niet in Angola-comité eind '72 in gebruik WEEKAGENDA ETS AFSTAAN OM MEER TE KUNNEN DOEN S.G.P.: binnen de Klein interview I Bewapening Explosie bij SLF Op beslissing wordt niet teruggekomen Orgel Gehoorzaal P. C. A. ten Broek (84) overleden E LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 APRIL 1971 Hi RSWOUDE Een aantal Ha- toudse jongeren heeft het ini- f genomen tot het houden van ngola-weekeinde, om de plaat- e bevolking in te lichten over wat zü in een schryven on lie bevolking noemen, „onmen- e toestanden die buiten onze te horizon liggen". Vrijdag huis aan huis informatie ge- n, zaterdag is er een collecte ff de slachtoffers van het portu- regiem in dit afrikaanse land Andag dan nog een tentoonstel- met film, muziek en een spre Er is een comité van aanbevc- gevormd om de actie van de fcren te ondersteunen. De bur- .^ester zit daarin, de wethou- schoolhoofden, een pastoor en v^rts. Het heeft de aandacht ge en dat de gereformeerde en de m ormdc predikant in dit rijtje Teken. Wy hebben hen daar- aangesproken. aan ds. A. Brink (geref.): Hoe u uw ontkennend antwoord ie jongeren gemotiveerd? Drd: Voor mij kwam hun idee uit de lucht vallen. Op een d belden om een uur of elf jongeren bij mij aan. Ik heb ze ilegenheid gegeven hun voor uit te leggen. Ze zijn tot om- middernacht bij mij ge- t. Daarna moest ik nog weg. eb ze duidelijk gezegd, dat ik irachtig vond, dat zij zich voor dergelijke zaak wilden inzetten, ijn in de wereld tal van gebie- waar nood is. En daarvoor moet worden gedaan. Dat is heel wat dan zich onledig houden. Maar id op dat moment niet de vrij- ligheid mijn naam aan dit spe- Angola-comité te verbinden, it ik nu eenmaal- niet op me en ook verantwoordelijk voor de kerkelijke gemeente, en kerkelijk gebonden. Daarom t dat ik er in ieder geval met ïrkeraad ov.er moest praten, is gisteravond (maandag - red.) urd. De kerkeraad kon zich met standpunt verenigen. Kunt u er in komen, dat uw iiitie bij de jongeren teleurstel- heeft veroorzaakt? ord: U moet niet vergeten, dat er van hogerhand ik bedoel van de kant van de synode ook hele maal geen aanwijzingen of aanbe velingen waren. De actie had hele maal geen kerkelijk pad. Daar komt nog bij, dat bij deze actie ook de zondag is betrokken. In 't Michels- huis is van alles te doen. Dat is voor ons gereformeerden nu ook niet zó geweldig, zoals u zult be grijpen. Wij hebben ook een tweede dienst. Dan is dit initiatief ook nog alléén op Angola gericht. Er gebeuren meer dingen in de wereld die verschrik kelijk zijn. Angola staat in de rij van droevige zaken die onze aan dacht verdienen. Dat ik niet in dit comité zit, wil niet zeggen dat de zaak mijn aandacht niet heeft. Ik heb de jongelui wel degelijk gepre zen om het feit dat zij begaan zijn met het lot van tal van mensen. Mijn collega Boer is tot eenzelfde ge dragslijn gekomen. Geheel onafhan kelijk van elkaar. Ds. L. Boer (hervormd): Eerst zijn de jongeren bij mij geweest toen ik niet thuis was. 's Avonds laat kwamen zij terug maar ik was al in m'n eerste slaap. Ik heb er toen niets meer van gehoord. Toen in een door het hele dorp versprei de folder mijn naam niet voor kwam hebben zij mij gevraagd waaróm niet. Ik heb ze gezegd dat het mij niet was gevraagd, maar daar wilde ik mij toch niet achter verschuilen, ook niet omdat ik er alsnóg mijn aanbeveling aan zou kunnen geven. Je bent predikant van de hervormde gemeente en wilt je toch richten naar de „meerdere vergaderingen" van de kerk, zoals de classicale ver gadering en de synode. Niet dat ik van een dergelijke actie niets wil weten, maar ik weet, dat een groot deel van mijn gemeente het toch niet prettig gevonden zou hebben als ik bijv. het zondagprogramma in het Michelshuis zou hebben aan bevolen. Wij hebben elke zondag nog twee kerkdiensïén. Al zou ik er ook anders tegenover staan, ik heb rekening te houden met dit gevoe len, dat je niet zómaar kunt ombui gen. Ook aan de kerkeraad kan ik niet voorbijzien; je hebt een geza menlijke verantwoordelijkheid. Vraag: Heeft deze actie wel uw per soonlijke sympathie? Antwoord: Dat deze jongeren hier voor bezig willen zijn, verdient ze ker waardering, en het is echt niet mijn bedoeling, dergelijke initiatie ven van de jeugd de kop in te druk ken, maar zij kunnen de ouderen niet het recht ontzeggen, hier wat kritischer tegenover te staan. Ik ben echt geen ouwe suffert van een vent. Toen ik in de jaren '46-'50 zendingspredikant was, ben ik zelf in handen van een opstandige ben de gevallen. Er is in de wereld zovéél mis. Wij Ne derlanders proberen weer zo goed mogelijke relaties met Indonesië aan te knopen, maar ook daar zit ten duizenden mensen gevangen. Als een actie tegen een bepaalde toe stand als het ware „door de kerke lijke molen" is gegaan, is het vaak meer bezonnen, kan het ook anders óver komen. Vraag: Bent u niet van mening, dat de kerk ook in het horizontale vlak een boodschap heeft en in bepaal de omstandigheden een daad moet stellen wil haar boodschap geloof waardig zijn? Antwoord: Onze kerk is daar toch ook wel voortdurend mee bezig. De verantwoordelijkheid van de chris ten in de samenleving gaat haar zeker ter harte, getuige ook haar geschriften. En denkt u eens aan de gift van de Wereldraad van Ker ken voor bewegingen in de wereld die ijveren voor maatschappelijke en politieke verandering. Die kriti- Ecnhcden van de bevrijdingsbe weging in Angola geven les aan de bevolking. Een van de moei lijkheden bij de reorganisatie van het land is het analfabetisme. Angola is al vijf eeuwen kolonie. De bevrijdingsbeweging heeft nu een-derde van het land 'onder controle'. Zy voert niet alleen militaire actie tegen het Portu gese regiem, maar wil land en volk ook op een hoger plan bren gen. (Door Leo Verkaik) ÖEN Nu de schouwburg aan Jde Vest binnenkort voor enige dicht gaat om ingrijpend te ,en verbouwd, wordt het zaak te gaan verdiepen in de alter- ye theaterruimte, die de remon- itse kerk aan de Hooglandse gracht biedt. Volgende week ;rdag wordt hierover een hoor- niég gehouden onder auspiciën van sn. ilturele Raad, die een nota heeft ^Jfteld over het gebruik van de als theater en ontmoetings- ïm. Morgenavond bespreekt P°traad deze nota in eigen kring, herinnering: in januari van dit besloot de gemeenteraad bijna miljoen van de „schouwburg- ri" repot" te bestemmen voor de 1 >op en verbouwing van de kerk "a chitect Sj. Schamhart te Den *v< opdracht te geven een ontwerp h°feken. De aankoop van de kerk had een tweeledig doel: overbrugging van het schouwburgloze tijdperk en het maken van .een flexibeler theater accommodatie, met als lichtend voor beeld-het Haagse „HOT". Activiteiten Uitgangspunt van de nota is, dat in het kerkgebouw twee soorten activiteiten zijn te onderscheiden. Ten eerste theateractiViteiten, zoals toneel-, ballet- en mimevoorstellin- gen, die moeilyk passen in het lijst toneel van de schouwburg, alsmede repetities en dergelijke voor het amateurtoneel. Daarnaast wordt' ge dacht aan andersoortige activiteiten, zoals bijeenkomsten, cursus- en vor mingswerk, denksport (schaken en dammen), repetities voor koren, mu ziekgroepen en popgroepen, tentoon stellingen en koffiehuisbezoek. Ter toelichting: het Leids Centrum voor Amateurtoneel wil graag de kerk als zijn vaste vestigingsplaats beschouwen. Vóór cursussen, repe tities en uitvoeringen van de aan- gesloten verenigingen zijn bij elkaar tweehonderd avonden per jaar de verschillende ruimten van het kerk- complex nodig. Litteris Sacrum „claimt" 60 avonden, Tot Ieders Ge- noégen 40, DOB-DOS 25; voor cur sussen zijn 40 avonden nodig en verder willen de Timdelerclub en de Gastspelers nog enige avonden ge bruik maken van het complex. Schouwburg dicht Er wordt vanuit gegaan, dat het kerkcomplex op z'n vroegst in sep tember 1972 kan worden geopend. Aangezien de schouwburg aan de Oude Vest waarschijnlijk al in de herfst van 1971 dicht gaat, zal voor het beroepstoneel in het komende jaar ruimte moeten worden gevonden in het LAK-theater, de Stadsgehoor zaal en het Rijnlands Lyceum. De sectie Theater van de Culturele Raad wil een bouwbegeleidings- commissie zien ingesteld, die nauw moet samenwerken met de architect. Aan het programma van eisen ont lenen wij het volgende. Er wordt uitgegaan van de architectonische indeling van het complex: de kerk zelf, het voorhuis in drie lagen met de ernaast gelegen garage en de ruimte boven de garage. Nodig zyn: een flexibele theater ruimte voor 250-300 personen, kleed kamers en toiletten, opbergruimten en een regie- en bclichtingskamer. Op de begane grond van het voor huis is onder meer een ontmoetings ruimte met café gedacht, op de eerste verdieping zyn cursusruimten ge schetst, op de tweede verdieping komt een cursus- en repetitiegelegen heid en boven de garage wil men nister Bakker in Leiden ylDEN „De wclvaartsverdeling op een eerlijke wyze gebeuren. %al éen van de hoofdtaken van kabinet zijn: gezamenlijk met onden en organisaties de con- 11 n uitzetten voor een beleid voor Romende vier jaar. Wij zullen het nl elkaar moeten vinden. Het be- iuit wel, dat de mentaliteit moet e' ideren. Men zal iets moeten af- f om méér te kunnen doen. Dat w ook voor de bonden en organi- lu lij n t woorden in deze strekking zei iter Bakker gisteravond in de igehoorzaal, dat 'n belastingver- e 'g van ongeveer een half procent, di ijk is. Hij sprak voor de ARP. ;s )1 in een andere lokaliteit van ]j adsgehoorzaal president De Jong inJe KVP was. ht de pauze, zo werd besloten, ging e gezamenlijk de bijeenkomst betten en werd alle gelegenheid d den met de beide regeringsver- iwoordigers in discussie te si. uister Bakker vond, dat de ARP er als oudste partij van Nederland, ïog steeds goed van afbrengt, h is ook te danken aan het goede a akt met de jongeren. idanks dat meer dan eens kritiek u iet kabinet werd geuit, meende 'ni Bakker, dat men het al met al h heeft gedaan, ook al gaf hij toe, Bijer fouten zijn gemaakt. 1 aardering toonde hy voor de isters Roolvink, Polak en Veringa. danks de kritiek op Veringa ien wy nu één van de modernste sevingen wat betreft het univer- a re ondcrwys". f minister van verkeer en water- ging drs. Bakker aan de ver- 3 rsproblematiek niet voorbij. Van iwege is in de afgelopen vier jaar t gedaan. De aandacht was daar- wel gericht op de „randprovin- Toch komt Zuid-Holland niet it uit de bus. In dit verband wees ninister o.a. op rijksweg 11 (Am- lam-Den Haag, via Haagse >uw) en de provincialeweg 16, die in het uitvoeringsprogramma zijn op genomen en in 1975 klaar zullen zijn. Ook Leiden zélf mag niet mopperen. Voor de Leidse binnenstad staan tal van verbeteringen op uitvoering te wachten, waarvoor het ryk zeven miljoen gulden beschikbaar stelt. Over de betalingsbalans zei minis ter Bakker, dat deze in 1967 slecht was. in 1969 goed, maar vandaag weer is gekelderd. Er is anderhalf miljard tekort. De afgelopen vier jaar heeft de regering last gehad van de verschuiving van de geleide naar de vrije loonpolitiek. Dat in de zaal. waar de ARP bij eenkwam (de belangstelling was overigens maar pover) het licht uit viel, mocht drs. Bakker niet deren. I-Iij bleef rustig doorpraten met als enig lichtpuntje (misschien) de stem busuitslag. Dr. C. Boertien, Tweede Kamerlid, hield 'n kort betoog over democratie en bewapening. Buitenparlementaire acties juicht hij toe, als daarmee de democratie is gediend. Kernbewape ning is in strijd met Gods woord. In het program van actie worden tal van voorstellen genoemd. Ondermeer wil men komen tot verdragen, waar- LEIDEN Gisteravond omstreeks kwart voor negen had een explosie plaats in een meettransformatorhuis- je by het Zwarte Pad-Koningskade. Velen merkten daar iets van doordat licht en televisie een fractie van een seconde uitgingen. In Leiden trad hierdoor bij Vroom en Drecsmann de sprenkler-installatie in werking. De schade viel mee. Alleen het transformatorhuis liep schade op, ter wijl hier ook brand uitbrak. De brandweer kon echter pas in actie komen nadat de spanning van het gebouwtje was afgehaald. bij de produktie van kernwapens wordt gestopt en biologische en che mische wapens worden verboden. Nieuwe vindingen op wapentech- nisch gebied wil men onder controle houden. Daarnaast bepleitte de heer Boertien kernvrije zones. Leidse Studenten-Federatie LEIDEN Als overkoepelend or gaan van alle Leidse studentenfacul teiten en studentenverenigingen is op gericht de Leidse Studenten-Federatie. Het dagelijks bestuur van deze fe deratie bestaat uit Carel la Lau, Her man Schaper en Ankie Verlaan. Het adres is tot 1 mei Rijn en Schiekade 43, telefoon 26454, na 1 mei Noordein de 5. Drees jr. in Leiden LEIDEN Morgenavond om 8 uur spreekt de heer Drees jr. (DS'70) in de koffiekamer van de Stadsgehoor zaal. Premier De Jong over burgemeesters benoemingen LEIDEN „Inspraak is- niet het zelfde als benoemingsbevoegdheid" en „op een genomen beslissing wordt niet teruggekomen", aldus minister president P. de Jong op een KVP-ver- kiezingsbijeenkomst in Leiden, waar de socialistische Leidse fractievoorzit ter mr. In 'tVeld hardnekkig pro beerde het laatste nieuws los te krij gen over de te benoemen Leidse bur gemeester. De vraag bleef open of het kabinet inderdaad reeds een be sluit heeft genomen over de nieuwe burgemeester (de Noordhollandse ge deputeerde dr. Vis (VVD) -wordt het stelligst genoemd), want de uitspraak van de premier over het niet terug komen op besluiten kan ook in zijn algemeenheid gelden. De heer De Jong zei wel, dat de re gering het advies van de gemeente raad betrekt bij de beslissing, maar een beslissing hangt wel af van het afwegen van aile belangen. De Leidse sUger Van Zon stal de show met een betoog over de kinder bijslag. Voor de eerste twee kinderen krijgt een kleine zelfstandige geen kinderbijslag. „Ministers en kamerle den wel, ik gun het ze best, maar wij moeten onze kinderen ook voeden en kleden. Het is onbillijk, dat wij dat niet krijgen; het argument om mi nisters kinderbijslag te geven is mis schien, dat zij niet uit eigen zaak kunnen eten, zo verklaarde hij onder grote hilariteit. Ingezonden De kwaliteit van het orgel in de Stadsgehoorzaal ligt ook aan de hoe danigheid van de organist(e). Tijdens de uitvoering van de Matthaus- Pas sion hebben zeer velen, waaronder •academici, speciale aandacht gewijd aan het spel van de cantor-organiste van de Evang. Lutherse kerk te Lei den, Annie Blankenstein: de organis- te speelde fijntjes, stijlvo' nauwkeu rig. vernuftig, puntgaaf en artistiek verantwoord. Het orgel wist zij te hanteren op de mogelijkheden. Even eens de voordracht, de registratie, orgelliteraluurverwerking. het analy seren zijn déze organiste wél toever trouwd. Leiden Lezer sche houding van de kerk hoeft echter niet te betekenen, dat je plaatselijk met allerlei particuliere initiatieven moet gaan meelopen. De Gr. moor Leo Verkaik) had een tweeledia doel: overbrueeine voor Amateurtoneel wil graag de in het LAK-theater, de Stadsgehoor- het kantoor en de administratie LEIDEN Prof. dr. Richard E. Snow associate professor aan de Stanford University In de Ameri kaanse staat Califomië, is voor de periode van september 1972 tot sep tember 1973 benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de onderwijspsy chologie aan de Leidse Universiteit. Hij zal de Boerhaaveleerstoel bezet ten. LEIDEN Bevolkingsonderzoek De in het programma voor het bevolkingsonderzoek aangebrachte wijzigingen betreffen in hoofdzaak de periode, waarin de bewoners van Zuid-West worden onderzocht in de hal van de Bevrijdingskerk. Dat ge beurt nu van dinsdag 27 april 's mid dags tot en met woensdag 5 mei 's morgens. Door verplaatsing van de appara tuur is er woensdagmiddag 5 mei geen onderzoek; ook is er geen on derzoek op maandag 26 april in het Parochiehuis aan de Maria Gijzen- steeg. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN LEIDEN maken bekend, dat in verband met een te verlenen vrijstelling als be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, inzake de bouw van 340 etagewoningen in het Morskwartier tussen Leidse In-, valsweg, Constantijn Huygenslaan- Leeghwaterstraat en het nieuwe tracé van de door te trekken War- monderweg. de desbetreffende stukken gedurende veertien dagen na heden voor een ieder ter inzage zijn gelegd ter Secretarie (Stad huis. kamer 111). Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be zwaren bij ons College worden in gediend. Leiden, 21 april 1971. Burgemeester en Wethouders van Leiden. LEIDEN Op 84-jarige leeftijd overleed de heer P. C. A. ten Broek, oud-lid van de Leidse raad voor de KVP. Hij was van 1949-1966 lid van de raad, dreef met de heer M. van Driel een bouw- en exploitatiekan toor, dat zich onder meer bezig hield met de bouw van de Professorenwijk en was een kwart eeuw secretaris van de Leidse Bond van Grond- en Huiseigenaren. Hij was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De begrafenis heeft plaats vrijdag middag om kwart over 3 op RJiijn- hof na een uitvaartdienst in de Pe- truskepk, die om 2 uur begint. Voorlioutse wethouder sociaal raadsman in Leiden LEIDEN Wethouder W. dc Groot te Voorhout is per 1 juni benoemd tot sociaal raadsman voor sancrings- vraagstukken in Leiden. Hy treedt in dienst van de stichting Maatschap pelijk Contactorgaan en wordt „uit geleend" aan de werkgroep „sociale begeleiding verschuivingen". het kantoor en de administratie onderbrengen. Wat de beheersvorm betreft: ge suggereerd wordt het complex te zamen met het Kreatief Centrum, de schouwburg aan de Oude Vest en de Stadsgehoorzaal onder te brengen in een stichting en het cultureel cen trum (voormalig Carmelitessenkloos- ter) direct onder de Leidse volks universiteit K. en O. te laten res sorteren. Ten slotte wordt overwogen een prysvraag uit te schrijven om een passende naam voor het kerkcomplex te krygen. Van de tot nu toe naar voren gekomen namen (Het Hoog landse Hóf. de Akolei, de Arminiaan, dc Glipper, Het Witte-Tomaten- Theater en Antipodium) vindt de sectie Theater van de Culturele Raad dc laatste tijd het aardigst, maar tegelijk ook weer „te intellectueel". LEIDEN Ook de plaatselijke afdeling van de SGP hield gister avond een verkiezingsbijeenkomst, in de zaal van de Gereformeerde Gemeente. Spreker was de lijsttrek ker, ds. H. G. Abma, lid van de Tweede Kamer. Deze hield een rede getiteld: ,,'t Is toch één pot nat". Het is moeilijk één punt aan te wijzen en te zeggen: „Dóar gaat het om". Vele leidende figuren houden hun hart vast; iedere partij probeert zich zo sterk mogelijk te maken door heroriëntatie of coalitie. Vele ver kiezingsprogramma's lijken op elkaar. Wij, zo vervolgde ds. Abma, als SGP, willen één punt duidelijk naar voren brengen: ons opstellen tegen de ontwrichting. Wij stellen er prijs op. dat de regering haar gezag op verstandige wijze laat gelden. Er is een diepgaand verschil tussen de SGP en alle andere partijen. Er zijn er, die zeggen, dat de mens goed is, wij, aldus ds. Abma, belijden, dat de mens in zonde ontvangen en geboren is. Eerstgenoemden zeggen: „Je moet de mens alle vrijheid gunnen, laat hem zijn gang gaan". Wat als vrij heid wordt geroemd is géén vrijheid. Vrijheid is te vinden binnen de per ken van Gods geboden. Vrijheid be staat in gebondenheid. Dit kan de inzet van de verkiezingen zijn. Als SGP willen wij niet in naam, maar wezenlijk een Christelijke partij zijn. Alle dingen moeten wij zien, bij het licht van Gods Woord. Als wij als christelijke of confessionele partij optreden, moeten wij, wat eens de profeet deed, „meel in de pot doen". De God van de hemel zal het ons doen gelukken. Dinsdag 20 april Vergaderlokaal Geref. Gemeente. Middelstegracht la. 8 u.: afd. Lelden SGP, ds. H G Abma te Gouda over: ,,'t Is toch één pot nat Gehoorzaal. 8 u.. AR-bljeenkomst l.v.m. verkiezingen, minister Bakker en Kamer lid Boertien. Kreatief Senlrum, Breestraat 66: for matie van popgroep. Stadhuis, 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestr. 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi- gratiecentralc. Levendaal 101. 8—8.30 u.: spreekuur huis vesting werkende Jongeren. Parochiehuls M. Gijzensteeg, 21.30 en 7—9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Steenschuur 6. 8 u.: Filmclub 16 K. en O. Oegstgecst: aula Rljnl. Lyceum. 8 u.: Gew. Orkest zuid-Holland, ntedew. van Mar. Flipse, Tj. Weber plano en Hllde Broekhuysen piccolo. Groenoordhal, 8—11 u.: liedrij venzes kamp. Pleterskerkstr. 1, 8 uur; Leidse Assuran tieclub. De zakenman en zijn geluk. Koffiekamer Gehoorzaal. 8 uur: open bare bijeenkomst afd. Lelden KVP. sprs. minister-president De Jong en mevr. Gardeniers, kandidate Tweede Kamer. Woensdag 21 april Parochiehuis M. Gijzensteeg, 9—12 en 21.30 u.: bevolkingsonderzoek. Stadhuis, 46 u.: spreekuur soc. raads vrouw. Schouwburg, 7.30 en 11.30 u. nam.: musi cal „Hair". Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde. J. M. Ballego over dahlia als tentoonstelt Ingsbloem. Donderdag 22 april Parochiehuls M. Gijzensteeg, 9—12 en 2—4.30 u.: bevolkingsonderzoek. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde, 8.30 u.: dans „Terpsichore", Lakenhal. 8 u.: K. en O., serie heden daagse muziek, Evert van Tright hobo, medew. van assistenten en akoestische ge luidsapparatuur. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: K. en O, diale- zine Afghanistan Stadsgehoorzaal, 8 u.: Drees jr. voor DS'70. Vrijdag 23 april Levendaal 101, 8 u.: Leids Vredes Kontakt en Augustlnus, film „Le peuple et ses fuslls". Den Burcht, 8 u,: uitvoering Concordia. Parochiehuls M. Gijzensteeg, 24.30 en 7—9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde. 8.30 u.: dans ..Terpsichore". Schouwburg. 8.15 u.: De Timdelerclub met „Ping zei de .klok". Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 u.: ruil beurs voor verzamelaars. Gehoorzaal. 8 u.: feestavond SLF. Zaterdag 24 april Schouwburg, 8.15 u.: cabaret Tingel Tangel. Gehoorzaal. 8 u.: feestavond Grofsme derij. Zondag 25 april Schouwburg. 8.15 u.: Traverse Theatre Club met „Our Sunday Times". FILMS CAMERA Bertrand ln on(t)roerend goed, a.l. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zon dag ook 4.45 uur; St. Valentine's clay massacre, 18 jaar, vr en za 23.30 uur. LIDO In dienst van Hare Majesteit, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.45 uur LUXOR - Love story, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.45 uur. REX Sex and life, 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.30 uur; Het plezierigste huls ln Londen. 18 Jaar. VI en za 23.30 uur. STUDIO Het geval Percy, 18 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.45( uur. TRIANON De eend en de Cadillac, a.l.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Rctjst. Sleenstraat 35, telefoon 20136 en Apotheek Voorschoten, Leldseweg 35, Voorschoten, telefoon 01717 2525. De zaterdag- zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reijst en Apotheek Voorscho ten. De avonddienst na 18 uur. de nacht dienst en de zondagdlenst van dc Ocgst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Réljst, OuktersdleDst rot zaterdag 10 uui de eigen doktet raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tol zondag 24 uur. Sociëteit Twentwe) Twentwei, sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassencn Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, za: .-rdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel 31123. Secr.: Trudie Doorduln. Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische oehandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St, Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade- mi- di Ziekenhuis. Duktersdtenst: 9 maal 2 (zat. 10 uur ji middag lot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maaJ 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenmgs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsocn 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 30460; voor Informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—14.30. dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Hapenburg 73: 1 april—30 sep tember. 9—12 en 13.3017 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten; 1 okto ber— öi maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 28 oktober, dag. 10—17 uur. zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.U0—19.45 uur. zaterdag en zondag tevens van 13.3014.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Ktnderkllnlck: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tol 12, 1J5 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas X.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 ei. 18.45—19.30; 2de klas; alle dagen van U.30—12. van 14—15 en van 18.45—19.30: tste klas. alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeltng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—10.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo„ vrij. en za. van 15—15.30; dl. en do. van 10— 18.30. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15—16. dl. en do van 18—18.30. Annakltnlck: 3de Klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; 1ste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) 1ste en 2de klas: van 10.30—1)011 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor .htgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kind- .n beneden 16 laar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 9 en 's av„nds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van I tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWUK - Zeehospitium, longktlnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- ling; dagelijks van half 3 tot half 5; reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van I tot 8 en zaterdag en zondag van half 9 tot hall 5; revalidatiecentrum kinderen: woensds van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllntek en tbc- afdeling kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Tentoonstellingen Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94:( schilderijen en aquarellen van Wlily Be- linfante, 18 april—li mei, dlnsd. t.e.m. zond. van 2—8 uur. Rapenburg 73: plastieken van Paul de Regt en WH Verhey, 16 april—12 mei. Gemeente-archief, Boisotkade: tentoon stelling. Tuinen en buitenplaatsen in Lei den en omgeving, van 19 april—6 mei, op werkdagen 10—12 en 14—17 uur, zat 24 april en 1 mei 10—12 uur, 21 april, 29 april en 3 mei 7.3010 uur nam., op zondag en 30 april gesloten. Galerie Van der VIisl Botermarkt 3: Voorjaarstentoonstelling, surrealistische schilderijen van: Diane van den Berg, Brunklaus. Johan Hermsen, Frans Erke- lcns en Retndert van Briemen, Machteld Huoven gouaches. Peter Teeling etsen. Margriet Struyk, keramiek, Hans Gode- froy. ker. plastieken, dinsdag t.m. zater dag van 9—6 uur. Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: aquarellen van Lenle Korpershoek en ke ramiek van Guy van Hardenbroek, ope ning 3 april 4 uur, daarna t.e.m. 28 april, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur, dinsdag avond 8 tot 10 uur zondag na afspraak. 9 t.e.m. 12 april gesloten. Lakenhal: tentoonstelling „De gouden lanld". wandkledpn enn amntPllrc ,ran naald", wandkleden van amateurs, van 9 april tot 16 mei, 10-17 u.. dag.; zon en feestdagen 13-17 uur. De Lakenhal, tentoonstelling van gra fiek van Zoltin Peeter, 21 apr. tot 23 mcl. dag. 10 tot 5, zon- en feestdagen 1 tot 5 uur. Gemeente-Archief. Boisotkade 2a: t.m. 6 mei: „Tuinen in en rond Leiden" 10- 12 en 14-17 u„ zat. 10-12 u.; woensd 21 april. dond. 29 april en maandag 3 'mei ook van 19,30-22 u.; zondags gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3