Bijbel Kiosk Vereniging met goed nieuws in grote letter Werkendam» prof> Troost: leidsman van de verontrusten NU gaat het erom: E Evangelisatiecampagne alternatieve verkiezing Puzzelho|? kerkvoogd 1 verduistert 80 mille Engeland COMMENTAAR Canadese episcopaat in contact met druggebruikers Eeii woord voor vandaag Het weer in Europa BEROEPÏNGSWERK EN ONZE KINDEREN leven? WIJ n x xfilfc fob ***ABMA Iaat geen stem verloren gaan: Uw problei is het onze.... WERKENDAM De rijkspolitie beeft D. M. van A., 36 jaar, lid van het college van kerkvoogden der Her vormde Gemeente Werkendam en ambtenaar ter gemeentesecretarie, ge arresteerd. Van A. heeft bekend meer dan tachtigduizend gulden te hebben ver duisterd uit de kerkelijke kas. Mr. J. M. van Leeuwen, officier van justitie bij de rechtbank te Dordrecht, heeft de zaak in onderzoek. De tekorten kwamen aan het licht, toen een verificatiebureau op last van de provinciale kerkvergadering een onderzoek instelde. Van A. heeft zich meteen terug getrokken uit zijn kerkelijk ambt. en tegen de verwachting van velen in heeft de Hervormde Gemeente aangifte gedaan bij de politie. Als vanzelfsprekend nam men aan, dat Van A. zijn ambt zou moeten neer leggen. Men meende echter dat de justitie niet in de zaak zou worden gemengd. Velen achten het college van kerk voogden als geheel verantwoordelijk: er zou te weinig onderlinge controle zijn geweest op de financiële admini stratie. Men neemt aan, dat de verduiste ringen zich hebben uitgestrekt over een periode van twee jaar. Want twee jaar geleden was het laatste verificatie-onderzoek. Van on regelmatigheden is toen niets geble ken. In Werkendam zijn velen die de positie van een kerkvoogd ten op zichte van de verleiding tot malver saties als heel moeilijk beschouwen. Over het algemeen zijn de verhou dingen tussen kerkvoogdij en de lid maten der gemeente een kwestie van onderling vertrouwerv Zo overhandigt iemand, die een bijdrage wil geven tot de Hervormde Gemeente, een bedrag met de mede deling „schrijf maar in". En het zijn dan sterke benen die de weelde kun nen verdragen, vooral als de bijdra ger onbekend wenst te blijven en ook niet wenst wereldkundig te zien, welk bedrag hij schenkt. Uiteraard heeft deze zaak de hele Hervormde Gemeente Werkendam tot in haar grondvesten geschokt. Van A. stond bekend als zeer toe gewijd in zijn ambt. Het heeft de kerkeraad dan ook moeite gekost de justitie in de zaak te mengen. In overleg met de burge meester is dit ten slotte gebeurd na een kerkeraadsvergadering waar de zaak uitvoerig is besproken: door A. J. Klei De 54-jarige hoogleraar in de sociale ethiek aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, dr. A. Troost, is de leidsman van de ge reformeerde verontrusten ge worden. Of, zoals het maandag in deze krant stond: hij nam het voorzitterschap op zich van de Reformatorische Concentratie, waarin de activiteiten van de beide verenigingen van veront rusten in de gereformeerde ker ken, Waarheid en Eenheid en Schrift en Getuigenis, gebundeld worden. Waarom juist professor Troost? In siders wisten dat hij verontrust was, maar de buitenwacht merkte er niet veel van. Hij ondertekende nooit een of ander manifest (zals zijn collega Drogendijk). hij schreef geen brochu res (zoals zijn collega Lindeboom) en hij sprak niet op verontrusten-bij een komsten (zoals zijn collega Van Ries- sen). Bovendien zei hij zaterdag in Utrecht openhartig dat hij zo zijn bezwaren had tegen de bestaande or ganisaties van verontrusten. Van daar mijn. eerste vraag aan professor Troost: Artikelen Hoe zijn ze aan u gekomen en hoe bent u aan hen gekomen? Prof. Troost: Men heeft in artikelen van mij... want al heb ik me niet vaak rechtstreeks geuit over actuele kerkelijke kwesties, ik heb toch wel wat gezegd en geschreven., ze hebben in artikelen van mij geestverwant schap gespeurd en ook het omgekeer de was het geval: lk voelde verbon denheid met de verontrusten. Maar u zei dat u reserves had ten opzichte van hun organisaties. Ja. Wat Waarheid en Eenheid be treft, daarvan was het hoofddoel de bestrijding van de synodale besluiten die in 1944 tot de kerkscheuring heb ben geleid. En al hebben ze in menig opzicht gelijk ik ben zelf als vrij gemaakte dominee begonnen ik vind het kerkelijk gesproken onjuist om ten eeuwigen dage op dat aam beeld te blijven hameren en er een punt van onrust van te maken. Wat Schrift en Getuigenis aangaat, daar heb ik in hoofdzaak op tegen dat men zich zo negaatief opstelt. Je ziet een wekere onmatigheid in het etaleren van dingen die niet deugen, daardoor wil ook nog wel eens vreemd vuur op het altaar komen. Wat dit aangaat was ik maar blij dat op de vergade ring van zaterdag de vragen schrifte lijk gesteld werden, want er waren wilde kreten bij... Er komt in het al gemeen nog bij dat veel kritiek van de verontrusten als zodanig zwak en aanvechtbaar is; ik denk er onder andere aan dat zijzelf zich niet ont worsteld hebben aan het tfationalis- V) Van pen medewerker AMSTERDAM De Ameri kaanse evangelist Bill Severn (33) houdt van 25 t/m 27 april een serie meetings in „Marcanti" aan de Jan van Galenstraat in Amsterdam. Zijn campagne in de hoofdstad maakt deel uit van de landelijke actie „Alternatieve Verkiezing", georganiseerd door de Voorburgse voorganger van een pinkstergemeente Jan Tin dal. Severn heeft zich de afgelopen da gen intensief bezig gehouden met het verspreiden van lectuur onder hip pies. studenten en andere jongeren. Hij bezocht de Amsterdamse studen tencentra en voerde, samen met zijn Nederlandse collega Tindal en diens medewerkers, aktie op de Dam. De aktie „Alternatieve verkiezing" is een bij de verkiezinesstrijd voor de Tweede Kamer aansluitende evangeli satie-campagne. Onder het motto „voor nieuwe mensen" wijzen de or ganisatoren er in hun propaenndn- Engeland verkeert in een weinig benijdenswaar dige positie. Stijgende werkloosheid en toenemende inflatie hebben het land in een wurgende greep. De laatste cijfers omtrent de omvang van de werk loosheid liegen er niet om. Terwijl men in deze tijd van het jaar teruglopende werkloosheid zou mogen verwachten, heeft zij een verdere toeneming te zien gegeven. Meer dan 800.000 mensen zijn thans dagelijks tot niets doen gedwongen. In sommige streken van het land is 5 tot 7 procent van de beroepsbevolking zonder werk. En in Noord-Ierland is men niet ver van de tien procent vandaan. Het ziet er naar uit, dat in de komende winter meer dan een miljoen werkkrachten geen emplooi zullen kunnen vinden in de Britse industrie. Dat is weliswaar nog niet de hoogte, die de werkloos heid in de jaren tussen de twee wereldoorlogen bereikte, maar desalniettemin moet men over de omvang van dit probleem verre van gering denken Wanneer meer dan een miljoen mensen niet meer deelnemen aan het produktieproces, gaat daar een demoraliserende werking van uit. Grote aantallen jongelui die de school verlaten, zien zich gecon fronteerd met een grauwe toekomst en de wan hopige vraag naar de zin van hun bestaan. Voeg hierbij dat de huidige generatie zich heel wat min- materiaal op dat er in de Nederlandse samenleving meer zal veranderen als veel mensen een persoonlijke keuze ten aanzien van de persoon van Jezus Christus nemen, dan wanneer men en bloc zijn stem op de politieke partijen gaat uitbrengen. Tindal: „Wij zijn niet tegen de po litieke partijen, maar we geloven niet dat zij iets wezenlijks aan de maat schappij kunnen veranderen. Dat kan alleen als er een revolutionaire om wenteling plaats vindt in de levens van de mensen die te ;zamen die sa menleving vormen. Wij geloven dat Jezus Christus zo'n verandering in een leven teweeg kan brengen. Daar om adviseren wij iedereen hetzelfde te doen als wij: kiezen voor Chris tus". In een soort alternatief-verkie zingsprogramma wordt gezegd dat de organisatoren voor „vrede met God" en een christelijke regering zijn en tégen druggebruik, homofilie, abortus en rassendiscriminatie. De AV-groep heeft de Uweede Kamer gevraagd in de volgende zittingsperiode haar ver gaderingen met een minuut stilte te willen beginnen: om de Kamerleden gelegenheid te geven tot persoonlijk ophp't tisch karakter van de door hen be streden theologie. Genuanceerder En hoe staat u tegenover het con fessioneel gereformeerd beraad? Daar zou ik me beter mee kunnen indentificeren, daar worden de zaken tenminste genuanceerder bekeken. Maar mijn bezwaar is dat ze te veel verwachten van een paar goeie theo logische publikaties, alsof het een kwestie van theologie. Het is een kwestie van een integrale levenshou ding. Maar ondanks uw bedenkingen bent u er nu ingestapt... Ja. Ik meen namelijk dat er wat moet gebeuren, dat we méér moeten doen dan brochures schrijven en ver gaderingen houden. Het is eigenlijk zo dat de mensen van Waarheid en Eenheid en van Schrift en Getuigenis het met mij wagen en ik met hen. Ik vind ook, en nu kom ik op mijn re serves terug, dat je door een soms gebrekkige manier van presentatie moet kunnen heenkijken. Het is mijns inziens niet verantwoord om in een geestelijke conflictsituatie mensen, met wie je fundamenteel ééns- geestes bent, in de kou te laten staan omdat ze zich wel eens onge lukkig uitdrukken. O, ja, het zal best zo zijn dat sommigen mij te genuan ceerd vinden in mijn beoordelingenen, er zijn mensen, dat merkte ik zater dag weer, die kerkelijk bloed willen zien. Maar dat laatste is ook wel weer eens te begrijpen. Als mijn inlichtin gen juist zijn, is in tientallen ge meenten de situatie zo dat de veront rusten het plaatselijk kerkelijk leven als een benauwende zaak ervaren. Dan is de dominee, gesteund door de bovenmeester en misschien nog een enkele intellectueel, bezig de gemeen te om te turnen, zoals dat heet en de verontrusten hebben niet direct een verweer, maar ze voelen: dit gaat de verkeerde kant uit. Waarom? Kunt u kort formuleren waarom u verontrust bent? Ik zie in de huidige ontwikkeling van de gereformeerde kerken een 'endens, die in zijn consequenties ons de kern van het evangelie afpakt. Dat is niet de bedoeling, dat weet ik wel, maar dat gebeurt wanneer kruis en opstanding worden losgemaakt uit het verband waarin het evangelie ze OTTAWA, (KNP) De Canadese bisschoppen zijn druk doende om een serieuze dialoog te openen met drug gebruikers. In een open discussie-no ta over deze kwestie, die bewust elke belerende en bestraffende toon mijdt, wijst het episcopaat vooral op de waardigheid van de menselijke per soon. De Canadese bisschoppen zeggen begrip te hebben voor de experimen teerzucht van de drug-gebruiker, die zichzelf ten diepste wil verkennen en wil wegvluchten uit het verwarde le ven dat heldendaden vergt om vrede en rechtvaardigheid te stichten. Toch wijzen de bisschoppen in Canada het drug-gebruik af als middël om aan de harde hedendaagse realiteit te ontsnappen, terwijl ze de jongelui op roepen „om zich met Christus te ster ken". Overigens vragen de bisschop pen grote verdraagzaamheid tegeno ver drug-gebruikers en beklemtonen ze dat niemand onverschillig mag blijven ten opzichte van maatschap pelijke vernieuwing. der berustend pleegt op te stellen dan de vorige, dan is wel duidelijk dat Engeland nog rumoerige tijden te wachten staat. De huidige regering staat hierbij voor de schier onmogelijke taak een proces te keren, dat zich eco- nomisch-dwangmatig voltrekt. Grote loonstijgin gen en veel stakingen plus eeninflatie, die nog sterker is dan die op het Europese vasteland, ver hinderen het saneringsproces waaraan het land zo dringend behoefte heeft. Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat in brede kringen van het Britse volk het gevoel van onbehagen en teleurstelling over het beleid van de regering-Heath toeneemt. Men had grondiger en doortastender wijzigingen verwacht na Wilsons aftreden, maar tot dusver wacht men vergeefs. Indien Engeland de proble men waarmee het worstelt, niet veel krachtiger aanpakt en wanneer er niet een gemeenschappe lijke wil ontstaat om de huidige problematiek onder de knie te krijgen, kan het niet anders of *en crisis van nationale omvang zal het gevolg zijn. Aansluiting bij de Europese Gemeenschap, ge- oaard gaande met de vaste wil de tering naar de nering te zetten (met alles wat daaraan vast zit), is de enige mogelijkheid om het land er geleidelijk aan weer bovenop te helpen en het proces van neergang te stuiten. weer max. min. neer temp. temp. slag gist gist. Amsterdam hbew 14 4 O Brussel l.bew. 16 7 O Frankfort onbew. 19 5 O Genève onbew. 21 5 O Innsbruck 21 3 0 Kopenhagen l.bew. 13 3 0 Locarno l.bew. 22 6 0 Londen zw.bew. 19 8 0 Luxemburg l.bew. 19 7 0 Madrid l.bew. 21 8 0 Majorca geh.bew. 22 15 O München or.bew. 19 4 0 Nice 19 11 0 Parijs l.bew. 20 6 0 Rome 1 bew. 20 8 0 Wenen onbew. 9 0.4 ZUrich mist 19 4 03 KWARTET TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Durdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester. G. J. Brinkman. J. van Hofwegen. Wij worden uitgenodigd om „in Christus te komen". In 1 len allen levend gemaakt worden, zegt Paulus. Uit reactie, onI vroeger te veel over de hemel is gesproken en geschreven, t sommige christenen nu alleen over de aarde spreken, over T ven in deze wereld als mensen die in Christus zijn. Ze zijn als een boer, die zijn land bewerkt, maar nooit lucht kijkt. Geen boer zal dat ooit nalaten, want hij moet j bewerking van zijn land af laten hangen van de lucht. Een christen mag en moet verder kijken dan het stukjeil waarop hij geplaatst is, want Christus, de Opgewekte komh opdat ook wij opgewekt zullen worden. Wat wij nu ontvang# ben in Hem is nog maar het prille begin. We leven nog in f van de beloofde vervulling en nog niet in de eeuw van de belofte. Het is goed ons te verwonderen over wat we al hebben, is beter om ook te beseffen dat het beste nog komen moet. tSW' jouds gei jola t bc We lezen vandaag: Romeinen 9:30 - 33. jong plaatst, namelijk het verband met de schepping. Wat zegt u tegen het vaak gehoor de verwijt van groepsvorming? Dat georganiseerde groepsvorming een zeer legitieme en historisch nood zakelijke manier van optreden is om in een grote gemeenschap een be paald beleid om te buigen. Dit mag overigens niet de ogen sluiten voor het gevaar van ongeestelijke machts vorming met de daarbij behorende conflicten. Wanneer de zaak niet rust op een geestelijke wortel, is het een ééndagsvlieg. Punten Welk van de vijf programmapunten van de Reformatorische Concentratie is voor u het belangrijkst? Die van het vormen van een geor ganiseerde confessionele modaliteit, welke haar kracht zoekt in kerkelijk opbouwwerk. Dan denk ik om te be ginnen aan de evangelisatie. We heb ben speciale dominees genoeg en or ganisaties bij de vleet, maar het is allemaal geveltoerisme. er komt eigenlijk niets uit. Laat men eerst maar eens bijvoor beeld van het leger des heils leren, een mens rechtstreeks in zijn werke lijke nood aan te spreken. We moeten getuigenis geven van wat Christus is en betekent voor ons en je niet op een zijspoor van politieke of kerke lijke kwesties laten rangeren.- Verder zou die modaliteit typisch kerkelijke activiteiten op zich kunnen nemen en daar hoort met name bij de relatie met de eigen dominee: niet op hem afgeven, maar met hem praten, proberen te corrigeren en daarbij zelf geneigd zijn correcties te aanvaarden. Ik zeg het nog maar eens: met alleen maar klaagzangen aanheffen bereik je niets, het mag trouwens ook niet. Ten derde, dat heb ik zaterdag ook genoemd, iser het jeugdwerk, dat opgebouwd dient te worden. Ik zal de vooroorlogse periode niet idealise ren, maar het jeugdwerk moet zich weer concentreren op de bespreking van de bijbel en van de christelijke beginselen, het huidige jeugdwerk wordt duidelijk eemanipuleerd door links-georiënteerde mensen. U hebt de mensen aangeraden in de gereformeerde kerken te blijven, maar desnoods ergens anders te ker ken. Doet u dat zelf ook? Och, in de regel vind ik het wel in mijn eigen wijkkerk. dat is de Waal- kerk Maar inderdaad kan het gebeu ren, dat ik het beter vind op stap te gaan. (Bij wie ik dan terecht kom? Wel eens bij de gereformeerde bon- der dr. Graafland of bij de buiten- verbandse vrijgemaakte drs. De Jong. DRIEBERGEN Voor tijde lijk of permanent visueel gehan dicapten is de nieuwe uitgave van de Bijbel Kiosk Vereniging in grote-letter-druk onder de se rie-titel: „Groot nieuws". In een plastic mapje verscheen het eerste nummer in de ze reeks met het bericht dat er in dit jaar nog vier mapjes verschijnen (juni, sep tember, oktober, november) wan neer de belangstelling voldoende is. De uitgeefster deelt mee, dat de reakties van deskundigen en leken aan de hand van proefexemplaren bemoedigend waren en een regelma tige verschijning reeds nu bijna zeker stellen. Elk mapje met tien losbladige hoofdstukken bevat acht overdenkin gen n.a.v. een bijbelwoord, met een gebed en een lied. Bovendien een vouwkaart met een tekst en gebed, en een informatieblad, dat steeds ver schillende gegèvens zal bevatten bijv. of en welke grammofoonopnamen er zijn van de afgedrukte liederen, de inhoud van de volgende uitgaven in de serie wordt met nadruk de me dewerking van de lezer gevraagd. Deze inspraak zal in volgende uitga ven verwerkt worden. De inhoud van de mapjés zal variëren, maar steeds op de vragen van de mens (dwz. niet alleen op de ^lecht-zienden of bejaarden als geïsoleerde groep) gericht zijn. Een aparte redaktie-kommissie verzorgt deze grote-letter-serie van de BKV en heeft hulp van verschillende des kundige adviseurs. De prijs van een mapje inklusief verzendkosten: ƒ2,50 Gele Boekje met ge dachten van Christus LONDEN, (KNP) Als christelijke tegenhanger van het Rode Boekje met gedachten van partijvoorzitter Mao Tse-Toeng is nu het Gele Boek je verschenen met gedachten van Christus. Het in Engeland verschenen boekje heeft hetzelfde formaat en de zelfde redactionele opzet als het Rode Boekje van Mao. Het Gele Boekje is samengesteld door pater Laurence Soper en Peter J. Elliott. Het telt 25 pagina's en ver scheen in een oplage van 50.000. Als het boekje een verkoopsucces wordt, zal het in verschillende talen, ook het Chinees, vertaald worden. (bij aantallen korting) Men kan een model bestellen bij de Bijbel Kiosk Vereniging, de Beukenhorst, Hoofd straat 55, Driebergen. Brochure De Amsterdamse ds. E. Pijlman heeft de nieuwe brochure van de Bij bel Kiosk Vereniging „Voorrangsre- gels" geschreven en daarin de tien geboden als „gebruiksaanwijzingen voor de vrijheid en de vrede" toege licht. De aktuele politieke keuze uit 28 partijen op 28 april 1971 heeft deze uitgave ook beïnvloed. De brochure zag het licht in het raam van een serie uitgaven van evangelisatie-lek- tuur-uitgevers in het thema van „kie zen is voorrang geven", op initiatief van het lektuur-overleg, uitgaande van het geref. evangelisatiecentrum te Baarn. Een onderzoek van dit lektuur- overleg heeft ook uitgewezen, dat het grootste deel van de „evangelisatie- lektuur" qua vorm en inhoud niet ge schikt is voor hén, die van het evan gelie vervreemd zijn. Daarom hebben de schrijver en de uitgeefster ge tracht een brochure te maken, die eerder vragen opwekt, dan antwoor den heeft. Het boekje, royaal voorzien van cartoons en in dwarsformaat van 25x11 cm met 25 pagina's in harde oranje kaft kost ƒ1,50 (bij aantallen korting). Besteladres: Bijbel Kiosk Vereniging, Hoofdstr. 55, Driebergen. NED. HERV. KERK Beroepen: te Blauwkapel-Groene- kan: G. Veldjesgraaf te Wouterswou- de. Aangenomen: naar Lunteren: B. M. Meijndert te Woudenberg, die be dankte voor Papendrecht. Bedankt: voor Katwijk a. Zee: H. van Niel te Scheveningen; voor Zeist: W. Radstake te Rotterdam-Kralingen. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Aangenomen: naar Den Helder: J. C. Post te Pieterburen. Bedankt: voor Vlaardingen (buit- .verb.): G. Mul te Deventer. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Utrecht: A. Vergunst te Rotterdam-O. OUD GEREF. GEM. IN NED. Bedankt: voor Leersum: E. du Marshie van Voorthuysen te Urk. in welke samenleving/' zullen Kies daarom voor een bewuste, oprecht-christelijke beginsel politiek handhaving van het gezag, met doeltreffende maatregelen tegen anarchistisch optreden en zedelijke verwildering geen dwaze subsidies, maar hulp waar het wél nodig is: voor gepensionneerden, bejaarden, oud-militairen, gehandi capten, en eindelijk eens voorrang voor de positieverbetering van kleine middenstanders en agrariërs geen onnodige papierwinkel bij de woningbouw, maar mo bilisatie van alle krachten om het kwaad van de woningnood met wortel en tak uit te roeien geen verkwistend, maar een verantwoord beleid van de overheid door de bureaucratie een halt toe te roepen en particuliere adviseurs eerlijke kans te geven een krachtig beleid om de sluipende inflatie daadwerkelijk terug te dringen handhaving van de monarchie 0 eb z pracl dergi ijn i: dai id O] light en k k, d. Driehoek-puzzel Horizontaal woorden invullen die 1 tekenen: 1 medeklinker, 2 pers. voornaam* verkeerd, 4 gekheid, 5 voet punt, ambtsgewi Bij juiste invulling vormen de beg letters de naam van een kledingstuk. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1 kaolien, 2 kariboe, 3 mangaan, 41 STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ is gi urd. sta in tie hee ord: &E! ide di en te ve t be ;rac Brieven die niet zijn vooi !r^a van naam en adres kunnen nilS S' behandeling worden genomen.hltui beimhoudlng Is verzekerd. Vr «„ij die niet onderling met elkaar verband staan moeten ln afzon! a's lljke brieven worden gesteld, um. brief dient een gulden aan podrai gels te worden ingesloten. r hei bes! Vraag: Daar ik een phyll S heb. tenminste een stek, i ,0D willen vragen hoe ik die beha rchj moet. De plant staat al ongevt op( halfjaar in de aarde, maar ho akei ik nu verder handelen om men aan te krijgen? Antwoord: Als u kleine p aan de cactus ziet, betekent zich daar knopjes zullen v Zet de plant dan wat warn mogelijk op een zonnige maar niet draaien of keren, veel water geven. Na de bloe) u de plant voor een zonloos J zetten, iets meer water geven van boven besproeien, tweemaal in de maand kun geven. Worden de scheuten te dan moet' u de toppen eraf Heeft u veel planten in huil moet u als cadeautje op een vi IDE dag of zo eens vragen om het „100 kamerplanten in kleur" C. Muller-Idzerda. U zult er fcab lijks plezier van beleven. |on(j Vraag: Een weduwe kreeg iin u eerste huwelijk vijf kinderen. ,me na de dood van haar man n eik verdelen. Na haar tweede hu it was er evenmin iets te verdel ^ei werden geen kinderen uit dit' 0, lijk geboren. Vervolgens huw 0o ten derden male met een wedu met tien kinderen. Dit huwelij in gemeenschap van goederen w ten. Ook uit dit huwelijk zijner kinderen geboren. Enkele jari'iel leden is de vrouw gestorven e '8 ge jaren later stierf haar derdi ijk Een van haar zoons is ges )1 voor haar derde huwelijk en li ad: kind achter. Heeft nu dit kin e E de overleden zoon nog recht de het kleine kapitaaltje dat de man naliet? jtzet Antwoord: De man overleed den dat de positie van de tweede 'wc volgende echtgenote in het B n. lijk Wetboek gewijzigd werd. nisi tengevolge hadden de erfgei als van de weduwe slechts aam >og op een zeer klein deel van h is i meenschappelijk vermogen vaiakt de echtgenoten, aangezien de idai we kennelijk niets ten hu iet meebracht en het niet waarsch Ba is dat het kapitaaltje tijdens h he welijk is verworven of vei er Men mag dus aannemen dat z aar meer rechten hadden dan o ste kindsdeel van de helft, ofjan tweeëntwintigste. Het klei Wn treedt in de rechten van de o evj den zoon en heeft dus aanspra re één-vijfde hiervan, dus één derdtiende. We weten niet of l moeite waard is daarnaar te g meren. Wordt de nalatenscha handeld door een notaris, dar. nauwkeurig worden uitgezocht g® ders zal men zich moeten w e' tot de stiefoom die de nalaten 1 afwikkelt. Is er tijdens het hu 1 een flink kapitaal verworven ?,n: heeft het wel zin onderzoek te arT

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2