V oortreffelijke koorzang van 'Hosanna Aanslag op raadslid in Benthuizen Vier Katwijkers gewond bi- botsing in Rijnsburg VIERDE KLEUTERSCHOOL VOORLOPIG ONDERDAK IN NOODGEBOUW Leo Onderwater bezorgt De Zijl 3-2 overwinning Ontslagen - circa 40 man - bij Heruer Christen-vrouwenbond in Voorhout jubileerde Hiermede berichten w'i U dat ons kantoor op vrijdag 9 april a.s. (Goede Vrijdag) de gehele dag is GESLOTEN. Coöp. Raiffeisenbank Coöp. Raiffeisenbank „Katwijk aan Zee" „Katwijk a. d. R'in" NIEUWE IEIDSE COURANT Johannes-Passion in Alphense Bonifaciuskerk MAANDAG 5 APRIL ALPHEN Het wordt de laatste ja ren steeds meer gebruikelijk, ora toria en Passionen in r.k.-kerken uit te voeren. Dit geeft, als dubbel voordeel, winst aan belangstelling en ruimte. In het geval van zater dagavond. toen Hosanna de Johan nes Passion zong, kwam daar nog bij. dat de (zeer goed bezette) St. Bonifatiuskerk beschikt over een betere akoestiek dan waaraan het koor voorheen gewend was. Deze gunstige geluidswerking ont hulde veel. zo niet alles. Daarom kan ik. zonder reserve, de werke lijk voortreffelijke, want klankvol le. soepele, evenwichtige, vaak sterk expressieve koorzang prijzen. Barend Schuurman is een alleszins kundig dirigent, die de toon in alle groepen zuiver bewaarde, doorlo pend voor de goede verhoudingen zorgde, de klank open hield. De tempi van de, juist in de Johannes Passion zo indrukwekkende massa koren, nam hij meestal snel, zonder dat deze vaart de ongereptheid schaadde. En de, door Bach reeds gegeven, typische barok-contrasten buitte hij effektvol uit. De zeker heid was er reeds in het moeilijke beginkoor. Maar in het verdere verloop schenen er wel geen moei lijkheden meer te bestaan. Juist dit (schijnbare) gemak bewees het hoge uitvoeringsniveau. Ook het Residentie Kamerorkest, het instrumentale koor, werd door Schuurman beheerst. De klank van het geheel en de obligaten-spelers (fluit, hobo, viool, cello) was ver zorgd, mooi getimbreerd en vol uitdrukking. Over de vocale solisten behoeft niet zo veel te worden gezegd. Ze wa ren, op twee na, dezelfde als verle den week in Voorschoten. Ank Reijnders zong haar sopraan-soli helder, licht en technisch zo knap, dat men ook haarfijn de trillers kon horen. Sybille Raaphorst(alt) bewees haar bekwaamheid, onder meer, in de gave uitvoering van de lastige aria „Von den Stricken Chris van Woerkom sprak, als evangelist-tenor, de grote ruimte gemakkelijk aan. Zijn dikwijls provocerende, altijd fel levende zegging kwam doeltreffend over. Het was jammer, dat de bas-zanger Ruud van der Meer nu zijn donke re, lyrische stem niet voor de aria's kon gebruiken. Als Christus-ver tolker was hij, hoewel ruim vol doende, toch iets te week, althans iets minder overtuigend dan in de aria's. Robert Hol (bas) en Rut Pos (tenor) verzorgden kleine partijen en aria's. Ze voldeden goed, vooral de bas. Hier en daar zong Pos wat onder de toon of intoneerde in snelle passages iets onzuiver. Tijn van Eijk bespeelde het orgel be kwaam en nauwkeurig. Johan van Wolfswinkel RIJNSBURG De vereniging tot Stichting en Instandhouding van Christelijke Scholen heeft het ge meentebestuur verzocht de Prinses Ireneschool aan de Tulpenstraat met twee lokalen uit te breiden. De uit breiding is noodzakelijk in verband met het toenemende aantal kinderen. B. en W. stellen de raad voor het verzoek in te willigen. Vit de DVIIVSTREEK RIJNSBURG Rynsburgse Dam club. De Rijnsburgse Damclub speelde een wedstrijd tegen de Sas- senheimse Damvereniging voor het traditionele „Vierdorpentoernooi". RDC-SDV J. Schijff-Y. de Jong 0-2; P. v. Egmond-W. Pouw 0-2; R. Kromhout-N. Demmenie 2-0; A. Vlet ter-J. Couvee 2-0; Joh. Krom hout- J. Dreef 1-1; J. v. d. Mey-J. Burg- graaff 1-1; Joh. D. Burgerhout-N. Molenaar 2-0; D. v. Egmond-A. v. Duyn 1-1; H. VerkUil-M. Bottelaar 1-1; J. v. Delft-H. Brekenbrede 1-1. Totaal 11-9. De stand in het „Vierdorpentoer nooi" is momenteel: 1. KDC en RDC 1 gesp. 2 pnt; 3. Lisse 0-0; 4. SDV 2-0. VALKENBURG Ondertrouwd: W J 't Hart 30 jaar en W Los 26 jaar. Geboren: Renee PW, zvHFvd Poel en P C van Slingerland, Marinus Poststraat 40. VALKENBURG Bazaar Valken. "sOohtends al werd de bevolking van Valkenburg uit haar zaterdagse doen opgeschrikt door geluidswagens die de bazaar van 'tj aar van de sportver eniging „De Valken" moesten aankon digen. Deze opbrengst moet bijdragen om het tienjarig bestaan van de ver eniging, volgend jaar januari, op groot se wijze te vieren. „Zo'n bazaar leek het bestuur een sympathiekere manier dan bijv. een extra kontributieverho- ging of een collecte", aldus de heer Makkes, alg. voorzitter van De Valken. De vele prijzen zijn door de leden voor het grootste gedeelte zelf verzameld. De grootte van de opbrengst kon men ons nog niet meedelen. NOORDWIJK Een 18-jarige mo torrijder uit Roelofarendsveen werd gisteravond zwaar gewond, toen hij, komend uit de Tramsteeg, geen voor rang verleende aan een personenauto in de Zeestraat. De man moest met een gebroken been en een ernstig hoofdletsel naar het Academisch Zie kenhuis hl Leiden worden vervoerd. Ook menen b. en w. medewerking te moeten verleren aan de stichting van de vierde kleuterschool en wel in het bestemmingsplan „Frederiks- oord". Verzocht is om een gebouw met drie lokalen en een speelwerklo kaal. Voorlopig zal onderdak worden gevonden in het noodgebouw dat werd verplaatst van de Abdijlaan naar de Prins Bernhardlaan 34. Intussen aldus b. en w. stre ven wij naar de zo spoedig mogelijke totstandkoming van een definitief gebouw. In verband met de uitbreiding van de Prinses Beatrixschool aan de De Ruijterstraat met vier lokalen, die binnenkort zal zijn voltooid, moet een stuk grond van 50 m2 aan het schoolbestuur worden overgedragen. Het gereformeerde schoolbestuur is akkoord gegaan met een prijs van f5000. In mei werd besloten van een ver dere realisering van plan West af te zien, omdat de geplande bebouwing naast het Spinozahuisje niet uitvoer baar werd geacht. B. en w. hebben de raad nu meegedeeld dat overeen stemming is bereikt met de gebrs. C, en L. de Mooij over de aankoop van tuingrond aan de Spinozalaan, met een totale oppervlakte van 7270 m2. In ruil hiervoor krijgen de gebrs. gronden gelegen aan de Valkenbur- gerweg. Daarnaast zal de gemeente f 131.999 moeten betalen. B. en w. stellen voor hiermee akkoord te gaan, omdat de te verwerven grond mogelijkheid biedt tot het bouwen van 21 woningen. Met de heer P. Langeveld is over eenstemming bereikt inzake een ruil- transaktie. waarbij de gemeente het pand Vliet Z.Z. 28 in eigendom krijgt. De gemeente zal f— als de raad het goed vindt een perceel bouwterrein aan de Graaf Florislaan afstaan en een bedrag van f91.950 uitbetalen. RIJNSBURG/KATWIJK Bij een ongeval op de Rijnsburgerweg zijn gisteravond om elf uur vier inwo ners van Katwijk gewond geraakt. Zij moesten allen naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden worden overgebracht. ALPHEN Al geruime tijd cir culeerden geruchten dat het Metsel bedrijf Heruer in financiële moeilijk heden verkeerde. Dit resulteerde vanochtend in het ontslag van al het personeel ca. veertig man. Het me rendeel hiervan is afkomstig uit Leiden en omgeving en in mindere mate uit Rotterdam en omtrek. De ontslagenen zijn metselaars, opper lieden en voegers. Nationale titel voor meisjesteam Avanti HAZERSWOUDE Het meisjes team van de tafeltennisvereniging „Avanti" is zaterdagmiddag in het ta- feltenniscentrum van De Treffers in Roelofarendsveen kampioen van Ne derland geworden. Els Vreeburg, Liesbeth Smits en Elly Pannebakker iiersloegen in de beslissende wed strijd het Amstelveense REA met 8-2. REA was nogal gehandicapt door ziekte van de beste speelster, Mo nique v.d. Berg. Els Vreeburg en Liesbeth Smits ivonnen alle enkelspelen en eisten tevens het dubbel voor zich op. Elly Pannebakkers zege bracht de eind stand op 8-2. Op de foto v.l.n.r.: Ellv Pannebak ker, Liesbeth Smits, trainer Jan Tim mermans en Els Vreeburg. Nieuw-Vennep Tennisvereniging heeft veel belangstelling NIEUW-VENNEP Zaterdag werd het tennisseizoen geopend. De vier banen aan de Jhr. Van der Poll straat verkeren in uitstekende con ditie. De vereniging die twee jaar geleden werd opgericht, ondergaat een enorme groei. Het nieuwe seizoen wordt ingezet met 183 leden. Het bestuur verwacht dat dit aan tal, voor de competitie die op 17 april begint, tot tweehonderd zal zijn opgelopen. Vorige week werd bekendgemaakt dat één van de gemengde teams is gepromoveerd naar de vierde klas. Aan de competitie nemen drie zater dag- en twee zondagteams deel. Het seizoen werd zaterdag ingeluid met een gezellige avond in het club gebouw Besloten is enkele toernooien te organiseren. Ook het kampioen schap van Haarlemmermeer vindt in Nieuw-Vennep plaats. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 6 april: Hoog water 0.4513.10; laag water 8.35—21.16. Vit de BOLLENSTREEK HILLEGOM Goed toneelspel. De Hillegomse toneelver. O.O.N.A. speelde zaterdagavond in zaal „Flo ra" het blijspel van Dick Maasland „Met hartelijke gelukwensen". De toneelgroep speelde in een sterke bezetting, waarvan Jaap van Kam pen, Frank Buschman, Henk War merdam, Vaal Seegers en de da mes Els van Oosten, Annette Lam- fers-Kuyper, Lenv van Groen-Paase en Hetty v. d. Hoorn-de Jong met ere genoemd mogen worden. Vaal Seegers, die vanaf de oprichting in O.O.N.A. speelt werd zaterdagavond gehuldigd en ontving uit handen van de voorzitter een tuinstoel. HILLEGOM Postkantoor In verband met goede vrijdag sluit het postkantoor vrijdag 9 april 's avonds om 7 uur. LISSE De verkeerslichtinstalla tie bij de Beekbrug is in gebruik ge nomen. Vooral voor de schooljeugd is het een hele verbetering. De installa tie heeft het zgn. zelfbedieningssys teem. Met een druk op de knop kan de voetganger de verkeerslichten reg e-len. WARMOND Landbouw vakantie bonnen. De paasverzilvering van de landbouwvakantiebonnen tot een be drag van f 200 wordt gehouden op woensdag 7 april van 7.30 tot 8.30 u. ten huize van de heer Jac. J. Sikking, Dorpsstraat 46. De bonnen moeten geplakt zijn in de daarvoor bestemde boekjes. LISSE Kerkelijk Centrum. Woensdag 7 april om 2 uur slaat dr. H. G. Oostinga. van de hervormde gemeente Lisse-oost, de eerste palal voor het kerkelijk centrum in de Poelpolder-noord. VOORHOUT De plaatselijke af deling van de Christen Vrouwenbond vierde het zilveren jubileum. Presi dente mevr. Van der Meer kon ook veel oud-leden welkom heten. Ook burgemeester Stolwijk en echtgenote waren van de partij. Evenals bij het twintigjarig jubi leum het geval was, gaf mevr. Van der Meer op bijzonder leuke manier C. Kohlenberg gaat Alphen verlaten ALPHEN De heer C. Kohlen berg, hoofd van de Da Costaschool, heeft met ingang van augustus een benoeming aanvaard als pedagoog- didactus bij de Stichting Schoolad viesdienst te Maastricht. Zijn taak zal daar o.m. bestaan uit het advi seren aan en begeleiden van alle scholen in Maastricht, later ook met de omgeving, het stimuleren van de onderwijsvernieuwing, het propage ren van nieuwe leervormen, het on derhouden van contacten met lande lijke pedagogische centra en het op zetten van een onderwijsinformatie- centrum. De heer Kohlenberg heeft in Al phen en wijde omgeving en ook landelijk een reputatie opgebouwd op het gebied van de onderwijsver nieuwing. Bij ouders en school gaande jeugd staat hij goed aange schreven. Hij is niet alleen de „bo venmeester". maar heeft belangstel ling voor alle leerlingen van zijn sterk gegroeide school, waaraan hij tien jaar hoofd was. een overzicht van de afgelopen ja ren. Van de zusterafdelingen werden bloemstukken ontvangen, terwijl mevr. De Jong als bestuurslid van het Gewest Zuid-Holland Noord, een embleem op het vaandel van de afdeling speldde. Acht dames werden gehuldigd die vanaf het begin lid waren. Mej. F. de Wit declameerde o.a. „De Kleine Parade" van Henriëtte van Eyck. Verder werd het provin- ciespel opgevoerd, waarbij de aan wezigen werden geconfronteerd met elf dames, gekleed in het wit en ge sierd met produkten van Nederland se bodem. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester Stolwijk. LEIDEN Dat grachtenhuis jes in de binnenstad niet tot krot behoeven te vervallen be wijzen deze geveltjes aan de Oude Rijn wel. Ze zijn te zien ter hoogte van de Uiterste gracht. BENTHUIZEN De heer M. C. van Hoeven, die een paar dagen ge leden werd benoemd tot raadslid in deze gemeente maar nog moet wor den beëdigd, heeft nu reeds ervaren, dat de politieke gemoederen in dit dorp tot ongekende hoogte verhit kunnen worden. Hy kreeg zaterdag middag aan het eind van een bespre king een katheder naar zyn hoofd die hy nog net kon ontwijken. Daarop is hy de vergaderzaal, in het gebouw van de geref. gemeente, uitgevlucht. De politie heeft de zaak in onderzoek. De dader heeft inmiddels als lid van de a.r. kiesvereniging en dus ook als bestuurslid bedankt. Bestuursleden van de ARP, CHU en SGP in Benthuizen waren bijeen gekomen om over de voor de zoveel ste maal oplaaiende bestuurlijke moeilijkheden ter plaatse te praten. De heer A. Voorwinden van de SGP had de leiding. Ook het pasbenoemde raadslid Van Hoeven was aanwezig. Hy werd als raadslid benoemd in de vacature van dc heer Hartman, die als wethouder en raadslid het bijltje erby neergelegd had. De heer A. van Noort van de CHU gaf in de bewuste vergadering een uitvoerige uiteenzetting over de bestuurlijke moeilijkheden. Hij is een van de 'Den Haag-gangers'. Zy brachten onlangs een bezoek aan dc minister om over 'Benthuizen' te pra ten. Het nieuwe raadslid Van Hoe ven werd op een gegeven ogenblik gevraagd, hoe hij zich tegenover een motie van wantrouwen tegen het 'raadslid Gommerse en een van af keuring tegen het raadslid Van Noort zou opstellen. De heer Van Hoeven deelde mee, dat nog niet te kunnen zeggen. Hy zou zich voorlopig neu traal opstellen en zich oriënteren op wat voor de gemeenschap Benthui zen van belang is. De heren Van Noort, Schellinger hout (bestuurslid van de plaatselijke AR kiesvereniging) en Voorwinden waren daarmee niet tevreden. De heer Van Hoeven liet zich echter door hun druk niet uit zyn evenwicht brengen. Hy gaf de heren te verstaan, zich niet te willen laten dicteren. Onder het slaken van dreigende kreten greep toen de heer Schellin gerhout een katheder om daarmee Van Hoeven te ljjf te gaan. Een on middellijke beweging van diens hoofd voorkwam dat hy het stuk hout bo venop het hoofd kreeg. Hy is daarop het vergaderlokaal uitgevlucht. Er is een klacht tegen dit optreden ingediend. De rijkspolitie is terstond met het onderzoek begonnen. Bikkelhard duel in Kativijkse Miereiveide BENTHUIZEN Spreekuur. Bur gemeester en wethouders houden vanavond geen spreekuur. ALPHEN Op Goede Vrijdag is het postkantoor aan de Julianastraat van 8.30 tot 19.00 geopend. Het post kantoor aan de Diamantstraat blijft tot 17.U0 geopend. LEIDEN De Zyl, AZC en Sleu telstad boekten dit weekeinde in de waterpolocompetitie overwinningen. LZC moest in de uitwedstrijd tegen het Vlaardingse VZC met een 54 nederlaag genoegen nemen. De Zijl vocht in De Miereweide te Katwijk een bikkelhard duel met Zwemlust uit. Nadat Rob Schouten en Frits Welling in de eerste periode paal en lat hadden getroffen, opende Jacob Spijker na de doel wisseling de score. De doelrijpe kansen waren door de straffe mandekking op de vingers van één hand te tellen. Pas in de derde periode maakten Harm Drenth en Albert Spijker gebriiik van een numerieke meerderheid (2-1). Ondanks bekwaam verdedigen bij de uitsluiting van Frits Welling kwam de Utrechtse ploeg bij een snelle break-oui toch op 2-2. Bij een numerieke meerderheid schoot Leo Onderwater na aangeven van Jacob Spijker zijn team naar een 3-2 zege. DJK diende na afloop van de wed strijd tegen AZC een protest in. De Amsterdammers mochten in de laat ste seconde een strafworp nemen. Hans Xolting miste, maar omdat niet alle spelers uit het water waren, heb ben de Amsterdammers nog een klei ne kans het protest te «innen. AZC won de wedstryd met 4-3. Rudy de Hey, Wim Verhagen, Rudy de Hey en Cces v. d. Broek namen de Al phense doelpunten voor hun reke ning. (Tussenstanden 1-0,1-1, 2-1, 2-2, 4-2 en 4-3). De Sleutelstad boekte tegen het Alkmaarse DAW een kleine, maar bijzonder waardevolle 1-2 overwin ning. Tn een bikkelhard duel zorg den Co oudshoorn en Cock v. d. Wilk voor rle doelpunten. LZF gaf in Rotterdam tegen VZC vijftien seconden voor tijd een 4-4 Rookstop gevraagd NIEUWVEEN In de komende raadsvergadering wil de heer C. Meijer (Gem. Bel.) de aandacht van de raad vestigen op de actie tegen het roken. Is men overtuigd van de schade, die hierdoor aan de volksge zondheid wordt toegebracht, dan ziet de heer Meijer graag, dat het ge meentebestuur het goede voorbeeld zal geven. Zelf verwoed anti-roker, heeft hij bij b. en w. een initiatief voorstel tot een rookstop ingediend. Meer en meer wordt de gemeen schap op het hart gedrukt met ro ken te stoppen. De twijfel, dat long kanker en vaatziekten niets met ro ken te maken zouden hebben, is nu wel definitief van de baan. •gelijkspel uit handen. Na een 0-1 voorsprong (Joop Siera) liep VZC uit naar 4-1. Drie treffers van de hand van dezelfde Siera brachten LZC weer naast VZC. Een foutieve pass van,aspirant Jaap Bakker werd vijf tien" seconden voor tijd dankbaar door de Vlaardingse midvoor aan vaard (5-4). Burgerlijke stand KATWIJK Gehuwd: Minnee, Dirk J Karst en Juffermans, Ma rianne C M te Leiden; Bulsmg, Ge rard F te Leiden en Barth, Magda- lena C Joh; Varkevisser, Cornelis en Kruger, Janhetje A M; Van Baaien, Frank te Den Helder en Aalbrecht, Gerda A; Davis, John W B te Oegst- geest en Turner, Varenna M. Overleden: Van den Oever, Corne lia (12-11 '89) w.v. D Kuijt. Geboren: Brigitte H d.v. B C Poe- derbach en E M M de Vries, Cleijn Duinplein 117; Yvonne S d.v. W Barnhoom en A H Brussee, Tram straat 37; Jacoba d.v. J O Onderwa ter en B Kuipers, Colijnstraat 48; Jo hanna W d.v. W Berkhei j en A Schaap, Van Lierestraat 31; Cornelia d.v. P Imthorn en P Verhart, Lange- veldstraat 148; Andrea d.v. T van Egmond en T van Duijvenbode, Kuy- perstraat 20; Hendrina J d.v. T Rem- melzwaal en J de Jong, Prins Bern hardlaan 100; Pieter z.v. J y/d Meij en W Ouwehand, Hoorneslaan 427 Leonie d.v. R M J Weise en A M E .Verplancke, Voorstraat 14. Ondertrouwd: P Varkevisser en A H v/d Plas; C Vlieland en L A v/d Jagt, te Oegstgeest; J W Wessel te Rijnsburg en G J van Dijk; P L Mastenbroek te Rotterdam en' J A Ouwehand; J van Duijn en J H Guijt. De bestuurster van de wegen,' 20-jarige vrouw, werd, komen< de richting Leiden, bij een ini£ manouevre ter hoogde van de 1 laan in verwarring gebracht do< daar staande verkeersgeleiders.; verloor de macht over het stuuj botste tegen perceel 106. De bestuurster en haar drie mi inzittenden, een 20-jarige man, 20-jarige vrouw en een 15-jarig i je, moesten naar het Acaden jp Ziekenhuis worden gebracht, van de inzittenden kon na beha ml ling het ziekenhuis weer verlab ,jj< Vit dP VEENSTREEI Dl KOUDEKERK/HAZERSWOUljdo Rd. Gezeten in drie opleggers>hti getrokken werden door evei ]e\ tractoren, heeft gisteren een t aantal kinderen uit de Hazerswojm buurtschap „de Groenendijk" (na Palmpaasoptocht gemaakt naar b< Koudekerkse bejaardencentr. „R ;t dael". Omstreeks het middaguui riveerde de kleurrijke optocht, n toeterend en zingend, bij het beJat dencentrum, waar zij hun eigen ba opgetuigde kunstwerken aan de jci woners aanboden. In het bejaai j0 tehuis verblijven verschillende o nii en opa's van de kinderen uit je Groenendijk", die deze attentie zir hun vroegere buurtgenootjes z i op prijs stelden. Uitgezwaaid ta; de bewoners vertrok het gezels n na ca. twintig minuten weer Hazerswoude. w NIEUWKOOP Voetbalvei1^ ging Nieuwkoop heeft in een tl |0j. wedstrijd met 2-2 gelijkgespeeld}!,,, gen WSE. ROELOFARENDSVEEN co' structeur van de gymvereni'z „Excelsior Alkemade" de heer d. Linden ziet de jaarlijkse dei3' stratie en uitvoering als een 1 £r tepunt. De veelheid van groepen"" aan deze demonstratie deelne" wijst er wel op dat het geen,e'! necure is trainer of instructeur een zo grote vereniging te zijn. ter, veel wordt gecompenseerd e: het enthousiasme en ijver waa:3ei de jeugd zich voor deze sport zet. Het was jammer dat de voo is! ter, de heer L. v. d. Geest in J verwachtingen over de belang ling voor deze uitvoering en dei slratiemiddag, werd teleurgestl" Deze vereniging heeft met élan van haar uitvoering een le dig schouwspel gemaakt. BURGERVEEN Roode Kht' In het dorpshuis „Marijke" wer jaarvergadering van de afd n' Haarlemmermeer van het R m' Kruis gehouden. Na het huis x delijke deel volgde een amu programma, dat werd verzorgd 1 negen leden van de vrouwmeip ging. Drie leden werden gehuldigi 0 verband met het twintigjarig z' maatschap: J. Glasbeek (die voovv ter van de afdeling is) uit ZwaF burg; mevr. R. Koefoed-Biemond Nieuw-Vennep en mej. C. de 1 uit Abbenes. NIEUWVEEN In de raadsf™ gadering, die op dinsdag 6 ?,e des namiddags 8 uur zal wo gehouden, zullen de volgende a dapunten ter tafel komen: beëdi nieuw raadslid; voorziening in vf ture in commissies en besturen; ,01 tiatief-voorstel tot aanvulling r< ment van orde; voorstel betreff gronden bij natuurbad „Aarwev voorstel tot beslissingen ingeko 0 bezwaren tegen ontwerp-bestj mingsplan Schoterveld; voorstel' onbewoonbaarverklaring van en) j, woningen; idem tot verlenen m( werking tot beschikbaarstellen t' den voor huur noodlokaal chr.-.„, school. 1 >iri Vit de RIJNSTREEh iei HAZERSWOUDE Geref. je«d< clubs. Er is toch nog wel belang 't ling voor het jeugdwerk, wat we uitdrukking kwam bij het jaar pn van de gereformeerde jeugdefch Was de laatste jaren deze bel stelling tanende, nu had men moeite om de vele ouders en dere belangstellenden een plaai geven in de zaal achter de ger«ng meerde kerk. Dat dit grote vre gaf bij het ouderbestuur en de sters en leiders Is begrijpelijk, toch al zo moeilijke jeugd^U krijgt hierdoor weer glans. De v|Ps zitter van het ouderbestuur, de C. Bos jr., stak zijn vreugdege er lens dan ook niet onder stoele banken. Dat ook wethouder jeugdzaken, P. v. d. Werf met echtgenote aanwezig was werd gewaardeerd. Ouders en belangstellenden k 'n programma voorgeschoteld, uit wel bleek dat leidsters en le zich ten volle hadden ingespai)e: om goed voor de dag te komen. zangstukjes en schetsjes was aantrekkelijk programma opges dat aller waardering had. OoMaa aanwezigen in de zaal werden, het programma betrokken via quiz. Ds. A. Brink riep aan het van de jaarvergadering de jeugi' zich vooral bij de clubs aan te ten. Burgerlijke stand HILLEGOM Burgerlijke stand. Geboren: Johannes L., z.v. L. Baten burg en P. Kraaijeveld; Johannes W., z.v. J. W. Kroezen en J- P- M. Janssen; Carolus Q., z.v. Q. L. Seij- sener en J. G. A. Grimbergen. Ondertrouwd: P. J. D. Huisjes en A. Goulooze; T. A. M. Warmerdam en E. C. C. A. Heemskerk. Getrouwd: J. Reiffers en M. W. M. Ruigrok; W. H. M. Freriks en C. H. J. M. Holthuizen; J. E. A. C. Lau- men en H. de Vink. Overleden: L. de Graaf, m., geb. 20 dec. 1881; J. B. Fijma, m., geb. 17 aug. 1883; N. Roskam, v., geb. 9 'nov. 1929, echtg. v. P. M. Lammers,* J. C. Langeveld, m., geb. 3 jan. 1869; T. Tas, v., geb. 3 sept. 1890, wed. v. J. P. Joore. HAZERSWOUDE Chr. Unie. De gezamenlijke kiesvei gingen van de CHU van Ha er woude. Boskoop, Reeuwijk en Vee: dinxveen, houden een verkiez! 'd; bijeenkomst op donderdag 15 in de Ontmoetingskerk. te Wad( ur veen. Dan zal spreken drs. A. Dflat Tilanus, lid van de Tweede Ka ir over het onderwerp „Waarom c ei telijke politiek?". Er zal gele heid zijn met de spreker van dachten te wisselen. HAZERSWOUDE Eind wordt in een nog nader te beiL^ lokaliteit een bijeenkomst gehoiWf waar de burgerij zich kan uitspi ,0I over de al of niet noodzakelijl e van een speelzaal voor kinder? j de leeftijd van ongeveer 2Vi 1„e' jaar. Er zijn al besprekingen het gemeentebestuur gaande.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4