WEEKAGENDA lassen en strand schoongemaakt ehnwde priester aiv|)lledig in ambt vrijenhoek N. van Reisen Haex voor de CHU Politie rolde jeugdbende op eel inbraken verongelukt in Leiden Tam Bona moeiteloos langs Donar (82-52) Woonhuis boerderij deels afgebrand Minister Bakker naar Leiden Kamerlid als standwerker Zes gewonden in Rijnsburg BUS SLEURT VROUW MEE Ernstig ongeluk in Nieuwkoop LclDSE COURANT DINSDAG 13 APRIL 1971 (OORDW1JK WARMOND De jeugd heeft zich zaterdag van ar goede kant laten zien op de Kagerplassen bij Warmond en op Noordwijkse strand, maar grootscheepse schoonmaakacties iver- gehouden. Speciaal de padvinders staken hun handen uit de uwen in het kader van hun actie tegen de milieuvervuiling, 'erwijl op de Kagerplassen ongeveer honderd jongeren met aller- bootjes het vuil te lijf gingen, maakten kinderen het dorp schoon, plassen werden vijf grote bakken vuil verzameld, variërend biggenkadavers tot manden; er werden enorme hoeveelheden M.btic opgevist. Zeeverkenners uit Oegstgeest en gidsen uit Haar- l'° J ar J IA M lemmermeer behoorden hier tot de schoonmakers. Mensen van het hoogheemraadschap Rijnland toonden hun belangstelling. Om de vervuiling in toom te houden, krijgen uitvarende bootjes 'in Warmond voortaan vuilzakken mee, die zij bij terugkeer gevuld kunnen afgeven. Ook het Noordwijkse strand kreeg een schoonmaakbeurt en ook daar liepen de padvinders in de voorste gelederen toen het wrak- hout en ander afval werd bijeengebracht. Hoogtepunt was het ver branden van al het verzamelde vuildat werd voor velen een kamp vuur om nooit te vergeten. IDEN De meerderheid van de wéchianen van de Leidse studenten- afchie is voor de volledige ambts- fening door de gehuwde pries- )e vaste kerkgangers van de stu- ;der enparochie hebben dit de drie ioor er liggende zondagen laten weten dub een stembiljet. stemming werd gehouden naar iding van een motie, die vorige ierafcnd door het Leidse congres over luidi gehuwde priester was aangeboden. niBwerd opgeroepen er op zo kort relijke termijn naar te streven, dat reWde prie&ters volledig het uitoefenen; ook voorgaan in de harïstieviering. n st ar pa&toor J. van Well ons mee- W e zal het officiële resultaat van :emming zondag worden meege- Tot welke besluiten men dan is nog niet bekend. afclanken? ^®^neem ontvettingsthee g| van Vrijenhoek al jaren het werkelijk afdoende middel. drogisterij schoonheidssalon parfumerie Haarlemmerstraat 119, t.o. Hartebrugkerk, Leiden, tel. 22491. Winkelcentrum Lange Voort, Oegstgeest, tel. 52015. ssan een t ir ren HAARLEMMERMEER HAARLEMMERMEER De ge meentepolitie rolde vlak voor Pasen een jeugdbende op bestaande uit een stuk of acht jongens in de leeftijd va riërend van 13 tot en met 15 jaar. De afgelopen maanden maakten zij zich schuldig aan ongeveer twintig inbraken bij bedrijven op het indus trieterrein in Zwanenburg en in win kels. Hun buit bestond o.a. uit snoep en rookwaren, cola, geld, suiker, ball points, kalenders en een tafelaanste ker. Zij bewaarden de goederen in een zelfgebouwde hut. aad leslu s ne Onti acht sy taf 1 bui ;iden In het afgelopen week- hebben inbrekers op een groot novfc] plaatsen hun slag geslagen, 'ene nbraken in de Groenoordhal, de rvor Petrusschool en gemeenteschool het tjalk moesten de inbrekers onver- tcrzake terugkeren. Uit gepar- t kei de auto's op het Stationsplein en 0ntv[)ude Vest werden goederen ter ?ze <jde van enkele honderden gul- ontvreemd. Ook de Studenten- van hal, de kantine van de voetbal- ïiging Leiden en een perceel aan Jreestraat kregen ongewenst be- FI Bij deze inbraken was de buit Lil niet groot. Een bezoeker van de nis op het terrein van de Groen- hal werd van zijn portefeuille ude sel. VI (buf lem. aterdag ruilbeurs in Leiden 1IDEN De ruilclubs „Boshuis", ïingskerk" en de Leidse afdeling de „Verzamelaar" houden weer !°°J grote ruilbeurs en wel op zater- 17 april a.s. in het Antonius huis, Mare 43. De zaal is geopend 10.00 tot 17.00 uur. Verzamelt u pegels, lucifersmerken, sigaren- ldhopjes, suikerzakjes, prentbriefkaar- munten, of wat dan ook: u bent harte welkom! er gelegenheid van het vijfjarig lan van de ruilclub „Boshuis" zal deze dag een feestelijk tintje jen gegeven. Het is de bedoeling, ;r in de loop van de dag een Tïs verloting plaats vindt van Tpjecten. De entreeprijs is gesteld 1.25; leden en jeugd tot 16 jaar :tie. \trgerli ike stand van Leiden IIDEN Geboren: Angelique v D P v d Valk en W E J v d i; Simon J P, zn v S v d len en J E Langerak; Sabine J Ir v J A v d Hulst en H J M v ien; Martin, zn v A G H Koppen M J Schrama; Jacqueline, dr v Driel en J G H Pelkman; Pieter v J den Dikken en E C Asmus. shuwd: AduPrie en J Montanje; v Westrenienen en A M Kommer; Eek en E de la Rie, C J Opdam A Noordermeer; F v d Keur en C Vinkestijn. wieden: JETeljeur, geb 29 april M G H Ernst, 29 nov 1888 ,ew v M Simons: I Ouwerkerk. 8 jan wed v H G v Houten; J B A ïelsdijk, 4 juni 1901; H J Veld- ?n, 25 jan 1902, echtgen v H üdaal; K de Vries, 11 juni 1929; Pahud de Mortanges, 13 mei 1896. EDE/VOORHOUT In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur is de 42-jarige heer N. P. W. M. van Reisen, directeur van het bloembollenbedrjjf Leo M. van Reisen te Voorhout, in Ede dodelyk ver ongelukt. Zijn auto botste frontaal tegen een uit de tegenovergestelde richting komende auto, bestuurd door een 18- jarige jongen, die in een flauwe bocht de macht over het stuur verloor. De heer Van Reisen was op slag dood evenals de bestuurder van de andere auto. Mevrouw Van Reisen liep een schedelfractuur op. De heer Van Reisen vader van vier kinderen van 6 tot 14 jaar, was enkele maanden geleden van Sassen- heim naar Bennebroek verhuisd. Hij werkte sinds 1949 in het bollen bedrijf van zijn in 1961 overleden vader, dat hij in 1955 met twee broers overnam. In 1962 trad de heer Van Reisen uit dit familiebedrijf en stichtte een nieuwe N.V., waarvan hij directeur was. De begrafenis heeft donderdag ochtend plaats na een uitvaartdienst in de St. Pancratiuskerk te Sassen- heim. LEIDEN Zonder zich in te spannen is Bona Stars zaterdagavond langs het Groningse Donar „gegle den". Na by rust reeds met 39-27 te hebben voorgestaan, wonnen de Stars met 82-52. De grote trekpleister voor het pu bliek was het pivotduel tussen Pie ter van Tuyll (2.10) en Jan Loor- bach (2.16). Het is een gelijkopgaand duel geworden (21 punten voor Loor- bach tegen 18 voor Van Tuyll). Bona Stars nam al snel afstand van de Groningers, in de vierde mi-, nuut hadden de Leidenaars een voorsprong van 10-1. Maar onder aanvoering van Lesterhuis kwam Donar knap terug én liep in tot 14-13. Terwijl Pieter van Tuyll zijn handen vol had aan Jan Loorbach. kon Paul Ruysenaars, topscorer met 29 punten, naar een vorm groeien, waarin hij voor Kamman c.s. niet meer te stoppen was. Donarwerd nu een makkelijke prooi voor de Stars. Bij de rust hadden de Leide naars al een vrij ruime voorsprong: 39-27. In de tweede helft was het snel gedaan met Donar. Tegenover de 43 punten van Bona Stars konden de Groninger Studenten er slechts 25 stellen. LEIDEN Voor donderdag 15 april heeft de kieskring Leiden van de Christelijk Historische Unie een openbare vergadering belegd, in één der zalen bij de Zuiderkerk, Lammen- schansweg, waar de heer S. C. R. Haex, staatssecretaris van Defensie, zal spreken. Hij is kandidaat van de CHU voor de Tweede Kamer. Zijn onderwerp is: „Vrijheid". Er zal rui me gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. LEIDEN Aanhoudingen. De po litie heeft op eerste paasdag een 17- jarige Amsterdammer aangehouden, die een groot aantal winkeldiefstal len in Leiden en Amsterdam heeft gepleegd. De men, die inmiddels heeft bekend, sloeg zijn buit (in to taal ongeveer f 4000) op in een wo ning in Amsterdam. Een 23-jarige Leidenaar werd gis teren cp heterdaad betrapt bij het stelen van hout op een bouwwerk aan de Apollolaan. Sassenheimse vrouwen spraken met de paus SASSENHEIM Mevrouw E. M. Eistv. d. Graaf en mevrouw J. A. M. de Vroom enLommerse bezoch ten met vele andere leden van de Vereniging van Huisvrouwen Rome, waar zij een massa-audiëntie mee maakten bij paus Paukis VI. Tijdens een onderhoud daarna zei de paus in het Engels tot de Sassenheimse vrou wen: „Ik bid iedere dag voor uw land; dat heeft u nodig. Blijft trouw!" BODEGRAVEN/Rynsburg Op rijksweg 11, naby de Dammekant, te Bodegraven, kwamen vanochtend omstreeks 8 uur twee auto's frontaal in botsing, waarbij de 18-jarige P. van Vliet uit Rijnsburg en de 30- jarige W. van Blyderveen uit An- delst (bij Nijmegen) om het leven kwamen. Het ongeluk gebeurde tydens het spitsuur. De Rijnsburger maakte zich als bestuurder van een bloe- menauto los uit een file. De bestuur der van de vrachtauto, de heer Van Blyderveen, die uit tegenovergestel de richting kwam, kon een aanrijding niet voorkomen. Beide chauffeurs kwamen om het leven. In de vrachtauto zaten ook twee broertjes Bert Crum (13 jaar) en Hans Crum (11 jaar), uit Andelst, die resp. kneuzingen en een gebroken arm opliepen. Op de foto De totaal vernielde auto van de Rynsburgcr. SASSENHEIM Meisje ernstig gewond. Een 16-jarig meisje uit Lisse botste met haar fiets op de Hoofdstraat tegen de auto van een onvoorzichtig kerende Duitse auto mobilist; het meisje liep een schedel- basisfractuur op. ZOETERWOUDE Zaterdagmid dag is 't woongedeelte van de boer derij Gelderswoudseweg 4 groten deels door brand verwoest. Dat niet de gehele uit 1702 daterende en met riet gedekte boerderij van de fam. A. Wijsman in vlammen is opgegaan is voornamelijk te danken aan de gunstige windrichting en de snelle aktie van de brandweer. De brand werd om 15.40 uur ont dekt door een lid van de aan de overzijde wonende familie Jac. Straathof, die rook uit het dak zag komen. Zonder dralen werd de Leidse brandweer gealarmeerd waar na de familie Wijsman, nog geheel onkundig van het onheil, werd ver wittigd. Vele bewoners van de tot Zoeterwoude behorende buurtschap Gelderswoude schoten te hulp. De 30 koeien die in de stal stonden wer den in korte tijd naar buiten ge bracht. Anderen redden veel van het meubilair. De Leidse brandweer, ge assisteerd door die van Benthuizen, ging het vuur met zeven stralen te lijf en wist als spoedig de brand te lokaliseren tot het woongedeelte. De nablussing vergde nog verscheidene uren. Het rieten dak van de oude boerderij, die voorkomt op de voor lopige lijst van door Monumenten zorg beschermde panden, was twee jaar geleden geheel vernieuwd. De oorzaak van de brand is on bekend. De familie Wijsman, echt paar met drie dochters en twee zoons, heeft een onderdak gevonden in een woonhuis in Hazerswoude, dat in gereedheid werd gebracht i.v.m. het aanstaande huwelijk van de oudste dochter. Recepties huwelijks-, familie-, zaken-, jubileum- en promotiediners Zondags gesloten tegenover parkeerterrein Steenstraat 49/51. LEIDEN. Tel 33144* LEIDEN Op dinsdag 20 april komt vice-premier Bakker (ARP) naar de Stadsgehoorzaal, Breestraat nr. 60, om daar een verkiezingstoe spraak te houden en te discussiëren met kiezers van Leiden en omge ving. De minister wordt vergezeld door het kamerlid dr. C. Boertien. De vergadering begint om acht uur. LEIDEN Op de eerstkomende Leidse weekmarkt, zaterdag 17 april, zal het AR Tweede Kamerlid, dr. C. Boertien als standwerker optreden. Winst voor Bona-dames LEIDEN Het damesteam van Bona Stars heeft in de Vijf Meihal, een moeizame 36-26 overwinning op het Haagse Vodo behaald. Lieve Mortelmans, die met acht punten een groot aandeel in de 16-9 rust stand had, hielp na de hervatting met zes puntert mee aan het opbou wen van een 32-16 voorsprong. In de slotfase kwam Vodo nog goed terug. Verder dan 36-26 kwamen de Haagse dames echter niet. Bona Stars bezet met twee winst punten minder dan Rotterdam-Zuid de tweede plaats in de rayonklas. RIJNSBURG By een aanryding op de kruising Noordwykerweg- Kloosterschuurlaan zyn op de eerste paasdag twee Leidenaers en vier Duitsers gewond geraakt. Een Duitse personenauto, bestuurd door een LEIDSE POEDELS WONNEN PRIJZEN LEEUWARDEN'LEIDEN - Tijdens de in de Frieslandhal te Leeuwarden gehouden grote hondenshow 1300 honden, waaronder 96 poedels heb ben poedels van de Leidse honden kennel Van Rozensteyn (Hoge Rijn dijk) een goede beurt gemaakt. De zwarte dwergreu Bonaparte Van Rozensteyn kreeg het predikaat lsle uitmuntend en kampioen; de zwarte middelslagteef Victoria werd 2de uit muntend; de witte middelslagreu White Skippy werd 2de uitmuntend en reservekampioen en een nog maar elf maanden oud zwart dwergteefje van deze kennel bracht het toch al tot „uitmuntend". A. E. van der Schaft iverd onderscheiden LEIDEN De heer A. E. van der Schaft (64), wonend Koninginneweg 49, vierde vandaag zijn veertigjarig jubileum bij de Markt- en Haven dienst. Hij begon zijn loopbaan als assistent-brugwachter en werd in 1965 bevorderd tot zijn huidige rang van markt- en havenopzichtpr A. Vanmiddag werd hij in de koffie kamer van het stadhuis gehuldigd. Loco-burgemeester S. Menken reikte hem de zilveren eremedaille, be horend bij de Orde van Oranje- Nassau, uit. Anthoniusschool ivon schoolvoetbal NIEUW-VENNEP De Sint An thoniusschool won zaterdag het schoolvoetbal toernooi in Nieuw-- Vennnep Er deden tien scholen mee, verdeeld over twee poules. In poule A kwamen in het veld Priinses Ireneschool, openbare lagere school 2 (Lisserbroek), Rehoboth- school, Immanuëlschool, Christ.-Nat. School (Rijsenhout). Poule B werd gevormd door Sint Anthoniusschool, Albert van der Zwaardschool (Rij senhout), Sint Willibrordusschool (De Kaag), Joh. Weststeijnschool en de chr. lagere school, in Abbenes. In de finale kwamen uit de Simt Anthoniusschool en de Immanuël school (2-0). De winnaar doet mee aan het schoolvoetbalkampioenschap van Haarlemmermeer. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag 14 april: hoogwater 5.0917.27; laag water 1.07—13.29. 21-jarige man, sloeg linksaf de Kloosterschuurlaan in. De wagen werd daarbij aangereden door een rechtdoorgaande personenauto, be stuurd door een 54-jarige Leidenaar. De vier inzittenden van de Duitse wagen, een 17-jarig meisje, een 22- en 21jarige man en een 22-jarige vrouw, en de twee inzittenden van de personenauto uit Leiden, een 54- jarige man en een 20-jarige vrouw, moesten allen naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. Drie Duitsers en de twee Leide naars zijn inmiddels uit het zieken huis ontslagen. Eén Duitser, de 22- jarige man, ligt nog met ernstige ver wondingen in het AZ. LEIDEN Een 26-jarige fietsster E. M. is vanmorgen om half negen zwaar gewond geraakt bij een aan rijding op het Stationsplein. De vrouw kwam vanaf de Rijnsburger- weg het Stationsplein op, waar zij door een autobus werd gegrepen. Zij werd vier meter meegesleurd kwam onder het rechtervoorwiel terecht. Met een ernstig hersenletsel, een groot aantal schaafwonden, verschei dene bréuken en een diepe vlees wond in de rechterarm is zij in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. De politie verzoekt getuigen van dit ongeval zich in verbinding te stellen met het bureau Zonneveld straat, afdeling verkeer (tel. 44444). NIEUWKOOP Op het kruispunt Provinciale wegZuideindseweg had zaterdagmiddag een ernstig ongeluk plaats; onze plaatsgenoot C. Morie, de 83-jarige oud-groepscommandant van de rykspolitie, werd hierbij le vensgevaarlijk gewond. Hij reed als passagier mee in een door een 65-jarige inwoner van Gou da bestuurde auto, die werd aange reden door een in de richting Acht tienkavels rijdende auto, waarvan de 18-jarige Leidse bestuurder later verklaarde door de laagstaande zon te zijn gehinderd. Beide auto's wer den door de botsing tot wrak gede formeerd. De heer Morie werd naar het Al- phense ziekenhuis gebracht; het Goudse echtpaar, waarmee hij mee reed. werd in het Academisch Zie kenhuis in Leiden opgenomen. De inzittenden van de andere auto liepen wat schaaf- en snij wonden op. Raadsagenda Voorhout VOORHOUT Donderdagavond om acht uur vergadert de gemeente raad. De agenda vermeldt onder meer: verbetering straatverlichting Loosterweg, Akervoorderlaan en To renlaan; aanschaf regeninstallatie en prik rol voor gemeentelijke sportvel den; aanleg parkeerhavens in Mau- ritslaan, Julianalaan, Rembrandt- laan en Pr. Bernhardstraat beroep tegen weigeren bouwvergunning; be schikbaar stellen van perceeltje grond bij gemeentelijke sportvelden voor bouw clubhuis IJsvereniging en dui vensportvereniging De Voorhouter. Dinsdag 13 april Beloftekerk. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreek uur stichting Hulsvesting Werkende Jon geren. Schouwburg, 8.15 uur: Dr. Strangely Strange, folk-songs. Terrein Groenoordhal, 10 tot 11 uur: VW-kermis. Woensdag 14 april Beloftekerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Stadhuis, 4 lot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal. 12.45 tot 1.30 uur: pauze- orelconcert Dorthy de Rooij. Terrein Groenoordhal, 10 tot 21 uur: VW-kermis. Beloftekerk, 8 uur: bijeenkomst NCVB afdeling Het Morskwai4"\r, de heer Hoe kendijk over „Wie is m/n naaste?" Hooigracht 84, 8 uur: afd. Leiden Ned. Ver Belangstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen, dia's over tramwegen in Nederland en Zwitserland. Donderdag 15 april Beloftekerk, 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Zaal Zuiderkerk, 8 uur: kiesver. Lei den CHU, staatssecretaris J C E Haex. Schouwburg, 8.15 uur: „In de holte van Je arm". Oegstgeest Rijnlands Lyceum. Apol lolaan 1, 8 uur: Geref. Pol. Verbond. J. van der Jagt, lid Centrale Verbondsraad G.P.V.. over „Balans van Nederland". Vrydag 18 april Beloftekerk. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Schouwburg, 8.15 uur: „In de holte van Je arm". VOORSCHOTEN Kasteel Duivenvoor de, 8.30 uur: antiek-avond, 7.15 uur rond leiding door het kasteel bij kaarslicht. Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24, 10 tot 3 uur nam.: kwintet Leo Meijer. Zuiderkerk, 8 uur: afd. Centrum Chris tenvrouwenbond, mevr. Prins-Bouwmees ter over „Verdovende middelen". Zaterdag 17 april Antonius-clubhuis. Mare 43. 105 uur: ruilbeurs voor verzamelaars, uitgaande van ruilclubs Boshuis. Koningskerk en afd. Leiden De Verzamelaar. Den Burcht, 8 uur: Ons Grunneger- laand, eigen toneelclub met „Wie wal- ten nalt ales". Steenscsuur 6. 2.30 uur: kinderfilm, „Flipper de dolfijn" (K. en O.). Zondag 18 april Gehoorzaal, 2 uur: zondagmiddagcon cert door Southend Boys' Choir, m.m.v. Ray Maulkln, piano-orgel. FILMS CAMERA Bertrand in on(t)roerend goed. a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. beide paasdagen ook 4.45 uur; vr en za 23.30 uur, 100 rifles. 18 jaar. LIDO On her majesty's secret ser vice, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15, belde paasdagen ook 4.45 uur. LUXOR Love story, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, beide paasdagen ook 4.45 uur. REX Tarzan en de Jungleopstand. 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, beide paasdagen ook 4.30 uur; vr en za 23.30 uur, Ik een markies, 18 Jaar. STUDIO Het geval Percy, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, beide paasdagen ook 4.45 uur. TRIANON The owl and the pussy cat, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 cn 9.15 uur, bet- de paasdagen ook 4.30 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Hardingh 8c Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502; de Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8. Oegst geest. tel. 53274 en Apotheek Voorscho ten. Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. De avond- en nachtdienst van apo theek R van Breest Smallenburg ie Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Hardingh Blanken. DoKtcrsdlenst Tot zaterdag 10 uur .de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/Jong-volwassenen Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, za' .-rdag- cn zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel 31123. Secr.: Trudle Doorduin. Rijndijk straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis /Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: S maal 2 (zat. 18 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—14.30, dinsdag on vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73; 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten; 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13 30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal; Artotheek 1870, tot 26 oktober, dag. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 .30 uur. Kinderkllnlek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en 18.45-19.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30; 1ste klas; alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en za. van 15—15.30; dl. en do. van 10 18.30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 18—18.30. Annakllnlek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. 16.45—17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor uhtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Klndc..n beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mio klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde ling: dagelijks van half 3 tot half 5: reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kinderen; woensda van 7 tot 8, zaterdag cn zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc- afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Tentoonstellingen Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 28 febr tot 12 april, 10 tot 4 uur, zondag 1 tot 4 uur. Galerie van der vlist, Botermarkt 3: tot en met 15 april, groepstentoonstel- Jng, wandkleden, schilderijen, grafiek en plastieken. Rapenburg 94: tot 9 april werk van Theo Michels. Galerie Van. der Vlist. Botermarkt 3: Voorjaarstentoonstelling. surrealistische schilderijen van: DIanc van den Berg. Brunklaus. Johan Hermsen. Frans Erke- lens en Relndcrt van Brlemen. Machteld Hooyen gouaches. Peter Teeling etsen. Margriet Struyk. keramiek. Hans Gode- froy, ker. plasticken. dinsdag t.m. zater dag van 9—8 yur. Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: aquarellen van Lente Korpershoek en ke ramiek van Guy van Hardenbrock, ope ning 3 april 4 uur, daarna t.e.m. 28 april, maand, t.e.m zat. 10 tot 17 uur, dinsdag avond 8 tot 10 uur. zondag na afspraak, 9 t-e.m. 12 april gesloten. Lakenhal: tentoonstelling „De gouden naald", wandkleden van amateurs,* van 9 april tot 16 mei, 10-17 u., dag.; zon en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Steenstraat 1: 1 t.m. 13 april 's middags om 3 uur volkenkundige kleurenfilms.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3