Israël stelt strikte voorwaarden voor heropening kanaal Schuld van kiezers als Boerenpartij verdwijnt Agnews Nixon kritiek op lekte uit Vïetnam -veteranen lobbyen voor stopzetten oorlog Lon Nol afgetreden Lichte straf tegen Zwitsers spion geëist en pensioenfonds oor werknemers welzijnszorg Rabbijn Kahane gearresteerd Mendoza tot gevangenisstraf veroordeeld Mexico heeft bezwaar tegen bomeninvoer uit Nederland 9 WOENSDAG 21 APRIL 1971 i onze soc.-economische redactie MSTERDAM Voor werknemers Instellingen van welzijnszorg moei den gestreefd naar een spoedige sluiting bij dc stichting pensioen- Is voor gezondheid, geestelijke en tschappelijke belangen, PGGM. it adviseert de werkgroep pen- nvoorziening aan de Nationale voor maatschappelijk welzijn en Federatie voor de geestelijke sgezondheid in het zojuist gepu- serde „pensioenrapport". et gaat hierbij om een pensioen- ziening voor ongeveer honderd end mensen. Wanneer het advies de vergadering van 13 mei door Nationale raad wordt aanvaard, [epoogd worden nog dit jaar aan- ling bij het PGGM te verkrijgen. e werkgroep adviseert aansluiting het PGGM boven het Algemeen gerlijk Pensioenfonds, omdat de op versplintering en splitsing de werknemers over de verschil de fondsen dan zo klein mogelijk Kiezen voor het burgerlijk pen- nfonds ozu betekenen dat grote ipen werknemers niet in aanmer- voor opname komen. itsluiten van groepen werknemers owel financieel als pensioentech- h nadelig, omdat de „bewegings- heid" van de werknemers erdoor dt beperkt. Bij het creëren van pensioenregeling heeft het veran- en van werkgever geen conse- nties voor de pensioenaanspraken. JERUZALEM (UPI. Reuter) Israël heeft de VS een uitvoerig ontwerp gestuurd over de voorwaarden, waaronder Jeruzalem bereid is aan de heropening van het Suezkanaal mee te werken. Deze voorwaarden zijn volgens diplomatieke bronnen in Jeruzalem de volgende: 1) De heropening van het kanaal vereist niet een totale ontruiming van de Sinai door de Israëlische strijd krachten. maar slechts een beperkte terugtrekking uit de frontposities. 2) Egypte moet ermee instemmen, dat de heropening van het Suezka naal onder een aparte overeenkomst plaats vindt, buiten de vredesmissie om van VN-afgezant Gunnar Jarring. 3) De gedeeltelijke terugtrekking van h et kanaal moet niet geïnterpreteerd worden als de eerste stap van verdere Israëlische ontrui mingen van bezet Arabisch gebied. 4) Er moet een onbeperkt staakt- het-vuren in het Suezkanaal-gebied van kracht worden. 5)- De Egyptenaren moeten beloven om hun troepen niet over het kanaal te zenden, maar slechts die technici, wier opdracht het is om de noodzake lijke werkzaamheden uit te voeren en II )k oorlogsinvaliden nemen deel aan de betogingen van Victnam-veteranen Washington tegen de oorlog in Vietnam. De 20-jarige William Wyman, die spits van de mars vormde, verloor beide benen in de oorlog. WASHINGTON (Reuter. UPI, AP) De honderden betogende ietnam-veteranen hebben 'gisteren in de senaatsgebouwen senato- ;n toegejuicht, die aan een nieuwe campagne begonnen zijn de esident beëindiging van de oorlog in Vietnam op te leggen. De €0eteranen waren samengestroomd naar een hearing van de senaat- ommissie voor buitenlandse betrekkingen, die een aantal wetsvoor- ellen besprak. Vooral senator George McGovern kreeg luide toe- lichingen. 'Right on brother', riepen de vete- ner., van wie sommigen hun ge- chtskleding en hun onderscheidin- droegen. toen de presideniskandi- at zijn rede begon. De senator zei t de Amerikaanse inmenging gere- lteerd had in verscheidene hon- Iduizenden doden. „Deze misda- n tegen de menselijkheid zijn in genspraak met wat ons Duitse en ipanse officieren na de Tweede We- ildoorlog deed veroordelen." -Zij ziin in tegenspraak met net merikaanse fatsoen", zo zei de sena- die tijdens de Tweede Wereldoor- ig piloot van een bombardements- iegtuig was. ..Zij kunnen niet door- aan. als wij de grootheid van onze atie en ons zelfrespect willen bewa- ?n. In zekere zin zijn wij allen met litenant Calley veroordeeld. Ameri- aanse piloten in de lucht horen het :il van hun slachtoffers beneden iet. maar- de pijn en de dood zijn ven werkelijk als tiidens het bloed- ad in Son My". 'Right on'. ant woordden de veteranen. De anti-oorlogsofficieren, die voor rijdagavor.d een herdenkingsdienst i Washington georganiseerd hebben, eweren dat het leger hen tracht te itimideren. De Beweging van Be- argde Officieren hoopt dat 2500 sol- aten in uniform de episcopale ka- hedraal .zullen vullen om een dienst ij te wonen, die zal worden geleid oor pater Robert Drinan. lid van het iuis van Afgevaardigden. ..Dit zal unieke gebeurtenis zijn. omdat door en voor de militairen is. Het wel eens het meest dramatische effectieve instrument blijken te ijn om miljoenen andere mensen te liken. Burgers en militairen", zei in van de organisatoren. Het is Amerikaanse militairen ver boden in uniform te demonstreren, maar niet verboden in uniform kerk diensten bij te wonen. Hoewel de kerkdienst een protest tegen de oor log is hopen de bezorgde officieren dat zoveel militairen zullen opdagen, dat het onmogelijk zal zijn voor het leger disciplinaire stappen tegen hen te nemen. De bezorgde officieren be weren dat ze dwarsgezeten worden door het leger en dat ze vaak van verantwoordelijke posities naar reu ti nebaantjes overgeplaatst zijn. te inspecteren, die met betrekking tot het vrijmaken van de waterweg moe ten worden uitgevoerd. 6) Irsraëlische militairen moeten deel uitmaken van de internationale poli- tie-patrouilles, die de gedemilitari seerde zone, welke door Israël ont ruimd is, moeten bewaken. Militairen van enige staat uit het communisti sche blok mogen geen deel uitmaken van deze politiemacht. 7) Israël behoudt zich de vrijheid van actie voor om terug te slaan, in dien de Egyptenaren of de Russen deze verplichtingen schenden. 8) De Verenigde Staten garanderen, dat Egypte en/of Russische militairen het Suezkanaal niet over zullen ste ken. Deze brede schets heeft de Israëlische vice-premier Yigal Allon in Washington met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, William Rogers, besproken. Eerder had premier Golda Meir een onder houd hierover met de Amerikaanse ambassadeur in Israël, Walworth Barbour. Bij dat gesprek waren ook de minister van buitenlandse zaken, Abba Eban en de minister van defen sie. Mosje Dajan aanwezig. Leverantie De VS zijn bezig met de leverantie van twaalf Phantom-straaljagerbom- menwerpers aan Israël en bestuderen een verzoek om nieuwe jachtbom menwerpers. Dit heeft de New York Times van Amerikaanse bestuurs- functionarissen vernomen. Het besluit om de toestellen te leveren acht zijn reeds in Israël aangekomen en de overige vier zullen in mei worden af geleverd is in de herfst vorig jaar genomen om het machtsevenwicht in het Midden-Oosten te handhaven en Israël ervan te overtuigen, dat de VS wapens zullen blijven verschaffen, ondanks de meningsverschillen tussen Washington en Jeruzalem over de te volgen taktiek inzake de onderhande lingen met de Arabische staten. Al dus deze Amerikaanse functionaris sen. Met deze jongste aflevering heeft Israël ih de afgelopen drie jaar in totaal tachtig Phantoms van Amerika ontvangen. De Egyptische regering is gisteren drie uur bijeen geweest om de nood zakelijke voorbereidingen te treffen teneinde de Egyptische natie op een oorlog voor te bereiden, zo hebben officiële Egyptische kringen meege deeld. Volgens het Egyptische blad Al Ah- ram heeft de minister van buiten landse zaken Mahmoed Riad bij zijn besprekingen in Moskou overeen stemming bereikt over een werkplan, dat de positie van de VN-afgezant Gunnar Jarring moet versterken en uitbreiden, „opdat er druk op Israël kan worden uitgeoefend en de ware bedoelingen van Amerika en Israël ontmaskerd kunnen worden" Egypte is volgens Al Ahram bereid ieder Jongeman volgde beleid van Luns heel nauwkeurie SCHIPHOL Minister Luns ver wekte gistermiddag op Schiphol hila riteit onder journalisten met een re laas over een enthousiast politicus in spé, die hem kort geleden beleefde verwijten maakte. „Ik heb uw politiek beleid steeds nauwkeurig gevolgd", zo begon de jongeman, waarop de minister hem had geinterrumpeerd met de koele vraag: „Hoe oud bent u?. De jonge man bleek achttien jaar te zijn. „Dan moet u daarmee al in een vroeg sta dium zijn begonnen. Namelijk in de baarmoeder, een vroegtijdige poli tieke vorming, die ik kan waarderen. Is het echter niet zo, dat politieke visie in de baai-moeder noodzakelij kerwijs beperkt is", aldus het ant woord van de bewindsman. Burgemeester Staphorst in ziekenhuis STAPHORST De spanningen, waaronder de burgemeester van Staphorst, de heer P. A. Nawijn, tij dens de polio-epidemie in zijn ge meente heeft verkeerd, zijn hem te machtig geworden. De heer Nawijn is in overspannen toestand in het ziekenhuis opgenomen. Hij zal enige tijd absolute rust moeten-houden. PHNOM PENH (Reuter. UPI, AP) Cambodja is gisteren in een poli tieke crisis beland, nu de sterke man van dat land Lon Nol, om gezondheidsrédenen is afgetreden. Het zal geen gemakkelijke taak zijn een opvolger te vinden. De Cambod- janen menen dat er geen enkele kan didaat is. die hetzelfde prestige bezit als Lon Nol. die door een beroerte gedeeltelijk invalide is geworden. On der de bevolking heerst zoveel onze kerheid, dat waarnemers moeten te rugdenken aan de dagen kort na de staatsgreep tegen Norodom Sihanoek. De meeste kandidaten hebben grote politieke vijanden. De meest genoem de kanshebber is Sirik Matak. die als waarnemer optrad terwijl Lon Nol op Hawaii werd verpleegd .Hij heeft de voorkeur van de Amerikanen, maar bij de generaals, die geen al te grote Russisch voorstel aan de andere drie grote mogendheden te aanvaarden, dat een vreedzame oplossing van de crisis in het Midden Oosten garan deert. Riad, die gisteren in Cairo vanuit Moskou terugkwam, deeld bij zijn aankomst mee, dat „het nieuws van de Arabische federatie in Sowjet- kringen met grote voldoening werd ontvangen". President Houari Boumedienne van Algerije heeft in een gelukstelegram aan de presidenten van Egypte, Lybië en Syrië ter gelegenheid van deze fe deratie geschreven, dat hun unie „Het glorieuze verleden van de Arabische wereld kan doen herleven". De pro clamatie betekent volgens Boume dienne tevens, dat er goede hoop is om het Palestijnse probleem op te lossen, „het urgentste probleem van de Arabische naties, waardoor de juiste omstandigheden worden ge schapen bij de serieu,ze voorbereidin gen om de bezette Arabische landen en Palestina te bevrijden, die door de zionistische kolonialistische agressie werden geüsurpeerd" De koningin heeft gisteren een be zoek gebracht aan het N orbertines- senklooster „St. Catharinadal" ter gelegenheid, van het 700-jarig be staan van de gemeenschap der Nor- bertinessen. Op de foto de koningin met de priorin, zuster Elisabeth Jan sen, temidden van de kloosterzusters. HEERLEN Het actiecomité Oranje Nassaumijn III wil actieleider Fré Meis uit Groningen naar Limburg halen als dat nodig Wijkt te zijn. Na de verkiezingen zal een openbare protestvergadering belegd worden als de Nederlandse katholieke mijnwer- kersbond zich niet mocht houden aan de toezegging van voorzitter Frans Dohmen om de eis te ondersteunen, dat de Limburgse mijnwerkers recht hebben op het halen van het tijdstip dat men in aanmerking komt voor vervroegd pensioen en de zogenaam de dienstjarenrente. LAUSANNE (Reuter, UPI) De openbare aanklager in het geruchtmakende spionage-proces in Lausanne heeft gisteren zeven jaar gevangenisstraf geëist tegen de hoofd-beklaagde, Alfred Frauenknecht. De eis is aanzienlijk lichter dan was verwacht, omdat de maximumstraf voor elk van de twee beschuldigingen, waarop Frauenknecht terecht staat, twintig jaar bedraagt. WASHINGTON (UPI, AP, Reuter) Spiro Agnew heeft gisteren, nadat hij ongezouten kritiek had geleverd op de China-politiek van zijn chef, haastig laten tegenspreken, dat er verschil van mening bestaat tussen de eerste en tweede man van de Verenigde Staten. Agnew bezocht maandag een confe rentie van Republikeinse gouverneurs in Williamsburg en nodigde in de vroege morgen een groep van negen journalisten uit in zijn hotelkamer voor een vertrouwelijke bespreking, die ruim drie uur duurde. Het was een ,off-the-record' bijeenkomst, het geen wil zeggen dat er niets gepubli ceerd mag worden van het bespro kene. De groep bestond voornamelijk uit verslaggevers, die Agnew reeds lang kende. Vertegenwoordigers van de belangrijkste kranten, zoals de New York Times. The Washington Post en The Los Angeles Times, wa ren niet aanwezig. Een eveneens niet uitgenodigde verslaggever van de Louis Post Dis patch wist echter enkele van de jour nalisten uit te horen. Zodoende kwam Frauenknecht heeft als ingenieur van een Zwitserse vliegtuigfabriek, die Mirage-straaljagers in licentie Voor de Zwitserse luchtmacht ver vaardigt, bijna 200.000 blauwdrukken en tekeningen van het oorspronke lijke Franse ontwerp voor' de motor van het Mirage-3-toestel aan Israël doen toekomen Hij pleegde deze spionage uit idealisme, doch kreeg 200.000 dollar van de Israëli's als „ri sico-premie", voor het geval hij ge snapt en ontslagen zou worden. Het allergrootste gedeelte van dit geld is door de politie gevonden en geconfis- ceerd. Eerder had de voormalige chef van Frauenknecht, Schmid, een gedeelte lijk ontlastende verklaring voor de verdachte afgelegd. Hij vertelde nl. de rechtbank dat de firma Sulzer AG, die de vliegtuigen in licentie vervaar digt. geen enkele afspraak met de Fransen had gemaakt over „geheim houding van het militaire karakter". De documenten lagen aldus Schmid opgeslagen in kamers, waarin bijvoorbeeld ook schoonma kers en secretaressen vrij toegang hadden. Daarmee ondersteunde hij het pleidooi van de advokaat van Frauenknecht, die vooral wil aanto nen, dat zijn cliënt geen militaire ge heimen heeft geschonden. Frauenknecht zelf heeft maandag al gezegd, dat hij om die reden geen van de Zwitserse verbeteringen aan het toestel aan de Israëli's heeft door gegeven. Eerder had Frauenknecht volgens zijn zeggen getracht om de blauwdrukken legaal aan Israël te geven, in ruil voor Israëlische inlich tingen. hoe het vliegtuig zich in oor logsomstandigheden gedroeg. Schmid zei desgevraagd tegen de rechters, dat een dergelijke uitwisseling van gegevens voor de Zwitsers ongetwij feld zeer waardevol zou zijn, omdat Israël een maximaal gebruik van de toestellen maakt onder omstandighe den, die lang niet zo goed zijn als de Zwitsers in vredestijd die gewend zijn. hij te weten dat Agnew het bepaald niet eens was met Nixons ouvertures aan Peking. Agnew maakte zich zor gen over het feit dat de VS in het nadeel waren gekomen in de wereld opinie. zeker bezien uit het public re lations oogpunt. Volgens Agnew had de pers te veel ophef gemaakt van het bezoek van de tafeltennissers aan China. Hij wees erop dat Amerika nog altijd verplich tingen heeft ten aanzien van Formo sa. China was in sommige commenta ren veel te veel opgehemeld in de ogen van de vice-president. Als voor beeld noemde Agnew dat een vertrek van 4,5 bij 4.5 meter, waarin een Chi nees gezin huisde, werd beschreven als een appartement, terwijl in de Verenigde Staten zo iets een „krot" genoemd zou zijn en een bewijs van onderdrukking en armoede. Naar het oordeel van Agnew scheen een van de tafeltènnissers naar het commu nisme te zijn overgestapt. Kortom, het ping-pong-bezoek was een „ver gissing" geweest. Geen verschil Gisteren liet Ronald Ziegler. de woordvoerder van het Witte Huis. echter weten, dat Agnew hem ge machtigd had te verklaren, dat „er absoluut geen meningsverschil is". Specifieke ontkenningen werden niet gedaan. Het enige, wat Ziegler wilde zeggen was dat de bijeenkomst had plaats gevonden en „off-the-record" was. De medewerkers van Agnew bleken verbolgen te zijn over het uit lekken van Agnews woorden. Agnews woordvoerder zei: „Het was „off-the- record". maar klaarblijkelijk weet iemand niet wat dat betekent". Stuiptrekkingen van zieke leeuw dunk van zijn militaire kennis heb ben, is hij veel minder geliefd. Intel lectuelen en studenten wantrouwen hem om zijn vermeende soepelheid tegenover corruptie. De steun van zijn vroegere superieur kan echter wel eens van doorslaggevende bete kenis zijn. De belangrijkste kandidaat lijkt echter Lon Nol zelf. Journalisten, die hem zagen terugkeren van Hawaii, konden niet geloven dat hij niét meer in staat was te regeren en zij ver moeden dat zijn aftreden een poli tieke truc is om met versterkt pres tige grote schoonmaak te kunnen houden in zijn kabinet. Officieren van het leger, studenten, intellectue len en boeddhistische priesters heb ben reeds een petitie ingediend aan het staatshoofd Tsjeng Heng, waarin zij zeggen het niet eens te zijn met het ontslag van generaal Lon Nol. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Als de Boeren partij volgende week een aan zienlijk aantal zetels in de Twee de Kamer verliest, of daaruit zelfs helemaal verdwijnt, zal Hendrik Koekoek, aanvoerder van lijst 13, zichzelf geen ver wijten maken. Bij een voor hem ongunstige stembusuitslag zal hij alleen twijfelen aan het verstand van de kiezers, die hij, nu het nog kan, voorhoudt dat de Boe renpartij achteraf vrijwel steeds gelijk heeft gekregen. Koekoek, die vier jaar geleden met zijn aanvallen op het wanbeleid in Nederland zeven zetels in de Tweede Kamer wist te veroveren, heeft aan de vooravond van de 28e april zijn offensief optreden laten varen. Hij is teruggedrongen in de verdediging. De regering doet het allemaal nog even slecht als vier jaar geleden, maar Koekoek biedt zijn kiezers geen adem benemend alternatief meer. In een zaal van het Haagse mu seum voor het onderwijs met tachtig mannen en vrouwen blijkt de tijd dat Koekoek volle zalen wist te trekken, voorgoed voorbij. Voor een brullende leeuw krijg je de mensen de straat wel op, een kat in het nauw is lang niet zo leuk. Rood-wil-blamv In de troosteloze zaal, waaraan de rood-wit-blauw uitgevoerde verkie zingsbiljetten tevergeefs enige fleur trachten te geven, staat Koekoek, eens het idool van duizenden, zijn gelijk te bewijzen. Op wat mismoe dige toon laat de eens gevreesde po liticus zijn gehoor weten dat bij de behandeling van wetsontwerpen de Eerste Kamer vaak hetzelfde stand punt innam als de fractie van de Boerenpartij in de Tweede Kamer. „In de Eerste Kamer", legt Koekoek uit, „zitten dan ook mensen die meer met de praktijk te maken hebben, met meer ervaring", de stoffige Tweede-Kamergeleerden hadden na tuurlijk nooit door dat de Boeren partij het bij het rechte eind had. De senatoren zijn niet de enige autoriteiten op wie Koekoek zich kan beroepen. Ook Zijlstra, zegt hy, dacht, althans sprak, als de Boeren partij en nu zegt weer Drees jr. „(die kan het ook weten") dat er bezui nigd moet worden. De boeren kun nen zich dus gerust op een lijn stel len met de knapste economen die er in Nederland te vinden zijn. De vier regeringspartijen hebben natuurlijk nooit iets van bezuiniging willen weten en Koekoek verklaart ze dan ook „schuldig aan alles wat er in Nederland verkeerd gaat". Bij een voortzetting van dit beleid, voorspelt hij, „wordt iedereen werkloos, be halve de overheidsambtenaren". Maar dat zal, weet Koekoek, de regeringspartijen een zorg zijn. Als het om een loonsverhoging voor de werkman ging, schampert hij. riepen ze dat de economie in gevaar kwam. terwijl er van gevaar geen sprake was als het ging om de inkomens van ministers. Kamerleden, commissa rissen van de koningin, wethouders en andere niet-werkmannen. De Boerenpartij heeft tevergeefs NEW YORK (Reuter Rabbijn Meir Kahane, leider van de militante joodse defensieliga, is gisteren bij het gebouw van de Iraakse VN-missie in New-York met vijf volgelingen ge arresteerd. Allen zijn beschuldigd van tweedegraads oproer. Rabbijn Kaha ne werd in januari al voorwaardelijk veroordeeld wegens het lastig vallen van Russische diplomaten. Ditmaal betoogde hij met circa 500 mensen voor het gebouw van de Iraakse ver tegenwoordiging. tegen die discriminatie gevochten en het ziet ernaar uit dat de werkman straks ook nog zijn laatste steunpi laar zal verliezen. De toeverlaat van werk- en buiten man zegt erop te vertrouwen dat zijn partij bij de verkiezingen drie zetels haalt. Hij rekent voor dat de Boe renpartij daarmee op gelijke sterkte blijft. Immers, de vier die er later zijn bijgekomen, hebben dus toch op een vergissing berust. Aan de andere kant gedraagt hij zich weer als een boedelbeschrijver, wanneer hij zegt dat de kiezer nooit schade van de Boerenpartij heeft ge had, omdat zij de belasting betalende kiezer geen cent heeft gekost. Publiciteit voor de Boerenpartij is er niet meer bij. Er kan, moppert Koekoek, nu geen dag voorbij gaan of er staan in de kranten grote ver- Auteur bracht de eerste zomerzegels O aan de man Twee gulden betaalde de auteur Cees Buddingh gisteren in het Dor- drechtse museum aan de heer J. D. Smeets, plv. hoofddirecteur poste rijen, voor een serie zomerpostzegels. En daarmee was de officiële verkoop van de zomerpostzegels van dit jaar begonnen. De heer Buddingh zei het te waar deren dat dit jaar een schrijver het officiële startschot voor de zorherze- gelactie mocht geven: auteurs die in financiële moeilijkheden verkeren ontvangen uit het zogenaamde on dersteuningsfonds bijstand. De heer Buddingh hoopte echter dat het eens zover zal komen dat de Nederlandse auteurs het zo goed zullen hebben dat „uuiuv itj zij kunnen zeggen: wij hebben dat j het Mexicaanse boswezen heeft de halen over Biesheuvel, Udink of Ve- rlnga, terwijl ze ook nog uitgebreid aan bod komen bij de radio- en tv- omroepen die nauw met hen verwant zijn. Jc zou. zegt hij bitter, de indruk krijgen dat de Boerenpartij helemaal niet meer bestaat. „We zijn er nog, hoor", roept hij uitdagend. MANILLA (Reuter) De Bolivi aanse schilder Benjamin Mendoza is door een Philippijnse rechter schuldig bevonden aan poging tot moord op paus Paulus en veroordeeld tot een gevangenisstraf van minimaal twee jaar. vier maanden en een dag en maximaal vier jaar en twee maanden. Hij had tien jaar kunnen krijgen. De 36-jarige Mendoza heeft op 27 november van het vorig jaar gepro beerd, op het vliegveld van Manilla de paus neer te steken toen deze voor een driedaags bezoek aan de Philip- pijnen was gearriveerd. MEXICO Een woordvoerder van geld niet nodig. De voorzitter van de stichting comité voor de zomerpostzegels, mr. H. W. Bloemers, commissaris der ko ningin in de provincie Gelderland, had eerder gezegd te verwachten dat dit jaar uit de verkoop van zomer postzegels 625.000 gulden wordt ver kregen. Hiervan is 250000 gulden be stemd voor landelijke culturele en so ciale doeleinden. 250000 voor plaatse lijke en regionale instellingen en ver enigingen op dezelfde gebieden en 125000 voor de Nederlandse Antillen en Suriname. in voer van een half miljoen bomen uit Nederland een onbegrijpelijke zaak genoemd die gevaren met zich mee brengt. Volgens hem moet rekening worden gehouden met een aantal zeer belangrijke factoren, waaronder de ecologische verschillen tussen landen. Hij wees op het gevaar dat de aan hun oorspronkelijke milieu onttrok ken bomen de Mexicaanse grond zou den kunnen besmetten met organis men die in Mexico wellicht de ge schikte omstandigheden zouden aan treffen voor een razendsnelle verme nigvuldiging.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9