prettig Eén minister voor het loon- en prijsbeleid \mm ww - Kolonels staan optreden Griekse priester niet toe Drug-gebruik vormt ernstige bedreiging Oersterk! Natuurkundigen vieren twee jubilea tegelijk met de postgiro geen onnodig geloop, en geen incasso-of stortingskostenmeeri JlfQ Wens van christelijke werkgevers: Loonexplosie in juli voorkomen o COC dient klacht in tegen Bruna Voor gemeenten en provincies meer financiële armslag Kikkert biedt plan aan voor leger van vrijwilligers Toekomst rechter voor Hoge Raad Grasman secretaris van CNV-bestuur? Radio-opname voor 18 april afgelast Concurrent van Fellowship gereed gekomen DINSDAG 6 APRIL 1971 daS makkelijk! Van onze soc.-econ. redactie DEN HAAG Het verdient overweging om het loon- en prijsbeleid, gezien de nauwe sa menhang tussen beide, in één ministeriële hand te leggen. Dit Kritische artsen: DEN HAAG „Duizenden wetenschappelijke onderzoekin gen laten maar één conclusie toe: drug-gebruik zonder medische indicatie vormt een ernstige be dreiging voor de individuele mens, de gehele samenleving en de totale cultuur." Met deze conclusie, neergelegd in het gisteren verschenen boek „Jeugd onder drug", neemt de medische Kerngroep-5 stelling tegen de voor lichting, waarin drug-gebruik als be trekkelijk ongevaarlijk wordt afge schilderd. Drugs zijn volgens de Kerngroep waanverwekkende stoffen, die een vervalsing van de werkelijk heid geven en die daarom moeten worden beschouwd als een bedreiging voor volkswelzijn en cultuur. De Medische Kerngroep, die giste ren met deze verklaringen in de openbaarheid is getreden bestaat uit dr. P. H. Esser, zenuwarts te Haar lem, dr. D. Granaat, artsfysioloog te Bergen, dr. K. F. Gunning, huisarts te Rotterdam, dr. L. Swelheim, oogarts te Amsterdam en dr. R. Swelheim- de Boer, zenuwarts te Amsterdam. Van o c Haagse redactie tekst die daar tussen zit sluit redelijk igoed bij deze afbeeldingen aan. Liberalisatie van drugs moet vol gens de auteurs worden tegengegaan, terwijl zij ook een aanmeldingsplicht in de zin van de wet op de besmette lijke ziekten voorstellen. Als argu mentatie wordt daarbij opgemerkt, „dat de huidige drug-toestand de zelfde ernst heeft als een epidemie van een zeer gevaarlijke besmette lijke ziekte". De kerngroep is wel van mening dat een drug-gebruiker in de eerste plaats bij de arts en niet bij de officier van justitie thuishoort. Ook omdat het drug-gebruik tij dens de persconferentie in één adem werd genoemd met zaken als arbeids- schuwheid, moreel verval, dïgenera-^ tie, criminaliteit, geslachtsziekten, het* krijgen van softenon-achtige kinde ren en een communistische samen zwering tegen het vrije westen kan in dit korte bestek niet anders gecon cludeerd worden dan dat er (alweer) een kans is gemist om ouders, opvoe ders en jeugd een geloofwaardig stuk voorlichting over een toch ernstig probleem als het drug-gebruik toe te spelen. H.E. zegt het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond in zgn gis teren verschenen jaarverslag- 1970. Door het samenvoegen van deze verantwoordelijkheden (thans ressor terend respectievelijk onder het Mi nisterie van Sociale Zaken en het Mi nisterie van Economische Zaken) zou de kans op tegenstrijdigheden in het loon- en prijsbeleid verminderen, al dus het NCW. Gepleit wordt voor een prijsbeleid waarin eventuele maximumprijzen voldoende ruimte laten voor afschrij vingen en winst, waarin loonsverho gingen in beginsel voor doorbereke ning in aanmerking moeten komen en waarin de rentabiliteitsgrens van 7 pet. (waarbeneden prijsverhoging is toegestaan) drastisch wordt opgetrok ken. Het voeren van een prijsbeleid mag echter niet gepaard gaan met een vrije loonvorming, aldus het NCW. De werkgevers willen de primaire verantwoordelijkheid voor de afslui ting van cao's en voor de vaststelling van de afzonderlijke prijzen leggen bij de betrokkenen, zodat loon- en prijsbeleid alleen globaal van aard mag zijn. Ingrijpen achteraf dient dan plaats te maken voor het uitoefenen van preventieve invloed door de betrok ken partijen (in een consultatieve procedure) tijdig met de gevolgen te confronteren. In dit verband pleit het NCW ook voor enkele „kalmerende middelen" zoals het alsnog opnemen in het sta kingsrecht van een afkoelingsperiode met verplichte arbitrage. Het jaar 1971 zal een belangrijk jaar worden voor de ontwikkeling der denkbeelden op het gebied van de Landelijke actie Het is dezelfde groep artsen, die ■zich enige tijd geleden solidair ver- Iklaarde met staatssecretaris Krui- "singa, nadat deze van verschillende zijden was aangevallen op zijn uit spraak dat er geen verschil bestaat tussen soft en hard drugs. De kern groep kondigde met de solidariteits verklaring ook een landelijke voor lichtingsactie aan over de schadelijke gevolgen van het druggebruik. Dit voornemen heeft nu geleid tot de verschijning van „Jeugd onder drug", waarin de schadelijkheid van zowel soft als hard drugs inderdaad breed wordt uitgemeten. Op de voor kant van het boek is een verkrampte, kennelijk-hallucineren de figuur afge beeld, op de achterzijde vindt de le zer een prent van een knekelhuis; de Jeugd onder drug samengesteld door D. Granaat en Theo J. van der Wal. Uitg. Helmond te Helmond, 200 blz. Prijs 4,90. Fijn om over de vloer te hebben. 5 jaar slijtage garantie Van een ónzer verslaggevers AMSTERDAM Hoofdbestuurs leden van het COC hebben bij de officier van justitie klachten inge diend tegen uitgeverij Bruna in Utrecht wegens belediging. Zij vin den dat het door Bruna uitgegeven boek „Alles wat u altijd al over sex «ou weten" van de Amerikaanse schrijver David Reuben een groot aantal uitermate beledigende en nensonwaardige passages over homo- seksualiteit bevat. |jji Het gaat de hoofdbestuursleden van ■liet COC met name om het feit dat lomosexuelen volgens het door Bruna Uitgegeven boek tot geen enkele lief desrelatie in staat zouden zijn en dat iel hen uitsluitend om de sex zou laan Volgens een woordvoerder van Iruna is echter het „verrassende van iet boek dat het helemaal niet over iefde moraliseert", maar dat ook bij e behandeling van de heteroseksua liteit ervan uitgegaan wordt dat alles litsluitend om de sex gaal. Bruna begrijpt daarom niet waar- Ti het COC. dat juist tegen de dis criminatie van homoseksualiteit Irijdt, in dit geval de homoseksuali- eit wel "anders" in het boek behan- ielci wil zien. Oersterk het 501 kwaliteits- |Ü|JJ merk van Du Pont^®*^® garandeert u het sterke en duurzame tapijtnylon. (Wyers staat er achter) (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Een plan om dienst plicht te vervangen door een systeem voor vrijwilligers in kort verband zal volgende week ddOr het Tweede Ka merlid H. Kikkert (CHU) aan minis ter Den Toom (defensie) worden aan geboden. De heer Kikkert beschikt over bere keningen van overste Volten van de Generale Staf, waaruit blijkt dat het systeem met vrijwilligers dezelfde financiële lasten met zich meebrengt als het huidige systeem. Het plan-Kikkert is erop gericht land-, lucht- en zeemacht zo te bezetten dat deze onderdelen opti maal kunnen functioneren, wat vol gens kikkert inhoudt dat „vliegma chines weer de lucht in kunnen en de vloot kan varen". Van een onzer verslaggevers HAARLEM De Hoge Raad zal volgende maand beslissen of de 61-jarige Haarlemse rechter mr. H G. R. ontslagen zal worden uit de rech terlijke macht Dit als gevolg van een aktie van de Procureur-generaal bij de Hoge Raad die een vordering tot ontslag uit de rechterlijke macht te gen de Haarlemse rechter heeft inge diend. Zoals beleend, was R. in februari 1968 betrokken bij een dodelijke bot sing. F.r zijn sinds die tijd drie pro cessen tegen hem gevoerd. conjunctuurpolitiek. aldus het werk geversverbond dat de kans op een tussentijds SER-advies over het loon- en prijsbeleid overigens niet groot acht. „Gemillimeter" Het NCW acht het van groot be lang een loonexplosie in juli te voor komen. Een contractloonstijging van 4 pet. aan het einde van de loonmaat regel (volgens de berekening der werkgevers neerkomend op een reële inkomensverbetering van 2 pet) wordt voldoende geacht. ..De strafexpeditie van de vakbe weging tegea de loonmaatregel ver dient geen honorering, ook niet ge huld in het camouflagepak van on schuldige zogenaamde jaarbasisbere keningen. Dat „gemillimeter" maakt van de loonpolitiek in Nederland een soort gezelschapsspel „Mens, erger je niet aan de inflatie". Hieraan is op langere termijn echter geen andere eer te behalen dan massale werkloos heid enz.", aldus het NCW dat het eveneens zo noodzakelijk vindt dit jaar verdere arbeidsverkorting en vacantieverlening achterwege te la ten. Beter overleg Het werkgeversverbond pleit ook voor beter overleg tussen overheid en georganiseerd bedrijfsleven, een gro tere terughoudendheid bij het enta meren vaa nieuwe collectieve activi teiten en een betere onderlinge af stemming van de collectieve en parti culiere bestedingsmogelijkheden. Over het ziekteverzuim wordt de suggestie gedaan om bij wijze van experiment een eigeo risico in te voe ren door een halve dag wegblijven voor rekening van de betrokkene te laten komen. Het NCW meent verder dat het nieuwe kabinet met een pakket maatregelen moet komen, gericht op stimulering van deelneming aan net arbeidsproces door gehuwde vrou wen; er zou onder meer een onder zoek moeten worden ingesteld naar de reële behoeften en mogelijkheden in de verschillende regio's „alvorens Nederland te voorzien van een net werk van crèches". Pathologisch Over het ondernemingsrecht zegt het NCW dat door de nieuwe wetten ingrijpende structuurwijzigingen moeten worden doorgevoerd en dat daarom „een tijdspanne van rust" op dit terrein geboden is. „Die rust lijkt ons evenwel niet gegund. De acute onvrede die vakbeweging en politici de laatste tijd vertonen over regelingen onmiddellijk nadat zij ze mede tot stand hebben ge bracht, is bijna pathologisch. Het is een soort militantisme dat 'nauwelijks meer rekening houdt met de maat schappelijke voorwaarden waaronder maatschappelijke veranderingen zin vol en mogelijk zijn", aldus het NCW. UTRECHT De verbondsraad van het CNV heeft de 48-jarige D. H. Grasman voorgedragen als secretaris van het bestuur. Als de algemene vergadering van het CNV de voordracht goedkeurt wordt de heer Grasman opvolger van de heer P. Tjeerdsma, die zoals be kend het vice-voorzitterschap van het CNV verwisselde voor het burge meesterschap van Wonseradeel. De heer Grasman is thans secretaris van de bouwbond van het CNV. DEN HAAG Gemeenten en pro- Mncies krijgen meer financiële arm- lag voor het doen van investeringen linister Beernink (binnenlandse za len) heeft dit meegedeeld Zaterdagmiddag. Het huis proper, de soep pruttelend en dan het heer lijke ogenblik, dat je zonder wroe ging er bij gaat zitten. Niksdoen.... De radio maar aan. Een muziekje, dat nog niet hele maal tot de luie geest doordringt, maar dan een reportage. Hoe ergens in een klein Limburgs dorpje een invalide, zwaar geplaagd door reu matiek in een onbewoonbaarver- klaarde woning zit met een gezin van tien kinderen. Er wordt een rondgang door het huis gemaakt. Door het opsommen van de slaapplaatsen wordt de tries te situatie geschilderd. Dan op naar het gemeentehuis en de burgemeester aan de tand ge voeld. Die vertelt, dat er nog 160 woningzoekenden in zijn kleine ge meente zijn. Dat de gemeente gepro testeerd heeft tegen de huurliberali- satie in dit gebied. Dat de invalide door een muur open te breken het belendende krot bij zijn woning heeft getrokken, maar dat de ge meente maar doet of men niets weet. Inderdaad er zijn nieuwe flats ge bouwd. maar die zijn voor anderen L'istemd. Een keuze uit de 160 gega digden. Dan rinkelt in de studio een tele foon. Keurig op tijd ingemonteerd en geen luisteraar vliegt er in, dat de opbeller zo in de uitzending rolt. Maar goed, daar gaat het niet om, zoals al spoedig blijkt. De opbeller kondigt zich aan als „Rooie Reus", ergens uit een naburig dorp. Hij is op het toppunt van zijn ver ontwaardiging gekomen door de re portage over het gemeentelijk wo- ningbeleid en zegt te willen helpen. Dit nobel voornemen wordt ter stond uitgevoerd. En iedereen kan meehelpen.... Op dat ogenblik zat ik toch wel in spanning. Rooie sterke reuzen als hulp, stoere kerels met troffel en hamer, die een huis gaan bouwen of het krotcomplex gaan opknappen? Dan komt het advies: Hier is het telefoonnummer van de burgemees ter en bel hem nou dit weekend aan één stuk door.... Drie keer in de uitzending wordt het nummer herhaald en het ver zoek: bel hem. Als ik niet zo lui geweest was had ik het allemaal niet gehoord. Pas later heb ik het nagezocht welk programma het was: „Dit is het begin Het begin waarvan? Van de ellen de? Kort geleden hebben Tweede en Eerste Kamer urenlang gepraat over de bescherming van de privacy van de bui-ger. Knelpunt was of de BVD in bepaalde gevallen telefoonge sprekken mocht afluisteren indien dit in het belang van de staatsveilig heid zou zijn. Jammer dat men niet gesproken beeft over het misbruik maken en intimideren door de telefoon. Want dat kan bar en boos zijn. Hier in Den Haag was zo'n geval bijvoorbeeld een nachtelijke onbe kende opbeller, die niets anders riep dan: „Uw man is dood". Ook schuttingschrijvers plegen de telefoon nog wel eens te gebruiken als er geen schutting in de buurt is. Maar die rangschikt men dan nog onder de abnormalen. De Rooie Reuzen echter weten bij zonder goed wat ze doen: Pesten per telefoon. Over bescherming van de privacy gesproken.... En dan te weten: Dit'is het be gin.... De glasmakers in Noord-Bohemen (Tsjechoslowakije) hebben deze enorme lichtkroon vervaardigd. Het gevaarte dat bestemd is voor een moskee in Iran, heeft een doorsnee en een hoogte van vijf meter. Het gewicht bedraagt twee duizend kilogram. Het werkstuk bestaat uit meer dan 27.000 stukjes geslepen glas, 7000 stukjes ijzerwerk en 650 meter elektrisch draad. De kroon wordt verlicht door 375 gloeilampen van elk honderd watt. (Van een onzer verslaggevers) DELFT Kennelijk reikt de macht van het Griekse kolonels bewind tot in Nederland. Pater Timotheos Mavias, grieks-ortho- d<jx priester, sinds kort in ons land werkzaam, wilde eerst graag op 18 april (Griekse pasen) via Hilversum I een kort geestelijk woord tot zijn 2.000 landgenoten- gastarbeiders spreken. Maar gis teren, toen een afspraak zou wor den gemaakt voor de opname, liet hij het plotseling afweten. Het ligt niet aan hem, verzekert de heer A. Kounelas, die voor de NOS de Griekse programma's (elke zondag om 16.20 uur gedurende dertien mi nuten verzorgt. Mavias zei gisteren: „Ik heb inmiddels met enkele mensen over die uitnodiging gesproken. Zij raadden me af erop in te gaan". De heer Kounelas, die aan de Tech nische Hogeschool werkt en studeert (over enkele maanden hoopt hij zijn PAASPENNING Geslagen in 21,6 karaats gedegen goud en gezet met een echte diamant, sym bool van zuiverheid. Hierbij behoort een cassette van origineel olijfhout afkom stig van de olijfberg bij Jerusalem. Dit kostbare olijfhout is 1000-2000 jaar oud. De voorzijde toont het laatste avond maal geïnspireerd op het beroemde schilderij van LEONARDO DA VINCI. De achterzijde toont de fraaie symbolen die betrekking hebben op de Verrijzenis. Alle penningen zijn genummerd, gezet met oen echte diamant en voorzien van een verzekeringsbewijs. •A. 500 ex. 7 qr 0 22,8 mm f 138,- 'B. 350 ex. 12'/2gr0 28 mm a f 198.- C. 50 ex. 30 gr 0 38 mm a f 398.- D. 25 ex. 60 gr 0 38 mm a 728.- E. 10 ex. 120 qr 0 60 mm a f 1428,- F. 5 ex. 240 gr 0 SO mm 2800.- G. 2 ex. 480 gr 0 90 mm f 5600.- Diamant in krts. resp. voor A - 0.10 B - 0.15 C - 0.25 D - 0.35 E - 0.55 F - 0.80 G - 1,60 Prijzen*Inclusief b'tTw. T# bestellen bij benken. Juweliers en rechtstreeks bij de ORANJE MUNT DEN HAAG Lange Poten 5A Tel. 070-64.69.24* ingenieurstitel te behalen) gaat ver der: „Ik probeerde door te vragen te weten te komen wie die mensen waren. Dat kon de pater niet meede len. Mijn opmerking wat ik dan wel tegen de NOS-programmaleiding moest zeggen, beantwoordde hij in deze zin: „Probeer het maar zo aan nemelijk mogelijk te maken". Politiek Voor de heer Kounelas staat het vast dat er politieke redenen in het spel zijn. Pater Mavias, een sympa thieke figuur, wil hij niets verwijten. Kennelijk wil deze zich diplomatiek opstellen en voorlopig afwachten. Hij was volkomen spontaan in zijn eerste reactie om mee te doen en sprak in deze zin: „als de mensen om de kerk vragen dan kom ik natuurlijk". Twee jaar geleden deed Kounelas een soortgelijk verzoek aan de grieks-orthodoxe priester (toen de enige in ons land) te Rotterdam die onmiddelijk weigerde. Met de rus- sische-orfchodoxe priester die wel zou willen spreken, wilde de heer Koune las bij nader inzien niet in zee, om ook maar de schijn van communis tische gezingheid te vermijden. Ik zal nu maar op 18 april een kor te verklaring afleggen over het ge beurde, zo vervolgt hij, en verder paasmuziek draaien. Voor mij is deze ontwikkeling onbegrijpelijk, want het gaat toch niet om politiek maar om geestelijke bijstand?" Kwalijk „Ik zal nu maar op 18 april een kor- tekenend voor een bewind dat kenne lijk geen eerlijkheid gedoogt. Het is een aanranding van de vrije me ningsuiting en daar verzet zich alles in mij tegen. Daarom wil ik dat alle mensen in Nederland, met name ook chistenen, die wellicht denken dat het met de regering in Griekenland wel meevalt, hier alles van weten." Vier jaar werkt Kounelas mee aan het Griekse NOS-programma. Aan vankelijk was de samenwerking rnet de Griekse ambassade en het Griekse consulaat uitstekend, maar na de staatsgreep werd de relatie vijandig. Men heeft mijn paspoort ingehouden toen ik het verlengen wilde. Als ik in mijn land kwam, zou ik onmiddellijk worden gearresteerd. Sinds enige ja ren is de heer Kounelas Nederlands staatsburger. Pater Mavias was gis teravond niet voor het geven van commentaar bereikbaar. Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL In Bremen is giste ren in Ue Duitse vestiging van liet vliegtuigbedrijf Fokker-VFW (Vcr- ciniglc Flugtcchnischc Werke) het eerste exemplaar van een klein -.traalpassagiersvliegtuig, de VFW- G14. gereed gekomen. Het vliegtuig werd aanvankelijk als een concurent gezien voor de Felow- ship (F-28) die Fokker op de markt bracht, maar sinds de fusie van Fok ker en VFW wordt de VFW-614 aan geprezen als een toestel dat een gat in de vliegtuigmarkt vult'. De VFW-614 kan aan ongeveer 40 passagiers plaats bieden. Dc Fellow ship is geschikt voor ongeveer 65 pas sagiers. Het VFW-vliegtuig gaat de luchtvaartmaatschappijen ongeveer 9 miljoen gulden kosten, dat is niet zo veel minder als een F-28 kost. Van onze redacteur wetenschappen UTRECHT Met de efficien cy die de goede onderzoeker ken merkt vieren de Nederlandse na tuurkundigen vandaag twee jubilea tegelijk. De Stichting voor fundamenteel onderzoek der materie (FOM) werd vijf entwintig jaar geleden opgericht, en de Nederlandse natuurkun dige vereniging (NNV) is pre cies twee maal zo oud. Dit uit zich in een driedaags jubi leumcongres, waarop vandaag prof. dr. J. Tinbergen spreekt over de maatschappelijke gevolgen van we tenschappelijk onderzoek, en prof. dr. H. B. G. Casimir een overzicht geeft van vijftig jaar natuurkunde Tinbergen keert hiermee tot zijn verleden terug, want hoewel hij als econoom een wereldnaam heeft opge bouwd, is hij begonnen als theore tisch natuurkundige. Zijn eerste baanbrekende werk had dan ook be trekking op wiskundige methoden om economische verschijnselen te begrij pen. Prof. Casimir bekleedt een we tenschappelijke directiefunctie bij Philips en is een van de negen „grote mannen" die de Raad van advies voor het wetenschapsbeleid vormen. werk gaat, trekt FOM de grens van haar activiteiten. Voorhoede Dc stichting werkt nog steeds in de voorhoede, waarbij op dit moment het onderzoek in verband met dc mo gelijkheden van kernfusie de aan dacht trekt. Dit werk van het FOM- instituut voor plasmafysica in Jut- phaas wordt mede door Euratom ge financierd. In een nabij verleden is ook het ultra-centrifugeproject bij FOM begonnen. De Nederlandse natuurkundige verenigen. Dat kost wel voortdurend genootschap dat alle fysici beoogt te verenigen. Dat kost wel voortdurende moeite, want het aandeel van studen ten in het ledenbestand van 2200 loopt gestadig terug en de contacten met natuurkundeleraren moesten on langs extra worden aangehaald om dat ze dreigden te verwateren. We tenschappelijk en internationaal is de NNV een sterke vereniging (de Fran se zusterorganisatie is in absolute zin nauwelijks groter en de Italiaanse bijna de helft kleiner). De vereniging geeft twee tijdschriften van interna tionaal aanzien uit en speelt een be-' langrijke rol in de internationale sa menwerking. In 1946 De Stichting voor fundamenteel on derzoek van de materie werd in april 1946 opgericht omdat er grote dingen moesten gebeuren ondanks de ver oudering (en gedeeltelijk het leegha len) van de laboratoria waar het werk vijf jaar bijna had stilgestaan. En dat terwijl het bestaan van een bijna geheel nieuwe wetenschap, de kernfysica, zich boven Japan op wel zeer krachtige wijze had gemanifes teerd. Voor de vreedzame toepassing van kernenergie heeft FOM een histori sche betekenis gehad. De Nederlands- Noorse onderzoekreactor in Kjeller was toen hij in 1951 in werking kwam de eerste kernreactor waar ci viele onderzoekers vrij aan konden werken. Alles was op dat moment nog militair geheim, pas later werden door Amerika en Engeland technische gegevens bekendgemaakt. Het reac torwerk van FOM werd later over gedragen aan het op haar initiatief tot stand gekomen Reactorcentrum Nederland. Zodra het onderzoek in de richting van technisch ontwikkelings- Brieven naar het buitenland duurder DEN HAAG Brieven naar het buitenland boven de 20 gram worden met ingang var. 1 juli duurder. De tariefopbouw wordt als volgt: 20—50 gram 80 cent. 50—100 één gulden' 100—250 gr. ƒ2,50, 250—500 .f4,5o' 500—1000 gr. ƒ7,50 en 1000—20Ó0 gr. Deze tariefverhogingen gelden al leen voor brieven met andere buiten landse bestemmingen dan Suriname, de Nederlandse Antillen. België, Lu xemburg, de andere EEG-landen. San Marino. Monaco en Vatikaanstad. Briefkaarten met andere bestemmin gen dan bovenstaande landen gaar. 30 cent kosten (was 25 cent). Verder worden op 1 juli enige wij zigingen ingevoerd die het gevolg zijn van de besluiten van het in oktober in 1969 in Tokio gehouden Congres van de Wereldpostvereniging (UPU). Zo zal in het binnen- en buitenlands verkeer de briefkaart met betaald antwoord resp. 20 plus 20 cent en 25 plus 25 cent op dezelfde datum verdwijnen. "-;T'

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9