m Klompé wenst regionale omroepen onder NOS TV-commentaar W ereldconf erentie over ontwapening Een dominee als kruisvaarder Perschef TROS met pensioen 15 WO6N90AG 31 AAA ABT 1971 Gedachtenwisseling De VVD-fractieleider Geertsema -klaagde er zich gisteravond in t.v.-dehat met zijn AR-collega 'esheuvel over, dat het liberale "sdeel zo weinig aan bod komt de televisie. Hoogst zelden", -ei hij zelfs. Afgezien van de vraag, f dat inderdaad zo is, was het ook ~al ondankbaar tegenover mr. -ertsema's partijgenoot en ge- -eksleider Ferry Hoogendxjk. Die rmt in ieder geval een deel van et liberale volksdeel, dat bijna -ekelijks is waar te nemen. Mr. ertsema zou hoe dan ook graag i, dat een toekomstig derde net openstaan voor alle gezindten, ar het voorbeeld van de BBC in ngeland. Hij roerde daarbij niet dat de NOS, die volgens de wet ~h een ontmoetingsplaats voor en moet zijn, reeds veertig pro van de t.v.-zendtxjd heeft. Het debat was eerder een behoed- me gedachtenwisseling. De heer '.esheuvel zorgde hier en daar voor t zout bij de papdoor zijn lich- -lijk ironische benadering van de jreksleider. Overigens verdiende inleiding tot het gesprek lof. De eelnemers werden in een korte "m nader aan de kijker voorge- ld, waardoor werd bereikt, dat het gesprek niet al te abstract -gingen. In de normale Télevizier-uitzen- ng viel ons een gesprek op met een ■-keraadslid uit Staphorst. Op -elf bracht dit gesprek niet zo eel nieuws aan het licht. Wel was 1 begeleiding van Televizier weer prachtig. Wibo van de Linde -ƒ tot slot een korte exegese van attheiis IX. De inleiding was daar op verschillende punten in -enspraak. Zo werd „angst voor -cinatie" gezegd, waar beter „vre- des Heren" kon worden gebruikt, -endien werd er verwezen naar een „tekst" in de Heidélbergse cate- -hismus, waarin zoals men weet, 'echts vragen en antwoorden te nden zijn. Van onze radio en. t.v.-redactie HILVERSUM Onder de titel ominee als Kruisvaarder" maakte Leo Kool een reportage over de Ame rikaanse Kruistocht-beweging en haar belangrijkste voorvechter dr Billy James Hargis. De VPRO ver toont deze reportage morgenavond op Ned. II. Dr. Hargis was bevriend met de communistenjager McCarthy en met premier Vorster en onderhoudt nog steeds hartelijke contacten met Ian Smith. Hij trekt ten strijde tegen wat hij noemt „het atheïstisch com munisme, dat Amerika van Europa en Azië uit maai ook binnenslands, ■bedreigt door middel van drugs, beat- muziek, sex, film, literatuur en de li-* iberale regering in Washington". Om het Amerikaanse volk hierin mee te krijgen wordt de publ'eke opinie professioneel bewerkt via ra dio, t v., grammofoonplaten, boeken, tijdschriften en sinds kort ook een eigen universiteit. De organisatie heeft 70 personen in vaste dienst, eni ge tienduizenden abonnées op eigen uitgaven en enkele miljoenen aan hangers. Jaarlijks gaat er binnen de beweging een miljoen dollar om voor propaganda. HILVERSUM De heer Joop van jVonderen, perschef van de TROS, op 1 mei met pensioen. Op zijfl eigen verzoek heeft hij echter van daag al zijn werkzaamheden beëindigd. Hij zal free-lance met schrijfwerk voor en over de omroep in actie blijven. De TROS heeft nog geen opvolger benoemd Albert Mol gast in Woensdag 2 HILVERSUM Vanavond zal Al t' Mol voornaamste gast zijn In het VARA-t.v programma „Koos Poste ma op Woensdag 2." Kijkers hebben vragén ingezonden, die hij tijdens de Uitzending zal beantwoorden. Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM In de reeds lang beloofde beleidsnota, die al vorens de ministerraad te kun nen bereiken nog het advies van dé Omroepraad behoeft, heeft minister Klompé een plan voor de regionale omroep ontvouwd. Zij heeft hiervan nog geen me dedeling gedaan aan de NOS, maar zij voldoet aan de wens van de NOS door ook eventueel nieuw te creëren omroepen onder dit samenwerkingsorgaan te la ten ressorteren. Nieuw zouden worden radiozend stations voor Groot-Amslerdam, Rijnmond, Den Haag en Brabant. De Limburgse zender ROZ zou onge moeid blijven, maar de minister zou de RONO (regionale omroep Noord Oost) in drie delen willen splitsen: Friesland, Groningen-Drente, en Overijssel-Gelderland. Het zendsta tion Brabant zou worden voorzien van 4 kleine steunzenders. Hoewel zij weet op dit punt tegen kanting te zullen ontmoeten vooral in de grote steden, wenst de minister geen aparte zendmachtigingen uit te geven aan de door haar bedoelde re gionale omroepen. Zij moeten ressorteren onder de NOS, omdat dit financieel en tech nisch het voordeligst uitkomt. Dit houdt mede in, dat in alle nieuwe zendcentra beperkte NOS-staven zou den moeten worden gestationeerd. Zij aoht het economisch gezien onjuist, als de beschikbare faciliteiten en ap- paraturen van de NOS niet zouden worden gebruikt, maar elk nieuw zendstation zelf in alles zou moeten voorzien. Bovendien zou men dan een aantal elkaar overlappende instellingen en voorzieningen scheppen op een be perkt terrein. Dit alles te meer, daar de minister het alleen over regionale radio heeft. Van televisie wil ze niets weten, daarvoor aoht zij de tijd nog niet rijp en de kosten veel te hoog. FINANCIERING De financiering speeh n.1. een be langrijke rol in het geheel van het plan. Zij staat afwijzend tegenover regionale reclame, omdat hierdoor de reclame op de landelijke zenders en daarmee de positie van de STER zou worden aangetast. Ook ziet rij daar door de belangen van de pers ernstig bedreigd. Maar evenmin voelt zij voor subsidiëring door de provincie, stad, bedrijven of particulieren. Gezien de inspanningen voor de gezondmaking van de financiële toestand van de grote steden acht zij uitgaven voor een regionale omroep niet gewenst. Globaal berekent zij, dat wanneer al le exploitatiekosten uit de omroepbij drage worden betaald, dit een aan- vangsbedrag van 6,5 miljoen gulden per jaar zou worden. En die som kan worden gewonnen uit de omroeppot. Dit gaat des te beter, omdat de MOSKOU (UPI, Reuter, AP) De Russische partijlei der Brezjnew heeft voorgesteld een wereldconferentie over de ontwapening te houden waaraan ook China en Frankrijk moeten deelnemen. van ziekten en het ruimte en oceanen. onderzoek van Hij deed dit in zijn zes uur durende toespraak voor het 24ste congres van de communistische partij van de Sowjet-Unie, waarin het beleid voor de binnen- en buitenlandse politiek voor de komende vijf jaar werd uitge stippeld. China Na heftig tekeer te zijn gegaan over de inmenging van de verenigde Sta ten in Vietnam en na de, mededeling, dat China wel op een zeer onjuist tijdstip zich tegen Rusland keerde, noemde Brezjnew zes belangrijke ta ken voor de buitenlandse politiek. politieke regeling van de „broeines ten van oorlog in Zuidoost-Azië en het Midden-Oosten. Ontspanning en gemeenschappelij ke veiligheid in Europa, uitgaande van de uiteindelijke erkenning van de teritoriale veranderingen, als gevolg van de Tweede Wereldoorlog. De NAVO en het Pact van Warschau moeten worden ontbonden. Het sluiten van verdragen tot het verbieden van ABC-wapens, het stre ven naar een verbod op ondergrondse kernproeven, het instellen van atoom- wapenvrije zones en het bijeenroepen van een ontwapeningsconferentie van de vijf kernmogendheden Rusland, Amerika, China, Frankrijk en Enge land. het bijeenroepen van een wereld conferentie voor het opheffen van alle buitenlandse militaire steunpunten en het verminderen van troepenconcen- tratties in alle spanningsgebieden, on_ derhandelingen over het verminderen van de militaire budgetten van de grote mogendheden. consequente uitvoering van VN- besluiten tot afschaffing van de nog bestaande koloniale regimes en het. veroordelen en boycotten van racisme en apartheid. het uitbreiden van de internationa le samenwerking op alle gebieden, zoals de milieuvervuiling, de bodem schatten, het verkeer, de bestrijding Binnenland Een belangrijk deel van de rede voering ging over de economische binnenlandse toestand. Brezjnew deed beloften voor verbetering van de levenstandaard. De zware industrie, die de basis vormt voor de militaire macht van de Sowjet-Unie zal ook in de toekomst hoge prioriteit behouden. De partijleider noemde een reële mogelijkheid om tegemoet te komen aan de vraag van de bevolking naar duurzame verbruiksgoederen als tv- toestellen, koelkasten, wasmachines enz. Reisbureau legt beslag op rekening American Express AMSTERDAM Lindbergh Tou ringcar heeft beslag laten leggen op de belangrijkste rekeningen van de Nederlandse vertegenwoordiging van American Express International Ban- king Corp. Het touringcarbedrijf beweert dat de afdeling toerisme van American Express in het verleden bussen heeft gekocht, die op aanwijzing van de Amerikanen zijn ingericht, met de garantie dat de voertuigen een be paald aantal kilometers voor rekening van American Express zouden rijden. De afgesproken afstanden zijn niet gehaald en het Amerikaanse reisbu reau is intussen met een ander in zee gegaan. Men verwijt Lindbergh dat de service te wensen overliet en wil de uit de garantie voortvloeiende bedragen niet betalen. Lindbergh wil thans met zijn actie een rechterlijke uitspraak verkrijgen. American Express kon geen com mentaar geven. De bank zou op zich zelf niets met deze zaak te maken hebben. Er wordt een kort geding te gen Lindbergh overwogen. bouw en de installatie van studio's voor de nieuwe omroepen, plus het uitbreiden van de in orie delen te splitsen RONO, 2'/s tot 3 jaar zal ver gen, en zoals bekend is voor 1974 ver hoging van de omroepbijdrage in het vooruitzicht gesteld. De kapitaalsuit gaven voor nieuwbouw en installatie worden berekeno op vier miljoen gulden, de verbouw van de RONO op een miljoen. Hiervoor heeft de minis ter dit jaar al 5 miljoen gereserveerd. VERDELING De minister heeft ook ai een zend tijdverdeling voorgesteld. Zij wil be ginnen met de drie grote steden (de zender Rijnmond zal in Rotterdam worden gevestigd), Friesland en Bra bant 7 uren per week en de zenders Groningen-Drente alsmede Overijs sel-Gelderland elk 9 uren. Haar inzicht om zich tot radio U beperken en geen televisie toe te staan, zet de minister kracht bij door onder de aandacht te brengen hoe goed regionale radiozenders in Enge land fungeren ten opzichte van stad- en streekbelangen. Intussen zal dc minister bij de aan bieding van deze beleidsnota veel pro en contra op haar weg ontmoeten. De NOS wilde ons nog geen commentaar geven': de Stichting heeft de nota eenvoudig nog niet ontvangen en dus niet bestudeerd. Maar iedereen weet. dat de NOS instemmend zal reageren omdat zij herhaaldelijk de minister er van heeft trachten te overtuigen, dat de regionale omroep onder de omroep in het algemeen en dus onder de NOS dient te resorteren. BEZWAREN Wel bezwaren zal de minister ont moeten van de kant van de WD, die openlijk voor een nationale omroep en zelfstandigheid van regionale om roepen is. Uitbreiding van de regio nale omroepen is een twistpunt in het parlement, en er zal nog menig hartig woordje worden gesproken eer een wetsvoorstel in deze richting erdoor is. Veel zal samenhangen met het tijd stip. waarop de nota als voorstel in de Kamer komt. want dat moet onder de nieuwe regering gebeuren. Het ad vies van de Omroepraad wordt van daag or morgen verwacht en de mi nister zet daar alles op om de nota voor 16 april door de ministerraad heen te krijgen. Door haar ziekte is toch al vertraging opgetreden m de procedure en zij wil haar belofte, hei stuk voor beëindiging van haar ambtstermijn af te handelen, gestand doen. Daarna zal echter de nieuwe rege ring zowel als de nieuwe Kamer van invloed z;ijn op de behandeling in het parlement. In de eerste plaats geldt daarbij, welke minister dan de porte feuille van CRM beheert. Dat alles wat het omroepsbestel aangaat een belangrijk punt is in de verkiezingsprogramma's en dat ook zal zijn bij de kabinetsformatie, moge mede blijken uit de uitspraak van minister Veringa, zondagavond in Brandpunt gedaan: „Indien de WD blijft staan op de eis te geraken tot een nationale omroep, zal dat voor mij een absoluut breekpunt in de on derhandelingen betekenen." Nieuw gesprek met prof. Van der Meer Van onze radio cn v.v.-redactie HILVERSUM Na een gedeelte lijke herhaling van de treffende NCRV-uitzending „Tenzij een wonder gebeurt" op 25 januari j.l.. zal Henk Mochel maandagavond twee nieuwe gesprekken voeren over begeleiding van stervenden. De uitzending is om 9.40 uur te zien op Nederland II. Het programma wordt ingeleid met twee zeer korte fragmenten uit het radio-gesprek met de ongeneeslijke zieke en inmiddels overleden patiënt, waar prof. dr. C. van der Meer ln zijn t.v.-interview telkens op doelde. Men hoort daarna 25 minuten lang een gedeeltelijke herhaling van het gesprek tussen prof. Van der Meer en Henk Mochel. Ook kan men verne men wat een ongeneeslijk zieke arts de ondervrager meedeelt. Tenslotte zal prof. Van der Meer ingaan op kri tische reacties, welke binnenkwamen naar aanleiding van de radio- en t.v.- uitzending op 25 januari. oorstellen Pax Christi in rubriek Kenmerk HILVERSUM In Kenmerk, ac- tualiteitenrubriek van de kerken, zal vanavond (Nederland 1. half acht) onder meer aandacht worden besteed aan een aantal voorstellen die zijn geformuleerd door de vredesbeweging Pax Christi. Met het oog op de ver zingen heeft Pax Christi een compleet pakket voorstellen gemaakt voor een actieve vredespolitiek. Vanavond te zien NEDERLAND I NOS Den Haag vandaag (K) Première, filmrubrie* Kenmerk, actualiteiten (1KOR /CVK/RKK) (K) Journaal Trekking staatsloterij (K) Avonturen Robin Hood, speelfilm Opening Boekenweek (K) Journaal NEDERLAND II VARA Midweek, jeugprogr. (K) Koos Postema op woens- 7.05 7.10 17.30 8.00 8.20 8.25 10.00 11.25 7.05 8.20 9.45 22.05 Achter het Nieuws Hiro-magazine (Hiro) Vanavond te horen HILVERSUM I NOS 7.00 uur Openbaar Kunstbezit. 7.20 uur Alfa-Bèta-Gamma, dis cussieprogramma. 8.00 uur Woensdagavond muziek- magazine. 10.38 uur Actueel magazine Cosa NOStra. HILVERSUM II VARA 7.35 uur Tango-rumba-orkest en zangsolisten. 8.05 uur Melodieën-Expres. 8.55 uur Vragenvuur. 9.10 uur Sex, maandelijks maga zine. 9.40 uur Stereo-pop. 10.55 uur Serenade: moderne ka mermuziek. Toen zag ze echter hoe een van de mannen van Sipjagin, die - gewond geraakt bij de vorige strooptocht - in het dorp achtergebleven was en die nu vanuit huis de straat op kwam lopen om de ruiters tc begroeten, omver gereden werd: met een grote boog werd hij opzij geslingerd en bleef door een rechtop staande, licht heen en weef wiegende lans doorboord aan de rand van de straat liggen. Geschrokken liet Vera het hout dat zij op haar arm droeg vallen en preste zichzelf tegen de muur van het huis. Het volgende moment joegen dc aanvallers met gevelde lanzen en in het wilde weg om zich heen schietend over het dorpsplein. Op het moment van gevaar zakt er soms een soort sluier over het bewustzijn die de dreiging niet minder, maar verder weg en onper soonlijker doet lijken. Het is alsof de natuur iemand die ziet dat hij in gevaar is, helpen wil daaraan te ontkomen. De ergste vijanden Paniek, angstDie dagen de dood uit... 9 m 9 De woorden die Solowjew maanden geleden tegen haar had ge sproken op het landgoed Gorodok, schoten door Vera's hoofd heen* toen zij verlamd van schrik de aanvallende cavalerie van het Rode Leger voorbij zag jagen. Ondanks het gevaar voelde zij zich plotse ling op een eigenaardige manier opgelucht. De ruiters met de rode sterren op hun mutsen forceerden eindelijk de beslissing bij haar waar zij tot nu toe niet had kunnen komen; de dwang om iets te moeten doen bevrijdde haar uit de lethargie en de moedeloosheid waarin zij zich in de afgelopen maanden steeds dieper had verstrikt. Nog hadden de aanvallers haar niet ontdekt. Vera schoof in zijwaartse richting naar de deur die zij open had laten staan, glipte de hal in, sloot de deur achter zich en vergrendelde die. Met snelle, vastbesloten bewegingen trok zij haar oude jas van ruwe stof aan, die aan een kleerhaak naast de deur hing, terwijl zij tegelijkertijd tegen zichzelf zei hoe verstandig het was geweest over dag altijd laarzen te dragen en niet op blote voeten rond te lopen als de andere vrouwendat scheelde haar nu kostbare seconden. In de huiskamer trok ze de bovenste schuifla van de grote, ge beeldhouwde en met religieuze motieven beschilderde kommodc open. Uit de kostbare met goud en ivoor ingelegde sieradencassette die Sipjagin haar had geschonken haalde ze de robijnen hanger van Juli* en stopte die in haar tas. Al het andere raakte ze niet aan: ringen, kettingen, armbanden, oorbellen, die Sipjagin voor haar had meege bracht van zijn rooftochten in de ijdele hoop daar haar afkeer mee te overwinnen, haar trots tc breken en haar liefde daarmee te kopen. Vervolgens ging ze naar de achter in het huis gelegen keuken en haalde uit de voorraadkamer een brood. Dc oude Galja had haar het brood net gebracht. Ik heb het beste tarwemeel genomen dat ik te pakken kon krij gen en ik heb het brood speciaal voor jou gebakken. Geloofd zij de Heer dat wij geen honger hoeven te lijden! Je moet eten, Vetoesjka! Je bent mager geworden; het zal niet lang meer duren voordat je zo mager als een lat en zo hard als een afgeknaagd bot zult zijn. Nie mand zal je dan meer willen aankijken." "Je bedoelt waarschijnlijk - Geen man?" "Is dat niet hetzelfde?" Bij de gedachte aan Galja - vluchtig en terloops zoals alles wat haar in deze ogenblikken voor de geest kwam - verscheen er een warm glimlachje op het gezicht van Vera. Galja was de enige die ze zou missen. (Wordt vervolgd Promoties: Gepromoveerd tot doctor ln de wiskunde en natuurwetenschappen: P. F. J. L. M. Cremers (Nijmegen). K. W. A. Wirtz (Utrecht). B. P. van EIjck (Utrecht). A. A. Manten (Utrecht). Gepromoveerd tot doctor in de letteren: F. C. Spits (Gronin gen). Nederland I NOS: 18.35 (K) De Fabeltjeskrant. 18.40 Ver kiezingsuitzending. STEK: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal STER: 19.00 (K) Re clame NOS: 19.05 Den Haag vandaag." 19.10 (K) Première: over fllmkijken en lllmmaken. IKOR/CVK/RKK: 19.30 Ken- merk: lnformaUerubrlek over cussie over de functie van de dame: Mon manége h mol Alors raconte; Tol je t' alme- ral: Maladle d' amour; Ballade (18.19-18.29 Irlandalse; l'Abellle et le pa pilion; Tol l'olseau; Chanson de Gervaise; Swing low. sweet chariot: Just a tittle while to stay here; Lead me on; Gef on board; Ole time religion met muzikale Illustratie. Hilversum II 298 m. Av- Verkle^lngsultzcn- ding) dlng).p rsum II. 298 m. AV RO: 7.00 Nieuws en ochtcnd- v„ gymnastiek. 7.20 (S) Dag met Get een plaatje (gr.) 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag Great gettln' up morning; Just niet «en plaatje (vervolg), a closer walk with thee: Lord. (8.30-8.33 De groenteman) 8.50 m. NCRV Lord, you fire been good to Morgenwijding. 9.00 Festival NOS: me; Give me the good word: 19.00 Openbaar Kunstbezit. Ray-El: Four and six; You are 18.10 Uitzending van de Orde too beautiful; Reflections; You (K) Journaal. STEr: 20.15 (K) Programma voor ln blinden en ,„B slechtzienden. 20.00 (S) woens- De dagavond - Muzlekmagazme: Hood, nieuws, reportages, interviews ~|en commentaren over muziek. 22.30 Nteuws 22.38 (S) Cosa Reclame. NOS: 20.20 Trekking Staatsloterij. 20.25 (I"" avonturen van Robin speelfilm. (Rijkskeuring: Jaar). 22.00 Opening Boeken- week. 23.25-23.30 (K) Journaal. Nostra - ook uw zaak. 23. 24.00 Nieuws. Nederland II NOS 18.45 (K) Fabeltjeskrant. STER an Vlaanderen: koor en viola da gamba-kwartet. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nieuws.) 11.30 Voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten). Modern platteland 12.35 Sport- revue. 13.00 Nieuws 13.11 Ra diojournaal .13.30 (S) Scala: ontmoetingen met jonge Ne derlandse kunstenaars: I. Hoorn en piano; II. Sopraan en plano; III. Klavecimbel, blokfluit cn cello. 14.00 De No- Hllversum I. 402 m KRO: 7.00 tedop._ gevarieerd programma. Smidje Verholen en de veedieven van Texas Hilversum 298 m .VARA 7.11 18-50 (K) Reclame. NOS: 18.56 18.00 Nieuws. 18.11 Actualltel- (K) Journaal. STER 19. Reclame. VARA: 19.05 Mid week: jongenrenprogramma. zonder nonsens. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: -J11 20 00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 (K) Koos Postema op woensdag 2: gesprekken en amusement. 2145 Achter het nieuws. Hl- 19.20 Verkie zingsuitzending. 19-30 Nieuws. 19.35 (S) Tango-rumba-orkest en zangsollsten. 20.05 (S) Melodieën Expres. 20.25 (S) Metropole orkest en zangsollst. 20 55 vragenvuur: een bekende Nieuws, woord. 7.16 klassieke- ei muziek (gr.) 7.32-7.40 Actualiteiten: 8.00-8.10 Nluews. 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huls- 15.00" Voor de zieken. 16.00 S) Badlnerle- Nieuws. 16.03 Land der muzen: semlklassleke kunstmagazijn. 17.00 Toppop. (7.30 Nieuws: 17-30 O: jongerenprogramma 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. NCRV ROj 222.05 Hirp-Magazlne. NOS: Nederlander beantwoordt vra- 22.25 Verkiezings-uitzending. "7 35 (Ki Journaal. TELEAC Sex: 22.40-23.10 Televisie bij het 21.40 onderwijs - all. 5 (herh). glsche rubriek. 10.20 (S) Mu ziek uit de Barok (gr). KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 voor de zie- gen van Jonge mensen. 21.10 j^,,, n.54 Bericht vastenaktle v,v,u~. (9.00-9.10 Gymnastiek 9 00 Nieuws. 9.03 Lichte vokale voor de huLsvrouw). NOS: 10.00 muziek. C10.WNieuws) 11.00 Wat heeft dat kind?, pedago- Nieuws. EO. 11.03 Verzoekpla- IpnnrAframrpva VD*i 17: Smidje Verholen was op dat ogenblik nog totaal onkundig van het feit, dat er twee belangengroeperin gen waren, die op de kist loerden. Platvink-Jantje en Franse Sjarl enerzijds, Kaarttruc-Willem ander zijds. Zou de smid dus wel in staat zijn de kist tegen zoveel gespuis te bescher men? We zullen zien In elk geval zat hij nu in de hut van dr. ir. Blik slager, die hem een tablet liet zien, dat in papier was verpakt en ongeveer zo groot was als een tablet chocolade. „Pak an", ge lastte dr. ir. Blikslager. „Ik doe er warm water bij en je hebt het lekkerste bord soep, dat je ooit in je leven hebt gegeten." „Ik hou niet van soep uit een pakje", zei de smid met een vies gezicht en hij keek argwanend naar de bruine, korrelige massa, waaruit het tablet was opgebouwd. „Dit is niet zo maar soep uit een pakje", gromde de geleerde „Dit slimme dingetje hier is, nou jawat doet het er ook toe. Eet het nu maar op en zëg dan hoe je het bevalt." „Het mocht wat", smaalde smidje Verholen. „Een doodgewoon soepblokje is het. Een scheut heet water er op, en dan maar denken, dat het lekker is. Maargompie, meneer Blikskater! Ik moet eerlijk zeggen: het ruikt verrukkelijk! Geef maar hier dat bord! Ik eet alles meteen op!" In een wip had hij het hele bord soep verorberd en dr. ir. Blikslager vroeg gespannen: „Nou? Hoe vond je het?* „Fantastisch!" moest de smid erkennen. „Maar wilt u wel geloven, dat ik volkomen voldaan ben? Ik zou geen tweede bord meer opkunnen! Jonge, jonge, jonge, het is een krachtig soepje, hoor!" Dat dacht ik óók!" zei dr. ir. Blikslager tevreden,,.,.... BELGIE - Nederlands 19.18 Kleur Fabeltjeskrant. 19.23 Openbaar kunstbezit 19.33 Franse taalw nken en cultureel nieuws. J9.39 Mede delingen en weerbericht 19.45 Nieuws. 20.10 Kleur The Good maandelijks magazine. (S) Stereo-Pop. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 (S) Se renade: moderne kamermuziek (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPRO- -olltw, GRAMMA DRAADOMROEP menlevlng. 14.20 VANAVOND Volare: Funiculi Flnicula Paul Struye, ba: ciao, ciao bamblna: Canto voorzitter van de Senaat. 21.45 Mamma: Anema e core: La 11.55 Mededellngen.NCRV Los-Vastgevarieerd program ma <12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12 J0 Nieuws: 12.41 Hier en Nu: ac tualiteiten; 12.56 Rebus) 14.00 BIJ de tijd: actuele Informatie over ontwikkelingen in de sa menleving. 14.20 (S) Lichte erammofoonmuziek. 14.30 Country and western rubriek. 13.00 Hervormde rnlddagdieiist. NOS: 15.30 Meer over minder: de stem van de sprekende minderheid. (16.00-16.02 Nieuws). NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma ten programma van en voor zieken. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Felix Meurders Show 13.00 Nieuws. 13.03 The Joe Blow Show. KRO: 14.00 Nieuws. 14.03-18.00 KRO-op- Drie:pop-mixture. 05.00. 16.00 cn 17.00 Nieuws. Ned. I. NOS/NOT: 11.10 - 12.00 en 14.00 - 14.50 Schooltele visie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 15