\JAX VOLWASSEN EUROPA LIJF-FINALIST GETERGDE KEIZER WEES AJAX DE WEG ',EEDS EN tUVENTUS "ANALISTEN BARCELONA ONTKENT CONTACTEN MET CRUYFF IE panathinaikos verrassend tegenstander van Ajax Fout doelman Healy maakt Manchester C. kansloos voor finale Nederlandse ploeg oppermachtig in Circuit des Mines Moskou wijst Britse diplomaat uit Bisschoppen VS praten over celibaat DONDERDAG 29 APRIL 1971 /VMSTERDAM Het duurde lang. Tot diep in de tweede helft Ifs. Maar toen kwam Ajax los. Toen pas konden de volgelingen Li Rinus Michels een plaats in de finale van het toernooi om de ■opa Cup veilig te stellen. Maar wat moet doelman Rodri zich faens die momenten ongelukkig hebben gevoeld. De Spaanse doel en was in de eerste helft eenmaal gepasseerd zonder daarvoor i woord van kritiek te hebben gekregen. Tegen het ziedende lot waarmee Piet Keizer al na acht minuten de score opende was mers geen verweer mogelijk. Maar bij de twee treffers die Ajax het laatste kwartier van het enerverende duel scoorde ging Rodri •t vrijuit. Hij miste eerst een schot van Suurbier volledig (20) en n geen tien minuten later een voorzet van Gerrie Mühren niet j gwerken. De toegesnelde Johan Neeskens maakte toen alle Spaan illusies meteen een hard einde: 30. ROTTERDAM DYNAMOSTR. 16 TEL. 176700 5/TURIJN Voor de derde _4b1 in vijf jaar heeft Leeds United Teravond de finale van het toernooi I de Runners Up Cup bereikt, fcds, dat de uitwedstrijd tegen Li- i erfpool met 01 had gewonnen, plificeerde zich voor de eindstrijd een doelpuntloos gelijkspel. leeds United, dat in de eindstrijd i 1967 verloor, kan de Engelse suc- kenreeks in het Europa Cup 3- "kbhiooi voortzetten door na de eigen 5 78tnf in '68 en de overwinningen Sinj Newcastle United ('69) en Arse- ('70) nu zelf de eindstrijd te win- ïusjegenstander van Leeds United op imei en 3 juni (het Runners Up p-toernooi kent een uit en een iiswedstrijd) is het Italiaande Ju- Itus, dat in de kwartfinales eerst verlenging FC Twente uitschakel- jen gisteravond de eindstrijd be kte door FC Köln in Turijn met >Off verslaan. Het eerste duel tus- beide clubs was in een 11 ge- ispel geëindigd. Capello, reeds in 'tweede minuut en Anastasi vijf Jiuten voor het eindsignaal zorgden >r de Italiaanse treffers. De Juven- kleiding had een premie van 6.500 PQden op het bereiken van de finale *inni Ajax voor de tweede maal en nu een stuk voetbalvolwassener in de fi nale van de Europa Cup. Maar Atle- tico Madrid maakte het de Amster dammers gisteravond uitermate moei lijk om zo ver te komen. De madri- leense formatie verdedigde lange tijd koel en bijzonder kanp uit. Maar aanvallend kwam het gemis van de geblesseerde Garate maar al te dui delijk naar voren. De snelle Madri- leen die met een been inhet gips in madrid zich tevreden moest stellen met een televisieverslag van het duel werd node gemist. Want juist hij had de snelle akties die de spitsen Salcedo en Ufarte uitvoerden inhoud kunnen geven. Nu stokte de madrileense aan- valsmachine meestal al ver voor het doelgebied van heinz Stuy op Vasovic en Hulshoff. Marcel Domingo had zijn formatie noodgedwongen op drie plaatsen moeten wijzigen voor deze return. De Franse trainer van Atletico mikte daarbij duidelijk op een versterkte defensie die moest proberen via ra zendsnelle uitvallen het succes te brengen. Voor de geblesseerde Ade- lardo bracht Domingo Eusebio in stelling. Garate werd nu vervangen door Alberto. Calleja tenslotte was voor dit duel te licht bevonden en vervangen door Quique. Daarmme had Domingo zich verzekerd van een sterke defensie en een middenveld waarbij het accent op de verdediging lag. In de voorhoede opereerden slechts twee man: Salcedo en Ufarte. Dit razendsnelle duo vormde (en niet ten onrechte) de hoop waarop Domin go aanvallfend gokte. En Michels? De Amsterdamse trai ner begreep maar al te goed dat hij zeker zijn defensie niet mocht ver waarlozen. Atletico heeft immers in de uitwedstrijden in dit Europa-Cup toernooi getoond juist dan de taktiek van het counteren tot in de finesses te beheersen. Daarom waarschijnlijk ook een Ajax zonder de man die de laatste wedstrijden uitgroeide tot de pinch-hitter van de Amsterdammers: Dick van Dijk. Michels stelde zijn hoop op de vertrouwde linie Swart- Cruijff-Keizer. Daar moest alle ge vaar van komen. De enige .nieuwe ling1 voor zover dat op hem van toe- LTHENE Ferenc Puskas is zijn d dubbel en dwars waard geble- l. De ex-<Real Madrid speler heeft athinaikos naar de finale van de pa Cup gestuwd, op een moment nog maar weinigen geloofden in slagen van hem. Rode Ster Bel- 3o had immers op eigen terrein de eken een vernietigende 41 ne- 'aag toegebracht. Althans het leek nietigend want gistermiddag voor 00 uitzinnige Grieken zette Pus- elftal alle voorspellers 'voor "ut. Panathinaikos .versloeg Rode r met 30 en omdat het uitge- Bkte doelpunt in dit geval dubbel Ie bereikten de Grieken de finale iWembley (2 juni). Irtistermlddag bleek overduidelijk ^de Grieken zich geenszins als uit- Khakeld beschouwden, ondanks de Inhopige" achterstand. Panathinai- had echter vooral een geluk. Nog n minuut na de aftrap was het schil gereduceerd tot twee •tref- I. Vanaf de aftrap passte Aris Ka lbas de man, die het achteraf zo ^Bngrijke Griekse doelpunt in de Tedstrijd scoorde, naar .Antony joniades, die ongehinderd kon op- ken naar doelman Ratomir Duj- 4c. De Joegoslaaf was kansloos: bnathinaikos had met deze snelle ïer de basis voor de finaleplaats Igd. Een plaats, die overigens in eerste helft niet meer gestalte iet ièg omdat de Joegoslaven, met de le voorsprong van Belgrado nog in (bezit, niet in paniek raakten, e definitieve ondergang van Rode r kwam pas in het begin van de ede helft. De pupillen van Puskas ouwden toen een zwaar offensief, na tien minuten succes opleverde. V.A leuw was het Antoniades die. nü een kopbal, doel trof: 20. Rode kwam toen in een vreselijk HQilijke posit e te verkeren. De "Joe- aven konden geen enkele offen- daad riskeren omdat een Griek- reffer uitschakeling zou beteke- Daarbij bleek dat Rode Ster ir gehandicapt was door het niet en van de geschorste spits Dzajic. 87, Ster werd negen minuten na Dam inides' tweede treffer definitief de Europa Cup geworpen. En was het Aris Kamaras die de aan een uitermate waardevol jpunt hielp. Aan deze treffer had pi (Joegoslavische doelman Dujkovic II. ld. Hij verspeelde uit zijn doel •men de bal aan Kamaras, die rnlnog slechts om hoefde te draaien e bal in het doel te plaatsen, oe bal in het doel te plaatsen, inaf dat moment beperkte Panat- ikos, dat in Belgrado door blun- van doelman Ikonomopou! zo [afgegaan en nu dan ook doelman Htantinou in de ploeg had opgeno- zich tot het verdedigen van de ende 3—0 voorsprong. Iets dat, nks enkele Joegoslavische kan- ukte. bereiken van de finale van het pa-Cuptoernooi heeft in Athene de nodige opwinding gezorgd, t na het laatste fluitsignaal van aanse arbiter Ortiz de Mendibil mden duizenden dolgelukkige houwers ongehinderd door de i in ^jaamvezige politiemacht, het veld Later trokken de duizenden de waarbij geweldige verkeers- pppingen ontstonden. flfüBfc De blunder van doelman Rodri. Op zijn knieën liggend kijkt hij de bal na, die door Suurbier is ingeschoten. Drie Spaanse verdedigers kijken toe. Links Sjaak Swart, in het midden Piet Keizer. Ij MANCHESTER Manchester City zal de Europese beker voor bekerwin naars, die het vorig seizoen vero verde. moeten afstaan. In de geheel Engelse halve-finale tegen Chelsea maakte een blunder van de jonge re serve-doelman van Manchester City Ron Healey een definitief einde aan de uitzichten om het succes te prolon geren. Healey werkte de bal bij een indirecte vrije trap in eigen doel en vergrootte daarmee de in Londen op gelopen achterstand van zijn ploeg tot 0—2. Chelsea's tweede winnende 1—0 kwam twee minuten voor het rustslg- naal tot stand. Keith We lier mocht toen een indirecte vrije trap nemen en schoot de bal rechtstreeks op het Manchester-doel. De tweede overwinning van Chel sea was overigens verdiend. Ondanks de steun van het eige publiek slaag de de City, dat pas na een extra dueL tegen het Poolse Gornik Zabre in de halve finale was gekomen, er niet in Chelsea onder druk te zetten. Een Chelsea, dat zeer agressief speelde en in de tweede minuut al bij een voor sprong was, toen verdediger Dave Webb in een kansrijke positie naast schoot. Manchester City, dat voor de eerste maal sinds zijn beenbreuk weer de beschikking had over Mike Sum- merbee (hij werd later vervangen door Donachie) zag geen kans de ba kens te verzetten. En dat, terwijl ook Chelsea enkele sleutelfiguren in de ploeg miste. Zo werd op het laatste ogenblik beslist dat feter Osgood, Engels international en befaamd aan valler, niet kon meespelen, omdat zijn kortgeleden opgelopen enkelbles sure nog niet was genezen. De beste mogelijkheid kreeg Ian Bowper nog voor de City, maar zijn omhaal trof geen doeL Panathinaikos-Rode Ster Belgrado 3-0 (1-0) 1. Aivtonlades 1-0. 55. Antoniades 2-0. W. Kameras 3-0. scheidsrechter: Ortlz de Mendilbil (Spanje). Toeschouwers: 30.000. Panathinaikos: Constantinou: Tornare.s Vlahos. Kapsis, Kameras: Sourpis. Gram mos. Fllakouris (Hatzlandreou): Antonia des, Domazos, Kalligerls (Athanasopoulos). Rode Ster: Dujkovic: Doric, Klenkovskl. Novovlc, Bogisevic: Pavlovic. Jartkovic, Ostojlc: fllipovic, Admovic, Karast. AMSTERDAM Agustin Montal, de voorzitter van FC. Barcelona, heeft in Barcelone met nadruk ont kend, dat er van de zijde van de Spaanse club contacten zouden zijn geweest met Johan Cruyff (Ajax) over een transfer. 'Geen enkele af vaardiging van de FC Barcelona heeft contact gehad met Cruyff en wij zijn ook niet in Nederland ge weest om onderhandelingen te voeren met Ajax', aldus Montal. passing is was Horst Blankenburg. Op de linkervleugel moest hij Ruud die al zeker voorh etere vuren heeft Krol doen vergeten. De Westduitser gestaan bleek in de eerste helft daar maar half in te slagen. Op het gebied van snelheid moest hij het langs de lijn te dikwijls afleggen tegen Ufarte. Met dat concept traden beide ploe gen elkaar tegemoet. Ajax met het doel zo snel mogelijk voor een treffer te zorgen. En juist dat was niet hele maal van problemen ontdaan. De Amsterdamse formatie was immers in het bekerduel tegen NEC-aanvallend niet al te imponerend geweest. Maar in de beginfase van de confrontatie met de Madrilenen bleek Ajax plot seling weer de brille te hebben. De Amsterdammers sneden door het middenveld van de Spanjaarden heen zonder er veel problemen van te ma ken, maar voor het Spaanse doel bleek hoe goed juist daar Atletdco de toestand beheerste. Van een vrije Ajacie dvoor doelman Rodri was geen moment sprake terwijl laatste man Jayo met harde lange trappen in laatste instantie voor opruiming zorg de. Mühren plotseling in stelling kwam. Verwonderlijk Verwonderlijk was het zeker dan ook niet dat het enige doelpunt dat drie kwartier aanvallen bracht uit een vrije trap tot stand kwam. Al na acht minuten werd die treffer inge luid. Eusebio beging een overtreding tegen Piet Keizer die op volle snel heid lag. De duidelijk geprikkelde Amsterdammer schoot de daarvoor toegekende vrije van zetker 35 meter afstand verschrikkelijk hard dwars door het Spaanse muurtje langs doel man Rodri: 10. Het leek de aankon diging van een zwaar Ajax-offensief. niet te storen aan die treffer. De Maar Atletico bleek zich hoegenaamd woorden van Marcel Domingo 'Als we de eerste twintig minuten maar goed doorkomen, dan geef ikons een heel goede kans werden door zijn elf tal volkomen gelogenstraft. Atletico bleef zeer koelbloedig iedere situatie meester. Kansen voor Ajax ontstonden er dan ook nauwelijks. Of het moesten de momenten zijn waarop Gerrie De eerste keer richtte hij gehaast hoog over. De tweede keer schoot hij precies tegen de voet van Quique op. Het waren de enige serieuze ogen blikken waarop Ajax in de eerste helft even in Wembley mocht kijken. Maar een zekerstelling zat er toen ze ker niet in. Ajax probeerde maar liep vast in de uiterst professionele en kundig opererende Atletico-fuik. Nee het duurde tot diep in de tweede helft voor de smeekbeden van zocht de speaker namens Rinus Mi chels om alle nodige steun voor het elftal!) werden verhoord. Toen voor zag Ajax zich plotseling vart een comfortabele plaats in de finale. De Amsterdammers hadden het tot dan toe in de tweede helft moeilijk gehad. Moeilijk vooral met zichzelf. De sprankelende akties die de eerste helft endan in het bijzonder de eer ste twintig minuten daarvan hadden opgeluisterd, bleven nu achterwege. Ajax zocht dikwijls gehaast en daardoor onnauwkeurig naar een gat in de Spaanse afweerlinie. Maar zelfs achterweg. Daar voor ruimde Atletico kwartier had gekregen bleven nu Madrid te sterk op. Daaroor was het stoorwerk op het middenveld van Ufarte. Irureta en Luis te goed ver zorgd. Doelman Rodri diende zich echter inhet laatste kwartier plotse ling aan als de zwakke stee in de Atletico muur. Een schot van Suur bier halverwege de Atletico helft ver dween via de handen van de falende Rodri in het net: 20. Het was het moment waarvoor Marcel Domingo gevreesd had. Nu immers was zijn ploeg in de positie geraakt, waarin Ajax aan het begin van de slag verkeerde. Atletico moest nu scoren en moest de verdidi- gingsHnie noodzakelijk verzwakken. En juist op die momenten kan Ajax uithalen. Juist op die momenten krijgt Johan Cruijff de ruimte die hij rich zo graag wenst. Cruijff was te gen Atletico nauwelijks een hoofd stuk apart. In tegenstelling tot Ma drid, toen Michels hem voortijdig weer in het trainingspak liet stappen, stelde de duurste Amsterdamse voet baller zich nu volledig indienst van het elftal. Maar de openingen waarop hij aasde waren nu spaarzaam tevin- den. Zijn samenwerking met Piet Keizer stuitte ondanks alle subtiele passies toch steeds weer opde Spaan se defenrie. Dankzij de ontstane ruimte kwam Ajax nog op 30. Gerrie Mühren leidde de treffer in, toen hij opde linkerflank ongehin derd mocht oprukken. Zijn voorzet draaide over de graaiende handen van Rodri en via het hoofd van de gretige Sjaak Swart voor de voeten van Johan Neeskens. Met een droge knal zorgde hij voor de derde Ajax- treffer. Atletico was op de knieën. De Madrilenen zochten wanhopig haast de aanval. Maar de bloedarmoede van een aanval-zonder-Garate werk te diep door. Verder dan snelle ren nen van ufarte langs de fors ingrij pende Blankenburg kwam Domingo's formatie niet. Ajax—Atletico 3—0 (1—0) 8. Keizer 1—0. 75. Suurbier 2—0, 84. Neeskens 3—0. Scheidsrechter Sbardella (Italië). Toeschou wers: 67.000. Ajax: Stuy: Suurbier. Hulshoff, Vasovic. Blankenburg; Rljnders, Neeskens, Mühren; Swart, Cruijff, Keizer. Atletico: Rodri; Melo. Overjero, Jayo. Eseblo, Quique, Irrureta, Luis, Alberto; Ufarte, Salcedo. RUUD VERDONCK AMSTERDAM De solide verdediging van Atletico had indruk gemaakt in de Ajax-gelederen. De aanvallen kregen na het eerst Ajax-doelpunt dikwijls een wanhopig karakter. Het sterke Spaanse verdedigingsblok bleef lang te lang overeind. Rinus Michels, Ajax' veldheer, was dan ook vol bewondering over zijn tegenstander: 'At letico heeft niet massaal voor het doel gelegen. Het is een prima ploeg. Om in een uitwedstrijd zo te spelen als Atletico hier in het Olympisch Stadion heeft gedaan, moet je heel wat in je mars heb ben.' Barry Hulshoff omhelst Piet Keizer (op de rug gezien) na het eerste doelpunt van Ajax. COMMERCY De Nederlandse wielerploeg van Herman Krott was gisteren in de derde etappe van de Circuit des Mines oppermachtig. Het 128 km lange traject van Bar le Due naar Commercy werd het snelst afge legd door Matthijs de Koning, die 3 uur. 19 min. en 15 seconden nodig had. Tweede werd Arie Hassink op slechts 34 seconden. Door deze zege veroverde De Koning tevens de lei ding in het algemeen berg- en pun tenklassement dat .werd aangevoerd door Gerrit Knetemen. Derde etappe: 1 Matthijs de Konlns 3.19.16, 2. Arte Hassink .19.49. 3. Zaketta (Fra.) 3.19.49. 4. Jan Hordijk 3.21.7. 5. Schmidt (Fra) 3.21.29. 6. Gerrit Kneteman 3.21.37. ex aequo: 16. Jan Zuldweg z.t.. Ge rard Kemper z.t. Plet Kleine z.t. Algemeen klassement: 1. De Koning 6.30.0. 2. Zakretta 6.31.2». 3. Hassink 6.31.46. 4. Kneteman 6.31.52. 5. Vueslen (Fra) 6.32.17. 11. Hordijk 6.32.40. 15. Kamper 6.33.17, 16. Zuldweg z.t„ 23. Kleine z.t. Ploegenklassement: 1. Ne derland Amstel 19.33.31; 2. Frankrijk 19.37.26 3. Oostenrijk 19137.42. De Belg Rik van Linden heeft gis teren de vierde etappe van de ronde van België voor amateurs, een rit over 158 km van Zottegem naar Oos tende, gewonnen in 3 uur 51 minuten en 10 seconden. 1. Van Linden (Bel) de 158 km ln 3.61.10 met bonificatie (3.50.60). 2. Van wcevelt (Bel) z t met bon. (3.50.55), 3. Tavenlcr (Bel) z t. Algemeen klassement: 1. Sannen (Bel) 12.33.04. 2. Van Sweevelt (Bel) 12.33.10. s, Groen (Ned) 12.33.25, 7. Duyker (Ned) 12.34.17. Ik geef op als nieuwe abonnee: straat: plaats: I betaalt: per kwartaal per maand 1 I I Als beloning voor mijn akthritelt I ontvang ik een "Gouda Bouquet". I De nieuwe abonnee krijgt onze krant I veertien dagen gratis. Michels erkende het voordeel dat zijn formatie had ondervonden door dat Marcel Domingo met drie inval lers moest aantreden voor respectie velijk Garate. Adelardo en Caleja. „Het heeft die ploeg waarschijnlijk wel wat verzwakt. Het scheelde voor ons in ieder geval een hele slok op een borrel". De blessure, die Johan Cruijff in de wedstrijd had opgelopen, bleek toch nog vrij ernstig van aard te zijn. Mi chels: „Hij liep in een vrij gevaar lijke situatie door op een bal. Hij kreeg daarbij de vuisen van* doelman Rodri tegen zijn hoofd, waardoor zijn oor scheurde. Dat bloedde nogal en daarom moest Johan behandeld wor den. Cruijff werd na afloop van het duel steunend tussen clubarts Ro- link en chirurg Kriek afgevoojd. Over de invloed, die de affaire- Cruijff tijdens de voorbereidingspe riode op de ploeg heeft gehad, liet Michels zich slechts schertsend uit. „Wij lezen in het trainingskamp geen kranten", was zijn enige commentaar De tegenstander van Ajax ln de fi nale is voor Michels een grote onbe kende. „Ik weet van die ploeg hele maal niets af. Het is bekend dat de grote kracht van Panathinaikos in thuiswedstrijden ligt, maar dat wil niet zeggen dat de Cup al in Amster dam staat Het gevaar bestaat nu eenmaal dat ledereen roept „die Grie ken zijn maar een zacht eitje". Je moet echter toch het een en ander in je mars hebben om Rode Ster met 30 te kunnen kloppen". Johan Neeskens, die Ajax' derde doelpunt helemaal het zijne mag noe men hij bereidde het voor en zorg de ook voor de bekroning was geïmponeerd door de rust, die er van de Spanjaarden uitging Atletico speelde geen moment gehaast. Die ploeg bleef gevaarlijk vanuit het middenveld. Steeds als wij gingen, kwamen er vanuit de middenlinie twee tot drie man opduiken, waar door je dan weef ijlings terug moest" In de eerste fase na de hervatting moest Ajax het initiatief even uit handen geven. De Spanjaarden oefenden toen druk uit op het Am sterdamse doel. Suurbier: „Op dat moment waren zij gewoon sterker. Wij kwamen er niet aan te pas En toen kwam dat doelpunt Ik kan moeilijk zeggen dat het helemaal van tevoren uitgedokterd was In dat soort zaken moet je nu eenmaal geluk hebben". Neeskens over het Atletieo- overwicht: „Wij speelden onmiddel lijk na de hervatting typisch anders dan voor de rust. Via lange ballen probeerden wij een treffer te force ren. Het is dan logisch dat er nog wel eens het een en ander misgaat". Het mooiste, doelpunt van de avond kwam OD- naam van de getergde Piet Keizer, die bij vlagen briljant voet balde. Een overtreding van Eusebio tegen de lange Ajacied luidde in feite de ondergang van Atletico in. Het publiek smeekte „Pietje, Pietje". En Pietje legde al zijn kracht in de vrije trap. Piet Keizer: „Ik had er na de overtreding van Eusebio nogal de pest in. Daarom schoot ik die bal er maar in." Marcel Domingo, de Franse trainer van Atletico. kon zijn teleurstelling nauwelijks verbergen De afgelopen dagen had Domingo bij herhaling blijk gegeven van zijn optimisme, ze ker wanneer zijn ploeg het eerste half uur Ajax zou kunnen opvangen Dat lukte door die formidabele vrije trap van Piet Keizer weliswaar niet, anaar Atletico ving Ajax na de ope ningstreffer zobekjwaam op, dat hal verwege de tweede helft een verin- ging steeds meer in het verschiet kwam. De late treffers van Suurbier en Neeskens verrasten Atletico echter en Domingo wees in zijn met „non contento" soorspekte betoog op enkele „onregelmatigheden", die deze voor Atletico teleurstellende gang van za ken hebben beïnvloed. Domingo: „Het tweede en beslissende doelpunt was buitenspel. Bovendien moest Atletico nog tegen een home-referee vechten. De scheidsrechter floot tegen alles wat Atletico deed". Een stelling die niet geheel in overeenstemming is met de feiten, want Sbardella ver deelde de vrije trappen gelijkelijk over Ajax en Atletico LONDEN (AFP, Reuter) De Rus sische regering heeft de Tweede-se cretaris van de Britse ambassade in Moskou, David Miller, tot ongewenst persoon verklaard en hem gelast het land te verlaten. Dit is in Londen bekendgemaakt. De Russische stap is een reactie op de uitwijzing door Engeland van drie Russische functionarissen en de wei gering om tien andere Russen toe te laten. Sinds vorig jaar juli wees En geland twee leden van de Russische handelslegatie en een van de ambas sade in Londen uit. omdat zij zich met»„ontoelaatbare activiteiten" had den beziggehouden. Het Russische ministerie van bui tenlandse zaken motiveerde de uit wijzing van Miller met de verklaring, dat deze zich schuldig had gemaakt aan activiteiten, die overenigbaar zijn met zijn diplomatieke status. Dit was vorige week vrijdag aan het Britse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. Miller diende binnen' tien dagen te vertrekken en keerde gisteren naar Londen terug. DETROIT Vandaag begint de halfjaarlijkse vergadering van de 250 rooms-katholieke bisschoppen in de Verenigde Staten. Voornaamste doel: het formuleren van een aantal stand punten ten aanzien van het priester schap, die voorgelegd zullen worden aan de internationale synode van bis schoppen, die dit najaar ln Rome wordt gehouden. Zoals bekend heeft 'de meerderheid van de Amerikaanse priesters zich uitgesproken voor opheffing van de celibaatsplicht. Twintig procent had van deze verplichting. John kardinaal Bearden, voorzitter van de bisschoppenconferentie, heeft zondag in een vraaggesprek gezegd, persoonlijke behoefte aan opheffing dat hij persoonlijk de celibaatsver plichting wil behouden, maar, zo voegde hij hieraan toe, met de opvat tingen van de geestelijkheid moet ook rekening worden gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 25