Bonden overwegen zwaardere acties Ongewenste zwangerschap is vaak gevolg van sexuele onwetendheid Praags theater smag niet komen Proces-verbaal voor 300 prijsovertreclers die moet worden geaccepteerd laar weinig vrouwen hebben achteraf spijt van abortus VdA en KVP kregen elk 3 restzetels Louis de Bree (87) overleden Theater Instituut gedupeerd Spectaculaire bouwstaking in de maak? Natuurgebieden prooi van vuur DONDERDAG 6 MEI 1971 fan een onzer verslaggeefsters ZEIST Onwetendheid op ixueel gebied (ontstaan door ien of zeer geringe voorlichting >or de ouders), in combinatie et een algemene negatieve Hiding ten opzichte van de ixualiteit (het gevolg van die ïwetendheid en van het sexuele ivoedingsklimaat thuis) zijn de Zangrijkste oorzaken van het •ote aantal ongewenste zwan- jrsohappen in Nederland. Dit is een conclusie uit het ipport „Abortus provocatus", in onderzoek (naar de ervarin- in en gevoelens van 42 vrou- en die in 1969 in Nederland ge- jorteerd werden) van het Ne- jrlands Instituut voor Sociaal exuologisch Onderzoek (NIS- 0) in Zeist. DEN HAAG De PvdA en de VP hebben bij de vorige week censdag gehouden verkiezingen elk ie restzetels gekregen. De VVD, de JiP, de CHU, D'66, CPN en DS'70 egen elk één restzetel. Op grond n de verkiezingsuitslag konden 138 tels rechtstreeks toebedeeld wor- n. Het Centraal Stembureau stelde stereo vast dat woensdag 6.318.152 smmen uitgebracht zijn. De kiesde- r was daar door dat aantal gedeeld or 150: 42.121.V7s. Bij het vaststellen van de gekoze- ii, moest het centraal stembureau kele malen loten. Bij de KVP wer- n, behalve de eerder genoemden, t kamerlid benoemd P. G. J. Zelis- te Oss, W. R. V. Dusarduijn te oes en w. G. Bremer te Kerkrade. ft zittende kamerlid B. J. M. Herm- i uit Emmen, viel door de lotingen lij de PvdA werden door loting cozen verklaard: A. J. Voortman te igeningen. W. Meijer te Hengelo, .T. Pronk te Krimpen aan de Lek, H. A. M. van Lier te Den Haag, D. Dol- n te Den Haag, J. Schaefer te Am- rdam, P. Dankert te Zaandam, P. Stoffelen te Ouderkerk aan de istel, H. J. Roethof te Voorburg, J. Vellenga te Leiden, D. A. Th. van ijen t^ Huissen, mevrouw R. M. as-Berger te Leek, A. T. ter Beek Coevorden, J. Knot te Heerlen en J. Prins te Goes. De PvdA heeft egedeeld, dat de heer Prins alsnog >r zijn benoeming zal bedanken, ardoor de heer J. W. Spinks uit en gekozen verklaard kan worden. Andere conclusies uit het onder zoek: het gébruik van anti-conceptio- nele middelen in ons land kan beslist niet optimaal genoemd worden; in veel gevallen wordt er „soms" of „zelden" anti-conceptie toegepast; weinig vrouwen gebruiken betrouw bare middelen, zoals de pil, ring of spiraaltje; een aantal vrouwen heeft het altijd aan de man overgelaten maatregelen te nemen die zwanger schap moeten tegengaan, omdat sexu- aliteit „een mannelijke aangelegen heid is". Twee sociaal-psychologen van het NISSO, Ineke Fabery de Jonge en Hanneke Vegter Frankhuisen hebben 42 vrouwen een half jaar tot een jaar, nadat zij geaborteerd werden, ge vraagd naar hun beleving van die abortus, de reden waarom ze tot Van een verslaggever AMSTERDAM De acteur Louis de Bree, pseudoniem voor Luis Chris- tiaan Davids, is op 87-jarige leeftijd in het bejaardencentrum Sinai in Amersfoort overleden. Louis de Bree |was Amsterdammer van geboorte. Hij werd voor de oorlog bekend als ko miek, zowel in toneelstukken als in operettes. Na 1945 trad hij toe tot de hoorspelkern van de toenmalige Ne derlandse Radio Unie. Maar door ziekte en ouderdom kon hij al vele jaren niet meer optreden. Hij debu teerde bij Van Ollefen in het Amster damse Paleis voor volksvlijt. In 1916 maakte hij deel uit van het operette gezelschap van Nap de La Mar. Van 1921 tot 1927 was hij theaterdirecteur, van '30 - '33 artistiek leider van het Centraal toneel van het gemeente lijk theaterbedrijf. Ook trad hij op in Nederlandse speelfilms. abortus besloten hadden en de oor zaken, die volgens hen geleid hadden tot de ongewenste zwangerschap. Voor de i meeste der 42 vrouwen was het hun eerste abortus, de onder zoeksters haddèn de indruk dat de hogere beroepen oververtegenwoor digd waren (in vergelijking met de doorsnee Nederlandse 'beroepsbevol king); een aantal vrouwen werkte he le dagen, sommigen hadden een half time baan en anderen waren huis vrouw of studeerden, veel vrouwen waren niet religieus, maar er zaten in de groep ook vrouwen die actief godsdienstig waren. Voor het meren deel van de vrouwen kwam de eerste coïtus onverwacht (ook een reden dat anticonceptie vaak niet werd toege past). De meest genoemde redenen, waar om men tot deze eerste geslachtsge meenschap kwam, waren „nieuwsgie righeid" en „het hoort er nu eenmaal bij." ttïet grootste deel van de vrou wen voelde zich na deze eerste erva ring teleurgesteld, beroerd of bang. In bijna de helft van de gevallen is door 'de ivrouwen tijdens 'de eerste coïtus niets gedaan om zwangerschap te voorkomen. De andere helft ge bruikte onbetrouwbare methoden. Slechts in 14 procent van de gevallen werd een voorbehoedmiddel gebruikt. Een belangrijke reden, waarom veel vrouwen geen voorbehoedmiddel gebruikten, was „sex is een mannen zaak en hij moet er maar voor zor gen." (15 procent) ivond dat i abortus iets Was, "dat ten strengste afgekeurd moest worden, 12 procent dacht, dat a'bortug ten strengste verboden was bij de wet en dat ze ervoor in de gevangenis konden komen en voor een-derde van de groep was abortus een onbekend iets. Hoe de vrouwen reageerden, toen ze zich tenslotte toch lieten aborte ren: 'de eerste gevoelens, die de vrouw na de ingreep had (toen ze weer op straat stond) waren meestal emotioneel en lichamelijk; de helft van de groep voelde zich opgelucht, soms met gevoelens van pijn en mis selijkheid. Veel vrouwen vertoonden geen 'ernstige lichamelijke reacties, zij waren niet ziek en gingen de vol gende dag weer gewoon aan het werk. Slechts bij 20 procent was de lichamelijke reactie heviger. Zij wa ren enige tijd ziek. Ook de psychische reactie bleek, volgens de onderzoeksters mee te vallen, voorzover was na 'te gaan. Heel weinig vrouwen (10 procent) hadden achteraf gevoelens van spijt of schuld gehad. Driekwart van de groep zou, als ze weer in dezelfde si tuatie kwam, dezelfde oplossing kie zen. Scène uit „Iwanow"een van de twee stukken die het Tsje chische „Theater achter de Poort" hier zou komen spelen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Neder lands Centrum van het Interna tionaal Theater Instituut in Den Haag is gedwongen de toernee af te gelasten van het theater Achter De Poort uit Praag, dat in Amsterdam, Den Haag, Rot terdam en Nijmegen vijf voor stellingen zou geven. Volgens directeur Max Wagener van het Internationaal Theater Instituut heeft het Tsjechoslowaakse Staatsimpresariaat Pragokon- cert hen laten weten, dat het ge zelschap geen toestemming krijgt hier op te treden. Ook de toer- nees door Engeland en Frankrijk moesten worden geannuleerd. Max Wagener is zeer verbolgen over dit besluit, temeer daar reeds honderden kaarten voor de toneelop voeringen zijn verkocht. Het gezel schap staat als een der beste van de wereld bekend. Hij vindt het zeer merkwaardig dat het Staatsimpresa- Negatief Van de 42 vrouwen van dit onder zoek, die een abortus achter de rug hadden, reageerde twee-derde direct negatief op haar zwangerschap. An deren ervoeren de ,zwangèrschap eerst positief, maar zijn er later alle maal bezwaren van gaan zien. Niet voor elke vrouw van de groep was het besluit om tot abortus te komen dus gemakkelijk: een aantal vrouwen Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Economische Controle Dienst heeft het afgelo pen kwartaal 300 processen-ver baal opgemaakt wegens het niet of onvoldoende doorgeven in de prijs van de btw-verlaging. Dit heeft minister mr. R. Nelissen van economische zaken aan de Tweede Kamer medegedeeld. De minister merkt op dat bij de controle bijzonder aandacht is ge schonken aan die artikelen en diensten, waarvoor het btw-tarief per 1 januari werd verlaagd van 12 naar 4 procent. Maar uit het feit, dat in vele gevallen de prijsverla ging minder dan 8 procent bedroeg mag, aldus de minister, niet zonder meer de slotsom worden getrokken dat in strijd met de prijzenbeschik- king is gehandeld. Veelal stond tegenover de in vloed van de btw-verlaging, het ef fect van de stijging van doorbere- kenbare kosten dan wel van ont heffing van de prijzenbeschikking wegens onvoldoende rentabiliteit met name in de horeca. ONTHEFFING Sinds begin november 1970 zijn 1461 verzoeken om ontheffing van de prijzenbeschikking ingediend, wat een verdubbeling betekent sinds de laatste opgave aan de Kamer van 4 februari dit jaar. Het aantal verzoe ken dat integraal wordt afgewezen is volgens de minister zeer gering omdat die in het algemeen beperkt blijven tot gegronde verzoeken of, wat veelvuldig voorkomt, in overleg met het departement worden gewij zigd en zo alsnog kunnen worden in gewilligd. De ontheffingen van de prijzenbe schikking in een aantal sectoren en aan individuele ondernemingen (om rentabiliteitsmoeilijkheden te voor komen), de verhoging van de overi ge btw-tarieven de kosten van de 400 ineens en de stijging van de importprijzen zijn volgens de minis ter de belangrijkste oorzaken dat hest prijsindexcijfer in maart 3,2 pro cent hoger lag dan in december vo rig jaar. De invloed van de btw-ta- riefswijzigingen daarop wordt bere kend op 0.4 pet. Vergeleken met het prijsindexcij fer van het eerste kwartaal van vo rig jaar lag het prijsindexcijfer in de eerste drie maanden van dit jaar gemiddeld 6.6 procent hoger. Van onze soc.-economische redactie IJTRECHT De drie bouwbonden van het NW, NKV en CNV zullen zich beraden over het effect van de prikstakingen en model acties in dé bouw. Nagegaan zal worden op welke „mogeljjk spec taculaire wijze" in de komende week uitbreiding aan de acties kan worden gegeven, ten einde meer druk op de werkgevers uit te oefenen. Dit hebben de heren A. Buys, voor zitter van de bouwbond-NW, en L. Brouwer, voorzitter van de katholieke bouwbond St Joseph gisteren aan het einde van de vierde actiedag in de bouw medegedeeld. Het overleg samen met de 12 leiders van de regionale actiecentra zal zaterdag in De Meern plaats hebben. TEVREDEN De stakingsleiding toont zich te vreden over het aantal acties, met name over de steun die zij daarbij krijgt van de wegenbouwers. Het aantal stakers zou dagelijks variëren van twee tot vijfduizend bouwvak kers. De prikstakingen en de model acties hebben zich ook gisteren weer uitgebreid. Inmiddels is op het landelijke actie centrum in Utrecht ook een solidari- teitstelegram van de Internationale federatie van christelijke werk nemers in de bouw- en houtnijver heid binnengekomen. WONINGBOUW Nadrukkelijk hebben de bouwbon den gisteren verklaard dat de wo ningbouw en met name de sociale woningbouw zoveel mogelijk buiten de acties wordt gehouden. De bonden geven toe, dat zij daarin niet altijd slagen. De heer L. Brouwer, voorzitter van St. Joseph, verklaarde desge vraagd, dat de bonden ondanks hun pogingen de woningbouw zoveel mogelijk buiten schot te houden toch begrip hebben voor de bouwvakkers, die ook in deze sector hun soli dariteit willen tonen. „Vooral wanneer dat gebeurt in de luxe-bouw bijvoorbeeld van villa's en dure bungalows hebben wjj daar weinig bezwaar tegen", aldus de heer Brouwer. VAKMENSEN „Onze strijd voor een goede CAO is ook in het belang van de woning bouw, want als we in de toekomst kundige en vakbekwame bouwvak kers willen hebben, dan zullen we voor een goede CAO moeten zorgen. Ten slotte zijn er de laatste jaren niet minder dan 16.000 bouwvakkers vertrokken en ik heb niet de indruk dat deze groep in alle gevallen door goede vakmensen is vervangen. Acties in de woningbouw zijn daarom niet helemaal te vermijden", aldus de heer Brouwer. De heer J. Hazes, voorzitter van de christelijke bouwbond, voegt hieraan toe, dat ook hij rekening wenst te houden met bouwvakkers, die soms bij gebrek aan utiliteitsprojecten toch actie wensen te voeren. STAKING Inmiddels heeft ook in Utrecht het actiecomité Arbeidersmacht acti viteiten ontplooid. In pamfletten handschoenen, ccn persoonlijk geschenk i roept dit comité op tot een algemene staking. Op sommige bouwplaatsen werden de verspreiders van deze volgens de bonden communistische organisatie hardhandig door bouw vakkers van de bouwplaats ver wijderd. Volgens een woordvoerder van de bonden dreigt er geen gevaar dat deze of andere meer extreme groe peringen het initiatief zullen over nemen. „Onze mensen volgen de aanwijzingen van de bonden correct", zo werd medegedeeld. Uit het gehele land komen mel dingen van nieuwe stakingsactivi teiten. In de agglomeraties Rotterdam en Den Haag wordt door ongeveer 1000 bouwvakkers op ongeveer 20 bouw plaatsen gestaakt. HALF JAAR In Tilburg lag het werk enkele uren stil als gevolg van een demonstratie ve bijeenkomst op de Westermarkt. Hoofdbestuurder Schellekens van de katholieke bond van werknemers in de bouw verklaarde op deze bijeen komst dat de bouwstaking maandag aanzienlijk zal worden uitgebreid. Indien nodig zou de gehele bouw een half jaar plat gaan. De categorale vakvereniging Het Zwarte korps meldde als nieuw sta kingsobject de wegwerkzaamheden tussen Weert en Eindhoven en de werkzaamheden aan rijksweg vier (Den HaagAmsterdam). Ook de we genbouw rond Tilburg en Utrecht ligt nog stil. Ook de ongeveer 1000 werknemers in het grintbaggerbedrijf, een voor de bouwnijverheid uiterst belangrijke bedrijfstak, dreigen met acties als op 10 mei geen volledige overeenstem ming wordt bereikt over. hun nieuwe CAO. riaat op zijn verzoek niet direct com mentaar wilde geven. Dit is hem wel toegezegd. Achtergrond van de zaak is volgens hem het ontslag van regisseur Oto- mar Krejca, tegen wie in Tsjecho- Slowakije ernstige protesten zouden zijn aangetekend. „Ik heb het gevoel dat de acteurs en actrices in een iso lement zijn geraakt, omdat zij het in hun vak gewoon goed doen. Daar heeft men waarschijnlijk een eind aan willen maken", zo onderstreept Wagener. Protest Prominenten van het toneel hebben inmiddels tegen Krejca's ontslag ge protesteerd, onder wie Sir Laurens Olivier en de toneelschrijver Arnold Wesker. De heer Wagener heeft er geen idee van of er verband bestaat met de afgelasting van de toernee van de Russische poppenspeler Sergei Obraszow die vorige week naar ons land zou komen. Obraszow had van Rusland geen toestemming gekregen. Aanvankelijk had men de toernee van het Theater Achter de Poort on der willen brengen in een programma van het Holland Festival, Om financiële redenen kon dit niet meer, met het uiteindelijke gevolg dat de gemeenten Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Nijmegen een totale garantie-subgidie van veertigduizend gulden aan het Internationaal Thea ter Instituut toezegden. Max Wagener hoopt dat de financiële strop meevalt; per slot van rekening is voor de-Tsje chen al heel wat reclame gemaakt en zijn er zalen besproken. „Ik wens het gezelschap toch een lang bestaan toe", zegt Wagener geëmotioneerd. Vervanging Het ligt in de bedoeling dat in de Stadsschouwburg te Amsterdam, waar het gezelschap op 8 mei Loren- zaccio van Alfred de Musset zou brengen, de Nederlandse Comedie inspringt. Voor de schouwburg te Rotterdam waar Tsjcchow's Iwanow zou worden opgevoerd (9 mei) moet nog een oplossing worden gevonden. Wellicht zal de Haagse Comedie op 12 en 13 mei in de Koninklijke Schouw burg het Praagse Theater vervangen. In Nijmegen zal op 10 mei waar schijnlijk de Toneelgroep Theater spelen. Twee jaar geleden was het Theater Achter de (Poort ook in ons land met memorabele voorstellingen van Tsje- chow's „De Drie Zusters" en „Mas kers uit Oostende" van Michel de Ghelderode en „Kat op de rails" van de Poolse auteur Josef Topoi. ROERMOND Grote stukken na tuurgebied zijn gisteren weer een prooi van de vlammen geworden. Gisteravond woedde net over de grens bij Roermond, op Duits grond gebied een zeer grote bosbrand, die bij het ter perse gaan van deze editie nog steeds niet was bedwongen. Naar schatting van deskundigen waren gisteravond laat al meer dan honderd ha bos en heide verloren gegaan. Het vuur kroop naar de Ne derlandse grens toe. In de duinen bij Monster heeft gisteren eveneens een brand gewoed. Vermoedelijk hebben twee spelende jongens hier een vuurtje gestookt. Ongeveer vijf ha duingebied werden verwoest. Langs de weg Giethoorn-Dwars- gracht ging gistermiddag tien ha cul tuurgebied met veel riet verloren. Een aantal bedreigde woningen kon op het nippertje gespaard worden. Ook in het bosgebied bij Nunspeet heeft weer een brand gewoed, die met veel rookontwikkeling gepaard ging. Het vuur kon hier betrekkelijk snel bedwongen wojden. TT fl- P *1 doormuutraat 294 - wtterdun IlOIllOIllie aiWllKlllff vencstraat 3 - den haag. J In Frankrjjk is een revolutio naire manier van documentatie uitgevonden: het microkaart systeem. Alle soorten documen ten, boeken en kranten kunnen in hun geheel in zeer klein for maat worden opgeborgen en weer snel te voorschijn ge haald. Via een draagbaar lees- aPparaat kunnen de micro- kaarten geprojecteerd worden tot het oorspronkelijke formaat, Om een idee te geven hoe praktisch het is: De jongedame op de foto houdt in haar lin kerhand 900 gram microkaar- ten, diie hetzelfde bevatten als de 250 kilogram wegende boe ken rechts van haar. Er hing een vreemde stemming in I de straten, toen ik op de avond van de vierde mei naar huis wandelde. Zoiets begint heel langzaam. Je komt wat meer mensen tegen dan gewoonlijk.... dan selecteer je., een wat ouder echtpaar, iemand die zijn hondje uitlaat... heel gewoon.... maar steeds weer kleine groepjes jonge ren, de meesten in druk gesprek. Je noteert hun uiterlijk. Geen das jes-volkje, meer schapenvesten en de meisjes in theatrale lange jurken of hipkort. Er hangt nog een enkele vlag halfstok. Die met zonsondergang in halen was te veel gevraagd, nu men al de moeite van het uitsteken op het eind van de kantoortijd had ge daan- Om acht uur had ik gezien hoe geen auto stopte, geen mens stil stond. Het herdenken blijkt beperkt te zijn tot hen die de herinnering aan de meidagen en de vijf jaar bezetting dieper dragen. Het was allemaal wat triest, liep ik me te bedenken. Dicht bij mijn huis drong het nog meer tot me door, dat er iets aan de hand moest zijn. Een ongeluk misschien, waaro ver men in groepjes stond na te pra ten? Eindelijk voor de deur zag ik daar een jongen geleund staan. Een opgeschoten slungel met wilde haar dos en de duidelijke behoefte aan een bad. Hij stond daar zo ontred derd, hulpeloos en geladen, dat ik er niet toe kon komen de sleutel zo maar in het slot te steken en achter de veilige huismuren te verdwijnen. Rebel „Wat i s er hier aan de hand?" vroeg ik. Hij keek me wantrouwend aan, maar barstte toen los: „rotzooi, altijd weer rotzooi...." Meevarend in zijn schuitje informeerde ik wat voor „rotzooi?" Hij vertelde van hun alternatieve dodenerdenking. „Ze kreperen daar in Vietnam net zo hard als die mensen hier gedaan hebben. Maar wij barsten nu van het autoblik en de patat. Schijnhei lig hoor, een uurtje herdenken en dan hupsakee verer. Kiften over de regering en Paul Vlaanderen op de televisie.... weet u dat wel?" Ik wist het niet helemaal en zag het ver band nog niet in mijn onschuld. „Nou en?", moedigde ik aan. „Wij willen het anders. Denken aan die mensen ginds, we zijn naar de Amerikaanse ambassade ge weest, spandoeken mee en zo. Grote optocht. Terug naar het vredespa leis.... en toen begon het... moesten zo nodig het verkeer ophouden... agentje pesten.... en die pestten te rug.... met paarden over het trot toir... en die rot lui van de kranten maar plaatjes schieten..." „Maar waarom sta je nou hier?" begreep ik nog steeds niet. Hij haal de mokkig de schouders op. ,3en weggelopen, een paar straten ver, maar je wilt toch weten hoe het gaat... nou is het allemaal voorbij- ik weet niet ik wou.... ach gewoon. kijken- denken... waarom het weer misgelopen is..." Misgelopen is.." Ach, toen begreep ik het wel. Hij moest zijn zielewonden likken, de ongeschoolde rebel, die de storm niet kon trotseren. Hij heeft een kop kof fie bij me gedronken en wandelde daarna fluitend weg. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG Het verschijnsel homofilie is een afwijking die men moet accepteren. Dit zegt een ruime meerderheid van de ARJOS-leden in een enquête die het hoofdbestuur van de AR-jon- geren onder een aantal leden heeft gehouden- Het merendeel van de ARJOS-le den, zo blijkt voorts uit de enquête, is het eens met de uitspraken die de ARP heeft gedaan over zedelijkheids vraagstukken zoals abortMS provoca tus, pornografie, drugs en homofilie. Wel willen de jongeren soms wat verder gaan dan de leiding, met name de jongeren tussen de 16 en 20 jaar en de studenten onder de ARJOS-le den. De pornografie: 35 procent wil de pornografie volledig vrijlaten, nog geen 15 procent wil een volledig ver bod". De overblijvende helft veroor deelt alleen de zogenaamde "harde" pornografie Een vreemde uitslag kwam uit de groep 25- tot 30 jarigen, waar zowel het hoogste percentage voor volledig vrijlaten werd gevon den (44 4) als het hoogste percentage voor een volledig verbod (27.8). Drug» Op de vraag:'"„Hoe sta je tegenover drugs" kwam als uitslag dat 51.2 pro cent van- de Arjossers pertinent af wijzend staat tegenover het gebruik van verdovende middelen. Onder dit percentage bleven de categorieën le den uit de stad (48 procent), jongens (49.3 procent). 16- tot 20-jarigen (45.4 procent) en vooral de studerenden (31.3 procent). Van deze laatste groep heeft 21.9 procent geen enkel bezwaar tegen het gebruik van welke drugs dan ook. De grootste tegenstanders van het gebruik van verdovende mid delen zijn de meisjes: 66.7 procent. Over de houding ten opzichte van de homofilie levert de enquête het volgende op: 47.1 procent van de groep 26- tot 30-jarigen aanvaardt de homofilie als gelijkwaardig, tegen 30.6 procent van ólle geënquêteerden, en 61.2 procent van de ondervraagden (80 procent van de meisjes) meent dat het verschijnsel homofilie een afwij king is die men moet accepteren. Tenslote ten vradg over de abortus provocatus: 73 4 procent van de meis jes vindt abortus alleen toelaatbaar bij ernstige psychische en/of sociale problemen. (Het algemene percentage is hier 58.8). De meisjes vinden ook het minst vaak (13.3 procent tegen bij voorbeeld 27.3 procent van de stude renden) dat zwangerschapsbeëindi ging toelaatbaar moet zijn als de vrouw dit wenst. Opmerkelijk is vol gens het ARJOS-bestuur dat niemand in alle gevallen afwijzend staat ten opzichte van abortus. Dat is in de ARP wel anders, volgens het be stuur van de ARJOS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7