FILMS IN LEIDEN betwijfeld Alleenrecht' Ex Animo li Amsterdam lopen zonder ate worden lastig gevallen Nederland één grote consnmptietent WEEKAGENDA puw hek al stopgezet tigs Blauwe-Yogelweg u Vrouwen schonken hoorn, ATTENTIE y aex voor CHÜLeiden: r Klein interview Ï'Z In de holte van je arm - de: LEIDEN Staatssecretaris Haex (CHU) sprak gisteravond in het kader van de naderende verkiezingen voor een klein aantal belangstellenden in een zaal van de Zuiderkerk over gezag en vrijheid. Hü vond de hoon, die de heer Udink heeft geoogst door de begrippen gezag en vrijheid cen traal te stellen in zijn campagne, misplaatst. Zelf deed hij zijn best een prestatie voor een defensieman! de externe veiligheid van ons land vrij wel buiten beschouwing te laten. Behalve die ene keer toen hij de hoop uitsprak, dat de eventuele be sparing op het subsidiebeleid van CRM ten goede zal komen aan defensie, al zei hij direct daarna,, dat zo'n bezuiniging toch ook ten goede moet komen aan de bevorde ring van de verkeersveiligheid. Tegen porno en drugs De heer Haex ging nader in op het begrip „orde". Orde houdt zijns in ziens in een streven naar een orde ning van Welvaart in de richting van welzijn. Belangrijk zijn dan een eer lijke verdeling van de welvaart, be vordering van economische groei en interne en externe beveiliging van de maatschappij. Bij dit laatste gaat het om rechtshandhaving. Men moet in de binnenstad van Amsterdam kun- g Z\ iuiqVara onze stadsredacteur) N Ook gemeentelijke instan- iunnen snel handelen. Gister- werd van de kant van ponenden geprotesteerd tegen rassing van de week zige kleuterpakjes van soepel en dragend, gemakkelijk zelf te was- iSTRALON. U kunt kiezen uit tal rappige modelletjes en fantastisch kleuren. Maten 80 -110 e prijs Maat 80 -29-50 kl.st.p.maat de op dat moment al begonnen bouw van een hek rond het terrein van het verpleegstershuis Nieuwer- oord vlak langs de Blauwe-Vogel- weg, dus zonder een trottoir tussen straat en hek. Gistermiddag ging wethouder Kret een kijkje nemen. Resultaat: de bouw van het hek is onmiddellijk stopgezet op louter formele gronden: er was geen bouwvergunning aangevraagd. Maar tegelijkertijd is de gemeente onderhandelingen begonnen met het rijk het betrokken deel van het bos is immers rijkseigendom met het doel een twee meter brede strook grond langs de Blauwe- Vogelweg te kopen zodat alsnog een trottoir kan worden aangelegd en het hek naar achteren gaat. Een andere oplossing is er niet omdat de straat ter plaatse maar zes me ter breed is. Van de zijde van de universiteit is wethouder Kret gis termiddag meegedeeld, ddt men in principe niet afwijzend staat tegen de oplossing van „een trottoir vóór het hek". Intussen is met de aanpak van deze zaak wel een aantal problemen naar boven gekomen. Bij de stad huisbrand van 1929 blijken name lijk onder meer de kadastrale ge gevens van dit deel van het Pest huispolder-bestemmingsplan ver loren te zijn gegaan. Op '3 mei installatie dr. J. van der Huur MIJDRECHT/VOORSCHOTEN Dr. J. van der Haar, per 1 mei bur gemeester van Voorschoten, zal op 30 april afscheid nemen van Mij drecht en op 3 mei worden geïnstal leerd in Voorschoten. Op zaterdag 24 april zal er van 16 tot 18 uur in het sociaal-cultureel centrum „De Meijert" gelegenheid zijn voor de Mijdrechters de burge meester uit te luiden. Omdat dr. Van der Haar op 1 mei nog slechts een halve maand ver wijderd is van zijn zilveren ambts jubileum, zal de afscheidsreceptie mede in het teken hiervan staan. In verband met het afscheid zal vrijdag 23 april om 4 uur een bui tengewone raadsvergadering in Mij drecht worden gehouden. De installatie in Voorschoten heeft maandagmiddag 3 mei om half 4 plaats tijdens een raadsvergadering, 's Avonds om half 9 is er een be groetingsreceptie in het raadhuis. nen lopen zonder te worden lastig gevallen. Verder moeten worden beveiligd zaken als geestelijke volksgezondheid, het verkeer, het milieu en de defen sie. We mogen best tegen pornografie en drugs zijn, vond de heer Haex. Looneisen moeten worden gematigd, mede terwille van de werknemers, die anders door ontslag worden be dreigd. De heer Ilaex beschouwt de CHU als de enige partij, die al deze dingen in hun verband ziet door er vanuit te gaan, dat overtrekking van het een benadeling van het andere met zich brengt. LEIDERDORP Geen pata-tent. Naar het zich laat aanzien zal de heer L. Koopmans (Wilddreef) geen vergunning krijgen voor het opzet ten van een patat-tent aan de Enge- lendaal. Omwonenden hebben tegen het voornemen geprotesteerd. Zij vrezen stank en lawaai. In de Does laan zal 'binnenkort wel een snack bar worden geopend. LEIDEN Concert Neerlandia. De leiding van het accordeonorkest „Neerlandia" is in handen van de heer W. J. W. M. van Geldre. Hij volgde Lauw Boellaard op die ze ventien jaar dirigent was. Zaterdag 1 7april geeft „Neer landia" een concert in het Antonius- Clubhuis. OEGSTGEEST Voor de streek- vergadering van het Gcref. Politiek Verbond, gisteravond in het Rijn lands Lyceum, waren circa 100 men sen uit de bollen- en duinstreek ge komen om naar de heer J. v. d. Jagt uit Arnhem, lid van de Centrale Verbondsraad, te luisteren. De in leider was van mening dat de nega tieve posten als gezagscrisis, zeden- heid en materialisme de positieve overheersen. Niet de mens, maar God bepaalt de gezagsverhouding. De algemeen heersende slapte noemde hij funest. Ten aanzien van de zedenverwilde ring verweet hij de overheid dat deze niet optrad tegen de golf van pornografie, sexwinkels en drugs. De heer Jongeling staat nagenoeg alleen in de Kamer. De heer V. d. Jagt 6triemde het subsidiebeleid dat 10 miljoen uit geeft aan bioscoopexploitanten en slechts 2 miljoen aan onderwijs. Hierbij wees hij ook op de miljoe nen die onnodig worden uitgegeven bij sociale uitkeringen. Velen ver dienen naast hun uitkering er nog een inkomen bij. Deze zaak moet hoognodig worden doorgelicht. Het aanstellen van sociale rechercheurs zou aanzienlijk verbetering kunnen betekenen. Dr. Drees meent dat de belasting- schroef is dolgedraaid, maar Jonge ling heeft dit al jaren betoogd. Het verschil tussen de grote linkse en rechtse partijen is alleen maar een zaak van guldens, zei de heer V. d. Jagt. Het CNV zit broederlijk met het NW aan tafel. Als land en volk gaan we kapot aan materialisme, al dus spr. God wil niet dat Nederland één grote consumptietent wordt. Het stemadvies van prof. Verkuyl noem de de inleider onbegrijpelijk. De PPR is duidelijk geen chr. partij. LEIDEN Kreatief Sentrum Maandag 19 april om 8 uur houdt het Kreatief Sentrum, Breestraat 66, een informatie- en discussie-avond over het onderwerp: „Wat is biologisch- dynamische tuinbouw?". Spreekster: mej. Schilthuis, eigenares van de kwekerij „De vier jaargetijden" te Nieuwe Wetering. Toegang gratis. Ieder welkom. Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op één minuut afstand v. d. Werfstraat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigracht (Ir. Driessenstraat), Oude Vest en Langegracht (Licht fabrieken). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is ..altijd voordeliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel" En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bieden. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovingsringen, horlo ges, klokken, cassettes, verzilverde geschenkartikelen, briljant. De beste merken de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 WOUBRUGGE In aanwezigheid van wethouder D. J. Faber, de beide schoolhoofden en vele leden van de Plattelandsvrouwenbond had donderdag morgen in het plantsoen langs de Vingerhoedtstraat de planting van een lindeboom plaats. De 'plechtigheid' werd verricht door enkele leerlingen uit de vijfde klassen van de basisscholen. Twee dochters van dokter L. E. Loth weren als eregasten aanwezig. Presidente mevrouw G. de Lange-ten Korte- naar bood de boom aan de gemeenschap aan als blijk van dankbaarheid bij het zilveren jubileum van de plaatselijke afdeling. Wethouder Faber aanvaardde het geschenk. In Het Oude Raedthuys kwamen de dames 's avonds met hun echtge noten en genodigden bijeen voor een feestprogramma. De dames Faber, Bui tenshuis, Vromans, De Graaf en Levert droegen een geestig stukje voor, waarin het wel en wee van de afdeling ten tonele kwam. Hoogtepunt was het optreden van de cabaretiers Jo Spier en Dorien Mijksenaar, die proza en poëzie aspecten van het vrouwenleven belichtten. LEIDEN De Lcidsc bioscopen hebben deze week weer eens een greep in do archiefkast gedaan. In niet minder dan drie draaien films, die al eerder zyn vertoond. In de CAMERA „Bertrand in ont roerend goed", een van de meester werkjes van Louis de Funès. Hoewel het een weinig origineel verhaal is, komen er zoveel ridicule situaties in voor, dat je dit voor lief neemt. In de TRIANON bewijst Louis de Funès Hch in elke rol te kunnen in leven. Met als sterkste zijde zijn mi miek schept hij voor het publiek in „De eend en de Cadillac" een per soonlijkheid, die sympathiek aandoet. De derde reprise is een stuk min der van kwaliteit. Ondanks een in vestering van twintig miljoen gulden is de Bond-produktie „In dienst van Hare Majesteit" (LIDO) met George Lazenby in de hoofdrol, kwalitatief minder dan haar voorgangers. La zenby acteert maar zelden spontaan. In de LUXOR gaat de zoetsappige verfilming van Erich Segals roman „Love story" zijn derde week in. Ook „Het geval Percy" in de STUDIO is geprolongeerd. De enige nieuwe film draait deze wee kin REX. Maar „Sex and live" is ook al niet om over naar huis te schrijven. Het draait allemaal weer om de „seks". jWE LEIDSE COURANT I, u DEN Heeft 'Ex Animo', chr. ratoriumvereniging te Leiden. >t 'alleenrecht' op de Matthaus- i? Na de recente uitvoering gebleken dat er mensen zijn die in twijfel trekken. Het is zelfs een kranterecensie gesugge- dat het misschien wel goed zijn als een ander koor hej k eens deed. Met die gedachte in lebben wij Herman de Wolff in itterdam benaderd. Hij voert tientallen jaren de directie er 'Ex Animo'. g: Wat vindt u van dit idee? koord: Ik vind het een te waar- aalt ren suggestie, maar ik houd het W( [elijk voor praktisch onmogelijk. en wij ons op dit werk gingen éleggen, zijn we begonnen met Aul i paar koralen. Na verloop van ver waagden wij ons aan het ope- Igskoor en het slotkoor. Pas na jaar of vijf gingen wij eraan iken het gehele werk te bren- i, maar dan nog met de nodige ipures. We hebben er wel een ir of tien over gedaan. Het werk veel te groot en te moeilijk om voor de afwisseling maar zo in te studeren. Een kleine dertig jaar geeft Ex Ani mo deze uitvoering nu. Elke keer wordt er een maand of vie aan gewerkt. Veel koorleden kennen de Passion uit het hoofd. Dat heeft voor de kwaliteit van de uitvoe ring zeker zijn voordelen. Zij kun nen meer zorg aan andere punten besteden als zij niet meer zo vast zitten aan het notenbeeld. De uit voering van de M.P. kan pas na jaren rijpen. Ik kan de suggestie om eens te wisselen dus wel waar deren, maar ze is geen bewijs van begrip voor de moeilijkheden. Vraag: Is er een behoefte bij een van de andere koren? Antwoord: Ik heb niet gemerkt, dat een ander koor dit werk ook wel eens zou willen brengen Jaren geleden is er een soort afspraak gemaakt dat wij ons aan een be paalde traditie zouden houden. Toonkunst zou de Hohe Messe verzorgen, Con Amore het Weih- nachtsoratorium, het Alma Mater koor de Johannes-Passion Ik ge loof, dat elk koor zich daar goed bij voelt. In andere steden bestaat die verdeling ook. Met Ex Animo gaat het uitstekend. Het koor is door de jaren heen sterk aan dit werk gehecht. De repetities voor de M.P. zijn het best bezocht. We leven er naar toe. Vraag: Zou 'het publiek' een ver andering niet op prijs stellen? Antwoord: Ik geloof het niet. On danks twee uitvoeringen van de passion door de radio en één via de televisie blijven wij twee volle zalen trekken. Het is zeer de vraag of dit bij wisseling van de koren zo zou blijven. Vraag: En het orkest en de solis ten? Antwoord: De orkesten en de solis ten die dit grootse werk nog graag willen uitvoeren, zijn dun gezaaid. Het valt zeker niet mee, alle plaat sen te bezetten. De ervaring met elkaar maakt het dan nog wat minder problematisch. Voor vol gend jaar heb ik de afspraken al bijna rond. Wij hebben zelfs al afspraken gemaakt voor de uit voering van 1973. De solisten heb ben een band met het koor. De Gr. VRIJDAG 16 APRIL 1971 LEIDEN ..In de holte van je arm", het door Dimitri Frenkel Frank speciaal voor de acteurs echtparen Van Duinhoven-Faas- sen en Hermus-Dekker geschre ven blijspel, blijkt het ook in Lei den nog steeds goed te doen. Een dankbare en volle schouwburg bewees dit gisteravond weer. Van avond wordt .ïög een opvoering gegeven. In het stuk wordt op een eigen tijdse wijze het huwelijk bena derd. Het huwelijk, zegt Dimitri Frenkel Frank, is ongetwijfeld door een vrouw verzonnen. Man nen zijn ten slotte geboren om elke dag opnieuw Amerika te ontdekken en eenzaam over de prairie te galopperen. Inplaats daarvan liggen ze huiselijk als getemde leeuwen in de vertrouw de armholte te spinnen. Een sterke bezetting, gevormd door de mannelijke partners Guus Hermus en Ton van Duinhoven en de vrouwelijke, Ina van Faas- sen en Bep Dekker, oogstte ook gisteravond veel succes met dit blijspel. LEIDEN Popgroep. Het Kreatief Sentrum, Breestraat 66, wil een popgroep formeren. Het zoekt popmusici, zangers en zangeressen, die in het bezit zijn van een instal latie. Dinsdag 20 april kan men in het centrum terecht om erover te praten. FUSIE IN LEIDS R.K. ONDERWIJS LEIDEIN Met ingang van 1 augustus gaan de besturen van de Stichting R.K. Scholen Leiden en de Stichting St. Agneslyceum een fusie aan. Dat gebeurt in verband met een te stichten scholengemeenschap. De ze scholengemeenschap, die St. Ag nes gaat heten, wordt gevormd door het Agneslyceum en de Mariaschool voor MAVO. Het bestuur van de nieuwe stich ting is als volgt samengesteld: drs. G. J. Bergen (voorzitter), prof. dr. J. B. Schute (vice-voorzitter), drs. J. P. J. Veuger (penningmeester), G. M. Krol. mr. H. M. de Munk, mr. dr. J. A. M. Cornelissens, mevr. G. van Dongen-Nijenhuis, mevr. J. van Janssen-Aggenbach, mevr. J. van Iersel-Knuppe, H. J. A. M. de Jong, L. J. van Rooyen, mr. L. J. A. van Wersch en mr. M. J. P. Tissen. De Stichting R.K. Scholen en de Stichting St. Agneslyceum hebben de fusie aangegrepen om de weg te openen tot een democratischer sa menstelling van de schoolbesturen. Het is het doel van de Stichting de vernieuwing in het onderwijs in elk geval niet tegen te houden door een verouderde bestuursvorm. LEIDEN Gewichtheffen. Krachtsportvereniging De Spartaan heeft vier leden ingeschreven voor de Nederlandse kampioenschappen ge wichtheffen. die zondag in Scheve- ningen worden gehouden. Lichtge wichten Arie de Bruin (kampioen 1970), Arie Swagers (2e in 1970) en Fred Marijt en middengewicht Her man Filippo vérgezellen de heer S. Brandt, die voor deze kampioen schappen als scheidsrechter is aan gewezen. Donderdag 15 april Beloftekerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Zaal Zuiderkerk, 8 uur: kiesver. Lei den CHU. staatssecretaris J C E Haex. Schouwburg, 8.15 uur: „In de holte van Je arm". Oegstgeest Rijnlands Lyceum, Apol- lolaan 1, 8 uur: Geref. Pol. Verbond. J. van der Jagt, lid Centrale Verbondsraad G.P.V.. over ..Balans van Nederland". Vrijdag IC april Beloftekerk. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Schouwburg. 8.15 uur: „In de holte van je arm". VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de. 8.30 uur: antiek-avond, 7.15 uur rond leiding door het kasteel bij kaarslicht. Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24, 10 tot 3 uur nam.: kwintet Leo Meijer. Zuiderkerk, 8 uur: afd. Centrum Chris tenvrouwenbond, mevr. Prins-Bouwmees ter over „Verdovende middelen". Rijksmuseum van Natuurlijke Historie. Raamsteeg 2: „Dierenleven in Suriname", lezing met dia's en films dqor prof. dr. L D Brongersma en dr. W Vervoort. 8 uur in de collegezaal. I.v.b. met de beperkte ruimte is opgave vooraf nood-( zakelijk. Zaterdag 17 april Antonius-clubhuis, Mare 43. 105 uur: ruilbeurs voor verzamelaars, uitgaande van ruilclubs Boshuis, Koningskerk en afd. Lelden De Verzamelaar. Den Burcht, 8 uur: Ons Grunneger- laand. eigen toneelclub met „Wie wai- ten nait ales". Steenscsuur 6, 2.30 uur: kinderfilm, „Flipper de dolfijn" (K. en O.). LEIDERDORP—ZOETERWOUDE: paro chiekerk Meerburg, Hoge Rijndijk, 7 u.: oecumenisch avondgebed Raad van Ker ken. pastoor J Kragtwljk, liturg, ds. A Geense, predikant. Zondag 18 april Gehoorzaal. 2 uur: zondagmiddagcon- cert door Southend Boys' Choir, m.m.v. Ray Maulkin, piano-orgel. Maandag 19 april Kreatief Sentrum. Breestraat 66. 8 uur: informatie en discussie over biologisch- dynamisch voedsel. Oegstgeest: Gemeentecentrum Lijtweg. 8 u.: afd. Christenvrouwenbond, mevr. C. Enklaar-Thomas over „Onze reis naar Ka meroen". Groenoordhal 8—11 u. bedrijvenzeskamp. Schouwburg. 8.15 u.: Het zwarte theater. Dinsdag 20 april Gehoorzaal, 8 u.: AR-biJecnkomst I.v.m. verkiezingen, minister Bakker en Kamer lid Boertien. Kreatief Sentrum, Breestraat 66: for matie van popgroep. Stadhuis. 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Brcestr. 19. 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Levendaal 101. 88.30 u.: spreekuur huls vesting werkende jongeren. Parochiehuis M. Gijzensteeg. 21.30 en 7—9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Steenschuur 6. 8 u.: Filmclub 16 K. en O. Oegstgeest: aula Rijnl. Lyceum. 8 u.: Gew. Orkest Zuid-Holland, medew. van Mar. Flipse. Tj. Weber plano en HUde Brcekhuysen piccolo. Groenoordhal. 8—11 u.: bedrijvenzes kamp. Pieterskerkstr. 1, 8 uur: Leidse Assuran tieclub, De zakenman en zijn geluk. Woensdag 21 april Parochiehuis M. Gijzensteeg, O—12 en 21.30 u.: bevolkingsonderzoek. Stadhuis, 46 u.: spreekuur soc. raads vrouw. Schouwburg, 7.30 en 11.30 u. nam.: musi cal „Hair". Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde. J. M. Ballego over dahlia als tentoonstellingsbloem. Donderdag 22 april Parochiehuis M. Gijzensteeg, 9—12 en 24.30 u.: bevolkingsonderzoek. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde, 8.30 u.: dans „Terpsichore". Lakenhal, 8 u.: K. en O., serie heden daagse muziek. Evert van Tright hobo. medew. van assistenten en akoestische ge luidsapparatuur. Foyer Gehoorzaal. 8 u.: K. en O, diale zing Afghanistan. Vrijdag 23 april Den Burcht. 8 u.: uitvoering Concordia. Parochiehuis M. Gijzensteeg. 2—4.30 en 7—9.30 u.: bevolkingsonderzoek tubercu lose. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde, 8.30 u.dans „Terpsichore". Schouwburg, 8.15 u.: De Tlmdelerclub met „Ping zei de klok". Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 u.: ruil beurs voor verzamelaars. Cehoorzaai. 8 u.: feestavond SLF. Zaterdag 24 april Schouwburg, 8.15 u.: cabaret Tingel Tangel. Gehoorzaal. 8 u.: feestavond Grofsme derij. Zondag 25 april Schouwburg. 8.15 u.: Traverse Theatre Club met „Our Sunday Times". FILMS CAMERA Bertrand in on(t)roerend goed, a.I.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zon dag ook 4.45 uur: St. Valentine's day massacre, 18 jaar. vr én za 23.30 uur. LIDO In dienst van Hare Majesteit. 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.45 uur LUXOR Love story, 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.45 uur. REX Sex and life, 18 jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zondag ook 4.30 uur; Het plezierigste huis in Londen. 18 jaar. vr en za 23.30 uur. STUDIO Het geval Percy, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondag ook 4.45( uur. TRIANON - De eend en de Cadillac, aJ„ dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, telefoon 20136 en Apotheek Voorschoten, Leldseweg 35, Voorschoten, telefoon 01717 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reijst en Apotheek Voorscho ten. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdienst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Reijst. Uokiers dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, za'.-rdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin. Rijndijk- straat la. Lelden. Bebandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor Informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda- féh 9.30ia>3Q. dinsdag en vrijdag ook Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870, tot 26 oktober, dag. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.0014.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Kinderkllnlek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Diaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 cn 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en '8.45—19.30: 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30: lsle klas. alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdcling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo„ vrij. en za. van 15—15.30; dl. en do, van 10 18.30. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15—16. di. en do. van 18—18.30. Annakllnick: 3de klas 13.3014.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; iste klas 11—12. 13.30—15.30 en 19—20 Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- maklinlek: maandag t/m vrijdag 16.45—17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zon dag U—11.45 en 1.1—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) 1ste en 2de klas: van 10.30—11 .ou uur. van 14.00—15.00, van 13.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.Uü—19.30 uur; kraamafdeling van 14.00-15.00 uur. van 19.00-19.30 uur alléén voor uhtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18 00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Klndc.jn beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van l tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longklinlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 lot 8; tbc-afde- ling: dagelijks van hair 3 tot half 5; reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 1 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 toi dan 3: revalidatiecentrum kinderen: woensdr van 7 tot 8, zaterdag en zondag V»V ,ha" a 'ol nalï 5: 'onBl<llnlek en tbc- afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Tentoonstellingen Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94:( schilderijen en aquarellen van WiUy Be- llnfante, 16 april—11 mei. dlnsd. t.e.m. zond. van 2—8 uur. Rapenburg 73: plastieken van Paul de Rcgt en Wil Verhey, 16 april—12 mei. Gemeente-archief, B'oisotkade: tentoon stelling. Tuinen en buitenplaatsen ln Lel den cn omgeving, van 19 april—6 mei. op werkdagen 10—12 en 14—17 uur, zat 24 april en l mei 10—12 uur, 21 april, 29 april en 3 mei 7.30—10 uur nam., op zondag en 30 april gesloten. Galerie Van dei viist, Botermarkt 3: Voorjaarstentoonstelling, surrealistische schilderijen van: Diane van den Berg, Brunklaus, Johan Hermsen. Frans Erkc- 'ens cn Relndert van Briemen. Machteld Hooyen gouaches. Peter Teeltng etsen. Margriet Struyk, keramiek, Hans Gode- froy. ker. plastieken, dinsdag tjn. zater dag van 96 uur. Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: aquarellen van Lente Korpershoek en ke ramiek van Guy van Hardenbroek. ope ning 3 april 4 uur. daarna t.e.m. 28 april, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur, dinsdag avond 8 tot 10 uur. zondag na afspraak. 9 t.e.m. 12 april gesloten. Lakenhal: tentoonstelling „De gouden naald", wandkleden van amateurs, van 9 april tot 16 mei, 10-17 u., dag.; ion en feestdagen 13-17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3