oninklijke Olie vertrouwen m stelt groot toekomst Rob Rensenbrink weg uit losgeslagen Club Brugge Tricotbest vraagt thans van betaling surseance Olympiads Ronde steeds duurder Grenswisselkantoren in handen fS, Amev en van Pierson financiën Fatsoenlijke marges echter dringend nodig Akzo verwerft belang in Argentijnse verffabriek Neger wellicht lid „blanke" tennisbond Schippers nemen vuilniszakken Directie en honden hopen bedrijf te behouden Tennisbond wil winter-circuit Respect voor ontslagen Frans de Munck verdwenen Nog onzeker of Garate meespeelt APRIIÉ WOENSDAG 21 APRIL 1971 KTSWU wil „paradepaardje" behouden HAAG Buiten het communistische blok aal de behoefte aan olie in de jaren zeventig groter I dan de hele wereldconsumptie sinds de geboorte van de olie-industrie, 110 jaar geleden. Volgens jiingen zal de olie-industrie meer dan 360 miljard aan investeringen en opsporingskosten leten besteden om deze hoeveelheid olie te kunnen leveren. Dat is tweemaal zoveel als in de jelopen 10 jaar. Deze fantastische som geld is veel groter dan wat de wereldkapitaalmarkt even- lel zou kunnen opbrengen. t grootste deel moet daarom on- •ijfeld door de industrie uit eigen ielen worden gefinancierd, wan- 1 men tenminste aan de ver- [hte vraag wil voldoen. En dit lukt 1 zonder fatsoenlijke winstmar- I Ziedaar het probleem. Dit zei de ident-directeur van de Kon Ned. Joleum Maatschappij, ir. L. E. J. wer, tijdens de aandeelhouders- |adering. was van mening dat, nu de Biijkheden in internationaal ver- 3 door de industrie tot een rede oplossing zijn gebracht, de fep met groot vertrouwen de toe tst tegemoet kan zien. Ir. Brouwer p daarbij op de sterke positie van fzonderlijke werkmaatschappijen Riet concurrentieklimaat van de lo- industriële omgeving, eigens hem zullen, ondanks de ge- [rtenissen in 1970 en de invloed rvan op de prijzen van de pro ven, olie en aardgas sterk concur- Jnde brandstoffen blijven. ,.Er is I reden om aan te nemen dat dit |het eind van deze eeuw en nog r zo zal blijven" tevredenheid stemt ook. aldus resident-directeur, dat de rol van internationale concerns geenszins betekenis is afgenomen. De veel- I van ondernemingen in de be stak aan kleine en grote onder- igen alsmede staatsonderneming- >evalt de „Koninklijke" zeer wel, „gezonde concurrentie zonder ectie en discriminatie is een deel |ons bestaan". heer Brouwer wilde zich niet ben aan voorspellingen voor 1971. ken eind 1970 begon een stijging in ^verkoopopbrengsten, die échter laltijd geen gelijke tred hield met stijgende kosten. In het eerste ktaal zijn de prijzen van oliepro- ^n hier en daar aanmerkelijk ho- ,'eworden. Vlaar dat is niet volodende. Het f" gezien de kwaal'van de schamele frges, waaraan onze industrie lijdt, Idelijk zijn, waarom de recente Ireenkomst met Libië en de te ver wachten belastingverhoging in Nige ria en andere landen ook hun weer slag moeten vinden in de marktprij zen. Zonder dat zou het oliebedrijf niet meer rendabel zijn. Wanneer de marges inderdaad beter worden er zijn thans tekenen, die daarop wijzen en de omzet blijft stijgen, dan kan Kon. Olie voor 1971 verwachten, dat de winst de stijgende tendens van voor 1970 zal hervatten". De overeenkomsten met de oliepro ducerende landen zullen niet alleen leiden tot kostprijs verhogingen, doch bevatten ook een basis voor een sta biele bevoorrading met een van te voren vaststaand prijsverloop. Ook onderstrepen zij, dat de internatio nale oliemaatschappijen in de toe komst hun rol bij het bevoorraden van de wereldmarkt zullen blijven spelen. Voorts dat de betrokken rege ringen in de produktielanden de nieuw verkregen rechten der maat schappijen erkennen zonder daarbij de haasje-overtechniek als middel voor verdere prijsverhogingen te mis bruiken. Kon. Olie is niet van plan een aan delenemissie uit te geven. Wel wordt erover gedacht op een of andere ma nier vreemd geld aan te trekken. De bouw van mammoettankers gaat on verminderd door. Thans zijn in Frankrijk, Denemarken en Ierland in totaal 16 tankers in aanbouw van meer dan 250 000 ton. Het boren naar gas op het Neder landse deel van het continentale plat is een vrij ernstige teleurstelling ge- ARNHEM AKZO Coatings in Amsterdam, waarin alle verfbelangen van het AKZOconcern zijn- gebun deld, heeft een minderheidsbelang verworven in de Argentijnse verffa briek Miluz in Buenos Aires. Milux is licentienemer van de Astralgroep in Frankrijk, die deel uitmaakt van AKZO Coatings. Miluz is een van de grote Argen tijnse producenten van lakken en drukinkten en heeft 460 man perso neel. Voor de komende jaren staat een belangrijke uitbreiding van de produktiecapaciteit op het program ma. AKZO Coatings bestaat uit drie be langrijke verf groepen, de Sikkens- groep in Nederland, de Lesonalgroep in Duitsland en Astral in Frankrijk. ^STERDAM Het aandc- ikapitaal van de Grenswissel- (ntoren is overgenomen door 1 groep, bestaande uit de Ne- frlandse Spoorwegen, Amev •zekeringsconcern) en het jnkiershuis Pierson, Heldring Pierson. De Crediet- en Depo- lokas te Utrecht, een deelne- |ng van Amev en Pierson, be lt al een gedeelte van het kapi- deelneming van de NS geschiedt ier voorbehoud. De ministers van fkeer en waterstaat en van ir.ciën moeten eerst toestemming Deze is inmiddels aange- pet geplaatste kapitaal van de aiswisselkantoren bedroeg ultimo 1 ƒ3.42 miljoen, het eigen vermo gen ruim ƒ5 miljoen en het balansto taal ca. ƒ30 miljoen. De GWK be schikt over een net van 60 kantoren in stations van de NS en aan alle belangrijke autowegen naar Duits land en België. Per jaar handelen de kantoren van de GWK zo'n 4 miljoen klanten af. De loketomzetten aan vreemd geld beliepen vorig jaar ruim ƒ650 mil joen. De activiteiten bestaan niet al leen uit het wisselen van geld, maar ook uit het verhandelen van munten, voor verzamelaars, het geven van service door diensten te verlenen in het kader van de girodiensten, het Behalve in genoemde landen zijn er fabrieken in Italië, Oostenrijk en ver schillende Afrikaanse landen. JOHANNESBURG (ANP) Al lan Schwarz, voorzitter van de Zuidafrikaanse tennisbond voor blanken (SATPA) heeft in Johan nesburg meegedeeld dat als Jasmat Dhjiraj, de beste neger- tenniser, daartoe een verzoek in dient, hij zal worden geaccep teerd als lid met alle daaraan verbonden rechten. Dhjiraj is zo juist naar Europa vertrokkn om daar deel te nemen aan belang rijke toernooien. De beslissing van de Satpa komt op een mo ment, waarop het rassenonder scheid in de sport in Zuid-Afri- ka door recente ontwikkelingen zeer in de belangstelling staat. Vijftien dagen geleden heeft de Zuidafrikaanse minister van sport, Frank Waring, aangekon digd de kwestie van het spelen met of tegen niet-blanken, in het kabinet aanhangig te maken. III Van een verslaggever LEEUWARDEN Om de vervui ling van de Nederlandse binnenwate ren tegen te gaan zullen de binnen schippers voortaan plastic vuilniszak ken aan boord meenemen. Deze moe ten dan op bepaalde plaatsen langs de vaarroutes worden afgeleverd. De watervervuiling was één van de honoreren van Eurocheques en - problemen, die dinsdag tijdens de al- kascheques en het verzorgen van spaarrekeningen. Al deze activiteiten zal de GWK onder eigen naam en op dezelfde voet blijven voortzetten. De directie komt onder leiding van de heer G. J. Evers, die al directeur was. BEST Het textielbedrijf icotbest heeft surséance van etaling aangevraagd. Op korte irmijn is een aanbod aan kre- iteuren te verwachten. Vol- ens de directie bestaat het voor- itzicht, dat het bedrijf zal wor-, en voortgezet. Dat een deel van et bijna 1000 man tellende per- oneel zal worden ontslagen, is u echter zeker. Gisteren meldden wij reeds, dat het idrijf dat hoofdzakelijk panty- 'lons vervaardigt in ernstige •eilijkheden verkeerde. Het zag er 'en naar uit. dat een surséance zou innen worden vermeden. Dat hing van het overleg tussen het bestuur ■V» de bankiers van Tricotbest (Alg. ink Nederland). Kennelijk heefl en tijdens dit overleg geen overeen- emmins kunnen bereiken. Hoeveel mensen zullen worden ont- 'gen, kon directeur F. M C. M. Willens dinsdag nog niet vertellen. Er wordt volgens hem gewerkt aan een reorganisatieplan, waarin de ontsla gen zullen worden berekend. Te grote voorraad Oorzaak van de moeilijkheden is, zoals wij reeds berichtten en zoals thans door de directie is bevestigd, een te grote voorraad. Die grote voor raad ontstond, doordat de capaciteit van Tricotbest teveel werd uitgebreid, zonder dat met internationale prijs concurrentie rekening werd gehou den, waardoor men met te lage prij zen moest komen. Het gevolg daarvan was, dat het bedrijf in liquiditeits moeilijkheden kwam. De afzet in de periode september tot januari jl is bovendien tegengevallen. Er wordt, in afwachting van het verlenen van de surséance en het reorganisatieplan, gewoon doorge werkt. Leveringen aan afnemers vin den eveneens onverminderd plaats. De directie heeft nog niet laten we ten wanneer verdere mededelingen worden. Wel zijn enkele gasvondsten gedaan, die waarschijnlijk de moeite waard zijn, al vormen zij een fractie van de unieke gasbel in Slochteren. De groep beseft, dat in de toekomst meer en meer op kernenergie zal worden overgeschakeld om in de snel stijgende behoefte aan energie te voorzien. Het concern heeft een klei ne participatie in het ultracentrifuge- project en is bereid verdere kleine participaties op dit gebied te nemen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond (KNLTB) wil nog dit jaar een natio naal winter-circuit instellen. De heer Beek, sinds kort voorzitter van de KNLTB, vertelde gisteren op een persconferentie in Amsterdam dat „er reeds contact is opgenomen met de districtsbesturen over het beschikbaar stellen van hallen. Het ligt in de be doeling dat aan het circuit de volle dige nationale top zal deelnemen". Met een dergelijk wintercircuit wordt tegemoet gekomen aan de reeds lang bestaande wens ook in de winter de speelgelegenheid uit te breiden. De heer Lysen, directeur sportief van de bond: „We willen aan overwinningen in dat circuit punten verbinden en deze aan het eind van de winter optellen. Het is mogelijk dat een speler door het behaalde aan tal punten een uitzending naar een buitenlands toernooi in de .zomer kan bewerkstelligen. Het circuit, waar voor niet iedereen kan inschrijven, is verplicht voor degenen die in de top- training zitten. De voordelen van een dergelijk circuit zijn duidelijk: we weten aan het begin van het seizoen de krachtsverhoudingen, de spelers hebben wedstrijdervaring opgedaan en het heeft „propagandistische waarde". Op het wintercircuit zal niet om geldprijzen worden gespeeld; alleen de onkosten zullen worden vergoed. De KNLTB zal deze zomer voor de Wimbledon-kampioenschappen bij de heren voorlopig alleen nationaal kampioen Fred Hemmes inschrijven. De mogelijkheid dat een tweede spe ler, bijvoorbeeld Jan Hordijk, alsnog wordt ingeschreven, is echter niet uitgesloten. Bij de dames zullen zeker Betty Stöve, Marijke Schaar en Tru dy Walhof worden ingeschreven. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De organi satie van Olympia's Ronde van Nederland, die 7 mei voor de 20ste keer in Amsterdam van start gaat, is financieel een steeds moeilijker zaak aan het worden. De amateurronde, de enige grote meerdaagse etappe wedstrijd die ook internationaal enige bekendheid geniet, moet enerzijds het „paradepaardje" van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie zijn en anderzijds door particulieren in stand wor den gehouden. Olympia's Ronde van Nederland groeit tegen de verdrukking in. Dit jaar starten 23 ploegen van zes ren ners (een recordaantal) en de organi satiekosten die vorig seizoen nog 110.000 gulden bedroegen, zullen nu rond 125.000 gaan vragen. Een flink gedeelte van deze kosten komen door het internationale karakter. De negen buitenlandse teams staan bij elkaar voor 54.000 op de begroting. Dat internationale element van Olympia's ronde is de Nederlandse tegenprestatie voor de grote hoeveel heid uitnodigingen die jaarlijks bij de KNWU binnen komen. Bondscoach Joop Middel ink, nauw bij de organi satie betrokken: „Olympia is de enige organisatie die in Nederland ook bui tenlandse ploegen inviteert. Een soort compensatie voor de invitaties die wij in Nederland krijgen. Olympia moet voor al die ploegen die hier komen wel de reis- en verblijfkosten beta len, de KNWU neemt een ploeg (voor ƒ6000,-) voor haar rekening. Willen wij bij het buitenland in aanzien blijven, dan moeten we op deze wijze natuurlijk doorgaan. Het niveau van Olympia's Toer kan door deelname van buitenlandse ploegen alleen maar worden verhoogd. Maar financieel is het met het jaar moeilijker. Er zit «en beetje de klad in de sponsors, niet allen doen meer mee en op het ogenblik is er een tekort van ƒ22.300,-, ook al een record voor Olympia, evenals de deelname en het aantal buitenlandse ploegen. Olympia wil en moet eigenlijk ook wel door gaan. het liefst met nog meer invita ties. We gaan dan ook door, alleen zal er ook gezocht dienen te worden naar een andere basis." De Koninklijke Nederlandse Wiel ren Unie zou normaal gesproken de organisatie dienen te zijn, die voor dit amateurevenement garant staat. De KNWU is dit evenwel niet. Wil lem Steenbergen, voorzitter van de commissie: „De KNWU werkt de laatste jaren zelf ook al met begro tingstekorten. Daar zit de grootste moeilijkheid. Maar ook wij hebben begrip voor de grote zorgen van de organisatie, ook wij hebben angst dat de ronde zou moeten verdwijnen. De KNWU voelt dat hij ook een zekere morele verplichting heeft in deze .zaak. Wij hebben ook besprekingen ge voerd, ontwikkelen plannen om meer middelen te verkrijgen om de buiten landse ploegen te adopteren. Ik ver klaar dan ook dat de KNWU deze amateurronde wil behouden. Ik heb er ook goede hoop op. Olympia's Ronde van Nederland, die op 13 mei weer in Amsterdam zal finishen, telt in het deelnemersveld een drietal landenploegen, die nog nooit eerder aan de start zijn geko men. Olympia's ronde, steeds het na deel ondervindend van het feit dat tegelijkertijd de Vredeskoers (War- schau-Berlijn-Praag) wordt gehou den, heeft inschrijvingen van Rus land, Oostenrijk en Frankrijk binnen gekregen. Met België, Bulgarije, En geland, Polen, Zweden en Zwitser land de negen van de negentien geïn viteerde landen, die positief hebben gereageerd. Middelink over de (ver grote) belangstelling van buitenaf: „Misschien ligt het aan het feit, dat volgend jaar in München de 017m- pische spelen worden gehouden. Dat een aantal landen daardoor de voor keur geeft aan onze laaglandronde. Etappeschema: 7 mei: Amsterdam - Bre da (160 fcm). 8 mei: Breda - Bladel (1112 km) en ploegentijdrit rond Bladel (26 km): 9 mei: Bladel - Valkenburg (167 km): 30 mei: Valkenburg - Oploo (142 km): 11 mei: Arn hem - Nljverdal (161 km); 12 mei: Nljver- dal - Wlerlngen (189 km); 13 mei: Indivi duele tijdrit over 16 km, Hypolltushoet - Amsterdam (93 km). Dertien clubs boos over lijst van FBO HAAG (ANP) De besturen van de dertien clubs, die volgens de FBO uit het betaalde voetbal moeten verdwij nen, zullen vrijdagavond in Utrecht vergaderen. Men wil overleggen welke maatregelen kunnen worden genomen. Bij de dertien clubs heerst verontwaar diging over de huidige gang van zaken, onder meer over de voortijdige publica tie van de dertien „gevonnisten" en de manier waarop de dertien verenigingen zijn aangewezen. Eddy Merckx start niet in de Giro MILAAN (ANP) De Belgische wie- Iers ter Eddy Merckx heeft gisteren in Milaan verklaard niet deel te zullen nemen aan de ronde van Italië. Dit heeft hij na besprekingen met de leiding van de fabrieksploeg Molteni besloten. Merckx zei zich geheel te willen voorbereiden op de Ronde van Frankrijk en een poging het wereld uurrecord te verbeteren. De Belg heeft de Giro vorig jaar op zijn naam geschreven. gemene jaarvergadering van de Ko ninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer" in Leeuwarden aan de orde zijn gesteld. Sinds mensenheu genis wordt het afval overboord ge gooid. over de toekomst van het bedrijf te gemoet gezien kunnen worden. Een woordvoerder van de NKV-Textiel- bond St. Lambertus zei echter, dat nog deze week mogelijk vrijdag de vakbonden door de directie zullen worden ingelicht. Adempauze „De surséance schept voor de direc tie een adempauze. Zij zal zich nu eerst moeten beraden over verdere maatregelen", aldus de woordvoerder. Het contact tussen directie en vak bonden noemde hij uitstekend. „Wij hebben altijd in alle openheid kun nen onderhandelen met de heren. Dat er moeilijkheden waren, kwam voor ons dan ook niet als een verrassing". Van vakbondszijde houdt men over igens ernstig rekening met een dras tische inkrimping van het bedrijf. Maar de vakbonden delen ook de verwachting van de directie, dat het bedrijf kan worden voortgezet. „Er is van een paniekstemming onder het personeel beslist geen sprake". (Van een sportverslaggever) BRUGGE/ST. MICHIELS/ WESTKAPELLE De kramp achtige pogingen van Club Brug ge om de hegemonie in het Bel gische voetbal over te nemen, zijn in eerste instantie mislukt. De vele miljoenen francs, die de grijze notabelen van de club in de spelers inversteerden, heb ben niet hun volledige rende ment op gebracht. Drie Neder landers slokte een aanzienlijk deel van die mij oenen op: trainer Frans de Munck, linksbuiten Rob Rensenbrink en middenvelder Henk Houwaart. De Munck faalde in de ogen van zijn Belgische broodheren en in die van een groot deel van zijn kern ploeg. Na de beslissende wedstrijd te gen Standaard Luik kwam het tot een uitbarsting. De Munck werd ont slagen. Hij wordt waarschijnlijk op gevolgd door NAC-trainer Canjels. Anderlecht, gretig jagend op succes sen uit het recente verleden, bena derde Rensebrink, de talentvolle ex- Amsterdammer. Na langdurige on derhandelingen kwam het tot een ak koord. Rensenbrink vertrekt naar de club van Jan Mulder. Anderlecht staat in ruil daarvoor Puis en Desan- gere af aan Brugge. Alleen Henk Houwaart blijft Brugge trouw. Vol gende week zal hij een contract teke nen, dat hem voor vijf jaar aan de club bindt: Vernietigend De kritiek, die Frans de Munck kreeg te verwerken na de nederlaag tegen Standard was vernietigend. Kritiek, die niet alleen kwam van de zijde van de Belgische pers, maar ook en vooral van zijn eigen spelers. Rob Rensenbrink, de 23-jarige linkerspits, vindt De Munck nu niet bepaald een voorbeeld voor zijn spelers. „Zijn le venshouding leidde ertoe dat je geen respect meer voor hem kunt opbren gen. Voor en na de wedstrijd tegen Standard moesten wij in trainings kamp. De spelers namen het niet lan ger. Wij kaïden van hem niets meer accepteren. Dbarom verliet hel groot ste deel van de kernploeg het kamp." Maar ook op voetbaltactisch gebied heeft Rensenbrink kritiek op zijn trainer. „De Munck maakte enorm veel fouten. In de beslissende wed strijd tegan Standard werden er geen maatregelen genomen, toen Lambert uitviel. Wij bleven maar aanvallen en dat had tot gevolg dat er enorme ga ten vielen. Van enige dekking was geen sprake." Na de nederlaag tegen Standard zakte het Brugse voetbalimperium in een. Lierse en Beerschot hadden een gemakkelijke prooi aan het losgesla gen groepje van De Munck. Rensen brink: „Wij lopen te voetballen alsof het ons niet meer interesseert. De ne derlagen tegen Standard en tegen Chelsea voor de beker hebben ons de moed ontnomen. Bij ons is er nooit sprake geweest van enig systeem. Wij spelen altijd 1-3-3-3. Een combinatie opzetten is dan niet mogelijk."Ren senbrink had bij Brugge niet de rol van de vedette. Die was weggelegd door Lambert, de topscorer van de club. „Scoren was vroeger mijn ster ke punt. Nu, met een man als Lam bert naast mij is dat niet mogelijk. Technisch is hij niets groots, maar hij heeft een verschrikkelijk schot in de benen. Ergens heeft dat mij geremd. Ik vind gewoon dat Brugge te weinig heeft geprofiteerd van mijn capacitei ten. Ik had veel meer voor Brugge kunnen doen. De club heeft te weinig uit mij gehaald. Dat is een van de redenen dat ik wel wil veranderen. Ik ben nu eenmaal individualist en wil zelf ook wel eens op de voorgrond treden." Rob Rensenbrink had een contract van drie jaar bij Brugge. Twee sei zoenen zitten er nu bijna op. „Ik ga niet op de eerste plaats weg omdat Brugge mij niet bevalt. Maar ik kan elders nog meer verdienen. Heimwee naar Nederland heb ik nauwelijks. Het is vooral het geld dat mij hier houdt. Je houdt hier veel meer over van je salaris, omdat de belasting in België een stuk lager is dan in Ne derland. Ik ben professional. Voetbal len kun je niet zo heel lang doen, dus moet je zien dat je er in korte tijd een flink stuk beter van wordt." Henk Houtvaart Henk Houwaart. de 25-jarige mid denvelder, heeft in feite al gekozen voor Brugge. De besprekingen over een vijf-jarig contract met de Bel gische club zijn praktisch afgerond. In Westkapelle, een dorp bij Knokke, heeft de oud-Hagenaar een prachtige bungalow betrokken. „Ik wil graag een beetje zekerheid voor de toe komst. Daarom ben ik zo happig op een langlopende verbintenis met Brugge. Als ik hier voor vijf jaar teken, kan ik een paar centen over houden voor de toekomst. Ik voel mij hier thuis. Ik woon amper vijf minu ten van de grens. De mensen praten hier met een accent, maar toen ik dat jaar bij FC Twente voetbalde, kon ik de mensen af en toe ook niet ver staan, als zij dialect spraken." Henk Houwaart heeft evenals Ren senbrink een contract voor drie jaar. „Bij Twente ben ik weggegaan, nadat men mij had verteld dat er mij niets hi de weg zou worden gelegd, als ik van club zou veranderen. Toen ben ik wat gaan informeren. De aanbiedin gen, die ik uit België kreeg, waren zonder meer fantastisch. Toen heb ik gezegd; er kan gebeuren wat er wil, ik ga naar Brugge." De ras-Hagenaar Houwaart had -altijd gedacht nog eens terug te zullen gaan naar de club, waar hij vijf seizoenen lang zijn brood verdiende: ADO. „Mijn laatste jaar bij die club was ronduit slecht. Daarna kwam ik bij Twente en toen ging het goed. Ik had toen in mijn achterhoofd het idee om terug te gaan naar het Zuiderpark om weer voor Haags publiek te kunnen spelen. Maar na twee jaar Brugge, waarin ik goed heb voldaan, moet ik beslis sen. Deze club is mijn toekomst. Als dat contract doorgaat, krijg ik wel licht ook een aanstelling als jeugd trainer." De morele inzinking van de club van De Munck heeft op Hou waart begrijpelijk een andere uitwer king dan op Rensenbrink. „Het is ge woon stom om de moed te laten zak ken. Er lopen jongens op het veld, die gewoon schuilevinkje spelen. Ze lo pen soms moedwillig de andere kant op, als ze de bal toegespeeld krijgen. En dat terwijl er ook nu nog geld te verdienen valt. Veel geld zelfs, want iedere gewonnen wedstrijd levert per speler 9000 Belgische francs op (ruim 630 gulden)." Het vertrek van Rensenbrink wordt door Houwaart betreurd. „Het is moeilijk om dat gat op te vullen. Voor mij persoonlijk is het aardig om een Nederlander erbij te hebben. Ik ben al op zoek naar een ander, die ik al bij de clubleiding heb aanbevolen." Houwaart is in West-Vlaanderen te recht een hoog-gewaardeerde voet baller. Zijn werklust, zijn conditie en zijn vermogen om tegenslagen op te vangen, werken inspirerend. „Ik kan wel twee wedstrijden achtereen spe len. Mijn conditie is geweldig. Het belangrijkste is de andere benadering van de sport, die nu mijn beroep is. Ik ben serieuzer dan vroeger en dat heeft gemaakt, dat ik nu beter speel dan ooit tevoren." Van onze speciale verslaggever MADRID Jose Garate, topscorer in de Spaanse voetbalcompetitie, zal ver moedelijk ontbreken in de tweede Europa Cup-wedstrijd van Atletico Ma drid tegen Ajax, die volgende week woensdag in Amsterdam wordt ge speeld. De Madrileense ster-aanvaller ligt momenteel in het ziekenhuis met een enkelblessure. De artsen, die hem behandelen, hebben hem absolute rust voorgeschreven en betwijfelen of hij volgende week weer fit zal zijn. Garage liep de blessure zondag in de competi tiewedstrijd tegen FC Barcelona op, toen hij kort voor rust in botsing kwam met doelman Reina. De blessure leek aanvankelijk wel mee te vallen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13