commentaar Voor streekvervoer is f 15 min nog te weinig Huisbrandolie moest juist goedkoper zijn Jugendstil en Zuid-Oost-Azië premieres van Dans-Tlieater "S aren ^O-'SO' Oss boos om liedje van onderwijs-tv Bonden over extraatje kabinet Handelaren schrijven minister: Verkeer slokt 80 procent van politie op 13 VRIJDAG 9 APRI1 1971 Ned. hBVENINGEN Er is moed nodig om op een compositie van ild Schönberg een puur muziek- te maken. De Amerikaanse tograaf James Waring heeft dat pn en het Nederlands Dar.s- (er heeft zijn „Variations on a scape" donderdagavond in het veningse Circus-Theater in icre gebracht. i muziek nam hij Schönbergs „2e ersinfonie Opus 38" en die „sin- f' is een heel merkwaardig mu- iiik. Het bestaat uit twee delen, eerste schreef Schönberg in 1906, weede vierendertig jaar leter, in irmee behoren die twee delen vee verschillende tijdperken en eeft Waring ook in zijn choreo- willen uitdrukken. serie VPRO-documentaires over jaren '20-30" is met een dusda- latig saldo afgesloten, dat zij el onmiddellijk zal worden her- de komende zomer al. Een wat nzichtig programmabeleid, mo- ;e wel zeggen. fers tonen aan dat de serie is slagenDat werd gisteravond <.md als motief om tot ogenblik- ;e herhaling over te gaan. Je naar onze smaak precies het- argument gebruiken om de iling nog een jaartje of wat uit •llen. Degenen die er nu zo van »n genoten, zullen dan veel na- celijker dan aanstaande zomer en genieten van de zo kostbare ■ervaringen". kijkers die de serie niet hebben gd, worden dan geenszins tekort m, want ze weten nu niet wat ze tf hebben en het is zeer onwaar- ilijk dat hun reactie over een jaar anders zal luiden dan in de den juli, augustus en september 1971. verklaring zou kunnen zijn dat PRO nog wat onwennig tegeno- ïassuccessen staat. Een andere aring zou kunnen zijn ze in de- jcl van ledenschommelingèn in- dat al te ver vooruit program- cn uiei eens zou kunnen leiden tot et geheel geen herhaling, ten we niet somber wezen. "De '20-'io" heeft zijn mooie cijfers oor niets gehaald. De afronden- levering van gisteravond vonden keurige samenvatting van het dé waarnaar de serie werd ge- ijdperk dan een reportage. De was ijzesterk; de illtistraties e tekst over het algemeen even De slotbeelden van de volk- tjes waren een vondst. islotte werd er bijna voortdu- gesproken over het eigen erf le verschillende volksdelen bin- iet nationale verband. Als er er- een streven naar het eigene naar i komt, dan is dat inderdaad op \lkstuincomplexen. Een zeer goed leeld dus, van de associërende waarop tekst en beeld in de werden gehanteerd. interview dat Joop tvan Tijn te met minister Klompé leverde ótval op in de richting van het iiebeleid zoals dat door DS'70 voorgestaan. De mogelijkheid e cultuur oor grotere groepen nkelijk te maken zou met dat zijn afgesneden en kunst zou uitsluitend voor de rijken zijn. unister ontkende dat er binnen cabinet zou zijn gesproken over andere taakverdeling tussen de se ministeries onderling: „Er is letracht mijn ministerie om zeep 'lpen", zei ze. Ze had gekozen het spreken met mensen en in- verlenen boven het nalaten fien wetgevend oeuvre", een vraag in hoeverre de be reikte taten op het ministerie aan haar on te danken zijn geweest zei de iter dat ze wel degelijk voor idealen heeft gevochten, maar idealen niet aan haar persoon iden zijn geweest. C. J. L. De dans van het eerste deel bestaat uit adagio's, waarin ieder wat anders doet. Net of het toneel vol solisten staat. De bewegingen zijn vloeiend, als „Jugendstil"-guirlandes, wekken gedachtenassociaties aan hetgeen tussen de beide wereldoorlogen gold als moderne dans. De idee van een toneel vol solisten is origineel, maar leidde hier tot een nogal gecompliceerd en vooral warrig en soms rommelig geheel, waarin de toeschouwer wanhopig poogt enige samenhang te ontdekken. Het tweede deel is in allegro ge danst en de dansers tonen in hun beweging, die vrij eenvoudig blijft, veel meer synthese. Er zijn cramig- non-achtige rij-slingers, er is duide lijk optreden van een ensemble. Helemaal bevredigend is Warings choreografie niet. Zij ademt teveel de onvolkomenheid van een voorbije tijd, toen de moderne dans, zich af zettend tegen het academisch ballet, aan zijn prille beein stond en met allerlei pathetische armzwaaien zocht naar een eigen karakter, dat pas veel later in Amerika werd ge vonden. Beter beviel de tweede première, Grosse Fuge van Hans van Manen, op twee muziekstukken van Ludwig van Beethoven: Die Grosse Fuge Opus 133 en Cavatina no 13 Opus 130, beide bewerkt voor strijkorkest. Ook dit ballet is een muziekballet en tot grote verrassing voor deze klassieke muziek scheen Van Manen zich bij de choreografie te hebben doen inspireren door Zuid-Oost-Azië. Hij heeft zelf ook voor de costuums gezorgd: zwarte sarongs met koppel riemen en bloot bovenlichaam voor de mannen, een kleding die degenen die in Indonesië als militairen hebben gediend zullen kennen van bepaalde Indonesische guerrilla-groepen. De vrouwen in eenvoudige maillots. De mannen met geëxalteerde der- wisch-bewegingen, een soort krijgs dans. De vrouwen in het eerste deel veel ingetogener, afwachtend. Jean- Paul Vroom zorgde voor een effen ongebleekt katoenen achterdoek, cou lissen van dezelfde stof en hard wit licht, dat nu en dan met de dansers meespeelde. Later ontdeden de man nen zich van hun sarongs, verder dansend in korte zwarte broek met merkwaardige experimenten, waarin de vrouwen zich aan de koppelriemen over het toneel lieten sleuren. Boeiend van beweging en opbouw en alles interessant om naar te kjken. HANS W. LEDEBOER Van onze radio- en tv-redactie OSS Burgemeester en wethou ders van Oss (Noord-Brabant) heb ben geklaagd bij de stichting Ne derlandse Onderwijs Televisie (NOT) over de strekking van een liedje dat in een uitzending van de stichting ten gehore zal worden ge bracht. In het liedje (tekst: Bert Berger) wordt onder meer gezon gen: „In Oss zitten de messen los". Verder komen zowel „bier drinken" als „mooie meisjes" aan de orde. B. en W. van Oss hebben de NOT gevraagd de uitzending niet te la ten doorgaan en de tienduizend grammofoonplaten waarop het lied voorkomt, uit de circulatie te ne men. Deze platen zijn aan de diver se scholen toegestuurd. Ook hebben B. e<n W. telegrammen gestuurd naar de ministeries van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk en van onderwijs en wetenschappen. In die telegrammen wordt gezegd dat tekst van het liedje beledigend moet worden geacht voor Oss en zijn inwoners. De handelwijze van de NOT zou in strijd zijn met het opvoedkundig karakter van deze stichting. Aan de ministers wordt gevraagd of ze willen bevorderen dat de uitzending niet zal doorgaan en dat de grammofoonplaten zullen worden vernietigd. UTRECHT De algemene en de katholieke bond van ver- voerspersoneel hebben gisteren hun teleurstelling uitgesproken over de 15 miljoen extra, die het kabinet voor het streekver voer beschikbaar heeft gesteld. De heer Barendregt van de r.k. bond verklaarde dat de ƒ40 miljoen die nu zijn uitgetrokken 25 miljoen die al op de begroting stond en de 15 miljoen extra) toch net niet vol doende zullen zijn om het bestaande verzorgingsniveau te handhaven. Volgens becijferingen van het eco- DEN HAAG De Nederlandse or ganisatie van oliehandelaren heeft de minister van economische zaken me degedeeld, dat er geen enkele reden is voor een nieuwe verhoging van de officiële prijzen van aardolieproduk- ten wegens de verhoging van de „posted prices" in enkele produktie- landen. Integendeel het verbaast de organisatie, zo schrijft zij in haar Gedaald brief aan de minister, dat de officiële prijzen van olieprodukten nog niet zijn verlaagd. belangrijke mate veroorzaakt door de scherpe stijgingen van de tankernote ringen. Deze waren o.m. het gevolg van de vernieling van de Transara- bische pijpleiding, de produktiebeper- kingen in LibiO en de onverwacht grote toeneming van de vraag naar olieprodukten in o.a. West-Europa. nomisch bureau weg- en waterver voer zou 65 miljoen steun het mini mum moeten zijn, terwijl er in feite 83 miljoen nodig is, wil er sprake zijn van enig rendement op de geïnvesteerde gelden. Zeer waarschijnlijk zullen de bon den na de feestdagen contact zoeken met de KNVTO en met de onderne mers in het streekvervoer om te be zien, wat met het extra bedrag kan worden gedaan en welke stappen kunnen worden ondernomen bij het parlement. De mededeling dat ƒ15 miljoen ex tra zal worden gegeven kwam giste ren van premier De Jong na afloop van het wekelijks kabinetsberaad. De regering meent dat dit bedrag toerei kend is om een wezenlijke aantasting van het voorzieningsniveau te voor komen. Zij acht het echter niet uitgesloten dat de loonontwikkeling bij het streekvervoer, die gekoppeld is aan de trend vande overheidssalarissen, later dit jaar nog een aanvulling op de subsidie zal vergen. HILVERSUM Overdag slokt het verkeer bij de gemeentelijke politie korpsen gemiddeld tachtig procent van het personeel op. Maar in de toe komst zal de politie niet meer bij het verkeer worden ingeschakeld, omdat er dan in elke provincie een aparte dienst zal komen waarin alle activi teiten op het gebied van het verkeer zullen worden gebundeld. Dit zei gisteren commissaris C. W. Keuken, directeur van de kaderschool voor de gemeentelijke politie in Hil versum. De lieer Keuken zei dat er nu op verkeersgebied een vrij chaotische toestand heerst. De automobilist krijgt met tal van instanties te ma ken, terwijl bovendien bebakening en wegsignalering per gemeente en pro- vincie kunnen verschillen. Op het ogenblik telt Nederland één politieman per 550 inwoners, commis saris Keuken voorziet in verband met de maatschappelijke ontwikkelingen dat die verhouding ongeveer 1 op 250 zwl worden. Het tijdstip waarop het zover zal zijn hangt af van de ont wikkeling van de werkgelegenheid, waarbij de automatisering een be langrijke rol kan spelen. De heer Keuken denkt aan een periode van vijftien a twintig jaar. Vanavond te horen HILVERSUM I NCRV en TROS 7.30 uur (CVK) Geref. kerkdienst (vrijgemaakt) te Voorburg 8.30 uur Oratorium „De zeven kruiswoorden" van Haydn 9.40 uur Opstanding, paasspel voor stemmén 10.00 uur TROS-magazine Actua 10.40 uur Huilen op de trap, strip 11.05 uur Apollo XXI, feuilleton HILVERSUM II VPRO en VARA 4.03-9.00 uur VPRO-vrijdag, actueel programma 9.00 uur Nederlands Blazersensem ble 10.55 uur Prettig weekend, muziek programma Vanavond te zien Nederland 1 KRO 19.05 Felix de Kat 19.18 Piste 20.16 Un certain cnemin de Croix, film 20.45 Brandpunt 21.10 De Wrekers 22.00 Gospel Songs 22.40 Goede Vrijdag programma uit Rome Nederland 2 AVRO 19.30 Verkeersbeeld 20.16 Tweede deel Matthaus Passion 22.15 AVRO-skoop 121 Het bos naderde het dorp met haar strodaken dichter ach ter een gordel fruitbomen en de in de laagstaande zon blauwglan zende uivormige toren van de kerk. Plotseling hield de dokter scherp de teugels in, terwijl hij het paard met een ruk tot stilstand bracht. Over de open vlakte kwam een man met wilde sprongen aange rend. Zijn hemd stak wit af tegen de donkergroene achtergrond van de moerassige weiden. Achter hem galoppeerde een ruiter, diep voor over gebogen, zijn lans gereed om toe te stoten. Toen de vluchtende man moest inzien dat hij het bos niet voor zijn achtervolger zou bereiken, bleef hij staan, viel op zijn knieën en tilde zijn handen in een smekend gebaar op. De ruiter kwam in volle galop aangerend. De punt van de lans leek de knielende man slechts even aan te raken. Hij slingerde echter zijn armen omhoog, drukte vervolgens zijn handen tegen zijn borst, viel langzaam voorover en bleef liggen: een roerloze, witte vlek in het donkergroene gras. De ruiter kwam terug, hield zijn paard in en staarde secondenlang neer op de dode man. Toen draafde hij bedaard weg. Plotseling scheen hij echter iets opgemerkt te hebben, draaide het steigerende paard om en joeg weer over de grasvlakte, nu in een rechte hoek op de dokter af. Dr. Berckheim die als gebiologeerd naar het vreselijke en tegelij kertijd eigenaardig aandoende, als een marionettenspel met bedrieg lijk levensechte figuren, gebeuren had gekeken, zag nu pas de vrouw die naar het bos toe rende. Ze kwam slechts langzaam vooruit. Het hoge, taaie gras reikte bij na tot aan haar heupen. Niet ver van de bosrand, maar voor de dok ter door het struikgewas nog net zichtbaar, viel zij en bleef seconden- lang liggen. "Opstaan - verder -!" schreeuwde de dokter terwijl hij zijn paard de dichte braamstruiken in joeg. Nog voor hij de rand van het bos bereikte, stond de vrouw weer op. Geknield, met de rug naar het bos, wachtte ze de ruiter op, die met de schrille strijdkreet van de Kozakken zijn lans voor de stoot had aangezet. De lange vlechten van de geknielde vrouw glansden goudachtig in de ondergaande zon. Eigenaardig dat de dokter dit in een onder deel van een seconde opviel: een aanblik die in hem een vage her innering opriep en die hem heel even ademloos deed verstarren. Vlak voordat de ruiter de vrouw bereikte, tilde hij zijn lans even op, zodat de punt vlak over haar hoofd heen gleed. Verdiept in zijn doen merkte hij de dokter niet op die nu de rand van het bos had be reikt en van zijn paard sprong; met een boog joeg hij om de vrouw heen en ging vervolgens meteen in een draf over. De vrouw volgde hem met haar blikken. Daarbij viel dc avondzon recht in haar gezicht. Vera. Het leek de dokter alsof hij door een reuzenvuist werd getroffen, die hem ter plaatse aan de grond vastnagelde. Na een ademloos ogen blik, niet langer dan een hartslag, die hem echter een halve eeuwig heid leek, terwijl hij op dat moment tot geen enkele gedachte in staat als verlamd bleef staan, ontwaakte hij uit zijn verdoving en rende met grote sprongen naar haar toe. Met een harde greep pakte hij haar bij haar schouders en trok haar overeind. "Rennen - snell" De ruiter was intussen een paar passen verder gereden en deed net alsof de achtervolgde vrouw hem niet meer interesseerde. De brief van de organisatie heeft betrekking op verwarmingsoliën, om dat dit de produkten zijn, waarmede de oliehandel hoofdzakelijk te maken hebben. Haar argumentatie dat een prijsverhoging niet nodig is, geldt echter even goed voor benzine. Over de posted prices zegt de orga nisatie in haar brief, dat de verhou ding tussen deze en de feitelijke prij zen in ons land geenszins vaststaat. In het verleden is gebleken, hoe sterk de prijzen in ons land daalden, zon der dat dit verband hield met de pos ted prices. Het zijn de verhoudingen van vraag en aanbod van de verschillende produkten op de markten in de ver- bruikerslanden welke de prijs bepa len. De geweldige prijsstijgingen sinds mei vorig jaar werden in zeer Vooral de twee eerstgenoemde oor zaken, aldus de organisatie, zijn ge heel of goeddeels verdwenen. De tan kernoteringen zijn de laatste maan den weer fors gedaald. Het opnemen in de zg. prijsformule van de noterin gen aan de Golf van Mexico en de vrachtnotering daar naar hier vindt de organisatie uit den boze. De in ons land ingevoerde olie komt onder nor male omstandigheden uit diverse de len der wereld, maar nooit uit dit zeer dure gebied. De andere gasolienoteringen, met name AFM en Bulk Rotterdam, ver tonen al enige tijd een daling. De organisatie taxeert dat deze op dit ogenblik een verlaging van de officiële prijzen van gasolie zou rechtvaardigen van ca. ƒ0,60 per 100 1. Op verscheidene beurzen in West- Duitsland zijn verlagingen van deze grootte en groter al tot stand geko men. A VWOMI der Hilversum I. 402 m. NCRV 30-18.40 Nieuws. 19.00-19.10 ireldpanorama. CVK: 19.30 reformeerde kerkdienst. 20.30 (S) Die sleben irte des Erlösers am Kreuze, itorium van Haydin. 21.35 nst- en vliegwerk: infor- itie over actuele tentoonstel gen. 21.40 Opstandig: paas- voor stemmen. TROS: HO Aktua-Magazine: reporta- commentaren. 22.30 euws. 22.40 Huilen muzikaal gecllustreerd llofeullleton. 23.05 Apollo fantastisch ruimtevaart 'sterle. 23.30 (S) Licht pla- iprogramma. 23.55-24.00 e euws. Hlvcrsum II. 298 m. vpro Nieuws. 18.20 Uitzending De Vrije Gedachte. 19.30 euws. vara: 21.00 <S) Ne- 1ands Blazersensemble. 22.30 euws. 22.40 Mededelingen. Actualiteiten. 22.55 muziekprogramma. 55-24.00 Nieuws. rammofooxplatexpro- iamma draadomroep vanavond 'ando di Lasso. Septem ?hni Davidis Poenltentiales Boetpsalmen). TELEVISIE VAN WONI» NEDERLAND I NOS: 18.55 (K) De Fabeltjes krant. 19.00 (K) Journaal. KRO: 19.05 (K) Felix de Kat. tekenfilm. 19.13 (IO piste: vaviété-programina. NOS: zO.uO (K) Journaal. KRO: 20.16 Un certain Chemln de Croix, film van Radio Canada. 20.45 Brandpunt. 21.10 (K) De Wre kers. TV-serie. 22.00 Gospel songs en negro-splrltuals. r Eurovisie: Reportage van laatste deel van tie Kruisweg die Paus Paulus VI ln Rome samen met vele gelovigen zal bidden. NOS: plm. 23.10-33.15 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18.55 (K) De Fabeltjes krant. 19.00 (K) Journaal. 19.05 Ter Visie: parlementair en po litiek weekoverzicht. AVRO: 19.30 Verkeersbeeld: hel ver keer ln a! zijn aspecten. NOS: 20.00 (K) Journaal. AVRO: 20.16 Tweede deel van de Matthaus Passion van Bach. 22.15 (K) AVROSkoop Special rond de film Love Story. NOS: 22.35-22.40 (K) Journaal. BELGIë NEDERLANDS 18.00 (K) Fabeltjeskrant. 18 05 Technisch en wetenschappelijk Engels (Herh.). 18.45 Verkeers veiligheid. 18.50 Luceat: R.K. godsdienstige uitzending. 19.20 Overzicht van de programma's voor de komende week. 19.33 Franse taalwenken en cultu reel nieuws. 19.39 Mededelin gen en weerbericht. 19.45 Nieuws. 20 10 Europa nu - De Europakronlek van Omer Gra- wet. 20 25 Boemerang 71. 20.30 (K) De Handelingen der Apos telen (3). 21.35 Panorama. 22.20 Filmkroniek, 23.00 Festival van Helsinki 1970: Kamerkoor van de Finse Radio. 23.30 Nieuws. Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.CO Nieuws; 7.11 Het levende woord: 7 15 (S) Op het eerste gehoor: klassieke en moderne muziek (gr.); (7.25 Horen en zien; 7 30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten); 8.00 Nieuws; 8.11 Te Deum Lauda- mus; 8 30 Nieuws; 8.32 (S) Voor de huisvrouw: 9.00 Theologi sche etherleergang; 9.35 Gym nastiek voor de huisvrouw: 9.45 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: Koorzang: 10.15 (S) Verzoekprogramma van klassieke muziek; 11.00 Nieuws; 11.03 Randkerkelijk heid - feitelijke ontwikkeling en aohtergronden; 11.15 Sola rium - een hoogtezonprogram- ma voor iedereen; KRO: 12.00 Zonder grenzen: over missie en zending, 12.10 Uit Balans: 12.14 Marktberichten; 12.16 Overheidsvoorlichting; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; KRO: 12 41 Actualiteiten: i2.5o Bui tenlands commentaar; Chris tian Science: 13.00 De belofte van Pasen, lezing; NOS: 13.15 Verzoekplatenprogramma voor dc militairen; KRO: 14.00 (S) P.M een weekblad met veel plaatjes: (16 00-16.02 Nieuws); NOS: 16.30 Inzet: een program ma over amateuristische mu ziekbeoefening; HIRO: 17.00 Hiro-Magnzinc: KRO; 17.30 (S) Licht platenprogramma; Ver- kiezingsuüzending: 18.19 Uit zending van het GPV Hilversum ii. 298 m VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek; 7.20 (S) Z.O.: geva rieerd programma: (7.33 Van de voorpagina; 7.B4 VPRO: De ze dag; 8,00 Nieuws: 8.11 Ac tualiteiten; 9.35 Waterstanden; 9 55 Reiswijzer; 10.10 V ARiA's Ombudsman); 10.30 (S) Zater dag informatie: muziek en in formatieshow: (11.00 Nieuws); 13.00 Nieuws; 13.11 VARA-Va- rla; 13.13 Actualiteiten. 13.23 (S) Dit is het begin.. jonge renprogramma; 14.30 (S) Radio Jazz Magazine; NOS: 15.00 Frans - Duits - Engels, ccn luisterprogramma; 16.00 Nieuws 16.03 (S) Hobbyscoop: populair programma over electronica; VARA: 16.15 <S) De Staalkaart; 17.55 Mededelingen. Hilversum ni. 249 m. NOS: 9.00 Nieuws; 9 03 Verzoekpla tenprogramma; KRO: 10 00 Nieuws: 10.02 DJlnn: geva rieerd programma; (11.00 en 12 00 Nieuws): NCRV: 13 00 Nieuws: 13.03 Pop(Pen)Cast: nieuwe lp's: 14.00 Nleüws; 14.03 Muziekprogramma met ver zoekplaten: (15.00 Nieuws); 16.00 Nieuws: 16.03-18.00 Sport- show: sport en muziek; (17.00 Nieuws). TELEVISIE MORGEN Nederland I. NOS: 16.00 Journaal; VARA: 16.02 Dagje Ouder: voor oudere kijkers; 17 00-17 35 (K) Kinderprogram ma. België Nederlands. 13.15-14.00 Trefpunt: gesprek over actuele problemen; 16.00 Erik. toneel bewerking van het beker.de boek van Godfried Bomans: 17.10-17.35 (K) Tienerklanken. Smidje Verholen en de veedieven van Texas 25. Enkele tellen later lag smidje Verholen volkomen gebonden tegen het bed van dr. ir. Blikslager aan. „Jantje! Sjarl!" riep hij boos er verbaasd uit. „Juist! Wij benne het, je ouwe vrinde!" lachten de schavuiten. „En omdat je een vrind was, zalle we je niks doen. We la+e je hier ongedeerd achter totdat wij met onze kist fijn rn veilig an land benne. We kenne dat kissie namelijk héél gemakkelijk loszage. Een zaagie hebbe we al geleend van een vriende lijke matroos, zie je. F.erst zage we dus een mooie I opening en daar nale we heel eenvoudig de ketting door." De heren gingen ijverig aan de gang en het duurde niet lang of Platvink- Jantje kon zeggen: „Ziezo, dat kissie is nou van ons. En nou gaan we ermee naar het sloepeclek. Daar slaan we de wachtsman effe buite weste. Vervolgens strijke we een sloep en dan is het nog maar een koud kunsie rustig naar land te roeie. We benne vlak. bij en de zee is kalm. Honger zalle we ook niet krijge. want in elke reddingsboot'zitte voldoende noodrantsoene om het een poos te kennen uithouwen. Nou. tot ziens dan, ouwe smid. Hou je taai en nog wel bedankt voor het kissie „Oo revwaar en mersie boo koe!" gichelde Franse Sjarl. De schavuiten bonden de smid een doek voor de mond en schoven hem onder het bed. Toen verdwenen ze met de kist en slechts een héél nauwkeurige toeschouwer had kunnen zien. dat ze die op de schoot van Jantje hadden verborgen FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13