SPARTA DWINGT „REPLAY" AF: 2-2 .Boekenhoek Panathinaikos uit de Griekse beker Ajax moet tot tweemaal toe een achterstand goedmaken ïaarlem en DO „rond" met fusie '3 Negen Australiërs in Rome ..gewipt" Militaire elftal klopte Arnemuiden Spelers Blokkeer ontvreden over Hongaarse trainer Ajax-Sparta op 19 mei in Amsterdam? Sportflitsen PEC speelde gelijk tegen Joegoslavië Voorsprong van 2-0 verspeeld „Vuelta" beheerst door gesloten overwegen VPRO-tv-ploeg naar China Mobiel': luchtige nieuweling bij Avro- radio Tv-documentaire over conflict OONDERDAG 6 MEI 1971 j ROTTERDAM De finalestrijd om de Nederlandse voetbalbeker tussen Sparta en Ajax is gis- javond na 120 minuten slopend en sensationeel voetbal in remise (22) geëindigd. Het bekerduel zal I opnieuw worden gespeeld. Zoals ook twee jaar geleden gebeurde toen Feijenoord en PSV elkaar de eerste confrontatie volmaakt in evenwicht hielden. SpartaAjax groeide voor een uitverkocht idion Feüenoord uit tot een hoogstaand, spannend en sensationeel bekergevecht. Vooral Sparta be side na de teleurstellingen tegen Feijenoord en Go Ahead een grote overwinning op zichzelf. De [ssler-brigade bood Ajax, dat tweemaal een achterstand moest wegwerken, heldhaftig tegenstand. De «ede wedstrijd tussen beide ploegen zal woensdag 19 mei in het Olympisch Stadion worden gespeeld, fcx handhaaft hierdoor voorlopig het twee-wedstrijden-in-een-week ritme, want komende woensdag iat in hetzelfde stadion de uitgestelde competitiewedstrijd tegen NAC op het programma. foor de derde keer dit seizoen zijn -ta en Ajax dus niet tot een be ring gekomen. Want ook in de competitieduels bleef de stand Evenwicht: in Amsterdam werd het waarna Ajax kort voor het ver- n. Schotland voor de bekerwed" fjd tegen Celtic op Spangen dui- |jk genoegen nam met een 0-0 iresultaat. eravond hebben de Amsterdam- op bewonderenswaardige wijze aard op volle winst gespeeld. Dat aar, temidden van alle sensaties, in geslaagd zijn, was een regel- jit complement voor de zwoegende anenhorde. De Rotterdammers en onder de steeds groter wor- druk die Ajax op het doel van liitblinkende Doesburg uitoefende, bekwaam stand. Het voor Ajax flossende' schot bleef na dekrach- jlopende toegift (het half uur ver- ng) dan ook uit. Uit een van de zame tegenaanvallen forceerde in de trillerachtige finale in Van onze sportredactie MSTERDAM De ledenraad van Vlem is er in zijn vergadering akkoord gegaan, dat. indien de inwerking tussen EDO en Haar- »n feit wordt, de nieuwe vereni- het betaalde voetbal Haarlem C(ombinatie) te noemen, en dergelijk voorstel is uitgegaan |EDO. Indien de KNVB tegemoet aan de verlangens van Haarlem X), zal EDO terugkeren naar de eurs en de betaalde afdeling in wwlem onderbrengen. De clubs wil- jï[|mlermee een concentratie van het [Velde voetbal in Haarlem bewerk- Go Ahead bestuur van de Stichting Be- Voetbal Deventer wil het voet- 'lïèk inschakelen bij het kiezen nieuwe naam -voor Go Nu de splitsing tussen het be- e voetbal en de amateurafdeling o Ahead sinds vorige week een moet de Stichting een nieuwe vinden voor de betaalde afde- ,'oor de thuiswedstrijd tegen FC jte die zondag wordt gespeeld, q de bezoekers formulieren ont- fen waarop een enquête en een irraag staat vermeld. Dit laatste ït de nieuwe naam van de club. jn enkele suggesties gedaan zoals peventer, FC Salland, FC Het IÈn, the IJsselrangers en Regio pter. enquête is voorts bedoeld om "Hnader te informeren over de ■kn van :het voetbalpubliek. Zo ■jTgevraagd hoe men staat tegen een seizoenkaart, die alleen gel voor thuiswedstrijden tegen de die het vorige seizoen op de t.m. de negende plaats zijn ligd. Voorts hoe men staat te er een gevarieerde toegangs- ichting streeft er naar om goed- plaatsen aan te bieden bij wed en tegen lager geplaatste clubs, mquête-formulier vermeldt bo- in of de toeschouwers een hoger bedrag willen betalen voor comfort, zoals ruimere zitplaat een verwarmde tribune. In- en wedstrijd niet op zondag ge- kan worden wil men die in de nst niet zonder meer naar de za- avond verplaatsen. De Stich- vil daarom graag van het pu- weten of men een bepaalde :ur heeft voor de donderdag-, g- of zaterdagavond. iiii vG Transfers de allerlaatste minuut zelfs de beste kans. Kristensen stormde alleen op doelman Stuy af, maar miste volledig. De frêle Deen zakte door kramp in elkaar. Dit was tekenend voor de sen saties, die deze confrontatie beheer sten. De problemen voor Ajax blijven zich door dit resultaat echter opsta pelen. Het overladen programma van de Nederlandse kampioen wordt nu nog eens door de replay v. deze finale extra belast. Zelden zal een club een zo slopende eindsprint in het voetbal seizoen hebben gemaakt. Financieel is dit toernooi om de Nederlandse beker in ieder geval een opmerkelijk succes geworden. De wij zer van de populariteitsmeter heeft een record aangegeven. Ook gister avond was de 'kuip' van het Rotter damse Feijenoord tot de nok toe ge vuld. Sportief blijft de nationale cup competitie ook dit keer echter weer met een vrij onbevredigend smaakje zitten. De verwikkelingen rond met name FeijenoordAjax (kort voor de voor de Amsterdammers zo belangrij ke Europa Cup-strijd tegen Celtic) en AjaxNEC hebben opnieuw een smet op de organisatie geworpen. De fina lewedstrijden hebben echter de laatste jaren een echte cupsfeer met veel spektakel gekend. De dubbele wed strijden tussen Feijenoord en PSV (twee jaar geleden) en het uitver kochte stadion De Vliert vorig jaar bij PSVAjax hebben met het duel van gisteravond bewezen, dat het va derlandse bekertoernooi wel degelijk recht tot leven heeft. Prestigeduel AjaxSparta was feitelijk meer een prestigeduel dan een bekerfinale. Want de achtergrond van deze ener verende ontmoeting werd getekend door affaires, intriges en zorgen. Ajax immers is in één van de zwaarste periodes van zijn bestaan verzeild ge raakt. Met, tot gisteravond, een com petitie op drie fronten: in de toer nooien om de Nederlandse en Euro pese beker en in de eindsprint van de nationale competitie. Daarom kwam deze confrontatie voor Ajax zeker op een erg ongelukkig moment. Aanvoer der Velibor yasovic: „Het is belache lijk, dat we binnen nog geen drie weken zes wedstrijden moeten spelen. Maar zeker als profvoetballer wil je alles wat binnen je bereik is naar je toehalen. Dus ook de Nederlandse be ker, die op de urgentielijst van trainer Rinus Micheis op de derde plaats komt." De Europa Cup-finalisten bleken za kelijk en geladen genoeg orn deze eindstrijd niet bij voorbaat tot een formaliteit te degraderen. Daarom verschenen de Amsterdammers ook in hun op dit moment sterkste basisop stelling. Dezelfde ploeg die afgelopen zondag Holland Sport met 30 terug wees. En dat betekende weer dat Dick van Dijk in het centrum van de aan val stond opgesteld. In tegenstelling tot zondag echter was Rijnders in plaats van Neeskens bij absentie van verdediger Ruud Krol naar de afweer- linie verhuisd. Dit Ajax vond van meet af aan een vechtend Sparta tegenover zich. Na de roerige afgelopen veertien dagen (waarin de Rotterdammers door ne derlagen tegen stadgenoot Feijenoord en Go Ahead in de race om de lands titel moesten afhaken) heeft egp ver helderend gesprek tussen trainer Ge- org Kessler en de spelers voorlopig tot nieuwe inspiratie geleid. En dat ter wijl de onverkwikkelijke affaire tus sen Charley Bosveld en de ex-bonds- coach nog lang niet is opgelost. Van avond vindt in de bestuurskamer op Spangen een bemiddelingspoging plaats, waarbij ook aanvoerder Hans Eijkenbroek en het bestuur van Spar ta zijn betrokken. Kessler heeft de af gelopen dagen in Rockanje rust met zijn ploeg gezocht. Daar heeft de ex- bondscoach de goede mentaliteit weer in zijn formatie kunnen terugbrengen, want Sparta streed tegen Ajax met een bewonderenswaardige inzet. Met een systeem ook dat duidelijk het accent op de verdediging droeg. Sparla verzuimde echter niet zijn ver dedigende stelling bij de geringste mo gelijkheid te verlaten. Jan Klijnjan ontpopte zich daarbij als de beste voorman van het offensieve werk. Keer op keer lanceerde hij de (weer van een blessure herstelde) Janusz Kowalik. De kleine spits werd door de lange Hulshoff echter bijna voortdu rend in de kopduels verslagen. Daar om kwam het grootste gevaar van Kesslers roerige pupillen vooral door de lange, snelle pass langs de grond. Sparta had daar, kort voor rust, succes mee. Kowalik, ook al een „pro- blemenkind" van de Sparta-trainer, rondde een voorzet van de rappe Jür- gen Kristensen (doorgekopt door Eij kenbroek) met een handige beweging doeltreffend af. Middenvelder Jan van der Veen maakte zich bij deze actie uiterst verdienstelijk door Ajax-doel- man Heinz Stuy bekwaam te attaque ren, waardoor de Poolse spits plotse ling volledig vrij spel kreeg: 10. Ajax, toch wel getergd door deze_ verrassende achterstand ,(en de wei nig sportieve fluitconcert én Var» het Rotterdamse publiek) legde direct na de hervatting nog meer energie in de aanval. Cruyff opereerde veelvuldi- ger in de spits en liet de opbouw van de offensieve daden vooral over aan de actieve Gerrie Mühren, Joh an by Stiles, een van de beste En- middenveldspelers van de afge- tien jaren, is door zijn vere- Manchester United voor 20.000 (175.000 gulden) overgedaan aan eede divisieclub Middlesbrough. 28) speelde in het elftal dat in Londen wereldkampioen werd in totaal 28 maal voor het En- team gekozen. Stiles is na urend geplaagd door kniebles- die' hem dit seizoen buiten esters topselectie hielden, al hij wel veel in het B-team. speelde in '68 wel met Man de Europa Cup finale tegen a, die na verlenging met 41 wonnen. :ers Offenbach heeft in de eer gen van de Westduitse transfer- (sinds 1 mei) de meest opzien- le aankopen gedaan. Held (Bo- Dortmund) en Kostedde (Stan- Luik) zijn reeds aangetrokken. ele gow Rangers heeft de Deense lier Kai Johansen een vrije ir aangeboden. De Deense inter- al verliet de Schotse club vorig m zaken te doen op Majorca ?s keerde hij in Brittannië terug in de hoop !en Londense club te kunnen ■pelen. 'Johansen kwam in 1965 Bangers. 'd sidie Heerenveen imeente Heerenveen heeft het erste divisie uitkomende „Hee- •j1" een subsidie verstrekt voor 'chting van een medisch een- De subsidie bedraagt 20.000 Pim Doesburg is eerder bij de bal dan Johan Neeskens. Hans Venneker (rechts), Dick van Dijk en Gerry ter Horst (links) kijken toe. Dr. C. Dekker, „Zuid-Beveland". De historische geografie en de instellin gen van een Zeeuws eiland in de middeleeuwen, uitgave Van Gorcum, Assen, 684 blz., Geïill., prijs 98. Wie in de geschiedenis van Zuid- Beveland of heel Zeeland geïnteres seerd is, moet deze lijvige studie le zen. En voor wie het zich financieel kan permitteren (het is een fors prijsje) is het prachtig uitgegeven boekwerk ook de moeite waard. Dr. Dekker, die deze studie als proefschrift aan de Universiteit van Amsterdam verdedigde, geeft een mi nutieus beeld van het ontstaan van de middeleeuwse instellingen van Zuid-Beveland, maar ook van de be langrijkste instellingen op de andere Zeeuwse eilanden, die nauw met de Zuidbevelandse geschiedenis zijn ver bonden. Minutieus, het lijkt of dr. Dekker geen detail ontgaan is. De vorming van het land, de eerste bewoners die er al zaten toen er van een bedijking van het schorrenland nog geen sprake was, de rol en de organisatie van de kerk, de bestuurlijke organisatie, de geschiedenis van de bedijkingen van Zuid-Beveland, de aanleg van de „nieuwe polders", de waterstaatkun dige organisatie, alles komt tot in bij zonderheden aan de orde. Vooral ook vanwege de enorme hoeveelheid uitgegeven en onuitgege ven materiaal die dr. Dekker heeft verwerkt en in verband heeft ge Het eerste doelpunt van Sparta. Janusz Kowalik schiet in vliegende vaart de bal langs doelman Heinz Stuy. Neeskens en Nico Rijnders. Sparta verstevigde zijn verdedigingsbolwerk nog nadrukkelijker via de midden velders Stef Walbeek en Jan van der Veen met name en vertrouwde sterk op de contra-attaques. Die tegenac ties hielden wel degelijk gevaar in. Opdringen bracht met bodemkundige gevens, is zijn proefschrift een standaardwerk geworden. Wie iets wil weten over de middeleeuwse geschiedenis van een kerkje, een polder, een godsdienstige stroming op Zuid-Beveland, maar ook wie £ich algemener interesseert voor de verhoudingen tussen de Zeeuwse en Vlaamse kustgebieden in de mid deleeuwen, kan bijna niet om dit boek heen. B. v. d. V. ■Joliari Fabricius - Met klein orkest. Uit gave: Leopold, Den Haag. Prijs: ƒ13,90. Een bundel van zes uiteenlopende verhalen, waarin Fabricius zich een onderhoudend verteller toont, trage dies raak typeert en ogenschijnlijk onbeduidende gebeurtenissen in een sfeer plaatst, waarin levenswijsheid en humor elkaar afwisselen. Z'n twee beste verhalen zijn „Nuits d'Amour", een schitterend avontuur van twee „echtparen" in een lande lijke Engelse herberg en Rambam- Rambam-Rambam, de hartverove- rend en meermalen bijzonder realis tische beschrijving van een groep Groningse studenten, die op Schier monnikoog het huwelijk van een van hen vieren. Uiteraard grijpt hij, zoals telkens, terug op z'n Indische jaren. Daarvan getuigt het gevoelige ver haal „Stille Nacht... en een verre ga melan", waarmee deze verzameling novellen begint. Een in menig opzicht uitstekende paperback. Rfs Door het verre opdringen v. d. Am sterdamse defensie manoeuvreerden Kristensen (op de vooravond van de opening van de transfermarkt belust op een twinkelend optreden) en vooral Kowalik zich in een unieke scoringspositie. Kowalik vroeg voortdurend om aandacht. Keer op keer bracht hij Hulshoff in moeilijkheden. Spana verzuimde echter definitief afstand te nemen en werd daardoor steeds on zekerder. Ajax profiteerde koelbloedig. De gelijkmaker van de Amsterdammers was kenmerkend voor de situatie, waarin beide ploegen verkeerden. Kowalik lag, bij de 16 meter-lijn van Ajax met een (lichte) blessure mach teloos op de grond. Sparta verzuim de de bal lakoniek over de zijlijn te trappen om de voortreffelijk lei dende scheidsrechter Lou van Ra vens. tot een onderbreking te dwin gen.^ Sterker nog: doelman Doesburg bracht de bal opnieuw in het spel. Dit „gebrek aan ervaring" werd door de Ajacieden pijnlijk afgestraft. Een 12 combinatie tussen Swart en Cruyff werd door de grillige maestro persoonlijk met een harde schuiver in de uiterste hoek afgerond: 11. Rinus Micheis voerde daarna een wij ziging in de ploeg door die hij ai voor de gelijkmaker aangekondigd had. De Amsterdamse trainer liet Horst Blankenburg opdraven voor Gerrie Mühren. Daarna kwamen de emoties in het Rotterdamse paleis pas goed los. Want toen Ajax op even soepele als gemakkelijke wijze de aangeslagen Spartanen dreigde te overspelen, stonden de Maasstedelingen plotse ling weer voor. Het geluk hielp hen een fors handje. Een scherpe voor zet, voorlangs het doel gezonden door Kowalik, dwong Stuy tot een ge waagde uitloopactie. De doelman van de A'dammers schoot de bal kei hard tegen de aanstormende Visser aan. Met een vreemd effect carambo- ROME (Reuter, UPI) Tom Okker heeft zich gisteren geplaatst voor de derde ronde van de inter nationale tenniskampioenschappen van Italië. De Nederlandse prof, die als zesde is geplaatst, had geen moeite met de Brit Mark Cox: 63. 7—5. In de tweede ronde werd het Australische contingent opnieuw uitgedund. Nadat achtereenvolgens John Alexander, Allan Stone, Bob Carmichael, Dick Crealyn, Phil Dent, Owen Davidson, Bill Bowrey en Ray Ruffels op de eerste twee dagen werden uitgeschakeld, ver dween gisteren ook Fred Stolle van het toneel. Hij verloor met 63, 63 van de Tsjech Jan fCodes. De Australiërs die nog in de strijd zijn hebben het gisteren niet gemakkelijk gehad. Wimbledon- kampioen John Newcombe moest tegen de Italiaan Franchitti tot het uiterste gaan (64, 67, 75) en ook Rod Laver moest een set afstaan: 61. 36, 62 tegen de Amerikaan Gorman. Tony Roche had geen moei te met de Italiaan Di Dimenico: 62, 63. Ook de Amerikaan Ar thur Ashe, achter Newcombe als tweede geplaatst, kwam in de twee de ronde in moeilijkheden: hij ver sloeg de Italiaanse kampioen Adri- ano Panatta in twee zwaar bevoch ten sets: 75, 64. ARNEMUIDEN Voor ruim dui zend bezoekers heeft Arnemuiden gis teravond een vriendschappelijke wed strijd met 4-0 verloren van het Neder lands militaire elftal. Bij de rust ston den de Zeeuwen al met 3-0 achter. Arnemuiden, dat duidelijk minder conditie had, miste voor rust via De Ridder een strafschop. Marijs schoot de laatste treffer achter z'n eigen doelman. Het was overigens een aar dige wedstrijd. leerde het leer daarop in het verla ten doel21. De voorsprong bleek 'n weelde van nauwelijks vijf nvnu- ten. Ajax kwam weer. En daarvoor was niet eens de hulp van Ruud Suurendonk (even daarvoor door Micheis voor Neeskens aan het werk gezet) nodig. Een hoge inzet van Va- sovic werd doorgekopt door Van Dijk, waarna Cruyff op volle snelheid de bal opeens op de schoen nam. Doesburg bleek opnieuw kansloos 2—2. Aan die 22 score kwam in de van spanning zinderende extra dertig mi nuten speeltijd geen wijziging meer, hoewel en Sparta en Ajax zich in die verlenging niet tot verdedigen be paalden. In deze verlenging werd de naam van Ajax-doelman Heinz Stuy zelfs nog genoteerd in het boekje van Van Ravens wegens te grof op treden tegen Klijnjan. A.iaxSparta 2-2 (0-1) (na verlenging) 4,2 Kowalik 0-1, 64. Cruyff 1-1, 75. Visser 1-2, 84 Cruyff 2-2. Scheidsrechter Van Ravens. Toeschou wers 65.000. Ajax: Stuy, SiMirbier, Hulshoff, Vasoviï en Rijnders; Müirtn (Blanken nirg) en Neeskens I Suurendonk): Swart, Cruyff, Van Dijk en Keizer 'i Sparta Doesburg; Venneker. Ter Korst, Etjkenbroek en Visser: Walbeek, van der Veen en Klijnjan; Heijerman. Kowalik (De Quant) en Kristensen. GERRIT DEN AMBTMAN ROTTERDAM DYNAM0STR.16 TEL. 176700 Van onze sportredactie RIJSWIJK De spelers van Eminent/Blokkeer zijn ontevreden met de huidige trainer Sandor Racz. Het bestuur van de Ryswykse volley balvereniging heeft deze week ver gaderd over de nu te nemen maatre gelen. Overigens is de Hongaar al geruime tijd het mikpunt van een lastercampagne, die vooral toespitst op de stelling dat hij niet degene is voor wie hy zich uitgeeft. Zijn landgenoot Tibor Toth, coach van de Leidse basketbalclub Bona Stars, heeft evenwel in Hongarije ontdekt, dat men daar nog altijd ge bruik maakt van de trainingsschema's van Racz. Wel wordt door de spelers vaak de training verzuimd, maar bestuurslid Van Iterson betwijfelt of zijn spelers zomaar Eminent/Blokkeer en daar mee een aantrekkelijke financiële vergoeding zullen laten schieten. ROTTERDAM De „replay" tussen Ajax en Sparta wordt ver moedelijk gespeeld op woensdag avond 19 mei. Dit heeft de KNVB gisteravond na afloop van het duel in het Feijenoord Stadion in principe besloten. Op de zelfde dag wordt evenwel de eindstrijd van de Europa Cup 2 ook gespeeld. Als dit duel 's middags wordt gespeeld zijn er nog geen problemen, maar als het 's avonds plaats vindt en de NOS zendt die finale uit. dan zal naar een andere datum moeten worden ge zocht. De bekerfinale AjaxSparta wordt echter de tweede keer wel ge speeld in het Olympisch Stadion te Amsterdam. 0 Voor de eerste prijs van sporttoto 42 warep gisteren twee meldingen binnenge komen: voor de tweede prijs 125, voor de derde prijs 2506 en voor de extra-prijs 375 meldingen. 0 De Australische zwemster Shane Gould heeft in Marseille de 100 me ter vrije slag gewonnen ln 59.5 seconden. Zij bleef daarmee 0.6 seconden boven het wereldrecord dat zij met Dawn Fraser ln haar bezit heeft. 0 Frankrijk en Tsjecho- slowakije hebben zich geplaatst voor de eindronden van het Europese basketbal kampioenschap, dat ln september in Essen wordt gehouden ln de laatste wedstrijd van het kwalificatietoernooi in Le Mans versloegen de Fransen Tsjechoslowakije met 74-67 0 Nieuw-Zeeland heeft in de tweede ronde van de Amerikaanse zone van het Davis Cup-toernooi met 4—1 ge wonnen van de Caralbische eilanden van het Gemenebest Wllma van den Berg heeft op de Hapoel-Spelen in Tel Aviv twee bronzen medailles gewonnen: op de 100 meter (11.4 seconden) en de 200 meter 24.0 seconden). Beide afstanden werden ge wonnen door de Ghanese Allee Anum (11,2 en 23.3 seconden De Amerikaanse boks- prorntot Samuel Silverman heeft ex-we- reldkamploen Casslus Clay een beurs van een miljoen dollar aangeboden voor een gevecht tegen George Forman. De 22-Jarlge Forman Is in 24 prof-gevechten ongeslagen. ZWOLLE Het Joegoslavische elftal, dat zondag in de voorronde voor het Europees kampioenschap te gen Oost-Duitsland in Leipzig zal aan treden, heeft gisteren in Zwolle voor 6.500 toeschouwers in een oefenwed strijd tegen de leider van de tweede divisie, PEC, met 22 gelijk gespeeld. Munoz blijft Real Madrid heeft trainer Miquel Munoz gehandhaafd. Munoz heeft zijn contract met een jaar verlengd zien worden. Aangenomen mag worden, dat de overwinning op PSV, vorige week, van doorslaggevende betekenis is geweest voor de Real-bestuurders, die in de afgelopen maanden veel kri tiek op Munoz hebben moeten ver werken. SALONIKI <ANP) Panathinai kos, tegenstander van Ajax in de finale van de Europa Cup, is giste ren in Saloniki uitgesehakeld in de kwartfinales van de stryd om de Griekse beker. Panathinaikos ver loor met 32 van Paok na met rust een voorsprong van 10 te hebben gehad. Het eerste doelpunt kwam op naam van Domazos en in de 53e minuut vergrootte Tomaras zelfs de voor sprong. Maar binnen drie minuten (59e tot 62e minuut) zette Paok de achterstand door treffers van Safaris en Parides (2) om in een voorsprong. Hoe zeer men in Griekenland mee leeft met de verrichtingen van Pana thinaikos, blijkt wel uit het feit dat een groot aantal Griekse studenten dit jaar later examen zal mogen doen vanwege de finale in Londen. Veel studenten zijn van plan naar het Wembley-stadion te reizen. Een fanatieke supporter van de club van Puskas. Michael Grivas, heeft aangekondigd dat hij vanuit Londen terug naar Athene zal lopen als Pa nathinaikos Ajax verslaat. De heen reis maakt hij per vliegtuig. BUNDESLIGA Bayern München heeft in de race om het Westduitse voetbalkampioen schap een punt aan Borussia Dort mund verspeeld. Bayern kwam op eigen terrein niet verder dan een gelijkspel. Borussia Mönchen-Glad- 'bach blijft lijstaanvoerder en heeft nu drie punten voorsprong op Bayern. BARCELONA (ANP) De Belg Eddy Peelman heeft gisteren de zesde etappe van de Ronde van Spanje ge wonnen. Peelman legde de 149 kilo meter tussen Salou en Barcelona af in 3 uur 28 minuten en 9 seconden. Peelman versloeg Guimard (Fra) en Godefroot (Bel) in de eindsprint. René Pijnen blijft leider in de het algemeen klassement. Gerben Kars tens werd vierde. Zesentwintig kilo meter na de start kwam het peleton drie gesloten overwegen achtereen te gen. Na .tien minuten wachten kregen de renners toestemming de hindernis sen te nemen, maar de officials en pers moesten wachten. Toen de renners de La-Lilla-pas hadden bereikt, was nog geen spoor van de organisatié te bekennen en moest 32 minuten gewacht worden op de verschijning van de officialskara vaan. In de eindsprint klopte Peelman een groep van 50 renners. Aluemecn klassement: 1. Pijnen <Ned> 25.26,22, 2. Castello (Spa) op 51 sec. 3. Gui mard (Fra) op 1.01, 4. Paranteau (Fra) op 1.07, 5. Perurena (Spa) op 1.21, 12. Dolman (Ned) op 1.43. 13. Zoetemelk z.t., 14. Vlanen op 1.44, 21. Karstens op 1.48, 29. Krekels op 1.56, 40. Tabak op G.00 47. Van Katwijk op 2.04. 48. Prinsen z.t.. 55 Schepers op 2.11, 56. Rentmeester z.t., 83. Steevens op 5.41, tl. Benjamins op 15.30. Roinandië Franco Bitossi en Patrick Sercu hebben na de eerste etappe de leiding in de Ronde van Romandie. De Belg Sercu won het eerste deel van de rit (Genève-Lausanne, 131 km) en Bitossi won het tweede deel van de etappe (Lausanne-Estavayer-le-Lac, 79,6 km). Rini Wagtmans, de enige Neder lander in deze vijfdaagse ronde, eind igde resp. als zevende en vierde, bei de keren in dezelfde tijd als de win naar. Duinkerken In de Vierdaagse van Duinkerken is Harrie Jansen in de rit van Duin kerken naar Cambrai (197 km) als derde geëindigd. Winnaar werd de Belg Frans Verbeeck in 4 uur 50 mi nuten 35 seconden. Roger de Vlae- minck werd tweede. In het algemeen klassement bezet Charlie Grosskost (Fra), die de inleidende tijdrit won, de eerste plaats. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Een televisieploeg van de VPRO, bestaande uit Rudolf Kiers en cameraman Hans van Gen- deren, is dinsdag naar China ver trokken. Kiers en Van Genderen zijn de eerste Nederlandse journalisten die als gevolg van de nieuwe „ping- pong-diplomatie" van China na lange tijd dit land weer in mogen. De ploeg zal in Kanton een grote tentoonstel ling van industriële produkten bezoe ken. _De Chinese toestemming om naar Kanton te gaan, kwam eind vorige week uit Peking, nadat de VPRO bijna twee jaar lang by de Chinese legatie in Den Haag geprobeerd had visa te krijgen. Afhankelijk van de mogelijkheden zullen Kiers en Van Genderen proberen om naast de ten toonstelling ook reportages over an dere onderwerpen te maken. Van onze radio- en tv-redactic HILVERSUM De AVRO-radio zal deze zomer een „luchtig en actu eel stempel dragen". Deze mededeling is te vinden in een opsomming van nieuwe radioprogramma's die de AVRO vanaf 9 mei zal uitzenden. Belangrijkste nieuweling blijkt het programma .Mobiel" te zijn, op don derdag tussen vijf uur en half acht '3 avonds. „Mobiel wordt gepresenteerd door cabaretier Rients Gratama die zich onder meer zal bezighouden met spel letjes via de telefoon. Er wordt bij voorbeeld een fragment uit een radio programma gedraaid en de opgebelde luisteraar moet dan raden welk AVRO-programma dat was. Een goed antwoord levert honderd gulden op. In het programma „Vanavond" op dinsdag zullen in de zomermaanden de onderdelen „Hersengymnastiek" en „Centenkwestie" vervallen. Ook „Biels en Co" stopt er tijdelijk mee. Er wor den wel herhalingen van deze strip van Jan Moraal uitgezonden op don derdagmiddag om half drie. Nieuw op dinsdag is verder het programma „Op de zomertoer" dat wordt opge nomen in bejaardentehuizen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het IKOR/CKV gaat in een reeks van vijf documen taires de problematiek van conflict en polarisering in de maatschappe lijke verhoudingen behandelen. De nieuwe serie staat onder regie van Peter Hofstede die eerder voor IKOR/ CKV onder meer de serie „Met diepe droefheid" maakte. De nieuwe reeks documentaires onder de naam „Linkerwang-Rech terwang" wordt uitgezonden op de zondagavonden 23 en 30 mei. 6, 13 en 20 juni van 19.05 tot 19.30 uur. Onder conflict en polarisering wordt volgens het IKOR tegenwoordig ver staan: blokvorming van groepen men sen die tegenovergestelde doeleinden nastreven. Polarisering gaat ten koste van de soepelheid in de tussenmense lijke betrekkingen. In de serie „Linkerwang-Rechter wang" zullen een viertal pastoraal- psychologen proberen een antwoord te vinden op de vraag hoe de kerken het proces van de polarisatie tegen kun nen gaan. De vier pastoraal-psycho- logen zijn drs. C. Aalders, dr. W. J. Berger, dr. H. Faber en dr. W. Zijl stra.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13