ZINLOZE TRADITIE ONDERSCHEIDINGEN IN EN OMGEVING Overval in Leiderdorp WEEKAGENDA Nieuwe ervaring in pijproken Royal Niemeyer kamsteeg/OO occasion yJZ/) centrum xy ATTENTIE Jd. WATER Leidse koopavond start op 1 juni bij Coster altijd iets bijzonders Verpleeghuis in 1972 in gebruik DSE COURANT DONDERDAG 29 APRtl T971 SASSENHEIM Twee r.k. basis scholen in Sassenheim hebben ge weigerd mee te doen aan de tradi tionele optocht met aubade-voor de-burgemeester op Koninginne dag. Zij vinden dit een verouderd programma-onderdeel, dat kinde ren en personeel niet meer aan spreekt. Die weigering heeft na tuurlijk deining veroorzaakt in de Sassenheimse gemeenschap. Wij spraken met de heer L. A. van der Drift, waarnemend hoofd van de St. Antonius-school. die al zestien jaar als onderwijzer in deze ge meente werkzaam is. Vraag: Vindt u zo'n aubade een zin loze traditie? Antwoord: Ja, wij vindén dat ze dat langzamerhand geworden is. Ik zit hier nu zestien jaar en elk jaar is het weer hetzelfde. Optocht, auba de en wegwezen. Wij als personeel oordelen echt niet alleen maar uit onszelf. Ook de kinderen spreekt het steeds minder aan. Vooral uit de hogere klassen was de opkomst matig tot zeer gering. Ook hebben wij bezwaren tegen het repertoire voor de aubade. Er te in de liederen weieens wat verande ring geweest, maar dit jaar is men weer teruggevallen op het oude re pertoire. Vraag: Wat wilt u daii? Antwoord: Wij willen wat creatiefs. Al die versierde bogen in de op tocht naar de aubade waren wel leuk, maar vaak werden ze niet door de kinderen maar door de ouders gemaakt. Vorig jaar hebben wij het bestuur van de Oranjever eniging laten weten, dat wij iets anders willen. Later in het jaar hebben wij negen suggesties ge daan. Daarvan is vrijwel niets overgenomen. Alleen een teken wedstrijd. Daaraan doen wij dan ook mee. Bij die suggesties zijn wij uitgegaan van de gedachte, dat de nieuwe opzet creatief zou moeten zijn. Dat het wat demonstratieve karakter van de viering zou worden vervan gen door een creatieve expressie. In de vorm bijv. van tekenen, schilderen, handenarbeid, zang, dans, spel. Daaraan, zou eeri wed- strijdvorm-met-prijzen gegeven kunnen worden. Het gaat óns erom, dat de kinderen meer actief bij de viering worden betrokken. Dat is veel beter dan maar wat lopen naar een bepaalde plaats, wat zin gen en dan weer wegzijn. Ook hebben wij bedenkingen tegen de tractatie. Op school proberen we de kinderen van het snoepen af te brengen. Snoep wordt zoveel mogelijk vervangen door een ap pel. Maar op Koninginnedag krij gen ze toch weer snoep. Vraag: Hebt u ook bezwaren tegen h£t „oranjefeest" als zodanig? Antwoord: Als het niet te beperkt wordt gezien niet. Het is een goede aanleiding de kinderen iets te zeg gen over de plaats van het staats hoofd in het staatsbestel. Maar we moeten de kinderen ook mondiaal leren denken. Nederland is een land en volk naast de vele andere en daarop moeten wij het zicht van de kinderen openen. Deze week hebben wij op school, mede naar aanleiding van de verkiezin- ,gen, een project over staatsinrich ting. Op allerlei manieren zijn de leerlingen daarmee bezig. Ze ma ken bijv. affiches. Vraag: Als het bestuur van de Oran jevereniging bij u komt om er nog eens over te praten, bent u daartoe dan bereid? Antwoord: Ze hoeven niet eens bij óns te komen. Als zij open staan voor het idee van een leuke, aan gepaste viering, interesseert het ons niet, hoé lang wij daarmee op 30 april bezig zijn. Liever drie uren zó dan één uur op de oude manier. En deze twee scholen we hebben namelijk de St. Anna- school meegekregen telled sa men toch 25 leerkrachten. Vraag: Hoe staan de andere scholen tegenover uw vernieuwingsdrang? Antwoord: Ik geloof niet, dat zij er zoveel behoefte aan hebben, het te veranderen. Ik weet wél, dat er op de openbare school leerkrachten zijn, die wel degelijk in deze rich ting denken. Maar het ligt voor hen wat moeilijker dan voor ons. De Gr. lir Geversstraat 30, Oegstgeest Telefoon 01710-51940-52661 .idder Ned. Leeuw: V. J. M. Berger, advocaat-ge- )ij de Hoge Raad, te Voor- dr. J. Th. Vermeulen, deken orde van advocaten bij de aad, te Leiden; prof. dr. J. ijer, hoogleraar te Leiden te "'est; prof. dr. J. H. Waszink, eJ lar te Leiden; ir. Th. Quené, Nchoten dir. van de rijkspla- vare he dienst. idder Oranje-Nassau: uk, oud-technisch hoofdamb- bij de Leidse universiteit, te c H. W. Hamersma, hoofdop- bij de dienst van de kwar- ^iter generaal, te Voorschoten; burg te Leiderdorp, directeur aannemersbedrijf C. Meer baar; H. D. F. Meijer te Lei- directeur Gebrs. Meijer H. Verdel te Roelofarends- Dorzitter en bestuurslid van w- en veilingorganisaties. -gei idder Oranje-Nassau met de zwaarden: er zee der eerste klasse J. C. te Leiderdorp; luit. ter zee klasse J. H. Scheuer, te zi te n; maj. W. P. Klap van nde istvak der militaire admini- •an "te Leiderdorp; kap. P. Bron- gnp het dienstvak van de offi- j Qjjan vakdiensten te Voorscho- mei, SN 30 april (Koninginnedag) den - Haarlem (amateurs» ■Aanvang 2.30 uur n.m. v-terrein - Boshuizerkade fa's van L.F.C. leden en do- i zijn niet van kracht. l|j rgelegenheid heeft U bij ons e deur. Of op één minuut v. d. Werfstraat, Oude Rijn, frkt. Twee minuten Hooigr. iessenstraat). Oude Vest en racht (Lichtfabrieken). nPnt de moeite om onze grote e en de beste merken in te nze traditie is „altijd voor- geen valse leuze „van zo- »or zoveel" maar het gehele voor zoveel". En toch vak- g als echte Juweliers en ers. Onze eigen ateliers on- pen dit, door echte vakser_ bieden. Doet er Uw voor- »ee. Gouden sieraden, ver- ringen, horloges, klokken, s, verzilverde geschenkarti- ^briljant. De beste merken, iste keuze. Jwelier - Horloger larlemmerstraat 181 'icier Oranje-Nassau: C. Hilarius, hoofdadmini- plaatsvervangend chef leling organisatie Bescher Bvolking bij de directie open- Ie en veiligheid van het min. 'K atndse zaken, te Oegstgeest; van Oostroom, oud-weten- ijk hoofdambtenaar A aan de u Universiteit, te Oegstgeest; J. ff, administrateur bij het mi- van onderwijs en weten- te Voorschoten; J. J. Riet- ms' administrateur bij het mi- i van onderwijs en weten- 1, te Voorschoten; mr. M. J. ron van Harinxma thoe Sloo- cteur bij het ministerie van Benthuizen; A. L. Dir- Leiderdorp, administrateur ministerie van economische '°3 Den Haag; P. J. Houweling, 1 ichoten. hoofdadministrateur :entraal bureau voor de sta- V"1Den Haag; dr. W. R. Juijn- Eiden. ficier Oranje-Nassau iet de zwaarden: zee vlieger E. Kragt te ft>ten; kap. ter zee arts R. Voorschoten; luit.-kolonel ptevanger van het dienstvak laire administratie, te Lei- i medaille Oranje-Nassau: freyter, adjudant rijkspolitie, |choten: E. H. van Dam, wet- i Nieuwkoop; C. van Eg- |>ud-lid van de raad van A. Honout, oud-lid van de J> Alphen aan den Rijn; A. J. I Lans, oud-lid van de raad rhout; D. van der Meij, lid RIJNSBURG Op slinkse wijze had burgemeester H. Koomans de heren D. van der Mey en C. van Egmond vanochtend naar het gemeentehuis weten te lokken. Onder het toeziend oog van familieleden, bestuursleden van de woningbouwvereniging „Spinoza", Oranjevereniging, P.v.d.A. en A.R.P. en andere genodigden reikte burgemeester Koomans de koninklijke onderschei ding uit: de medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud. De heer Van der Meij (62) kreeg de onderscheiding o.a. voor zijn verdiensten als raadslid (25 jaar, P.v.d.A.), als voorzitter van de woningcommissie en als commissaris van woningbouwvereniging „Spinoza.". De heer Van Egmond (72) is oud-raadslid. Een kwart eeuw maakte hij deel uit .van de A.R. fraktie. waarvan hij ook voorzitter was. Ook was hij aktief op kerkelijk gebied en binnen de vakbeweging. Evenals de heer Van der Meij is hij commissaris van „Spinoza". Later op de ochtend werd de heer G. Hermans gehuldigd. Hij was veertig jaar werkzaam bij de firma Zandbergen en ontving de medaille in zilver. van de raad van Rijnsburg; C. L. M. Prins, oud-lid van de raad van Voor hout; G. Verschoor, oud-lid van de raad van Sassenheim; E. van der Hout. commies bij de marine-maga zijndienst, te Leiden bij bevordering; H. Vermond, technissch opzichter A bij het Ned. Leger- en Wapenmu seum te Leiden; P. de Vrij te Bent huizen, penningmeester van het hoofdbestuur van de Ned. Bond van Prot.-Chr. Beroepsgoederenvervoer- ders; H. Dijkstra te Oostvoorne, di recteur van de verkooporganisatie Navego van Sikkens' Lakfabrieken te Sassenheim; mevrouw G. A. M. van Wely-van Deene te Leiden. Gouden medaille Oranje-Nassau met de zwaarden: Oppervliegtuigmaker- vliegtuig monteur A. Ploeg te Katwijk aan den Rijn. Zilveren medaille Oranje-Nassau: Mej. H. P. Boersma, analyste bij de Leidse universiteit, te Leiden; hoofdmarva-schrijver der eerste klasse E. T. Hermans, te Voorscho ten: C. Nekeman, employé eerste klasse der PTT, te Leiden; G. M. Hermans te Rijnsburg; J. de Wagt, voorheen bedrijfsleider-cultuurchef bij de firma voorheen Jo Keur te Hillegom; mevrouw D. Matze-Cok, penningmeesteresse van het chr. ge mengd koor Zang en Vriendschap te Hazerswoude; M. van der Plas, pen ningmeester van de diaconie der Hervormde Gemeente te Katwijk aan Zee; mej. G. W. Kantebeen, Werkzaam bij de V.V.S.L. te Leiden (ver. vrouwel. studenten). Zilveren medaille Oranje-Nassau met de zwaarden: Sergeant-vliegtuigmaker- konsta bel J. J. Braakman, te Voorschoten; sergeant-majoor- administrateur J. Dokter van het dienstvak der mil. administratie, te Leiden. Bronzen medaille Oranje-Nassau: W. B. Roman te Leiden, machine bankwerker bij de Ned. Spoorwegen; J. Th. de Leeuw te Ter Aar, chauf feur bij de Autobusonderneming NAL; J. Kramp te Leiden, handvor- mer-stoker bij de Fa. Gebrs. Ginjaar te Leiderdorp. Op de foto: De heren Van der Mey (l) en Van Egmond. OOK MORGEN GEOPEND LEIDEN Als de raad akkoord gaat met een voorstel van B. en W. zal op 1 juni worden begonnen met het houden van een koopavond op de donderdagen. Alleen wordt de sluitingstijd niet bepaald op half 10, zoals eerder de bedoeling was, maar 9 uur. De regeling geldt voor de winkels in Haarlemmerstraat en Breestraat met de daartussen gele gen verbindingsstraten. Men wil de proef laten duren tot 31 aug. 1972. F. Muurling promoveerde LEIDEN Aan de Utrechtse uni versiteit promoveerde vandaag de heer F. Muurling, wonende te Lei den, tot doctor in de diergenees kunde op het proefschrift getiteld: Oestrische en ovariële aktiviteit bij Texelse schapen in Nederland. In Utrecht zijn op de afdeling veterinaire verloskunde en gynaeco logie van 1966 tot 1969 bij ruim 500 Texelse ooien waarnemingen ver- i richt naar de sexuele aktiviteit en de daarbij behorende aktiviteit in 1 de ovaria (eierstokken). De heer Muurling werkte na het L.O. 6 jaar op het 'ouderlijk vee teeltbedrijf. In deze periode bezocht hij de landbouwschool. De dierge neeskunde voltooide hij in '64. Sinds 1969 is de heer Muurling dieren arts te Leiden. Promotor was prof. dr. C. H. W. De Bois, gewoon hoogleraar in de veterinaire verloskunde en gynaeco logie. PROMOTIES LEIDEN De heer M H den Boer te Ooslerbeek is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift getiteld ,,A colour-polymorphism incaterpillars of bupalus piniarius (L) (pepidoptera: geo- metridae)". De promotor was prof. dr. H Klomp. De heer C A G Oedayrajsingh Varma te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op proefschrift getiteld ..The influence of an electric field on molecu lar electronic spectra" (Directions of trans sition moments, dipole moments and po- larizabilities in excited states)"-. De pro- motor was prof. dr. L J Oosterhoff. De heer J F Saltet te Reeuwijk is ge promoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift geti teld „Interstltieel longemfyseem en pneumatosis intestinalis", De promotor was prof. dr. J Schaberg. LEIDERDORP Twee mannen hebben vanmorgen om kwart voor tien een gewapende overval gepleegd op de Boerenleenbank aan de Laan van Ouderzorg. Kassier R. W. Braun, die een pistool op zich kreeg gericht, gaf zes a zevenduizend gulden mee aan het duo. „Al het geld dat op dat moment in de bank aanwezig was", vertelde de heer Braun, die erin slaagde het kentekennummer van de Simca te noteren: 46-55-MK. Pop-festival in Staclsgeh oorzaa l LEIDEN Onder auspiciën van de pas opgerichte „Bond voor pop- lui" wordt morgen (Koninginnedag) van 211 uur een groot pop-festival gehouden in de Stadsgehoorzaal, Me dewerking verlenen onder meer de groepen: Focus, Rob Hoeke, Groep 1850, Remove en The Dream en de folksinger Frank Verhoef. Als disc- jockey treedt Nico Bill op. Instellin gen als de NVSH, Realse. Troef en Derde-Wereldwinkel zullen een stand oprichten. Een half uur later kwam op de Rijkspoiitiepost in Leiderdorp de mel ding door. dat vanaf Scliiphol een vliegtuig van de Dienst Luchtvaart was opgestegen om de auto op te sporen. De heer Braun, die over de over vallers verder weinig bijzonderheden kon vertellen (Eèn van hen had een nylonkous over zijn hoofd, de ander had een donkere zonnebril") werd inmiddels in het afgesloten bankge bouwtje, dat twee jaar geleden in het nieuws kw.am door een gefingeerde overval aan een verhoor onderwor pen door opperwachtmeester G. H. van Bruchem. Tevens werden speur honden ingeschakeld om de omgeving af te zoeken. De overval in Leiderdorp vertoont veel gelijkenis met de inbraak, die enkele maanden geleden werd ge pleegd in Hoogmade. Ook toen werd een kleine tienduizend gulden buit gemaakt door een tweetal, dat de ge zichten had bedekt met een nylon kous en een zonnebril. Meer dan een (gestolen) auto werd toen niet terug gevonden. Feike Asma speelt in de Pieterskerk LEIDEN Op donderdag 27 mei om 8 uur zal Feike Asma een orgel concert geven in de Pieterskerk. Op zijn programma staan werken van Fachelbel, Bach, Franck, Vderne en Reger. LEIDEN Het aan de Aaltje Noordewierlaan in Zuidwest in aan bouw zijnde verpleeghuis met revali datiecentrum zal volgend jaar sep tember in gebruik worden genomen. Gistermiddag ging de vlag in top wegens het bereiken van liet hoog ste punt. Het verpleeghuis heeft in middels ook een naam Zuydtwjjck. Het krijgt een capaciteit van 156 bedden en een polikliniek voor der tig thuiswonende patiënten. Per 1 juli a.s. is tot directeur-geneesheer be- u noemd dokter J. M. Heezen, nu nog directeur-geneesheer van de Sassen heimse verpleeginrichting St. Bernar- dus. De naam van het verpleeghuis is ontleend aan Benjamin van Hale wijn, heer van Zuijdtwijck en Nieuw- veen, die in 1650 eigenaar was van de grond, waarop het wordt gebouwd. Róval Niemeyer is ongekend aangenaam. Verrassend zach le tabak die onverstoorbaar doorsmeult. Geur en aroma zijn vacuüm verpakt in een tinnetje. Opdat u het „volle bouquet" volledig proeft, lirvaar zelf, ontdek zelf.<N> Vrijdag 30 april LEEDS KONINGINNEFEEST 7 u. Reveille door 4 drumbands; 8.15 u. Aubade met politiemuziek op het Stadhuisplein; 9 u. Kinderfeesten in de bioscopen; 910.30 u. Kinderfeesten in de bui tenwijken; 910 u. Lodewijkcarillonmuziek; 9.30, 10.30, 11.30, u. 3 poppenkast voorstellingen in de Burcht; 1011.30 u. Gymnastiekdemonstratie op het Stadhuisplein; 11.3012.30 u. Stadhuiscarillonmu- ziek; 12 u. Ontvangst door Burgemeester (Burgerzaal) 2 en 2.30 u. Start Oranjewandeltoch ten Burcht (15 en 10 km); 24.30 u. Muziekkorps in autobus naar 3 bejaardentehuizen (concert W.W.); 2.30 u. Voetbalwedstrijd LFC-ter- rein; 34 u. Demonstratie volksdans Stadhuisplein 34 u. Brandweerdemonstratie t.o. Turfmarkt; 3.30—4.30 u. Muzikale rondgang door de stad „Jong K. en G."; 4.45 u. Wandelaarsdefilé Stadhuis; 5 u. Prijsuitreiking aan de wande laars (Burcht). Vrijdag 30 april woud"UWbUrS' 815 U: "0nder het melk" Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24. 10 tot 3 u. nam.: kwintet Martin Verlinden. Oudenliedenhuis Herengracht 35, ver koopmiddag en -avond. Zaterdag 1 mei Rapenburg 24, 5 tot 7 uur: receptie stu denten-hoempagezelschap t.g.v. derde dies natalls. Micro-theater Imperium, Vestestraat 40, 9 u.: twee éénakters door Imperium. Vestestraat 40. microtheater Imperium, 9 uur: éénacters „De les" en „De overledene". Maandag 3 mei Hal Bevrijdingskerk. 9—12 en 2—4.30 u.: bevolkingsonderzoek. Stadhuis, 7.30 u.: raadsvergadering. Burcht. 8 u.: kapshow afd. Lelden, Kap perspatroonsbond. Dinsdag 4 mei Hal Bevrijdingskerk, 2—4.30 en 7—9.30 u.: bevolkingsonderzoek. Stadhuis, 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Marekerk, 7.30 u.: Dodenherdenking, spreker pastoor J. M. E. Keet, medew. sopraan viool en orgel. Aansluitend stille tooht, vertrek ong. 8.20 uur. Woensdag 5 mei Hal Bevrijdingskerk. 9—12 u.: bevol kingsonderzoek. -s Middags geen onder- Op 30 april (Koninginnedag) zijn de apotheken gesloten. De dienst wordt van af 's morgens 8 uur waargenomen doorj Centraal Apotheek. Breestraat 74. telefoon 20552, Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. voorschoten, telefoon 01717 - 2525 en de Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telefoon 53274, Daarna: Geopend voor spoedeisende gevallen! Centraal Apotheek, Breestraat 74, telefoon 20552, Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66, Voorschoten, telefoon 01717 - 2525 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelminapark 8, Oegstgeest. telefoon 53274. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht* dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp -wordt waargeno men door de Centraal Apotheek. Doktersdlenst Tot zatérdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 3 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kam er bewo ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, za' .rdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 18, Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 3U23. Secr.: Trudle Doorduin. Rljndljk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlentngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning, tel. 33921, 20460 en 31/60. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda- F?n.Jl^-CO. dinsdag en vrijdag ook zoek. Trouwkamer stadhuis. 4—6 u.: speekuur sociale raadsvrouw. Donderdag 6 mei Waaggebouw. 9—12 en 2—4.30 u.: bevol kingsonderzoek. Schouwburg. 8.15 u.: Cabaret Pepijn. Vestestraat 40. 9 u.: Imperium, met „De les en „De overledene". Vrijdag 7 mei Waaggebouw, 2—4.30 en 7—9.30 u.: bevol kingsonderzoek. Schouwburg. 8.15 u.: cabaret Pepijn. Vestestraat 40, 9 u.: Imperium met „De les en „De overledene". Rapenburg 24. 10-3 u. nam.: Jazz-zolder Hot House, kwartet Herman de Wit. Zaterdag 8mei Schouwburg. 8.15 u.: Tot Ieders Cenoe- gen met „Vlak om de hoek". Stadsgehoorzaal, 8 u.: gymnastiek-ult- voerlng DOS. en Vestestraat 40, 9 u.: Imperium met „De ►es en „De overledene". FILMS CAMERA Italian Job. a.l., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zohdags ook 4.45 uur, vr en za 23.30 uur. Bandolero, 18 jaar. LIDO Candy, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. LUXOR Love story. 14 Jaar dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. REX Rio Lobo, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur; vr en za 23.30 uur Sex en chantage, 18 Jaar. STUDIO Women In love, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uru, zondags ook 4.45 uur. TRIANON Casino royal, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen tot vrijdag 30 april 's morgens 8 uur: Doeza Apotheek. Doezastraat 31, telefoon 21313, Apotheek R. van Breest Smallenburg. I.oevestein 6. Leiderdorp, telefoon 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmina park 8, Oegstgeest. telefoon 53274. 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat en zon. gesloten: 1 okto ber— 31 maart 9—12 en 13.30-16 uur, zon. gesloten, kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: Voor patiënten van de al deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00 17.30, 18.3020.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Pracmaturenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma. wo, do en vrij van 18.30—18.45 uur; za en zo van 15.00 15.15 uur. Diaconcssenbuis: dagelijks eerste klas van li tot 12, 1.15 tot 2 (n 7 tot 8 uur: tweede en derde klas 1.15 tot 2 cn 7 tot 8 uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Ellsabetb ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en 18.43—19.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12. van 14—15 en van 18.45—19.30; ïste kl is. alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij 1B30&' V3n 15—15-30di- en d0- van 10— Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—ic. di. en do. van 18—18.30. Annakliniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; 1ste klas 11—12. 13.30-15.30 en 19-20 Psychiatrisch ziekenhuis Endegeeat: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makltnlek: maandag t/m vrijdag 16.45—17,45 uur; zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 1315 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) iste en 2de klas: van 10.30—11 00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.0019.30 uur; kraamafdellng: van I4.(in-i500 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor htgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kind. .n beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - sole Mio klasse-patienten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van l tot 3. dinsdag van l tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van l tot half 3. KATWIJK zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- 'ng: dagelijks van half 3 tot half 5; reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van f°l8,.6n zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kinderen: woensda van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 1 M hO< ci van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc- "'dellng kinderen: woensdag van T zaterdag en zondag van half 3 ti

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3