[[Protesten tegen overdracht deel Witte Singel aan rijk WEEKAGENDA tekenwerk van scholieren t Geloven de Leidse kiezers het wel? VVD en DS'70 vonden elkaar JPRONC INIIET DUISTER... KIJKEN OM TE ZIEN- N jBerger contra Geertsema Vierde kleuterschool in plan Frederiksoord Wm Ds. H. Rijksen naar Zoetermeer Mr. Van der Top jubileert Ton schade bij brand Luwe leidse courant WOENSDAG 14 APRft 1971 ;IDEN In de afgelopen dagen ien 92 Leidenaars een van hun v m, adres en handtekening voor- 1 afschrift van onderstaande brief et h e gemeenteraad ingediend als re- op de voorgenomen afsluiting i een deel van de Witte Singel. 'J maast is nog( een aantal andere aar Faarschriften aan het gemeente- over but gericht. e voorgenomen overdracht aan ijk van gemeentelijke grond aan fitte Singel en de onttrekking het openbare verkeer van dit 'aar jgedeelte roept bij mij grote be en op. De Kroon heeft voor bekend nog steeds geen be- ling rs d rdra LEIDEN" Protesten of niet, trot alles wat (tot nu toe nog indirect) met het Witte-Singclcomplex leeft te maken, gaat gewoon joor. Zo werd vanmorgen ter loogte van de splitsing Telders- ladeRijn- en Schiekade be- ;onnen met het storten van een anddam in de Trekvliet. waar de definitieve afsluiting van jit te dempen water een f.eit 1. (Foto NLC - Dirk Ketting) genome inzake het door een il Leidse burgers ingediende be tegen het door de gemeenteraad 68 aanvaarde schetsplan van Witte-Singelcomplex. Nu tot loverdracht en afsluiting van ngel te besluiten, is dan ook op jn minst voorbarig, nneer het raadsbesluit van 1968 loor de Kroon wordt vernietigd, en de bezwaren tegen grond- Iracht en afsluiting nog groter. iu toe is er een tekort of liever lotaal gebrek aan medezeggen- inspraak van gemeente bewoners in.de uitwerking de plannen rond het Witte-Sin- mplex. Zo hebben raad noch be- rs invloed op de vormgeving toegangen tot de geplande erkelder aan de Witte Singel; aductconstructie voorspelt wei- ueds voor het woongenot in de >rtu ige huizen. Onaanvaardbaar gang van zaken maakt het jen van de Witte Singel aan tot éen sprong in het duis- Pat zullen de gevolgen zijn voor Btorische omgeving van het Pa- Jaatje met het singelbruggetje eer de parkeerkelder reeds di- U klein blijkt? De Leidse sin- urmen een gesloten geheel en etn onvervreembaar deel van dat o'sifrische karakter van de bin- uits 3(]- Het verbreken van de sin- ter plaatse kan worden be- N lvd als een onaanvaardbare e aantasting van wat al lang »bolfeschermd stadsgezicht had moe- i"- et ir er is meer. Bij voortzetting ku,het huidige verkeersbeleid zal pgweg via de Trekvliet weldra ruk zijn, mede door de omvang zon'i iet torencomplex. Het is niet imei ijk, hoe de doortrekking van deigweg via de woonwijken rond Ruerenstraat mogelijk is zonder „Ai vaardbare aantasting van het milieu. Op zichzelf is dit al een om bestaande aanvullende rou- et af te sluiten. ecundaire ringweg is verder aannemelijk, dat Lei- loor een verder achterblijven iet openbaar vervoer gedwon- il zijn, de singelroutes een func- doen behouden als secundaire eg, wellicht als vrije busbaan, et oog op het aanwezige asfalt- k en eventuele toekomstige irsmaatregelen voor de binnen- >e singels verdienen door hun ,ni iige bebouwing de voorkeur iet de secundaire wegen door de nzende woonwijken, aar 'lotte: wellicht zal om econo- ndiredenen een afsluiting van de istad voor bepaalde verkeers- pos rieën straks wenselijk blijken, geval kan een secundaire ring- an groot bolang zijn, uitgaande e gehanteerde prognoses van skomstig autogebruik. :lusie: bij de huidige onduide- vooruitzichten kan een afslui- an een deel van de Witte Sin- stad duur komen te staan". den gej (logische adviescommissie voor gewest Leiden 'EN Het ligt in de bedoeling anologische adviescommissie in len voor het gewest Leiden, dat u oe onderscheidene gemeenten t h^un stedebouwkundigen worden ei enwoordigd. Er wordt van de 'an. dat deze commissie vier n v«r jaar zal vergaderen en dat is, !r leden een vergoeding van igeifcer vergadering van drie uur bij een uurloon van f 80. 'rieden na ongeval )EN Mej. E. M. (26), die de n als wielrijdster was betrok- t m i een verkeersongeval op het d isplein, is aan de verwondingen uien. *s. arden spreekt jiiet vanavond M. Aarden van de PPR bbeF vanavond (woensdagavond) i Leiden. De bijeenkomst is 25sti-v.m. de t.v.-reportages over end Bibalwedstrijden. °,el )EN Uitwisseling Leiden n d Donderdag 15 april komt is man sterke Krefeldse dele- j onder leiding van oberbürger- endr Hansheinz Hauser naar Lei- pro i met het Leidse Comité voor itionale Uitwisselingen te spre- i'er intensivering van de jaar- tg uitwisseling tussen Leiden en d 5 LEIDEN De regionale afdeling van de Ned. Vereniging voor Teken onderwijs heeft in de Waag een expo sitie ingericht om buiten de school muren werk van leerlingen, tijdens de tekenlessen gemaakt, aan meer mensen te tonen. Hetgeen wordt ge ëxposeerd, is wel uitgezocht werk, maar niet uitdrukkelijk van de beste leerlingen. Niet alle scholen voor voortgezet onderwijs in Leiden en LEIDEN Vlak voor de deze maand te houden Kamerverkiezingen is het gemeentelijke Bureau Statis tiek gereedgekomen met het rap port over de vorig jaar juni ge houden gemeenteraadsverkiezin gen, dat een interessant beeld geeft van de gevolgen van het af schaffen van de opkomstplicht, ge combineerd met de steeds onduide lijker wordende politieke situatie. Bedroeg bij de raadsverkiezingen in 1966, toen er nog stemplicht was, in Leiden het percentage niet opge komen kiezers slechts 7,2, vorig jaar juni was dit maar liefst 39.9, (landelijk 33.4), terwijl het in som mige wijken nog belangrijk hoger lag. De wijk rond de Groenoordhal boekte wat dit betreft een record met 51,2 procent niet-opkomers. Het laagst was het percentage niet-opkomers in de Burgemees- terswijk: 29.5. De politieke onduidelijkheid speelde ook een belangrijk woordje mee, zoals uit het percentage wegblij vers naar politieke richting van de wijk blijkt gebaseerd op vroegere verkiezingsuitslagen. In wjjken, waarin voorheen meer dan 35 procent op de PvdA stem de, bedroeg het percentage weg blijvers nu 39.5. Enkele andere per centages: wijken met minder dan 10 procent VVD-stemmers: 42,9 procent wegblijvers; wijken met meer dan 8 procent CPN-stem- mers: 42.7 procent wegblijvers; wijken met meer dan 25 procent VVD-stemmers: 37,1 procent weg- blijvers; wijken met meer dan 37,5 procent Prot.-Chr. of KVP-stem- mers: 35.2 procent wegblijvers. Wat tenslotte het vorig jaar juni uit gebrachte aantal voorkeurstemmen betreft: de heer Houtman (prot.- chr.) was de topscorer met 582 voorkeurstemmen, waarbij in aan merking moet worden genomen, dat de SGP, waarvan de heer Houtman een vertegenwoordiger is, participeerde in de prot.-chr. lijst. De heer Kret (prot.-chr.) kreeg 303 voorkeurstemmen en de niet in de raad gekomen mevr. Gardeniers-Berendsen (KVP) kreeg er 301. omgeving zijn op deze tentoonstelling vertegenwoordigd; slechts die, waar van de tekenleraren in door de ver eniging bedoelde zin actief zijn. Het doel van deze tentoonstelling is tweeledig. Naast het tonen van de resultaten van het tekenonderwijs, wordt hier ook het belang van het tekenonderwijs als vak naar voren gebracht. De tentoonstelling draagt als mot to: „Kijken om te ziien". In het teke nen ontdekt ae leerling hoe hij de wereld om zich heen ziet. In het te kenen geeft hij een eigen, persoon lijk antwoord. Vele materialen wer den gebruikt, maar die werden dan ook wel verschillend gebruikt: er is gepenseeld en getekend, gespoten en gespat, geplakt, gewassen en zelfs ge bleekt met bleekwater. Er werden druksels gemaakt, meestal van lino sneden, soms ook op andere materi alen. Wethouder inevr. Den Haan heeft deze expositie gisteravond met een korte toespraak geopend. Zij had „een gevoel van respect, blijdschap en gro te verrassing over het werk, dat door grotere kinderen is gemaakt". Naar hun mening worden op de middel bare scholen te weinig uren aan het tekenonderwijs besteed. Dat is een negatief aspect. Positief is, dat uit tal van geëxposeerde tekeningen aanleg, VOORSCHOTEN DS'70 zal na 28 april niet met de PvdA praten om-zo eventueel samen een regering te vormen. Tot deze uitspraak werd de heer J. J. A. Berger, oud-burge meester van Groningen gedwongen door mr. W. J. Geertsema tijdens het politieke debat tussen de lijsttrekker van de VVD en de kandidaat van DS'70 in de Gouden Leeuw. Het eer ste politieke optreden van de heer Berger trok veel belangstelling. Het debat werd geleid door oud-burge meester L. de Kool. De beide politici gaven duidelijke antwoorden op vragen vanuit de zaal. Naast verschillen kwamen de toch wel vele punten van overeenkomst tussen de twee partijen naar voren. Mr. Geertsema noemde DS'70 een zuinige partij, zuinig met de over heidsuitgaven wat een bepaalde wijs heid kan zijn, maar ook zuinig met de informatie aan de kiezer, wat vol gens mr. Geertsema allerminst wijs heid betekenen kan. De heer Berger stelde, dat by stij gende welvaart de mens een zo groot mogelijk deel van de kostprijs moet betalen. Overheidssubsidie moeten zo nodig worden beperkt o.m. by het culturele werk. Met name noemde de heer Berger de ontoelaatbare subsi dies, die door het ministerie van CMR beschikbaar worden gesteld. In 1939 kostte een duurste plaats in de schouwburg f 4,50 en nu nog maar f 12,50. Eigen huis in brand De subsidieverlening door het CMR zijn echter minder groot dan DS'70 doet geloven, reageerde de VVD- voorman. De heer Berger verweet de VVD, dat zij als regeringspartner niets doet om de inflatie een halt toe te roepen. Er moet worden bezuinigd, ook door de overheid. Er kan alleen al drastisch worden bezuinigd door het gehele apparaat „uit te spitten". Dan kan volgens-de heer Berger ook de „sehandaalbelasting", de extra be lasting voor de gehuwde werkende vrouw en de ongehuwde werknemer worden afgeschaft. Het is dwaas om de ontwikkelings hulp te vergroten, wanneer het eigen huis in brand staat. DS'70 wil het ■bedrag bevriezen en eerst zelf de eigen inflatie bestrijden, waardoor in de toekomst meer ontwikkelingshulp kan worden verstrekt. Mr. Geertsema vond DS'70 een ver blijdend verschijnsel in de Neder landse politiek, want het is verheu gend, dat er eindelijk socialisten in de Kamer koifien, die kunnen reke nen. Inflatiebestrijding is inderdaad alleen mogelijk wanneer en overheid en burger willen bezuinigen. De loonstijging is een bepaald niet onbelangrijk deel van de inflatie. De VVD is met de regering vóór in flatiebestrijding, maar krijgt hier voor geen steun van o.m. de vakbon- ZOETERMEER Ds. K. Rijksen, predikant van de Geref. Gemeente van Gouda sinds 1960, heeft het beroep naar Zoetermeer aangeno men. Ds. Rijksen werd geboren in 1930, kandiaat in 1954 en in dat zelfde jaar predikant in Vlaardin- gen. den en ook DS'70-leden in de Kamer steunden het voorstel van de rege ring tot loonimatigingseisen niet. WD en DS'70 vonden elkaar gis teravond bij diverse vragen vanuit de zaal. Alleen de benadering ver schilde soms. Zowel WD als DS'70 vindt het onmogelijk om de defen sie-uitgaven direct drastisch te be perken. Wel wilde de heer Berger het militaire apparaat onderzoeken op bezuiniging van bepaalde func ties, die alleen nog maar op papier bestaan, maar geen praWüsche waarde hebben voor de verdediging. Het politieke debat bleef de gehele avond zeer hoffelijk. Gespreksleider L. de Kool had weinig moeite de avond goed te leiden. Engels motorjacht op strekdam en vlot gesleept DEN HAAG Het Engelse mo- torjacht White Star is woensdag- morge vroeg op en strekdam bij de Scheveningse haven tercht gekomen en lek geslagen. Het scheepje was al kort na middernacht op een zand bank bij de strekdam vastgelopen. De twee opvarenden uit Londen weigerden eerst hulp van de red dingboot uit Scheveningen, maar woensdagmorgen moest de redding boot er toch aan te pas komen om de White Star van de streekdam te slepen en de haven binnen te bren gen. Het jacht zal in Scheveningen gerepareerd worden. ALPHEN Vrijdag 16 april zal het veertig jaar geleden zijn, dat mr. H. van der Top. secretaris van de gemeente in overheidsdienst trad. Nadat hij verschillende sectoren van gemeentelijke diensten had doorlo pen, °n ook elders reeds als secre taris werkzaam was geweest, volgde zijn benoeming tot secretaris van on ze gemeente, als opvolger van de heer A. Veenhuijsen, die met pen sioen was gegaan. Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur aandacht te schen ken aan het jubileum in een bijeen komst van het gemeentebestuur, het secretariepersoneel, de hoofden van dienst en een aantal genodigden, op vrijdagmiddag 16 april, 3 uur, in het raadhuis. Na de huldiging in be sloten kring volgt om half vijf een openbare receptie. LEIDERDORP Vannacht werd ingebroken in een wassery. Vermist worden een radio, een boormachine en een doos koffie. Een automobilist kwam van ochtend tot de ontdekking, dat er een wiel van zyn auto was gedraaid. Het wiel was weg en van de dader ont brak elk spoor. RIJNSBURG In antwoord op 'n vraag van de heer Van der Mey zei burgemeester Koomans dat de fontein voor de raadhuistuin er niet komt. De beschikbare f3.000,zal worden be stemd voor een beeldhouwwerk of 'n plastiek. Wethouder Van der Gugten kon geen antwoord geven op een vraag van mevr. De Haas-Kromhout, wat er met de grond gebeurt van de heer P. Langeveld. Eerst moeten nog enke le huizen worden ontruimd, waarna een nieuwe bebouwing kan plaats vinden. Over de ruiling van grond met de heren C. en L. de Mooy, die de bouw van ongeveer 21 woningen mogelijk maakt, vroeg de heer Noort of men niet wordt gedwongen hetzelfde type woningen te bouwen als er staat, het geen betekent dat het ook weer dure woningen worden. Hij vroeg of er woningwetwoningen konden worden gebouwd. De burgemeester zei dat er „een bepaalde prijs uit moet komen". Misschien dat de woningbouwvereni ging er iets aan kan doen. De heer Noort, voorzitter van de vereniging, antwoordde dat dit prak tisch niet meer mogelijk is als men geen 100 pet krediet krijgt. De heer Van der Mey waarschuwde niet te veel geld in verschillende projekten te stoppen. Mevr De Haas kwam met de suggestie er een parkeerterreintje bij te maken. De voorzitter zei dat dit laatste nog niet aan de orde was. Cash Carry Langdurig werd gesproken over de vierde christelijke kleuterschool die in Frederiksoord komt. Deze school wordt ondergebracht in een noodge bouw, tot een definitief gebouw zal zijn gesticht. Bij dit voorstel kwam 't openbaar onderwijs ter sprake. Ge steld werd dat het aantal leerlingen hier over niet noemenswaardig was gegroeid en dat er daarom geen aan leiding was een openbare school te stichten. B en W zeiden dat als zou blijken dat er behoefte aan een openbare school zou zijn en aan de eisen zou worden voldaan, het college de reali sering hiervan zeker niet in de weg zou staan. Wederom kwam het gevaarlijke uit zicht bij het cash carrybedrijf ter sprake, waarover de AR destijds al vragen stelde. Tijdens de vorige raadsvergadering stelde de heer T. Kralt voor, de situatie zo te laten als ze is, maar de stemmen staakten. Het voorstel van B en W een inrit te maken werd nu met 7 tegen 5 stem men aangenomen. Een krediet van f23.000,— werd aangenomen voor de inrichting van de christelijke kleuterschool in Frede riksoord. Woensdag 14 april Beloftekerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal. 12.45 tot 1.30 uur: pauze- orelconcert Dorthy de Rooij. Terrein Groenoordhal, 10 tot 21 uur: WV-kermls. Beloftekerk, 8 uur: bijeenkomst NCVB afdeling Het Morskwarf^r, de heer Hoe kendijk over „Wie is m/,n naaste?" Hooigracht 84, 8 uur: afd. Leiden Ned. Ver Belangstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen, dia's over tramwegen in Nederland en Zwitserland. Donderdag 15 april Beloftekerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Zaal Zuiderkerk, 8 uur: kiesver. Lel den CHU, staatssecretaris J C E Haex. Schouwburg, 8.15 uur: „In de holte van je arm". Oegstgeest Rijnlands Lyceum. Apol- lolaan 1, 8 uur: Geref. Pol. Verbond. J. van der Jagt. lid Centrale Verbondsraad G.P.V., over „Balans van Nederland". Vr(jdag 16 april Beloftekerk, 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Schouwburg. 8.15 uur: „In de holte van je arm". VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: antiek-avond, 7.15 uur rond leiding door het kasteel bij kaarslicht. Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24, 10 tot. 3 uur nam.: kwintet Leo Meijer. Zuiderkerk, 8 uur: afd. Centrum Chris tenvrouwenbond. mevr. Prins-Bouwmees ter over „Verdovende middelen". Zaterdag 17 april Antonius-clubhuis. Mare 43, 105 uur: ruilbeurs voor verzamelaars, uitgaande van ruilclubs Boshuis, Koningskerk en afd. Leiden De Verzamelaar. Den Burcht. 8 uur: Ons Grunneger- laand. eigen toneelclub met „Wie wai- ten nait ales". Steenscsuur 6, 2.30 uur: kinderfilm, „Flipper de dolfijn" (K. en O.). Zondag 18 april Gehoorzaal, 2 uur: zondagmiddagcon cert door Southend Boys' Choir, m.m.v. Ray Maulkin, piano-orgel. FILMS CAMERA Bertrand ln on(t)roerend goed, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, beide paasdagen ook 4.45 uur; vr en za 23.30 uur, 100 rifles, 18 jaar. LIDO On her majesty's secret ser vice, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15, beide paasdagen ook 4.45 uur. LUXOR Love story, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. beide paasdagen ook 4.45 uur. REX Tarzan en de jungleopstand. 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, beide paasdagen ook 4.30 uur; vr en za 23.30 uur, Ik een markies. 18 Jaar. STUDIO Het geval Percy, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, belde paasdagen ook 4.45 uur. TRIANON The owl and the pussy cat. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, bei de paasdagen ook 4.30 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Hafdtngh Blanken. Hoge- woerd 171. tel. 20502; de Oegstgeestse Apotheek. Wllhelminapark 8. Oegst geest, tel. 53274 en Apotheek Voorscho ten. Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. De avond- en nachtdienst van apo theek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Hardlngh Blanken. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Lelden Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin. Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('8 mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dtaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Polltic: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor Informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—13.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber— 31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Kinderkllniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Diaconesscnhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en 18.45—19.30: 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30: 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en za. van 15—15.30: dl. en do. van 10— 18.30. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek: maandag t/m vrijdag 16.45—17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) 1ste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uu*-; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—18.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mio klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van l tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- ling: dagelijks van half 3 tot half 5; reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kinderen: woensda van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc- afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Tentoonstellingen Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 26 febr. tot 12 april, 10 tot 4 uur, zondag l tot 4 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: tot en met 15 april, groepstentoonstel- lng, wandkleden, schilderijen, grafiek en plastieken. Rapenburg 94: tot 9 april werk van Theo Mlchels. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: Voorjaarstentoonstelling, surreallslfeche schilderijen van: Dlanc van den Berg, Brunklaus, Johan Hermsen, Frans Erke- lens en Retndert van Brlemcn, Machteld Ilooyen gouaches, Peter Teeling etsen. Margriet Struyk, keramiek, Hans Gode- froy, ker. plastieken, dinsdag t.m. zater dag van 9—6 uur. Wassenaar: kunstzaal Hcuff, Hoflaan 7: aquarellen van Lenie Korpcrshoek en ke ramiek van Guy van Hardenbroek, ope ning 3 april 4 uur, daarna t.e.m. 28 april, maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur. dinsdag avond 8 tot 10 uur. zondag na afspraak. 9 t.e.m. 12 april gesloten. Lakenhal: tentoonstelling „De gouden naald", wandkleden van amateurs, van 9 april tot 16 mei, 10-17 u., dag.; zon en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1: 1 t.m. 13 april 's middags om 3 uur volkenkundige kleurenfilms. ^3M i ppt A Zoals wij gisteren berichtten, reikte loco-burgemeester Menken de zilveren medaille, behorend bij de Orde van Oranje-Nassau, uit aan de heer A. E. van der Schaft, markt- en havenopzichter A bij de Markt- en Havendienst, die zijn veertigjarig jubileum vierde. Annakllniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: Foto: Een tekening van een 14-jarige leerling van het Rijnlands Lyceum. fantasie en creativiteit blijkt. Daartoe is echter vorming nodig, zonder deze vorming is creativiteit niet mogelijk. „De mammoetwet heeft niet altijd gebraoht, wat ervan werd verwacht; daarom is het goed te weten, dat voor deze zaak wordt gevochten. We moe ten echter moed hebben om door te werken", aldus mevr. Den Haan. In een dankwoord tot de wethouder zei de heer P. B. Roos, voorzitter van de kring Leiden van de N.V.T.O., le raar aan de colleges Leeuwenhorst te Noordwijkerhouil en Bonaventura te Leiden, onder meer. dat de maat schappij van haat toekomstige werk- schappij van haar toekomstige werk- maar ook creativiteit. Het geëxposeerde materiaal staat gezien de gemiddelde leeftijd van de leerlingen op een ongedacht hoog peil. Het is natuurlijk (nog) geen werk om door kunstcritici openbaar te worden beoordeeld op zijn mérites en kunstzinnigheid. Natuurlijk zijn er grote verschillen, zowel in onderwerp als opvatting en uitvoering, maar ie der (.jong) vogeltje zingt ook zoals het gebekt is. We mogen leder aanraden en dan niet alleen' de ouders van de jonge exposanten deze tentoon stelling te gaan zien. Ze blijft in de Waag tot 24 april a.s., op werkdagen van 9 tot 5 uur, zondags van 2 tot 5 uur. De toegang is vrij. WILLEM PRINS Terpichore komt met hofdansen in Kasteel VOORSCHOTEN Kamer van de Dans „Terpsichore" komt donderdag, 22 en vrijdag, 23 april in het Kasteel „Duivenvoorde" te Voorschoten, aan vang 20.30 uur; kaarten te bestellen 01717-3752. De Kamer van de dans „Terpsicho re" ontleent haar naam aan de Griek se Muze van de dans. Terpsichore is een groep Utrechtse studenten die hofdansen uit de 17e, 18e en 19e eeuw uitvoert op muziek van bekende com ponisten, zoals o.a. Bach, Beethoven, Mozart De groep ontleent haar kennis van de dansen aan de geschriften van de hafdansmeesters. Dat voor het be heersen van de ingewikkelde figuren een jarenlange intensieve training noodzakelijk is, spreekt vanzelf. De kostuums waarin de dansen worden gebracht, zijn gemaakt naar patronen volgens de mode van ca. 1820. Ze wer den vervaardigd door de leden van de groep, onder leiding van een kos tuumhistoricus. Tijdens het optreden zal voor elke dans een korte explicatie worden ge geven. Donderdag 22 april is reeds uitverkocht. DEN HAAG Bij een brand in 'n woning in de Reinkenstraat is dins dagmiddag een schade aangericht die door de brandweer op ongeveer f 100.000 wordt geraamd. De brand ontstond in een naast de woning gelegen bijgebouwtje van een Indisch-Chinees restaurant, waar de viam in een pan frituurvet was gesla gen. Het vuur breidde zich langs de achterkant van het huis naar de bo venverdiepingen uit. De brandweer wist te voorkomen dat het vuur naar andere panden oversloeg. Alle bewo ners konden zich op tijd in veiligheid stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3