•irectiewisseling bij de 'Touw' NRB KRIJGT LANDROVER ALS JUBILEUMGESCHENK :i''T Meer belangstelling voor invaliden Goud voor jubilaris L. Krassenburg !I' Sportplan voor Alkemade-W est ANTON GEESINK OPENDE D0J0 Brand in oude schuur DOKTER WYDICKS NAAR R'DAM Drs. Den Uyl op toernee Gunstig jaar voor NCReisV Brand in snackbar ZANGAVOND Eend tegen ruit, wagen vernield DS. M. HEYMANS NAAR KATWIJK Instemming Brand bij Flora UWE IEIDSE COURANT MAANDAG 29 MAART 1971 LEIDEN Zaterdagmiddag vierde de afdeling Leiden van de Algemene Nederlandse Invalidenbond in „Den Burcht" het 25-jarig jubileum met een receptie. Onder de vele aanwezigen bevonden zich de wethouder van sociale zaken, mevrouw Den Haan, en leden van het hoofdbestuur en andere afdelingen. Voorzitter Pannekoek zei in zijn toespraak, dat in de Tweede Kamer nog nooit zoveel over de invaliden is gepraat als nu. „Dit is ook noodzake lijk want ook wij hebben er recht op als volwaardigen te leven. Er moet echter een algehele pensionering ko men; de oud-invaliden van vóór 1967 hebben gelijke rechten en daarvoor moet strijd worden gevoerd". Na zijn toespraak bood mevrouw EIDERDORP Na vijftien jaar de NV Verenigde Touwfabrieken n hebben geleid, is de beer H. B. Haanappel met pensioen gegaan, tfis heer J. Hospers, voorbeen directeur van de Apeldoornse Netten- riek, is hem opgevolgd. EN afsoheid is voor de heer Haan- en zijn vrouiw niet onopgemerkt lijigegaan. In de kantine werd' Dijeenkomsl gehouden, die ook bijgewoond door gepensioneer- sn langdurig zieken. De heer W. i, chef planbureau van de staal fabriek, sprak als eerste de schei- direeteur toe. Hij merkte op, bedrijf door allerlei omstandig- weinig rooskleurige jaren ach- e rug heeft, maar dat nu weer in r- artse richting wordt gekoerst. r werden vele geschenken aange- ook namens de buitenlandse nemers. De gepensioneerden en lurig zieken hadden een opmer- len i geschenk, een dekenkist, waar- de heren B. Thoma en J. Rogge- veen het beslag maaktón. De eiken houten kist dateert uit de zeventiende eeuw. Op een na de bijeenkomst volgende receptie dankte burgemeester Van der Have de heer Haanappel voor al les, wat hij voor de gemeente Leider dorp heeft gedaan. burgerlijke stand p-l van Leiden EN 2IDEN Geboren: Daniëlle, d.v. A. M. Devilee en L. van Hecke, hael Chr. H., z.v. H. J. Langkem- en M. H. T. v. d. Drift; Hen- Joh., d.v. J. H. de Jong en de Vrind; Henri W., z.v. H. Kiel en J. G. Meel; Sylvia A. ndlld.v. J. N. J. Borst en C. J. Sas- Mirjam J. C., d.v. B. D. Else- en H. J. J. v. Strater; Alexan- A., z.v. H. Geskus en J. v. Duu- B ng< etrouwdJ. M. van Wetten en ivan Zijp. 'erlcden: M. Kukler (17 jan. 1894) A. T. v. Schooten; H. A. tsman (9 mrt. 1963) dochter; G. d. Zwet (8 apr. 1905) man: J. man (24 sep. 1899) m.; J. 01- lurg (3 apr. 1966) d.; F. C. M. Bosch (23 okt. 1970) d.; H. J. lourik (25 mei 1948) m.; J. de (16 juni 1903) echtgen. H. J. iius; M. A. A. v. d. Tuin (3 1902) wed. J. P. de Heiden; C. Leune (20 dec. 1895) m.; J. C. Keij (15 okt. 1923) m.; M. J. (9 mrt. 1901) echtgen. J. eneel. [vis, ■cht ar IDEN De volgende leden van eidse Reddings Brigade slaag voor het diploma A of B van Ned. Bond tot het redden Drenkelingen, ploma A: P. H. Gijzenij-Neute- n, J. Abrahams-Meertens, A van en-Fros. E. H. Beskers-v. Oost- Gijzenij, J. v. d. Poel. N. larteveld, G. Verdoes. E. Zwik- A, Pley. A. Goutier. W. de Jong. een|oole. P. Wolting, A. Kramer en insen. iloma B: J. Schonagen, F. A. E. d. Steen. P. H. Wijts- F. Poelman, J. Timmers en G. pc. RIJPWETERING-OUD ADE De Stichting Ontwikkeling West Alke made, die vorig jaar juli werd opge richt en tot doel heeft de sportre- creatie en maatschappelijke voorzie ningen speciaal in westelijk Alke made te bevorderen, heeft een uit gewerkt plan gereed voor een sport park tussen Rjjpwetering en Oud Adc. Een ontwerpnota met betrek king tot de realisering van dit plan ligt momenteel ter beoordeling van B. en W. Het is daarna aan de raad om aan dit gebied deze veel ge wenste bestemming te geven. Uitgangspunt van de nota is het aanvankelijke gemeentelijke ont werp. Dit houdt in: overneming van het Rijpweteringse veld, uit te brei den met vier speelvelden, een half- verharde trainingsplaats en parkeer ruimte. Tevens is in dit plan ruimte voor een zwembad en een tennis baan. Ook handbal zal er armslag kunnen vinden. Verder wordt ge dacht aan een centrale kantine of een paviljoen. OEGSTGEEST Anton Geesink heeft vrijdagavond in een van de za len van het vroegere Rijnlands Ly ceum aan de M. H. Tromplaan de nieuwe dojo van sportschool De Vries yit Leiden geopend. Na de officiële opening, waarbij de wethouders Thorn en Temminck aan wezig waren, gaf Leo de Vries een een aantal van zijn 249 leerlingen les volgens het nieuwe leerplan van An ton Geesink. Na een demonstratie met volwas senen besloot Geesink de avond met een boeiend betoog over het hoe en waarom van zijn leerplan. ALPHEN Een drietal jongetjes van 8 a 9 jaar heeft zaterdagmiddag de brandweer enkele uren werk be zorgd .Een groot deel van deze tijd liepen politie- en brandweermensen met de vraag rond, of mogelijk ook kinderen bij deze brand waren om gekomen. Want enkelen, op wie men in dit verband het oog had, waren niet te vinden. Maar gelukkig bleek de. vrees ongegrond. Het betrof een gebouw aan de Emmalaan, niet veel meer dan een grote schuur, misschien wel een eeuw oud. In de zijgevel prijkte nog de naam „Rijnlandsche steenbakke rij", maar de mensenheugenis gaat niet verder dan dat het tot het Oost hoekcomplex behoorde. Toen dit dakpannenbedrijf het niet meer no dig had, was er (tot voor enkele ja ren) het lompenverwerkingsbedrijf Spruijt en Co in gevestigd. In die tijd is er meermalen brand geweest. Het .gebouw was nu eigendom van de Alphense Bouwcombinatie. De toe gangen aan de achterzijde waren open, soms ook een deur aan de voorzijde; het was de laatste tijd een gezochte speelplaats van de jeugd. Zaterdagmiddag hebben jongens er een vuurtje gestookt, dat door de harde wind en de trek in het gebouw „uit de hand liep". Op de zolder lag veel brandbaar materiaal en weldra sloegen dikke rookwolken uit het ge bouw. De brandweer had er een flink karwei aan. Alleen de vier muren bleven over en omdat die gevaar op leverden zijn ze met een dragline omgeslagen. Het gebouw was overi gens toch wel voor de sloop bestemd. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 23 maart: hoog water 0.08—12.41; laag water 8.0020.51. LEIDEN Dokter F. J. G. Wydicks nam zaterdagmiddag met een receptie in het St. Eli- sabeth-ziekenhuis afscheid van Leiden in verband met zijn be noeming tot directeur van het Clara-ziekenhuis in Rotterdam. Vele patiënten en vrienden kwamen hem en zijn vrouw de hand drukken; namens een af scheidscomité werd een ge schenk overhandigd. (Foto NLC - Dirk Ketting) ALPHEN/LEIDEN Ook Tweede Kamerlid drs. Den Uyl (PvdA) blijft met de Kamerverkiezingen in het vooruitzicht, niet achter als het om het afleggen van werkbezoeken gaat. Vandaag kregen Leiden, Alphen, Zoetermeer en Gouda zijn aandacht. Vanmorgen gaven de heren Ten Napel. Visser en Kamphuis, respec tievelijk als directeur /van de Sociale Dienst, de Dienst Financiën en de stichtingMaatschappelijk Contact orgaan van de gemeente Leiden de heer Den Uyl een toelichting op de Leidse problematiek. Het program ing vermeldde in Leiden verder een gesprek met vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties en een bezoek aan een saneringsgebied. In Alphen had de heer Den Uyl vanmiddag een gesprek met b. en w., waarna hij een kijkje ging nemen in het winkelcentrum van de wijk Rid- derveld. Ook in Zoetermeer werd nog met b. en w. gesproken, waarna het bezoek in gebouw Concordia in Gouda werd afgerond met een open bare vergadering. Den Haan namens de gemeente ge lukwensen aan. Zij merkte op, dat de akties van de bond ervoor zorgen, dat de overheid oog krijigt voor de pro blemen. „De bond kan echter nog niet tevreden zijn". Zij memoreerde ver der het belangrijke werk van de vroe gere secretaris, de heer Livingstone, en dankte de zweminstructeurs, die belangeloos de invaliden trainen. LEIDEN De afdeling Leiden van de N.C.Reis V. kan op een gun stig 1970 terugzien. Er werden 45 excursies, zowel in binnen- als bui tenland, gemaakt. De vier culturele avonden werden bezocht door 836 personen. Het financiële verslag sloot met een voordelig saldo van f 720. Tijdens de jaarvergadering werd afscheid genomen van de heren M. Jansen en E. J. Veldhuyzen. De voor zitter memoreerde hoe beiden zich op verschillend terrein, de heer Jan sen als secretaris en de heer Veld huyzen als vice-voorzitter, tientallen jaren voor de afdeling hebben inge zet. Een geschenk onderstreepte de dqnk voor hun activiteiten. V. d. Mooren werd tot bestuurslid gekozen. NIEUWKOOP Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur ontstond brand in het bijgebouw van snackbar Leliveld in de Dorpsstraat. De oorzaak was oververhitting van een kookapparaat. Het dak vatte vlam en er ontstond een sterke rook ontwikkeling. Voorbijgangers waar schuwden de eigenaar. De brandweer voorkwam dat het vuur zich uitbreidde naar het hoofd gebouw. De bovenverdieping en de snackbar liepen alleen waterschade op. Ik wil zingen van mijn Heiland van Zijn liefde, wondergroot, die Zichzelve gaf aan 't kruishout en mij redde uit den dood. Onder dit thema houdt de Geza menlijke Evangeüsatiecommissie weer een in de OUDE KERK aan de Boulevard te Katwijk aan Zee en wel woensdagavond 31 maart a.s. om 8 uur De leiding berust bij Ds. J. P. van Roon. verder werken mee: Het Ger. Kerkkoor o.l.v. de heer A. Zaalberg en aan het orgel de heer A. Klok. KOMT ALLEN. LEIDEN-LEIDERDORP - Vanmorgen heeft de heer L. Krassenburg, wonen de te Leiderdorp, in het motel Holiday Inn uit handen van loco-burgemeester S. Menken (Leiden) de gouden medail le verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau ontvangen in verband met zijn veertig-jarig jubileum bij Krantz. fa briek van lakens en wollen stoffen. De heer Krassenburg trad op 1 maart 1931 in dienst van Krantz als hulp in het garenmagazijn. Hij werd na verloop van jaren aangesteld als chef van de afd. voorbereiding. Zijn volgende functie werd een admini stratieve: hij hield de administratie bij van de weverij. Dit alles diende als voorbereiding op zijn huidige taak n.l. chef van de afdeling planning. De heer Krassenburg draagt de zorg voor het op tijd uitvoeren van de ingeko men orders en heeft toezicht op de garenvoorraden. Hij wordt hierbij ge assisteerd door vier personeelsleden. In het verenigingsleven heeft de heer Krassenburg een actieve rol ge- LEIDEN' De personenauto van een 25-jarige Voorburger werd in de nacht van vrijdag op zaterdag to taal vernield, toen op de Kanaalweg nabij de spoorwegovergang een eend tegen de voorruit van de auto was gevlogen. De man remde hevig, waardoor de auto slipte en over de kop sloeg. De bestuurder kwam met de schrik vry. Een invalide-wagen, bestuurd door een 57-jarige Leidse, werd zaterdag bij de stoplichten op de kruising Kort Rapenburg-Boommarkt aange reden door een leswagen, bestuurd door een 18-jarige Noordwijker. De vrouw moest met een hersenschud ding naar het Academisch Zieken huis worden vervoerd. Op de Herensingel werd gister middag êen 8-jarige fietser aangere den door een 56-jarige bromfietser. De jongen begon plotseling te slin geren en viel. De bromfietser kon hem niet meer ontwijken en reed over de jongen heen. Hij moest met een hoofdwond in het Academisch Ziekenhuis worden opgenomen. Pepijn-voorstellingen in Leiden uitverkocht LEIDEN De vier voorstellingen, die het cabaret Pepijn van Paul van Vliet van vanavond tot en met don derdagavond in de Leidse schouw burg geeft, zijn alle uitverkocht. Voor de mensen, die moesten wor den teleurgesteld, wordt op 6 en 7 mei nogmaals een voorstelling gege- LEIDEN Kees Buurman expo seert. De Leidse kunstenaar Kees Buurman (28) werkt mee aan een expositie, die tot 25 april in het Van Abbemuseum te Eindhoven wordt ge houden. Hij onwierp voor deze ten toonstelling een beschilderde wand. waarin vier bewegende delen, die om een verticale as draaien. Ook ls er grafisch werk van hem op deze expositie te zien. KATWIJK Ds. M Heymans (ge boren 1910) heeft het beroep aange nomen dat op hem was uitgebracht door de hervormde gemeente te Kat wijk a.d. Rijn. Hij volgt als zodanig ds. A. Baas op, die naar Rotterdam vertrok. In 1951 werd ds. Heymans kandi daat. Op 4 november van dat jaar werd hij predikant te Aalsmeer. Op 26 juni 1966 vertrok hij naar Varsse- veld. Ds. Heymans denkt op 16 mei af scheid te nemen van zijn tegenwoor dige gemeente en op 23 mei in dc „Ontmoetingskerk" in Katwijk aan dên Rijn intrede te doen. Jongens bekenden inbraken ALPHEN De groep jongens, die door de politie is aangehouden op ver schillende dagen in de achterliggen de week. heeft de inbraken bekend in 6 scholen, 3 openbare gebouwen en 4 bedrijven. Hoewel de politie aanvankelijk dacht dat de buit slechts een paar honderd gulden was, is deze nu opgelopen tot boven de duizend gulden en een aantal voorwerpen, die gedeeltelijk zijn achterhaald. Elf jon gens zijn verhoord, een van 14 jaar. vijf van 15. twee van 16 en drie van 17 jaar. Een van de groep kwam zo af en toe over uit Tilburg. Vijf van hen zijn na verhoor door de officier ingesloten, drie naar huis gezonden en drie moeten nog worden voorge leid. NOORDWIJK Noordwijk vierde zaterdagmiddag het gou den feest van de reddings brigade. Van heinde en ver was men naar „De Zeeleeuw" ge komen om het bestuur van de N.R.B. geluk te wensen. „De Echo der Duinen" deed dit met een klinkende serenade. De receptiegangers lieten het niet bij woorden; vooral veel geld werd aangeboden. De brigade „snakt" naar een landrover om geredden en ge wonden over het strand en door duin en bos te kunnen vervoe ren. Zo'n landrover kost f15.000 fadprrvsch» examens istel uid, IDEN Rijksuniversiteit. Geslaagd: t ex. politieke wetenschappen: de J van der Velden (Amsterdam): r ex. s I w en N: de heren S Ba- :neP (Lelden) J F J van Gerwen (Lei- D Th Meyehr (Lelden); idem S 2 i N: de heer P A Greep (Leiden): S 3 W en N: de heer ACE van *m (Lelden): doet. ex. scheikunde: eer p van Pelt (Den Haag): kand. lassieke taal- en letterkunde: mej. G van Hoek (Oegstgeest); doet. ex. taal- en letterkunde: de heren M Dralsma (Lelden). L M C I. o Itarrenburg (Den Haag); kand. ex. Al cloloRic: de heren W van Santen Haag). R C J Muyzert (Leiden). Man (Leiden), mej. M Stap (Lei- de heer C D Mak (Oegstgeest): doet. m atuurkunde: de heer J C W Bos- (Leiden). Bureau Volksgezondheid vanmiddag geopend OEGSTGEEST Burgemeester Baron van Knobelsdorff van Sassen- heim opende vanmiddag tijdens een bijeenkomst in het Gemeentetentrum het nieuwe regionale bureau voor Bollenstreek en Merengebied van de stichting Geestelijke Volksgezondheid Zuid-Holland. Het bureau is onder gebracht in een pand aan de Aert van Neslaan. OEGSTGEEST Opbrengst col lecte. De collecte voor epilepsie-pa- tiënten heeft 2.205.17 opgebracht. OEGSTGEEST Wandlappenten- toonstelling K. en O. afd. Oegstgeest In de Oegstgeesterkrant stond dat de wandlappententoonstelling in ge bouw Taberna, naast de Gerefor meerde kerk te bezichtigen is tussen 22.30 en 23.30 uur. Dit moet zijn tus sen 21.30 en 22.30 uur. a 1 20.000. Daarom had de N.R.B. op de vijftigste verjaardag dit voertuig boven op de verlang lijst geplaatst. De landrover komt er. De heer J. van den Haak, voorzitter van de Evene mentencommissie Noordwijk en van de middenstandsvereniging Noordwijk Actief", die samen met de directeur VVV, de heer W. Rovers, het bestuur kwam gelukwensen, maakte in een enthousiaste toespraak melding van een aktie onder de burgerij, die al duizenden guldens heeft opgeleverd. Alle giften en gaven, groot en klein, zijn welkom. Onder vermel ding van het doel kan men een bij drage storten bij één van de plaat selijke bankinstellingen. Het is een cadeau van, maar ook vóór heel Noordwijk, zei de heer Van den Haak. „Noordwijk Actief" wilde een voorbeeld geven en stelde f 1000 be schikbaar. De heer H. van Beelen, die het Rode Kruis vertegenwoordig de, deed er nog eens f 1000 bij. Bur gemeester Bosma van Noordwijker- hout liet weten dat b. en w. hadden besloten f 500 bij te dragen. Ere-voorzitter H. de Groot, die afwisselend met voorzitter De Jong en bestuurder M. Peen de sprekers beantwoordde, sprak zijn bewonde ring uit over het aantal en de kwa liteit van de Noordwijkerhoutse bri gadeleden: „De prachtige kerels, deze fijne vrouwen en meisjes, doen het graag en vragen geen geld. Bur gers van Noordwijk en Noordwijker- hout, geef hun de middelen", aldus de heer De Groot. De heer J. van Nes sprak als voor zitter van de voetbalvereniging „Noordwijk" en namens de Noord- wijkse Sportraad. Hij bood een vlin dertje in de kleuren van de brigade, een voetbal en een miniatuur-land- rovertje gevuld met een gift, aan. De heer H. van Beelen kwam voor de tweede maal achter de micro foon, nu als voorzitter van de Ver eniging van werkgevers in de hore cabedrijven. De hoteliers schonken een cheque van f500. De Vereniging van Villa-, Huizen en Kamerverhuurders voegden daar aan nog eens f250 toe, zo deelde de heer G. C. Crama mee. Behalve als voorzitter van de V.V H.K.. sprak hij ook als voorzitter van de toneel vereniging „Louis Bouwmeester' en als hoofd van de openbare school. Loco-burgemeester J van Leeu wen. met de wethouders P. den Otter en C. van Duyn en ge meentesecretaris W. van Sprang vertegenwoordigden het gemeente bestuur van Noordwijk. De heer Van Leeuwen attendeerde op de plannen voor de bouw van een zwembad. Hij verwachtte dal de gemeenteraad zou instemmen met een voorstel om te zorgen dat de landrover er komt. De politie was vertegenwoordigd door korpschef J. F. Basten en de brigadiers Vink en Huijbers van dp strandbrigade. De directeur van de N.Z.H.R.M. de heer Van der Zweep, wees in zijn toespraak op de over eenkomst tussen de N.R.B. en de K.N.Z.H.R.M. Al jaren bestaal er een goede wisselwerking tussen bei de organisaties.. Andere sprekers wa ren de heer J. G. B'isenberger (Zand- voortse Reddingsbrigade), de heer Alberga (voorzitter van de Kon. Ned. Bond tot het redden van Drenke lingen), de heer Van Zeist (eerste revue-schrijver van.de N.R.B.) en de heer Viool (voorzitter van het dis trict West van de Bond), Prins Jan Kijkbuis vergezeld van de bestuur ders van de carnavalsvereniging „De Noortukkers" kwam eveneens zijn opwachting maken. Vele geschenken werden aangebo den, waaronder een klok. een nieuwe brigadevlag, een zilveren legpenning van de K.N.Z.H.R.M., en een herin- neringsschild van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. RIJNSBURG Omstreeks half twaalf vanochtend brak brand uit in een directiekeet van het bouwbedrijf C. v. d. Wiel uit Noordwijk, dat be zig is met de nieuwbouw van veiling „Flora". Het brandende bouwsel stond op ongeveer een meter afstand van het oudste gedeelte van de veiling. De metershoge vlammen sloegen over op het mastiek dak, dat ook direct vlam vatte. De brand liet zioh op dat moment erger aanzien dan hij in feite was. Bij „Flora" nam men de nodige maatregelen door ook de brandweer uit Leiden te alarmeren. Binnen enkele ogenblikken was de brand geblust. Omstreeks 12 uur was men met de nablussing bezig. De schade bedraagt volgens een voorlopige schatting f 50.000; over de oorzaak was vanochtend nog niets bekend. Burgemeester B. H. Koo- mans en de brandweercommandant van Leiden, de heer Broeshart, wa ren ter plaatse aanwezig. speeld. Van 1935 tot 1940 was hij be stuurslid van de Jeugdclub „Pniël"; vlak na de oorlog werd hij benoemd to diaken van de Herv. Gemeente te Leiderdorp; enkele jaren later volgde zijn benoeming tot ouderling/kerk voogd. Hij was tevens actief in de plaatse lijke vakbeweging; vanaf 1958 was hij penningmeester van de vakgroep Tex tiel en Kleding „Unitas" van de Chr. Besturenbond, afd. Leiden. Voorts vanaf 1955 lid van de Ondernemings raad van de N.V. Krantz. Suzanne de Wagt was beste accordeoniste HILLEGOM Het muziek-, zang en solistenconcours van de Hillegom - muziekschool telde 51 deelnemers. De jury bestond uit Gerard Boer, Albert v. d. Pjjl en Otte de Vaal. De dames Lia Semp uit Lisse en haar dorpsgenote mevr. J. M. v. d. Ploeg-Pelgrim en Marga de Klerk uit Hillegom, noteerden alle drie 177 punten. De extra ereprijs van de or kesten was voor het tokkelorkest „Musica" uit Utrecht. Organiste Yvonne Semp kreeg een beker. Su- zanna de Wagt uit Hillegom was met 171 punten de beste accordeoniste. In de afdeling uitmuntendheid kreeg Matty Brokking uit Hillegom het predikaat „met lof" voor haar pianovertolking. Jurylid Otto de Vaal reikte zater dagavond de prijzen uit en compli menteerde direktrice Betsy Camp- horst-Van Marsbergen voor de or ganisatie. Muizen openden expositie HILLEGOM Zaterdagmiddag werd in „Het Klokgeveltje" aan de Hoofdstraat de expositie van schil derijen en tekeningen van Willem de Munk geopend. Dat deed zijn jongste zoon Thomas in het gezelschap van de vele geno digden. waaronder wethouder J. van der Vinne. De 7-jarige Thomas trok een doek van een muizenkooi weg, waarna de 4 diertjes hun weg vonden. In zijn tekeningen en schilderijen demonstreert de kunstenaar het con flict tussen wetenschap en maat- schappijyorm. De expositie is dagelijks van 2 tot 5 uur geopend tot en met vrijdag 30 april. Hervormd Oudslioorii beroept ALPHEN De Hervormde Ge meente van Oudshoorn heeft in de komende vakature (door de emeri te ring van ds. G. Cadiee als predikant voor wijk I) ds. G. Smit beroepen, thans prediken* te Ruinerwold. Ds. Smit, die 45 jaar is, heeft ook beroe pen ontvangen van de gemeenten van Schagen en Stiens. Vandaag bracht hij reeds een bezoek aan Al phen aan den Rijn. SASSENHEIM Inbraak. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in de winkel van de fa. Van IJsselmuiden in de Hoofd straat. Ondanks dat de verlichting brandde werd de voordeur gefor ceerd. Uit de winkel werden twee kassa's meegenomen; de buit be stond slechts uit een bedrag aan wisselgeld. De kassa's werden gisterochtend leeg in de vijver bij het park ge vonden. HILLEGOM De Hillegomse Zwem Vereniging (H.Z.V.) vergadert don derdag 1 april om 8 uur in huize „Weltevreden". Het bestuur zal wor den uitgebreid en het zomerprogram- ma worden bekendgemaakt. HILLEGOM Toneel. Toneelver eniging „Kunst Na Arbeid" geeft vrijdag 2 april in zaal „Flora" een opvoering van „Het Engeltje". Maandag 29 maart Schouwburg 8.15 u.: Pepijn, Opus 4. Stadhuis. 7.30 u.: Gemeenteraad. Petrakerk. 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. Restaurant Groonoordhal, 8.15 uur: le denvergadering kynologenver. Rijnland. Gehoorzaal. 8 uur: kunstkring „Voor Allen", strijkkwartet Bartók. Dinsdag 30 maart Schouwburg, 8.15 u: Pepijn, Opus 4. Steenschuur 6. 2 - 4 u. en 7.30 - 9.30 u: Inlevering goederen zomerkledlngbeurs. Unie Vrouwelijke Vrijwilligers. Stadhuis, 7 - 8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19, 7 - 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 101, 8.30 u.: spreekuur Huis vesting werkende tongeren. Petrakerk. 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur: bevolkingsonderzoek tuberculose. De Hoeksteen. Levendaal i. 1.45 uur: el-gerechten met pasen. 7.45 uur: paas- menu. Museum Oudheden. 8 uur: prof. dr. A E van Giffen over Totenstadt te Olden- dorf. FILMS CAMERA Melsjesinternaa(k)t. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur: vr en za 23.30 uur. De verdoemden, 18 jaar. LIDO Frankenstein leeft. 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur. LUXOR De gendarme op drift. a.l„ dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. REX Easy rider. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur; vr en za 23.30 uur. Dagboek van een halve maagd, 18 Jaar. STUDIO Percy, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. TRIANON - Generaal Patton. 14 Jaar, dag. 2 en 8 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23553; Apotheek R van Breest Smal- lenburg, Loevestein 6. Leiderdorp, tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wil- *elmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 53274. De zaterdagdlenst na 13 uur. de zon- dagdlenst, de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorscho ten wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3