'Rijnoord' vierde eerste lustrum Uwbankis op Goede\frijdag gesloten, Onderwijsman 1 jubileert (40) Vlam in de pan... Sehoolvoetbal iu Alp hen Duingewas verbrand GEMEENTE LEIDERDORP NHEU'.«fc LElDSfc COURANT DINSDAG 6 APRIL 197 ALPHEN Op sportterreinen in „De Bijlen" is gisteren het school- voetbai toernooi gehouden. In de klasse lagere scholen kwam de Bonifaciusschool als eerste uit de bus en in het bezit van de Burg. Gal lasbeker; 2de werd de Pius X school die de Historbeker ontving; 3de de school Ouidshoomseweg en 4de de John F. Kermedvschool. Bij de adspitanten werd de LTS I school winnaar en kwam zij in het bezit van de Rijn en Gouwebeker; 2de werd de Mavo Immsnuelschool en 3de Chr. Mavoschool Hazerswoude. Juniorenafdelmg: 1. de Mavo Ich- thussct»ol Offnngabeker; 2de Mavo Bonifacsusschool; 3de LTS III. SeniorenafdeLmgr 1. Mavo Thorbec- keschool Burg. Bruins Slot beker; 2de Ichthusschool3de de Immanuel- school. De streekfinales zullen zaterdag 17 april op de terreinen van de v.v. Al- pflien worden gehouden. NOORDWIJK Aan baldadig spel van vijf Amsterdamse jongens in de leeftijd van 15 tot 18 jaar, is het te wijten dat gistermiddag om streeks half zeven een duinbrand ontstond op een villaterrein nabij het rijwielpad In „De Zuid" te Noordwijk. Bij een jachtpartij ach ter fazanten in de duinen, vond één van de jongens een lege fles. die werd gevuld met benzine uit de tank van een bromfiets. Toen de gemorste benzine in brand werd ge stoken, sloegen de vlammen over op de fles, die één van de jongens nog in de handen had. In paniek gooide hij die weg, waarna de duinbegroei ing in brand raakte. Een paar jongens probeerden het vuur uit te slaan, maar het vuur greep zo snel om zich heen, dat er geen redden meer aan was. De brandweer, die juist bezig was op de vuilnisbelt aan de Achterweg, ging naar de duinen, waar villabe woners reeds bezig waren met blus sen. Een oppervlakte van ongeveer 150 m2 natuurschoon ging verloren. De jongens werden aan het eind van het rijwielpad door de Katwijk- se politie aangehouden en naar Noordwijk gebracht. Nadat proces-verbaal was opge maakt. werden zij ter beschikking van hun ouders gesteld. Een tweede duinbrand vond plaats ln de zccreep, ten zuiden van „Huis ter Duin". Hier zing ongeveer 200 m2 duinbegroeiing in vlammen op. Sassenheimse vrouwen gaan jubileren SASSENHEIM De afdeling van de Christen Vrouwenbond gaat haar gouden jubileum vieren. Het is op 27 april 50 jaar geleden dat de dorpsom roeper Heim ten Bos met de klink rondging, waarbij hij omriep dat er 's avonds een oprichtingsvergadering zou plaats hebben in „Concordia" (kosten één gulden). De vergadering werd door 32 dames bezocht. Van de oprichtsters is mevr. Westerbeek nog m leven. Ondanks haar hoge leeftijd, haast 86 jaar, bezoekt ze nog geregeld de bijeenkomsten. In 1923 nam zij de leiding over van mevrouw Le Grand. Ze bleef presidente tot 1953, toen ze voor haar bezielende leiding 30 jaar lang, tot ere-presidente werd be noemd. Naast lezingen op allerlei gebied werd ook de zelfwerkzaamheid van de leden gestimuleerd. Verder werden meermalen bazaars gehouden ten ba te van belangrijke projecten. Mevrouw Westerbeek is trots op de bloeiende afdeling die uit 155 leden bestaat. In 1953 werd zij als presiden te opgevolgd door mevrouw Gordijn, dlie op haar beurt in 1959 werd opge volgd door mevrouw Brandenburg. In 1967 werd mevrouw Faber presi dente. Calvijnsckool heeft beste voetballers KATWIJK Gisteren werd het schoolvoetbaltoernooi gehouden. Er waren spannende wedstrijden. De fi nale ging tussen de Calvijnschool en Bogermanschool. De Calvijnschool bleek sterker te zijn en wist de stand op te voeren tot 4-0. Bij de prijsuitreiking bedankte het bestuurslid van de afdeling Leiden van de KNVB, de heer D. Goedhart, het gemeentebestuur voor het be schikbaar stellen van de terreinen, het bestuur van de v.v. „Katwijk" voor het materiaal en de toemooi- leider J. L. van Kempen en de scheidsrechters voor hun werk. De aanvoerder van de Calvijnschool mocht de Quick-wisselbeker en de medaille in ontvangst nemen. De aan voerder van de Bogermanschool kreeg een medaille. De A. J. D. van Biezenbeker voor de meest sportieve ploeg, ging naar de Rehobothscool. Vandaag om 4 uur speelde de Cal vijnschool tegen de winnaar van de lagere scholen van Noordwijk op het Katwijk-terrein. De viering van het jubileum vindt op 27 april plaats in het KSA-gebouw. Om 5 uur is er een broodmaaltijd; 's avonds een feest. KATWIJK AAN ZEE Jelle Sjoerd en Hendrika de Wal vieren 15 april hun gouden huwelijksfeest. De bruidegom is in Leeuward erode el geboren en de bruid in Mijdrecht. Op elfjarige leeftijd ging De Wal al aan het werk. Na verschillende baantjes te hebben gedaan uerd hij op 16-jarige leeftijd bak kersknecht in Aalsmeer. In 1915 moest hij in militaire dienst en werd hij ingedeeld bij de wielrijders Na zijn diensttijd in 1919 ging hij in Katwijk aan den Rijn wonen. In 1921 werd hij winkelchef bij de Coöp. Verbruiksvereniging aan de Voorstraat. Tien jaar later volgde zijn aanstelling als bedrijfsleider over 33 man. In de jaren 1920 tot 1930 is de vereniging onder zijn leiding tot een grote zaak uitgegroeid. Met een onderbreking van 4 jaar (bij de fa. A. Bonefaasbleef De Wal tot zijn 65ste jaar bij de Coöperatie. De bruid was vóór haar huwelijk werkzaam bij verschillende families als hulp in de huishouding. Het echtpaar bracht een zoon en twee dochters groot. Er zijn dne kleinkinde ren. De bruidegom is 75 jaar en de bruid 78. Op 15 april is er gelegenheid het bruidspaar te feliciteren tn de Tnumfator- kerk. 's middags van 3.30 tot 5 uur. ALPHEN Het was gisteren vijf jaar geleden, dat in het ziekenhuis „Rynoord" met de medische verzorging werd begonnen. De officiële opening kwam pas maanden later, maar aan mensen van de statistiek was toch de begindatum in april niet ontgaan. Er was gisteren aanleiding, dit lustrum enigermate te vieren, want de Wilhelminavereniging, evenals de Chr. Oranje vereniging opgeheven, had nog geld in kas. En men wilde daarvan, als blijk van belangstelling van de burgerij, voor het ziekenhuis enkele cadeaus aan bieden. In de ontspanningszaal waren voor dit gebeuren bestuur en directie, me dische staf, verpleegsters en personeel, en een aantal patiënten bijeen. Van de voormalige Wilhelmina-Vereniging waren ook enkele bestuursleden aan wezig. De heer P. Groenhart sprak namens de vroegere .vereniging. Hij zei, dat Alphens burgerij bijzonder gelukkig is met de gang van zaken rond Rijnoord. Nu er nog wat geld over was, had men geen moeite daarvoor een bestem ming te vinden: een biljart voor de ontspanningszaal en een draagbaar tele visietoestel, voor patiënten, die niet in de gelegenheid zijn naar de zaal te gaan. Namens het bestuur van Rijnoord bracht voorzitter, de heer F. H. Nauta, hartelijk dank voor de geschenken. Aandacht schenkend aan het eerste lustrum, wilde hij toch ook de initia tiefnemers van deze vestiging in Alphen (de Prot. Vereniging voor Zieken huisverzorging in Nederland) danken. Was het toen niet gebeurd, dan was het wellicht niet meer haalbaar geweest, want de bouwkosten zijn inmiddels met 50*/§ gestegen. In dat verband viel de opmerking, dat, nu de Stichting Rijn oord ook toestemming kreeg een verpleeginrichting te bouwen, men zich af vraagt, waarom dat nu allemaal zo ingewikkeld moet gaan. Elke maand dat men later kan beginnen, worden de bouwkosten belangrijk duurder. Zes personen die deze vijf jaren aan Rijnoord verbonden waren, kregen een imitatie-decoratie opgespeld. Dit waren de adjunct-directrice zr. Polder man en de zusters Van Loon, Van Hartingsveld, v. d. Ham en Veerman en de heer J. Stapper. Directeur Bergsma gewaagde van het medeleven der patiënten getuige de ontvangen fruitmanden en taarten. Dokter Schagen van Leeuwen en de patiënt Verduin mochten de eerste stoten doen op het biljart. Aantal patiënten 1969: 2843, in 1970: 3401, een stijging van 20*/«; het aantal opnamen uit Alphen steeg met 15#/o, uit omliggende gemeenten met 29°'o, In het ziekenhuis werden 187 kinderen geboren en in 1970: 274. Het gemiddelde aantal verpleegdagen bedroeg 12.3, landelijk gemiddelde 17.9. Het bezettingspercentage was in het eerste kwartaal van 1969: 58,5#/«; 1970: 73,9°/o en 1971: 86,6*/o. Met 90°/# draait het ziekenhuis zonder verlies, zei de heer Bergsma. Terwijl de verpleegprijs voor tal van 'ziekenhuizen reeds over de f 100,per dag gaat, bedraagt die in Alphen plm. f 75,per bed. Wat de verpleging betreft, men heeft nog enig tekort aan verpleegsters, maar volgend jaar wordt de driejaarlijkse opleiding effectief. H. Walraven kreeg onderscheiding H1LLEGOM De heer H. Wal raven hecrdacht gisteren dat hij 40 jaar in dienst was bij bloembollen kwekerij en Exporthandel N.V. Witte- man Co, aan de Venenburgerlaan. Maandagmiddag werd hij gehuldigd in hotel „Het Wapen van Friesland". Burgemeester Vanu Niekerk prees de eigenschappen van de jubilaris.' „U hemt een voorbeeld voor de jon gere garde", aldus de burgemeester, die meedeelde dat de heer Walraven de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau was toe gekend. Namens het personeel sprak de heer N. v.d. Lans die een envelop met in- houd, een grasmaaimachdne en rokerij aanbood. A.V.G.-bestuurder Elfering overhandigde een enveloppe met in houd. Vit de BOLLENSTREEK LISSE De Ren- en Tourverend:- gimg „Bollenstreek" hield een leden vergadering in „De Beurs". De voor zitter maakte de uitslag bekend van de cross-wedstrijden. A-jeugd: 1. Wiietse Tjoelker, 2. Jos Stroombergen, 3. Jos de Ridder. B-jeugd: 1. Cock Glasbergen, 2. Aad Glasbergen, 3. Adrie Reeuwijk. Aspiranten: 1. Gerard Looijen- steijn, 2. Cees van den Akker, 3. Cock Koolloos, 4. Sjaak van Ruiten. LISSE Vrijdag 9 april wordlt in het jongerencentrum Qbus aan die Ringvaart een informatie-avond ge organiseerd met medewerking van de Kritisch Werkende Jongeren. LISSE De werkcommissiie voor interkerkelijke Gezimsdtiensten deel de mee, dat op zondag 11 april (1ste Paasdag) een gezinsdienst met ge handicapten wordt gehouden in de kapel Nieuw-Vredenhof te Heem stede. Johan van Oldenbarneveidt- laan 15, 3 uur. Voorganger zal zijn ds. D. J. Spijkerboer met het onder werp: „Jezus blijft bij ons". LISSE Geboren: Herbert Wil lem, zv W Willemsen en M van Vugt, Willemintje Elisabeth, dv J H Bie- mond en W Nieuwenhuis, Marcus Hubert us Paulus, zv H M van Res teren en M J W Prins. Gehuwd: R Helmer en A van Hei dien. Overleden: Franciscus Kors, wed. van J van der Laan, 79 jaar. HILLEGOM Per 1 augustus gaat gemeente-ontvanger J. G. van Wijnen met pensioen. Met ingang van 1 maart hebben B en W, vooruitlopend op een reorganisatie de heer H. Hemmes, ad junct-commies A benoemd, die kas-' sier wordt. In de raadsvergadering van 8 april wordt voorgesteld de heer K. A. v.d. Hove eervol on-tslag te verlenen om dat zijn functie van hoofd van de centrale boekhouding niet verenig baar is met die van gemeente-ontvan ger. Wij willen graag voorkomen dat u tevergeefs bij ons aanklopt. Daarom herinneren wij u er aan dat de kantoren van alle banken op vrijdag 9 april gesloten zullen zijn., (En datzelfde geldt vanzelfsprekend ook voor Tweede Paasdag). De gezamenlijke banken in Nederland. Vit de VEENSTREEK WOUBRUGGE Kwart eeuw plattelandsvrouwen Op donderdag 15 april herdenkt de afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen het feit, dat zij voor 25 jaar werd opge richt. Om half acht is er een feeste lijke bijeenkomst m Het Oude Raedt- huys. Hier tred'en o.a. op Jo Spier en Dorien Mijksenaar. Om half elf dies morgens biedt de afdeling het ge meentebestuur een jonge lindeboom aan. Hierbij worden de vijfde klas sen van de basisscholen uitgenodigd. Agenda raad Katwijk KATWIJK Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bij een. De agenda bevat onder meer de volgende zaken: vervulling vacatures in enkele raadscommissies; instelling van een commissie met betrekking tot de openbaarheid van commissieverga deringen; benoeming bestuursleden van de Stichting Gezinsvervangend Tehuis; verlenen krediet voor het treffen van voorzieningen aan het kampeerterrein in de Zuddduinen, idem voor het verbeteren van de strandafgang in de Zuddduinen, vast stelling verordening inzake de subsi diëring van het jeugdwerk; subsidie verlening aan de Vereniging „De Ver- pleging" in de kosten van het ambu- lancevervoer; kredietverlening voor de aanieg van een verbindingsstraat- je bussen de mr. D. Donker Curtius- straat en de Rijnmond en de aanieg van een gedeelte voetpad achter de Princestraat; extra subsidieverlening aan de Katwijkse Reddingsbrigade in verband met de opbouw van de radio apparatuur; kredietverlening voor het doen ontwerpen van een structuur plan; verlenen van krediet voor het treffen van voorzieningen aan de sporthal Cleijn Duin; krediet voor het treffen van voorzieningen aan de ga ragedeuren op de gemeentewerf, aan koop van grond en een tweetal pan den; verkoop van twee percelen bouw grond; huren van panden; krediet voor verbetering van de elektrische installatie van net gemeentehuis. SASSENHEIM Een bekende per soonlijkheid in de onderwijswereld ter plaatse, de heer R. Pit, adjunct directeur, van de Dr. Visserschool voor MAVO, herdenkt deze maand dat hy 40 jaar aan het christelijk onderwijs in Sassenheim is verbon den. Na het slagen voor de onderwijs akte kon hij i.v.m. het grote aanbod van onderwijzers in 1927 in zijn woonplaats Steenwijk, geen baan krijgen. Hij begon z'n loopbaan dan ook in Steenwijkerwold als „kwe keling met akte", waarvoor hij van het schoolbestuur over het eerste jaar een vergoeding van 100 ont ving. Het jaar daarop moest deze 100 gedeeld worden met nog twee kwekelingen. Toen het in 1929 een viermans-school werd kreeg de heer Pit een vaste aanstelling. In maart '31 kwam de heer Wiep- kema, hoofd van de toenmalige school met de Bijbel met het be stuurslid J. E. Wijntjes (de latere schoonvader van de jubilaris) naar Steenwijkerwold n.a.v. een sollici tatie van de heer Pit. Dit bezoek resulteerde in een benoeming als on derwijzer voor de vijfde en gedeelde zesde klas. In 1943, toen de School met de Bijbel samensmolt met. de Dr. De Visserschool, werd de heer Pit hoofd van de v.g.l.o.-school. Na één jaar leraar aan de afdeling MULO van de Dr. Visserschool, Van af 1944 tot 1968 was hij plaatsver vangend hoofd van de Mulo, eerst samen met de heer E. van Efferink, daarna met de heer J. Gordijn en nu naast de heer B. van Veldhuizen. Sedert '68 is zijn functie adjunot- directeur. Van 1956 tot 1970 gaf hij ook les in de Engelse Handelscorresponden tie aan de Middelbare Tuinbouw school te Lisse. Behalve voor het onderwijs heeft de heer Pit zich ook op ander ter rein verdienstelijk gemaakt. Zo was hij vele jaren ouderling in de'Geref. kerk en voorzitter van de Geref. jongelingsvereniging. De heer Pit heeft het altijd naar z'n zin gehad in Sassenheim. Er is een comité gevormd uit be JJ] stuursleden, onderwijskrachten w oud-leerlingen om het jubileum op feestelijke wijze te vieren. Vrijdaj 16 april Is er een bijeenkomst ma collega's en bestuur. En op zaterdaa 17 april van* half 4 tot half 6 ia „Ontmoeting" een receptie. MaandaJ 19 april in „Ontmoeting" een huldil ging door de leerlingen. HAZERSWOUDE J. ten Heuvelhof, oud'-voorzdtter de Nederlands3 bond van averheid|| personeel en oud-wethouder van LeM schendam is benoemd tot lid van universiiteiitsraad van de VU te sterdam. KOUDEKERK Dat De kerk erfden van meente en de Geref. opnieuw een stap gezet in de i tirnig van nauwere samenwerking: t vrucht hiervan zal met ingang Vaffl Goede Vrijdag in het bejaardencenffl trum „Rhijndael" 4 maal per jaar F gemeenschappelijke AvondmaalsvieM ring worden gehouden voor hen di«T niet meer of moeilijk ter kerke kun|| nen gaan.. Ook het aantal gem« schappelijke Herv.Geref. kerkdiaj| sten wordt uitgebreid. Deze diei worden gehouden op le paasda_. pinksterdag (30 mei), 29 augustus e 31 oktober. Recentelijk zijn ook dt[| Herv. Open Deurgreep en de Evangelisatiecommissie opgegaan I de Interkerkelijke EvangelisatftiJ| commissie. HAZERSWOUDE Geboren] Richard Jacobus Bemardius, zij Strijk, Frederikus Joseph Maria er fj van Nierop, Margaretha Adrianal Henrica Maria; Alida Helena, dnfl Laban, Leendert Marimus en Welb*|| Krijna. Huwelijksaangiften: van Lienóeijl Johannes, 25 jaar en van t HooqJ Johanna Arina, 21 jaar. Overleden: Menken, Cornelia Apofl lonia, 74 jaar. HAZERSWOUDE Het eerste dafl mesteam van de Hazerswoudse voll| leybalvereniging Haduard heeft dT competitie beëindigd met een 3- zege op KVC 3. HAZERSWOUDE Adjudant D Plaiaier is zijn titel van „kampioa van de Koninklijke Onderofficiera Scherm Bond'' op de elektrische de gen kwijt. Hoewel insiders hem had den getipt als de man, die de tite wel zou prolongeren, eindigde landmacht-officier als derde in hé toernooi, waarin Krediet uit Helder met de hoogste eer ging strij ken. De bronzen plak was nog haal baar voor de Hazerswouder. Tegen over deze teleurstelling stond dat weer dat adjudant Plaizier voor dt vierde achtereenvolgende maal win naar werd van de schermwedstrijdefl (op drie wapens) van het minister* van defensie. RIJNSATERWOUDE Burgemeester H. L. Breen ontstak gisteren de vlam in een speciale „pan", die was geplaatst op het schoolplein. Hiermee luidde Rtfnsatcrwoude officieel de aardgasperiode in. In een toespraak, zei de heer Breen dat het aantal verzoeken om aansluiting niet zo groot was, maar dat htf verwachtte dat met de komst van het aardgas, ook de be langstelling zou toenemen. Met het plaatsen van gastocstellen in de wo ningen is gisteren een begin gemaakt. Op de foto: Burgemeester Breen omringd door mannen van de. S.L.F. en gemeentesecretaris W. F. dc Vreeze by het onsteken van de vlam. Hoorzitting Bestemmingsplan „Kerkwijk" Burgemeester en wethouders van Leid« dorp maken bekend dat op maandag april 1971, om 20.00 uur in het Dorpshu een hoorzitting voor de bevolking worden gehouden over het ontwerpb stemmingsplan .Kerkwijk", omvatten de Rijnzijde van de Hoofdstraat tussen Leiderdorpse brug en het viadukt rijksweg 4, alsmede het aansluitende g bied tussen de Berkenkade. de Kastanj' laan en de Eikenlaan. Belangstellend* worden vanaf 7 april 1971 in de gelegel heid gesteld ter gemeentesecretarie, aw ling Algemene Zaken, kennis te nen* van dit ontwerp-bestemmingsplan. D gelegenheid bestaa* tijdens de kantoa uren. te weten van 08.00 tot 12.30 uur« van 13.30 tot 17.00 uur, alsmede op do» derdag 8 april 1971 van 19.00 tot 21.00 uu Eventuele vragen en opmerkingen, die tl 14 april 1971. 17.00 uur. schriftelijk kun nen worden beantwoord door de led< van ons college en door de aanwezi( deskundigen. Voor zover de tijd zuil toelaat zullen tijdens de hoorzitting od mondelinge vragen in behandeling w den genomen. Leiderdorp, 6 april 1971. Burgemeester en wet houders van Leiderdop De burgemeester, M. A. VAN DER HAVt De secretaris, C. HOBO.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4