ONDERSCHEIDEN DOOR DE KONINGIN buitenlandse Zaken innenlandse Zaken nderwijs en Wetenschappen Justitie Financiën Defensie Km Simm? Vigeveno, imandeur Oranje-Nassau Mr. H. Scheltema, ridder Nederlandse Leeuw omma Pj|evori nmmandeur Oranje-Nassau. vordering: Q. Bas Backer, ambas- tur. Tokio; M. F. Vigeveno, lassadeur, 's-Gravenhage. Idder Nederlandse Leeuw: l F. baron Bentinck van ponheten, ambassadeur. Du- l mr. C. W. baron van Boet er van Asperen, ambassa- r, Wenen; mr. J. Everts, di- feur financieel-economische bikkelingshulp; R. Fack, am- ladeur, Ne»/ York; mr. F. J. Herman, ambassadeur, latsburg; jhr. mr. H. Th. A. Ivan Rijckevorsel, ambassa- K Kopenhagen; mr. H. Schel- a. ambassadeur, Djakarta; A. A. J. Warmenhoven, di- eur intern- techn. hulp. ffieier Oranje-Nassau, by be lering: A. Bakker, 's-Gravenhage; {lleton, voorzitter comité Ne- pndse kolonie, Antwerpen; J. H. Proper, ambassade- I, Kopenhagen; ir. A. W. Ton- consul-generaal, La Paz. Ificier r Oranje-Nassau: I S. Abujaber, consul-gene- L Amman; F. J. Th. J. van ambassaderaad, Rabat; mr. F. M. Albers, administrateur intern, techn. hulp; drs. A. Th. Alkema, hoofdadministrateur buitenlandse zaken; mr. L. J. M. Bauwens, ambassaderaad, Mos kou; drs. J. H. Buiten, voorz. Ne- derlandsche Vereeniging, Preto ria; mr. L. H. J. B. van Gorkum, mini-ter, Tokio; Mgr. L. J. van Heijgen, bisschop van Doumé; Pater J. J. M. A. Jansen, vicaris- generaal Bisdom Jinja (Ugan da); mr. M. G. J. M. Janssen handelsraad, Brussel; ir. P. de Jonge, landbouwkundige, Serem- ban (Maleisië); C. G. D. Klaas- sen, directeur, Teheran; mr. J. L. van der Kun, chef directie Afrika en Midden-Oosten, (buitenlandse zaken); mr. G. W. Maas Geeste- ranus, hoofdadministrateur, bui tenlandse zaken; J. L. O. Mignot, consul, Reims; Mgr. J. J. W. Pee- ters, bisschop van Buea (West- Kameroen); mr. P. W. Schaèp- man, consul-generaal, Milaan; C. Spoelder, voorz. Ned. Vereniging, Brussel; Ch. S. van Straten, han- delsi.ad, Parijs; mr. Ch. Th. F. Thurkow, chef directie perszaken en nieuwsvoorziening, buiten landse zaken; J. H. Ubachs, con sul, Maastricht; dr. H. de Vries Robles, handelsraad, Wenen; drs. E. J. van Vloten, administrateur buitenlandse zaken; Mgr. E. F. J. Vroemen, bisschop van Chik- wawa in Malawi; mr. J. Zwalf, imandcur Oranje-Nassau, by irdering: W. F. Lichtenauer, lid van State, Rotterdam, tmmandeur Oranje-Nassau: M. van Lieshout, lid Eer- amer, Eindhoven; dr. C. J. van Rooy, Commissaris Koningin, Limburg, mr. F. anenburg, Commissaris der Ingin, Noord-Holland, dder Nederlandse Leeuw: l J. Baas, lid Eerste Kamer; J. L. M. Niers, li<j Eerste ler; drs. A. R. Vermeer, lid ite Kamer; dr. P. G. van de t, 11J Eerste Kamer; E. J. M. ïschoten, lid Tweede Kamer; J. M. van den Eerenbeemt, Ged. Staten Noord-Brabant; Vïensink, lid Ged. Staten N.- and; ir. F. N. Sikkes, lid Staten Utrecht; mr. E. J. N. Bogaerts, griffier Staten N.- ^ant; G. Z. de Vos, wethou- iRotterdam. Ificier Oranje-Nassau, by be tering: t. A. J. M. Eikhuizen, bur- eester Oosterhout; mr. W. Dppedijk van Veen, burge- Iter Tietjerksteradeel. Ificier Oranje-Nassau: iC. Adriaanse, hoofdadmini- ieur, binnenlandse zaken, jburg; drs. D. C. Hilarius, ^administrateur binnenland- Bken, Oegstgeest; mr. C. F. Ie Menthon Bake, raadadvi- plv. directeur binnenland- iken, 's-Gravenhage; T. van den, hoofdadministrateur, enlandse zaken, Voorburg; mr. H. Bruinsma, raadadviseur van Staat, 's-Gravenhage; mr. H. L. F. M. baron van Hövell van Wezeveld en Westerflier, burgemeester, Vught; P. C. A. 't Hoen, directeur provinciale pla nologische dienst van Limburg, Eijsden; mr. T. J. A. Minis, se cretaris, Maastricht; T. D. Smids, wethouder, Nijmegen; mr. H .H. Douma, burgemeester, Zwijn- drecht; J. G. S. Bruinsma, bur gemeester, Beverwijk; H. Nie- len, burgemeester, Heemskerk; W. T. G. A. Binnendijk, commis saris politie, Amsterdam; ir. L. van Marlen, oud-directeur bouw en woningtoezicht, Amsterdam; J. Kosters, hoofdadministrateur, Middelburg; mr. T. van Dam, hoofdadministrateur, Utrecht; jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, burgemeester, Hengelo (Ov.); I. Bergsma, commissaris politie, Zwolle, H. Schoonderbeek, wet houder, Enschede; drs. H. A. Beusekamp, burgemeester, Em- men; J. H. de Goede, burgemees ter, Hoogeveen. Ridder Oranje-Nassau: W. A. H. van Haasen, ambte naar speciale diensten, binnen landse zaken, 's-Gravenhage; B. M. J. Ostmeier, directeur In donesië Oorlogsgravenstichting, Djakarta; J. H. Koes, inspecteur algemene rekenkamer, Wasse naar; F. A. F. Jansen, referen daris alg. burgerlijk pensioen fonds, 's-Gravenhage; F. H. M. Schram, burgemeester, Wester hoven; dr. C. Vlak, burgemees-' ter, Hooge en Lage Zwaluwe; H. Jhr. J. Q. Bas Backer, commandeur Oranje-Nassau eerste ambassadesecretaris, Otta wa. Ridder Oranje-Nassau: Pater L. M. H. Bartels, Roo sendaal; pater P. D. Bartels, Montevideo; drs. L. W. Binkhorst van Oudcarspel en in Koedijk, „chiel economist", Londen; Ph. Blok, tweede handelssecretaris, Mexico; W. G. van Boekei, vice- consul, Kleef; mejuffrouw C. J. A. E. Borgman Brouwer, privé- secretaresse, buitenlandse zaken; P. A. Boulo, vice-consul, Mobile, Alabama; H. F. van den Broek, vice-consul, San Francisco; R. K. Daane, voormalig consul, Detroit, Michigan; A. C. Dam, hoofdcom mies, buitenlandse zaken; H. E. Davila, consul San Juan, P. R.; A. Th. Davis, consul, Portland Or.; J. H. C. Edghill, consul, Bridgetown. Barbados; U. F. van Eer, New York; E. B. Francis, vice-consul, Gibraltar; C. J. Grootenboer, tweede ambassade- secretaris, Caracas; L. H. van Gijn, consul, Chicago; mejuf frouw J. C. M. Harte, ambte naar, Bonn; J. F. van Hattum, consul, Port Elizabeth; broeder W. J. van Heeswijk, Nsambya (Uganda); Th. van Hemert, amb tenaar, Washington; pater H. J. M. Hooij, Pepetuo Socorro (Peru); J. R. Kortenhorst, secretaris At lantische Commissie; ds. J. van van den Berkmortel, lid van de raad, Deurne; M. Broeken, wet houder, Made en Drimmelen; J. J. M. van Heeswijk, wethouder, Waalwijk; C. J. van den Hof, oud-wethouder, Mill en St. Hu- bert; A. G. Jaspers, wethouder, Gemert; H. J. A. van Keme- nade, lid raad van commissarissen „DELA", Eindhoven; C. A. van Oosterhout, oud-wethouder, Ou denbosch; T. C. de Werd, hoofd administrateur, Breda; L. H. H. Huyben, burgemeester, Bergen (L.); E. M. J. Prick, burgemees ter, Schaesberg; P. H. H. Bee- nen, Herten; J. K. M. H. Haa- nen, oud-directeur sociale dienst, Roermond; J. F. Hendrix, direc teur sociale zaken, Heerlen; L. J. Krans, lid van de raad, Maas tricht. mr. S. H. F. Smeets, lid van de raad, Weert; J. A. Hout koper, burgemeester, Echteld; mr. J. Buitink, commandant brandweer, Arnhem; O. W. van Geytenbeek, secretaris Borculo; H. Lintvelt, oud-wethouder, Zut- phen; G. Oosterhof, hoofdinspec teur-korpschef gemeentepolitie, Doetinchem; K. T. Wielders, oud-lid van de raad, Tiel; C. van Hofwegen, burgemeester, Sliedrecht; L. J. den Hollander, burgemeester, Leerdam; H. R.' Nieborg, oud-burgemeester Nw.- Lekkerland; M. J. Plettenburg, administrateur prov. griffie, Leidschendam; W. Horsman, oud-lid raad Zwijndrecht; J. J. G. van Steekelenburg, lid van de raad, Wateringen; J. Vente, hoofdadministrateur, Rot- Drs. H. A. Beusekamp, officier Oranje-Nassau Kuiken, Toronto; E. C. Lanitis, consul, Limassol; E. E. Mac- Laughlin, consul Adelaide; me- j .ffrouw C. M. Leemans, hoofd commies buitenlandse zaken; E. van Marle, president „Nether lands Benevolent Society of Ca lifornia"; J. A. Mijnans, hoofd commies buitenlandse zaken; M. M. Nahas, handelsagent ambas sade, Beiroet; F. A. J. van Ödijk, bestuurslid „Hollandse Club", Antwerpen; Ch. W. Pickersgill, consul, Newcastle-upon-Tyne; H. Pieterse, lid algemeen bestuur Ned. KvK, Londen; mej. J. S. H. Th. Ram, Bergen (N.-H.); N. J. Scheele, attaché, Ankara; ds. T. Schot, Duisburg-Ruhrort; H. Smid, vice-consul, Pretoria; A. M. Smits, eerste ambassadesecr., Kingston; J. B. Stapelbroek, ver trouwensman Ned. emigranten, Nao-Me-Toque (Brazilië); H. J. TePaske, vice-consul, Orange Ci ty, Iowa; mevrouw mr. G. C. van Troostenburg de Bruyn, geb. baronesse van Boetzelaer, Vezia; mevrouw J. M. Tuijten, hoofd commies buitenlandse zaken; W. M. Visser, hoofd bureau admini stratie buitenlandse missies, bui- tenL.ndse zaken; L. B. Volmer, hoofdcommies buitenlandse za ken mr. H. S. van Wijk, consul, Calcutta; G, H. J. Zuidberg, con sul, Dacca. terdam; A. Kuijper, hoofdinspec teur prov. elektriciteitsbedrijf, "Haarlem; mr. J. Boor, wethou der, Bussum; J. Plat, oud-lid raad, Edam; J. K. Schendelaar, administrateur ter secretarie, Den Helder; I. Vleugel, lid raad Alkmaar; D. C. Bouwense, bur gemeester St. Maartensdijk en Scherpenisse; G. P. Leendertse, Wissenkerke; mr. G. A. W. ba re.» van Hemert tot Dingshof, burgemeester, Maarn; K. de Haan, wethouder. Soest; R. de Jong, copmissaris van politie, Zeist; L. J. de Boer, wethouder, Ooststellingwerf; H. W. Fijlstra, oud-lid raad, Sneek; J. F. de Haan, oud-wethouder, Franeker; S. Kerkstra, oud-lid raad, West stellingwerf; mr. J. H. J. Een huis, burgemeester, Haaksber gen; H. W. K. ridder Huyssen van Kattendijke, burgemeester, Vriezen veen; H. J. Elshoff, oud lid raad, Losser (Ov.); G. H. J. Overmeen, wethouder, Almelo; J. Pierik, lid raad, Zwolle; me vrouw H. C. Everts-Mackeno, oüd-wethouder, Veendam; W.' HogenEsch, oud-lid raad, Ha ren (Gr.); L. P. Laning. Gronin gen; L. Kinds, wethouder, Bor ger. Binnenlandse Zaken en Onderivijs en Wetenschappen Officier Oranje-Nassau: J. J. H. van der Ree, oud-wet houder, Groningen. Mr. W. F. Lichtenauer. commandeur Oranje-Nassau M c s wo dder Nederlandse Leeuw: bf. dr. J. Dankmeijer, hoog- I ir, Leiden; prof. dr. J. H. kink, hoogleraar, Leiden; dr. J. Th. Snijders, hoog- LWeér, Groningen; prof. dr. J. ien VG. Overbeek, hoogleraar, cht; prof. dr. A. Biemond, hoogleraar Gem. Universi- a ^Amsterdam; prof. dr. G. Kui- ^hoogleraar Vrije Universi- .ytOlprof. mr. F. J. F. M. Duyn- I hoogleraar, Nijmegen; prof. loelofs, oud-hoogleraar t.h. gisdl: prof. dr. ir. J. C. Vlugter, »r magnificus t.h. Twente; drs. R. Burgert, hoogleraar dr. J. B. Drewes, raadad- Onderwijs en Weten- »pen, Rijswijk (Z.-H.). Icier Oranje-Nassau, by lering: juffrouw W. J. Mulder, oud- ice christelijke scholen- inschap, 's-Gravenhage. icier in de orde van Jje-Nassau: Costers, hoofdinspecteur Apeldoorn; M. R. Groene- inspecteur BLO, Zwolle; |D iörchner, inspecteur LO, burg; H. Koning, inspecteur bied Assen; W. J. P. Schols, in- rk Peur LO, Nijmegen; R. van oud-directeur pedagogi- academie, Maartensdijk; ffrouw M. A. F. van Rege- ïl (zuster Hortensia), direc- '"pedagogische academie Ou- osch; dr. J. van der Ligrt, cteur voortgezet onderwijs, el; dr. C. J. Starrenburg, I jeteur voortgezet onderwijs, ^^psen; P. H. S. van Bommel, scholengemeenschap, Sit- ir. M. F. van Dun, rector, 1; drs. J. H. H. Gieskens, r, Sittard; drs. P. D. A. M. broek, oud-rector, Heerlen; G. A. Hoogbergen, rector, he; drs. C. Miedema, rector, teveen; drs. J. L. Struyk, WPf' Niimegen; H- Evers inspecteur voortgezet on- ijs, Amersfoort; ir. Chr. J. A. directeur h.ts., Vlissingen; G. Brouwer, oud-directeur -hapf ït v< dam; drs. L. van den Ham, di recteur akademie opleiding le raar, Berkel-Enschot; dr. S. J. van Ooststroom, oud-wetensch. hoofdambtenaar rijksuniversi teit, Leiden; J. E. Kruijff, admi nistrateur onderwijs en weten schappen, Voorschoten; D. W. Marks, administrateur onderwijs en wetenschappen, 's-Graven hage; J. J. Rietmulder, adminis- strateur onderwijs en weten schappen, Voorschoten; drs. C. H. Stefels, hoofdadministrateur on derwijs en wetenschappen, 's-Gravenhage. Ridder Oranje-Nassau: M. J. Boender, inspecteur BLO, Epe; mejuffrouw M. J. de Jonge, inspectrice kleuteronderwijs, Nij megen; A. Schwantje, oud-in specteur onderwijs, Rotterdam; mejuffrouw A. E. van Tulder, inspectrice kleuteronderwijs, Huizen; M. J. ten Berge, direc teur kweekschool kleuterleid sters, Groningen; J. A. G. Bon der, hoofd van een school, Sant poort: M.P. Creuwels, hoofd van een school, Heerlen; mejuffrouw C. M. Dekker, lerares, Haarlem; S. A. Doevendans, hoofd van een school, Dieren; P. J. W. Janssèn, hoofd van een school, Venray; mejuffrouw A. Kaptein, hoofd van een school, Amsterdam; P. de Lange, oud-hoofd van een school, 's-Gravenhage; G. No- back, hoofd van een school, Mid delburg; W. A. Overtoom, hoofd van een school, Nootdorp; J. J. Paulides, oud-hoofd van een school, Franeker; J. F. Kom mens, hoofd van een school, Ter- heijden; mejuffrouw E. F. van Sprang, hoofd van een school, St. Willibrord; B. Versluis, hoofd van een school, Beekbergen; J. Wedzinga, medewerker pedago gisch studiecentrum, Zeist; J. Withaar, oud-hoofd van een school. Donderen; H. J. Alden- hoff, directeur van een school, j Schijndel; A. J. M. van den Blink, directeur van een school, Breukelen; dr. H. Bongers, oud- I leraar, Bilthoven; H. Bosman. eao»*4aai« commissi* tot reeellM i tentamens handenarbeid, Dor drecht; P. Dekker, oud-leraar, Meppel; R. Tj. Dijkstra, directeur van een school, Ulrum; A. J. Franken, adjunct-directeur van een school, Roosendaal; J. A. Knegtmans, directeur van een school, Rotterdam; R. Kok, voor zitter schoolbestuur, Drachten; F. H. Leurs, leraar, Roermond; W. G. Lijesen, oud-leraar, Bus sum; mejuffrouw N. H. Mak, conrectrix, Leidschendam; dr. S. G. W. van der Meer, oud- leraar. Nijmegen; R. van der Meulen, leraar. Urk; F. H. M. Noteborn, directeur bijzondere school, Venlo; I. Roos, oud-direc teur van een school. Borculo; mejuffrouw C. M. W. Ruiters, oud-conrectrix, Maastricht; J. C. Spaans, 'directeur van een school, Zierikzee; J. J. M. Versteeg, (frater M. Gerlach), directeur van een school, Hilversum; W. Visser, directeur van een school, Groningen; G. J. van den Bos, oud-directeur technische school, Delft; K. Bijlsma, directeur la gere technische school. Steen- wijk; F. N. Maas. oud-adjunct- directeur h.t.s., Rotterdam; H. M. Sprong, oud-directeur technische school. 's-Gravenhage; mejuf frouw M. C. van den Berg, adj.- directrice industrie- en huishoud school, Alphen aan den Rijn; mejuffrouw M. A. Bots, oud- directrice school huishoud- en nijverheidsonderwijs, Sevenum; mejuffrouw C. J. M. Edelman, directrice opleiding maatschap pelijk werk, Vught; B. J. A. Korsmit, adjunct-directeur huis houdschool, Hoeven; mejuffrouw A. M. H. Kuijlen, lerares. Til burg; mevrouw Tj. Sijtsema- Terpstra, gedelegeerde algemeen bestuur sociale academie, Hen gelo (O.); A. A. Toll, directeur van een school, Helmond; drs. G. J. Veldkamp, lid onderwijs commissies, Rotterdam; mejuf frouw L. H. Weijmerslager, lera res, 's-Gravenhage; W. Duk, oud- technisch hoofdambtenaar, Lei den; A. de Jong, hoofdcommies ondarwua *o wanschappen. 's-Gravenhage; W. C. G. J. Klein Willink, hoofdcommies onderwijs en wetenschappen, 's-Gravenha ge; Th. Knoop, referendaris on derwijs en wetenschappen, Rijs wijk (Z.-H.)N. W. Makel, hoofd commies onderwijs en weten schappen, Amsterdam; Chr. H. Minderman, referendaris onder wijs en wetenschappen, 's-Gra venhage. Kabinet van de V ice-Minister-President Officier Oranje-Nassau. by be vordering: Mevrouw G. Wijsmuller, geb. Meyer, penningmeesteresse Ko ningin Wilhelminafonds. Ridder Oranje-Nassau: H. Nieuwenhuysen, referenda ris. Onderwijs en Wetenschappen en Defensie Ridder Nederlandse Leeuw: Prof. dipl. ing. J. B. Wester- dijk, hoogleraar t.h., Delft. j Onderwijs en Wetenschappen en CultuurRecreatie en Maatschappelijk Werk Officier Oranje-Nassau: Ds. A. G. Roeders, directeur Hervormde stichting voor diaco naal maatschappelijk werk, Zuidwolde. Ridder Oranje-Nassau: J. M. Smit. leraar. Eindhoven. Binnenlandse Zaken en Buitenlandse Zaken Ontwikkelingshulp Ridder Nederlandse Leeuw: Th. H. Oltheten, hoofddirec teur Staatsdrukkerij- en Uit- gwuUbtdrpi, 'c-arAVMhag*. E. J. M. Kolfschoten, ridder Nederlandse Leeuw W. T. G. A. Binnendijk, officier Oranje-Nassau Mr. H. L. F. M. baron van Hövell van Wezeveld en Westerflier, officier Oranje-Nassau prof. mr. F. J. F. M. Duynstee, ridder Nederlandse Leeuw J. van der Velden, ridder Nederlandse Leeuw Ridder Nederlandse Leeuw: mr. W. J. M. Berger, advocaat- generaal Hoge Raad, Voorscho ten; mejuffrouw mr. H. S. Bok, raadadviseur, Rijswijk (Z.-H.); mr. J. J. H. van der Brug. kanton rechter, Rotterdam; mr. E. L. Ha melberg, officier van justitie, Haren; mr. J. H. W. Houben, of ficier van justitie, Maastricht; mr. W. H. T. C. baron thoe Schwartzenberg en Hohenlans- berg, president rechtbank, Assen; mr. J. H. C. Slotemaker, president rechtbank, 's-Gravenhage; A. P. F. Theeuwes, vicaris-generaal bisschop van Breda; dr. J. Th. Vermeulen, deken orde van ad vocaten bij de Hoge Raad, Lei den; mgr. drs. Th. H. J. Zwart kruis, bisschop van Haarlem. Officier Oranje-Nassau, by be vordering: J. A. Pesman, voorzitter Raad Kinderbescherming, Heiloo; J. Potteboom, hoofd directie alge meen beheer, Rijswijk (Z.-H.). Officier Oranje-Nassau: L. E. H. M. America, notaris, Oisterwijk; drs. F. P. G. Bar, Ridder Nederlandse Leeuw: P. L. Tap, directeur 's rijks belastingen; D. W. Sonneveldt, directeur 's rijks belastingen. Officier Oranje-Nassau: Mr. M. A. V. Slingenberg, districtsdirecteur Amsterdam- Rotterdam Bank, Arnhem; dr. J. van Beek, hoofdadministrateur financiën; drs. S. N. Eisma, hoofdadministrateur financiën; J. Hisgen, hoofdinspecteur fi nanciën; H. Jonker, administra teur financiën; mr. J. H. van Wijk, administrateur financiën; D. J. van Bodegraven, hoofd bewaarder kadaster en openbare registers, Utrecht; C. van der Wel, hoofdingenieur kadaster, Haarlem; H. J. Koopmans, hoofdinspecteur der domeinen, Arnhem; H. ten Kate, hóófd in spectie directe belastingen, Am sterdam; P. Brandenburg, hoofd inspecteur 's rijks belastingen, Apeldoorn; H. M. A. A. Smeets, hoofdinspecteur 's rijks belastin gen, 's-Hertogenbosch; C. J. Nij- dam, hoofdinspecteur 's rijks be lastingen, Arnhem; H. H. Kreef- tenberg, hoofdinspecteur-titulair 's rijks belastingen, Harderwijk; H. J. J. Hendriks, hoofdinspec teur-titulair 's rijks belastingen, Eindhoven; H. Maarse, hoofd ontvanger 's rijks belastingen, 's-Gravenhage; H. G. Sloot, hoofdontvanger 's rijks belastin gen, Rotterdam; J. H. Ockels, hoofdaccountant 's rijksaccoun tantsdienst, Haarlem. Ridder Oranje-Nassau: A. H. Harmsen, Apeldoorn; L. Ridder Nederlandse Leeuw: Generaal-majoor G. IJssel- stein, Voorburg. Officier Oranje-Nassau. met de zwaarden, by bevordering: Luit-kolonel J. F. de Weerd. Eindhoven; commodore P. A. C. Benjamins, Uden. Officier Oranje-Nassau, met de zwaarden: Kapitein ter zee J. W. van de Graaf, Vlissingen; kapitein ter zee J. Jansen, Rijswijk Z.H.; ka pitein ter zee J. H. Weijers, Zoetermeer; kapitein ter zee vlieger E. Kragt, Voorschoten; kapitein ter zee arts R. Kooper, Voorschoten; kapitein-luitenant ter zee A. J. J. Benist, Voorburg; kapitein-luitenant ter zee F. B. Hamilton, Den Helder; kapitein luitenant ter zee N. Kooijman, Den Helder; luit.-kolonel ir. T. Boersma, Boskoop; kolonel mr. H. J. F. Bijvoet, Wassenaar; luit.-kolonel C. Lucas, Apel- doorn; luit.-kolonel A. J. van der Sluis, 's-Gravenhage; kolo- j nel P. P. van Eisen, 's-Graven- hage; luit.-kolonel J. F. W. Zwer- ver, 's-Gravenhage; luit.-kolonel J. A. Gimbrère, 's-Gravenhage; I luit.-kolonel L. P. van Oppen. Apeldoorn; luit-kolonel J. de Jonge. Appingedam; luit.-kolo- nel J. Voskuil, Monster; adjudant in buitengewone dienst van de Koningin, kolonel J. P. van Diepenbrugge, Amersfoort; ko lonel G. Vollema, 's-Graven- hage; de eervol ontslagen kolo nel C. G. Langelaar, Epe; de eervol ontslagen kolonel R. T. Overakker, 's-Gravenhage; ko lonel H. Tieskens, Breda; kolonel L. Breure, Vught; luit-kolonel M. D. van Lessen, Utrecht; luit- kolonel H. Eijkelenboom, Barne- veld; kolonel N. Meijer, 's-Gra venhage; luit-kolonel D. O. Ottervanger, Leiderdorp; luit- kolonel H. Tjebbes, Doorn; ko lonel (tijdelijk commodore) S. van der Pol, 's-Gravenhage; ko lonel A. van Dam, 's-Graven hage; luit.-kolonel F. Minnaard, Voorburg; luit.-kolonel W. P. Vogelaar. Enschede; luit-kolonel ir. W. M. J. Geraerds, Rijswijk Z.H. Officier Oranje-Nassau: Legerpredikant dr. P. Swager- i. mao, Voorburg) mr. M. J. P. D. I Prof. dr. J. Dankmeijer, ridder Nederlandse Leeuw Mrg. drs. Th. H. J. Zwartkruis, ridder Nederlandse Leeuw hoofd stafbureau algemeen per soneelsbeleid, 's-Gravenhage; mr. M. C. Bergsma, kantonrechter, Wierden; drs. C. F. Brüsewitz, predikant. Utrecht; drs. G. A. L. Feiten, penningmeester Nat. Fe deratie Kinderbescherming, 's-Gravenhage; dr. J. C. Gilhuis, predikant voor de zending, Soest; G. J. J. Harmelink, deken/pas toor, Utrecht; J. R. Hoogkamer, hoofd stafafdeling inspectie rijks politie, Gouda; P. Hummelen, directeur huis van bewaring. Haarlem; mr. G. J. F. Huurman, Maastricht, dr. B. Rietveld, pre dikant, 's-Gravenhage; mr. M. G. L. van Schouwenburg, voor zitter raad van beroep, Zwolle; mr. J. Siertsema, Groningen; mr. B. van de Werk, oud-voorzitter stichting jongenshuis „Hoender- loo", Bilthoven; ds. H. J. N. Zui- dersma, Leeuwarden. Ridder Oranje-Nassau: M. A. R. van Basten Baten burg, pastoor, Tegelen; J. C. den Besten, penitentiair consulent bijzondere dienst, Voorburg; Th. H A. Booms, referendaris justi- M. M. Laurense, directeur Ne derlandse Credietbank, Venray; D. Nieveld, directeur kantoor Hoofddorpweg te Amsterdam Ned. Middenstandsbank; A. J. Verhaert, hoofdbeambte De Ne- derlandsche Bank, Amsterdam; A. M. E. Vos, directeur kantoor Zwolle Amsterdam-Rotterdam Bank; G. Wapstra, directeur kantoor Groningen Mees Hope; A. W. A. van Breukelen, adjunct-accountant financiën; A. J. P. W. Heijne, referendaris fi nanciën; M. P. Kramer, hoofd commies financiën; J. M. Sprin ger, hoofdverificateur-controleur financiën; J. A. Vroom, hoofd commies financiën; T. Wiersma, rijksinkoper rijksinkoopbureau 's-Gravenhage; M. B. Alwin, hoofdcommies 's rijks belastingen Amsterdam; D. de Vries, buiten gewoon ambtenaar van het ka daster, Apeldoorn; G. M. van Weele, hoofdcommies domeinen, Wieringermeer; J. Dekker, ad ministratief hoofdambtenaar 's rijks Munt Utrecht; J. de Waard, referendaris 's rijks be lastingen, Arnhem; R. Dieters, referendaris 's rijks belastingen, Groningen; W. Mulder, referen daris 's rijks belastingen, Rotter dam; A. van Male, referendaris 's rijks belastingen, Rotterdam; R. Wapstra. hoofdcontroleur 's rijks belastingen, Arnhem; G. H. Kauffeld, hoofdcontroleur 's rijks belastingen, Utrecht; J. Bos, hoofdcontroleur 's rijks be lastingen, Amersfoort; G. C. Franken, hoofdcontroleur 's rijks baron van Harinxma thoe Sloo- ten, directeur bij defensie, Bent huizen; E. Bos, hoofdgenees- kundige, Utrecht; H. Kruisinga, werkzaam bij het loodswezen, Hoek van Holland; L. P. de Jong, administrateur defensie, 's-Gra- venhage. Ridder Oranje-Nassau, met de zwaarden: Luit. ter zee le kl. J. C. Schül- Rudolf Escher, ridder Oranje-Nassau tie, 's-Gravenhage; B. Droogsma, adm. hoofdambtenaar huis van bewaring. Leeuwarden; ds. D. J. van Dijk, Woudenberg; ds. J. C. J. Dijkstra, praeses Centrale kerkeraad Herv. Gemeente Rot terdam-C.; mejuffrouw M. Foc- kens, directrice Sophia-huis, A- peldoorn; F. Ge boers, leraar, Esch; J. D. de Graas, fgd. di recteur van politie, Arnhem; J. J. Helgers, pastoor, Nuth; W, Hoog, secretaris Ver. Vrijz. Her vormden, Twello (Gld.); mejuf frouw J. A. M. Janssen (zuster Mechtildis), Hulst; mejuffrouw I. M. L. Kegelaer, hoofdcommies justitie, 's-Gravenhage; jhr. mr. H. P. van der Mieden, referen daris justitie, 's-Gravenhage; H. P. J. Raken, em.-pastoor, Henge lo (Ov.); ds. A. Sijbrandij, Ber- gum; mr. P. J. Thierry, lid re- classeringsraad, Almelo; A. Tho mas, voorzitter college van ou derlingen Ev. Luth. Kerk, Haar lem; A. F. Vermeulen, inspecteur rijksrecherche, Maastricht; ds. P. G. Verweys, Sliedrecht; ds. G. Zeyl, Baarn. belastingen, Roosendaal; J. A. Barnat, hoofdcontroleur 's rijks belastingen. 's-Gravenhage; A. J. D. de Bruijn, hoofdcontroleur 's rijks belastingen, Delft; H. J. van Gestel, hoofdcontroleur, 's rijks belastingen, Utrecht; J. Lodeweges, hoofdcommies-secre taris 's rijks belastingen, Zwolle; J. Kwakernaak, hoofdcommies 's rijks belastingen, Harderwijk; W. Hertz, hoofdcommies 's rijks belastingen, Rotterdam; H. Trip- pense, hoofdcommies 's rijks be lastingen. Arnhem; B. A. Blaak, hoofdverificateur-controleur in voerrechten en accijnzen, Rot terdam; J. K. de Vree, hoofd verificateur invoerrechten en accijnzen, 's-Gravenhage; C. J. van Meel, hoofdcommies 's rijks belastingen, Amsterdam. Justitie en Financiën Ridder Nederlandse Leeuw: J. van der Velden, Wassenaar. Officier Oranje-Nassau: R. Sodenkamp, Amsterdam. Ridder Oranje-Nassau: F. X. J. Baneke, Bussum. Justitie en Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk Officier Oranje-Nassau: Mr. D. Giltay Veth, Amster dam. ler, Leiderdorp; luit. ter zee le kl. J. H. Scheuer, Voorschoten; majoor der mariniers P. P. H. Engles, Driebergen; luit. ter zee le kl. ir. J. Rietman, Den Hel der; luit ter zee le kl. J. P. Bruins, 's-Gravenhage; luit ter zee 2e kl. H. J. Stroeve, Den Helder; luit. ter zee 2e kl. H. G. Wijnants, Den Helder; majoor C. A. Bogers, Oosterhout-N.B.; majoor J. M. A. Hillen, Hilver sum; majoor S. J. Draaisma, Voorburg; majoor C. H. A. Jans sen, Herten; kapitein W. Klein, Harderwijk; majoor B. M. Koch, 's-Gravenhage; res.-majoor C. J. Kers. 's-Gravenhage; majoor C. E. Cohen, 's-Gravenhage; ka pitein L. Bouwmeester, Ede; ka pitein R. de Waal, Ede; majoor P. A. J. Vermeulen. Grave; ma joor A. J. M. Pronk, Diemen; majoor W. P. Klap, Leiderdorp; kapitein G. de Haas, s'-Graven- hage; kapitein P. Brongers, Voorschoten; kapitein A. J. de Veer. Eindhoven; kapitein M. A. Baars, 's-Gravenhage; de eervol ontslagen majoor A. F. K. van der Touw, 's-Gravenhage; ma joor M. Knook, Uden; majoor L. Willemstein, Amersfoort; kapi tein C. W. H. Kerling, Teterin- gen; de eervol ontslagen kapi tein J. W. M. Willigers, Delft. Ridder Oranje-Nassau: Officier-marva 2e kl. J. F. Neeb, 's-Gravenhage; C. J. Wil helmus, referendaris defensie, 's-Gravenhage; A. L. de Rooij, technisch hoofdambtenaar, 's-Gravenhage; D. Gravesteijn, referendaris defensie, 's-Graven hage; A. Klein, technisch hoofd ambtenaar, Breda; H. L. Hil- horst, leraar kaderschool, Arn hem; C. L. Sparling, loods bij het loodswezen, Hoek van Hol land; S. Harkema, eervol ont slagen hoofdcommies lucht macht, 's-Gravenhage; mej. E. M. H. Broekhoff, eervol ontsla gen hoofdcommies kwartier meester generaal, 's-Graven hage; H. W. Hamersma, hoofd opzichter kwartiermeester gene raal, Voorschoten; J. de Jong, eervol ontslagen hoofdambtenaar staf Bevelhebber luchtstrijd krachten, Arnhem.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11