel, 20 en 27 maart. Andermaal winst voor de Rotter dammers, respectievelijk met 31 en 21. Nu staat morgen een reis naar Lon den op het spel, de beloning voor het winnen van de nacompetitie Alzo een op drie fronten strijdend Zwart Wit: amateurtitel, nacompetitie en KNVB- beker Een zware belasting voor het team van trainer Wim v.d. Gijp, dat overigens al sinds 12 september vorig jaar niet meer heeft verloren. Adri Wander, de betrouwbare cen trale verdediger, tilt niet zo zwaar aan een eventuele nederlaag .„Huizen zal ons na drie nederlagen wel willen pakken. En als ze het winnen, is dat wel verdiend. Welnu, dan gaan zij naar Londen. Maar liever gaan wij natuurlijk". „Het is anders jammer dat Helle man en Moerkerken er niet bij zijn. We zijn het hele jaar met dezelfde elf spelers uitgekomen, terwijl we nu vooral de ervaring van Helleman zul len missen" Zwart Wit gaat echter het veld in om te winnen. Wander: „Het is niet zo, dat, nu we eenmaal kampioen zijn, er geen interesse meer is. Het is wel een zware belasting, vooral de laatste maanden. Eerst de belangrijke competitiewedstrijden tegen Heer- jansdam, Kozakken Bovs en Noord- wijk, daarna twee keer Huizen en ten slotte o.a, DOVO en WHC voor de nacompetitie. Elke wedstrijd was enorm belangrijk en zolang het goed gaat, hoef je niet te klagen. Boven dien is er een geweldig trainingsbe- zoek, zodat de sfeer uitstekend is". Overigens trekt Zwart Wit zich morgen, voor de wedstrijd in Kat wijk, terug om met het elftal eerst de Engelse cup-final te bekijken. Daarna gaat men naar het Quick Boys-ter rein. ZWART WIT: d: Reitsma. a: De Winter, A. en C. Wander en Mout- haan, m: v.d. Sande, viergever en Ter Mors, v: Hak, Steur en Tuunter Op het bekerfront eveneens inte ressante wedstrijden nu de derde ronde wordt afgewerkt. Veel belang stelling zal de plaatselijke strijd SSC - Wit Zwart geven. Verder is het gro te aantal derde en vierde klassers op vallend. Kampioen Voorne treedt op eigen veld tegen NEO aan en is be paald niet kansloos, terwijl vierde klassers De Lier en Semper Altius elkaar bestrijden. Ten slotte trekt Groot Ammers naar het favoriete MVV, terwijl Hoogvliet in feite kansloos is bij het Goudse Jodan Boys. Excelsior M maakt de verre reis naar Tholen, waar men in WHS, dat eerder al Ko zakken Boys, Meeuwen en Smerdiek uitgschakelde, een lastige tegenstan der zal treffen. Voor de competitie staan nog twee belangwekkende ont moetingen op het programma. SVOW en Hazerswoudse Boys gaan in Lei derdorp uitmaken wie naar de afde ling leiden terugkeert. Zeker na het knappe spel bij Quick Boys lijkt de ploeg uit Hazerswoude favoriet voor handhaving. Duinoord kan zich in 4B veilig stellen wanneer' van Hoekse Boys wordt gewonnen, de daar nood zakelijk geworden herkamp telt in TAW de derde ploeg. In de nacompetitie is Rijsoord- TVVH een bijna plaatselijke ontmoe ting. waarin Rijsoord zijn eerste plaats moet verdedigen. CSVD en ASWH bestrijden elkaar om nog aan sluiting te verkrijgen. keer donderdag zeer onregelmatig en verschillend. Een woordvoerder van de Algemene Bank Nederland zei, dat aan alle kantoren is opgedragen be perkt te handelen in buitenlandse va luta. Tot ƒ500 kan vrij worden verhan deld met dien verstande, dat de koers voor Duitse marken per 100 stuks ƒ105 bedraagt. Voor de dollar'wordt nog maar ƒ3,45 gegeven en voor het pond 8,30. MARGES Bij de Amro Bank paste men een andere werkwijze toe. „We bekijken de situatie van klant tot klant op nieuw en houden bij de koersvorming marges aan waarbij de dollar tussen 3,45 en 3,55 fluctueert. Maar na tuurlijk worden toeristen zoveel mo gelijk geholpen". ROTTERDAM R. S. Stokvis (handelsonderneming) zal de stijging van de loonkosten alleen bij kunnen houden door een versnelde groei, zo is tijdens de jaarvergadering meege deeld. Over de resultaten van dit jaar valt nog niets met zekerheid te zeggen. Wel waren de uitkomsten van de moedermaatschappij over het eer ste kwartaal beter dan over die pe riode in 1970. Van de deelnemingen zijn de resultaten nog niet bekend. De arbeidskosten zijn bij Stokvis tweederde van de totale kosten. Dit betekent, aldus de directie, dat een rigoureuze loonstijging tot ernstige gevolgen kan leiden. Reorganisatie en efficiencyverbetering kunnen pu geen aanmerkelijke besparingen, meer op leveren. ADRI WANDER kostenstijgingen veroorzaakt door de hogere belastingen en royalties die gedurende het eerste kwartaal in de belangrijkste produktielanden ver schuldigd waren. De chartertarieven voor'tankers hoewel aanzienlijk hoger dan in de overeenkomstige pe riode van 1970 waren lager dan in de tweede helft van dat jaar. Kostendruk blijft In april werd met de Nigeriaanse regering overeenstemming bereikt, terwijl regelingen met betrekking tot ruwe olie uit het oostelijk Middel landse - zeegebied op korte termijn kunnen worden tegemoet gezien. De gevolgen hiervan zullen zich in de loop van dit jaar volledig doen gevoe len. waardoor de druk op de kosten zal blijven voortduren. De opbrengsten van verkopen be droegen in jan./mrt. 183,6,6 miljoen, tegen £1.550,2 miljoen een jaar tevo ren. Omzetbelastingen, accijnzen e.d. vergden een bedrag van £534,9 (v.j. 486,8) miljoen De kosten uit hoofde van aankopen van olie, chemische produkten en me talen, ine. aankopen van verbonden maatschappijen waren in het eerste kwartaal £393,3 (316,9) miljoen. Be- drijfs-, verkoop- en algemene kosten stegen tot 566.5 (465,9) miljoen. Kapitaaluitgaven De kapitaaluitgaven van de Groep bedroegen in het eerste kwartaal 132.1 (121, miljoen. Kasmiddelen en kortlopende leningen waren per 31 maart jj. 604,7 (633,4) miljoen en le ningen op lange termijn £766,2 (667.0) miljoen. De bruto ruwe olie-produktie steeg in het eerste kwartaal met 11,1 pet tot 4.557 000 (4.101.000) barrels per dag (afhankelijk van het soortelijk ge wicht der ruwe olie komt één barrel per dag overeen met 50 tot 55 ton per jaar). De verwerkte hoeveelheid ruwe olie bereidde zich met 1,9 pet uit en kwam op 5.113.000 (5.017.000) barrels per dag De verkochte hoeveelheid ruwe olie en olieprodukten nam toe tot 6.508.000 (6.301.000) barrels per dag, hetgeen neerkomt op een verbe tering van 3,3 pet. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Georg Kessler zal ook volgend seizoen Sparta als coach dienen. Kessler, die na afloop van het zinderende bekergevechb tussen zijn elftal en Ajax geen enkele medede ling over deze zaak wenste te doen. blijkt echter zijn spelers al enkele uren eerder op de hoogte te hebben gebracht. Tijdens een slotbespreking na het trainingskamp in Roekan je gaf Kess ler zijn selectie ongetwijfeld een ex tra stimulans door mee te delen dat hij bij de Rotterdammers in functie blijft Volgens geruchten zou Kessler met ingang van het nieuwe seizoen naar Anderlecht over hebben willen gaan. Over de definitieve datum van de replay van de bekerfinale is enige onzekerheid ontstaan Op de geplande datum (19 mei) wordt in Athene de finale om de Europa Cup voor beker winnaars gespeeld. Een duel dat de NOS rechtstreeks op de televisie zou willen brengen. De KNVB overweegt daarom de tweede confrontatie 'ussen Sparta en Ajax een dag, tot Hemel- vaartsdag, uit te stellen. ROME (ANP) Tom Okker heeft tijdens het tennistoernooi om de in ternationale kampioenschappen van Italië, dat in Rome wordt gehouden, zijn partij voor de derde ronde he ren-enkelspel tegen de Joegoslaaf Zeljko Franulovic met 5—7, 64, 6— gewonnen Een verrassing was de uitschakeling van de Australiër Tony Roche door de Tsjech Jan Kodes: 46, 75, 67. In het dubbelspel was Tom Okker minder gelukkig. Met zijn partner Marty Riessen (VS) leed hij in de tweede ronde een ver rassende nederlaag tegen de Italianen Bartoni en Toci: 3—6 4—6.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 19