Raad van kerken laakt stemadvies werkgroep SIMONIS: ZIE IN MIJ GEEN BEDREIGING Bisschoppen Indonesië veroordelen corruptie Eén aspect wordt verabsoluteerd Goudsmit neemt stelling in zaak prof. Kistemaker Heslinga HHÜHiHi COMMENTAREN Nixon Dr. K weg bij chr. blindeninstituut Extra uitkering voor buitengewoon pensioentrekkers Dr. Arntzen naar vrijgemaakten buiten verband Protestantenbond zonder voorzitter Concordaat Italië wordt herzien Een woord voor vandaag Op plaatselijke bisschoppen komt het aai| Belooft begrip en openheid Mr. Lim A Po vraagt ontslag als diplomaat Zwitsers geen bezwaar meer tegen jezuïeten Ds. van Sliedregt in dienst GZB BEROEPÏNGSWEÉ DEIN HAAG De secretaris van de Raad van Kerken in Nederland, dr. H. A. M. Fiolet, heeft in overleg met de voor zitter, dr. P. G. Kunst, stelling genomen tegen de gang van zaken rondom het stemadvies van de werkgroep ..Kerk- en ontwikkelingssamenwerking". Deze werkgroep van de Raad van Kerken heeft zoals wij meldden sa men met Sjaloom een „Kosmopolitie- ke Kiesgids" uitgegeven en daaraan het stemadvies verbonden voor diege nen die aan het ontwikkelingsvraag stuk hoge prioriteit toekennen, om bij de komende verkiezingen op een der linkse politieke partijen te stemmen. De secretaris van de Raad van Kerken ontwikkelt vier bezwaren te gen deze gang van zaken: ten eerste gaat het hier om een wetenschappe lijk onderzoek dat onder auspiciën van de werkgroep „Kerk en ontwik kelingssamenwerking" wordt gepubli ceerd en niet onder verantwoorde lijkheid van de Raad van Kerken. Ten tweede wordt aan de resultaten van dit onderzoek tegen de uit drukkelijke afspraak in met de sectie sociale zaken van de raad, waaronder deze werkgroep ressorteert een stemadvies verbonden. Ten derde is het niet juist om op grond van een onderzoek van één as pect van het politieke beleid een stemadvies ten aanzien van het gehe le beleid te verbinden. Ten vierde is de tijd voorbij, dat de kerken zich op deze wijze mengen in de politieke keuze van hun leden. ..Het is de opdracht van de kerk om het politieke handelen voortdu rend onder de kritiek te houden van haar boodschap aan de wereld, doch zij zou het aan de persoonlijke ver antwoordelijkheid van de individuele gelovigen moeten overlaten om van uit het evangelie een politieke beslis sing te nemen", aldus dr. Fiolet. Geen overleg De informatiedienst van de gerefor meerde kerken bericht: Over de uit gave van de kosmopolitiekc kiesgids 1971 van de „werkgroep'' Kerk en ontwikkelingssamenwerking is geen enkel overleg geweest met de deputa- ten voor de algemene diakonale ar beid van de gereformeerde kerken. Prof. dr. H. A. Af. FIOLET Deze deputaten hebben een verkla ring uitgegeven, waarin zij zeggen geen, enkele verantwoordelijkheid voor de uitgave en de inhoud van deze kiesgids te willen dragen. Zij zijn van mening dat het in de huidige Nederlandse politieke verhoudingen niet op hun weg ligt enig advies aan de Nederlandse kiezer te geven inza ke zijn uit te brengen stem op welke partij of groepering van partijen dan ook. Zij hebben grote bezwaren tegen de manier waarop dit onder auspiciën van de werkgroep Kerk en ontwikke lingssamenwerking wel is gebeurd. De voorzitter van de werkgroep DJAKARTA De rooms-katholieke bisschoppen van Indonesië hebben er In een gezamenlijke brief aan hun gelovigen op aangedrongen, de corruptie te bestrijden. Zy leveren sterke kritiek op de huidige wereldhandelsstructuren en maken zich bezorgd over het achterblijven van de Indonesische industri ële ontwikkeling. Ook gaan de bisschoppen in hun verklaring in op het communisme in In donesië. Zij benadrukken, dat communisme niet met geweld te bestrijden is. Het komt erop aan, zo zeggen zij, dat de strijd tegen de sociale onrechtvaar digheid niet alleen aan de communisten wordt overgelaten. ..Kerk en ontwikkelingssamenwer king" dr. H. M. de Lange zei ons des gevraagd, dat de conclusie in de kos- mogids gericht is tot diegenen die de hoogste prioriteit aan het ontwikke lingsvraagstuk toekennen om hen te helpen onderscheiden in de stroom van woorden, die hierover door alle partijen wordt losgelaten. Hij wilde als „vriendschappelijke tip aan de gereformeerden en de rooms-katholieken" wel kwijt, „dat zij niet moeten denken dat de oecumene pas is begonnen sinds zij mee zijn gaan doen". Een onderzoek als dit vloeit naar hij zei regelrecht voort uit de aanbe velingen van Uppsala, die reeds een stemadvies inhouden. Daarin wordt het ontwikkelingsvraagstuk de hoog ste prioriteit toegekend en christenen wordt op het hart gedrukt om te stemmen op politieke partijen die dat waar maken. UTRECHT Prof. dr. S. A Goudsmit ïs het in grote lijnen niet oneens met het betoog van de Am sterdamse journalist Wim Klinken berg in zijn boek Zeventig. Hierin beschuldigt deze prof. dr. J. Kistemaker ervan, in de tweede we reldoorlog te hebben meegewerkt aan de Duitse atoombom. Prof. Kistema ker was in de oorlogsjaren in dienst van n v Cellastic, die later werd ont maskerd als een mantelorganisatie voor Duitse spionageactiviteiten. Na de tweede wereldoorlog was prof. Goudsmit hoofd van een geal lieerde organisatie, die belast was met het opsporen van Duitse weten schapsmensen. De tot Amerikaan ge naturaliseerde Nederlandse natuur kundige deed deze uitspraak in een persconferentie, na afloop van het ju bileumcongres, dat de Nederlandse Natuurkundige Vereniging en de stichting Fundamenteel Onderzoek der Materie ter gelegenheid van hun 50- en 25-jarig bestaan in Utrecht hebben georganiseerd. Hij had geen oordeel over het feit, dat de Nederlandse regering 25 jaar na de oorlog de documenten die op deze zaak betrekking hebben, niet wil vrijgeven. Hij benadrukte nog eens, dat Cellastic indertijd niets te doen had met het streven van de Duitsers, over atoomenergie te beschikken. Prof. Goudsmit meende wel, dat het beter zou zijn geweest, wanneer prof. Kistemaker zich na de oorlog niet met de ultra-centrifuge-ontwikkeling zou hebben beziggehouden. APELDOORN VAASSEN De oudere jeugd ven het Ambonese woonoord te Vaassen heeft een soort „vliegende brigade" in het leven ge roepen. die tot taak heeft de vaak al te baldadige Zuidmolukse jongeren in de leeftijd van 14 tot 17 jaar wat in te tomen. De nasleep van het bloedbad in Son My heeft aangetoond, dat het Amerikaanse volk door 90.mmige gruwelijke aspecten van het Amerikaanse optreden in Vietnam meer dan ooit in verwarring is gebracht. Zo zijn. volgens een recente opinie peiling van het instituut Louis Harris, vier van elke vijf Amerikanen van oordeel, dat hun land genoten in Vietnam méér massamoorden op burgers hebben gepleegd, maar dat het publiek daarvan onkundig is gehouden. Bij hetzelfde opinie-onderzoek bleek 76 procent van de ondervraagden de mening te zijn toegedaan, dat luitenant Calley onlangs wegens moord op 22 inwoners van Son My tot levenslang veroordeeld slechts in opdracht van zijn superieuren had gehandeld. Wie geen cynicus is, moet hieruit wel de indruk krijgen, dat onder het Amerikaanse volk de twijfel aan de gerechtvaardigdheid van de oorlogspolitiek der regering-Nixon de laatste tijd is gegroeid. Van een president der Verenigde Staten die ook op moreel leiderschap enige aanspraak wil maken, mag worden verwacht, dat hij die twijfel publieke lijk onder ogen ziet en er een antwoord op poogt te geven. Te zeggen, dat president Nixon dit in zijn jongste televisierede heeft beproefd, zou helaas overdreven zijn. Hij heeft zich in dit opzicht nagenoeg beperkt tot de mededeling, dat berichten over (Ameri kaanse) gruwelen in Vietnam in het juiste perspec tief moeten worden gezien. Blijkbaar bedoelde hij daarmee de opvatting te weerspreken, als zouden de Amerikaanse militairen in Vietnam niets dan een troep op burgers vurende bandieten vormen. Aangezien deze opvatting stellig slechts door een hoogst enkele zonderling wordt aangehangen, moet aangenomen worden, dat Nixon met zijn opmerking een open deur heeft ingetrapt. Dat is niet erg. Wel bedroevend is, dat hij het daarbij heeft gelaten'. In december 1969 beloofde Nixon, op een pers conferentie over de zaak-Son My, alles te doen wat hij kon, om de feiten volledig aan het licht te brengen en de schuldigen te laten straffen. Wie daaruit destijds de conclusie heeft getrokken, dat Nixon tegen bedrijvers van oorlogsmisdaden krachtig wil optreden, moet nu wel tot de slotsom komen, dat de Amerikaanse president sindsdien is veranderd. Waarom heeft hij anders eergisteravond naar aanleiding van de ..berichten over gruwelen" die hem dwarszaten, niet een werkelijk grondig onder zoek aangekondigd? En waarom heeft hij anders in de zaak-Calley tot tweemaal toe in de normale rechtsgang ingegrepen eerst om de luitenant uit de gevangenis te halen, en vervolgens om de Ame rikanen te verzekeren, dat hij, Nixon, in deze affaire de definitieve beslissing zou nemen, kennelijk ongeacht het oordeel van de gebruikelijke beroepsinstanties? Praktisch gesproken heeft hij daarmee, zoals aanklager kapitein Daniel in een moedige brief heeft vastgesteld, de daden van luitenant Calley goedgepraat. Als daardoor bij 'sommige Amerikanen in Vietnam de psychische weerstand tegen het vermoorden van burgers enigermate zou afnemen, wat niet per se ondenkbaar is, dan weten we nu vast, wie voor de gevolgen daarvan de hoogste verantwoordelijkheid draagt. Intussen zijn Nixons reacties op de zaak-Calley, nog afgezien van de buitengewone pressie die een groot deel van het publiek op de president oefende, niet onbegrijpelijk. Want waartoe had een diep gaand onderzoek naar, en een zo goed mogelijke berechting van, oorlogsmisdaden in Vietnam niet kunnen leiden? Een antwoord op die vraag geeft de Amerikaanse hoogleraar Telford Taylor, eertijds aanklager in de processen tegen nazi-kopstukken, gevoerd in Neurenberg, in zijn pas-verschenen boek „Neurenberg en Vietnam". Hij concludeert daarin, dat de verdachten van Son My niet behoorlijk kunnen worden berecht, als niet tevens „een volledig onderzoek" wordt inge steld „naar de verantwoordelijkheid in hogere kringen". En hij voegt daaraan toe, dat „het Amerikaanse leger zijn morele gezondheid niet zal herwinnen, voordat de leiders ervan bereid zijn, hun gedrag te beoordelen met dezelfde maatstaven die hun vereerde voorgangers 25 jaar geleden toepasten op Jamasjita" een Japanse generaal die destijds opgehangen werd, omdat hij wreedheden, door zijn her en der verspreide leger begaan, niet had voor komen. Dat Nederlanders en andere Europeanen die het Amerikaanse optreden in Vietnam kritisch bezien, geneigd zullen zijn, dit oordeel te onderschrijven, ligt voor de hand. Maar het zou van wijze be scheidenheid getuigen, als ze zich daarbij in dachtig sommige aspecten van na 1945 gevoerde Europese oorlogen en acties in Azië en Afrika enige beperking oplegden. UTRECHT Deze week is dr. K. Heslinga, adjuct-directeur van het Christelijk blindeninstituut Barti- meus in Zeist weggegaan. Eind vorig jaar had hij zijn ontslag genomen na een conflict met het bestuur van het instituut De moeilijkheden begonnen midden 1970. toen het bestuur van het Ko ninklijk blindeninstituut in Bussum dr. Heslinga uitnodigde om hier be zoldigd gedelegeerd bestuurslid te worden. De benoeming ketste echter af op meningsverschillen tussen het bestuur en de instituutsraad. De heer Heslinga besloot, ook op aandringen van medewerkers en ouders, bij Bartimeus te blijven. Na een conflict tussen hem en de alge meen-directeur ds. De Vries eind vo rig jaar besloot hij ontslag te nemen. Hij was 17 jaar geleden als verpleger bij het instituut begonnen. De Nederlandse blindenraad heeft een verklaring uitgegeven waarin het vertrek van de heer Heslinga wordt betreurd. Ook de vereniging van ouders „Samen sterker" is bijzonder teleurgesteld over zijn weggaan. De ouders zijn gebelgd dat zij niet in de gang van zaken werden betrokken, temeer daar dr. Heslinga geliefd was omdat hij goed met kinderen kon omgaan. DEN HAAG In de pensioenen, die uitgekeerd worden volgens de wet buitengewoon pensioen 1940-'45 en de wet buitengewoon pensioen zeelie den-oorlogsslachtoffers moet over het jaar 1970 een tcreslag van 375 gulden worden ingebouwd, aldus een wets ontwerp dat bij de Tweede Kamer is ingediend. In de toelichting zeggen staatsse cretaris Van de Poel (CRM) en de ministers Witteveen (financiën) en Roolvink (sociale zaken) dat de rege ring al heeft besloten om het over heidspersoneel en de gepensioneerde ambtenaren gezien de ontwikke ling van de ..400 gulden-uitkering" in het bedrijfsleven een uitkering van 375 gulden toe te kennen. Weduwen en wezen van degenen, die een buitengewoon pensioen had den, krijgen een deel van de uitke ring. De financiële consequenties van de uitkering-ineens worden geraamd op 1.5 miljoen gulden. Van een onzer verslaggevers BARENDRECHT De kerkeraad van de gereformeerde kerk vrijge maakt van Barendrecht heeft uitge sproken dat er geen enkele verhinde ring is, waarom dr. Arntzen niet zou kunnen worden beroepen tot de dienst des woords en der sacramenten in een van de vrijgemaakte gerefor meerde kerken. Dr. Arntzen te 's-Gravendeel, voor heen predikant van de gereformeerde kerk aldaar, heeft zich als lid gemeld bij de gereformeerde kerk (vrijge maakt) van Barendrecht en het ver zoek gedaan hem de weg te openen tot de bediening van het ambt van dienaar des woords in een van de gereformeerde kerken (vrijgemaakt) „buiten verband". Omdat dit een zaak is, die alle ker ken aangaat, heeft de kerkeraad van Barendrecht het oordeel gevraagd van de zusterkerken te Rotterdam- Overschie, Schiedam en Vlaardingen. Het besluit tot toelating van dr. Arntzen is maandag genomen. UTRECHT De heer M. Talens is is afgetreden als landelijk voorzitter van de Nederlandse Protestanten bond. Hij zat ook niet meer de bui tengewone algemene vergadering lei den. die 24 april gehouden wordt. Als reden van het aftreden van de heer Talens noemt het NPB-orgaan „Ruimte": uiteenlopendheid van ge stemdheid. hetgeen ook de lichame lijke gesteldheid ongunstig beinvloed- de. De heer H. Hooijer neemt voorlo pig het voorzitterschap waar. Op de buitengewone algemene vergadering, 24 april in Lage Vuursche, zal ge sproken worden over een toekomstge richt beleid in de NPB. j ROME Premier EmiUo Colombo heeft in het Italiaanse parlement aangekondigd, dat zijn centrum-link se regering binnenkort met het Vati- eaan gaat onderhandelen over een herziening van het concordaat Paus Paulus heeft zich al eerder tot deze onderhandelingen bereid verklaard. Het concordaat werd in 1929 onder Mussolini gesloten. Colombo zei, dat zijn regering vooral de voorschriftenvoor verplicht r.k. godsdienstonderwijs op de scho len wil matigen en formeel een eind wil maken aan discriminatie van per sonen van een ander of van geen ge loof. Colombo's wens de beperking van de politieke activiteit van geeste lijken op te heffen, wordt volgens hem door het Vaticaan gedeeld. De Italiaanse premier, zelf chris ten-democraat en praktiserend rooms-katholiek, keerde zich tegen de eis van de proletarisch-socialisten, die willen, dat het concordaat eenzijdig opgezegd wordt. Hij kreeg de steun van de socialisten van vice-premier Francesco de Martino en .zelfs van de communisten, die altijd de deur voor overeenkomsten met het Vaticaan openhouden. Zij noemden de eis van de proletarisch-socialisten abstract en niet reëel. en ..En toen zij aan de plaats gekomen warendie Schedel gem 'en wordt, kruisigden zij Hem daar.... (Lucas 23 vers 33). rh Goede Vrijdag: we herdenken, dat Jezus op Golgotha aanLde: kruis stierf om de zonden van de hele wereld op zich te nemen, n de wereld te redden. de Het klinkt wel eens wat ongeloof vaardig: de wereld redden "k hoeft maar naar het journaal van de televisie te kijken, de A'rk maar open te slaan, de radio maar aan te zetten en je haal wereld in huis. Een wereld vol spanningen, oorlog, rampen, zit 1g dood. En tóch Gods wereld! Er wordt nu nog veel strijd gestreden pijn geleden, maar de reddingswerkzaamheden begonnen op gotha en ze gaan door. God houdt deze wereld in zijn hand. Gods geschiedenis gaat d ee Moeilijk te begrijpen, soms helemaal niet te begrijpen, maar bij inz breekpunt staat Jezus. Hij helpt ieder, die er maar om vraat er geloven en dat gaat boven al het onbegrip, alle vragen uit. eh Daarom nooit een punt zetten achter dat kruis, want er loopt h/n van Gods Liefde en van Jezus Liefde van Golgotha tot steeds maar weer verder tot de Nieuwe Wereld. We lezen vandaag: Mattheüs 2731 - 54. Van een onzer redacteuren ROTTERDAM „Wil in mij geen bedreiging zien. Met u zie ik in, dat er op bepaalde terreinen vernieuwing nodig is in het pastorale beleid.'' Dit zegt bisschop Simonis van Rot terdam in een lange brief aan alle priesters van zijn bisdom. Hij consta teert, dat zijn benoeming tot bisschop voor veel priesters „moeilijk te verte ren was en wellicht nog is", maar hij spreekt dc hoop uit, dat zij hem in de toekomst meer zullen kunnen accep teren. De bisschop belooft, kritisch te zullen meewerken aan de verwezen lijking van de beleidsverklaring van de vicarissen. Bisschop Simonis meent, dat de si tuatie lijkt op die van de kerk van Korinthe, waar ieder zijn eigen leus had: „Ik ben van Paulus", „Ik van Apollo". „Ik van Kefas". „Ik van Christus". Hij vervolgt: „Wellicht zullen som migen zeggen: ,.U zelf bent de oor zaak; u had de benoeming niet moe ten aanvaarden." Ik wil om dit ver wijt niet heen. Maar hoe mij te rechtvaardigen? Want juist hier heb ben persoonlijke visies en overtuigin gen de doorslag gegeven, die door ve len niet gedeeld worden. Voor mij gold het hier een roeping en zending. Weliswaar kon ik de diepste gronden hiervan niet peilen. Toch was ik van mening, dat ik zowel tegenover de kerk als geheel, als tegenover de kerk van Rotterdam, niet voldoende rede- KWARTET I TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Durdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman, J. van Hofwegen. AMSTERDAM Drie jaar voor z'n contract met het ministerie van buitenlandse zaken afliep, heeft de vroegere gevolmachtigd minister van Suriname, mr. W. Lim A Po, uit eigen beweging aan zijn diplomatieke carrière In Bonn een eind gemaakt. „Om persoonlijke reden" heeft hij ontslag gevraagd per 1 juli. Mr. Lim A Po werd na de val van liet kabinet-Pengel in Suriname in Nederland als gevolmachtigd minister vervangen. Hij kreeg toen van het ministerie van buitenlandse zaken een functie aangeboden in de rang van gevolmachtigd minister aan de Nederlandse ambassade in Bonn. Zijn ontslagaanvrage is in Den Haag als een verrassing gekomen. Tegen een journalist in Bonn zei de heer Lim A Po dat het werk in Bonn hem niet bevallen is. Hij zou ernstig teleurgesteld zijn over zijn werk zaamheden in Bonn. Bovendien zat het hem dwars dat hij in Bonn geen verantwoordelijk heid meer had te dragen, wat in Den Haag wel het geval was. Als minister Luns het ontslag van mr. Lim A Po accepteért zal -hij naar Paramaribo terugkeren om daar zijn werk in de advocatuur weer op te vatten. BERN Twintig protestantse ker ken in Zwitserland hebben zich uitge sproken voor de schrapping van de artikelen 51 en 52 uit de Zwitserse grondwet. Deze artikelen verbieden de aanwezigheid van jezuïeten en de stichting van nieuwe kloosters in het land. Nu de protestantse kerken geen bezwaar hebben, verwacht men, dat de artikelen zonder meer zullen ver dwijnen bij de algehele grondwets herziening, die in voorbereiding is. DR. A. J. SIMONIS nen kon laten gelden de mij toebe dachte opdracht niet te aanvaarden." Fundament De diepgaande meningsverschillen kunnen volgens de bisschop niet zo maar ongedaan gemaakt worden. Hij erkent, dat de tegenstellingen door zijn benoeming meer zijn toegespitst, dan hijzelf verwacht had. „Maar zou dat ons van onze gemeenschappelijke opdracht mogen afhouden om de ene en onverdeelde Christus te verkondi gen? Ik ben er zeker van, dat nie mand dat wil. Want Hem erkennen wij allen als onze Heer. Maar dan moet Hij ons fundament zijn en blij ven." Binnen deze gemeenschappelijke inzet „kunnen en mogen persoonlijke verschillen bestaan en tot gelding ko men. maar dan ter aanvulling en be vestiging van elkaar en vooral ter verduidelijking van de rijkdom, die de persoon van Christus in Zich draagt. Dit vraagt zowel een voortdu rende zelfbezinning aan de hand van het evangelie alsook een intensief contact van allen die tot samenwer king geroepen zijn. Dit laatste is ge lukkig groeiende en vertoont een ver heugende openheid. Als wij' deze be nutten om positief te werken aan het verhelderen van Christus en zijn boodschap van vrede, liefde en een heid, dan zullen wij zonder twijfel de huidige crisis te boven komen." Long weggenomen bij ond-bissehop R'dam ROTTERDAM De voorganger van bisschop Simonis, mgr. M. A. Jansen, blijkt een ernstige longaan doening te hebben. In het Onze Lieve Vrouwen Gasthuis in Amsterdam is een long weggenomen, door ziekte verhinderd aanwezig te door ziekte verh8nderd aanwezig te zijn bij de wijding van bisschop Si monis. Daardoor was er evenmin ge legenheid officieel afscheid van mgr. Jansen te nemen. ZEIST Ds: J. van Sliedregt te Ouderkerk aan den IJssel zal door de generale synode van de Nederlandse hervormde kerk beroepen worden tot predikant voor buitengewone werk zaamheden ten dienste van de gere formeerde zendingsbond. het is de be doeling, dat hij daarnaast nog een klein pastoraat voor zijn rekening zal nemen in Bilthoven. Ds. Van Sliedregt (56) is thans voorzitter van de gereformeerde zen dingsbond. Sinds juli 1967 staat hij in Ouderkerk aan den IJssel. de Bisschop Simonis belooft naar mogen te zullen meewerken aan*n 'verwezenlijking van de beleidsjia klaring van de vicarissen, maar daaraan toe: „Veel zal echter noj ell zijn innerlijke juistheid en op konsekwenties moeten doord in worden. Naar mijn mening zullen in< kritisch te werk moeten blijven s rit Trouwens, niemand van ons zal len beweren, dat wij er nu evenmin zullen wij met alle konk resultaten van de laatste jaren r gelukkig zijn. Daarom moeten wi tijd bereid zijn tot een eerlijke luatie van wat bereikt is, waarbi; het niet passende durven corrig Maar dat alles zullen we moeten in gezamenlijk overleg." [d< Voorbeeld Aan het slot van -min brief de Rotterdamse bisschop alle be 5) I en openheid „opdat wij samen de e I vinden om in Christus één te msA. wat verdeeld is. De mensen zulle i): j blij mcc zijn en er een voorbeeld -I nemen. En de Naam des Heren aa overal met eerbied worden genoeqge V: De Amsterdamse studentenpafeei I dr. S. W. F. M. Poslma (42) is ;ei noemd tot derde vicaris van het dom Rotterdam. Hij zal vooral de leidsaspecten behartigen ten aan e van priesters en pastorale werkers. n\ te NED. HERV. KERK A Beroepen: te Hijker-Smilde (to n M. J, Kalvenhaar te Vlagtwedde. v Aangenomen: naar Hengelo (0)er F. M. van Malssen te Schingen (vi(ei ber.) jo Beroepbaar: kand. J. Slob, Lek<ur 11 te Langerak; mevr. J. M. Deeij Moolhuizen, Valeriusstraat 111 Amsterdam. GEREF. KERKEN (VRIJG) k] Beroepen: te Apeldoorn: M. J. Blok te Voorburg. hj GEREF. KERKEN (VRIJG.; B.V.) Beroepen: te Vlaardingen: G. Hd] te Deventer. jrc CHR. GEREF. KERKEN t Beroepen: te Drachten: A. v.L Veer te Nieuwe Pekela. j ti GEREF. GEMEENTEN j Beroepen: te Poortvliet: G. Mo( te Oudemirdum; te Capelle aan IJssel: L. Blok te Beekbergen; Amsterdam-C.: W. C. Lamainkfc Grand Rapids (VS). Bedankt: voor Boskoop: A. gunst te Rotterdam. ïii Figuur-puzzel Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. Romeins keizer. 2. lusthof, a toe spraak. 4. hinderlijk. 5. einde. 6. plaatsK in N.Br. 7. lid van de senaat. 8. stap. 9.U gekheid, 10. kier. OPLOSSING VORIGE PUZZEL I. Os. 2. ros. a roes, 4. stoer. 5. poster. 6. j£°Qtsl 7 P?tter- 8 Poter. 9. toer, 10. rot.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2